Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426644 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #570 : 01.03.2012. 21:29:04 »
Danas sam dosao konacno do Bournovog identiteta i za danas procitao gotovo pola knjige,knjiga je mnogo bolja od filma i jos jednom je potvrdila da nikad film nece moci nadmasiti knjigu,sada mi Matt Dejmon izgleda kao blijeda kopija Jasona iz knjige i ubuduce cu prvo procitati knjigu a film necu ni gledati  ;D

Knjige su sve bolje kako odmičeš sa njima, mada je meni lično nešto druga najbolja  smileyNO1
Nisam gledao, al' kažu da je onaj film iz '88 bolji od ovog novog.
Mrzim lopatare i limune

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #571 : 01.03.2012. 21:41:03 »
Danas sam dosao konacno do Bournovog identiteta i za danas procitao gotovo pola knjige,knjiga je mnogo bolja od filma i jos jednom je potvrdila da nikad film nece moci nadmasiti knjigu,sada mi Matt Dejmon izgleda kao blijeda kopija Jasona iz knjige i ubuduce cu prvo procitati knjigu a film necu ni gledati  ;D

Knjige su sve bolje kako odmičeš sa njima, mada je meni lično nešto druga najbolja  smileyNO1
Nisam gledao, al' kažu da je onaj film iz '88 bolji od ovog novog.

Jeste vjerniji knjizi. Ja ove nove filmove o Bourneu i ne poredim sa knjigom već ih posmatram kao zasebnu cjelinu i kao takvi su odlični  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #572 : 01.03.2012. 23:19:32 »
Danas sam dosao konacno do Bournovog identiteta i za danas procitao gotovo pola knjige,knjiga je mnogo bolja od filma i jos jednom je potvrdila da nikad film nece moci nadmasiti knjigu,sada mi Matt Dejmon izgleda kao blijeda kopija Jasona iz knjige i ubuduce cu prvo procitati knjigu a film necu ni gledati  ;D

Knjige su sve bolje kako odmičeš sa njima, mada je meni lično nešto druga najbolja  smileyNO1
Nisam gledao, al' kažu da je onaj film iz '88 bolji od ovog novog.
Dosta bolji i kao ekranizacija i kao film  smileyNO1

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #573 : 02.03.2012. 18:07:55 »
Danas sam dosao konacno do Bournovog identiteta i za danas procitao gotovo pola knjige,knjiga je mnogo bolja od filma i jos jednom je potvrdila da nikad film nece moci nadmasiti knjigu,sada mi Matt Dejmon izgleda kao blijeda kopija Jasona iz knjige i ubuduce cu prvo procitati knjigu a film necu ni gledati  ;D

Knjige su sve bolje kako odmičeš sa njima, mada je meni lično nešto druga najbolja  smileyNO1
Nisam gledao, al' kažu da je onaj film iz '88 bolji od ovog novog.
Dosta bolji i kao ekranizacija i kao film  smileyNO1

Kako za koga, dragi Mulderu. Za nas, "staro gvožđe", jeste, za mlađariju je ova nova adaptacija jer ima borbe, brze montaže, jurnjave i svega ostaloga. Opet ponavljam, gledano kao zasebna cjelina, novi filmovi o Bourneu su odlična akciona trilogija (ne računam ovo novo čudo koje će izaći), ali su u odnosu na knjige smijurija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #574 : 02.03.2012. 18:33:11 »
Meni ovi novi su dobri, prva dva dijela, a treći mi je bio nikakav. Od ovog novog baš i ne očekujem previše. Vidjet ćemo  :)

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #575 : 05.03.2012. 11:10:02 »


Smak sveta nastupa u nanosekundi, sa računarskom greškom u tajnoj vojnoj laboratoriji i milion slučajnih kontakata koji su samo karike u lančanom pismu smrti.

A evo i sumornog sveta posle toga: sveta lišenog svih institucija i devedeset procenata stanovnika. To je svet u kojem šačica uspaničenih preživelih bira stranu – ili biva izabrana. Svet u kojem dobro počiva na krhkim plećima Majke Ebigejl stare 108 godina – dok su najgori košmari zla otelotvoreni u čoveku smrtonosnog osmeha i neobjašnjivih moći: u Rendalu Flegu, mračnjaku.


Odlična knjiga  clapp  Mislio sam odustati od Kinga kada sam pročitao prvi dio Mračne kule, ali bolje što nisam.
Svakim novim listom sve bolje i bolje, jednostavno je nisam mogao ispustiti iz ruku.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #576 : 06.03.2012. 15:13:01 »
Filmovi su odlični isto M O O N tako se piše Odlični.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #577 : 06.03.2012. 15:20:43 »


Smak sveta nastupa u nanosekundi, sa računarskom greškom u tajnoj vojnoj laboratoriji i milion slučajnih kontakata koji su samo karike u lančanom pismu smrti.

A evo i sumornog sveta posle toga: sveta lišenog svih institucija i devedeset procenata stanovnika. To je svet u kojem šačica uspaničenih preživelih bira stranu – ili biva izabrana. Svet u kojem dobro počiva na krhkim plećima Majke Ebigejl stare 108 godina – dok su najgori košmari zla otelotvoreni u čoveku smrtonosnog osmeha i neobjašnjivih moći: u Rendalu Flegu, mračnjaku.


Odlična knjiga  clapp  Mislio sam odustati od Kinga kada sam pročitao prvi dio Mračne kule, ali bolje što nisam.
Svakim novim listom sve bolje i bolje, jednostavno je nisam mogao ispustiti iz ruku.

Ovo je genijalna knjiga, Randall Flagg  ti_si_Bog ti_si_Bog jedan od najboljih književnih negativaca. Upravo se on pojavljuje u mračnoj kuli  :)

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #578 : 06.03.2012. 17:43:46 »
Prekinuo sam čitanje Uporišta posle prvog dijela (imam ga u digitalnom obliku) a počeo čitati Pod kupolom (nju sam podigao u biblioteci pa je moram vratiti)  Pod kupolom je još bolja, pročitao sam nekih 200 stranica od 780. Samo je teška za držati, još su tvrde korice.
Mračnoj kuli ću se vratiti kada završim ove dve knjige.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #579 : 06.03.2012. 17:48:03 »
Meni je The Stand jedna od najboljih horor knjiga  clapp pokušaj sa The Shining, Cujo ili IT. Pet Semetary je odlična, ma sve od njega u 70-ima i 80-ima. U 90-ima isto ima odličnih knjiga, a sad je imao odličan povratak, MRKLI MRAK, BEZ ZVIJEZDA.  clapp

EDIT: zaboravio ti reći za kulu tmine nešto. U tom serijalu ima dosta likova iz njegovih prijašnjih knjiga. On često referira likove, mjesto, zlikovce u knjigama pa kada to vidimo, to nam neopisiv doživljaj. Kao da su mu sve knjige povezane. Uglavnom, poveznice sa mračnom kulom su posebne jer ima dosta bivših likova, zlikovaca, posebno Randall Flagg.

Da se sve shvati, trebao bi prvo pročitati Eyes of the Dragon pa onda prvi, drugi, treći i četvrti dio mračne kule. Onda ide najbolja vampirska knjiga, Salems Lot (uz Draculu) pa peti i šesti dio. Onda Herčevi u Atlantidi

A ima ti još veća lista  ;D

1. The Stand
2. Eyes Of The Dragon
3. The Talisman
4. The Gunslinger
5. The Drawing Of The Three
6. IT
7. The Waste Lands
8. The Mist (imaš The Mist u golim kostima)
9. Wizard And Glass
10. Nesanica
11. Herčevi u Atlantidi
12. Crna kuća
13. Vreća kostiju
14. Salems Lot
15. Wolves Of The Calla
16. Song Of Susannah
17. The Dark Tower

Neki čak stavljaju većinu njegovih knjiga i trebaš po redoslijedu ih čitati. Ovo je samo ako želiš biti detaljan, ali možeš ti početi sa prvom knjigom i nastaviti čitati normalno. Jedino Herčevi u Atlantidi i Nesanica bi trebale biti po redoslijedu jer su ipak dosta važne. Pogotovo kraj Nesanice  :)

Kad god pokušavam sastavit listu njegovih najboljih knjiga, ne mogu. IT mi je uvjerljivo na prvom mjestu, ali ostalo je toliko izjednačeno, nemoguće je složiti.

Da sam opet na tvojem mjestu, koji užitak. Svako malo ga ponavljam i uvijek se ponovo oduševim s tim poveznicama i kako je sve odlično osmišljeno  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 06.03.2012. 18:23:21 Mulder »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #580 : 07.03.2012. 15:52:53 »
Stephen King
Revolveraš (Kula tmine 1)




Neobična podudarnost imaginarija pjesme Roberta Browninga "Childe Roland to The Dark Tower Came", špageti vesterna i "Gospodara prstenova" nagnala je nadobudnog spisatelja-studenta da davne 1970. godine sjedne za pisaći stroj i počne priču o bezvremenskom revolverašu koji slijedi čovjeka u crnom po fantazmagoričnom svijetu velike pustinje, "svijetu koji se razvukao, pa otišao svojim putem".
Stephen King svoje je prve priče o Rolandu Revolverašu objavio 1978. godine kod Eda Fermana, urednika časopisa Fantasy & Science Fiction, tada najcjenjenije mjesečne žanrovske publikacije na engleskom govornom području. Kroz godine te su pripovijetke doživjele nekoliko ukoričenih izdanja, a za to vrijeme Kingova se karijera nošena krilima njegovih hororaca vinula nebu pod oblake. Sve do onog dana kada je jedno od tih izdanja doživjelo sudbinu ostalih Kingovih knjiga i zasjelo na prva mjesta ljestvica najprodavanijih naslova. Nešto više od četiri desetljeća nakon prve rečenice vjerujemo da je King ispričao cijelu priču.

Trenutno se zna za osam književnih nastavaka i osam strip-albuma koji pripovijedaju priču o Rolandu. Nitko ne može garantirati hoće li ih biti još, ali za sada to je sve.


Davno sam ju čitao na engleskom (pročitao prva 4 dijela) i napokon je i Algoritam počeo sa prevođenjem ovog serijala.
Naravno, kao velikom fanu Stephenovih romana i ovaj mi je "sjeo".
Nadam se samo da Algoritam sada neće razvući prevođenje ostalih dijelova.
Moja ocjena 9/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #581 : 07.03.2012. 16:47:16 »
Stephen King
Revolveraš (Kula tmine 1)




Neobična podudarnost imaginarija pjesme Roberta Browninga "Childe Roland to The Dark Tower Came", špageti vesterna i "Gospodara prstenova" nagnala je nadobudnog spisatelja-studenta da davne 1970. godine sjedne za pisaći stroj i počne priču o bezvremenskom revolverašu koji slijedi čovjeka u crnom po fantazmagoričnom svijetu velike pustinje, "svijetu koji se razvukao, pa otišao svojim putem".
Stephen King svoje je prve priče o Rolandu Revolverašu objavio 1978. godine kod Eda Fermana, urednika časopisa Fantasy & Science Fiction, tada najcjenjenije mjesečne žanrovske publikacije na engleskom govornom području. Kroz godine te su pripovijetke doživjele nekoliko ukoričenih izdanja, a za to vrijeme Kingova se karijera nošena krilima njegovih hororaca vinula nebu pod oblake. Sve do onog dana kada je jedno od tih izdanja doživjelo sudbinu ostalih Kingovih knjiga i zasjelo na prva mjesta ljestvica najprodavanijih naslova. Nešto više od četiri desetljeća nakon prve rečenice vjerujemo da je King ispričao cijelu priču.

Trenutno se zna za osam književnih nastavaka i osam strip-albuma koji pripovijedaju priču o Rolandu. Nitko ne može garantirati hoće li ih biti još, ali za sada to je sve.


Davno sam ju čitao na engleskom (pročitao prva 4 dijela) i napokon je i Algoritam počeo sa prevođenjem ovog serijala.
Naravno, kao velikom fanu Stephenovih romana i ovaj mi je "sjeo".
Nadam se samo da Algoritam sada neće razvući prevođenje ostalih dijelova.
Moja ocjena 9/10
Na ljeto izlazi drugi dio  :) i to je opet dugačko razdoblje ako će svake godine na ljeto prevoditi po jednu knjigu. Nadam se da će barem dvije knjige godišnje iz tog serijala. Prošle godine smo dobili puno knjiga od Kinga. Talisman, Revolveraš, Mrkli mrak, bez zvijezda. Sad će uskoro biti objevljen i Duma Key.

Božica Jakovlev   ti_si_Bog ti_si_Bog žena je najbolja prevoditeljica Kinga na ovim prostorima, a njega je bome teško prevoditi zbog tog načina pisanja i detaljnog opisa

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #582 : 10.03.2012. 10:10:16 »


Jednog sasvim običnog, lepog dana gradić Česters Mil u američkoj državi Mejn neobjašnjivo je odsečen od ostatka sveta nevidljivim poljem sile. Avioni padaju pri kontaktu sa njim, a jednoj baštovanki odsečena je ruka kada se Kupola spustila na nju. Ljudi koji obavljaju poslove u susednim gradovima odvojeni su od svojih porodica... Niko ne razume šta ova tajanstvena ograda predstavlja, odakle potiče i da li će ikada nestati.

Del Barbara, veteran iračkog rata, a sada kuvar, moraće da se udruži sa nekolicinom neustrašivih građana – vlasnicom novinskog lista Džulijom Šamvej, jednom medicinskom sestrom, jednom odbornicom i trima hrabrim klincima. Nasuprot njima, Džim Reni, političar koji ne preza ni od čega, pokušava da u rukama čvrsto zadrži uzde moći, zajedno sa svojim sinom, koji krije zastrašujuću tajnu. Međutim, navjeći protivnik jeste sama Kupola, jer stanovnici Česters Mila ne samo da imaju malo vremena nego ono neumitno ističe...



Šta reći nego fenomenalno  clapp  Knjiga ima 800 stranica i da ima 5000 bilo bi malo. Ko još nije čitao brzo u biblioteku ili knjižaru  ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #583 : 14.03.2012. 08:30:18 »
OBRATNICA NOĆI
autor: Michael Gruber




Spoiler for Hiden:
Jednom u nekom potpuno drugačijem svijetu Jane Doe bila je doktorica antropoloških znanosti, priznata ekspertica za pitanja šamanizma i domorodačke afričke magije, nasljednica bogate loze Doeovih, ljubavnica legendarnog francuskog antropologa Marcela Vierchona, supruga zapanjujuće talentiranog crnog spisatelja DeWitta Moora. Jednom, dakle, imala je sve.
Danas Jane živi u iznajmljenom sobičku pod lažnim imenom, prerušena u neuglednu arhivisticu medicinskih kartona u Miamiju. Svim silama trudi se biti što manje zamjetljiva. Jane Doe iz prošlosti više ne postoji. Ako je sve izvela savršeno, svi vjeruju da je poginula u ekspoziji očeve jahte. A ako je negdje pogriješila? Onda bi ritualna ubojstva mladih trudnica koja potresaju Miami mogla biti znak da joj je njezin suprug na tragu. Mladi detektiv Jimmy LaPaz dobit će nezahvalan zadatak da hitno razješi slučaj...
Samo što u ovom slučaju ništa, baš ništa, nije onako kao što se čini na prvi pogled.
Michael Gruber, inače doktor oceanologije, proveo je veći dio života pišući govore za washingtonske političare, a kad se odlučio napisati svoj prvjenac odmah je pogodio "u sridu". Za roman "Obratnica noći" dobio je nagradu "Hammett" međunarodnog udruženja pisaca krimića.

"Obratnica noći" kao nekom voodoo magijom opčinjuje čitatelja čineći granicu između zbilje i nadnaravnog na trenutke mutnijom, a onda opet sasvim objašnjivom i znanstveno razumljivom. Naglašeno snažni elementi Gruberova zapleta savršeno se uklapaju poput dijelova Janeina Mausera. Svaki detalj u knjizi ima svoju svrhu, svaka zagonetka svoje rješenje. Gruberova erudicija u antropološkim pitanjima daje kredibilitet izmaštanim dijelovima, a filmična brzina radnje ovdje je samo dodatni kompliment izuzetno inteligentom trileru koji ne bježi ni od kompleksnih moralnih dilema, ni rasnog pitanja u multietničkom Miamiju.

U prijevodu Martine Aničić i s ilustracijom Igora Kordeja, "Obratnica noći" Michaela Grubera biti će sigurno roman koji će vam se urezati u sjećanje koliko god knjiga godišnje pročitali, stoga ne treba čuditi činjenica da mu je suđena ekranizacija.

solidan krimić, čudno pisan...

ocjena 8/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #584 : 14.03.2012. 11:21:32 »
Michael Gregorio
Kritika kriminalnog uma




Prošle su godine otkako je Immanuel Kant objavio svoje kapitalno djelo Kritiku čistog uma. Zahvaljujući njemu, filozof iz Köningsberg postao je poznat u čitavoj Europi. Međutim, počelo se šuškati kako ga u posljednje vrijeme za okuplja jedna posve neobična tema, sasvim suprotna njegovim prethodnim istraživanjima. Naime, dok se u mladosti i srednjim godinama bavio racionalnim umom, njemački se filozof u svojim poznim godinama bavio proučavanjem pomračena uma serijskog ubojice. Istovremeno s njegovim znanstvenim radom u gradu se počnu događati misteriozna umorstva šireći među stanovnicima strah, paniku i nevjericu. Slučaj preuzima istražitelj Hanno Stiffeniis. Pred njim je dvojbe: jesu li umorstva djelo Napoleonovih pristaša koji na taj način žele podrivati vlast pruskog kralja ili ih je počinio suludi pojedinac? Stiffeniis i Kant – jedan istražitelj, drugi filozof, jedan mlad, drugi star, jedan bez iskustva, drugi životni mudrac – zajedničkim će snagama uz pomoć metoda racionalnog mišljenja, ali i ponirući u dubine nesvjesnoga, pokušati proniknuti u najveću i najmračniju keningsberšku tajnu.

Imenom Michael Gregorio služe se Michael G. Jacob i Daniela De Gregorio. Ona predaje filozofiju, a on engleski jezik i povijest fotografije. U braku su 27 godina i žive u Italiji u Spoletu. Michael Gregorio je 2007. godine osvojio nagradu Umbria del Cuore. Mogu se posjetiti na www.michaelgregorio.it ili na www.michaelgregorio.info. Njihov je prvi roman Kritika kriminalnog uma objavljen 2006. godine u Velikoj Britaniji pod naslovom Critique of Criminal Reason (Faber & Faber, 2006).

Sjajno!!! Moja ocjena 9,5/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #585 : 17.03.2012. 15:01:38 »
Susana Fortes
    Quattrocento




Firenca, XV. stoljeće.
Jedna politička i vjerska urota mogla je promijeniti povijest talijanske renesanse.
Dana 26. travnja 1478. na glavnom oltaru katedrale u Firenci okupilo se lokalno plemstvo predvođeno čelnim čovjekom Republike Lorenzom Medicijem, zvanim Veličanstveni. Na vrhuncu mise urotnici su izvukli bodeže koje su krili pod plaštevima i okomili se na meceninu obitelj. Samo ako ubiju Lorenza Veličanstvenoga, moći će ovladati gospodarstvom čitavoga kršćanskog svijeta.
Politička i vjerska urota koju su pokrenuli obitelj Pazzi i papa Siksto IV. protiv Medicija poznata je kao urota Pazzija.
Tko je bio u Firenci toga tragičnog jutra? Koliko je ljudi znalo što će se dogoditi? Koliko je ljudi bilo krišom naoružano? Tko je izdao posljednju zapovijed?
Mnogi ugledni ljudi renesanse kao što su Leonardo da Vinci, Botticelli i Machiavelli zabilježili su taj događaj u svojim djelima, ali nitko se nije toliko približio samom događaju kao slikar Pierpaolo Masoni.

Firenca, XXI. stoljeće.
Jedna studentica priprema doktorsku disertaciju o slikaru mračne prošlosti i preko tajanstvene slike otkriva tko je bio pravi začetnik urote koja se odvijala pod najvećom svetom kupolom kršćanstva.
Renesansna slika otkrila je ono što povijest nije uspjela u petsto godina.


užasno dosadno i predvidljivo, moja ocjena jedva 3/10

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #586 : 20.03.2012. 17:36:08 »


Potraga za Lasicom,Dzejms Paterson


Džefri Šejfer: čovek koji nikad ne gubi, spreman je da zaigra igru nad igrama s najvećim ulogom.
Aleks Kros: viši inspektor odeljenja za krvne delikte, rešen je da bez obzira na posledice raskrinka čoveka koga zove Lasica, prvoosumnjičenog za niz ubistava koja su mu zabranili da istražuje.

Džejms Paterson je u Potrazi za Lasicom stvorio zastrašujućeg zlikovca kog će svaki čitalac videti u senkama kad ugasi svetlo, nežnu ljubavnu priču, zaplet koji bez prestanka izaziva vrhunsku napetost i uzbuđenje.

Odlicna knjiga jos jedna samo u nizu o Aleksu Krosu,covjek jednostavno ne zna napisati losu knjigu,ova se izdvaja po tome sto umjesto jednog ubice Aleks Kros proganja cetiri ubice,ocjena 10/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #587 : 20.03.2012. 21:15:32 »
http://www.delfi.rs/999

Šta preporučujete?
De gustibus non est disputandum.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #588 : 21.03.2012. 01:04:59 »
http://www.delfi.rs/999

Šta preporučujete?

Dina 1 i 2

Vorkosigan x3

Hiperioni pa Endimioni

Pullman x3

R.R. Martin sve što ima

« Zadnja izmjena: 21.03.2012. 16:24:08 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #589 : 21.03.2012. 08:17:02 »
Dina 1 i 2

Vorkosigan x3

Hiperioni pa Endimioni

Pullman x3

R.R. Martin sve što ima
Hyperion - biblija Sf
Dina - must read
Vorkosigan - nije razina ovog poviše, ali vrlo dobra zabava.
R.R.Martin - vidi pod Dina

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #590 : 25.03.2012. 20:57:52 »
The Hunger Games

Spoiler for Hiden:

Jučer uzeo prvu, danas do popodne je završio, 366 stranica proletjelo. Ako film bude i upola zanimljiv kao knjiga meni će bit zakon!

Nekako mi baš sjela, lagana, a ujedno i napeta, odlično opisani odnosi likova i ujedno ima pozadinsku poruku o slobodi i nepravdi koja je prisutna u svijetu...
Iskreno, tek sam čuo za knjige otkako se pojavila pomama za filmovima, ali evo sad sam tek pročitao prvu i naravno nastavit ću serijal... Meni se sviđa i ako netko voli ovakvu tematiku samo naprijed s čitanjem.  smileyNO1

Nisam lud, majka me testirala!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #591 : 29.03.2012. 12:53:02 »
Cody McFadyen
Čovjek iz sjene




Specijalna agentica FBI-a Smoky Barrett nema više što izgubiti u životu... Na posljednjem je zadatku manijak ubio njezinu kćer i muža, lice joj unakazio ožiljkom, a u duši ostavio pustoš. Smoky sada vodi tim istražitelja koji lovi novog kalifornijskog monstruma. Radi se o izopačenom serijskom ubojici koji se potpisuje s „Jack ml.“ i koji vjeruje da je izravni potomak Jacka Trbosjeka. Nakon što je poslao snimku svog jezivog uratka, Smoky se budi iz letargije i kreće u akciju. Hoće li uspjeti pronaći neki trag? Može li ući u kriminalni um takvog čudovišta? Smoky prihvaća morbidnu igru u kojoj je ulog život ili smrt.


Sjajan triler, preporuka svima.
Moja ocjena 9,5/10

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #593 : 29.03.2012. 22:28:55 »
Straže obavezno pročitaj, meni su među najboljim knjigama  smileyNO1
De gustibus non est disputandum.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #594 : 31.03.2012. 13:23:32 »
Stephen King
Godišnja doba






Godišnja doba je zbirka četiriju kraćih romana jednog od najčitanijih suvremenih američkih pisaca, Stephena Kinga.
Proljeće nade (Rita Hayworth i Iskupljenje u Shawshanku) pripovijest je o nevino osuđenu čovjeku kojemu vrijeme i zatvorsko okruženje nisu uništili nadu i plan za bijeg. Po tom je romanu 1994. godine redatelj Frank Darabont snimio film Iskupljenje u Shawshanku s Timom Robinsom i Morganom Freemanom u glavnim ulogama.
Ljeto korupcije (Darovit učenik) napeta je pripovijest o dječaku koji ucjenama navodi ostarjelog nacističkog zločinca na putovanje do davno zakopanog zla. Prema toj priči istoimeni je film snimio Bryan Singer s Ianom McKellenom i Bradom Renfroom u glavnim ulogama.
Jesen izgubljene nevinosti (Truplo) je treći roman u ovoj zbirci i priča je to o četiri dječaka koji kreću vidjeti leš poginulog vršnjaka ne znajući da će na tom putu sazrijeti i odrasti. Ostani uz mene zove se film koji je prema ovoj priči režirao Rob Reiner, a glavne su uloge tumačili River Phoenix i Kiefer Sutherland.
Zimska priča (Metoda disanja) je horror priča o liječniku i poginuloj pacijentici, čiji duh i nakon smrti pomaže njezinu djetetu u neobičnim okolnostima.


A što drugo nego 10/10

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #595 : 08.04.2012. 15:28:48 »
Sinoćnji/jutrošnji mamurluk sam iz glave izbacio (napokon) pročitavši do kraja
LISEYNA PRIČA
STEPHEN KING







Svaki brak ima svoje lice i naličje, a Lisey Landon morat će se suočiti s oboje, i to dvije godine nakon smrti svog muža, poznatog pisca Scotta Landona, čovjeka čija je prošlost bila ispunjena zastrašujućim tajnama. Njihova četvrt stoljeća duga veza bila je toliko snažna da Lisey i dalje u glavi čuje njegov glas, pa kada njezina katatonična sestra Amanda počne govoriti Scottovim glasom, Lisey to neće doživjeti nevjerojatnim, već neizbježnim.
Sređujući stvari nakon njegove smrti, Lisey će shvatiti kako se mora suočiti s velikim dijelom prošlosti koju je potisnula duboko u sebi. Uskoro će početi slijediti tragove koji će je dovesti do Scottova traumatičnog djetinjstva i jezivog svijeta zvanog Ktonska Luna, usput pokušavajući pomoći Amandi i spasiti se od pogibli. Morat će se suočiti i sa Scottovim demonima, te njegovim tajnim mjestom odakle je crpio nadahnuće, mjestom koje ga je moglo iscijeliti ali i uništiti. Puka želja za sređivanjem pokojnikove ostavštine pretvorit će se u dramatično putovanje u tamu.

U Liseynoj priči Stephen King ponovno će nam demonstrirati svoj nevjerojatni pripovjedački dar, te nenadmašnu sposobnost pronalaženja nadnaravnog u običnome svijetu. Samo je King sposoban dugačku, strastvenu vezu Scotta i Lisey Landon – a time i bilo koji dugogodišnji brak – prikazati kao fantastično carstvo s vlastitim zemljopisnim obilježjima i jezikom. Samo njemu uspijeva dočarati tamnu i duboko uznemirujuću kroniku o junacima i čudovištima, te njihove tragedije, tuge i sretne trenutke. Ovaj roman jest dirljiv prikaz patnje i gubitka, iskren prikaz braka, slavljenje odlučnosti žena i oda kolektivnoj imaginaciji koja se krije u svakome od nas.

Moja ocjena, za S.Kinga loših 8/10

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #596 : 09.04.2012. 20:52:32 »
Žarko Laušević - Godina prođe dan nikad



Naravno, ja nisam slobodan čovek. Čovek koji je ubio nikada više ne može biti slobodan. Sloboda više nikada ne može biti moja reč. Sloboda je pravo drugih da kažu šta misle o meni, sloboda je da me “slobode”, svojataju, mrze i mrcvare. A ja više i ne znam šta znači ta reč? Je li to možda samo sećanje da sam jednom kao dete trčao oko Biljarde i bio srećan, ili je sloboda onaj trenutak kada sam odlučio da napišem ovu knjigu.

Nije ova knjiga tu da bi nesreću koja se desila rehabilitovali. Ona je objavljena kao suštinska potreba jednog čovjeka da se obračuna sa sobom, ne zato što to duguje sebi, već i javnosti. U knjizi je, kako je ranije objavljeno, opisan događaj iz 1993. godine kada je Žarko Laušević zajedno sa bratom učestvovao u incidentu u Podgorici, Lauševićevi zatvorski dani, kao i vrijeme provedeno u Americi...


Bio sam nedavno u Srbiji, pa sam kupio ovo pošto sam čuo da je bestseller. Ali ipak se to više temelji na medijskoj pompi, a ne na samoj kvaliteti djela. Sama po sebi radnja je zanimljiva (memoari čovjeka u zatvoru), ali pisac nije nešto posebno elokventan, imam osjećaj da bih i ja mogao ovo napisati. Uz to malo mi je zasmetalo što je se nekoliko puta opravdavao jer je ubio te ljude, i jer mu je falilo neke objektivnosti. Sve u svemu - moja ocjena: 3/5.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #597 : 13.04.2012. 10:27:28 »
Šta je sa onim Miljenkom Jergovićem. Bio neki dan u knjižari, kad njegove knjige u mekom uvezu, nema ni 200 stranica po 40 maraka. Dok se neki svjetski bestselleri prodaju po 5 u Konzumu. Gdje je tu logika.
Mrzim lopatare i limune

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #598 : 13.04.2012. 15:45:15 »
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Crvendać




On je sudac, porotnik i krvnik...

Detektiv Harry Hole prolazi kroz teško razdoblje. Nakon neugodnog diplomatskog incidenta premješten je na novu obavještajnu dužnost, ali samostalan mu rad niti najmanje ne smeta. Uskoro otkriva da je u zemlju prokrijumčarena rijetka velikokalibarska puška kakvom se često služe atentatori... Kada bivši nacist bude pronađen mrtav, Harry će posumnjati na povezanost ova dva događaja. Tijekom istrage broj ubijenih naglo raste i ubrzo postaje jasno kako ubojica slijedi svoj vlastiti smisao za pravdu. Ali tko je on? I kakva je veza s događajima od prije pedeset godina? Harry zna samo jedno - mora ga zaustaviti...


vrlo dobro, od mene ocjena 8,5/10
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Nemeza





Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu...
Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin?
U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću...

Od mene samo 7,5/10
Prethodni dio (Crvendać) mi je bio bolji od ovoga
Iako izdavačka kuća Znanje velikim slovima piše: Novi Stieg Larsson, Nesbo mu nije niti "do koljena".

Jo Nesbo
Đavolja zvijezda







Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama – đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. Đavolja zvijezda predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva.

Jo Nesbo nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.


Bolji od oba prethodna romana ovog spisatelja
Moja ocjena 9/10
« Zadnja izmjena: 13.04.2012. 15:47:17 drazen »

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #599 : 13.04.2012. 16:07:59 »
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Crvendać




On je sudac, porotnik i krvnik...

Detektiv Harry Hole prolazi kroz teško razdoblje. Nakon neugodnog diplomatskog incidenta premješten je na novu obavještajnu dužnost, ali samostalan mu rad niti najmanje ne smeta. Uskoro otkriva da je u zemlju prokrijumčarena rijetka velikokalibarska puška kakvom se često služe atentatori... Kada bivši nacist bude pronađen mrtav, Harry će posumnjati na povezanost ova dva događaja. Tijekom istrage broj ubijenih naglo raste i ubrzo postaje jasno kako ubojica slijedi svoj vlastiti smisao za pravdu. Ali tko je on? I kakva je veza s događajima od prije pedeset godina? Harry zna samo jedno - mora ga zaustaviti...


vrlo dobro, od mene ocjena 8,5/10
Spoiler for Hiden:
Jo Nesbo
Nemeza





Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu...
Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin?
U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću...

Od mene samo 7,5/10
Prethodni dio (Crvendać) mi je bio bolji od ovoga
Iako izdavačka kuća Znanje velikim slovima piše: Novi Stieg Larsson, Nesbo mu nije niti "do koljena".

Jo Nesbo
Đavolja zvijezda







Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama – đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. Đavolja zvijezda predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva.

Jo Nesbo nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.


Bolji od oba prethodna romana ovog spisatelja
Moja ocjena 9/10

slažem se da je Đavolja zvijezda bolja od prethodna dva romana, sada ti sljedi Spasitelj; baš me zanima kakav će ti on biti...

Tags: