Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426394 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #810 : 16.04.2013. 22:15:19 »
@VMC

To se već odavno kanim nabaviti da pročitam, a i imao sam nekoliko preporuka od ranije tako da je ovo već na listi. Hvala u svakom slučaju  smileyNO1

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #811 : 17.04.2013. 11:06:09 »
Brendan Anderson: Joe Cahill - život u IRA-i

'Rođen sam u ujedinjenoj Irskoj', kaže Joe Cahill, 'želim umrijeti u ujedinjenoj Irskoj.' Cahill iskreno priča svoju životnu priču o godinama provedenim u zatvorima, štrajkovima glađu, bježanju od policije, akcijama, političkoj karijeri, posjetama Sjedinjenim Američkim Državama, postizanju Sporazuma Dobrog Petka. Objašnjava kako je 1942. godine izbjegao smrtnu kaznu; kako je krijumčario oružje koje je IRA-i darovao pukovnik Gaddafi; govori o Krvavoj Nedjelji; spaljivanju britanskog veleposlanstva u Dublinu; helikopterskom bijegu zatvorenika iz Mountjoya.

Knjiga o jednom od najvažnijih ljudi IRA-e u njenoj povijesti. Bit će zanimljiva onima koji žele naučiti nešto o genezi sukoba katolika i protestanata u Sjevernoj Irskoj.





Guido Knopp: HITLEROVI RATNICI

Erwin Rommel, Wilhelm Keitel, Erich von Manstein, Friedrich Paulus, Ernst Udet i Wilhelm Canaris – šest tipičnih predstavnika njemačke vojne elite i glavnih Hitlerovih izvršitelja najvećeg oružanog sukoba u povijesti čovječanstva; šest vrlo različitih karijera u procijepu između poslušnosti i savjesti, potiskivanja i prosvjeda.

Šest životnih putova predstavlja vojsku koja je unatoč nepovjerenju prema nacističkoj ideologiji i oholosti naspram „desetara“ Hitlera zbog svoje obveze poslušnosti izbjegla odgovornost.
Što je te časnike potaknulo da svoju sudbinu stave u službu zločinačkog režima? Što su znali o zločinima? Koliko su bili u njih upleteni? I koliko su daleko išli u izvršavanju dobivenih naredaba?


« Zadnja izmjena: 17.04.2013. 11:13:17 pljoska »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #812 : 26.04.2013. 18:06:39 »
Sinoć dovršio Eriksonova Sjećanja na led. To je treći dio poznatog serijala, od kojeg je Laguna prevela prva tri dijela:

1) Mjesečevi vrtovi
2) Dveri kuće mrtvih
3) Sjećanja na led, prvi dio
4) Sjećanja na led, drugi dio

Knjiga je malo deblja (oko 1.300 strana), ali vrijedi svake minute potrošene na čitanje. Vrhunska epska fantastika.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #813 : 28.04.2013. 08:57:49 »
John le Carré - Dečko, dama, kralj, špijun

Moj prvi susret s le Carréovim djelima. Moram priznati da je nešto posve drugačije od ostalog što sam čitao iz ovog žanra. Jedinstven roman u svakom pogledu i definitivno nije za svakoga. Način na koji le Carré kroji radnju je nevjerovatan, ali će to i mnoge odbiti od ove knjige (ne znam kakve su mu ostale). Ne liči na druge autore ovog žanra.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #814 : 28.04.2013. 10:37:26 »


Ja sam sinoc zavrsio Kuma.Sta reci osim da film nije ni do koljena knjizi,uzivao sam u svakoj stranici a trebalo mi je nesto vise od 3 dana da je procitam.Mislim da je zasluzila titulu najcitanije knjige 20 vijeka.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #815 : 06.05.2013. 12:02:29 »
Karen Rose
Ti mi pripadaš




Kada forenzičarka Lucy Trask u parku nedaleko od svoga doma nabasa na unakaženo tijelo jedva prepoznatljiva lica. Nakon identifikacije tijela, Lucy zaprepasti otkriće da je žrtva zapravo muškarac iz njezine prošlosti. Nije poznato tko ga je ubio i zašto mu je na koži opekotina u obliku broja jedan, no netko očito želi privući Lucynu pozornost.

Otkriće drugog žigosanog tijela uskovitlat će zabrinjavajuća pitanja: koliko će još života biti ugroženo prije nego što se otkrije konačna poruka ubojice? I može li Lucy riješiti stravičnu zagonetku prije nego što ubojica utaži svoju žeđ za osvetom? Romantično, napeto i seksi... ledi krv u žilama.



Nije loše, od mene 8/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #816 : 09.05.2013. 15:57:22 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Dan Wells

Ja nisam serijski ubojica





...kad me vidite već je prekasno...
John je usamljeni tinejdžer koji radi u obiteljskoj mrtvačnici i opsjednut je serijskim ubojicama. Naizgled dobar dečko iz susjedstva, John je zapravo psihopat opasan za okolinu. Svoju mračnu stranu obuzdava pomoću strogih pravila za imitaciju „normalnog“ ponašanja.U njegovu malom gradiću zaredaju se jeziva ubojstva zbog čega je istodobno zgrožen i opčinjen zlodjelima, . Hoće li uspjeti pobijediti moćnog protivnika i svladati čudovište u sebi, neizvjesno je do samoga kraja.


Od mene čista 10/10, u malo više od 200 stranica napisati ovako sjajan roman, skoro ravan Stephenu Kingu, nije svakodnevno.
Preporuka svakom ljubitelju "tamnijih" priča....




Dan Wells
Gospodin Monstrum




Spasio je grad od serijskog ubojice i postao lokalni junak, no pakao za Johna Waynea Cleavera tek počinje. Nakon što je okusio krv i oslobodio čudovište u sebi, sve mu je teže obuzdati svoje mračne porive. Stroga pravila koja je sebi postavio i piromanija više nisu dovoljni. Johnova žudnja za ubijanjem sve je jača, a Clayton potresaju nova stravična ubojstva. Vidjevši brutalno izmasakrirana trupla, John odmah posumnja na demona.
Rješavanje misterije i ovaj je put zadnja crta obrane za Johnovu tamnu stranu...
Roman magnetične privlačnosti koji se čita u jednom dahu.


još jedno remek djelo, od mene čistih 10/10

Dan Wells
Ne želim te ubiti




Zaustavio je serijskog ubojicu i spasio grad od zla, no konačna bitka za Johna Cleavera još nije završena. U okrutnoj demonskoj igri mačke i miša, plijen su opet nevini iz Johnova susjedstva. Mora jednom za svagda zaustaviti demona, a vlastite mračne želje zaključati tako duboko u sebi da nikad ne dobiju priliku da se ostvare. John Cleaver još jednom mora ispuniti svoje poslanje i ubiti ubojicu, a na tom opasnom putu prepunom sumnje, divljaštva i smrti možda pronađe i svoje srce... Posljednji roman iz serijala o tinejdžeru sociopatu koji se svakodnevno bori sa svojim demonima.

Kao i prethodna dva, i ovaj je čista 10/10
Preporuka svim ljubiteljima ili romana Stephena Kinga ili serijala poput Supernatural....

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #817 : 18.05.2013. 13:41:29 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Sinoć me je prijatelj obradovao donijevši mi iz Makarske 9 naslova edicije KDS izdavačke kuće Znanje koje sam dulje vrijeme tražio. Naravno, odmah sam pročitao jednu od njih:

Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:


dok ju nisam pročitao do kraja nisam ju mogao ostaviti iz ruku, sjajno za hladovinu na ovim užasnim vručinama
od mene 9/10


Lee Child
Čovjek s dva lica




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelji ni ikakva vlasništva. Nema obveza ni straha, nema ništa – osim jakog osjećaja za pravdu.
Zbog toga Reacher pristaje pomoći saveznoj agentici u nevolji. Zbog toga mora nadmudriti i nadvladati pravu vojsku zločinaca.
Jer kad Reacher naiđe na nevolju, ne može odustati. Nijednom. Nikad.

Još jedan uzbudljiv triler ispunjen naglim obratima koji će rastrgati poklonike između želje da što duže uživaju u čitanju i potrebe da što prije saznaju hoće li Reacher izvući živu glavu. Jack Reacher jedan je od najpopularnijih likova suvremenog trilera; savršen junak za sve ljubitelje akcije – žene ga obožavaju, muškarci ga se boje, svi ga poštuju.

Kakva je knjiga najbolje pokazuje to što samo skoro 400 stranica pročitao za dan i pol
Od mene ocjena 9/10

Lee Child
61 sat




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelj ni ikakvo vlasništvo. Nema obveze niti poznaje strah; nema ništa osim snažnog osjećaja za pravdu.

Snježna oluja i izlijetanje autobusa s ceste dovode Reachera u središte Južne Dakote – nepripremljenog za snijeg. No Jack je spreman, kako već samo on to može biti, riskirati život štiteći hrabru svjedokinju. Ubojica dolazi po nju... Ili je već stigao u zaleđeni grad? Ako želi poživjeti do suđenja, trebat će joj njegova pomoć...

Roman koji je Lee Childu osigurao prestižnu nagradu za roman godine u Velikoj Britaniji, prepun je napetosti od kojeg ćete gubiti dah, dok posljednji sati otkucavaju...


Po meni trenutno najbolji spisatelj trilera, moja ocjena za ovaj treći roman je 9/10, kao i za prethodna dva

Lee Child
Cijena života




Smrt vreba u ruralnom kraju Nebraske... kamo je Jack Reacher upravo nabasao. Ali prije nego što krene dalje, Reacher želi riješiti nekoliko desetljeća star slučaj nestale djevojčice. Njegova znatiželja dovodi ga u sukob s Duncanovima, lokalnim klanom od kojeg strepi cijeli okrug. Duncanovi su opasni, no oni su samo prva karika u kriminalističkom lancu koji se proteže na više kontinenata. Reacheru bi bilo pametnije izbjeći smrtonosne nedaće koje mu prijete, ali za njega to jednostavno nije moguće... Vrsni nastavak serijala o Jacku Reacheru kojeg nećete ispuštati iz ruku sve do posljednje stranice.

od mene, opet, za romah Lee Childa 9/10...

evo i film snimljen po glavnom liku romana Lee Childa, Jacku Reacheru:

http://www.imdb.com/title/tt0790724/
samo, u knjigama je opisan sa 190 cm visine a u filmu ga glumi ovaj scientološki patuljak  :facepalm

Lee Child
Afera




Sve počinje negdje. Za elitnog vojnog policajca Jacka Reachera to mjesto je Carter Crossing, Mississippi, godine 1997. Usamljena željeznička pruga. Mjesto zločina. Prikrivanje.
Lijepa lada žena pronađena je mrtva, a dokazi ukazuju na jednog od vojnika iz obližnje baze. No on ima moćne prijatelje u Washingtonu. Reacher je poslan na tajni zadatak — kako bi saznao sve što može, a zatim nestao. No kad stigne u Carter Crossing, otkriva podatke koje nitko nije očekivao i istraga se otima kontroli... Knjiga koja će vas tjerati na čitanje.


napokon roman o tomu kako je J.Reacher napustio vojnu službu. kao i prethodni i ovaj je odličan za čitanje.
Ocjena od mene 9,5/10


Lee Child
Kat ubojica




Margrave je bezlični gradić na jugu Amerike. Naizgled potpuno savršen, uredno podšišanih krošnji stabala i s travnjacima poput baršuna u kojem jedinu buku stvara povratak djece iz škole. Kada Jack Reacher stigne u grad, počinje njegova najgora noćna mora. Ne uspijeva niti popiti kavu u zalogajnici, a već ga privode pod optužbom za ubojstvo i smještaju na kat sa zatvorenicima osuđenima na doživotni zatvor. I dok prljave tajne smrtonosne urote na kojoj počiva blagostanje grada polako izlaze na vidjelo, broj ubijenih sve više raste... Odličan triler fantastičnog tempa.

Još jedna knjiga o Jacku Reacheru, od mene 9/10

Lee Child
Odredište pakao





Jack Reacher se zatekao u krivo vrijeme na krivome mjestu. U jednom je trenu pritekao u pomoć mladoj ženi koja je pala na izlazu iz kemijske čistionice usred Chicaga, a već u drugom našao se u ulozi taoca u nepoznatom kombiju s nepoznatim otmičarima na putu u pakao. Cilj otmičara bila je žena po imenu Holly, agentica FBI-a i kći načelnika glavnog stožera. Pa ipak, igrom slučaja, jedino je Reacher bio u stanju spriječiti složen i smrtonosan plan otmičara... Realistična priča od koje prolaze srsi.


Novi Jack Reacher mi nije "sjeo"kao prethodni, možda je razlog tomu što je ovaj skoro pa klasični akcioni roman a ne striler poput prethodnih, od mene 7,5/10
« Zadnja izmjena: 18.05.2013. 13:43:05 drazen »

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #818 : 28.05.2013. 15:23:51 »
Tao Te Ching (Knjiga o apsolutnom putu) - Lao Ce

Šta reći sem uživanje, za ljubitelje ovakvih stvari  smileyNO1 smileyNO1

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #819 : 28.05.2013. 16:01:01 »
Tao Te Ching (Knjiga o apsolutnom putu) - Lao Ce
Je li to ona kolekcija njegovih razmišljanja? I ja sam to nedavno čitao. Ima nekih stvari koje su glupave za današnje vrijeme, ali ima dosta kvalitetnih misli.
Mrzim lopatare i limune

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #820 : 29.05.2013. 10:44:16 »
Jeste. Pa s obzirom da je VI vijek, vjerujem da su danas stvari mnogo drugačije  ;D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #821 : 29.05.2013. 13:07:11 »
Spoiler for Hiden:
Sam Christer
Tajna Stonehengea




Osam dana prije ljetnog solsticija, u jezivoj ceremoniji pogubljen je čovjek na drevnom oltaru Stonehengea. Nekoliko sati kasnije, jedan od najpoznatijih svjetskih lovaca na blago počini samoubojstvo. Svom otuđenom sinu, mladom arheologu Gideonu Chaseu, ostavlja svoje bogatstvo i veliku tajnu u oproštajnom pismu… Gideon uskoro otkriva tajno društvo – drevnu međunarodnu organizaciju koja već tisućama godina obožava Stonehenge. S novim karizmatičnim i okrutnim vođom na čelu, kult ritualno žrtvuje ljude u užasavajućem pokušaju da otključa tajnu kamenja...
Simbolika, tajni kodovi i fascinantni detalji o jednom od najmisterioznijih fenomena na svijetu, upakirani u Tajnu Stonehengea čine ovaj roman jednim od najnapetijih akcijskih trilera današnjice.


jedva sam pročitao više od 60% i doista dalje nisam mogao, stajala mi je knjiga pokraj računara nekih 20-tak dana i iako sam imao mnogo slobodnog vremena nisam imao snage da ju dovršim. moja preporuka je da ju zaobiđete u širokom luku...

Sam Christer
Tajna Torinskog platna




Torinsko platno najkontroverznija je vjerska ikona na svijetu. Nitko ne zna odakle je. Nitko ne zna kada je nastalo. Ali sada je najveći vjerski misterij ključ koji otvara put do serijskog ubojice koji svoje žrtve ubija na divlji i bizaran način. Samo dvoje nevjerojatno smionih američkih policajaca koji slijede trag od Kalifornije do Vatikana mogu otkriti tajnu platna i prekinuti niz jezivih ubojstava. Odličan, promišljen i pametan triler za sve ljubitelje pravog misterija.

po meni mnogo bolji od prethodnog romana ovog autora, od mene solidnih 7/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #822 : 02.06.2013. 16:44:47 »
Spoiler for Hiden:
Graham Brown
Urota Maja




Vladina operativka Danielle vodi ekspediciju u najdublje dijelove Amazonije u potrazi za legendarnim gradom Maja. Uz pomoć poznatoga profesora i pod zaštitom plaćenika, članovi njezina tima putuju u najzabačenije zakutke prašume nesvjesni da su zamjena za skupinu koja je nestala prije nekoliko tjedana, i da ono što traže nije običan predmet, već revolucionarno otkriće koje bi moglo promijeniti svijet. Skupina očajnički traži vezu između smrtonosne istinitosti majanske legende, nomadskog plemena koje ih progoni i zastrašujuće tajne zakopane ispod drevnih ruševina, dok ih iz sjene prati nevidljivi neprijatelj. Neodoljiv triler koji nećete htjeti ispustiti iz ruku...

simpatično ali ništa posebno, od mene 6,5/10

Graham Brown
Hram Jaguara




U srcu Amazone Danielle Laidlaw otkriva majanski kamen koji izgleda kao da je izrađen od stakla, a zrači energijom na način koji nitko ne može objasniti i zlokobno odbrojava vrijeme preostalo do smaka svijeta. Negdje su skrivena još tri takva kamena. Gdje su i što će se dogoditi ako se povežu? Koristeći se tajanstvenom zemljopisnom kartom i apokaliptičnim proročanstvom Danielle i njezin tim u bjesomučnoj su potrazi za odgovorima.

Nastavak romana iz spoilera, po meni mnogo zanimljiviji, 8/10

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #823 : 03.06.2013. 22:57:03 »
Alan Bradley, Dimljena haringa bez senfa

Treća izdana knjiga o Flaviji de Luce, ali moja prva pročitana. Čitam stalno i uvijek, ali rijetko se nađe knjiga koja te od prve stranice uvuče unutra. Osjećaj je možda usporediv kada sam jako prvi put davno čitao Pet prijatelja. ;D Bradley je stvarno dobar pripovjedač i sve bi bilo krasno da nema dijalektalnog zagorskog izgovora domaćice, strašno.  :facepalm

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-13191-dimljena-haringa-bez-senfa

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #824 : 04.06.2013. 03:52:42 »
torinsko platno je obicni laznjak, fake je skroz, javili mi ovi moji od tamo  :vid-ga:

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #825 : 04.06.2013. 08:29:09 »
Seobe od Crnjanskog. Ok je knjiga. Ima dosadnih delova ali zato ima i smešnih kada Aranđelov sluga pokušava kolcem Dafinu da probode ;D ;D ;D

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #826 : 04.06.2013. 10:55:03 »
Dosadno do bola, jedina knjiga od ovogodišnje lektire koju nisam pročitao. ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #827 : 04.06.2013. 11:44:36 »
Ja sam morao, zavisila mi ocena od toga. :D Inače sigurno ne bih pročitao. :D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #828 : 05.06.2013. 10:42:55 »
Stid me je bilo što nisam i ranije ali nikad nije kasno, pročitan je klasik:

Hobbit
J.R.R. Tolkien




Već više od pola stoljeća priča o susretljivom i mirnom hobitu, gospodinu Bilbu Bagginsu i njegovom nevoljkom udjelu u vratolomnoj potrazi za zmajevim zlatom u društvu čarobnjaka Gandalfa i skupine patuljaka, poput postojanoga kamenog mosta spaja generacije čitatelja širom svijeta.
Hobit J.R.R. Tolkiena nosi u sebi za svakoga ponešto – snagom izvorne mašte zabavlja djecu, duhovitošću šarmira odrasle, slojevitošću zaokuplja književne kritičare a stalnošću potražnje zadivljuje knjižare.
Ova predivna bajka puna čudesnih stvorenja iz svijeta mašte: vilenjaka, goblina i trolova, jedan je od najljepših klasika fantastične književnosti, jedna od najtiskanijih knjiga u povijesti nakladništva i jedna od najčuvanijih knjiga u svakoj biblioteci.
Tolkienov Hobit, koji je ujedno i prolog Gospodara prstenova, ovim se izdanjem, dopunjenim originalnim kolor ilustracijama autora, prvi put pojavljuje na hrvatskome u izvrsnom prijevodu Zlatka Crnkovića, u nadahnutoj likovnoj opremi Igora Kordeja i nakladi “Algoritma”.


naravno, 10/10...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #829 : 05.06.2013. 11:28:24 »
Cuj stid  :neverovatno: , Drazene, treba da druge bude stid sto ne citaju bar 1/6 kolko ti citas.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #830 : 05.06.2013. 23:24:13 »
Trazim nesto... pa naleteo na ovaj popust. Znam da ima ovde puno ljubitelja S. Kinga
50% popusta.
http://www.vulkani.rs/l/d24568ec-7f0d-49ab-91de-7059dce9ab80/KING%20UPOLA%20CENE.aspx?page=0#.Ua-spNvmjT4

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #831 : 05.06.2013. 23:47:01 »
A kaj tražiš?  ;D valjda preporuku što od toga pročitati. Ovdje sam napisao meni njegove najbolje knjige pa pogledaj http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,2266.msg271438.html#msg271438

Ovaj izbor na vulkanu i nije baš nešto. Tu je dosta knjiga ponajviše zbog Mračne Kule koju svakako trebaš pročitati ako misliš preći na Kinga. No, Mračnu Kulu ostavi za kasnije da se bolje upoznaš sa njegovim opusom. Prvo, on je pisac koji jako pazi na detalje i koji se u svakoj svojoj knjizi referira na njegove ostale knjige/likove bilo to heroji ili zlikovci. Dosta od tih likova se nalaze u Mračnoj Kuli. Zato to trebaš ostaviti za malo kasnije da se što bolje upoznaš kako on piše.

Druga stvar, on voli opise i njegovi opisi su toliko opširni da ti strašno realno dočara taj svoj svijet. Kad ćeš čitat neki dio, dobit ćeš želju da budeš tamo tipa kad sam čitao Godišnja Doba i priču Rita Hayworth and Shawshank Redemption gdje dobiju pivu, tad sam želio biti tamo s njima na krovu, a to je jedna od mnogobrojnih želja koje sam doživio u njegovim knjigama. Btw, u filmu piju hladnu pivu, a u knjizi toplu  ;D

Treća stvar. Pusti ovaj vulkan. I nije baš neki izbor kad pogledaš da više od pola knjiga zauzima Mračna Kula. Crnu Kuću ne čitaj zato što prvo trebaš pročitati Talisman. Isijavanje svakako, jedna od njegovih najboljih knjiga. To ti je dobar početak.

Vidim da ima Uporište III. To je The Stand, isto jedna od njegovih najboljih knjiga. Ali prvo nađi prva dva dijela jer su kod vas rascjepali na tri dijela. Al rađe ostavi tu knjigu za malo kasnije. Vidim da imaju DALAS '63 (11/22/63), njegova zadnja napisana. Odlična time travel knjiga, ali isto nije knjiga s kojom ćeš zaploviti u njegov svijet.

POINT ima lijep izbor http://www.knjiga.ba/catalogsearch/advanced/result/?pisac=Stephen%20King

Ja bih ti preporučio da prvo pročitaš Salemovo. Meni osobno najbolja vampirska knjiga. Odlična gotička atmosfera, misterija od samoga početka pogotovo zato što vampiru treba neko vrijeme da se pojavi i sva ta nadogradnja do tog događaja je fenomenalna, a i unutra imaš dvije kratke priče.

Onda bih ti preporučio neku od njegovih kratkih priča. Možda Godišnja Doba da vidiš kako on nije samo horor pisac već može napisati odličnu zatvorsku dramu, odličan triler i odličnu coming of age priču. Pa onda možeš Isijavanje, Gole Kosti, IT koja je za mene broj 1 knjiga. I tako polagano nastaviš. Snaći ćeš se. Ako treba kakva pomoć, javi  smileyNO1

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #832 : 05.06.2013. 23:55:42 »
Uvek dobri i opsirni Molder  :drugari
To sam slucajno video, nisam trazio King-a, pa reko ako hoce neko popust da iskoristi a nema neku knjigu iz kolekcije.
Imacu u vidu tvoj spisak kada budem kupovao nesto od njega  smileyNO1 

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #833 : 08.06.2013. 19:23:43 »


Radnja smjestena u Rusiji za vrijeme opsade od nacista u toku 2 svjetskog rata.Roman prati dezertera i slucajnog lopova koji igrom slucaja dobiju zadatak da u vrijeme opsade pronađu tucet jaja za pukovnika.Vrlo dobra knjiga,na momente jako simpaticna,komicna a na momente jako surov roman.Kraj potpuno neocekivan.Preporuka  kokicekola

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #834 : 08.06.2013. 20:33:23 »


Radnja smjestena u Rusiji za vrijeme opsade od nacista u toku 2 svjetskog rata.Roman prati dezertera i slucajnog lopova koji igrom slucaja dobiju zadatak da u vrijeme opsade pronađu tucet jaja za pukovnika.Vrlo dobra knjiga,na momente jako simpaticna,komicna a na momente jako surov roman.Kraj potpuno neocekivan.Preporuka  kokicekola

Kako je ovo dobra knjiga  smileyNO1 U dahu sam je pročitao. Definitivno preporuka  smileyNO1

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #835 : 08.06.2013. 20:34:44 »
Ursula K. Le Guin - Nebeski strug



Knjiga o Georgeu Orru koji može doslovno snovima mijenjati svijet. Izvrsno štivo, preporučujem svima.
Mrzim lopatare i limune

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #836 : 08.06.2013. 22:40:45 »


Poceo sinoc da citam i vec sam je pola procitao.Dosad sam odusevljen pristupom i ozbiljnoscu knjige.Poslije ove knjige imam od njega i Prebjeg  tako da cao-cao filmovi bacam se na knjige  kokicekola

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #837 : 09.06.2013. 09:29:48 »


Poceo sinoc da citam i vec sam je pola procitao.Dosad sam odusevljen pristupom i ozbiljnoscu knjige.Poslije ove knjige imam od njega i Prebjeg  tako da cao-cao filmovi bacam se na knjige  kokicekola

Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:


  Naprasna smrt novinara dovodi tajnog agenta Gabriela Allona u Rusiju. Ne u sumornu Moskvu iz sovjetskih vremena, već u modernu Moskvu preplavljenu naftnim bogatstvom kojom vlada nova generacija bogatih staljinista. Jedan od njih je Ivan Karkov, bivši pukovnik KGB-a, čije je svjetsko carstvo izgrađeno unosnim i beskrupuloznim poslovima trgovine oružjem. Karkov namjerava prodati najopasnije rusko oružje Al-Qa'idi. Želi li ga Allon u tome spriječiti, mora doznati mjesto i vrijeme isporuke...
 "Pucnjave, otmice i zavjere međunarodnih terorista prate Gabriela Allona kamo god krenuo."
USA Today
 "Allon... je vjerojatno najslavniji superšpijun kojeg nije glumio Daniel Craig."
Daily Telegraph
 "Vrhunac suvremene špijunske proze."
Publishers Weekly
 

Moja ocjena: oooonako, više no samo prolazno, 7,5/10

nastavak romana iz spoilera:

DANIEL SILVAPREBJEG








Nakon što je uništio najopasnijeg čovjeka na svijetu, špijun Gabriel Allon vratio se restauriranju slika u idiličnoj Umbriji, ali iz Londona mu stiže katastrofalna vijest. Prebjeg i bivši ruski obavještajac, koji je Gabrielu spasio život, nestao je bez traga... Gabriel i njegova ekipa ulaze u smrtonosnu igru živaca, a protivnik im je ubojiti ruski oligarh i krijumčar oružja Ivan Harkov. U opasnosti da izgubi ono što mu je najdraže u životu, Gabriel će proći kroz kušnje o kojima nije ni sanjao...


mislio sam da će biti mnogo bolje od prvog dijela (pošto su romani obično takvi) ali opet, malo više no sasvim prosjećno
moja ocjena 7/10

Daniel Silva
Afera Rembrandt



Dvije obitelji, jedna strašna tajna i portret zbog kojeg se umire...
Kada je u drevnom engleskom gradu Glastonburyju ubijen restaurator umjetnina, nestala je i Rebrandtova slika na kojoj je radio.
Gabriel Allon, izraelski tajni agent, nakon obračuna s ruskim oligarhom i krijumčarom oružja Ivanom Harkovom, povukao se u mirovinu. Ali kada ga posjeti londonski trgovac umjetnina, vraća se u opasni svijet koji je htio zauvijek ostaviti iza sebe.
I dok prati zakučasti trag od Amsterdama do Buenos Airesa i napokon do vile na slikovitoj obali Ženevskog jezera, Gabriel otkriva da portret okružuju smrtonosne tajne...

Do sad najbolja od ova tri romana Daniela Silve koje sam pročitao, ocjena od mene 8/10


pročitao sam njegova prva tri romana i jedva čekam da nabavim i četvrti:
Portret špijunke

« Zadnja izmjena: 09.06.2013. 09:31:31 drazen »

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #838 : 09.06.2013. 11:29:11 »
Da li su njegovi romani povezani radnjom jedan na drugi ako jesu kako ide redoslijed

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #839 : 09.06.2013. 12:42:34 »
Romani su povezani ali ne toliko da bi morao ići strogim redoslijedom. Ionako je Znanje dosta tog preskočilo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Silva_%28novelist%29

Gabriel Allon series:

    The Kill Artist (2000)
    The English Assassin (2002)
    The Confessor (2003)
    A Death in Vienna (2004)
    Prince of Fire (2005)
    The Messenger (2006)
    The Secret Servant (2007)
    Moscow Rules (2008)  - Objavljeno u KDS i KDS+ Moskovska pravila
    The Defector (2009) - Objavljeno u KDS+ Prebjeg
    The Rembrandt Affair (2010) - Objavljeno u KDS+ Afera Rembrandt
    Portrait of a Spy (2011) - Objavljeno u KDS+ Portret špijunke
    The Fallen Angel (2012)
    The English Girl (2013)
« Zadnja izmjena: 09.06.2013. 12:44:39 drazen »

Tags: