Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426383 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #750 : 27.10.2012. 16:28:27 »
Karin Slaughter
Triptih




Kada Michaela Ormewooda, policajca iz Atlante, pozovu na mjesto zločina u ozloglašenome naselju Grady Homes, suočava se s jednim od najbrutalnijih ubojstava u karijeri: Aleesha Monroe pronađena je na stubištu u lokvi vlastite krvi, strahovito unakažena tijela.
Šokantno je to već i kao izdvojeno ubojstvo, no kada postane jasno da je to tek posljednji u seriji sličnih napada, atlantska policija u pomoć poziva GBI, a Michael je prisiljen surađivati sa specijalnim agentom Willom Trentom iz Jedinice za privođenje zločinaca, čovjekom kojega nagonski ne voli.
Dvadeset četiri sata poslije, nasilje koje Michael svakodnevno viđa oko sebe eksplodira u njegovu dvorištu. Čini se da je tajanstvenost koja obavija smrt Aleeshe Monroe neraskidivo povezana s prošlošću koja ne želi ostati zakopana…


od mene 9/10, vrijedi ga pročitati...

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #751 : 09.11.2012. 13:05:29 »
Chevy Stevens
Nestala bez traga




Onoga dana kad je oteta, Annie O'Sullivan, tridesetdvogodišnja trgovkinja nekretninama, imala je tri cilja: prodati kuću, zaboraviti najnoviju svađu s majkom i stići na vrijeme na večeru s dečkom. No baš kad se Annie sprema otići, kombijem stiže posljednji klijent i ona pomisli kako će ipak imati sreće, ali nije bilo tako... S pričom o godini koju je Annie provela zatočena u kolibi na vrhu planine – a koju doznajemo iz njezinih razgovora sa psihijatricom – isprepliće se druga, ona o noćnoj mori koju proživljava otkad je pobjegla: o tome kako pokušava sastaviti djeliće svog razlomljenog života, o policijskoj potrazi za njezinim otmičarom, koja još uvijek traje, i o uznemirujućem osjećaju kako njezinim problemima još ni približno nije došao kraj. Preživjela je ono što je nemoguće preživjeti, no može li je istina doista osloboditi? Impresivan triler koji ledi krv u žilama.

Sjajna ideja, vrlo dobro napisano ali od treće četvrtine romana pa do samoga kraja postane tako sladunjavo
od mene ocjena 8/10

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #752 : 18.11.2012. 12:39:06 »
Ken Folet - Opasno bogatstvo



Jedne vrele majske subote 1866. godine, nekoliko dečaka iz elitne vindfildske škole odlučilo je da se osveži na zabranjenom jezeru obližnjeg kamenoloma. Jedan od njih zauvek će ostati u tamnoj, hladnoj vodi jezera, a prava istina o tom događaju postaće uzrok dalekosežnih intriga u koje će se tokom tridesetak godina upetljati i krivi i nedužni, i zbog kojih će se najmoćnije bankarske institucije Britanske imperije srušiti kao kule od karata.
Kroz londonske klubove za najbogatiju gospodu, kroz razvratne bordele, kroz salone visokog društva i učmalu bedu nadničara, Ken Folet laganim perom majstora vodi radnju u sve brže vrtloge pohlepe, ljubavi, zlobe, plemenitosti, straha i vrline.
Kazivajući priču o porodici Pilaster i jednoj od najjačih britanskih banaka Ken Folet je dočarao Englesku devetnaestog veka s verodostojnošću očevica.

Knjiga mi je bas legla, bas mi je bilo ovako nesto potrebno za opustanje... 8/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #753 : 24.11.2012. 15:36:09 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Crvendać



On je sudac, porotnik i krvnik...

Detektiv Harry Hole prolazi kroz teško razdoblje. Nakon neugodnog diplomatskog incidenta premješten je na novu obavještajnu dužnost, ali samostalan mu rad niti najmanje ne smeta. Uskoro otkriva da je u zemlju prokrijumčarena rijetka velikokalibarska puška kakvom se često služe atentatori... Kada bivši nacist bude pronađen mrtav, Harry će posumnjati na povezanost ova dva događaja. Tijekom istrage broj ubijenih naglo raste i ubrzo postaje jasno kako ubojica slijedi svoj vlastiti smisao za pravdu. Ali tko je on? I kakva je veza s događajima od prije pedeset godina? Harry zna samo jedno - mora ga zaustaviti...

vrlo dobro, od mene ocjena 8,5/10
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Nemeza





Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu...
Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin?
U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću...

Od mene samo 7,5/10
Prethodni dio (Crvendać) mi je bio bolji od ovoga
Iako izdavačka kuća Znanje velikim slovima piše: Novi Stieg Larsson, Nesbo mu nije niti "do koljena".

Jo Nesbo
Đavolja zvijezda







Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama – đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. Đavolja zvijezda predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva.

Jo Nesbo nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.

Bolji od oba prethodna romana ovog spisatelja
Moja ocjena 9/10

Jo Nesbo
Spasitelj





Misteriozno ubojstvo na ulicama predbožićnog Osla, gdje je za vrijeme uličnog koncerta orkestra Vojske spasa ubijen njen dužnosnik, Harryja Holea i njegov tim vode do hrvatskih prognanika koji žive u Norveškoj. Razrješenje slučaja Hole će morati potražiti u Zagrebu, gdje u hotelu International pokušava otkriti tko je i zašto naručio zločin u Oslu. Trag vodi i do opsade Vukovara za vrijeme Domovinskog rata, pa nalik romanu Crvendać, prošlost opet uvelike oblikuje i motivira Nesbove likove.

Opet remek djelo Jo Nesba, od mene ocjena: 9/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #754 : 02.12.2012. 11:09:11 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Conn Iggulden Imperator - Vrata Rima




Dvojica dječaka, Gaj i Marko, prolaze tradicionalno školovanje za život vojnika i vođa. Odrastaju kao braća, premda je Gaj mrzovoljni sin bogatog senatora, a Marko vragolasto dijete prostitutke. U to vrijeme republika se počinje raspadati što dovodi do njezina sloma i građanskog rata. Nastupa razdoblje previranja, kaosa, nereda i brutalnog nasilja. Nakon očeve smrti Gaj Julije odlazi u Rim k ujaku Mariju, gdje se pridružuje Četvrtoj makedonskoj legiji.
Vrata Rima prvi je roman iz serijala Imperator koji donosi nevjerojatnu priču o najvećem Rimljaninu svih vremena - Juliju Cezaru.




prvi dio od do sada napisana 4 dijela i u Hrvatskoj objavljena tri
vrlo čitko i zanimljivo, moja ocjena 9/10


Conn Iggulden
Imperator - Smrt kraljeva




Julije Cezar mlad je i neugledan vojnik koji se nalazi na ratnoj galiji kada je otmu gusari. Nakon što im isplate otkupninu, gusari ostave rimske zarobljenike na sjevernoj obali Afrike. Julije Cezar preuzima inicijativu i pridružuje svojoj grupi mladiće iz okolnih sela. Kreću u potragu za otmičarima koje stigne krvava osveta. Uskoro, vojni odred postaje toliko moćan da uspije ugušiti pobunu u Grčkoj, nakon čega se Cezar vraća u Rim kao heroj. No, nema vremena za odmor, gradu prijeti opasnost od pobunjenog gladijatora po imenu Spartak... Odlično isprepleteni elementi povijesnog i pustolovnog žanra u neispričanoj priči o Juliju Cezaru...

Mnogo zanimljivije od prvog dijela, od mene 10/10


Conn Iggulden
Imperator – Polje mačeva




Kocka je bačena… Julije Cezar poveo je svoje legije na sjever u veličanstvene bitke protiv galskih plemena. Njegov golem uspjeh i neobuzdana ambicija prijetnje su prijateljstvu s Markom Brutom, bratom po oružju i ratnim drugom. Premda ga je pohod na Galiju učinio herojem, njegove pobjede na bojnom polju izazvale su zavist neprijatelja. U Rimu je na vlasti trijumvirat Kras — Cezar — Pompej. Nakon Krasove smrti Pompej proglašava Cezara neprijateljem domovine. Julije Cezar vraća se i vodi svoje legije u građanski rat. Prije nego što će prijeći rijeku Rubikon, granicu između Galije i Rimskog Carstva, Brut mora odlučiti hoće li ostati uz Cezara. Treći nastavak serijala o životu Julija Cezara.


Sjajno, sad treba čekati da Znanje objavi i posljednji četvrti dio, moja ocjena za ovaj treći 10/10

Conn Iggulden
Imperator - Bogovi rata




Godina je 53. prije Krista. Nakon pobjede u Galiji Julije Cezar prelazi sa svojim okorjelim legijama rijeku Rubikon prijeteći samom Rimu. Čak je i genijalni strateg Pompej zatečen napadom i primoran napustiti grad. Uskoro će se rimske vojske sukobiti u krvavom građanskom ratu, vođene dvama najvećim generalima koji su ikada prošetali između sedam brežuljaka. Tako započinje zadnji dio briljantne sage o Juliju Cezaru u kojem je opisana njegova konačna sudbina – sudbina koju neće odlučiti legije, nego njegov prijatelj Brut i egipatska kraljica Kleopatra koja će donijeti na svijet njegova jedinoga sina...

posljednji, četvrti, dio sage o Juliju Cezaru, kao i prethodna tri zaslužuje sjajnu kritiku, od mene 10/10
šteta što nema dalje...
nadam se da će ova izdavačka kuća sad prevesti i serijal romana istog autora o Genghis Khanu.......
« Zadnja izmjena: 02.12.2012. 11:17:56 drazen »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #755 : 08.12.2012. 14:22:01 »
Glenn Cooper
Bibiloteka mrtvih




Postoje tajne koje moraju ostati zakopane... Ulicama New Yorka hara Ubojica sudnjeg dana. U samo dva tjedna ubijeno je šest osoba. Zavladala je panika. Policija ne zna odakle krenuti. Žrtve nemaju ništa zajedničko pa je nemoguće profilirati ubojicu. Jedina je poveznica razglednica na kojoj je svakoj žrtvi najavljen datum smrti. FBI u očaju dodjeljuje slučaj problematičnom agentu Willu Piperu koji odbrojava dane do umirovljenja. Istraga, koju vodi u paru s mladom agenticom Nancy Lipinsk, dovest će do otkrića šokantne tajne zakopane u podzemnoj knjižnici opatije iz 8. stoljeća. Međutim, odabrana skupina spremna je dati život kako bi je sačuvali. Savršena kombinacija suvremenog trilera i povijesnog misterija.

ne, jadnih 3/10 od mene...

Offline uNbog

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #756 : 17.12.2012. 02:31:41 »


rema legendi, klinovi kojima je Isus Hristos bio prikovan za krst nestali su nakon Njegovog vaskrsenja. Jedan je umetnut kao deo u kruni, drugi je stavljen na vrh koplja, a treći je pretopljen u sečivo mača... Onaj ko bude imao u posedu ove tri stvari zavladaće svetom. Ista legenda kaže da se treća sveta relikvija nalazi na Balkanu, na jugu zemlje koju potresa građanski rat, u gradu gde je rođen Konstantin Veliki.

U proleće 1939. Hajnrih Himler poklonio je Adolfu Hitleru mapu sa ucrtanih šest pravaca u kojima bi trebalo da se kreću istraživanja drevne arijevske prošlosti.

Jedan od tih pravaca pokazivao je na Srbiju.

Pet godina kasnije, u Nišu, oficir SS Hajnrih Kan uspeva da pronađe lokaciju mesta koje krije tajne velikog rimskog imperatora. Mač za kojim Hitler toliko žudi nalazi se ispod temelja antičkog Naisa, u zbirci oružja označenoj kao KONSTANTINOVO RASKRŠĆE. Ali na putu koji Kan treba da pređe, isprečiće se dvojica ljudi: zagonetni četnički major Nemanja Lukić i komandant odbrane grada - bavarski plemić Oto fon Fen. U isto vreme, pored bombi koje saveznici bacaju sa neba, Niš potresa serija stravičnih ubistava... U ludilu rata, to naizgled nikog ne uzbuđuje, ali jedna drevna reč može se čuti kako je tiho izgovaraju vojnici na mrtvoj straži, ta reč je VAMPIR. U noći kada saveznički bombarderi budu zapalili nebo iznad Niša, nedokučiva žudnja odvešće u podzemlje one koji nemaju šta da izgube. U mrak, gde sijaju oči boje purpura, ka mestu gde se seku granice dva sveta, ka KONSTANTINOVOM RASKRŠĆU.

7/10

Malo veća ocjena zbog toga što mi se sviđa komični pristup pisanju. Ništa speeektakularno, ali zanimljiva i intrigantna tematika.. Preporučio bih onima kome je do neizvjesnosti i neobičnog humora..
People think it's fun to pretend you're a monster. Me, I spend my life pretending I'm not.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #757 : 17.12.2012. 17:20:07 »
Već sam pomislila da je Dražen prisvojio ovaj topic samo za sebe, kad ono još neko čita knjige.  smileyNO1 :)
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #758 : 18.12.2012. 15:20:19 »
UPORIŠTE I



Smak sveta nastupa u nanosekundi, sa računarskom greškom u tajnoj vojnoj laboratoriji i milion slučajnih kontakata koji su samo karike u lančanom pismu smrti.

A evo i sumornog sveta posle toga: sveta lišenog svih institucija i devedeset procenata stanovnika. To je svet u kojem šačica uspaničenih preživelih bira stranu – ili biva izabrana. Svet u kojem dobro počiva na krhkim plećima Majke Ebigejl stare 108 godina – dok su najgori košmari zla otelotvoreni u čoveku smrtonosnog osmeha i neobjašnjivih moći: u Rendalu Flegu, mračnjaku.

Svi govore da je fantasticno delo, evo ja procitao prvi deo, radnja u ovoj knjizi mi je isla sporo, ima nekoliko odlicnih likova
ostala su jos dva dela, ocekujem bolji nastavak

8/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #759 : 18.12.2012. 15:45:10 »
Meni najbolja postapokaliptična knjiga i jedna od najboljih Kingovih. Ja sam čitao ne engleskom, a original je original. Pogotovo kod Kinga jer ima poseban stil pisanja.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #760 : 18.12.2012. 21:04:10 »
Meni najbolja postapokaliptična knjiga i jedna od najboljih Kingovih. Ja sam čitao ne engleskom, a original je original. Pogotovo kod Kinga jer ima poseban stil pisanja.

ili na originalu ili prijevod Božice Jaklovev, niti jedan drugi prevoditelj više ne dolazi u obzir nakon što je ona to počela raditi....

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #761 : 18.12.2012. 23:44:39 »
Dobar je i Predrag Raos iako je postao karikatura po medijima i sa svojim ispadima.

A Božicu sam više puta hvalio kroz ovu temu. Jedina koja zna pojedine fraze i kako ih staviti u rečenicu. Baš je bilo gušt čitati s njezinim prijevodima. Sjećam se kad je počela prevoditi u izdanju algoritam. Uz jutarnji izlazilo.

Inače, uskoro uz algoritam izlazi Pod Kupolom http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=12&id=155723 i drugi dio Kule Tmine http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=12&id=155722

Dvije sjajne knjige. Naravno, prvo pročitati prvi dio kule tmine.
« Zadnja izmjena: 18.12.2012. 23:47:24 Mulder »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #762 : 21.12.2012. 17:03:06 »
Spoiler for Hiden:
Cody McFadyen
Čovjek iz sjene




Specijalna agentica FBI-a Smoky Barrett nema više što izgubiti u životu... Na posljednjem je zadatku manijak ubio njezinu kćer i muža, lice joj unakazio ožiljkom, a u duši ostavio pustoš. Smoky sada vodi tim istražitelja koji lovi novog kalifornijskog monstruma. Radi se o izopačenom serijskom ubojici koji se potpisuje s „Jack ml.“ i koji vjeruje da je izravni potomak Jacka Trbosjeka. Nakon što je poslao snimku svog jezivog uratka, Smoky se budi iz letargije i kreće u akciju. Hoće li uspjeti pronaći neki trag? Može li ući u kriminalni um takvog čudovišta? Smoky prihvaća morbidnu igru u kojoj je ulog život ili smrt.


Sjajan triler, preporuka svima.
Moja ocjena 9,5/10

Cody McFadyen
Lice smrti




Šesnaestogodišnjakinja se nalazi na poprištu jezovitoga trostrukog umorstva i prislonila si je pištolj na sljepoočnicu. Tvrdi da joj je Stranac ubio udomiteljsku obitelj, da je slijedi cijeli život, ubija sve koje je ikad voljela i da joj nitko ne vjeruje. Nitko i nije. Do sada. Specijalna agentica Smoky Barrett morat će staviti sve na kocku. Stranac je previše stvaran, previše blizu i previše nemilosrdan. On je nadmašio sve prethodne serijske ubojice i predstavlja samu bit ljudskog zla. Kad napokon pokaže svoje lice, ne bude li spremna suočiti se sa svojim najgorim strahom, Smoky će imati vremena samo da umre. Jezivi triler koji će vam utjerati strah u kosti.

Skoro pa savršeno, 9,5/10 od mene...

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #763 : 28.12.2012. 18:04:49 »
Dovrših trilogiju Soj. Prva knjiga mi je nekako najbolja, mada ni ostatak nije loš. Originalna ideja o vampirima, lagano štivo. Kraj me je sjebao jer nisam to očekivao.
Sada trenutno čitam, tačnije pri kraju sam, Plesa sa zmajevima, 2. dio. Šta reći? Debeli Martin možda jeste pretjerao i razvukao, ali čovjek piše i plete radnju da ne možeš popustiti knjigu iz ruku  ;D Dokle li ovako planira, baš me interesuje  ;D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #764 : 30.12.2012. 17:12:01 »
Dokle li ovako planira, baš me interesuje  ;D
Dok ne odapne. Nadajmo se samo da će da svrši prije nego što svrši.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #765 : 31.12.2012. 00:17:57 »
Dobio za predstojeće praznike od mame na poklon kompletnu bibliografiju Jo Nesbø-a, jedva čekam da počnem čitati :)

Počeo sam sa Jo Nesbø - Lovci na glave, po istoimenom filmu. I ne da sam oduševljen, ovo je jedna od boljih krimi-triler knjiga koje sam ikada pročitao. Preporuka!

Citat:
Roger Braun je lovac na glave. Sebe smatra najboljim ali i najlošije plaćenim agentom za zapošljavanje u celoj Norveškoj. Žena mu je lepa i skupa, baš kao i vila u kojoj živi, pa je prinuđen da krade dragocena umetnička dela.Klas Greve je savršen kandidat za svako direktorsko mesto. Osim toga, poseduje i velike seksualne apetite, kao i Rubensovu sliku vrednu na stotine miliona. Kad bi se Roger Braun dokopao te slike, svi njegovi finansijski problemi bili bi rešeni, a žena Dijana zauvek njegova.
Dijana želi galeriju slika. I dete.
Svi nešto žele. Svako mora nešto – ili nekog – žrtvovati da to dobije. Počeo je lov na glave.



Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #766 : 03.01.2013. 13:11:17 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
C. J. Sansom

Raskol





Izuzetna atmosfera ovog romana vratit će vas u Englesku u doba vladavine Henrika VIII. i turbulentne podjele između stare Katoličke i nove, Anglikanske crkve. Brutalno ubojstvo kraljeva povjerenika u benediktinskom samostanu u Scarnseaju, ukazat će na čitav niz sumnjivih događanja, od bludnih radnji do pronevjere i izdaje, koje će glavni lik, grbavi odvjetnik Matthew Shardlake, morati razriješiti kako bi sačuvao goli život i zdravu pamet...
meni se roman svidio, od mene 8/10
morat ću potražiti i ovu drugu CJS-ovu knjigu Crna vatra


nastavak romana iz spoilera:

C. J. Sansom
Crna vatra




Godina je 1540. Talentirani odvjetnik i razočarani pristaša reformacije Matthew Shardlake prihvaća se obrane mlade djevojke optužene za ubojstvo dječaka, a zatim ga kraljev glavni ministar, lord Cromwell, ponovno angažira za novi „specijalni“ zadatak. Naime u knjižnici ukinutog londonskog samostana slučajno je otkrivena stoljećima izgubljena formula grčke vatre, legendarne smjese zahvaljujući kojoj su Bizantinci u VIII. st. uništili moćnu arapsku mornaricu. Kada Shardlake krene u potragu za tajnom formulom, otkriva da su njezini posjednici, kraljevski službenik i njegov brat alkemičar, upravo okrutno ubijeni, a zapis je netragom nestao.

Izuzetni kriminalistički roman i zadivljujući prikaz Engleske u vrijeme Henrika VIII.

meni čak i bolji roman od Raskola, moja ocjena 8,5/10

nadam se da će ova izdavačka kuća Znanje prevesti i objaviti i ostale romane ovog spisatelja:
http://hr.wikipedia.org/wiki/C._J._Sansom


C. J. Sansom
Kraljevska krv




U jesen 1541. kralj Henrik VIII. i njegova Kraljevska povorka kreću na spektakularno putovanje na sjever Engleske gdje im građani Yorka pripremaju veličanstven doček. U York po službenoj dužnosti stižu i odvjetnik Matthew Shardlake i pomoćnik Jack Barak radi sastavljanja zahtjeva koje će građani tom prigodom uputiti kralju. No, Shardlake je dobio i „specijalni“ zadatak od nadbiskupa – mora se pobrinuti da opasan urotnik živ stigne na ispitivanje u londonski Tower. A kada nabasaju na skrovište s tajnim dokumentima koji bi mogli ugroziti prijestolje Tudora, dovesti će ih do potresnog otkrića i izložiti životnoj opasnosti… Intrigantna priča i zadivljujući prikaz Engleske u vrijeme Henrika VIII.

Sviđa mi se ovaj pisac, opisi 16. stoljeća su fantastični.
Tko god voli povjesne romane ove mora pročitati. Treći dio serijala o grbavom odvjetniku Matthewu Shardlaku je poput dva prethodna zaslužio barem 8,5/10.
Nadam se da će Znanje prevesti i dva preostala dijela, Revelation i Heartstone...
« Zadnja izmjena: 03.01.2013. 13:14:56 drazen »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #767 : 04.01.2013. 17:33:33 »
@Šubi:
Pogledaj po Konzumima, možda još imaju izdanja hrvatske izdavačke kuće Znanje. Jeftina su (3-4 KM), a naslovi su drugi (koliko vidim, na poklon si dobio Lagunina izdanja).
Pogledaj i po kioscima, zna se desiti da im ostane par komada, ali malo su skuplji (10-12 KM).
Dobar je Ju Nesbe, vjerujem da će ti se i ostatak svidjeti.

Ja nikako da pročitam Milenijum. Stoji na polici već pola godine i nekoliko ljudi mi je reklo da je sjajno, ali uvijek nešto drugo prije na redu...  :(
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #768 : 05.01.2013. 00:28:42 »
Kolega annor, jesi možda počeo čitati Tkivo Svemira od Greenea? I gdje si dospio sa Kakuom? I još mi reci kako stojiš sa Freudom i Tolstojom? Pitam jer mi je uvijek zanimljivo s tobom razgovarati o knjigama  ;D a i temi fali ovakvih rasprava.

Što se tiče Nesboa. Prilično dobar autor. Zasad mi je Crvendač najbolji. Njegov lik, detektiv Harry se pojavljuje u više knjiga pa bi bilo ok da se čita po redu. Crvendač, Đavolja Zvijezda, Nemesis, Spasitelj.

Prije par dana završio Ubojstvo u parku Griffith od Jonahtana Kellermana, ali je prlično loša knjiga. Patetičan i predvidljivi krimić u kojem se već odmah na početku shvaća tko je ubojica, i kada već na pola knjige još skužiš tko je ubojica, slijedi još 200 stranica nadrkavanje svega i svačega.... Mislio sam uzeti još knjiga od njega, ali nakon ovoga, nikad više.

I Pokolj od Ballarda. E sad, nije mi jasno kako je ovo moglo biti izdano i smješteno pod dječiju literaturu (oni koji su čitali možda znaju o čemu govorim). Radnja prati zabilješke policijskog istražitelja koji dolazi u izdvojenu zajednicu u kojoj su svi odrasli stanovnici poubijani na okrutne načine, a djeca nestala. Pomalo ide kao forma policijskog izvještaja, detalji, rekonstrukcija, opisi svakog ubojstva. Jezovita je na poprilično originalan način. Nedavno sam pročitao da ju je Ballard temeljio na stvarnom događaju, nekakvo masovno ubojstvo u Engleskoj, pa je to dodalo na težini. Prijevod odgovara radnji, ali je engleski Running Wild, pa je to moglo i bolje.


Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #769 : 05.01.2013. 17:19:47 »


Jeste da je Martin razvukao priču, ponegdje mi se čini da više ni on ne zna u kojem će pravcu odvesti knjigu, ubacuje i izbacuje likove tek tako, naizgled imaju svrhu, a onda ih lagano izbaci, ali knjiga jednostavno opčini. Doduše, opčinio me je sa prvom još prije nekoliko godina  ;D Tirion i dalje najjači lik  smileyNO1

P.S.
Mrzim debelog i njegove cliffhangere  grrrr

P.M.S.
Zašto je Algoritam pogrešno preveo naziv knjige?



Na trećini sam knjige i moram priznati da me je zaintrigirala. Neobičan stil pripovjedanja, puno truda uloženo u stvaranje svijeta: religija, historija, ekonomija. Doduše, čovjek ju je pisao 7 godina  :naklon: Mogla bi se svrstati u neku hardcore fantaziju. Jeste da je glavni lik, Kvothe, neka mješavina Chucka Norrisa, MacGyvera i Jamesa Bonda, kojem sve stvari idu od ruke, što malo ide na živce, ali fantazija je fantazija  ;D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #770 : 06.01.2013. 14:05:04 »
Jussi Adler - Olsen
Žena u kavezu




Prvi roman iz serijala o policijskom inspektoru Carlu Mørcku i njegovu osebujnom pomoćniku, sirijskom izbjeglici Assadu, po kojem se snima film u produkciji ugledne danske filmske kompanije Zentropa, ostavit će vas bez daha!
...Grebe noktima po golim zidovima mračne prostorije u kojoj je zarobljena sve dok joj prsti ne prokrvare. Ali ništa od bijega. U nemogućnosti da mjeri vrijeme, dani, tjedni pa i mjeseci njezina života neprimjetno prolaze. Očajnički se bori protiv ludila. Onima koji su je zarobili neće priuštiti to zadovoljstvo. Radije će se ubiti sama. Detektiv Carl Mørck iz Policijske uprave u Kopenhagenu upravo je smijenjen iz Odjela za umorstva kako bi vodio tek osnovani sektor za neriješene slučajeve, takozvani sektor Q. Njegov je prvi zadatak pet godina star slučaj nestale političarske zvijezde u usponu Merete Lynggaard za koju svi vjeruju da je mrtva. Tvrde da samo gubi vrijeme. On smatra da su u pravu.
Glas u tami iskrivljen je, grub i nemilosrdan. Govori zarobljenici da će mučenje prestati tek kad odgovori na jedno jednostavno pitanje. Na ono koje se i sama nebrojeno puta pitala: ZAŠTO se ovo događa?


opet ponavljam da mi u Europi imamo bolje pisce od razvikanih Amera, samo ih naše izdavačke kuće rijetko odabiru u svojim izdanjima. Nakon što su me svojim romanima oduševljavali Stieg Larsson, Jo Nesbø, C. J. Sansom, Conn Iggulden, Jan Guillou i drugi, sad sam saznao i za Jussi Adler - Olsen. Moja ocjena za ovaj roman: 8,5/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #771 : 10.01.2013. 16:47:12 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Crvendać



On je sudac, porotnik i krvnik...

Detektiv Harry Hole prolazi kroz teško razdoblje. Nakon neugodnog diplomatskog incidenta premješten je na novu obavještajnu dužnost, ali samostalan mu rad niti najmanje ne smeta. Uskoro otkriva da je u zemlju prokrijumčarena rijetka velikokalibarska puška kakvom se često služe atentatori... Kada bivši nacist bude pronađen mrtav, Harry će posumnjati na povezanost ova dva događaja. Tijekom istrage broj ubijenih naglo raste i ubrzo postaje jasno kako ubojica slijedi svoj vlastiti smisao za pravdu. Ali tko je on? I kakva je veza s događajima od prije pedeset godina? Harry zna samo jedno - mora ga zaustaviti...

vrlo dobro, od mene ocjena 8,5/10
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Nemeza





Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu...
Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin?
U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću...

Od mene samo 7,5/10
Prethodni dio (Crvendać) mi je bio bolji od ovoga
Iako izdavačka kuća Znanje velikim slovima piše: Novi Stieg Larsson, Nesbo mu nije niti "do koljena".

Jo Nesbo
Đavolja zvijezda







Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama – đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. Đavolja zvijezda predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva.

Jo Nesbo nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.

Bolji od oba prethodna romana ovog spisatelja
Moja ocjena 9/10

Jo Nesbo
Spasitelj





Misteriozno ubojstvo na ulicama predbožićnog Osla, gdje je za vrijeme uličnog koncerta orkestra Vojske spasa ubijen njen dužnosnik, Harryja Holea i njegov tim vode do hrvatskih prognanika koji žive u Norveškoj. Razrješenje slučaja Hole će morati potražiti u Zagrebu, gdje u hotelu International pokušava otkriti tko je i zašto naručio zločin u Oslu. Trag vodi i do opsade Vukovara za vrijeme Domovinskog rata, pa nalik romanu Crvendać, prošlost opet uvelike oblikuje i motivira Nesbove likove.

Opet remek djelo Jo Nesba, od mene ocjena: 9/10

sad znam i kako je Harry Hole počeo...
Jo Nesbo
Šišmiš




Mlada Norvežanka, zvijezda televizijskih sapunica, koja je došla u Australiju kako bi radila kao konobarica, pronađena je mrtva na obali oceana. Svi tragovi upućuju na ubojstvo. Harry Hole, detektiv iz policijske uprave u Oslu, odlazi u Sydney da pomogne australskoj policiji u istrazi, iako mu je namijenjena uloga promatrača, pasivnost Harryju nije u krvi: uključuje se u istragu, a na kraju je u slučaj umiješan i na osobnoj razini jer se zaljubljuje u Birgittu - prijateljicu ubijene djevojke. Njegovo fizičko i duhovno putovanje Australijom sve ga više povezuje s aboridžinskim mitom o čovjeku šišmišu koji za sobom vuče trag smrti.
Šišmiš je prvi roman u serijalu o Harryju Holeu, detektivu koji je Nesbøa učinio planetarno popularnim autorom.

od mene 9,5/10
« Zadnja izmjena: 10.01.2013. 16:51:46 drazen »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #772 : 10.01.2013. 17:28:03 »
@Šubi:
Pogledaj po Konzumima, možda još imaju izdanja hrvatske izdavačke kuće Znanje. Jeftina su (3-4 KM), a naslovi su drugi (koliko vidim, na poklon si dobio Lagunina izdanja).
Pogledaj i po kioscima, zna se desiti da im ostane par komada, ali malo su skuplji (10-12 KM).
Dobar je Ju Nesbe, vjerujem da će ti se i ostatak svidjeti.

Ja nikako da pročitam Milenijum. Stoji na polici već pola godine i nekoliko ljudi mi je reklo da je sjajno, ali uvijek nešto drugo prije na redu...  :(

Ovu sliku sam bezveze postavio, prva na koju sam naišao. Nema Konzuma u mojoj zemlji  :) , sve knjige su na švedskom jeziku.

Startuj sa milenijum trilogijom što prije, meni vrhunsko štivo! Sjećam se da 2005 nakon što je prva knjiga izašla, mnogi popljuvali i iskritikovali pisca Stiega Larssona, a kasnije se svima svidjelo.. brzo ljudi mijenjaju mišljenje.  :D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #773 : 11.01.2013. 15:21:05 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Crvendać



On je sudac, porotnik i krvnik...

Detektiv Harry Hole prolazi kroz teško razdoblje. Nakon neugodnog diplomatskog incidenta premješten je na novu obavještajnu dužnost, ali samostalan mu rad niti najmanje ne smeta. Uskoro otkriva da je u zemlju prokrijumčarena rijetka velikokalibarska puška kakvom se često služe atentatori... Kada bivši nacist bude pronađen mrtav, Harry će posumnjati na povezanost ova dva događaja. Tijekom istrage broj ubijenih naglo raste i ubrzo postaje jasno kako ubojica slijedi svoj vlastiti smisao za pravdu. Ali tko je on? I kakva je veza s događajima od prije pedeset godina? Harry zna samo jedno - mora ga zaustaviti...

vrlo dobro, od mene ocjena 8,5/10
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Nemeza





Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu...
Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin?
U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću...

Od mene samo 7,5/10
Prethodni dio (Crvendać) mi je bio bolji od ovoga
Iako izdavačka kuća Znanje velikim slovima piše: Novi Stieg Larsson, Nesbo mu nije niti "do koljena".

Jo Nesbo
Đavolja zvijezda







Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama – đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. Đavolja zvijezda predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva.

Jo Nesbo nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.

Bolji od oba prethodna romana ovog spisatelja
Moja ocjena 9/10

Jo Nesbo
Spasitelj





Misteriozno ubojstvo na ulicama predbožićnog Osla, gdje je za vrijeme uličnog koncerta orkestra Vojske spasa ubijen njen dužnosnik, Harryja Holea i njegov tim vode do hrvatskih prognanika koji žive u Norveškoj. Razrješenje slučaja Hole će morati potražiti u Zagrebu, gdje u hotelu International pokušava otkriti tko je i zašto naručio zločin u Oslu. Trag vodi i do opsade Vukovara za vrijeme Domovinskog rata, pa nalik romanu Crvendać, prošlost opet uvelike oblikuje i motivira Nesbove likove.

Opet remek djelo Jo Nesba, od mene ocjena: 9/10

sad znam i kako je Harry Hole počeo...
Jo Nesbo
Šišmiš




Mlada Norvežanka, zvijezda televizijskih sapunica, koja je došla u Australiju kako bi radila kao konobarica, pronađena je mrtva na obali oceana. Svi tragovi upućuju na ubojstvo. Harry Hole, detektiv iz policijske uprave u Oslu, odlazi u Sydney da pomogne australskoj policiji u istrazi, iako mu je namijenjena uloga promatrača, pasivnost Harryju nije u krvi: uključuje se u istragu, a na kraju je u slučaj umiješan i na osobnoj razini jer se zaljubljuje u Birgittu - prijateljicu ubijene djevojke. Njegovo fizičko i duhovno putovanje Australijom sve ga više povezuje s aboridžinskim mitom o čovjeku šišmišu koji za sobom vuče trag smrti.
Šišmiš je prvi roman u serijalu o Harryju Holeu, detektivu koji je Nesbøa učinio planetarno popularnim autorom.

od mene 9,5/10

imam je doma, a nikako da je pročitam...

Izašla je i Žohari  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #774 : 11.01.2013. 15:32:52 »
Da, opet glavnu ulogu ima Harry Hole. i Mislim da je to posljednji nastavak o tom detektivu.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #775 : 11.01.2013. 17:56:37 »
Da, opet glavnu ulogu ima Harry Hole. i Mislim da je to posljednji nastavak o tom detektivu.

Nije, Žohari su druga knjiga iz serijala o Harryju ( kod nas su je izdali kao zadnju ), znam da poslije Spasitelja ide Snjegović, a poslije njega ako se ne varam ide Leopard...

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #776 : 11.01.2013. 18:48:12 »
evo ih sve po redu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jo_Nesbo

The Harry Hole novels:

    1997 – Flaggermusmannen "Bat Man": The Bat (2012)
    1998 – Kakerlakkene "Cockroaches": The Cockroaches
    2000 – Rødstrupe "Robin"; English translation by Don Bartlett: The Redbreast (2006)
    2002 – Sorgenfri "Free of Sorrow"; English translation by Don Bartlett: Nemesis (2008)
    2003 – Marekors "Pentagram"; English translation by Don Bartlett: The Devil's Star (2005)
    2005 – Frelseren "Savior"; English translation by Don Bartlett: The Redeemer (2009)
    2007 – Snømannen "Snowman"; English translation by Don Bartlett: The Snowman (2010)
    2009 – Panserhjerte "Armored Heart"; English translation by Don Bartlett: The Leopard (2011)
    2011 – Gjenferd "Ghosts"; English translation by Don Bartlett: Phantom (2012)

nažalost, u Hrvatskoj nisu izdavane redom kako su i pisane, tako da sam ja čitao 3. 4. 5. 6. pa 1.
drugu (žohari) još nisam nabavio a ne zna se trenutno niti tko će ih izdavati dalje, Znanje ili Profil...
« Zadnja izmjena: 11.01.2013. 18:50:16 drazen »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #777 : 12.01.2013. 01:47:28 »
Da, opet glavnu ulogu ima Harry Hole. i Mislim da je to posljednji nastavak o tom detektivu.

Nije, Žohari su druga knjiga iz serijala o Harryju ( kod nas su je izdali kao zadnju ), znam da poslije Spasitelja ide Snjegović, a poslije njega ako se ne varam ide Leopard...
Je, u pravu si  smileyNO1

The Electric Church pročitana. Ispala je skroz zabavna knjiga i totalno mogu zamisliti neke glumačke face u ulozi određenih likova.  ;D

Rijec je o SF-u/akciji koja se lako čita, a sadrži brojne dovoljno detaljne opise i na zanimljiv način stvara atmosferu skore budućnosti gdje je svijet podijeljen na ekstremno bogate i na one koji nisu elita i žive na ulici kao kriminalci, hitmeni, propalice, a redom upravlja posebna policija SSF (podsjećaju me nekako svojim karakterom na agente iz matrixa) i potiho, ali agresivno stvara se vojska cyborga (konvertirani ljudi) kroz tu tzv. religiju "the electric church".

I Božja jednadžba. Malo teorije relativnosti, širenja svemira i zanimljivih pretpostavki o svemiru, i sve to pisano poprilično razumljivo.

Sad se prebacujem na jedan klasik koji nikako da pročitam  :-X Slaughterhouse 5

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #778 : 14.01.2013. 16:58:32 »
George R.R. Martin
Pjesma sudnjeg dana




Bizarno i brutalno ubojstvo bivšeg menadžera grupe “Nazgul” potaknut će nekadašnjeg underground novinara, danas pisca Sandyja Blaira na obilazak preživjelih članova benda. “Nazgűli”, koji su svoju inspiraciju crpli iz Tolkienove mitologije, bili su senzacija krajem šezdesetih sve dok im usred koncerta snajperskim hicem nije ubijen vodeći vokal Patick Hobbins, zvan Hobbit.
Prateći nostalgičan trag vlastite mladosti Sandy Blair će proputovati kroz Ameriku izgubljenih iluzija, izblijedjelih sjećanja i zaboravljenih ideala da bi postao svjedokom rađanja novog “Nazgula” koji će u kolopletu demonskog uskrsnuća , vizija i telepatske kontrole uma odsvirati svoj krvavi rekvijem za jedno nestalo doba.
Ovo je priča o generaciji koja je stasala na rock-glazbi, koja je izmislila slobodnu ljubav, živjela protestne marševe, stvorila underground tisak, krvlju platila pacifizam i nosila cvijeće u kosi, generacija koja je kroz svoje sazrijevanje promijenila svijet da bi se utopila u sivilu sustava ili nestala na marginama današnjeg društva.
George R.R.Martin, autor Pjesme sudnjeg dana, najcjenjeniji je stilist na području znanstvene fantastike, dobro poznat hrvatskoj publici po brojnim nagrađivanim pripovijestima objavljenim tijekom posljednjih dvadeset godina u SF časopisima “Siriusu” i “Futuri”. Danas već klasika, ovaj kultni rock-horror roman napisan 1983. godine po mišljenju Stephena Kinga najbolje je djelo napisano o glazbi i mitu šezdesetih.
U prijevodu Božice Jakovlev, uz ilustraciju Igora Kordeja, Pjesma sudnjeg dana Georgea R.R. Martina u nakladi “Algoritma” osvojit će srca svih onih koji su osjetili dah šezdesetih i koji još čuvaju svoje stare ploče.


Ovakvi se romani čitaju u jednom dahu, sjajno, moja ocjena 9,5/10


Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #779 : 14.01.2013. 17:13:01 »
George R.R. Martin
Pjesma sudnjeg dana




Bizarno i brutalno ubojstvo bivšeg menadžera grupe “Nazgul” potaknut će nekadašnjeg underground novinara, danas pisca Sandyja Blaira na obilazak preživjelih članova benda. “Nazgűli”, koji su svoju inspiraciju crpli iz Tolkienove mitologije, bili su senzacija krajem šezdesetih sve dok im usred koncerta snajperskim hicem nije ubijen vodeći vokal Patick Hobbins, zvan Hobbit.
Prateći nostalgičan trag vlastite mladosti Sandy Blair će proputovati kroz Ameriku izgubljenih iluzija, izblijedjelih sjećanja i zaboravljenih ideala da bi postao svjedokom rađanja novog “Nazgula” koji će u kolopletu demonskog uskrsnuća , vizija i telepatske kontrole uma odsvirati svoj krvavi rekvijem za jedno nestalo doba.
Ovo je priča o generaciji koja je stasala na rock-glazbi, koja je izmislila slobodnu ljubav, živjela protestne marševe, stvorila underground tisak, krvlju platila pacifizam i nosila cvijeće u kosi, generacija koja je kroz svoje sazrijevanje promijenila svijet da bi se utopila u sivilu sustava ili nestala na marginama današnjeg društva.
George R.R.Martin, autor Pjesme sudnjeg dana, najcjenjeniji je stilist na području znanstvene fantastike, dobro poznat hrvatskoj publici po brojnim nagrađivanim pripovijestima objavljenim tijekom posljednjih dvadeset godina u SF časopisima “Siriusu” i “Futuri”. Danas već klasika, ovaj kultni rock-horror roman napisan 1983. godine po mišljenju Stephena Kinga najbolje je djelo napisano o glazbi i mitu šezdesetih.
U prijevodu Božice Jakovlev, uz ilustraciju Igora Kordeja, Pjesma sudnjeg dana Georgea R.R. Martina u nakladi “Algoritma” osvojit će srca svih onih koji su osjetili dah šezdesetih i koji još čuvaju svoje stare ploče.


Ovakvi se romani čitaju u jednom dahu, sjajno, moja ocjena 9,5/10

Gdje si je našao? Odmah govori  ;D

Tags: