Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426295 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #690 : 24.07.2012. 19:14:33 »
Na engleskom  :)

Kod nas (algoritam) je u pripremi, ali ne da mi se čekat. Duma Key je već više od godinu dana u pripremi kod njih  ;D ko zna koliko će 11/22/63 biti  ;D

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #691 : 24.07.2012. 19:56:33 »
Hvala mnogo na odgovoru Mulder, moraću probati nešto od ovoga ;)

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #692 : 24.07.2012. 21:38:35 »
Jel citao neko 'Vreca kostiju' od Stivena Kinga i kakva vam je?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #693 : 24.07.2012. 22:10:54 »
Jako dobra, ali sporog ritma. Old school haunted house (više - manje).  :)

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #694 : 24.07.2012. 23:58:47 »
Pa to... Znaci price uglavnom brzo citam ali ovo davim strasno. Nisam zadovoljan knjigom.
« Zadnja izmjena: 25.07.2012. 00:05:21 Perkone »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #695 : 25.07.2012. 00:46:36 »
Uzmi si neku bržu od njega. Recimo Cell. Akcija počinje odmah na početku. Većina njegovih knjiga ima detaljne opise i odličnu karakterizaciju. The Long Walk isto možeš, dosta brza knjiga  :)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #696 : 25.07.2012. 09:05:27 »
Kad već pišete o Stephenu, ovdje je spisak (rangiran od najslabije do najbolje) svih njegovih objavljenih romana:
http://www.vulture.com/2012/04/ranking-all-62-stephen-king-books.html
samo click na slideshow

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #697 : 25.07.2012. 12:18:45 »
Uzmi si neku bržu od njega. Recimo Cell. Akcija počinje odmah na početku. Većina njegovih knjiga ima detaljne opise i odličnu karakterizaciju. The Long Walk isto možeš, dosta brza knjiga  :)

Vazi, hvala na preporuci. Samo malo cu pauzirati sa njegovim delima posle ove. Imam u planu neke druge pa cu vratiti na njegova dela posle nekog perioda.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #698 : 25.07.2012. 14:28:18 »
Kad već pišete o Stephenu, ovdje je spisak (rangiran od najslabije do najbolje) svih njegovih objavljenih romana:
http://www.vulture.com/2012/04/ranking-all-62-stephen-king-books.html
samo click na slideshow
Ma sve te liste su subjektivne isto kao i mi kad odlučimo koja nam je najbolja.

Takvih lista ima mali milijun. http://listverse.com/2007/11/26/top-15-stephen-king-books/

http://www.dailypress.com/news/dp-top10.kingbooks.pg.1215,0,7538823.photogallery

http://brainz.org/15-greatest-stephen-king-books/

http://www.complex.com/pop-culture/2011/11/the-25-best-stephen-king-stories

http://www.goodreads.com/list/show/14079.Best_Stephen_King_books

Al stvarno, takvih lista ima i previše i dosta tih lista su različite. Negdje je The Stand prvi, negdje It. Negdje Salem s Lot, a negdje Needful Things.

Kad smo kod Needful Things, isto velika preporuka. Ima i film koji je više nego dobar.

Drazene, kaj ti je najbolje kod njegovih knjiga? Ja obožavam kad naiđem na referencu na prijašnje knjige ili likove. To mi je super. Kao da je sve povezano do detalja.  ;D

Perkone,  smileyNO1

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #699 : 25.07.2012. 15:17:35 »
Mojih top 5 od Stephena (od onog što sam pročitao):

1. Nesanica


2. Ono


3. Mobitel


4. Revolveraš


5. Vreća kostiju


« Zadnja izmjena: 25.07.2012. 15:21:25 drazen »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #700 : 25.07.2012. 16:01:10 »
Ne postoji pisac koji opisuje tako dobro djetinjstvo.
Jesi čitao "Ljeto noći" od Dena Simonsa? (Dan Simmons, Summer of Night, 1991.)
Nije baš da je opisao cijelo djetinjstvo (više se fokusirao na fragment), ali da se odrastao čovjek onako uživi u um djeteta od 11 godina...  :naklon:
I Stiven King mi je drag pisac, ali Den Simons mi je za bar dva koplja luđi.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #701 : 25.07.2012. 16:10:24 »
Lijepa i neuobičajena lista  smileyNO1

Ja ne znam kako bi razvrstao najbolje. Možda najbolje novele, najbolje kratke priče i najbolja knjige iz dark tower serijala.

Novele - ima preko 35 novela pa neću sad raditi cijelu tu listu, ali nekakav top 15 bih mogao i to su sve vrhunske horor ili ne horor knjige :)

1. It
2. Salem s Lot
3. The Stand
4. Needful Things
5. The Shining
6. The Dark Half
7. Pet Sematary
8. Cujo
9. Carrie
10. Misery
11. The Green Mile
12. Insomnia
13. Under the Dome
14. The Dead Zone
15. Desperation

The Dark Tower - "The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed."

Najbolje otvaranje neke knjige  ;D

1. The Dark Tower: The Gunslinger
2. The Dark Tower III: The Waste Lands
3. The Dark Tower II: The Drawing of the Three
4. The Dark Tower VII: The Dark Tower
5. The Dark Tower IV: Wizard and Glass
6. The Dark Tower VI: Song of Susannah
7. The Dark Tower V: Wolves of the Calla

Kratke priče

1. Different Seasons - unutra su 4 kratke novele. Općenito jedna od njegovih najboljih knjiga. Tijelo, Shawshank, Savešeni Učenik i Metoda Disanja.
2. Gole Kosti - unutra je i novela The Mist. 22 kratke priče.
3. Night Shift - njegove prve kratke priče. Pravi užitak za čitanje. 20 kratkih priča
4. Four Past Midnight - Langolieri i Knižnički Policajac je sasvim dovoljno da se nađe na 4. mjestu. Također 4 kratke novele
5. Hearts in Atlantis - povezani omnibus
6. Full Dark, No Stars - nedavno pročitao, 4 kratke novele. Prva i zadnja rasturaju, druga i treća jako dobre.
7. Nightmares and Dreamscapes - ima i serija koja nije ni upola dobra i strašna kao ova knjiga. 24 kratke priče.
8. Just After Sunset - 13 kratkih priča.
9. Everything's Eventual - 14 kratkih priča.

Ustvari, na ovoj listi su samo 5 knjiga koje imaju kratke priče. Ove ostale (Godišnja Doba, Četiri Iza Ponoći, Herčevi u Atlantidi i Mrkli Mrak, Bez Zvijezda) su novele u kojima se nalaze 4 ili više kratkih novela. No, ipak sam ih svrstao tu da lista bude veća, a i lakša  ;D

Richard Bachman knjige - njegov pseudonim

1. The Long Walk - najjača knjiga iz Bachman razdoblja.
2. Rage - prva i dosta utjecajna knjiga.
3. Thinner
4. The Running Man
5. Roadwork
6. The Regulators

Većinu toga sam pročitao. Ono što nisam od njega čitao je Blaze, Blockade Billy, The Colorado Kid, Gerald's Game, The Talisman  :dash a kupio sam nedavno naše izdanje. Tu je knjigu pisao sa Straubom.

I jedva sad čekam iduću knjigu, http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Sleep Danny Torrance se vraća

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #702 : 25.07.2012. 16:13:36 »
Ne postoji pisac koji opisuje tako dobro djetinjstvo.
Jesi čitao "Ljeto noći" od Dena Simonsa? (Dan Simmons, Summer of Night, 1991.)
Nije baš da je opisao cijelo djetinjstvo (više se fokusirao na fragment), ali da se odrastao čovjek onako uživi u um djeteta od 11 godina...  :naklon:
I Stiven King mi je drag pisac, ali Den Simons mi je za bar dva koplja luđi.  ;D
Jesam, i to mi je od njega najbolja knjiga. I sam Simmons je rekao kako je to posveta Kingovom It-u. I nastavak ljeta, Zimska Mora je odlična knjiga.  smileyNO1

Od Simmonsa jedino ne volim Hyperiona. Ne paše mi nikako.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #703 : 25.07.2012. 19:43:12 »
Meni hyperion skoro najdraža knjiga.
Kako kažu Biblija SF-a

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #704 : 25.07.2012. 20:02:53 »
Da, knjiga je odlično prihvaćena pa sam imao velika očekivanja. Kod SF-a su mi Clarke i Asimov na prvom mjestu. Znači, dvojac iz velike trojke. Heinleina sam izostavio jer mi ne leži, ali ga poštujem.

Odiseja, Rama serijal, Pjesma Daleke Zemlje pa od Isimova Serijal o Zakladi i Serijal o Carstvu  :)

Offline Valdano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • Let's shake some dust!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #705 : 25.07.2012. 20:13:23 »
Meni hyperion skoro najdraža knjiga.
Kako kažu Biblija SF-a
+1

While we're living, the dreams we have as children fade away...

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #706 : 26.07.2012. 11:52:33 »
@mulder

izašla DUMA KEY

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=22&id=142005


sad još samo da stigne i u BiH...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #707 : 26.07.2012. 18:45:04 »
Odlično, a gledam baš neki dan i pisalo "u pripremi"  ;D

Sad si nabavljam i čitam na hrvatskom. Imam strano izdanje, sad i naše, a Božica Jakovlev je najbolja prevoditeljica Kinga i svaka joj čast na svemu što radi.  :naklon:

EDIT: imaš ovdje dosta prevedenih knjiga http://www.sveznadar.com/results.aspx?autor=Stephen+King
« Zadnja izmjena: 26.07.2012. 18:51:37 Mulder »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #708 : 27.07.2012. 12:32:18 »
James Redfield
Celestinsko proročanstvo




Knjigu poput ove sigurno nikada niste čitali! Celestinsko proročanstvo Jamesa Redfielda, sociologa s magisterijem iz psihologije, jedinstven je roman već po načinu na koji je postao bestsellerom širom svijeta. Tiskan u privatnoj nakladi, prodavan s polica malih specijaliziranih knjižara kružio je od ruke do ruke, sve do 1994. kada ga otkupila nakladnička kuća Warner. S pet milijuna prodanih primjeraka ovaj inspirativni roman kasnije je stekao mnoštvo poklonika na način koji pomalo podsjeća na uspjehe Carlosa Casta-ede ili Richarda Bacha.
Celestinsko proročanstvo priča je o pustolovini jednog Amerikanca koji - progonjen od vlasti - kroz peruanske prašume i visove traga za neuhvatljivim drevnim Rukopisom. Tajanstveni Rukopis kroz Devet uvida kazuje o novom razumijevanju koje će ljudima pomoći da povijesna zbivanja stave u kontekst vlastitih doživljaja, da shvate svijet oko sebe kao slijed neobičnih podudarnosti, da međuljudske odnose raspoznaju kao nepotrebnu borbu za vlast nad emocionalnom energijom, te da uvide kako će se sve to odraziti na nas i naš život u vremenu koje dolazi.
Crpeći nadahnuće iz mnoštva teorija s područja društvenih i prirodnih znanosti dvadesetog stoljeća, Redfield je ostvario fascinantnu romansiranu sintezu čiji je šarm i unutrašnja postojanost osvojila milijune čitatelja širom svijeta.
Nakon dvije godine neprekidnog boravka u vrhu bestseller lista, Celestinskom proročanstvu pridružili su se i drugi Redfieldovi romani Deseti uvid, Celestinsko proročanstvo – iskustveni vodič i Tajna Shambhale.
U hrvatskom prijevodu Gorana Pavelića s ilustracijom Tihomira Bregara, ideje Celestinskog proročanstva Jamesa Redfielda, možda će - barem malo - promijeniti i vaš život.


od mene samo 7,5/10

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #709 : 27.07.2012. 15:07:26 »
Evo za one koji vole vise da citaju e-books. Naleteo sam na zanimljivu aplikaciju:


Alfa eBooks Manager
The most powerful and easy-to-use Book Organizer

http://alfaebooks.com/


Nadam se da ce vam se dopasti. Ja cu isto probati da vidim kolko je korisnije od sortiranja po folderima.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #710 : 28.07.2012. 00:15:30 »
I nastavak ljeta, Zimska Mora je odlična knjiga.  smileyNO1
Znam, kod nas je prevedena kao Ukleta zima. Dobra je, ali sigurno bi bila još bolja da nije Ljeta noći.  :) Generalno vlada mišljenje da nije trebalo da piše nastavak; ovako samo "može proći".  :)

Od Simmonsa jedino ne volim Hyperion.
:o
Mulderu, crni Mulderu, što mi srce sad preskoči.  ;D Moram popiti jedno šest kila rakije da dođem sebi pa ćemo onda nastaviti sa kulturnim razgovorom.  ;D Vidite, ljudi, šta nespavanje učini čovjeku.  rofl
Šalim se, naravno. Meni je to ako ne najbolji, a onda sigurno među tri najbolja romana što sam ih u životu pročitao. I mislim na cijeli kantos; među mojim prijateljima (a i uopšte) vlada mišljenje da je prva duologija bolja, da su Endimion i Uspon Endimiona dosadnjikave, ali meni su sve četiri bile jednako zanimljive. Sjećam se kraja Uspona Endimiona, kad su se stvari krenule raspetljavati i kad smo konačno krenuli otkrivati stvari o Tehnosrži i njenim ciljevima, da mi je vrijeme što ti kažeš bukvalno "stalo"; nemam pojma ni koliko sam čitao, ništa, toliko sam se uživio u roman.  ;D
Vjeruj mi, ti si prvi kojeg čujem da kaže da Hiperion ne valja.

Kod SF-a su mi Clarke i Asimov na prvom mjestu. Znači, dvojac iz velike trojke. Heinleina sam izostavio jer mi ne leži, ali ga poštujem.
I meni su dragi, mada u Klarkovim romanima nikad nisam doživio neku stvarnu napetost. On je bio jako kultivisan čovjek i fino je baratao riječima ali neke dinamike ja nisam vidio. Imao je strašne ideje, ali... A iskreno da ti kažem, mene je na kraju Odiseje pomalo i razočaralo objašnjenje šta su monoliti.
Asimov je sasvim druga priča: napet, brz, dinamičan. Sjećam se kad sam prvi put čitao Zadužbine da je takođe vrijeme "stalo"  ;D, a u Bogovima lično onaj opis vanzemaljske civilizacije mi je jedan od najljepših i najzanimljivijih koje sam pročitao.
Od Hajnlajna, vjeruj mi, čitao sam samo Svemirske vojnike  :-[ i to tek prije godinu dana  :-[, ali malo je reći da mi se roman svidio; kad ga sad uporedim sa filmom film je najobičnija video-igrica za malu djecu (a svejedno je zabavan  :)).
Toliko o Velikoj trojci.  :) Pretpostavljam da su u ono vrijeme (ipak su to bile pedesete i šezdesete) važnije bile ideje nego stil pisanja. I danas su te knjige dobre, ali kako onda nije bilo raznih 3D-ova i ostalih čudesa božjih  ;D, pretpostavljam da su onda bile još bombastičnije.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #711 : 28.07.2012. 00:56:16 »
Znam, kod nas je prevedena kao Ukleta zima. Dobra je, ali sigurno bi bila još bolja da nije Ljeta noći.  :) Generalno vlada mišljenje da nije trebalo da piše nastavak; ovako samo "može proći".  :)

Mene baš lijepo iznenadila  :)

:o
Mulderu, crni Mulderu, što mi srce sad preskoči.  ;D Moram popiti jedno šest kila rakije da dođem sebi pa ćemo onda nastaviti sa kulturnim razgovorom.  ;D Vidite, ljudi, šta nespavanje učini čovjeku.  rofl
Šalim se, naravno. Meni je to ako ne najbolji, a onda sigurno među tri najbolja romana što sam ih u životu pročitao. I mislim na cijeli kantos; među mojim prijateljima (a i uopšte) vlada mišljenje da je prva duologija bolja, da su Endimion i Uspon Endimiona dosadnjikave, ali meni su sve četiri bile jednako zanimljive. Sjećam se kraja Uspona Endimiona, kad su se stvari krenule raspetljavati i kad smo konačno krenuli otkrivati stvari o Tehnosrži i njenim ciljevima, da mi je vrijeme što ti kažeš bukvalno "stalo"; nemam pojma ni koliko sam čitao, ništa, toliko sam se uživio u roman.  ;D
Vjeruj mi, ti si prvi kojeg čujem da kaže da Hiperion ne valja.
Taj Hyperion je daleko od loše loše knjige. Nije to uopće loše, ali samo mi nije sjela. Pokušao sam više puta i nije išlo i to kroz određena razdoblja. To što mi nije išlo, ne znači da je loše, jel  ;D

I meni su dragi, mada u Klarkovim romanima nikad nisam doživio neku stvarnu napetost. On je bio jako kultivisan čovjek i fino je baratao riječima ali neke dinamike ja nisam vidio. Imao je strašne ideje, ali... A iskreno da ti kažem, mene je na kraju Odiseje pomalo i razočaralo objašnjenje šta su monoliti.
Asimov je sasvim druga priča: napet, brz, dinamičan. Sjećam se kad sam prvi put čitao Zadužbine da je takođe vrijeme "stalo"  ;D, a u Bogovima lično onaj opis vanzemaljske civilizacije mi je jedan od najljepših i najzanimljivijih koje sam pročitao.
Od Hajnlajna, vjeruj mi, čitao sam samo Svemirske vojnike  :-[ i to tek prije godinu dana  :-[, ali malo je reći da mi se roman svidio; kad ga sad uporedim sa filmom film je najobičnija video-igrica za malu djecu (a svejedno je zabavan  :)).
Toliko o Velikoj trojci.  :) Pretpostavljam da su u ono vrijeme (ipak su to bile pedesete i šezdesete) važnije bile ideje nego stil pisanja. I danas su te knjige dobre, ali kako onda nije bilo raznih 3D-ova i ostalih čudesa božjih  ;D, pretpostavljam da su onda bile još bombastičnije.

To je zato što Clarke, a pogotovo Asimov se nisu trudili napraviti umjetničko djelo koje će te pogoditi u emocije, napraviti da se zapitaš o smislu života i natjerati te da pustiš suzu. Njihov cilj je bio stvoriti fiktivno društvo koje će proći test logike čitaoca, zabaviti i educirati, a ponajviše dati nam drugačije poglede na kulturu, civilizaciju i znanost. Jednostavno, otvoriti maštu, a ne preispitivati emocije.

Zato su oni za mene BOGOVI!!! Slažem se za Clarka da nema onu dinamičnost u knjigama, ali sve te njegove ideje me oduševljavaju. Isto vrijedi i za Asimova. Kod mene ti je "sve što je staro, to je bolje" i to vrijedi i za filmove, serije, glazbu i knjige. Oduševljavam se svim tim originalnim idejama koje nikada neće biti nadmašene. Volim i novo, daleko od toga, ali nema mi ono nešto što ima ono staro  ;D

Kraj djetinjstva, Rama serijal i Serijal o Zakladi su mi najbolje sf knjige ikad napisane. Fascinanto mi je kako je Clarke predvidio GPS i satelitsku televiziju u 50-ima. Njima su ideje uvijek par kopalja iznad samog stila pisanja. Ja kad čitam knjigu prvo gledam radnju, a onda tek stil.

Heinleina sam isto više puta započeo i nije išlo.

Jesi čitao Johna Brosnana? Njegov The Sky Lords je izvrsna knjiga.

I daj mi preporuči neku novu, ali dobru sf knjigu. Nisam dugo čitao dobar, novi sf. Znači, prvo ideja, a onda stil  ;D
« Zadnja izmjena: 28.07.2012. 00:57:47 Mulder »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #712 : 29.07.2012. 11:11:03 »
Taj Hyperion je daleko od loše loše knjige. Nije to uopće loše,
Jeste, teško da Den Simons može biti loš. Uz njega su mi i Džordž Martin, Stiven King i Majkl Krajton; ja smatram da bi oni i od najdosadnije teme/ideje na svijetu napisali dobar roman.  :)

Slažem se za Clarka da nema onu dinamičnost u knjigama, ali sve te njegove ideje me oduševljavaju. Isto vrijedi i za Asimova.
Naravno, ali dok je Klark onako "kultivisaniji"  :) kao pisac, meni je Asimov puno napetiji. Ja neke njegove romane bukvalno nisam mogao ispustiti iz ruku, dok sam sa Klarkom pauzirao i po dva-tri dana.

Kraj djetinjstva, Rama serijal i Serijal o Zakladi su mi najbolje sf knjige ikad napisane.
Dina, ne zaboravi Dinu.  ;D

Jesi čitao Johna Brosnana? Njegov The Sky Lords je izvrsna knjiga.
Nikad čuo. Stavljam na spisak.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #713 : 02.08.2012. 13:35:02 »
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Conn Iggulden Imperator - Vrata Rima




Dvojica dječaka, Gaj i Marko, prolaze tradicionalno školovanje za život vojnika i vođa. Odrastaju kao braća, premda je Gaj mrzovoljni sin bogatog senatora, a Marko vragolasto dijete prostitutke. U to vrijeme republika se počinje raspadati što dovodi do njezina sloma i građanskog rata. Nastupa razdoblje previranja, kaosa, nereda i brutalnog nasilja. Nakon očeve smrti Gaj Julije odlazi u Rim k ujaku Mariju, gdje se pridružuje Četvrtoj makedonskoj legiji.
Vrata Rima prvi je roman iz serijala Imperator koji donosi nevjerojatnu priču o najvećem Rimljaninu svih vremena - Juliju Cezaru.




prvi dio od do sada napisana 4 dijela i u Hrvatskoj objavljena tri
vrlo čitko i zanimljivo, moja ocjena 9/10


Conn Iggulden
Imperator - Smrt kraljeva




Julije Cezar mlad je i neugledan vojnik koji se nalazi na ratnoj galiji kada je otmu gusari. Nakon što im isplate otkupninu, gusari ostave rimske zarobljenike na sjevernoj obali Afrike. Julije Cezar preuzima inicijativu i pridružuje svojoj grupi mladiće iz okolnih sela. Kreću u potragu za otmičarima koje stigne krvava osveta. Uskoro, vojni odred postaje toliko moćan da uspije ugušiti pobunu u Grčkoj, nakon čega se Cezar vraća u Rim kao heroj. No, nema vremena za odmor, gradu prijeti opasnost od pobunjenog gladijatora po imenu Spartak... Odlično isprepleteni elementi povijesnog i pustolovnog žanra u neispričanoj priči o Juliju Cezaru...

Mnogo zanimljivije od prvog dijela, od mene 10/10


Conn Iggulden
Imperator – Polje mačeva




Kocka je bačena… Julije Cezar poveo je svoje legije na sjever u veličanstvene bitke protiv galskih plemena. Njegov golem uspjeh i neobuzdana ambicija prijetnje su prijateljstvu s Markom Brutom, bratom po oružju i ratnim drugom. Premda ga je pohod na Galiju učinio herojem, njegove pobjede na bojnom polju izazvale su zavist neprijatelja. U Rimu je na vlasti trijumvirat Kras — Cezar — Pompej. Nakon Krasove smrti Pompej proglašava Cezara neprijateljem domovine. Julije Cezar vraća se i vodi svoje legije u građanski rat. Prije nego što će prijeći rijeku Rubikon, granicu između Galije i Rimskog Carstva, Brut mora odlučiti hoće li ostati uz Cezara. Treći nastavak serijala o životu Julija Cezara.


Sjajno, sad treba čekati da Znanje objavi i posljednji četvrti dio, moja ocjena za ovaj treći 10/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #714 : 08.08.2012. 17:06:21 »
Spoiler for Hiden:
Anders Roslund / Börge  Hellström
Tri sekunde




Inteligentan, napet i nadasve brutalan kriminalistički roman iz zajedničkog pera nagrađivanog novinara i bivšeg kriminalca.
Piet Hoffmann vodi dvostruki život.
Jedan s voljenom obitelji – suprugom i dva malena sina – koju pod svaku cijenu nastoji zaštititi. I drugi, tajni život, u kojem svakoga dana stavlja sve na kocku...
On je najbolji tajni operativac švedske policije, a za njegovo postojanje zna samo jedna osoba. Nakon što isporuka droge u kojoj sudjeluje krene po zlu, suočava se s najtežim zadatkom u svom životu – mora se infiltrirati u najozloglašeniji švedski zatvor...
Jedna prilika i tri sekunde da izvuče živu glavu... Hoće li biti dovoljne?


ma, onako, od mene jadnih 5/10

Roslund & Hellström
Ćelija 8




Osuđenik na smrt, tučnjava na krstarenju po Baltičkome moru, čovjek bez identiteta... Inspektor Ewert Grens mora prijeći dug put kako bi shvatio novi komplicirani slučaj. Ova intrigantna istraga o najstrašnijim posljedicama smrtne kazne odjeknut će od zatvorskoga hodnika u Ohiu preko Atlantskog oceana pa sve do sjedišta štokholmske policije.

Inteligentan, napet i nadasve brutalan kriminalistički roman iz zajedničkog pera nagrađivanog novinara i bivšeg kriminalca.


samo malo bolji od prethodnog romana oviha autora, od mene jedva 6/10

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #715 : 09.08.2012. 17:03:48 »
James Redfield
Celestinsko proročanstvo




Knjigu poput ove sigurno nikada niste čitali! Celestinsko proročanstvo Jamesa Redfielda, sociologa s magisterijem iz psihologije, jedinstven je roman već po načinu na koji je postao bestsellerom širom svijeta. Tiskan u privatnoj nakladi, prodavan s polica malih specijaliziranih knjižara kružio je od ruke do ruke, sve do 1994. kada ga otkupila nakladnička kuća Warner. S pet milijuna prodanih primjeraka ovaj inspirativni roman kasnije je stekao mnoštvo poklonika na način koji pomalo podsjeća na uspjehe Carlosa Casta-ede ili Richarda Bacha.
Celestinsko proročanstvo priča je o pustolovini jednog Amerikanca koji - progonjen od vlasti - kroz peruanske prašume i visove traga za neuhvatljivim drevnim Rukopisom. Tajanstveni Rukopis kroz Devet uvida kazuje o novom razumijevanju koje će ljudima pomoći da povijesna zbivanja stave u kontekst vlastitih doživljaja, da shvate svijet oko sebe kao slijed neobičnih podudarnosti, da međuljudske odnose raspoznaju kao nepotrebnu borbu za vlast nad emocionalnom energijom, te da uvide kako će se sve to odraziti na nas i naš život u vremenu koje dolazi.
Crpeći nadahnuće iz mnoštva teorija s područja društvenih i prirodnih znanosti dvadesetog stoljeća, Redfield je ostvario fascinantnu romansiranu sintezu čiji je šarm i unutrašnja postojanost osvojila milijune čitatelja širom svijeta.
Nakon dvije godine neprekidnog boravka u vrhu bestseller lista, Celestinskom proročanstvu pridružili su se i drugi Redfieldovi romani Deseti uvid, Celestinsko proročanstvo – iskustveni vodič i Tajna Shambhale.
U hrvatskom prijevodu Gorana Pavelića s ilustracijom Tihomira Bregara, ideje Celestinskog proročanstva Jamesa Redfielda, možda će - barem malo - promijeniti i vaš život.


od mene samo 7,5/10

ja sam ovu knjigu čitao prije cca 15 god. i tada mi je bila fenomenalna, najbolja knjiga koju sam do tada čitao... imaš i nastavke drugi dio se zove Deseti uvid koji mi je bio dva koplja lošiji, a treću još nisam pročitao ( mislim da ima i treća  ;D )

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #716 : 09.08.2012. 18:10:51 »
Sledece nedelje mi stizu Igre gladi, To, Pod kupolom, Abraham Linkoln protiv vampira i Nocna straza, pa se bacam na citanje  dobar-poso

Razmisljam i o Vecitom ratu od Dzoa Haldemena, mada ne znam kakva je knjiga, nema nikakvih komentara  :ne-zna

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #717 : 09.08.2012. 23:14:43 »
Upravo sada čitam Pod kupolom, odlična knjiga!  smileyNO1
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #718 : 10.08.2012. 00:34:23 »
Ja sam procitao prvih 200 strana, ali sam morao da vratim knjigu, tako da cu sad imati svoj primerak :D

P.S. Sta mislite o ostalima sa spiska, treba li neku menjati? To i Kupolu uzimam sigurno, ali od ovih mogu neku da zamenim ako ne valja...
« Zadnja izmjena: 10.08.2012. 00:36:56 Maddox »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #719 : 10.08.2012. 02:41:12 »
Sledece nedelje mi stizu Igre gladi, To, Pod kupolom, Abraham Linkoln protiv vampira i Nocna straza, pa se bacam na citanje  dobar-poso

Razmisljam i o Vecitom ratu od Dzoa Haldemena, mada ne znam kakva je knjiga, nema nikakvih komentara  :ne-zna

Haldeman je dobio i Huga i Nebulu za to, to su najveće SF nagrade svijeta i možeš im 120% vjerovati, a rijetko se dobiju obje - to još nešto ekstra znači. Samo pročitaj djela koja imaju obje nagrade i imaš duhovni upgrade 2.0  ;D
May the Plasma be with you!

Tags: