Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426258 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #660 : 06.06.2012. 13:50:23 »
Mene se nije osobito dojmila, nisam siguran da ću čitati ostatak trilogije. Od tih 800 strana, moglo se sažeti na 400 ili manje. Mislim da Cronin ima puno rasipanja riječi. Ne znam čemu služe neki dijelovi. Osobito dijelovi koji opisuju svijet i ljude prije katastrofe. A s onima kasnije se nikako nisam suživio. A inače volim duge uvode i opise. Čak mi i Amy ide na živce. Masa teksta nije u službi premise knjige koja nije neoriginalna, ali nedostaje mu dosta uređivanja teksta.

Meni je to daleko od the standa koja mi je jedna od najboljih knjiga. Al dobro, svakom svoje  smileyNO1

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #661 : 06.06.2012. 14:58:48 »
Stephen R. Donaldson
Fatal Revenant
- Fatalna Avet(?)



Šta reći, 8. knjiga o Tomasu Kovenantu. Odnosno 2. knjiga u trećoj seriji. Nekarakteristična epska fantastika*. Prvih 6 knjiga je prevedeno na Srpski (odnosno prve dve serije), a treća serija nije. Prva serija govori o Tomasu Kovenantu (neću vas uopšte uvoditi u radnju), druga o njemu i Linden Avery, dok treća počinje bez njega. U Prvoj knjizi treće serije sam ga do kraja knjige očekivao i na kraju se obradovao (ne mogu Vam reći čemu :) ). Onda me je ova knjiga nekoliko puta iznenadila i završila na vrlo intrigantan način. Nedavno sam došao i do 9. knjige, pa pre nego sam uzeo da je čitam, reših da se podsetim radnje iz osme koju sam sad pročitao. Probaću da izdržim do sutra sa 9.
Najavljena je i 10. koja bi trebalo da bude završena do kraja 2013. (Donaldson je do sada redovno poštovao svoje rokove).

Da bih Vam predočio kakva je knjiga, daću ocenu svih 8 knjiga do sada. Napominjem, prevod na Srpski je podrazumevao i prevod imena, pa su neka imena prilično smešna. Ako se to izuzme, preporučujem.
Dakle:
Letopisi Tomasa Kovenanta - nevernika
The Chronicles of Thomas Covenant, the Unbeliever

Lord Foul's Bane – (1977) Kob poglavara Kletnika: 9/10
The Illearth War – (1978) Rat Zlozemlja: 8/10
("Gilden-Fire" - objavljeno 1981) neprevedena mini novela koja se hronološki nalazi ovde
The Power that Preserves – (1979)Moć očuvanja: 10/10

Drugi letopisi Tomasa Kovenanta
The Second Chronicles of Thomas Covenant

The Wounded Land – (1980) Ranjena Domaja: 7/10
The One Tree – (1982) Jedino Drvo: 7/10
White Gold Wielder – (1983) Nosilac belog zlata: 8/10

Poslednji letopisi Tomasa Kovenanta
The Last Chronicles of Thomas Covenant

Nije mi poznato da postoji prevedeno, pa sam naslove preveo oslanjajući se na radnju.
The Runes of the Earth – (2004) Rune Sveta: 10/10
Fatal Revenant – (2007) Fatalna Avet: 11/10
Against All Things Ending – (October 2010) Protiv plime uništenja
The Last Dark – (expected 2013) Poslednji mrak

__________________________________
* Objašnjenje u spoileru
Spoiler for Samo malo više o knjigama:
Priča počinje u Americi, sadašnje je vreme (ili barem vreme izdavanja knjige). Tomas Kovenant je uspešan pisac. Srećno oženjen i otac jednog (muškog) deteta). Međutim, uskoro se to sve menja kad se otkrije da boluje od lepre (Guba). Žena ga ostavlja, društvo ga izopštava, idu toliko daleko, da mu plaćaju sve račune, samo da se ne bi pojavljivao u gradu. On se polako privikava na bolest, uči se strogoj disciplini (zahvaljujući kojoj može poživeti mnogo i uz bolest) i odbija da prihvati izopštenost iz zajednice. Svakog meseca, on, iz inata, odlazi do grada da "plati" plaćene račune i svaki put ponovo doživljava tradicionalno odbacivanje Gubavca od strane društva iako je poznato da taj oblik Lepre koji se razvio kod njega nije zarazan.
Međutim, u jednom takvom odlasku do grada, skače ispred vozila u pokretu da spasi život jednoj devojčici.

Naša priča počinje njegovim buđenjem u "Domaji" (The Land), zemlji čudesne lepote u kojoj postoje različite vrste magija. Stanovnici ga doživljavaju kao inkarnaciju Drevnog vođe tog naroda koji im se vratio iz mrtvih (Berek troprsti). Ukazuju mu sve moguće počasti. Jednom rečju, našao se u Raju.

Međutim, on (kao i čitalac) veruje da je to sve proizvod njegove mašte, da sanja ili da je u komi.

U Domaji mu Lepra biva izlečena i posle dužeg vremena on doživljava seksualno uzbuđenje. Ubeđen da je u pitanju njegov san, on siluje ćerku lokalnog starešine, a ona to iz sramote prećuti. Sve redom ubeđuje kako on nije spasilac i kako ne veruje da je išta od toga stvarno.

Međutim, stvarnost nije baš tako jednostavna...
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #662 : 08.06.2012. 11:19:20 »
Spoiler for Hiden:
Conn Iggulden Imperator - Vrata Rima




Dvojica dječaka, Gaj i Marko, prolaze tradicionalno školovanje za život vojnika i vođa. Odrastaju kao braća, premda je Gaj mrzovoljni sin bogatog senatora, a Marko vragolasto dijete prostitutke. U to vrijeme republika se počinje raspadati što dovodi do njezina sloma i građanskog rata. Nastupa razdoblje previranja, kaosa, nereda i brutalnog nasilja. Nakon očeve smrti Gaj Julije odlazi u Rim k ujaku Mariju, gdje se pridružuje Četvrtoj makedonskoj legiji.
Vrata Rima prvi je roman iz serijala Imperator koji donosi nevjerojatnu priču o najvećem Rimljaninu svih vremena - Juliju Cezaru.




prvi dio od do sada napisana 4 dijela i u Hrvatskoj objavljena tri
vrlo čitko i zanimljivo, moja ocjena 9/10


Conn Iggulden
Imperator - Smrt kraljeva




Julije Cezar mlad je i neugledan vojnik koji se nalazi na ratnoj galiji kada je otmu gusari. Nakon što im isplate otkupninu, gusari ostave rimske zarobljenike na sjevernoj obali Afrike. Julije Cezar preuzima inicijativu i pridružuje svojoj grupi mladiće iz okolnih sela. Kreću u potragu za otmičarima koje stigne krvava osveta. Uskoro, vojni odred postaje toliko moćan da uspije ugušiti pobunu u Grčkoj, nakon čega se Cezar vraća u Rim kao heroj. No, nema vremena za odmor, gradu prijeti opasnost od pobunjenog gladijatora po imenu Spartak... Odlično isprepleteni elementi povijesnog i pustolovnog žanra u neispričanoj priči o Juliju Cezaru...

Mnogo zanimljivije od prvog dijela, od mene 10/10

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #663 : 15.06.2012. 17:06:08 »
Može li neko pomoći sa Frank Elli - the riot? Može i engleski. Radim titl za ovaj film, pa možda pomognu neki dijalozi, jer moram na sluh.

http://www.goodreads.com/book/show/2776165-the-riot Hvala
Mrzim lopatare i limune

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #664 : 22.06.2012. 16:05:37 »
Josh Bazell
Brži od smrti




Doktor Peter Brown jedan je od najboljih dijagnostičara u najgoroj bolnici na Manhattanu. Misli brzo, a djeluje još brže. Slučajan susret s jednim pacijentom priziva njegovu mračnu prošlost, vrijeme kada se prezivao Brnwa, zvao Pietro, a svi su ga znali pod nadimkom Medvjeđa Šapa. Vrijeme kada je bio profesionalni ubojica za mafiju.
Genijalno napisan, brz, duhovit, Brži od smrti jedna je od onih knjiga koju ne možete prestati čitati sve do furioznoga kraja. Medvjeđa Šapa nezaboravan je lik čije se replike pamte i ponavljaju, a originalan humor kojim pršti ovaj najneobičniji i najotkačeniji triler posljednjih godina jednostavno je nenadmašan. Josh Bazell svojim će vas prvijencem u kojem se ludom brzinom izmjenjuju scene bolnice, potjere i mafijaških obračuna oboriti s nogu i potpuno osvojiti.



čitljivo ali ne i fantastično, od mene samo 6,5/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #665 : 27.06.2012. 12:19:31 »
Nicci French
Olovni ponedjeljak




Petogodišnji Matthew Faraday nestaje na povratku iz škole. Javnost je zgrožena, policija i roditelji očajni. Spletom slučajnosti u istragu se uključuje karizmatična psihijatrica Frieda Klein. Mračni i uznemirujući snovi njezina pacijenta prvo su svjetlo u ovom slučaju i jedini trag. Frieda otkriva povezanost između Matthewova nestanka i davno zaboravljenog zločina. Riskirajući sve, sve je bliže hladnokrvnom psihopatu i otkrivanju strašne tajne. Hoće li uspjeti spasiti dječačića i samu sebe, neizvjesno je do samoga kraja...

Opsesivan i uzbudljiv psihološki triler ne ispušta se iz ruku do zadnje stranice.


Od mene vrlo dobrih 8/10

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #666 : 28.06.2012. 11:44:32 »
Uhvaćen - Harlan Coben



Jako uzbudljiv triler Harlana Cobena kao i svaki do sada čita se u dahu. Od mene 8,5/10

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #667 : 28.06.2012. 11:46:22 »
Dobro je da neko osim dražena čita  ;D
Mrzim lopatare i limune

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #668 : 28.06.2012. 12:01:22 »
Dobro je da neko osim dražena čita  ;D

 plazijezik

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #669 : 30.06.2012. 12:36:20 »
Spoiler for Hiden:
James Patterson
1. ŽRTVA




Lindsay Boxer jedina je inspektorica za umorstva na području San Francisca i navikla je na sve. No ništa ju nije moglo pripremiti na jeziva ubojstva mladenaca. Ipak prihvaća slučaj odlučna zaustaviti suludog manijaka. U pomoć joj uskaču mrtvozornica Claire, novinarka Cindy i odvjetnica Jill, te skupa osnivaju Ženski klub za umorstva...

Mračan i zastrašujući triler koji će vam ubrzati otkucaje srca i prikovati pogled sve do posljednje stranice.


Puno više sam očekivao od pisca ovakvog kalibra, moja ocjena je 6/10

James Patterson
2. šansa




Senzacionalna ubojstva potresaju San Francisco. Prva je ubijena djevojčica i članica crkvenog zbora Tasha Catchings. Čini se kao da ubojica nasumično bira svoje žrtve: ubijene su na različitim lokacijama i različitim oružjem. Ipak, detektivka Lindsay Boxser pronalazi vezu i poziva svoje prijateljice iz Ženskog kluba za umorstva da riješe slučaj. Uz njihovu pomoć Lindsay ulazi u trag hladnokrvnom i pametnom psihopatu čiji su motivi dublji od osvete. Utrkujući se s vremenom, Lindsay si ne može dopustiti pogrešku, jer neće imati drugu šansu...

Malo bolje od romana u spojleru, od mene 6,5/10

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #670 : 01.07.2012. 00:06:35 »




[/size]"U jedno rano jutro se Gvido Bruneti, commissario venecijanske policije, suočava s jezivim prizorom kad je iz smrdljivog venecijanskog kanala izvučeno telo mladog muškarca. Sve upućuje na razbojničku pljačku, ali Brunetiju se čini da je krađa isuviše zgodan motiv. [/color][/size]Odmah potom u pokojnikovom stanu otkriveno je nešto što će ovoga u velikoj meri optužiti, nešto što ukazuje na postojanje zavere na visokom nivou – i Bruneti postaje sve uvereniji da se nekome negde izuzetno stalo da za ovaj zločin pruži spremno rešenje...[/color]"


Odlično lagano štivo uz koje sam stvarno uživao.

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #671 : 01.07.2012. 20:15:50 »
UBISTVO NA TERENU ZA GOLF



Za mene je ovo remek-delo. Ni na trenutak mi nije bila dosadna.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #672 : 04.07.2012. 14:06:40 »
  Voja Antonić - Da li postoje stvari koje ne postoje?

Nadrilekari, vidovnjaci, proroci, vanzemaljci, čuda… i šta zaista stoji iza njih.
Uz velikodušnu dozvolu autora, knjiga je bez ikakve nadoknade dostupna kako za onlajn čitanje, tako i za preuzimanje u pdf formatu.

Informativno, poučno, zanimljivo… i preporuka  smileyNO1




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #673 : 04.07.2012. 15:58:28 »
Stephen King
Nesanica


   


Što učiniti kad vam san svake noći postaje sve kraći, kad se počnete buditi u gluho doba bez ikakve mogućnosti da ponovno zaspete ili kasnije tijekom dana vratite bar trenutak izgubljenog sna? Liječnici to zovu preranim buđenjem, ali za iscrpljenog umirovljenika i udovca Ralpha Robertsa vrijeme olovnih vjeđa postaje prava noćna mora. Pogotovo kad mu se od neispavanosti počnu priviđati čudna svjetla i čovječuljci u bijelim doktorskim kutama. A svi Kingovi čitatelji znaju da priviđenja u Derryju, gradiću u saveznoj državi Maine, i nisu tako neobična stvar. Sile Dobra i Zla već su odavno izabrale taj gradić za poprište bitke koja ne zna granice vremena i prostora.

Nesanica Stephena Kinga nesumnjivo pripada među najbolja ostvarenja ovog suvremenog pisca čije je ime, nakon nekoliko desetljeća stvaralaštva i milijuna prodanih knjiga, postalo sinonimom za literaturu straha, bilo da je riječ o hororu ili psihološkom trileru.


Još jedno remek djelo mog omiljenog spisatelja...
Od mene ocjena savšrenih 10/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #674 : 04.07.2012. 16:09:30 »
Nesanica je remek djelo i odlična poveznica na kraju sa mračnom kulom. Jedva čekam pročitat 11/22/63.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #675 : 04.07.2012. 16:47:16 »
  Voja Antonić - Da li postoje stvari koje ne postoje?

Nadrilekari, vidovnjaci, proroci, vanzemaljci, čuda… i šta zaista stoji iza njih.
Uz velikodušnu dozvolu autora, knjiga je bez ikakve nadoknade dostupna kako za onlajn čitanje, tako i za preuzimanje u pdf formatu.

Informativno, poučno, zanimljivo… i preporuka  smileyNO1
Petko, šta kaže knjiga, je l' postoje vanzemaljci?  ???
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #676 : 04.07.2012. 17:43:22 »
Da tvrdi tako nešto, ja je sigurno ne bih preporučio ;D

Knjiga ukazuje na razne vidove obmana i tako olakšava da ih prepoznamo kada neko pokuša da nam ih servira.
Bavi se motivima koji iza tih pokušaja stoje.
Objašnjava kako pogrešnim izvođenjem zaključaka čak i osobe koje se lično bave prodavanjem magle mogu poverovati da zaista pružaju neku vrednu uslugu.

Recimo, rašljar može najiskrenije verovati da svojim alatom skoro nepogrešivo nalazi povoljnu lokaciju za kopanje bunara, istovremeno nesvestan činjenice da je na terenu gde podzemne vode uopšte i postoje nekih 80% lokacija odgovarajuće.

U principu… ko čita šesto oko, treću ruku i slično, najverovatnije se neće naći u štivu :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #677 : 04.07.2012. 18:54:11 »
Hvala na objašnjenju, Petko.  smileyNO1
Zainteresovao si me, pa ću je pročitati.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #678 : 04.07.2012. 18:57:02 »
Drago mi je, prijatno čitanje  smileyNO1




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #679 : 08.07.2012. 10:56:16 »
Spoiler for Hiden:
Sinoć me je prijatelj obradovao donijevši mi iz Makarske 9 naslova edicije KDS izdavačke kuće Znanje koje sam dulje vrijeme tražio. Naravno, odmah sam pročitao jednu od njih:

Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:


dok ju nisam pročitao do kraja nisam ju mogao ostaviti iz ruku, sjajno za hladovinu na ovim užasnim vručinama
od mene 9/10


Lee Child
Čovjek s dva lica




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelji ni ikakva vlasništva. Nema obveza ni straha, nema ništa – osim jakog osjećaja za pravdu.
Zbog toga Reacher pristaje pomoći saveznoj agentici u nevolji. Zbog toga mora nadmudriti i nadvladati pravu vojsku zločinaca.
Jer kad Reacher naiđe na nevolju, ne može odustati. Nijednom. Nikad.

Još jedan uzbudljiv triler ispunjen naglim obratima koji će rastrgati poklonike između želje da što duže uživaju u čitanju i potrebe da što prije saznaju hoće li Reacher izvući živu glavu. Jack Reacher jedan je od najpopularnijih likova suvremenog trilera; savršen junak za sve ljubitelje akcije – žene ga obožavaju, muškarci ga se boje, svi ga poštuju.

Kakva je knjiga najbolje pokazuje to što samo skoro 400 stranica pročitao za dan i pol
Od mene ocjena 9/10

Lee Child
61 sat




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelj ni ikakvo vlasništvo. Nema obveze niti poznaje strah; nema ništa osim snažnog osjećaja za pravdu.

Snježna oluja i izlijetanje autobusa s ceste dovode Reachera u središte Južne Dakote – nepripremljenog za snijeg. No Jack je spreman, kako već samo on to može biti, riskirati život štiteći hrabru svjedokinju. Ubojica dolazi po nju... Ili je već stigao u zaleđeni grad? Ako želi poživjeti do suđenja, trebat će joj njegova pomoć...

Roman koji je Lee Childu osigurao prestižnu nagradu za roman godine u Velikoj Britaniji, prepun je napetosti od kojeg ćete gubiti dah, dok posljednji sati otkucavaju...


Po meni trenutno najbolji spisatelj trilera, moja ocjena za ovaj treći roman je 9/10, kao i za prethodna dva

Lee Child
Cijena života




Smrt vreba u ruralnom kraju Nebraske... kamo je Jack Reacher upravo nabasao. Ali prije nego što krene dalje, Reacher želi riješiti nekoliko desetljeća star slučaj nestale djevojčice. Njegova znatiželja dovodi ga u sukob s Duncanovima, lokalnim klanom od kojeg strepi cijeli okrug. Duncanovi su opasni, no oni su samo prva karika u kriminalističkom lancu koji se proteže na više kontinenata. Reacheru bi bilo pametnije izbjeći smrtonosne nedaće koje mu prijete, ali za njega to jednostavno nije moguće... Vrsni nastavak serijala o Jacku Reacheru kojeg nećete ispuštati iz ruku sve do posljednje stranice.

od mene, opet, za romah Lee Childa 9/10...

evo i film snimljen po glavnom liku romana Lee Childa, Jacku Reacheru:

http://www.imdb.com/title/tt0790724/
samo, u knjigama je opisan sa 190 cm visine a u filmu ga glumi ovaj scientološki patuljak  :facepalm

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #680 : 10.07.2012. 16:39:04 »
Imam dvije knjige o Jacku Reacheru i nikako da ih pročitam a vidim da su dobre... što se tiće filma gledati će se sigurno ;)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #681 : 13.07.2012. 13:27:03 »
izašao film po knjizi Jo Nesba http://www.imdb.com/title/tt1614989/
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #682 : 13.07.2012. 13:47:42 »
Izašao već odavno. Pomalo naivan, ali dobar i napet  :)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #683 : 24.07.2012. 12:45:10 »
Graham Brown
Urota Maja




Vladina operativka Danielle vodi ekspediciju u najdublje dijelove Amazonije u potrazi za legendarnim gradom Maja. Uz pomoć poznatoga profesora i pod zaštitom plaćenika, članovi njezina tima putuju u najzabačenije zakutke prašume nesvjesni da su zamjena za skupinu koja je nestala prije nekoliko tjedana, i da ono što traže nije običan predmet, već revolucionarno otkriće koje bi moglo promijeniti svijet. Skupina očajnički traži vezu između smrtonosne istinitosti majanske legende, nomadskog plemena koje ih progoni i zastrašujuće tajne zakopane ispod drevnih ruševina, dok ih iz sjene prati nevidljivi neprijatelj. Neodoljiv triler koji nećete htjeti ispustiti iz ruku...

simpatično ali ništa posebno, od mene 6,5/10

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #684 : 24.07.2012. 13:30:43 »
Procitao sam skoro It. Odlicna knjiga, odusevila me je.

Jedino mi je krivo sto je kraj malo zbrzan i sto se sve srecno zavrsi, ipak sam ocekivao nesto drugacije.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #685 : 24.07.2012. 16:34:32 »
It je najjača horor knjiga ikad  ti_si_Bog  ;D

Svake godine čitam i svaki put se oduševim. Sve je unutra odlično. Ne postoji pisac koji opisuje tako dobro djetinjstvo. Svako od nas se može naći unutra ma kakvo god imali djetinjstvo. Pa sami negativac klaun je jedan od najboljih književnih negativaca. To jest on i nije klaun već
Spoiler for Hiden:
jedan od onih bogova iz svemira koji se mogu pretvarati u bilo što, a on je većinu izabrao da bude klaun.

Pa oldično razdoblje. 50-e i 80-e. I sam King je odrastao u 50-ima pa su mu dosta knjiga u tom razdoblju. Uvijek kad se dotakne djetinjstva, nema boljeg. Sad baš čitam najnoviju od njega, 11/22/63. Opet originalna ideja nakon toliko godina.

Njegov sami početak je stvarno vrhunac. The Shining, The Stand, Salem s Lot, Carrie kao prva knjiga. The Dead Zone, Pet Semetary i It u 80-ima pa Cujo. Ma toliko sjajnih horor knjiga, a tek oni dramski trileri  clapp

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #686 : 24.07.2012. 16:47:55 »
E da, posebno mi se svidio "skoro" konacni oblik Toga
Spoiler for Hiden:
pauk! Mrzim ih, imam fobiju od paukova tako je na mene taj dio posebno uticao.  ;D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #687 : 24.07.2012. 17:02:06 »
Haha, taman nakon dugo vremena hoću da uđem u temu i da postavim da nešto čitam, kad i vi čitate isto. Dobio sam na poklon knjigu "To" od Stivena Kinga , ima par dana, jutros je kompletirao, pročitao do kraja.

Zaista odlično djelo, pitko, lijepo napisano, brzo se čita. Preporuka svima!



Možete li mi preporučiti neku knjigu, recimo nešto na ovakav fazon, neka razonoda dakle.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #688 : 24.07.2012. 18:54:44 »
Pročitaj od njega ove gore koje sam spomenuo. Znači, The Shining, Cujo, Pet Sematary, The Stand, Carrie, The Dead Zone, Salem s Lot. Sve vrhunske knjige  :)

The Shining - je odlična studija o čovjeku koji se gubi u alkoholu i sjebe cijelu obitelj. Film od Kubricka koji je najbolji horor film za mene je potpuno drugačiji od knjige. Ta knjiga je vrhunsko štivo i jedna od najboljih općenito.

Cujo - je poznati survivor horor o psu koji poludi i počne napadti ljude.

Pet Semetary - je priča o obitelji koja se doseli u jedan gradić, a nedaleko od njih je jedno staro indijsko groblje gdje kad staviš mrtvu životinju, ona oživi. Ili čovjek  ;D

The Stand - eh, the stand. To je najbolja postapokaliptična knjiga o virusu koji pobije 99% ljudi i samo šačica ostane. Ima genijalnog negativca. To je možda uz klauna pennywisea najpoznatiji i najbolji negativac u Kingovim knjigama, Randall Flagg koji se pojavljuje i u serijalu The Dark Tower. Kad smo već kod toga, pročitaj i the dark tower. Njegov magnum opus.

Carrie - njegova prva knjiga koju je bacio u smeće, ali je njegova žena izvadila i pročitala pa mu rekla da je knjiga odlična i tu je sve počelo. Dakle, djeovjka sa telepatskim moćima. Maturalna večer, dogodi se sranje  ;D

The Dead Zone - radi se o čovjeku koji doživi nesreću i probudi se iz kome nakon par godina pa otkrije da mu se nešto dogodilo.

Salem s Lot - je najbolja vampirska knjiga, uz Draculu. Ima originalnog vampira, Barlocka i odličnu misteriju prve dvije trećine sve do odličnog kraja. Gotički stil, velika preporuka.

Koliko sam ih samo zaboravio spomenuti. Imaš od njega odlične kratke priče. Najbolje su Gole Kosti i Night Shift. u Golim Kostima imaš i novelu The Mist po kojoj je nastao i odličan horor film te 22 kratke priče.

Od ne horora imaš Godišnja Doba. Jedna od najboljih njegovih knjiga. Unutra su novele TIJELO po kojoj je nastao film Stand By Me, Shawshank, znamo koji je film po tome nastao  ;D Savršeni Učenik, isto ima i film te zadnja Metoda Disanja.

Imaš i The Dark Half, o piscu koji istraživa ubojstva koja radi...

Four Past Midnight - 4 novele među kojima je i Langolieri i Knjižnički Policajac.

Misery - ako si gledao film, znaš o čemu se radi. Uglavnom dva lika, jedan pisac, a jedan fan. Odlično.

The Green Mile je odlična knjiga, 6 malih knjižica. Nesanica i Vreća Kostiju također.

Najnovije knjige su mu Mrkli Mrak, Bez Zvijezda i 11/22/63. Ovu prvu sam pročitao, 4 novele od kojih su mi prva i zadnja odlične, a druga i treća jako dobre. 11/22/63 upravo čitam.

I pazi, ovo su samo neke  ;D ima on još dosta toga. Kao što vidiš ima i realnih knjiga i ima onih o čudovištima i razno raznim sličnim stvarima.

Najjači autor. Moja preporuka da prvo pročitap GODIŠNJA DOBA i priču TIJELO. Radi se djelomično po njegovom djetinjstvu kad mu je prijatelj nesretno poginuo. Radi se o četvorici frendova koji su saznali da je vlak ubio jednog dječaka i oni idu na putovanje. Coming of Age novela.

Ne može fulat  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 24.07.2012. 18:56:23 Mulder »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #689 : 24.07.2012. 19:10:46 »
@mulder
11/22/63 citas prevedenu od Algoritma ili na engleskom, nisam vidio da je izasla u HRV

Tags: