Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426322 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #780 : 14.01.2013. 17:24:48 »
u Zagrebu na Interlibru, išao u 12. mjesecu na sajam...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #781 : 18.01.2013. 04:06:09 »
Pročitao klasik Slaughterhouse 5 od Vonneguta. Knjiga je ostavila prilično jak dojam na mene.  Ugodno iznenađenje sadržajem, citatima, ugođajem. Žanr je neki lagano SF s elementima drame u doba WW2 (američki pristup bombardiranju dresdena i sl). Nije SF u standardnom obliku. Knjiga je prvenstveno drama i kronologija života jedne osobe koja preskače kroz vrijeme i od strane jedne rase iz svemira sluša o vremenu i životu, te uči o postojanju i kako sve teče, te prikazuje slike iz svog života.

WW2 isto nije predstavljen u standardnom obliku, jedino "true" ratno što se događa je zarobljivanje amerikanaca i vođenje njih u dresden 30 dana brije bombardiranja. Odlična ispovijest društva i antiratne ekspresije stvaralaštva u doba 60-ih.

Pošto radim za sve Hall of Fame tako i za knjige, a ova def. tu spada. 9/10

I pročitao još jednu iz tog doba, The Crying of Lot 49 od Pynchona. Ovo mi je četvrta knjiga od njega. Pročitao sam ovo rekordnom brzinom. Osnovne crte se daju iščitati, da, ali mi se najviše sviđa objašnjenje da knjiga nema smisla i da je tu da zbunjuje čitatelja.

Stil pisanja i svi silni detalji koji se javljaju u knjizi su po mom naprosto zadivljujući i ukazuju na predanost i veliku sposobnost autora, no pohvatati i razumjeti sve što je prezentirano je nemoguća misija za cak i malo predanijeg čitatelja.

8/10



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #782 : 20.01.2013. 05:14:18 »
Sherlock Holmes & Londonski vampiri - staromodni i zanimljiv strip koji me baš nije pretjerano oduševio, ali nakon par čitanja će mi ostaviti bolji dojam. Crtež mi je baš dobar, iako imam neke zamjerke na sitnice poput izbora zvukova tijekom razbijanja prozora ili slomljenog štapa. Možda je veći problem što nema ono ničega što me privlači da čitam dalje, misterije ili slično da pročitaš do kraja taj strip kao kada čitaš njegove priče, da dođeš do raspleta. U rukama Alana Moorea bi to sigurno bilo odlično štivo, a ovako je solidno (i skupo) ostvarenje.

Gea #1 - odličan fantasy strip koji uspješno miješa naivnost likova koji kao da su izašli iz mange i mračnu brutalnost demonskog svijeta. Općenito cijeli stil vuče na istočnjački, Luca Enoch to radi namjerno, i svaka mu čast. Jedva čekam da pročitam ostale brojeve.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #783 : 21.01.2013. 00:19:04 »
Ajde neka mi neko pošalje link za Kafkinu Kažnjeničku koloniju... Ne mogu nigde da nađem. Hvala unapred.
De gustibus non est disputandum.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #784 : 24.01.2013. 15:54:44 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Anders Roslund / Börge  Hellström
Tri sekunde




Inteligentan, napet i nadasve brutalan kriminalistički roman iz zajedničkog pera nagrađivanog novinara i bivšeg kriminalca.
Piet Hoffmann vodi dvostruki život.
Jedan s voljenom obitelji – suprugom i dva malena sina – koju pod svaku cijenu nastoji zaštititi. I drugi, tajni život, u kojem svakoga dana stavlja sve na kocku...
On je najbolji tajni operativac švedske policije, a za njegovo postojanje zna samo jedna osoba. Nakon što isporuka droge u kojoj sudjeluje krene po zlu, suočava se s najtežim zadatkom u svom životu – mora se infiltrirati u najozloglašeniji švedski zatvor...
Jedna prilika i tri sekunde da izvuče živu glavu... Hoće li biti dovoljne?


ma, onako, od mene jadnih 5/10

Roslund & Hellström
Ćelija 8




Osuđenik na smrt, tučnjava na krstarenju po Baltičkome moru, čovjek bez identiteta... Inspektor Ewert Grens mora prijeći dug put kako bi shvatio novi komplicirani slučaj. Ova intrigantna istraga o najstrašnijim posljedicama smrtne kazne odjeknut će od zatvorskoga hodnika u Ohiu preko Atlantskog oceana pa sve do sjedišta štokholmske policije.

Inteligentan, napet i nadasve brutalan kriminalistički roman iz zajedničkog pera nagrađivanog novinara i bivšeg kriminalca.


samo malo bolji od prethodnog romana oviha autora, od mene jedva 6/10

Roslund & Hellström
Pretinac 21




Kada mlada žena bude zaprimljena u stockholmskoj bolnici, liječnici su užasnuti težinom njezinih ozlijeda od brutalnog bičevanja. Ona je Lydia iz Litve, žrtva traffickinga koja je kao prostitutka zaglavila u Stockholmu primorana odrađivati svoj “dug”. U istoj bolnici, policijski inspektor Evert Grens i njegov mlađi kolega Sven Sundkvist slijede trag koji bi ih mogao dovesti do ozloglašenog mafijaškog bossa, kojeg Grens mrzi s razlogom. Dvije strastvene priče o osveti međusobno se isprepliću i razrješavaju u dramatičnom prizoru: dva leša i talačka kriza u podrumu bolnice... Nova poslastica za sve obožavatelje Roslunda i Hellströma.

Za sad najbolji roman ovog dvojca, od mene 7,5/10

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #785 : 24.01.2013. 19:09:27 »
Pročitah Ime vjetra i da budem iskren ne znam šta da kažem. Fantasy jeste i zaista sam je pročitao u dahu, ali se i razlikuje od drugih knjiga ovog žanra. Očekivao sam malo više akcije s obzirom na Kvotheov opis samoga sebe kada započinje svoju priču, ali izgleda da to Rothfuss čuva za druga dva nastavka. Sve u svemu, zadovoljan i definitivno nabavljam nastavak.

Sada sam se bacio na Pjesmu boginje Kali Dana Simmonsa i odmah me je opčinila poganštinom Calcutte, baš kao što me je Teror opčinio onim opisima. Baš kao i kod Terora, osjeća se neka tjeskoba dok se čita Pjesma boginje Kali, posebno onaj dio o inicijaciji u kult boginje Kali. Oduševio me je i nekim sitnicama koje spomene u knjizi, poput onog dijela kad se posere po Ratovima zvjezda u jednoj rečenici  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #786 : 25.01.2013. 01:31:14 »
Song of Kali mi je bila dobra knjiga. Volim teme o indijskim bogovima, ritualima...

Kupio neki dan i dosta dobro sam prošao. Neke nabavio u antikvarijatu jako jeftino.

Spoiler for Hiden:


Uzumaki manga - totalna zabavna boleština na 650 stranica, puno bolje od filma s više smisla i boljim završetkom. Dopada mi se kod tih mangi taj uvrnuti svijet, naročito taj dio kada cijeli grad bude uništen, ljudi puževi kao hrana, dio u bolnici s trudnicama, metarmofoze...


Agatha Christie - Autobiografija dobro ispričana, ima dušu i vidi se trud autorice i emotivnost. Sa druge strane imamo prikaz viktorijanskog doba kojeg više nema sa drugačijim ponašanjem, ishranom i lakšem pristupu životu. Ne spominje se njen čuveni nestanak a i o samom pisanju i idejama za knjige imamo relativno malo podataka za svega nekoliko ideja, ali zapravo i ne fali ništa, pošto je životopis inače vrlo uzbudljiv.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #787 : 30.01.2013. 10:21:39 »
Pjesma boginje Kali je jedna prejebena knjiga, ali baš. Tjeskobna, mračna, odvratna, fenomenalna. Mogla bi se smatrati i kao rasistička i ksenofobična, ali s obzirom da su mi ljudi koji su bili u Indiji duže vremena ispričali manje-više istu priču o jadu i čemeru velike Indije, teško da je ja mogu smatrati takvom. Uostalom, ljudi se kupaju u istoj vodi po kojoj plutaju raspadajući mrtvaci i to se kao treba smatrati normalnim. 'nuff said.

Sada se malo odmaram od fantazije i horora i odmaram mozak sveameričkim uber patriotom, Tomom Clancyjem i njegovim Zubima tigra.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #788 : 07.02.2013. 11:46:39 »
Saznali u Algoritmu da dolazim u ZG u subotu:
http://www.algoritam.hr/print_kupon.asp

 clapp
« Zadnja izmjena: 07.02.2013. 11:55:31 drazen »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #789 : 09.02.2013. 11:35:23 »
Saznali u Algoritmu da dolazim u ZG u subotu:
http://www.algoritam.hr/print_kupon.asp

 clapp

ja sam svoj maloprije iskoristio za jednu Pjesmu  ;)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #790 : 10.02.2013. 12:53:05 »
Saznali u Algoritmu da dolazim u ZG u subotu:
http://www.algoritam.hr/print_kupon.asp

 clapp

ja sam svoj maloprije iskoristio za jednu Pjesmu  ;)

Više od 20kg knjiga, samo neki od autora su Stephen King, J.R.R. Tolkien, George R.R. Martin... Naravno sve tvrdi uvez, vrijedilo je doći u ZG samo zbog ovog...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #791 : 10.02.2013. 12:57:19 »
Ja u utorak idem se nakupovat  navijacica

Koliko je ljudi bilo?

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #792 : 10.02.2013. 14:29:58 »
kako sam ja rezervirao preko njihove FB grupe nisam čekao niti sekunde, otišao do "šefice" a ona sama ponijela knjige do kase, u životu nisam vidio ljubazniju i susretljiviji šeficu neke tvrtke...

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #793 : 21.02.2013. 23:12:55 »
Ne mogu nigde da nađem Ustavno pravo Jovana Đorđevića, pa ako neko nađe negde na netu, nek mi pošalje na pm...
De gustibus non est disputandum.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #794 : 22.02.2013. 15:10:19 »
Jed Rubenfeld - Tumačenje umorstva - naslov koji parafrazira Freudovo djelo Tumačenje snova. Freud i Jung dolaze u NY održati predavanje na nekom sveučilištu, kad se odjednom počnu događati umorstva u visokom društvu. Više od pola događaja u toj fiktivnoj priči je istinito. Temelji se na stvarnoj crtici iz Freudove biografije kada je išao tamo. Kad se vratio rekao je da je doživio neku traumu i da su svi Amerikanci divljaci i koju je okrivio sve svoje zdravstvene tegobe. Iznimno uzbudljiv krimić. Pisac je stvarno pazio na detalje, primjerice, svaka rečenica koju izgovore Freud i Jung je istinita.
Psihoanaliza + umorstva = svršavam  ti_si_Bog

Halloween comics vol. 1, 2 i 3 - odlično, must have za sve halloween i MM fanove. Dobije se detaljnje informacije o michaelovom rođenju, druidskom kultu i urođenom "zlu".

R. L. Stine - Pogrešan broj - i nakon toliko godina još s guštom pročitam koji naslov iz ovog šund serijala, i s ovim sam se prilično zabavio. Napeto, atmosferično, al nažalost linearno, nema čak ni twist, već je krivac jasan od početka do kraja (nešto poput Susjeda ili Vikend u divljini). Al i dalje jeftina zabava.

Mario Puzo - Sicilijanac - prequel prve knjige, kada je Michael bio još na Siciliji. Knjiga propovijeda na uobičajeno romantičan krvavi način o odmetniku koji se ponaša kao Robin Hood, pokušava osloboditi Siciliju na okrutan način boreći se protiv mafije. Razni likovi, nasilje, akcija, preokreti, odličan završetak, i povratak nekih likova iz prve knjige. Dobra knjiga.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #795 : 03.03.2013. 10:41:45 »


Znam da sam rekao da mi treba malo odmora za mozak, ali ovo je previše. Jedva sam se natjerao da je pročitam do kraja, inače ne volim nešto napuštati prije kraja, bilo da se radi o knjizi ili filmu, bez obzira koliko loši bili. Kažu da mu je ovo vrlo slaba knjiga u odnosu na prethodne, nažalost, nisam ništa drugo čitao od Clancyja pa ne mogu porediti, ali ova je živi odron. Osrednji triler prepun američke nadmoćnosti. Pročitati samo ako ste zakleti čitatelj ovakvog žanra, a i tada bih radije preporučio Ludluma ili rane radove van Lustbadera.



Ovo je već druga stvar. Nakon što sam ovo pročitao, mogu samo reći: "Martine, zavuci se u neku rupu i crkni od infarkta, bradonjo pretilni. Prestani navlačiti pare bespotrebnim rastezanjem." Mislim da mi je Scott Lynch postao drugi omiljeni fantasy pisac nakon Guya Gavriela Kaya. Sjajan debi, roman koji se ne ispušta iz ruku do posljednje stranice. Odlično razrađena radnja, prepuna prevrata.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #796 : 08.03.2013. 22:33:10 »
Jeste da je glavni lik, Kvothe, neka mješavina Chucka Norrisa,
Tek ćeš vidjeti šta je kung-fu kad pređeš na Strah mudroga;D

Dobro si izabrao Loka Lamoru. Imaš i nastavak - Crveno more pod crvenim nebom. Trebalo je da se pojavi i film još prošle godine, čini mi se. Valjda su nešto uhaltali.  ???
Vidim da si u zadnje vrijeme dosta u epskoj. Jesi čitao Eriksona? (Mjesečevi vrtovi, Dveri kuće mrtvih, uskoro treba da se pojave i Sjećanja na led.) On ti je strašan pisac a i tematika je super.
Jesi čitao Breta? (Noć demona, nedavno je izašlo i Pustinjsko koplje.) Nije dubokouman kao Rotfus i Erikson, ali je jako zabavan. Vjerujem da bi ti se svidjelo.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #797 : 08.03.2013. 22:36:01 »
Ovu sliku sam bezveze postavio, prva na koju sam naišao. Nema Konzuma u mojoj zemlji  :) , sve knjige su na švedskom jeziku.
Startuj sa milenijum trilogijom što prije, meni vrhunsko štivo! Sjećam se da 2005 nakon što je prva knjiga izašla, mnogi popljuvali i iskritikovali pisca Stiega Larssona, a kasnije se svima svidjelo.. brzo ljudi mijenjaju mišljenje.  :D
Ja sam te bio shvatio da živiš u Banjaluci. Do mene je.  ;D
I? Kako se tebi svidio Nesbe?

Nego, hajd mi objasni nešto: koliko sam shvatio, ovo Larsson se pravilno transkribuje kao Lašon; zanima me kako se izgovara? Je li naglasak na početku (po naški) ili na zadnjem slogu (po francuski)?
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #798 : 09.03.2013. 01:19:35 »
Prestiž
Kristofer Prist



Fantastična knjiga. Priča je vrlo zanimljiva i ispričana na maštovit način. Mislim da je na mene ostavila čak i bolji utisak od filma koji se prema mom sećanju u mnogim značajnim crtama razlikuje od knjige, ali je i uprskos tome odličan. Velika preporuka od mene.
Ocena: 10/10


Sabrani roboti
Isak Asimov



Kupila sam ceo komplet Ciklusa o robotima, no nisam nešto naročito impresionirana prvom knjigom. Verujem da će mi preostale dve knjige popraviti utisak (Golo sunce i Čelične pećine). Ideje su stvarno interesantne, ali su mi se neke priče činile pomalo detinjasto. No, daleko od toga da je knjiga loša.
Ocena: 7/10
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #799 : 09.03.2013. 08:21:53 »
U Banjaluku je konačno stigla i Enderova igra.
http://www.carobnaknjiga.com/6bf8d1b2-d365-4d37-b0b7-0bc02e439a4b/Enderova-igra.aspx

To je staro izdanje Čarobne knjige koje sam tražio godinama, ali ga nigdje nisam mogao naći. Knjiga je bila štampana u malom tiražu, a oni očito ranije nisu imali interesa da je preštampavaju. Pa sam sretan što sam došao do nje.  :)

Inače, ovaj reprint su uradili sigurno zato što je za jesen najavljen film, a oni i Alnari su se poprilično specijalizovali za filmove i serije (očito im je Holivud bolji marketing nego oni sami sebi  ;D).
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline zvezdasica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 389
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #800 : 09.03.2013. 10:19:13 »


Natera da se dobro zamisliš, da li smo mi u suštini stvarno divljaci?

Kraj mi je glup, ali to je skroz zanemarljivo.


Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #801 : 09.03.2013. 10:39:29 »


Natera da se dobro zamisliš, da li smo mi u suštini stvarno divljaci?

Kraj mi je glup, ali to je skroz zanemarljivo.

Sjajna knjiga  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #802 : 09.03.2013. 10:46:36 »
Annore http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,2266.msg297775.html#msg297775  bleh

I jesi čitao Slaughterhouse 5? Ako nisi, obavezno. Genijalno štivo.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #803 : 10.03.2013. 15:13:57 »
Stephen King
Duma key




Duma Key u najkraćim crtama može biti sveden na jednu rečenicu. To je roman o ljudima koji su nakon bliskog susreta sa smrću razvili začudne psihičke sposobnosti. Da ga je pisao netko drugi, to bi možda bio trivijalni žanrovski roman. Ali sad ste u rukama Stephena Kinga, majstora nadnaravnog, koji s lakoćom svakidašnje pretvara u fantastično – s dozom užasa.

Glavni junak knjige je Edgar Freemantle, građevinski poduzetnik kojem je dizalica smrskala auto i desnu ruku. Nakon razvoda, Edgar će hladnu Minnesotu zamijeniti velikom ružičastom kućom na samom pješčanom sprudu jednog od otočića uz obalu Floride. Duma Key ima najspektakularniji zalazak sunca na svijetu, a Edgar želi novi jednoruki život početi slikajući. Idilični život na otoku dovest će ga u kontakt s nekim starosjediocima, kao što je vremešna dama Elizabeth Eastlake ili njezin dugogodišnji prijatelj, bivši odvjetnik Wireman. Njih dvoje, kao i Freemantle, nose ožiljke prošlosti koje tek treba otkriti, no čini se da će se prije toga zlokobna pretkazanja koja se tajanstveno pojavljuju na Edgarovim slikama početi ostvarivati.

Duma Key nesumnjivo je roman koji se u prve tri četvrtine sudbonosno razmotava. No nemojte ni trenutka posumnjati da neobični darovi protagonista ove knjige ne idu usporedno s kobnim posljedicama. Kao i sve najbolje Kingove knjige, i ova je u svojoj biti knjiga o prijateljstvu i slučajnostima koje čine život. Na kraju ostaju dva pitanja: je li taj kratki nerazumljivi uvid u budućnost koja se tek treba odigrati povezan s nečim iskonskim i je li to iskonsko dobro ili zlo?

U dvanaestom hrvatskom prijevodu Stephena Kinga, Božica Jakovlev je u suradnji s Igorom Kordejom stvorila unikatni Kingov izraz koji će ostati zapamćen kao jedna od najboljih literarnih simbioza.


Moj omiljeni pisac, ovaj roman sam namjerno čitao sporije, po 50-tak stranica dnevno...ocjena od mene: čista 10/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #804 : 19.03.2013. 16:25:02 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Sinoć me je prijatelj obradovao donijevši mi iz Makarske 9 naslova edicije KDS izdavačke kuće Znanje koje sam dulje vrijeme tražio. Naravno, odmah sam pročitao jednu od njih:

Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:


dok ju nisam pročitao do kraja nisam ju mogao ostaviti iz ruku, sjajno za hladovinu na ovim užasnim vručinama
od mene 9/10


Lee Child
Čovjek s dva lica




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelji ni ikakva vlasništva. Nema obveza ni straha, nema ništa – osim jakog osjećaja za pravdu.
Zbog toga Reacher pristaje pomoći saveznoj agentici u nevolji. Zbog toga mora nadmudriti i nadvladati pravu vojsku zločinaca.
Jer kad Reacher naiđe na nevolju, ne može odustati. Nijednom. Nikad.

Još jedan uzbudljiv triler ispunjen naglim obratima koji će rastrgati poklonike između želje da što duže uživaju u čitanju i potrebe da što prije saznaju hoće li Reacher izvući živu glavu. Jack Reacher jedan je od najpopularnijih likova suvremenog trilera; savršen junak za sve ljubitelje akcije – žene ga obožavaju, muškarci ga se boje, svi ga poštuju.

Kakva je knjiga najbolje pokazuje to što samo skoro 400 stranica pročitao za dan i pol
Od mene ocjena 9/10

Lee Child
61 sat




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelj ni ikakvo vlasništvo. Nema obveze niti poznaje strah; nema ništa osim snažnog osjećaja za pravdu.

Snježna oluja i izlijetanje autobusa s ceste dovode Reachera u središte Južne Dakote – nepripremljenog za snijeg. No Jack je spreman, kako već samo on to može biti, riskirati život štiteći hrabru svjedokinju. Ubojica dolazi po nju... Ili je već stigao u zaleđeni grad? Ako želi poživjeti do suđenja, trebat će joj njegova pomoć...

Roman koji je Lee Childu osigurao prestižnu nagradu za roman godine u Velikoj Britaniji, prepun je napetosti od kojeg ćete gubiti dah, dok posljednji sati otkucavaju...


Po meni trenutno najbolji spisatelj trilera, moja ocjena za ovaj treći roman je 9/10, kao i za prethodna dva

Lee Child
Cijena života




Smrt vreba u ruralnom kraju Nebraske... kamo je Jack Reacher upravo nabasao. Ali prije nego što krene dalje, Reacher želi riješiti nekoliko desetljeća star slučaj nestale djevojčice. Njegova znatiželja dovodi ga u sukob s Duncanovima, lokalnim klanom od kojeg strepi cijeli okrug. Duncanovi su opasni, no oni su samo prva karika u kriminalističkom lancu koji se proteže na više kontinenata. Reacheru bi bilo pametnije izbjeći smrtonosne nedaće koje mu prijete, ali za njega to jednostavno nije moguće... Vrsni nastavak serijala o Jacku Reacheru kojeg nećete ispuštati iz ruku sve do posljednje stranice.

od mene, opet, za romah Lee Childa 9/10...

evo i film snimljen po glavnom liku romana Lee Childa, Jacku Reacheru:

http://www.imdb.com/title/tt0790724/
samo, u knjigama je opisan sa 190 cm visine a u filmu ga glumi ovaj scientološki patuljak  :facepalm

Lee Child
Afera




Sve počinje negdje. Za elitnog vojnog policajca Jacka Reachera to mjesto je Carter Crossing, Mississippi, godine 1997. Usamljena željeznička pruga. Mjesto zločina. Prikrivanje.
Lijepa lada žena pronađena je mrtva, a dokazi ukazuju na jednog od vojnika iz obližnje baze. No on ima moćne prijatelje u Washingtonu. Reacher je poslan na tajni zadatak — kako bi saznao sve što može, a zatim nestao. No kad stigne u Carter Crossing, otkriva podatke koje nitko nije očekivao i istraga se otima kontroli... Knjiga koja će vas tjerati na čitanje.


napokon roman o tomu kako je J.Reacher napustio vojnu službu. kao i prethodni i ovaj je odličan za čitanje.
Ocjena od mene 9,5/10


Lee Child
Kat ubojica




Margrave je bezlični gradić na jugu Amerike. Naizgled potpuno savršen, uredno podšišanih krošnji stabala i s travnjacima poput baršuna u kojem jedinu buku stvara povratak djece iz škole. Kada Jack Reacher stigne u grad, počinje njegova najgora noćna mora. Ne uspijeva niti popiti kavu u zalogajnici, a već ga privode pod optužbom za ubojstvo i smještaju na kat sa zatvorenicima osuđenima na doživotni zatvor. I dok prljave tajne smrtonosne urote na kojoj počiva blagostanje grada polako izlaze na vidjelo, broj ubijenih sve više raste... Odličan triler fantastičnog tempa.

Još jedna knjiga o Jacku Reacheru, od mene 9/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #805 : 03.04.2013. 12:49:04 »
Simon Toyne
Sanctus




Moderni se svijet nalazi pred uništenjem koje planira izvesti jedna drevna organizacija opstala na krvi i laži...
Muškarac je skočio u smrt s najstarijeg nastanjenog mjesta na zemlji, planinske tvrđave u povijesnom turskom gradu Ruševina. Ne radi se o običnom samoubojstvu, već o simboličnom činu, a zahvaljujući suvremenim medijima, događaj je pratio čitav svijet.
Kathryn Mann i nekolicini ostalih upućenih to je bio poziv na akciju koji su dugo čekali. Redovnicima u kukuljicama i tajnim fanaticima koji žive u Citadeli to predstavlja prijetnju propasti svega što su stvorili – i oni su spremni ubijati, mučiti i pogaziti svaki ljudski zakon kako bi zaštitili svoje djelo. Liv Adamsen, izvjestiteljici newjerseyskih novina, to je značilo početak zastrašujućeg i opasnog putovanja u srce vlastitog identiteta. A na kraju tog putovanja nalazi se otkriće koje će doslovno promijeniti SVE.
Sanctus je triler o apokalipsi i teoriji zavjere kakav još niste čitali – podiže letvicu uzbuđenja i intrige i razotkriva svu raskoš Toyneova književnog talenta. Sjajna priča koja će pumpati adrenalin vašim žilama.


Simon Toyne
Ključ




SUDBINA ČOVJEČANSTVA NALAZI SE U RUKAMA JEDNE ŽENE.
Nju gone, nju progone, nju traže. Ona je najvažnija osoba na svijetu. Ona je Ključ.
U drevnom turskom gradu Ruševina, američka novinarka Liv Adamsen leži na zaraznom odjelu bolnice i zuri u zidove, prazne poput njezinog sjećanja. Jedino čega se sjeća jest da je ušla u monumentalnu Citadelu u središtu Ruševine, sve ostalo prekriveno je tamom. Nešto se čudno komeša u njoj, nešto što joj šapće da je ona «ključ». Ali ključ čega?
Za Duha, plaćenika koji djeluje u Sirijskoj pustinji, Liv bi mogla otključati jednu od najmoćnijih tajni čovječanstva. Za braću u Citadeli – koju je pogodila strašna pošast – njezin povratak je jedini način na koji se može osigurati njihov opstanak. A za moćnu frakciju u Rimu, ona predstavlja prijetnju samoj budućnosti Katoličke crkve.
Progonjena po kontinentima i uhvaćena u događajima za koje nema objašnjenja, Liv se okreće jedinoj osobi kojoj vjeruje – dobrotvoru koji se zove Gabriel Mann. Njihovi putevi zajedno vode ka šokantnom otkriću – otkriću koje će promijeniti svijet.



Prvi je dio trilogije, to jest Sanctus, mnogo zanimljiviji od nastavka. Nadam se da će spisatelj u posljednjem, trećem, dijelu (kad ga napiše) ipak popraviti dojam. Moja ocjena je 8,5/10 za prvi dio te 7/10 za nastavak...
« Zadnja izmjena: 03.04.2013. 13:34:21 drazen »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #806 : 12.04.2013. 16:57:47 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:


  Naprasna smrt novinara dovodi tajnog agenta Gabriela Allona u Rusiju. Ne u sumornu Moskvu iz sovjetskih vremena, već u modernu Moskvu preplavljenu naftnim bogatstvom kojom vlada nova generacija bogatih staljinista. Jedan od njih je Ivan Karkov, bivši pukovnik KGB-a, čije je svjetsko carstvo izgrađeno unosnim i beskrupuloznim poslovima trgovine oružjem. Karkov namjerava prodati najopasnije rusko oružje Al-Qa'idi. Želi li ga Allon u tome spriječiti, mora doznati mjesto i vrijeme isporuke...
 "Pucnjave, otmice i zavjere međunarodnih terorista prate Gabriela Allona kamo god krenuo."
USA Today
 "Allon... je vjerojatno najslavniji superšpijun kojeg nije glumio Daniel Craig."
Daily Telegraph
 "Vrhunac suvremene špijunske proze."
Publishers Weekly
 

Moja ocjena: oooonako, više no samo prolazno, 7,5/10

nastavak romana iz spoilera:

DANIEL SILVAPREBJEG








Nakon što je uništio najopasnijeg čovjeka na svijetu, špijun Gabriel Allon vratio se restauriranju slika u idiličnoj Umbriji, ali iz Londona mu stiže katastrofalna vijest. Prebjeg i bivši ruski obavještajac, koji je Gabrielu spasio život, nestao je bez traga... Gabriel i njegova ekipa ulaze u smrtonosnu igru živaca, a protivnik im je ubojiti ruski oligarh i krijumčar oružja Ivan Harkov. U opasnosti da izgubi ono što mu je najdraže u životu, Gabriel će proći kroz kušnje o kojima nije ni sanjao...


mislio sam da će biti mnogo bolje od prvog dijela (pošto su romani obično takvi) ali opet, malo više no sasvim prosjećno
moja ocjena 7/10

Daniel Silva
Afera Rembrandt




Dvije obitelji, jedna strašna tajna i portret zbog kojeg se umire...
Kada je u drevnom engleskom gradu Glastonburyju ubijen restaurator umjetnina, nestala je i Rebrandtova slika na kojoj je radio.
Gabriel Allon, izraelski tajni agent, nakon obračuna s ruskim oligarhom i krijumčarom oružja Ivanom Harkovom, povukao se u mirovinu. Ali kada ga posjeti londonski trgovac umjetnina, vraća se u opasni svijet koji je htio zauvijek ostaviti iza sebe.
I dok prati zakučasti trag od Amsterdama do Buenos Airesa i napokon do vile na slikovitoj obali Ženevskog jezera, Gabriel otkriva da portret okružuju smrtonosne tajne...


Do sad najbolja od ova tri romana Daniela Silve koje sam pročitao, ocjena od mene 8/10

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #807 : 13.04.2013. 23:29:53 »
Michael Crichton - Mreža vremena (Timeline)

Simpatičan roman o međudimenzionalnim putovanjima. Nije sjajan, na trenutke mi se čini... rekao bih da je prava riječ za to, zbrzan i nerazrađen. Ipak, dobra knjiga kojoj je malo nedostajalo da bude sjajna.

Peter Berling - Raj asasina

Žali Bože para koje sam bacio na ovo  :facepalm Uzeo sam je radi sinopsisa na zadnjoj korici i tematike koju volim: križarski ratovi, templari, asasini, hospitaleri. Nema šta da vam se ne svidi, a na kraju dobih bućkuriš bez glave i repa. Doslovno sam se natjerao da je pročitam do kraja. Utjeha mi je da sam je uzeo na sniženju  :cupam-kosu

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #808 : 16.04.2013. 10:59:21 »
Patrick Süskind
Parfem




Jean-Baptiste Grenouille je bešćutna nakaza savršena njuha koji u potrazi za stvaranjem najčarobnijeg mirisa čovječanstva ne preza od monstruoznih zločina jer za savršeni miris fali mu ključni sastojak – mlade djevojke. Na povijesnoj pozadini Francuske osamnaestoga stoljeća, Süskind oblikuje svojevrsni »olfaktivni« triler koji secira izopačeno u pojedincu i društvu, pri čemu se čini da je podli nitkov i zlikovac zapravo uvijek posljedica pokvarenog društva.

Parfem je prodan u 15 milijuna primjeraka i preveden na 45 jezika, uključujući i jedno izdanje na latinskom.


Genijalno, čista desetka!!!!!!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #809 : 16.04.2013. 22:00:22 »
...tematike koju volim: križarski ratovi, templari, asasini, hospitaleri...

Vidi, ovo nema nikakve veze sa temom iz citata ali ti preporučujem tetralogiju spev o Hiperionu (Hiperion, Pad Hiperiona, Endimion, Uspon Endimiona).
Prve dve knjige će te možda malo (više) smoriti, a možda i ne (Prva je, u ostalom dobila prestižnu nagradu Hugo) ali će te zato, ako voliš navedene tematike 3. i 4. oduševiti (napominjem, ništa neće imati smisla bez prve i druge).

Inače, u pitanju je čista naučna fantastika, sa dosta filozofije i bogatim okruženjem. Dok budeš čitao prvu i drugu, imaj na umu da je u stvari to postavljanje scene za treću i četvrtu.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Tags: