Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426188 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #630 : 11.05.2012. 12:57:39 »
Bilo bi drugarskije da si rekao kako ćeš je kupiti kad izađe.  :P

Btw, ja već imam izdanu knjigu tako da znam osjećaj auxe. Naravno, nadam se da će sve ispasti ok jer zaista je fenomenalan osjećaj kad ti se takvo nešto dogodi. Držim fige!  smileyNO1

Nisam lud, majka me testirala!

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #631 : 11.05.2012. 13:15:25 »
Btw, ja već imam izdanu knjigu...

A mi se pitamo zašto nam izdavaštvo propada...  :facepalm
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #632 : 11.05.2012. 13:44:47 »
Annorax, davno sam ja "harao" ovim prostorima, pa sam prebegao u planine da tražim mir i spokoj i da meditiram. :)

@Perkone
U Alnariju (čitaj: Vulkan knjižare) je 10% stalni popust. dok je u laguni početni popust 15% i na svaki kvartal u kom si kupio knjigu dobijaš dodatnih 2% do 25%. A ukoliko ne kupiš knjigu u 2 kvartala oduzimaju ti 2%. I uvek postoji njihov dodatni popust na 3+ knjige.


U Vulkanu sam bas kupio nedavno 2 knjige i dobio sam karticu sa kojom cu sledeci put moci da ostvarim od 5 do 10% popust. I hvala za objasnjenje oko Lagune.  ;)

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #633 : 11.05.2012. 13:49:59 »
Btw, ja već imam izdanu knjigu...

A mi se pitamo zašto nam izdavaštvo propada...  :facepalm



 ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #634 : 11.05.2012. 13:53:31 »
Bilo bi drugarskije da si rekao kako ćeš je kupiti kad izađe:P

Btw, ja već imam izdanu knjigu tako da znam osjećaj auxe. Naravno, nadam se da će sve ispasti ok jer zaista je fenomenalan osjećaj kad ti se takvo nešto dogodi. Držim fige!  smileyNO1

ma nema problema, prvo čitam onda kupujem ;D

kakvu knjigu si napisao, pohvali se malo...

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #635 : 11.05.2012. 14:09:53 »
Btw, ja već imam izdanu knjigu...

A mi se pitamo zašto nam izdavaštvo propada...  :facepalm



 ;D

I know!  ;D
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #636 : 11.05.2012. 15:23:38 »
Pa sto se tice knjige to je spoj vise pisaca i zanrova.Posto sam veliki ljubitelj Jamesa Patersona a i od malena sam fasciniran serijskim ubicama pisao sam u tom pravcu sa dosta brutalnijih opisa i zesce radnje.Uvijek sam imao zamjerku Jamesu Patersounu uputiti da su mu knjige dosta predvidljive a radnja ponekad zna biti  premlaka za kriminalisticki zanr.Jedina razlika između nas dvojice je u tome sto se kod njega radnja uvijek vrti oko Aleksa Krosa tj uvijek je na strani dobra dok ce kod mene moj ubica izlazit kao pobjednik.Osim toga Aleks Kros je uvijek bio privlacan ljudima i svakoj knjizi je imao ljubavnicu dok je kod mene moj junak povucen,odbacen od drustva i fizicki dosta neprivlacan.Imao sam pomoc od strane tri osobe koje su fascinirane razlicitim zanrovima.Sestra erotskim brtutalnostima i romantikom a dosta i perverzijom za koju nisam znao ni da postoji,jedna drugarica studirala je psihologiju  izucavala je dosta ponasanje i brutalnosti serijskih ubica tako da mi je ona sama ponudila da izradi opis mog junaka tako da sam ostao iznenađen kad sam saznao sta se toj djevojci toliko godina vrtilo po glavi i da je cekala priliku da i ona sama predstavi svog monstruma,osim njih dvoje tu mi je pomogao dosta i profesor koji je dobro upucen kako u detektivski posao tako i posao psihologa,a duggodisnjim medicinskim radom skrenuo mi je paznju na neke propuste Jamesa Patersona,bilo kako bilo napokon sam dobio priliku da napisem knjigu ako ne za ljude onda za sebe i da svog junaka iz djetinstva ozivim u onakvom svjetlu kako sam uvijek smatrao da jedan serijski ubica treba da bude.


...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #637 : 11.05.2012. 15:38:23 »
Pa sto se tice knjige to je spoj vise pisaca i zanrova.Posto sam veliki ljubitelj Jamesa Patersona a i od malena sam fasciniran serijskim ubicama pisao sam u tom pravcu sa dosta brutalnijih opisa i zesce radnje.Uvijek sam imao zamjerku Jamesu Patersounu uputiti da su mu knjige dosta predvidljive a radnja ponekad zna biti  premlaka za kriminalisticki zanr.Jedina razlika između nas dvojice je u tome sto se kod njega radnja uvijek vrti oko Aleksa Krosa tj uvijek je na strani dobra dok ce kod mene moj ubica izlazit kao pobjednik.Osim toga Aleks Kros je uvijek bio privlacan ljudima i svakoj knjizi je imao ljubavnicu dok je kod mene moj junak povucen,odbacen od drustva i fizicki dosta neprivlacan.Imao sam pomoc od strane tri osobe koje su fascinirane razlicitim zanrovima.Sestra erotskim brtutalnostima i romantikom a dosta i perverzijom za koju nisam znao ni da postoji,jedna drugarica studirala je psihologiju  izucavala je dosta ponasanje i brutalnosti serijskih ubica tako da mi je ona sama ponudila da izradi opis mog junaka tako da sam ostao iznenađen kad sam saznao sta se toj djevojci toliko godina vrtilo po glavi i da je cekala priliku da i ona sama predstavi svog monstruma,osim njih dvoje tu mi je pomogao dosta i profesor koji je dobro upucen kako u detektivski posao tako i posao psihologa,a duggodisnjim medicinskim radom skrenuo mi je paznju na neke propuste Jamesa Patersona,bilo kako bilo napokon sam dobio priliku da napisem knjigu ako ne za ljude onda za sebe i da svog junaka iz djetinstva ozivim u onakvom svjetlu kako sam uvijek smatrao da jedan serijski ubica treba da bude.



nadam se da nisi i knjigu pisao bez kvačica na slovima, te razmaka nakon točke i zareza

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #638 : 11.05.2012. 15:43:30 »
Pa sto se tice knjige to je spoj vise pisaca i zanrova.Posto sam veliki ljubitelj Jamesa Patersona a i od malena sam fasciniran serijskim ubicama pisao sam u tom pravcu sa dosta brutalnijih opisa i zesce radnje.Uvijek sam imao zamjerku Jamesu Patersounu uputiti da su mu knjige dosta predvidljive a radnja ponekad zna biti  premlaka za kriminalisticki zanr.Jedina razlika između nas dvojice je u tome sto se kod njega radnja uvijek vrti oko Aleksa Krosa tj uvijek je na strani dobra dok ce kod mene moj ubica izlazit kao pobjednik.Osim toga Aleks Kros je uvijek bio privlacan ljudima i svakoj knjizi je imao ljubavnicu dok je kod mene moj junak povucen,odbacen od drustva i fizicki dosta neprivlacan.Imao sam pomoc od strane tri osobe koje su fascinirane razlicitim zanrovima.Sestra erotskim brtutalnostima i romantikom a dosta i perverzijom za koju nisam znao ni da postoji,jedna drugarica studirala je psihologiju  izucavala je dosta ponasanje i brutalnosti serijskih ubica tako da mi je ona sama ponudila da izradi opis mog junaka tako da sam ostao iznenađen kad sam saznao sta se toj djevojci toliko godina vrtilo po glavi i da je cekala priliku da i ona sama predstavi svog monstruma,osim njih dvoje tu mi je pomogao dosta i profesor koji je dobro upucen kako u detektivski posao tako i posao psihologa,a duggodisnjim medicinskim radom skrenuo mi je paznju na neke propuste Jamesa Patersona,bilo kako bilo napokon sam dobio priliku da napisem knjigu ako ne za ljude onda za sebe i da svog junaka iz djetinstva ozivim u onakvom svjetlu kako sam uvijek smatrao da jedan serijski ubica treba da bude.



nadam se da nisi i knjigu pisao bez kvačica na slovima, te razmaka nakon točke i zareza


;D nisam,pretezno uopste ne gledam u tastaturu kad pisem nesto ne netu a i kad primjetim mnogobrojne greske koje napravim u pisanju dovoljno sam lijen da se ne natjeram da ih ispravim   8)

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #639 : 11.05.2012. 23:09:22 »
Bilo bi drugarskije da si rekao kako ćeš je kupiti kad izađe:P

Btw, ja već imam izdanu knjigu tako da znam osjećaj auxe. Naravno, nadam se da će sve ispasti ok jer zaista je fenomenalan osjećaj kad ti se takvo nešto dogodi. Držim fige!  smileyNO1

ma nema problema, prvo čitam onda kupujem ;D

kakvu knjigu si napisao, pohvali se malo...

Ma niša posebno, fantastika, na granici dječje s elementima za odrasle.  ;D
Tamo treći-četvrti srednje sam bio kad sam je napisao i izdao, tako da ono... Nema neku veliku vrijednost, al meni je draga.
Krenuo sam pisati još knjiga i imam ideje, ali sada već dugo ništa ne pišem jer jednostavno nemam inspiracije ni volje... Ne mogu sastaviti rečenicu s kojom sam zadovoljan.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #640 : 12.05.2012. 14:00:52 »
Sinoć me je prijatelj obradovao donijevši mi iz Makarske 9 naslova edicije KDS izdavačke kuće Znanje koje sam dulje vrijeme tražio. Naravno, odmah sam pročitao jednu od njih:

Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:


dok ju nisam pročitao do kraja nisam ju mogao ostaviti iz ruku, sjajno za hladovinu na ovim užasnim vručinama
od mene 9/10


Lee Child
Čovjek s dva lica




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelji ni ikakva vlasništva. Nema obveza ni straha, nema ništa – osim jakog osjećaja za pravdu.
Zbog toga Reacher pristaje pomoći saveznoj agentici u nevolji. Zbog toga mora nadmudriti i nadvladati pravu vojsku zločinaca.
Jer kad Reacher naiđe na nevolju, ne može odustati. Nijednom. Nikad.

Još jedan uzbudljiv triler ispunjen naglim obratima koji će rastrgati poklonike između želje da što duže uživaju u čitanju i potrebe da što prije saznaju hoće li Reacher izvući živu glavu. Jack Reacher jedan je od najpopularnijih likova suvremenog trilera; savršen junak za sve ljubitelje akcije – žene ga obožavaju, muškarci ga se boje, svi ga poštuju.

Kakva je knjiga najbolje pokazuje to što samo skoro 400 stranica pročitao za dan i pol
Od mene ocjena 9/10

Lee Child
61 sat




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelj ni ikakvo vlasništvo. Nema obveze niti poznaje strah; nema ništa osim snažnog osjećaja za pravdu.

Snježna oluja i izlijetanje autobusa s ceste dovode Reachera u središte Južne Dakote – nepripremljenog za snijeg. No Jack je spreman, kako već samo on to može biti, riskirati život štiteći hrabru svjedokinju. Ubojica dolazi po nju... Ili je već stigao u zaleđeni grad? Ako želi poživjeti do suđenja, trebat će joj njegova pomoć...

Roman koji je Lee Childu osigurao prestižnu nagradu za roman godine u Velikoj Britaniji, prepun je napetosti od kojeg ćete gubiti dah, dok posljednji sati otkucavaju...


Po meni trenutno najbolji spisatelj trilera, moja ocjena za ovaj treći roman je 9/10, kao i za prethodna dva

Lee Child
Cijena života




Smrt vreba u ruralnom kraju Nebraske... kamo je Jack Reacher upravo nabasao. Ali prije nego što krene dalje, Reacher želi riješiti nekoliko desetljeća star slučaj nestale djevojčice. Njegova znatiželja dovodi ga u sukob s Duncanovima, lokalnim klanom od kojeg strepi cijeli okrug. Duncanovi su opasni, no oni su samo prva karika u kriminalističkom lancu koji se proteže na više kontinenata. Reacheru bi bilo pametnije izbjeći smrtonosne nedaće koje mu prijete, ali za njega to jednostavno nije moguće... Vrsni nastavak serijala o Jacku Reacheru kojeg nećete ispuštati iz ruku sve do posljednje stranice.

od mene, opet, za romah Lee Childa 9/10...
« Zadnja izmjena: 12.05.2012. 14:02:53 drazen »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #641 : 17.05.2012. 00:05:32 »


3-4 puta preslušao da sve skopčam kako treba. moram još jednom da utvrdim gradivo.
remek-djelo. tolkinova biblija. pripovjedač odličan, imo sam osjećaj ko da mi sam Iluvatar čita.

i onda ću još i pročitat.

audio hobita i gospodara već su u pripremi.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #642 : 17.05.2012. 12:43:36 »
D.J. McIntosh
Babilonska vještica




Godina je 2003., Bagdad. Počinje američka vojna intervencija na Irak. Nakon bombardiranja u gradu vlada kaos, no Samuel Madison iz Nacionalnog muzeja spašava ploču s tekstom Nahumove knjige iz Biblije. Međutim, poslije povratka u New York pogine u prometnoj nesreći, dok njegov brat John prolazi samo s lakšim ozljedama. Kad izađe iz bolnice, John otkrije da je Hal Vanderlin, prijatelj iz djetinjstva, ukrao ploču. Ubrzo Hal umire pod sumnjivim okolnostima, a John dobiva pismo i USB na kojem se nalazi komplicirana Halova zagonetka. Ako je uspije riješiti, otkrit će tajnu koja povezuje drevnu asirsku kulturu sa suvremenim svijetom. Zastrašujuća priča koja povezuje nedavni rat u Iraku s tri tisuće godina starom mezopotamskom urotom.


Skroz čitljivo i zanimljivo, moja ocjena 8/10

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #643 : 17.05.2012. 21:42:02 »

Dovršio Majansko proročanstvo - ispalo zabavno i opuštajuće s nekoliko jako dobrih ideja, nešto klišea i jednim slabim bitnim likom.
(opis knjige imate u ranijim postovima ove teme)

sad se pitam hoće li ikada izdati ostatak trilogije?


ocjena: jedno 7 do 8

May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #644 : 20.05.2012. 01:19:44 »


hm, ne znam je li ovo teen lit no bilo je vrlo dinamično i efektno.


250 živahnih stranica jednostavnog pitkog štiva - preporuka


May the Plasma be with you!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #645 : 20.05.2012. 11:11:29 »
Steven Pressfield
Vatrena vrata




Godine 480. pr. Kr. kod Termopila na sjeveru Grčke odigrala se najveličanstvenija bitka za slobodu tijekom čitave povijesti čovječanstva. U uskom planinskom prolazu iznad Egejskog mora sukobilo se 300 spartanskih vitezova s nadmoćnim snagama perzijskog kralja Kserksa. Od samog početka bilo je jasno da će Spartanci izgubiti bitku. Zašto su ipak bili spremni poginuti? Priča zarobljenog roba Kseona otkrit će tajnu tog podviga i poslati svima poruku o neuništivom dostojanstvu jednog naroda.
Vatrena vrata epski su roman briljantnih naturalističnih prizora bitaka zbog čije će vam se uvjerljivosti činiti da gledate raskošni holivudski film.

SJAJNO!!!!!!!!!!!!!! Od mene čistih 10/10, obavezno štivo za ve ljubitelje povijesnih romana....

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #646 : 20.05.2012. 11:55:11 »
Kada se radi o istoriji, treba odvajati tačne stvari od netačnih. Grčka se nije borila za slobodu, već od moranja jer je podsticala ustanke u Egiptu i Vavilonu(danas to rade ameri po bliskom istoku). Kserks je na to prosto morao da reaguje, pa je poveo kažnjeničku ekspediciju na Atinu.
Inače nije zgore da pomenem da u Persiji nikad nije bilo robova, svaki radnik je bivao plaćen za svoj posao. Prvi pisani dokument o ljudskim pravima, Kirov cilinar.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyrus_Cylinder
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #647 : 20.05.2012. 14:18:11 »
Kada se radi o istoriji, treba odvajati tačne stvari od netačnih. Grčka se nije borila za slobodu, već od moranja jer je podsticala ustanke u Egiptu i Vavilonu(danas to rade ameri po bliskom istoku). Kserks je na to prosto morao da reaguje, pa je poveo kažnjeničku ekspediciju na Atinu.
Inače nije zgore da pomenem da u Persiji nikad nije bilo robova, svaki radnik je bivao plaćen za svoj posao. Prvi pisani dokument o ljudskim pravima, Kirov cilinar.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyrus_Cylinder


kakve to ima veze sa romanom koji sam naveo u postu iznad, povijest je jedno (svi smo ju učili tijekom školovanja i studiranja) ali ovo je samo divno štivo za čitanje...

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #648 : 20.05.2012. 22:45:03 »
Rekoh pre nije zgore da se zna. Film 300 je bio divan za gledanje, ali istorijski netačan
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #649 : 21.05.2012. 22:46:58 »


hm, ne znam je li ovo teen lit no bilo je vrlo dinamično i efektno.


250 živahnih stranica jednostavnog pitkog štiva - preporuka


+1 Pročitao ih prije filma i oduševio sam se. Sve tri su mi super.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #650 : 25.05.2012. 11:07:14 »
Spoiler for Hiden:
Giorgio Faletti
Ja ubijam




Ubojstva najavljena telefonskim pozivom...i potpis u krvi - Ja ubijam! Tko se krije iza paklenih poziva i stravičnih zločina? Monte Carlo, jedno od najmondenijih i najsigurnijih mjesta na svijetu. Policija se više bavi nasrtljivim paparazzijima nego zločinima. No, kada tajanstveni čovjek nazove popularni radio šou i jezivim glasom najavi ubijanje, više ništa neće biti isto. Sutradan, dva brutalno masakrirana trupla na jahti svjedoče da poziv nije bio loša šala. Tako počinje niz ubojstava, svako najavljeno telefonskim pozivom i svaki put s potpisom u krvi: Ja ubijam.
Ključni akteri u lovu na dijaboličnog ubojicu su specijalni agent FBI-a Frank Ottobre, lokalni komesar Nicolas Hulot i karizmatični DJ radija Monte Carlo Jean-Loup Verdier. Neočekivan obrat na kraju zapanjit će i najmaštovitijeg čitatelja.


Bio sam skeptik kad sam vidio da je pisac bivši pjevač/glumac te da je knjiga na skoro 600 stranica, ali...
bukvalno sam ju progutao
moja ocjena je 9,5/10 i preporuka svakomu tko voli pametne trilere

Giorgio Faletti
Ja sam Bog




Serijski ubojica drži New York u šaci. On ne bira svoje žrtve, niti ih gleda kako umiru. Jednostavno ih je previše. Nakon eksplozije nebodera, policija dolazi u posjed pisma koje otkriva pogibeljnu istinu - neke su njujorške zgrade minirane tijekom njihove izgradnje! Ali koje? Mlada detektivka, Vivian Light, koja skriva vlastite demone prošlosti i bivši reporter koji traži oprost zbog svojih ranijih grijeha, posljednja su nada da će psihopat biti zaustavljen, a nedužni ljudi spašeni. Pred njima je čovjek koji ne preuzima odgovornost za svoje akcije. Čovjek koji misli da je Bog. Šokantan rasplet ostavit će vas još dugo u nevjerici.

Još jedan sjajan roman ovog izvrsnog spisatelja, moja ocjena je savršenih 10/10.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #651 : 29.05.2012. 13:11:41 »
James B. Patterson
1. ŽRTVA




Lindsay Boxer jedina je inspektorica za umorstva na području San Francisca i navikla je na sve. No ništa ju nije moglo pripremiti na jeziva ubojstva mladenaca. Ipak prihvaća slučaj odlučna zaustaviti suludog manijaka. U pomoć joj uskaču mrtvozornica Claire, novinarka Cindy i odvjetnica Jill, te skupa osnivaju Ženski klub za umorstva...

Mračan i zastrašujući triler koji će vam ubrzati otkucaje srca i prikovati pogled sve do posljednje stranice.


Puno više sam očekivao od pisca ovakvog kalibra, moja ocjena je 6/10

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #652 : 29.05.2012. 17:07:12 »
Dražene čitaš knjige ko postove  ;D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #653 : 29.05.2012. 20:27:26 »
Dražene čitaš knjige ko postove  ;D

što bi rekli Nadrealist: Ja čitam...


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #654 : 03.06.2012. 10:51:48 »
Conn Iggulden Imperator - Vrata Rima




Dvojica dječaka, Gaj i Marko, prolaze tradicionalno školovanje za život vojnika i vođa. Odrastaju kao braća, premda je Gaj mrzovoljni sin bogatog senatora, a Marko vragolasto dijete prostitutke. U to vrijeme republika se počinje raspadati što dovodi do njezina sloma i građanskog rata. Nastupa razdoblje previranja, kaosa, nereda i brutalnog nasilja. Nakon očeve smrti Gaj Julije odlazi u Rim k ujaku Mariju, gdje se pridružuje Četvrtoj makedonskoj legiji.
Vrata Rima prvi je roman iz serijala Imperator koji donosi nevjerojatnu priču o najvećem Rimljaninu svih vremena - Juliju Cezaru.




prvi dio od do sada napisana 4 dijela i u Hrvatskoj objavljena tri
vrlo čitko i zanimljivo, moja ocjena 9/10

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #655 : 05.06.2012. 10:59:25 »
Ljudi, pomozite da odaberem još jednu knjigu.

Odabrao sa Poteru i Sabotažu, treba mi još jedna da bih ostvario akcijski popust, 3 knjige za 450din

http://www.alnari.rs/g/4d20a0a8-f68e-44b6-9905-7c446d5d6f20/AKCIJA.aspx?page=0
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #656 : 05.06.2012. 12:50:08 »
Ljudi, pomozite da odaberem još jednu knjigu.

Odabrao sa Poteru i Sabotažu, treba mi još jedna da bih ostvario akcijski popust, 3 knjige za 450din

http://www.alnari.rs/g/4d20a0a8-f68e-44b6-9905-7c446d5d6f20/AKCIJA.aspx?page=0


ja bih odabrao jednu od ove dvije:
http://www.alnari.rs/d9710a1f-0eb1-4464-bfca-50cabdec8178/TAJANSTVENO-PLAVETNILO.aspx
http://www.alnari.rs/6c936557-c87c-4b3b-b8b3-dadf2e4a5551/KONACNA-TEORIJA.aspx

nisam niti jednu čitao ali fin mi je opis kod obje...

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #657 : 05.06.2012. 17:05:25 »

Mislim da je velika većina pročitala ovu trilogiju od pet dijelova,
ali ako netko nije, evo ukratko o čemu se tu zapravo radi.

Spoiler for Univerzum:
Mnoge rase veruju da je univerzum stvorila neka vrsta Boga, iako narod Džatravartida sa Viltvodla VI veruje da je čitav univerzum u stvari istresan iz nosa stvorenja zvanog Velika Zelena Šmrkotina.
Džatravartidi, koji žive u večitom strahu od trenutka koji zovu Nailazak Velike Bele Maramice, mala su i plava stvorenja sa po više od pedeset ruku, koja su jedinstvena po tome što su izmislila dezodorantni sprej pre točka.
Ali teorija Velike Zelene Šmrkotine uglavnom nije prihvaćena van Viltvodla VI i zato, pošto je univerzum tako neobičan kako već jeste, neprestano se traga za novim rešenjima.
Spoiler for Druga mišljenja:
1. OBLAST: beskonačno
"Vodič kroz galaksiju za autostopere" nudi svoju definiciju pojma "beskonačno": veće od najvećeg ikada i još malo pride. U stvari mnogo veće od toga, stvarno strašno veliko, totalno, ludački veliko, pravo pravcato "auuu, što je veliko". Beskonačnost je zapravo toliko ogromna da sama ogromnost u poređenju s njom deluje tričavo. Ovde, dakle, pokušavamo da raščistimo sa onom vrstom pojma koji predstavlja džinovsko pomnoženo sa kolosalnim pomnoženo sa užasno velikim.
2. UNOSI: nikakvi
Nemoguće je uneti bilo šta u beskonačnu oblast, jer ne postoji nikakva spoljašnost iz koje bi se moglo uneti.
3. IZLAZI: nikakvi
Videti "unosi".
4. NASELJENOST: ne postoji
Poznato je da je broj svetova beskonačan, iz prostog razloga što ima beskonačno mnogo prostora u kome se nalaze. Ali, nisu svi naseljeni. Prema tome, broj naseljenih svetova mora biti konačan. Bilo koji konačan broj podeljen sa beskonačnošću toliko je blizu ničemu da ga ne treba ni pominjati i zato se može reći da je prosečna naseljenost svih planeta Vaseljene ravna nuli. Iz ovoga sledi da je naseljenost čitave Vaseljene takođe ravna nuli, a ljudi koje možda srećete s vremena na vreme samo su proizvod vaše bolesne mašte.
5. MONETARNA SREDSTVA: ne postoje
U stvari, postoje tri potpuno konvertabilne valute u Galaksiji, ali se nijedna ne računa. Altairski dolar je nedavno devalvirao, flainijska pobl-zrnca mogu se menjati samo za druga flainijska pobl-zrnca, a triganski pu ima sopstvene, vrlo posebne probleme. Njegova kursna lista, koja kaže da se osam ningija menja za jedan pu vrlo je jednostavna, ali s obzirom na to da je ningl trouglasti gumeni novčić čija je svaka stranica dugačka šest hiljada osam stotina milja, niko ih nikada nije skupio dovoljno da dođe u posed jednog jedinog pua. Ningiji se kao valuta mogu zanemariti, jer galaktibanke odbijaju da se zavitlavaju sa sitninom. Na osnovu ove početne pretpostavke vrlo je jednostavno dokazati da su i galaktibanke proizvod bolesne mašte.
6. UMETNOST: ne postoji
Funkcija umetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji -videti tačku jedan.
7. SEKS: ne postoji
U stvari ima ga strašno mnogo, najvećim delom zbog potpunog nedostatka novca, razmene, banaka, umetnosti ili bilo čega drugog čime bi se nepostojeći ljudi Vaseljene mogli zabaviti.

Spoiler for Tko vlada galaksijom:
Glavni problem -jedan od glavnih problema, jer ima ih nekoliko -dakle, jedan od mnogih glavnih problema u vezi sa rukovođenjem je ko će to da radi; ili, tačnije, ko će da navede ljude da ga puste da to radi umesto njih.
Da rezimiramo: poznata je činjenica da su oni koji žele da vladaju ipso facto najnepogodniji da to rade. Da rezimiramo rezime: ko god je sposoban da dovede sebe na mesto predsednika ne sme nipošto da dobije to mesto. Da rezimiramo rezime rezimea: problem je u ljudima.
I tako dolazimo u sledeću situaciju: niz predsednika galaksije koji toliko uživaju u prijatnostima i svoj toj galami koja ih okružuje dok imaju moć u rukama, vrlo retko primete da je u stvari nemaju. Jer neko je u senci iza njih -ali ko?
Ko uopšte može da vlada ukoliko se to ne sme dozvoliti nikome ko to želi?

Spoiler for Vogoni:
Pre milijardu godina, kada su vogoni prvi put ispuzali iz ustajalih prvobitnih okeana Vogsfere i dahćući i brekćući polegli po devičanskim obalama planete, sile evolucije su ih u istom trenutku napustile, s gađenjem okrenule glavu u stranu i otpisale kao ružnu i nesrećnu grešku. Nakon toga više nisu evoulirali; uopšte nije trebalo da prežive.
injenica da im je to ipak pošlo za rukom predstavlja neku vrstu priznanja tvrdoglavoj, idiotskoj nedopustivosti tih stvorenja. "Evolucija?" rekoše oni, "kome to treba?". I jednostavno nastaviše da žive bez onoga što je priroda odbila da im pruži, sve dok nije došlo vreme kada su naučili da ispravljaju veće anatomske nepravilnosti hirurškim putem.

Spoiler for Poezija:
Na listi najgore poezije u čitavom univerzumu vogonska poezija treća je po redu. Druga je poezija Azgota sa Krije. Kada je njihov slavni poeta Gruntom Lomni recitovao svoju pesmu "Oda grudvici kita koju nađoh pod pazuhom svojim jednog jutra", četvoro ljudi iz publike umrlo je od unutrašnjeg krvoliptanja, a predsednik Srednjegalagtičkog saveta za unazađenje umetnosti preživeo je tako što je odgrizao sopstvenu nogu. Zabeleženo je da je Gruntos bio duboko razočaran prijemom na koji je naišla pesma i da se upravo spremao da započne čitanje svog epa u dvanaest knjiga "Moja omiljena grgoljanja tokom kupanja", kada mu je sopstvena utroba, u očajničkom pokušaju da spase život i civilizaciju, pokuljala uz vrat i zagušila mozak.

Spoiler for Robot:
"Enciklopedika Galaktika" definiše robota kao "mehanički uređaj koji je projektovan da obavlja čovekov posao". Reklamno odeljenje Siriuske kibernetske korporacije definiše robota kao "vašeg plastičnog drugara uz kojeg vam je tako zabavno". "Vodič" definiše reklamno odeljenje Siriuske kibernetske korporacije kao "bandu nesposobnih tupadžija koje će prve uza zid kada se digne kuka i motika". Zanimljiv je podatak da jedno izdanje "Enciklopedike Galaktike", koje je srećnom slučajnošću dospelo kroz vremenski procep iz budućnosti daleke hiljadu godina, definiše reklamno odeljenje Siriuske reklamne korporacije kao "bandu nesposobnih tupadžija koje su prve uza zid kada se digla kuka i motika".

Spoiler for Nulti-Matik:
Nulti-matička mašina je jedina naprava na svemirskom brodu koja je proizvodila tečnost za piće. Način na koji je funkcionisala bio je izuzetno zanimljiv. Nakon pritiskanja dugmeta "piće", mašina je vršila trenutnu, ali vrlo detaljnu analizu subjektovog osećaja ukusa, spektroskopsku analizu njegovog metabolizma i potom odašiljala slabašne ogledne signale niz nervne puteve subjekta do centra za ukus da bi proverila šta će biti najbolje primljeno. Međutim, nikome nije bilo jasno zbog čega to radi, jer je uvek isporučivala čašu tečnosti koja se gotovo u potpunosti, mada ne sasvim, razlikovala od čaja. Nulti-matik konstruisala je i izradila Siriuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau sistema Siriusa.

Spoiler for Pogon Beskonačne Neverovatnoće:
Pogon Beskonačne Neverovatnoće predstavlja divnu, savremenu metodu prelaženja ogromnih međuzvezdanih rastojanja za puki nulti deo sekunde, bez sve one mučne petljavine oko hipersvemira.
Princip generisanja malih iznosa konačne neverovatnoće jednostavnim spajenjem logičkih kola Bamblvini 57 sub-mezonskog mozga za ploter atomskih vektora uronjen u sredinu koja je snažan proizvođač Braunovog kretanja (na primer lepa, velika šolja vrelog čaja) bio je, razume se, dobro poznat -takvi generatori često su korišćeni za "probijanje leda" na žurkama izazivanjem istovremenog skoka svih molekula donjeg rublja domaćice za jednu stopu ulevo, u skladu sa teorijom neodređenosti.
Mnogi cenjeni fizičari govorili su da to ne mogu da podnesu -jednim delom zato što se radilo o omalovažavanju nauke, ali uglavnom zbog toga što ih nisu pozivali na takve žurke. Druga stvar koju nisu mogli da podnesu bio je večiti neuspeh u pokušajima da konstruišu mašinu koja bi mogla da generiše polje beskonačne neverovatnoće i na kraju su namrgođeno obznanili da je takva mašina doslovce nemoguća.
A onda, neki student, kojeg su ostavili da počisti laboratoriju nakon izuzetno neuspele žurke, počeo je ovako da razmišlja:
"Ukoliko je takva mašina praktično neostvarljiva, onda njeno postojanje mora imati konačnu neverovatnoću. Znači, da bi se napravila treba samo precizno izračunati koliko je neverovatna, ubaciti taj broj u generator konačne neverovatnoće, dodati šoljicu vrelog čaja?...i uključiti je!"
To je i učinio, i s priličnim zaprepašćenjem shvatio da je uspeo da završi potragu za zlatnim generatorom beskonačne neverovatnoće. Još više ga je zaprepastilo kada ga je, nakon uručivanja nagrade Galaktičkog instituta za izuzetnu bistrinu, linčovala razularena gomila cenjenih fizičara koji su konačno shvatili da više od svega mrze pametnjakoviće.

Spoiler for Žurka:
Najveća i najrazornija žurka koja je ikada održana (održava se) sada je već zašla u četvrtu generaciju, a niko još uvek ne pokazuje nameru da ode. Neko je svojevremeno bacio pogled na sat, ali bilo je to pre jedanaest godina, a još uvek se ništa nije desilo.
Nedavno je na nebu došlo do grmljavine i sevanja i počela je da kruži priča da se to vodi borba između flota nekoliko suparničkih kompanija za proizvodnju tepiha, ali ne treba verovati u ono što se čuje na žurkama, a naročito ne na ovoj.
Jedan od problema, a on će se očigledno sve više pogoršavati, jeste da su ljudi na žurki ili deca ili unuci ili praunuci onih koji su prvobitno odlučili da ne odu kući, a zbog svega onog posla sa selektivnim razmnožavanjem i recesivnim genima to znači da su svi prisutni na žurki u ovom trenutku ili apsolutno fanatični posetioci žurki, ili mucavi idioti ili, sve češće i češće, oboje.
Ovako ili onako, to znači da (genetski govoreći) svaka sledeća generacija ima sve manje šanse da ode, od prethodne, i tako u proces ulaze drugi faktori, kao na primer kada će nestati pića.
Jedna od stvari koja je u svoje vreme izgledala kao odlična ideja bila je da žurka treba da dobije polet -ne na način na koji žurke treba da imaju polet, već da bukvalno poleti.
Jedne noći grupa pijanih astro inženjera motala se oko zgrade i kopala po ovome, čačkala po onome, treskala po nečem trećem i kada se sunce podiglo sledećeg jutra, zaprepastilo se kada je videlo da obasjava zgradu punu veselih pijanaca koja je sada poput mlade i nesigurne ptice lepršala iznad vrhova krošnji. Ne samo to, već je leteća žurka uspela da pribavi prilično teško naoružanje. Ukoliko je trebalo da ikada ulete u raspravu sa trgovcima vinom, želeli su da argumenti budu na njihovoj strani.
Pretvaranje od nečega što je bilo koktel-parti sa punim radnim vremenom u pljačkaški parti sa nepotpunim radnim vremenom, došlo je s lakoćom i prilični pomoglo, što je dodalo malo novog poleta i žestine čitavoj stvari. Pljačkali su, otimali, držali čitave gradove kao taoce da bi za njih dobili sveže zalihe sira, slanih keksa, ga ukamole, suvog mesa, te vina i žestokih pića koje su sada uzimali sa letećih tankera. Ali, problem nestanka pića moraće jednog dana da postane ozbiljan. Planeta iznad koje lebde više nije ona planeta iznad koje su počeli lebdenje.

Spoiler for Alkohol:
Evo šta "Enciklopedika Galaktika" ima da izjavi o alkoholu. Ona kaže da je alkohol bezbojna, isparljiva tečnost koja se dobija vrenjem šećera; potom se beleži njegovo toksično dejstvo na neke oblike života, čija je hemija zasnovana na ugljeniku.
I "Autostoperski vodič kroz galaksiju" pominje alkohol. On kaže da je od svih postojećih pića najbolji pangalaktički grgolj blaster. On kaže da pangalaktički grgolj blaster deluje tako kao da vam mozak rasparča kriška limuna u koju je ubačena velika zlatna cigla.
Vodič govori o tome na kojim se planetama pravi najbolji pangalaktički blaster, koliko se od vas očekuje da platite za njega i koje će vam dobrotvorne organizacije posle pomagati da se rehabilitujete.
Vodič vas čak savetuje kako da ga sami napravite.
"Uzmite celokupnu sadržinu jedne boce starog džanksa, kaže on. Ulijte jednu meru vode iz okeana Santraginusa V -ah, ta morska voda Santraginusa, kaže on. Ah, ta santraginjanska riba!!! Spustite unutra tri kocke arkturijanskog megadžina i sačekajte da se izmešaju sa tečnošću (sve mora biti doviljno ohlađeno, inače će se benzin izgubiti). Propustite četiri litre falijanskog močvarnog gasa kroz sve to, u spomen na sve one blažene stopere koji su umrli od zadovoljstva po močvarama Falije. Na vrh srebrne kašičice dodajte malo kvalaktinske esencije hiperminta, koji podseća na sve one tanane miomirise tamnih oblasti Kvalaktine, pune pritajenog tajanstva i slasti. Dodajte zub algolijanskog sunčanog tigra. Posmatrajte kako se topi i širi plamen algolijanskih sunaca duboko kroz srce pića.
Kapnite malo zamfuora.
Dodajte maslinku.
Popijte...ali...vrlo pažljivo...."
"Autostoperski vodič kroz galaksiju" prodaje se dosta bolje od "Enciklopedike Galaktike".

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #659 : 06.06.2012. 10:51:40 »


„DOGODILO SE BRZO. TRIDESET DVA MINUTA ZA SMRT JEDNOG SVETA I RAÐANJE DRUGOG.“

Proizvod zastrašujućeg vojnog eksperimenta greškom dospeva van zidina strogo nadzirane ustanove vlade SAD.

Nakon noći u kojoj vladaju haos i krvoproliće osvanuće dan koji će zauvek izmeniti lice planete. Malobrojni preživeli osuđeni su na dugu borbu i budućnost u kojoj vlada strah – od mraka, od smrti, od još gore sudbine.

Nakon što se civilizacija u trenu sunovrati i ponovo nastupi doba predatora i plena, dvoje ljudi otpočinje potragu za utočištem – Bred Volgast, agent FBI-ja koji je progonjen onim što je činio na dužnosti, i šestogodišnje siroče Ejmi Harper Belafonte, odbegla iz naučne ustanove iz koje je poteklo apokaliptično zlo. Odlučan da je zaštiti od užasa koje su u svet pustili njeni tamničari, pomoći će joj da otpočne odiseju u kojoj će Ejmi morati da okonča ono što nikada nije smelo da se desi.

KRONIN JE STVORIO ROMAN EPSKIH RAZMERA O TOME KOLIKO SMO SPREMNI DA IZDRŽIMO KAKO BISMO PREŽIVELI. OVA MAESTRALNA PRIČA DAJE DUBOK, TEMELJAN I ZASTRAŠUJUĆ UVID U NAŠE NAJSKRIVENIJE EMOCIJE I NAJJAČE INSTINKTE. PROLAZ ĆE ZASIGURNO POSTATI KLASIK SAVREMENE KNJIŽEVNOSTI.


Odlična knjiga  smileyNO1  Usuđujem se reći da je bolja od Kingovog Uporišta, sadržajnija, mnoštvo likova i fantastična priča.
Tek u oktobru izlazi druga knjiga Dvanaest a 2014 i treća finalna.

Tags: