Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426329 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #600 : 13.04.2012. 16:52:41 »
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Crvendać




On je sudac, porotnik i krvnik...

Detektiv Harry Hole prolazi kroz teško razdoblje. Nakon neugodnog diplomatskog incidenta premješten je na novu obavještajnu dužnost, ali samostalan mu rad niti najmanje ne smeta. Uskoro otkriva da je u zemlju prokrijumčarena rijetka velikokalibarska puška kakvom se često služe atentatori... Kada bivši nacist bude pronađen mrtav, Harry će posumnjati na povezanost ova dva događaja. Tijekom istrage broj ubijenih naglo raste i ubrzo postaje jasno kako ubojica slijedi svoj vlastiti smisao za pravdu. Ali tko je on? I kakva je veza s događajima od prije pedeset godina? Harry zna samo jedno - mora ga zaustaviti...


vrlo dobro, od mene ocjena 8,5/10
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Nemeza





Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu...
Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin?
U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću...

Od mene samo 7,5/10
Prethodni dio (Crvendać) mi je bio bolji od ovoga
Iako izdavačka kuća Znanje velikim slovima piše: Novi Stieg Larsson, Nesbo mu nije niti "do koljena".

Jo Nesbo
Đavolja zvijezda







Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama – đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. Đavolja zvijezda predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva.

Jo Nesbo nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.


Bolji od oba prethodna romana ovog spisatelja
Moja ocjena 9/10

slažem se da je Đavolja zvijezda bolja od prethodna dva romana, sada ti sljedi Spasitelj; baš me zanima kakav će ti on biti...


Meni je svaka njegova knjiga bolja od prethodne.   smileyNO1
Spasitelj je 10tka.    8)


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #601 : 14.04.2012. 15:11:09 »

Majkl Koneli - Poslednji kojot



Prevodilac: Dragan Golubović
Izdavač: NARODNA KNJIGA - ALFA
Godina izdanja: 2006
ISBN: 86-331-2927-2
Format: 20 cm
Broj strana: 319

Naslov originala: The Last Coyote / Michael Connelly
Dobitnik Edgarove nagrade za književnost, Majkl Koneli, još jednom je oduševio čitaoce širom sveta romanom Poslednji kojot . Priča prati Harija Boša koji je svoj život posvetio istraživanju nerešenog zločina, brutalnog ubistva prostitutke, njegove majke. I kako istina polako izlazi na videlo postaje jasno da ima onih koji ne žele da se ovaj slučaj reši.


Super knjiga. Prepuna misterije, konstantno izlaze na vidjelo novi detalji i priča se stalno produbljuje.
Mrzim lopatare i limune

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #602 : 15.04.2012. 18:11:06 »
Steve Alten -  Majansko proročanstvo



Arheolog Julius Gabriel trideset je dvije godine istraživao kalendar Maya, enigmu staru 2500 godina, koja predviđa Apokalipsu. Istraživanje ga je dovelo do zaključka da su drevne građevine kao što su Keopsova piramida, Stonehenge, Angkor Wat i Chichen Itza, izgrađene kao dio prastarog sigurnosnog sustava, koji bi mogao spasiti čovječanstvo od posvemašnjeg uništenja. Ali Julius je sada mrtav, a njegove su teorije nestale zajedno s njim, izvrgnute ruglu i nevjerici.

Uz pomoć Dominique, psihijatrijske stažistice majanskoga podrijetla, Juliusov sin Michael bježi iz ludnice u Miamiju, u koju je nezakonito zatvoren. Zajedno pobjegnu na poluotok Yucatan, a Michael vjeruje da tamo može pronaći dokaze kojima će dokazati očevu teoriju i uvjeriti svijet da se bliži globalna katastrofa.

U Meksiku za jesenske ravnodnevice pojavljuje se sjena zmije nad sjevernim pročeljem hrama Kukulcan, kao što se pojavljivala i prošlih tisuću godina. Ali ovaj put je drugačije – ovo je početak kraja…


Knjiga je odlična. Kada sam počeo čitati mislio sam još jedan prosječan triler o 2012., kad ono avantura, triler i naučna fantastika
sve u jednom. Prijatno sam se iznenadio, nisam očekivao vanzemaljce. Moja preporuka.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #603 : 17.04.2012. 08:26:42 »
The pillars of the earth


Spoiler for Hiden:
Engleska, 12. stoljeće. Tom Graditelj sa svojom obitelji luta zemljom u potrazi za poslom koji bi ostvario san što ga sanja cijeli život – san o gradnji katedrale. Čarobna i strastvena Ellen nepovjerljivo se kloni ljudi i mirno živi u šumi sa svojim briljantnim sinom Jackom čiji će talent i intelekt zasjati u mračnom dobu u kojem se rodio. Prior Philip, predan redovnik i lukav manevrist odlučan je u namjeri da u svemu slijedi Božje upute. Lady Aliena, predivna djevojka nesalomljiva duha, na gorak će način naučiti što je život nezaštićen zidinama grofovskoga dvorca njezina oca. A mladi William Hamleigh beskrupulozno će iskušavati granice vlastite okrutnosti.

U vrijeme građanskog rata, gladi i vjerskih sukoba, u dotad beznačajnom gradiću Kingsbridgeu doista će niknuti veličanstvena katedrala o kojoj Tom Graditelj i prior Philip sanjaju. U njezinoj sjeni ispreplest će se životi glavnih likova u nenadmašnoj epskoj i ljubavnoj priči koja odražava sav duh turbulentnog srednjeg vijeka. Prvi dio Stupova zemlje, Follettova vjerojatno najboljeg romana, otvorit će put u svijet intrige i izdaje, epske obiteljske drame, nasilnih konflikata i neutažive ambicije. Od skromnoga graditelja do oholog monarha, snovi, težnje i ljubavi Follettovih likova otjelotvorit će se na stranicama ove monumentalne knjige.

Pročitao knjigu pa pogleda seriju. Knjiga naravno bolja. Kad knjigu od oko 1000 strana pročitam u 7 dana znaći da je knjiga dobra. Serija isto nije loša, malo je radnja promijenjena ali ne mijenja bit.
U svakom slučaju preporuka.
« Zadnja izmjena: 17.04.2012. 13:58:21 Parazit »

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #604 : 17.04.2012. 11:29:08 »
SANCTUS - Simon Toyne



Spoiler for Hiden:
Moderni se svijet nalazi pred uništenjem koje planira izvesti jedna drevna organizacija opstala na krvi i laži... Muškarac je skočio u smrt s najstarijeg nastanjenog mjesta na zemlji, planinske tvrđave u povijesnom turskom gradu Ruševina. Ne radi se o običnom samoubojstvu, već o simboličnom činu, a zahvaljujući suvremenim medijima, događaj je pratio čitav svijet. Kathryn Mann i nekolicini ostalih upućenih to je bio poziv na akciju koji su dugo čekali. Redovnicima u kukuljicama i tajnim fanaticima koji žive u Citadeli to predstavlja prijetnju propasti svega što su stvorili – i oni su spremni ubijati, mučiti i pogaziti svaki ljudski zakon kako bi zaštitili svoje djelo. Liv Adamsen, izvjestiteljici newjerseyskih novina, to je značilo početak zastrašujućeg i opasnog putovanja u srce vlastitog identiteta. A na kraju tog putovanja nalazi se otkriće koje će doslovno promijeniti SVE. Sanctus je triler o apokalipsi i teoriji zavjere kakav još niste čitali – podiže letvicu uzbuđenja i intrige i razotkriva svu raskoš Toyneova književnog talenta. Sjajna priča koja će pumpati adrenalin vašim žilama.

meni je ovo bio odličan triler...

ocjena 10/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #605 : 17.04.2012. 11:40:20 »
SANCTUS - Simon Toyne



Spoiler for Hiden:
Moderni se svijet nalazi pred uništenjem koje planira izvesti jedna drevna organizacija opstala na krvi i laži... Muškarac je skočio u smrt s najstarijeg nastanjenog mjesta na zemlji, planinske tvrđave u povijesnom turskom gradu Ruševina. Ne radi se o običnom samoubojstvu, već o simboličnom činu, a zahvaljujući suvremenim medijima, događaj je pratio čitav svijet. Kathryn Mann i nekolicini ostalih upućenih to je bio poziv na akciju koji su dugo čekali. Redovnicima u kukuljicama i tajnim fanaticima koji žive u Citadeli to predstavlja prijetnju propasti svega što su stvorili – i oni su spremni ubijati, mučiti i pogaziti svaki ljudski zakon kako bi zaštitili svoje djelo. Liv Adamsen, izvjestiteljici newjerseyskih novina, to je značilo početak zastrašujućeg i opasnog putovanja u srce vlastitog identiteta. A na kraju tog putovanja nalazi se otkriće koje će doslovno promijeniti SVE. Sanctus je triler o apokalipsi i teoriji zavjere kakav još niste čitali – podiže letvicu uzbuđenja i intrige i razotkriva svu raskoš Toyneova književnog talenta. Sjajna priča koja će pumpati adrenalin vašim žilama.

meni je ovo bio odličan triler...

ocjena 10/10

tu knjigu tražim skoro godinu dana, nikad da stigne u Zenicu...
Možemo li se dogovoriti da mi kupiš neka od tih izdanja Znanja u ZG pa pošalješ autobusom a ja ti ili uplatim novac na račun ili nekako drugačije pošaljem?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #606 : 17.04.2012. 14:55:23 »
šaljem ti e-knjigu, ako odgovara.
Mrzim lopatare i limune

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #607 : 17.04.2012. 15:15:40 »
imam elektronske sve te naslove koje tražim ali papirna izdanja su mi mnogo draža....

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #608 : 17.04.2012. 16:26:01 »
SANCTUS - Simon Toyne



Spoiler for Hiden:
Moderni se svijet nalazi pred uništenjem koje planira izvesti jedna drevna organizacija opstala na krvi i laži... Muškarac je skočio u smrt s najstarijeg nastanjenog mjesta na zemlji, planinske tvrđave u povijesnom turskom gradu Ruševina. Ne radi se o običnom samoubojstvu, već o simboličnom činu, a zahvaljujući suvremenim medijima, događaj je pratio čitav svijet. Kathryn Mann i nekolicini ostalih upućenih to je bio poziv na akciju koji su dugo čekali. Redovnicima u kukuljicama i tajnim fanaticima koji žive u Citadeli to predstavlja prijetnju propasti svega što su stvorili – i oni su spremni ubijati, mučiti i pogaziti svaki ljudski zakon kako bi zaštitili svoje djelo. Liv Adamsen, izvjestiteljici newjerseyskih novina, to je značilo početak zastrašujućeg i opasnog putovanja u srce vlastitog identiteta. A na kraju tog putovanja nalazi se otkriće koje će doslovno promijeniti SVE. Sanctus je triler o apokalipsi i teoriji zavjere kakav još niste čitali – podiže letvicu uzbuđenja i intrige i razotkriva svu raskoš Toyneova književnog talenta. Sjajna priča koja će pumpati adrenalin vašim žilama.

meni je ovo bio odličan triler...

ocjena 10/10

tu knjigu tražim skoro godinu dana, nikad da stigne u Zenicu...
Možemo li se dogovoriti da mi kupiš neka od tih izdanja Znanja u ZG pa pošalješ autobusom a ja ti ili uplatim novac na račun ili nekako drugačije pošaljem?

poslao sam ti pm

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #609 : 20.04.2012. 21:01:07 »
John Grisham - Suradnik

                                                                                                                                                       
                                                                                                 prijevod: Sanja  Vorkapić

                                                                 Algoritam
                                                                                                                                 9/2011.
                               
                                308 str. , meki uvez
                                ISBN 9789533163130
                               
                                cijena:                                  19,89                                  kn
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Kyle McAvoy obdaren je izuzetnim  pravničkim umom i sve bi u njegovu životu bilo savršeno da nema mračne  tajne koja bi mu u trenu mogla uništiti snove, karijeru, život. Tajne za  koju je uvjeren da nikada neće procuriti u javnost, dok se jednog dana  ne pokaže koliko je bio u krivu.  Muškarci koji će prići Kyleu u posjedu  su kompromitirajućeg videa koji će iskoristiti kako bi ga uništili –  ukoliko ne učini što od njega zahtijevaju.

Ono, međutim, što će  od njega tražiti jest nešto za što bi svaki mladi ambiciozan odvjetnik  ubio: da prihvati ponuđeni posao na Manhattanu kao suradnik u najvećoj  svjetskoj odvjetničkoj tvrtci u kojoj je radio kao ljetni stažist.  Ukoliko pristane, naći će se na brzom putu prema partnerstvu, a time,  naravno, i društvenom ugledu i bogatstvu.

Kvaka je u sljedećem:  Kyle neće raditi za tvrtku, već protiv nje zbog 800 milijardi dolara  vrijednog spora između dvije divovske korporacije. Iako je bio odlučio  nekoliko godina baviti se dobrotvornim radom, Kyle će biti prisiljen  prihvatiti posao i tako se naći uhvaćen između kriminalnih umova koji  njime manipuliraju, FBI-a i njegove vlastite odvjetničke tvrtke, u  zloćudnoj zavjeri iz koje se čak niti on, usprkos svom svojem intelektu,  hrabrosti i lukavosti, možda neće uspjeti izvući živ.


John Grisham romanom "Suradnik"  ostaje vjeran žanru koji ga već gotovo dva desetljeća ne skida s  vodećih mjesta top ljestvica najprodavanijih knjiga – pravnim trilerima.  Samo u 1990-ima njegovi su se romani diljem svijeta prodali u više od  šezdeset milijuna primjeraka, što je Grishama učinilo jednim od  najpopularnijih autora svih vremena. "Suradnik" pokazuje kako Grisham,  kad su u pitanju vrhunski napisani romani koji tematiziraju pravnički  svijet, još dugo nema namjeru posustati.

Kao i većina prethodnih  romana ovog plodnog autora, i ovaj će uskoro biti ekraniziran: najveća  mlada holivudska zvijezda Shia LaBeouf pod producentskom palicom Lorenza  di Bonaventure (koji potpisuje rad na filmskom akcijskom serijalu  "Transformers") glumit će Kylea.
                               MV                                  Info , 14.09.11





Zanimljiva priča, nedovoljno dobro odrađena analiza likova. Sve u svemu - moja ocjena 3,5/5



Mrzim lopatare i limune

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #610 : 20.04.2012. 23:47:47 »
SANCTUS - Simon Toyne



Spoiler for Hiden:
Moderni se svijet nalazi pred uništenjem koje planira izvesti jedna drevna organizacija opstala na krvi i laži... Muškarac je skočio u smrt s najstarijeg nastanjenog mjesta na zemlji, planinske tvrđave u povijesnom turskom gradu Ruševina. Ne radi se o običnom samoubojstvu, već o simboličnom činu, a zahvaljujući suvremenim medijima, događaj je pratio čitav svijet. Kathryn Mann i nekolicini ostalih upućenih to je bio poziv na akciju koji su dugo čekali. Redovnicima u kukuljicama i tajnim fanaticima koji žive u Citadeli to predstavlja prijetnju propasti svega što su stvorili – i oni su spremni ubijati, mučiti i pogaziti svaki ljudski zakon kako bi zaštitili svoje djelo. Liv Adamsen, izvjestiteljici newjerseyskih novina, to je značilo početak zastrašujućeg i opasnog putovanja u srce vlastitog identiteta. A na kraju tog putovanja nalazi se otkriće koje će doslovno promijeniti SVE. Sanctus je triler o apokalipsi i teoriji zavjere kakav još niste čitali – podiže letvicu uzbuđenja i intrige i razotkriva svu raskoš Toyneova književnog talenta. Sjajna priča koja će pumpati adrenalin vašim žilama.

meni je ovo bio odličan triler...

ocjena 10/10

i ja sam ju neki dan završio - prilično mi se dopala, jedna od boljih novih autora s vrlo zanimljivim idejama.

Obzirom da je dio, još nenapisane, trilogije sad bih rado pročitao i ostale no ima lijepo zaokružen kraj.

preporuka i s moje strane
May the Plasma be with you!

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #611 : 23.04.2012. 21:34:32 »
Je li Laguna u zadnje vreme počela da štampa na recikliranom papiru ili se to meni samo čini ???
Ako neko ima neko Lagunino izdanje neka napiše na kakvom je papiru štampana knjiga. Čistom belom ili smrdljivom recikliranom
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #612 : 23.04.2012. 21:46:39 »
Na brzinu sam pregledala Lagunina izdanja koja su štampana u poslednjih 6 meseci i mogu da ti kažem: kako koja, ali bukvalno. Verovatno im to zavisi od toga koliko misle da će knjiga biti aktuelna  :ne-zna.

Offline Valdano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • Let's shake some dust!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #613 : 23.04.2012. 22:16:34 »
I ja vidim kako kad. Evo Martinova 5. knjiga je na recikliranom.

While we're living, the dreams we have as children fade away...

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #614 : 24.04.2012. 19:43:34 »
Kod mene sve, osim Druida, Dena simonsa. Hvala lepo na odgovoru :)
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #615 : 29.04.2012. 20:31:28 »
Giorgio Faletti
Ja ubijam




Ubojstva najavljena telefonskim pozivom...i potpis u krvi - Ja ubijam! Tko se krije iza paklenih poziva i stravičnih zločina? Monte Carlo, jedno od najmondenijih i najsigurnijih mjesta na svijetu. Policija se više bavi nasrtljivim paparazzijima nego zločinima. No, kada tajanstveni čovjek nazove popularni radio šou i jezivim glasom najavi ubijanje, više ništa neće biti isto. Sutradan, dva brutalno masakrirana trupla na jahti svjedoče da poziv nije bio loša šala. Tako počinje niz ubojstava, svako najavljeno telefonskim pozivom i svaki put s potpisom u krvi: Ja ubijam.
Ključni akteri u lovu na dijaboličnog ubojicu su specijalni agent FBI-a Frank Ottobre, lokalni komesar Nicolas Hulot i karizmatični DJ radija Monte Carlo Jean-Loup Verdier. Neočekivan obrat na kraju zapanjit će i najmaštovitijeg čitatelja.


Bio sam skeptik kad sam vidio da je pisac bivši pjevač/glumac te da je knjiga na skoro 600 stranica, ali...
bukvalno sam ju progutao
moja ocjena je 9,5/10 i preporuka svakomu tko voli pametne trilere

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #616 : 04.05.2012. 18:33:05 »
Molio bih vas da mi preporučite neku knjigu koju bih mogao da pročitam, jedini zahtev je da tu knjigu mogu naći u Laguni ili nekoj knjižari u Srbiji. Pročitao sam Game of Thrones, to sam završio pa bih nešto u tom stilu, neku epsku fantastiku. Serijali dolaze u obzir. Hvala vam unapred  :)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #617 : 04.05.2012. 18:47:36 »
Moze li mi neko preporuciti dobar sajt ili vise njih na kojima se nalazi dosta knjiga u elektronskom formatu,logicno da su knjige na nasem jeziku  :rose:

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #618 : 04.05.2012. 21:43:10 »
PM
May the Plasma be with you!

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #619 : 04.05.2012. 23:19:16 »
Čarobna Knjiga treba da izda serijal 'Veštac'.

1.Mač Sudbine

2.Poslednja Želja
3.Krv Vilenjaka
4.Vreme Propasti
5.Krštenje Vatrom
6.Lastavičina Kula
7.
Gospa od Jezera

Neće biti baš kao Game of trones, više će vući na Lord of the Rings
Unapred se radujem ;D

Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #620 : 05.05.2012. 04:58:18 »
Molio bih vas da mi preporučite neku knjigu koju bih mogao da pročitam, jedini zahtev je da tu knjigu mogu naći u Laguni ili nekoj knjižari u Srbiji. Pročitao sam Game of Thrones, to sam završio pa bih nešto u tom stilu, neku epsku fantastiku. Serijali dolaze u obzir. Hvala vam unapred  :)
"Ime vjetra" od Patrika Rotfusa. Nedavno su izdali i nastavak, "Strah mudroga". Samo pazi se da se ne opržiš, treći dio tek piše i boga pitaj kad će izaći i na engleskom, a onda + godinu dana da ga Laguna prevede i objavi.
http://www.laguna.rs/n1533_knjiga_ime_vetra_laguna.html
http://www.laguna.rs/n1872_knjiga_strah_mudroga_-_i_tom_laguna.html
http://www.laguna.rs/n1873_knjiga_strah_mudroga_-_ii_tom_laguna.html
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #621 : 07.05.2012. 09:48:14 »
Trenutno čitam mračnu kulu, pa između svaka dva dela, pročitam krišom neku drugu knjigu sa strane. No da ne dužim knjiga koju sam pročitao pre nekih mesec a još uvek sam pod njenim uticajem je fenomenalno napisana, kao i svaka druga Zelaznijeva "Stvorenja svetlosti i tame".

"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #622 : 09.05.2012. 03:59:12 »
Unicorne, nisam te prije "viđao", ali naklon za ukus.  clapp
Fakat svi putevi vode u Amber.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #623 : 09.05.2012. 20:50:51 »
Jel ima neka knjizara iz Srbije koja daje popuste preko online kupovine ili da se pretplati na neku knjizaru koje imaju cesto neke akcije, popuste i tome slicno? Ne citam bas jako puno ali kada citam volim da kupim knjigu. A danas retko nadjem koju ispod 600din a ranijih godina sam za te pare nalazio sa tvrdim koricama, lepim belim papirom i sa 300-500str.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #624 : 10.05.2012. 12:55:09 »
Imaš neki popust u Alnariju i Čarobnoj knjizi, mada pitanje je koliki je to stvarni popust. U laguni kažu da naručivanjem jedne knjige automatski postaješ član kluba čitaoca i stičeš popust 25%. Od toga nema ništa.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #625 : 10.05.2012. 22:44:44 »
Hvala. Uzecu u obzir kada budem nesto kupovao pa cu videti da li je zaista tako.

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #626 : 11.05.2012. 01:48:56 »
Annorax, davno sam ja "harao" ovim prostorima, pa sam prebegao u planine da tražim mir i spokoj i da meditiram. :)

@Perkone
U Alnariju (čitaj: Vulkan knjižare) je 10% stalni popust. dok je u laguni početni popust 15% i na svaki kvartal u kom si kupio knjigu dobijaš dodatnih 2% do 25%. A ukoliko ne kupiš knjigu u 2 kvartala oduzimaju ti 2%. I uvek postoji njihov dodatni popust na 3+ knjige.
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #627 : 11.05.2012. 03:04:28 »
Annorax, davno sam ja "harao" ovim prostorima, pa sam prebegao u planine da tražim mir i spokoj i da meditiram. :)
Pa, ako ikad stigneš u Amber i kojim slučajem još i vidiš Korvina, pozdravi ga i od mene i obavezno ga pitaj je l' i on ljut što Zelazni onako naprasno ode i ostavi priču nezavršenom.  ;D

@Perkone:
Budi oprezan kad naručuješ knjige preko interneta; čuo sam da nekima naručeno i ne stigne. Navodno je Čarobna knjiga najveći problem kad je ovo u pitanju. Nemoj me pogrešno shvatiti, možda nije do njih i možda su to bili samo izolovani slučajevi, ali nije zgoreg paziti - ipak plaćaš.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #628 : 11.05.2012. 04:52:29 »
Nadam se da ce svanuti brzo dan kada cu dolaziti na ovaj forum i citati vase komentare vezane za svoju knjigu koju upravo privodim kraju;D prije nesto vise od dvije godine poceo sam pisati pa ne mogu reci knjgu vise je licilo na biljeske ili bolje reci nekoliko biljeski.Vremenom te su se biljeske pretvorile u spiskove da bih prije nesto vise od godinu dana spojio ih sve dodao nesto i sada vec imam negdje oko 200 stranica.Nikad to nisam shvatao ozbiljno dok prije nekoliko dana jedan moj susjed koji je porodicni prijatelj a koji je profesor na jednom vrlo cijenjenom univerzitetu slucajno dosao do njih da bih nakon sto je procitao trazio da mu kazem ime pisca da bi mogao potraziti jos njegovih knjiga covjek je bio sokiran knjigom  pa u tom trenutku ne znam da li sam bio vise uzbuđen ja ili on ,tad sam shvatio ustvari da se radi o moj malom remek djelu  :o
« Zadnja izmjena: 11.05.2012. 04:56:36 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #629 : 11.05.2012. 12:51:47 »
Nadam se da ce svanuti brzo dan kada cu dolaziti na ovaj forum i citati vase komentare vezane za svoju knjigu koju upravo privodim kraju;D prije nesto vise od dvije godine poceo sam pisati pa ne mogu reci knjgu vise je licilo na biljeske ili bolje reci nekoliko biljeski.Vremenom te su se biljeske pretvorile u spiskove da bih prije nesto vise od godinu dana spojio ih sve dodao nesto i sada vec imam negdje oko 200 stranica.Nikad to nisam shvatao ozbiljno dok prije nekoliko dana jedan moj susjed koji je porodicni prijatelj a koji je profesor na jednom vrlo cijenjenom univerzitetu slucajno dosao do njih da bih nakon sto je procitao trazio da mu kazem ime pisca da bi mogao potraziti jos njegovih knjiga covjek je bio sokiran knjigom  pa u tom trenutku ne znam da li sam bio vise uzbuđen ja ili on ,tad sam shvatio ustvari da se radi o moj malom remek djelu  :o

kada je završiš možeš slobodno poslati na mail da je pročitam  ;)

Tags: