Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426256 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #450 : 27.11.2011. 23:31:01 »
Andjeli i demoni

Napet triler, bas u Braunovom stilu. Inace totalna konfuzija na kraju, nije se zavrsilo ni priblizno onom sto sam ocekivao.   ;D

U svakom slucaju 8/10


A poceo sam sa citanjem Zelene milje i neverovatno koliko mi je knjiga pitka i koliko se brzo cita...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #451 : 28.11.2011. 03:18:48 »



A poceo sam sa citanjem Zelene milje i neverovatno koliko mi je knjiga pitka i koliko se brzo cita...

ako nisi, pogledaj film. Stvarno dobro.
May the Plasma be with you!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #452 : 28.11.2011. 08:43:57 »
Film je odlična ekranizacija knjige. Nema niti jednog propusta, sve što je u knjizi, to je u filmu. Isto vrijedi i za The Mist te The Shawshank Redemption. Što i ne čudi kada je Darabont redatelj, najbolji za Kingove knjige, bez sumnje. Makar je i Reiner u vrhu, Stand By Me i Misery  clapp

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #453 : 28.11.2011. 15:50:44 »



meni odlična knjiga, volim taj žanr tako da mi je knjiga super legla...

ocijena - 10/10

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #454 : 28.11.2011. 17:26:23 »
Anders Roslund / Börge  Hellström
Tri sekunde




Inteligentan, napet i nadasve brutalan kriminalistički roman iz zajedničkog pera nagrađivanog novinara i bivšeg kriminalca.
Piet Hoffmann vodi dvostruki život.
Jedan s voljenom obitelji – suprugom i dva malena sina – koju pod svaku cijenu nastoji zaštititi. I drugi, tajni život, u kojem svakoga dana stavlja sve na kocku...
On je najbolji tajni operativac švedske policije, a za njegovo postojanje zna samo jedna osoba. Nakon što isporuka droge u kojoj sudjeluje krene po zlu, suočava se s najtežim zadatkom u svom životu – mora se infiltrirati u najozloglašeniji švedski zatvor...
Jedna prilika i tri sekunde da izvuče živu glavu... Hoće li biti dovoljne?


ma, onako, od mene jadnih 5/10

krenuo sa i ja s čitanjem Tri sekunde ali me nije nešto uspijela zaintrigirati u početku pa sam stao, još ću si dobro razmisliti hoću li je pročitati do kraja  ;)

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #455 : 28.11.2011. 20:53:17 »
Film je odlična ekranizacija knjige. Nema niti jednog propusta, sve što je u knjizi, to je u filmu. Isto vrijedi i za The Mist te The Shawshank Redemption. Što i ne čudi kada je Darabont redatelj, najbolji za Kingove knjige, bez sumnje. Makar je i Reiner u vrhu, Stand By Me i Misery  clapp

Pa sam King je rekao da je Darabont imao muda napraviti onakav kraj u The Mist kakav on nije smio u knjizi, a htio je. Meni film inače vrh. Pogledao ga u dahu, više puta  ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #456 : 28.11.2011. 23:48:36 »
Dennis Lehane - Zatvoreno ostrvo  10/10

Šta reći osim fenomenalno! Pročitati obavezno, pre gledanja filma!
Isto toplo preporučujem. Ni dan danas nisam pogledao film. Ljudi mi govorili da je film ubica, ali raja, ja sam to čitao, ne mogu se sad prebaciti tek tako, možda nekad u životu rešim.
iShare, noProfit


Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #457 : 29.11.2011. 00:44:27 »
Film je odlična ekranizacija knjige. Nema niti jednog propusta, sve što je u knjizi, to je u filmu. Isto vrijedi i za The Mist te The Shawshank Redemption. Što i ne čudi kada je Darabont redatelj, najbolji za Kingove knjige, bez sumnje. Makar je i Reiner u vrhu, Stand By Me i Misery  clapp

Pa sam King je rekao da je Darabont imao muda napraviti onakav kraj u The Mist kakav on nije smio u knjizi, a htio je. Meni film inače vrh. Pogledao ga u dahu, više puta  ;D

+1 za film clapp jedan od najboljih krajeva ikad

@On topic

Ponovo iščitavam Zadužbinu, Čarobna knjiga je odlučila da štampa Asimova posle verovatno 30 godina od zadnjeg izdanja na srpskom


Offline zvezdasica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 389
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #458 : 29.11.2011. 01:21:57 »
Ja sam se tako namuchila sa Zelenom miljom, da poshtujem sve one koji su je sa uzhivanjem prochitali do kraja. Mada, prvo sam gledala film, to mi je verovatno umanjilo zhelju za knjigom.


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #459 : 29.11.2011. 22:22:17 »


Citat:
Novinarku Holly Thorne zaintrigirao je čudan spasitelj – Jim Ironhart. Čak se i zaljubljuje u njega. Ali koja je to moć prisilila obična čovjeka da spasi dvanaest života u tri mjeseca? Kakve su vizije opsjedale njegove snove? Zašto je u snu šaputao: Postoji neprijatelj. On dolazi. Sve će nas ubiti…

čini mi se kako ovo važi za jedno od boljih Koontzovih djela - meni je bilo zabavno.

May the Plasma be with you!

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #460 : 03.12.2011. 23:12:50 »
Jel' zna neko odakle mogu da skinem 3. i 4. knjigu iz edicije Hrvatska na tajnim zemljovidima 18. i 19. st., Petrovaradinsku puk. i Srijemsku županiju.
« Zadnja izmjena: 03.12.2011. 23:15:08 Samisko »
De gustibus non est disputandum.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #461 : 10.12.2011. 13:23:49 »


kratak opis :

Priču koja slijedi ni u snu nisam namjeravala prenijeti na papir. Međutim, svojevrstan šok koji sam nedavno doživjela nagnao me da se ponovno osvrnem na neke od najmučnijih događaja u svojem životu, kao i u životima nekolicine ljudi koje sam najviše voljela. Priča govori o tome kako sam se kao šesnaestogodišnja djevojka otputila u potragu za ocem i njegovom prošlošću, o tome kako je on krenuo u potragu za svojim ljubljenim mentorom i njegovom prošlošću, o tome kako smo se svi pronašli najednom od najmračnijih puteva koji vode u povijest. Priča govori o tome tko je preživio potragu, a tko nije, te zašto. Kao povjesničarka, spoznala sam da svi koji pokušavaju prodrijeti u povijest zapravo nisu nužno u stanju preživjeti. Osim toga, opasnost se ne krije samo u tom povratku u prošlost: neki put i sama povijest neumoljivo pruža mračne kandže prema sadašnjosti, nastojeći nas dohvatiti.


odlična, odlična knjiga, topla preporuka ljubiteljima misterija i Drakule, mene je knjiga oduševila...

pročitao sam je na nagovor supruge i nisam požalio ;D

ocjena 10/10

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #462 : 11.12.2011. 14:44:33 »


kratak opis :

Priču koja slijedi ni u snu nisam namjeravala prenijeti na papir. Međutim, svojevrstan šok koji sam nedavno doživjela nagnao me da se ponovno osvrnem na neke od najmučnijih događaja u svojem životu, kao i u životima nekolicine ljudi koje sam najviše voljela. Priča govori o tome kako sam se kao šesnaestogodišnja djevojka otputila u potragu za ocem i njegovom prošlošću, o tome kako je on krenuo u potragu za svojim ljubljenim mentorom i njegovom prošlošću, o tome kako smo se svi pronašli najednom od najmračnijih puteva koji vode u povijest. Priča govori o tome tko je preživio potragu, a tko nije, te zašto. Kao povjesničarka, spoznala sam da svi koji pokušavaju prodrijeti u povijest zapravo nisu nužno u stanju preživjeti. Osim toga, opasnost se ne krije samo u tom povratku u prošlost: neki put i sama povijest neumoljivo pruža mračne kandže prema sadašnjosti, nastojeći nas dohvatiti.


odlična, odlična knjiga, topla preporuka ljubiteljima misterija i Drakule, mene je knjiga oduševila...

pročitao sam je na nagovor supruge i nisam požalio ;D

ocjena 10/10

izgleda zanimljivo,sutra se bacam u potragu

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #463 : 11.12.2011. 15:34:26 »


kratak opis :

Priču koja slijedi ni u snu nisam namjeravala prenijeti na papir. Međutim, svojevrstan šok koji sam nedavno doživjela nagnao me da se ponovno osvrnem na neke od najmučnijih događaja u svojem životu, kao i u životima nekolicine ljudi koje sam najviše voljela. Priča govori o tome kako sam se kao šesnaestogodišnja djevojka otputila u potragu za ocem i njegovom prošlošću, o tome kako je on krenuo u potragu za svojim ljubljenim mentorom i njegovom prošlošću, o tome kako smo se svi pronašli najednom od najmračnijih puteva koji vode u povijest. Priča govori o tome tko je preživio potragu, a tko nije, te zašto. Kao povjesničarka, spoznala sam da svi koji pokušavaju prodrijeti u povijest zapravo nisu nužno u stanju preživjeti. Osim toga, opasnost se ne krije samo u tom povratku u prošlost: neki put i sama povijest neumoljivo pruža mračne kandže prema sadašnjosti, nastojeći nas dohvatiti.


odlična, odlična knjiga, topla preporuka ljubiteljima misterija i Drakule, mene je knjiga oduševila...

pročitao sam je na nagovor supruge i nisam požalio ;D

ocjena 10/10

izgleda zanimljivo,sutra se bacam u potragu

imaš u Tisak Media, cca 30 kn mekane korice  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #464 : 11.12.2011. 16:19:57 »
Odlična knjiga koja je stavljena u realan kontekst. Spominju se neki talijanski gradovi i Dubrovnik. Ono što je najbolje su opisi. Jedno poglavlje se opisuje njezino putovanje kroz različite gradove, a u drugom poglavlju vrhunska priča puna napetosti. Puno potrage, tajanstvenih ljudi

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #465 : 11.12.2011. 18:38:36 »
Odlična knjiga koja je stavljena u realan kontekst. Spominju se neki talijanski gradovi i Dubrovnik. Ono što je najbolje su opisi. Jedno poglavlje se opisuje njezino putovanje kroz različite gradove, a u drugom poglavlju vrhunska priča puna napetosti. Puno potrage, tajanstvenih ljudi


čitao si?  ;)

opisi zapadno i istočno europskih gradova tog vremena su fenomenalni ;), a još bolje su opisane ruralne sredine ist. europe  pionir


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #466 : 11.12.2011. 18:56:00 »
Da, meni su najbolji opisi onih baroknih građevina  :) inače nisam baš nailazio na pozitivne kritike za ovu knjigu. Neki kažu da je dosadna, da je pretjerala s tim opisima, ali meni je baš to najveći plus ove knjige

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #467 : 11.12.2011. 19:07:06 »
Da, meni su najbolji opisi onih baroknih građevina  :) inače nisam baš nailazio na pozitivne kritike za ovu knjigu. Neki kažu da je dosadna, da je pretjerala s tim opisima, ali meni je baš to najveći plus ove knjige

nisam ni ja baš neki ljubitelj detaljnih opisa u knjigama ali u ovoj su mi bili odlični, taman koliko treba, dosadna?, ja se nisam mogao zaustaviti s čitanjem  :P sve ovisi o ukusima...

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #468 : 11.12.2011. 19:13:44 »


Dobitnik nagrade Ijan Fleming

Kada strah ućutka naciju, jedan čovek mora reći istinu. 

U Staljinovom Sovjetskom Savezu zločin ne postoji. Ali ipak milioni žive u strahu. Najmanja sumnja u nelojalnost ili pogrešna reč u pogrešno vreme nevinu osobu može osuditi na smrt. Oficir Državne bezbednosti Lav Demidov, ratni heroj i idealista, veruje da pomaže u stvaranju savršenog društva. Nakon što prisustvuje propitivanju jednog nevinog čoveka, Lav počinje da se koleba, i pošto dobije naređenje da sprovede istragu o svojoj ženi Raisi, primoran je da odluči kome je zaista odan.

A onda se dešava nemoguće. Ubica koji ne bira žrtve ostavlja svoj krvavi trag širom zemlje. Sve u šta je Lav ikada verovao ruši se. Iako su ga neprijatelji prokazali, a on i Raisa su proterani, Lav rizikuje sve kako bi pronašao kriminalca čije samo postojanje država ne priznaje. U bekstvu Lav otkriva da pravu opasnost ne predstavlja ubica koga pokušava da uhvati, već zemlja koju pokušava da zaštiti.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #469 : 11.12.2011. 19:16:53 »
Ma ja obožavam opise u knjigama. Što detaljnije, to bolje. A nitko to ne radi bolje od Kinga. Taj čovjek je nevjerojatan kada su u pitanju opisi. Zato i mnoge ekranizacije nisu dobre, ali samo kao ekranizacije. Kao filmovi su više nego dobri, a neki vrhunski. Kod njega je sve napravljeno do sitnih detalja, zato su mu likovi i toliko životopisni  :)

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #470 : 20.12.2011. 17:09:21 »


Firenca, XV. stoljeće.
Jedna politička i vjerska urota mogla je promijeniti povijest talijanske renesanse.
Dana 26. travnja 1478. na glavnom oltaru katedrale u Firenci okupilo se lokalno plemstvo predvođeno čelnim čovjekom Republike Lorenzom Medicijem, zvanim Veličanstveni. Na vrhuncu mise urotnici su izvukli bodeže koje su krili pod plaštevima i okomili se na meceninu obitelj. Samo ako ubiju Lorenza Veličanstvenoga, moći će ovladati gospodarstvom čitavoga kršćanskog svijeta.
Politička i vjerska urota koju su pokrenuli obitelj Pazzi i papa Siksto IV. protiv Medicija poznata je kao urota Pazzija.
Tko je bio u Firenci toga tragičnog jutra? Koliko je ljudi znalo što će se dogoditi? Koliko je ljudi bilo krišom naoružano? Tko je izdao posljednju zapovijed?
Mnogi ugledni ljudi renesanse kao što su Leonardo da Vinci, Botticelli i Machiavelli zabilježili su taj događaj u svojim djelima, ali nitko se nije toliko približio samom događaju kao slikar Pierpaolo Masoni.

Firenca, XXI. stoljeće.
Jedna studentica priprema doktorsku disertaciju o slikaru mračne prošlosti i preko tajanstvene slike otkriva tko je bio pravi začetnik urote koja se odvijala pod najvećom svetom kupolom kršćanstva.
Renesansna slika otkrila je ono što povijest nije uspjela u petsto godina.


soldan roman,ali sam očekivao puno puno više  ;)

ocjena 8/10

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #471 : 20.12.2011. 21:13:40 »


Spoiler for Hiden:
Jahta je nestala. Posada je preživela. NIKO ne zna gde su.

Savršen porodični odmor pretvorio se u košmar.

PLOVIDBA POČINJE
Daleko na pučini, rajski odmor porodice Dan već na samom početku naslućuje im pakleno putovanje. Kari, najstarije dete Danovih, bacila se sa palube u želji za pažnjom. Šesnaestogodišnji Mark se naduvao u potpalublju. A desetogodišnjak Erni pokazuje prve znake katatonije. Ovo putovanje bi im moglo biti najgori odmor dosad.

VETROVI SU POVOLJNI
Ketrin Dan se nadala da će ovo putovanje zbližiti njenu porodicu uzdrmanu iznenadnom smrću muža četiri godine ranije. Možda bi joj želja i bila ispunjena da je njen novi suprug, uspešni advokat, mogao poći sa na odmor sa njima...

POMIRITE SE SA SMRĆU
Iznenada, desila se savršena nezgoda. Suočeni sa opasnošću, Danovi ponovo shvataju koliko im porodica znači. Ali nevolja je samo delić opasnosti koja im preti – neko želi da bude siguran da se Danovi nikada ne vrate kući.

Ovim romanom neverovatnih obrta u kojem je zlo ogrnuto zavodljivom lepotom Džejms Paterson uspeva da nam predstavi morsku avanturu koja je uzbudljivija i strašnija od filma Ajkula.                   

Sve u svemu, knjiga je super za opuštanje, čita se brzo, jer kad je jednom uzmete u ruke nećete je ispustiti dok ne dođete do samog kraja. Jeste da mi je bila dosta predvidiva, ali sam imao utisak kao da gledam neki filmčić, jer se radnja odvija vrlo brzo i paralelno na više mesta.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #472 : 22.12.2011. 09:40:13 »


Mlada žena pronađena je mrtva u svome stanu u Oslu. Na lijevoj ruci amputiran joj je prst, a pod kapkom skriven sićušan crveni dijamant u obliku pentagrama – đavolje zvijezde. Detektiv Harry Hole isprva odbija surađivati u istrazi koju vodi njegov dugogodišnji suparnik Tom Waaler. Ipak, pod prijetnjom otkaza, Harry je prisiljen otrijezniti se i posvetiti poslu. Na pomolu je val sličnih ubojstava, a modus operandi upućuje na to da je Oslo pretvoren u poligon serijskog ubojice. Đavolja zvijezda predstavlja ključ za razrješenje niza slučajeva.

Jo Nesbo nas sjajnim novim trilerom nevjerojatne dinamike i spektakularnih obrata ponovno vodi do šokantne završnice.


Odličan napeti triller  smileyNO1, ovo mi je prva knjiga od Jo Nesbo-a, a ujedno i o serijalu s detektivom Harry Hole-om koji je u ovoj knjizi odličan, dijalozi i izjave Hole-a kultne... ;D

Slijede Crvendać i Nemeza i nove pustolovine Harry Hole-a ;)

ocjena 10/10




Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #473 : 24.12.2011. 14:53:26 »
Dugo putovanje kuci od Nadife Mohamed,pretuzna knjiga o djeci iz Afrike koja gladuju po ulicima i koja su prinuđena da se u maloljetnim godinama bore za goli zivot,radnja knjige je smjestena pred sam drugi svjetski rat gdje ce djecak u potrazi za ocem koji ga je napustio postat  svjedok uzasa brutalnog rata,topla preporuka za ovu knjigu  smileyNO1 izgleda da postoji vise naziva za ovu knjigu zavisno od toga ko ju je prevodio,zajednicki je omot ove knjige koji je u svim izdanjima isti


« Zadnja izmjena: 24.12.2011. 15:00:38 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #474 : 24.12.2011. 18:34:16 »


"Ovo je priča o Bridi, mladoj i lepoj Irkinji, i njenoj potrazi za spoznajom sveta. Na tom duhovnom putovanju, ona upoznaje mudraca koji je podučavao kako da savlada svoje strahove, i ženu koja uči da pleše osluškujući skrivenu muziku sveta. Oni prepoznaju Bridinu darovitost, ali moraju je pustiti da do otkrića dođe sama. Dok Brida traga za svojom sudbinom, pokušava, uz mnogo teškoća, da pronađe ravnotežu između ljubavi i želje da se promeni.

Brida je dirljiva priča o ljubavi, misterijama i hrabrosti, o duhovnoj strani erosa i erotičnoj strani duhovnosti."

U celoj knjizi vrede samo par pasusa i citata... Ne sviđa mi se toliki miks žanrova, ima svega i svačega, počev od duhovnosti, veštičarenja, drame, naučne fantastike, opisa šumskih predela itd. Preskočite...
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #475 : 31.12.2011. 10:46:31 »


Spoiler for Hiden:
Godina je 1540. Talentirani odvjetnik i razočarani pristaša reformacije Matthew Shardlake prihvaća se obrane mlade djevojke optužene za ubojstvo dječaka, a zatim ga kraljev glavni ministar, lord Cromwell, ponovno angažira za novi “specijalni” zadatak. Naime u knjižnici ukinutog londonskog samostana slučajno je otkrivena formula grčke vatre, legendarne smjese zahvaljujući kojoj su Bizantinci u 8. stoljeću bili uništili moćnu arapsku mornaricu, a koja je stoljećima bila izgubljena. Kada Shardlake krene u potragu za tajnom formulom, otkriva da su njezini posjednici, kraljevski službenik i njegov brat alkemičar, upravo okrutno ubijeni, a zapis je netragom nestao... U povijesnom, snažnom i inteligentnom romanu “Crna vatra”, C. J. Sansom donosi precizan prikaz engleskog društva u 16. stoljeću, od neljudskih uvjeta života, preko Dickensovski jezovitih tamnica, onečišćene Temze i malih uličnih prosjaka do zavjera na kraljevskome dvoru. Roman je baziran na povijesnim ličnostima Engleske - kralju Henriku VIII. te njegovom glavnom ministru lordu Thomasu Cromwellu u vrijeme prekida odnosa s Rimom i samoproglašenjem Henrika VIII. glavom Crkve uz začetak doktrine ukidanje samostana i bogoslužja na latinskom i po prvi puta tiskanju Biblije na engleskom jeziku. Naziv romana simbolizira davni primitivni bacač plamena otkriven u 7. stoljeću u Carigradu koji su uspješno koristili Bizantinci u borbi protiv arapske mornarice.



odličnan triler, čita se u jednom dahu  smileyNO1

ocjena 10/10

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #476 : 01.01.2012. 01:27:29 »
Segrta Hlapica tamo u 3. razz :)
Salim se, mislim da sam zadnje citao Warcraft knjige

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #477 : 01.01.2012. 17:30:17 »
Michael Crichton - Piratske širine






Karibi, 1665. godine. Jamajka je udaljena kolonija engleske krune koja odolijeva golemoj prevlasti Španjolskoga carstva. Glavni grad Port Royal nesmiljeno je mjesto, puno taverni i bestidnih kuća, čijim ulicama teče grog, a ljudski životi lako mogu skončati udarom bolesti - ili bodeža. Zakon je u rukama onih koji su dovoljno odvažni da ga sami kroje.

Guverner Jamajke želi zadržati postojeći status quo. No španjolska galija El Trinidad, krcata bajoslovnim blagom usidrena je u utvrđenoj luci na obližnjem otoku Matanceros, pod paskom krvožednog Cazalle, miljenika samoga kralja Španjolske. Ta galija djeluje kao plijen kojeg bi se pravi čovjek mogao domoći, a pravi čovjek za taj nemogući zadatak je kapetan Charles Hunter, za neke iskusni pomorac, za druge pirat.

Kad okupi posadu svojeg broda Cassandre, Hunter će zaploviti u pothvat koji djeluje zahtjevno - premda ni ne sluti kakve mu sve opasnosti stoje na putu do plijena u zlatu. Pljačka u koju su pošli pogibeljnija je od najkrvavijih legendi koje kruže Karibima - i jedna od najzamamnijih pripovijesti ikada ispisanih o ovom polumitskom razdoblju povijesti...


Ocjena od mene 9/10.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #478 : 05.01.2012. 14:35:25 »
Moze li SIGMA serijal od Rolinsa da se cita bez prve knjige. Mislim, jesu li knjige povezane? Posto Pescanu Oluju nigde ne mogu da nadjem.
Samo, Judin Soj, Crni red i Mapu Kostiju.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #479 : 07.01.2012. 17:53:22 »
Spoiler for Hiden:


  Naprasna smrt novinara dovodi tajnog agenta Gabriela Allona u Rusiju. Ne u sumornu Moskvu iz sovjetskih vremena, već u modernu Moskvu preplavljenu naftnim bogatstvom kojom vlada nova generacija bogatih staljinista. Jedan od njih je Ivan Karkov, bivši pukovnik KGB-a, čije je svjetsko carstvo izgrađeno unosnim i beskrupuloznim poslovima trgovine oružjem. Karkov namjerava prodati najopasnije rusko oružje Al-Qa'idi. Želi li ga Allon u tome spriječiti, mora doznati mjesto i vrijeme isporuke...
 "Pucnjave, otmice i zavjere međunarodnih terorista prate Gabriela Allona kamo god krenuo."
USA Today
 "Allon... je vjerojatno najslavniji superšpijun kojeg nije glumio Daniel Craig."
Daily Telegraph
 "Vrhunac suvremene špijunske proze."
Publishers Weekly
 

Moja ocjena: oooonako, više no samo prolazno, 7,5/10

nastavak romana iz spoilera:

DANIEL SILVAPREBJEG








Nakon što je uništio najopasnijeg čovjeka na svijetu, špijun Gabriel Allon vratio se restauriranju slika u idiličnoj Umbriji, ali iz Londona mu stiže katastrofalna vijest. Prebjeg i bivši ruski obavještajac, koji je Gabrielu spasio život, nestao je bez traga... Gabriel i njegova ekipa ulaze u smrtonosnu igru živaca, a protivnik im je ubojiti ruski oligarh i krijumčar oružja Ivan Harkov. U opasnosti da izgubi ono što mu je najdraže u životu, Gabriel će proći kroz kušnje o kojima nije ni sanjao...


mislio sam da će biti mnogo bolje od prvog dijela (pošto su romani obično takvi) ali opet, malo više no sasvim prosjećno
moja ocjena 7/10
« Zadnja izmjena: 07.01.2012. 17:55:02 drazen »

Tags: