Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426427 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #540 : 15.02.2012. 21:28:02 »
@tejma
 idi u Tisak shop i uzmi ova 4 romana koje je Znanje do sada objavilo od Lee Childa

Offline zvezdasica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 389
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #541 : 15.02.2012. 21:43:48 »
Meni je Aleks Kros bio dosadan. I odustala sam na jednoj knjizi, chak se ni ne secam na kojoj.

Dobre su mi od Piter Dzhejmsa. 1. 'Sasvim jednostavno', 2.'Lepi leshevi' i 3. 'Nedovoljno mrtav'.

Slazem se za Pitera Dzejmsa ove 3 knjige su stvarno super,a sto se tice Aleksa Krosa mozda nisi citala po redu pa ti je malo radnja slabije legla,ja sam imao tu srecu da prvu knjigu u biblioteci koju sam uzeo od Dzejmsa Patersona slucajno bila i prva o detektivu Aleksu Krosu na kojeg se i dan-danas privikajem ali su mi slucajevi koje ima da rijesi stvarno unikatni pocevsi od Soneđija do Kazanove koji mi je jedan od najboljih negativaca koje sam imao prilike citati,mozda bih i ja imao isto misljenje kao i ti  da sam nekim slucajem  uzeo neki drugi roman a ne bas prvi od Krosa  :)

Moguce da nisam chitala redom, zaista se ne secam. :) Trazhila sam par puta njegove knjige u Gradskoj biblioteci (Beograda) ali slabo ih neshto imaju, ili se ne vracaju redovno. Dok mi je njegovo 'Jedrenje' stvarno super.
Reci mi da li su tu kod vas (HR, BiH, ne znam :) ) mozhda izdali josh neku knjigu od Piter Dzhejmsa?


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #542 : 16.02.2012. 00:09:41 »
@tejma
 idi u Tisak shop i uzmi ova 4 romana koje je Znanje do sada objavilo od Lee Childa

Imam u planu kupiti ta četiri romana od Lee Childa, jedino me malo smeta što je do sada izdao 16 knjiga s Jack Reacherom, a mogu se naći kod nas samo ove četiri...

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #543 : 16.02.2012. 01:11:19 »
Meni je Aleks Kros bio dosadan. I odustala sam na jednoj knjizi, chak se ni ne secam na kojoj.

Dobre su mi od Piter Dzhejmsa. 1. 'Sasvim jednostavno', 2.'Lepi leshevi' i 3. 'Nedovoljno mrtav'.

Slazem se za Pitera Dzejmsa ove 3 knjige su stvarno super,a sto se tice Aleksa Krosa mozda nisi citala po redu pa ti je malo radnja slabije legla,ja sam imao tu srecu da prvu knjigu u biblioteci koju sam uzeo od Dzejmsa Patersona slucajno bila i prva o detektivu Aleksu Krosu na kojeg se i dan-danas privikajem ali su mi slucajevi koje ima da rijesi stvarno unikatni pocevsi od Soneđija do Kazanove koji mi je jedan od najboljih negativaca koje sam imao prilike citati,mozda bih i ja imao isto misljenje kao i ti  da sam nekim slucajem  uzeo neki drugi roman a ne bas prvi od Krosa  :)

Moguce da nisam chitala redom, zaista se ne secam. :) Trazhila sam par puta njegove knjige u Gradskoj biblioteci (Beograda) ali slabo ih neshto imaju, ili se ne vracaju redovno. Dok mi je njegovo 'Jedrenje' stvarno super.
Reci mi da li su tu kod vas (HR, BiH, ne znam :) ) mozhda izdali josh neku knjigu od Piter Dzhejmsa?

Ne bih ti znao na to pitanje odgovoriti posto ja knjige nisam u mogucnosti da kupujem nego ono sto se nađe u biblioteci to i procitam,ove 3 knjige sam slucajno nasao i odjednom ih sve iznajmio  super su mi,gledajuci po netu izgleda da  pisac nije izdavao nista poslije njih jer se uglavnom za njegovo najvece ostvarenje upravo vezuje ove tri knjige

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline zvezdasica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 389
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #544 : 16.02.2012. 01:24:01 »
Izdao je ukupno 9 knjiga, pochev od 2005. Bash sam gledala na Amazonu ovu 4. 'Dead Man's Footsteps'...Kod nas je 3 tek izashla krajem proshle godine, tako da ih josh uvek nema u bibliotekama, a izdavanje ostalih nije planirano za ovu godinu. :( Zato i pitam da li ih ima u HR, poshto sam chesto tamo pa bih kupila.


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #545 : 16.02.2012. 20:16:48 »
jedno pitanje: Zna li netko da li je ova knjiga prevedana na naš jezik? Mogao bi je i pročitati na engleskom, al to su ogromne muke.

Hvala.

John W. Campbell, Jr - Who Goes There?
 
 
 
 
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Who_Goes_There%3F
Who Goes There? is a science fiction novella by John W. Campbell, Jr. under the pen name Don A. Stuart, published August 1938 in Astounding Science-Fiction. In 1973, the story was voted by the Science Fiction Writers of America as one of the finest science fiction novellas ever written, and published with the other top vote-getters in The Science Fiction Hall of Fame, Volume Two. The novella has been adapted three times as a motion picture: firstly in 1951 as The Thing from Another World, later in 1982 simply titled as The Thing, and most recently as the inspiration for a 2011 prequel of the remake.
 
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #546 : 16.02.2012. 20:30:18 »
Ja sam čitao u originalu, mislim da nema na srpskom ili hrvatskom

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #547 : 16.02.2012. 21:02:21 »
Šteta. hvala na odgovoru. Ima samo 50-ak strana, snaći ću se nekako.
Mrzim lopatare i limune

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #548 : 17.02.2012. 19:36:31 »


Ocjena 10+/10

Pianist svjetskog glasa ima cudan hobi a to je da ubija cioniste sirom svijeta gdje nastupa,ni on sam ne zna da li ga vise uzbuđuje punjenje dvorana ili planiranje i ubistvo zakletih cionista,prilikom jednog takvog izvrsenja ubistva ubija nevinu djevojcicu ciji otac je isto tako uporan kao i sam pijanist,knjiga je genijalna sa savrsenim krajem  clapp


...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #549 : 19.02.2012. 16:05:10 »
Ja čitam Pustolovine Sherlocka Holmesa..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #550 : 19.02.2012. 19:24:32 »
Jo Nesbø - Spasitelj



Misteriozno ubojstvo na ulicama predbožićnog Osla, gdje je za vrijeme uličnog koncerta orkestra Vojske spasa ubijen njen dužnosnik, Harryja Holea i njegov tim vode do hrvatskih prognanika koji žive u Norveškoj. Razrješenje slučaja Hole će morati potražiti u Zagrebu, gdje u hotelu International pokušava otkriti tko je i zašto naručio zločin u Oslu. Trag vodi i do opsade Vukovara za vrijeme Domovinskog rata, pa nalik romanu Crvendać, prošlost opet uvelike oblikuje i motivira Nesbøove likove.

ma što reći...

ocjena 10/10


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #551 : 21.02.2012. 17:55:43 »
 ;D ;D

Mrzim lopatare i limune

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #552 : 21.02.2012. 20:17:08 »


Vjecita noc,Agata Christie moja ocjena 10/10


Sa brežuljka Ciganskog imanja pogled se pružao sve do mora. Tu se među tamnim jelama, Majkl Rodzers prisetio svog davnog sna da će sagraditi divnu kuću i upoznati devojku s kojom će zauvek srećno živeti. Pa ipak, dok se vraćao, učinilo mu se da se nad tom zemljom nadvija zloslutna senka. Bilo je to mesto gde su se dešavale nesreće. Možda nije trebalo olako da shvati upozozrenje mestana: Teško onom ko se bude petljao sa Ciganskim imanjem.

Odlicna knjiga jedna od najboljih knjiga Agathe Christie koju sam imao priliku procitati.Potpuno neocekivan kraj knjige  :o Jedna je Agatha Christie  clapp

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #553 : 21.02.2012. 21:51:14 »


Drevna maska je ukradena. Vekovni sukob je počeo.
U skrivenoj odaji malenog muzeja usred Džordžije pronađeno je telo čoveka okruženo gomilom zapanjujućih grčkih antikviteta. Nestali su neprocenjiva zlatna posmrtna maska i kostim drevnog kralja koji je, po predanjima, vladao slavnom Mikenom. Kada Debora Miler, kustos muzeja, krene u potragu za maskom koja predstavlja najveće otkriće u svetu arheologije, otkriće da se iza nje krije zastrašujuća istina. Uvučena u vrtlog međunarodne zavere i istorijskih obmana, Debora se pita da li će uopšte imati dovoljno vremena da mračnu tajnu podeli sa svetom i spase sopstveni život? U Atrejevoj maski saznaćete zbog čega je blago za kojim su tragali nacisti, agenti ruskih tajnih službi i mnogi kolekcionari, i dalje predmet potrage svih onih koji maštaju o slavi antičkih junaka i prastarim legendama.


Malo na početku razvučeno ali je kraj odličan. Još jedna dobra istorijska avantura.
I kakvo bi to istorija bila da i nacisti nisu umješani  ;D

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #554 : 21.02.2012. 22:17:50 »
Nacisti su uvek u sve umešani ;D
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #555 : 23.02.2012. 14:35:12 »


Drevna tajna... Smrtonosna zavera... Dva čoveka učiniće sve DA otkriju tajne izgubljenih Nostradamusovih proročanstava.
 
Nostradamus je napisao hiljadu proročanstava. Sačuvana su samo 942. Šta se dogodilo sa katrenima koji nedostaju? Koje su to tajne čuvali, zbog kojih su morali da ostanu skriveni? I zašto je Nostradamus testamentom ostavio svojoj kćerki zapečaćen kovčeg? Ova misterija postaće opsesija dvojice muškaraca različitih žudnji. Adam Sabir je pisac koji očajnički želi da oživi posrnulu karijeru. Akor Bal pripadnik je drevnog tajnog društva čiji je zadatak da zaštiti i podrži ‘Tri antihrista’ koji se pominju u Nostradamusovim stihovima – Napoleona, Hitlera i ‘onog koji tek treba da dođe’... Njih dvojica kreću u uzbudljivu potragu za stihovima koji nedostaju – potragu punu opasnosti.


Odlična knjiga, u stilu Den Brauna. I nećete vjerovati nema nacista  ;D
Odoh sad čitati Tajnu postanka - Tom Noks, šta ću kada me je uhvatila glad za čitanjem.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #556 : 23.02.2012. 19:59:36 »
 zna li netko ima li Jo Nesbo još išta prevedeno osim:
Jo Nesbo- Spasitelj
 
 

Jo Nesbo - Crvendać
 
 


Jo Nesbo - Nemeza
 
              

Jo Nesbo - Đavolja zvijezda
 
              

i da li postoje e-knjige? hvala
Mrzim lopatare i limune

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #557 : 23.02.2012. 23:12:12 »

nema ništa osim toga, a izdano sve postoji u "e" obliku


May the Plasma be with you!

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #558 : 23.02.2012. 23:26:18 »
Znanje je najavilo za drugu polovici ove godine Snjegovića, a još su najavili i izdati u ovoj godini prve dvije knjige od Jo Nesboa - The Bat i
The Cockroaches.

Držim fige da izdaju sve tri knjige smileyNO1

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #559 : 24.02.2012. 01:34:30 »
Moze li mi neko reci da li su knjige od Roberta Ludluma o agentu Bournu dosta slicne ekranizaciji sa Matt Dejmonom,planirao sam citati knjige ali sam vec sve filmove pregledao pa me zanima da li se isplati citati knjige i zanima me da li idu istim redom kao i filmovi

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #560 : 24.02.2012. 01:50:24 »
Ovako, ima ti sveukupno 9 knjiga. Prve tri je napisao Ludlum, a ostalih 6 Lustbader nakon njegove smrti. U pripremi je i 10. knjiga. Najbolja ekranizacija je mini serija iz 1988. godine sa Richardom Chamberlainom. Ovaj sa Damonom ti je više modernija verzija http://www.imdb.com/title/tt0094791/

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #561 : 24.02.2012. 08:12:46 »
Moze li mi neko reci da li su knjige od Roberta Ludluma o agentu Bournu dosta slicne ekranizaciji sa Matt Dejmonom,planirao sam citati knjige ali sam vec sve filmove pregledao pa me zanima da li se isplati citati knjige i zanima me da li idu istim redom kao i filmovi

Filmovi sa Damonom i Ludlumove knjige nemaju ništa zajedničko osim naslova. Jedine sličnosti se mogu naći u prvom dijelu filma, ali i to je na kašičicu. Ludlumove knjige su odlične. Ja svaku progutao u dahu, mada mi je lik njegove žene žestoko išao na živce. Od Lustbadera sam pročitao jednu knjigu i mogu ti samo reći, slobodno zaobiđi njegove knjige o Bourneu jer nisu ni do koljena Ludlumovim. Ako ćeš čitati Lustbadera onda pronađi njegove Đian, Šan, Crno srce, Nula, Francuski poljubac. Odlični romani i topla preporuka ako voliš trilere, posebno serijal o Jakeu Marocu, Đian i Šan. Fanovi se godinama nadaju da će napisati i treću knjigu, mada je završio priču u drugoj knjizi. Ove novije mu nisam čitao (osim Bournea) jer nisam imao prilike dokopati ih se, ali možda i naručim štogod  :)

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #562 : 24.02.2012. 08:42:58 »
LemonzOO Laguna je u srijedu izbacila novu knjigu od Ju Nesbe-a - Lovci na glave  http://laguna.rs/n1844_knjiga_lovci_na_glave_laguna.html

aux još nisi čitao Bornovu trilogiju, ne znam šta čekaš  :dash 

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #563 : 24.02.2012. 15:31:18 »
hvala na odgovorima,od sutra navaljujem na Bournovu triologiju od Roberta Ludluma,malo mi je laknulo kad sam procitao da nema nikakve veze knjiga sa filmovom,filmovi su mi bili super ali mi je drago sto cu kroz knjige upoznati vjerovatno jos boljeg Jasona  :majstore

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #564 : 24.02.2012. 16:48:18 »
... ali mi je drago sto cu kroz knjige upoznati vjerovatno jos boljeg Jasona  :majstore

drastično

Ludlum je izvrstan pisac, ne znam koliko sam jutara dočekao s njegovim knjigama, uhvati te i zalijepi - ne možeš ni spavati

 smileyNO1
May the Plasma be with you!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #565 : 25.02.2012. 15:55:24 »
hvala krbo, tejma i peter_petrelli na obavijesti. valjda će nešto stići i do nas i BiH smileyNO1
Mrzim lopatare i limune

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #566 : 26.02.2012. 13:04:02 »
John Grisham
Suradnik





Kyle McAvoy obdaren je izuzetnim pravničkim umom i sve bi u njegovu životu bilo savršeno da nema mračne tajne koja bi mu u trenu mogla uništiti snove, karijeru, život. Tajne za koju je uvjeren da nikada neće procuriti u javnost, dok se jednog dana ne pokaže koliko je bio u krivu.

Muškarci koji će prići Kyleu u posjedu su kompromitirajućeg videa koji će iskoristiti kako bi ga uništili – ukoliko ne učini što od njega zahtijevaju. Ono, međutim, što će od njega tražiti jest nešto za što bi svaki mladi ambiciozan odvjetnik ubio: da prihvati ponuđeni posao na Manhattanu kao suradnik u najvećoj svjetskoj odvjetničkoj tvrtci u kojoj je radio kao ljetni stažist. Ukoliko pristane, naći će se na brzom putu prema partnerstvu, a time, naravno, i društvenom ugledu i bogatstvu. Kvaka je u sljedećem: Kyle neće raditi za tvrtku, već protiv nje zbog 800 milijardi dolara vrijednog spora između dvije divovske korporacije. Iako je bio odlučio nekoliko godina baviti se dobrotvornim radom, Kyle će biti prisiljen prihvatiti posao i tako se naći uhvaćen između kriminalnih umova koji njime manipuliraju, FBI-a i njegove vlastite odvjetničke tvrtke, u zloćudnoj zavjeri iz koje se čak niti on, usprkos svom svojem intelektu, hrabrosti i lukavosti, možda neće uspjeti izvući živ.

John Grisham romanom Suradnik ostaje vjeran žanru koji ga već gotovo dva desetljeća ne skida s vodećih mjesta top ljestvica najprodavanijih knjiga – pravnim trilerima. Samo u 1990-ima njegovi su se romani diljem svijeta prodali u više od šezdeset milijuna primjeraka, što je Grishama učinilo jednim od najpopularnijih autora svih vremena. Suradnik pokazuje kako Grisham, kad su u pitanju vrhunski napisani romani koji tematiziraju pravnički svijet, još dugo nema namjeru posustati.
Kao i većina prethodnih romana ovog nevjerojatno plodnog autora, i ovaj će uskoro biti ekraniziran: najveća mlada holivudska zvijezda Shia LaBeouf pod producentskom palicom Lorenza di Bonaventure (koji potpisuje rad na filmskom akcijskom serijalu Transformers) glumit će Kylea.



Ne znam što točno da kažem, nije fantastičan roman ali se da pročitati, moja ocjena 7,5/10
« Zadnja izmjena: 26.02.2012. 13:06:05 drazen »

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #567 : 28.02.2012. 00:03:27 »
Danas sam dosao konacno do Bournovog identiteta i za danas procitao gotovo pola knjige,knjiga je mnogo bolja od filma i jos jednom je potvrdila da nikad film nece moci nadmasiti knjigu,sada mi Matt Dejmon izgleda kao blijeda kopija Jasona iz knjige i ubuduce cu prvo procitati knjigu a film necu ni gledati  ;D

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #568 : 28.02.2012. 00:34:38 »
Danas sam dosao konacno do Bournovog identiteta i za danas procitao gotovo pola knjige,knjiga je mnogo bolja od filma i jos jednom je potvrdila da nikad film nece moci nadmasiti knjigu,sada mi Matt Dejmon izgleda kao blijeda kopija Jasona iz knjige i ubuduce cu prvo procitati knjigu a film necu ni gledati  ;D

Knjige su sve bolje kako odmičeš sa njima, mada je meni lično nešto druga najbolja  smileyNO1

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #569 : 01.03.2012. 09:23:32 »


U suncem sprženim pustinjama istočne Turske arheolozi otkrivaju kameni hram, najstariju građevinu na svetu. Reporter Rob Latrel dobija zadatak da napiše reportažu o tom arheološkom lokalitetu.

Na licu mesta saznaje da je ova izuzetna građevina zakopana pre desetak hiljada godina. Zašto?

Šokantno otkriće preti društvenom poretku planete. Samo jedan čovek zna tajnu. Nameran je da uništi sve tragove njenog postojanja, pre nego što bude otkrivena.

Između ruševnih irskih zamkova i jalovih pustoši Kurdistana, istorijska svedočanstva, naučna saznanja i biblijske misterije stapaju se u neodoljivu pripovest koja opčinjava čitaoca od prve do poslednje strane.


Odlična knjiga, od prve do poslednje strane  ;D

Tags: