Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426256 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #360 : 15.09.2011. 11:50:42 »
OK :) Ima na sajmu interesantnih stvari, ovi domaći papci neće da spuste cijenu knjigama nikako. Izdavači iz Srbije su odlični, malo popričaš sa njima i svaki će ti spustiti cijenu :)

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #361 : 16.09.2011. 12:31:24 »


Stell, predugo si unutra. Izađi. Nema tog komada kamena koji je vrijedan da umreš za njega.
Samo što se ovdje ne radi o običnom kamenu, već o plavom kristalu koji je drevni, izumrli narod Maja izradio kako bi svijet spasio od propasti; o safiru tako savršenom, tako moćnom da su stoljećima ljudi ubijali kako bi ga posjedovali ili uništili.
Drevno proročanstvo kaže kako će, ako se trinaest lubanja ponovno ne okupi, svijetu 21. prosinca 2012. doći kraj. Znanstvenik iz 16. stoljeća, Cedric Owen, posljednji Čuvar jedne od lubanja, umro je kako bi njezina tajna ostala sačuvana. Gotovo pet stoljeća kasnije, tek vjenčani par Stella Cody i Kit O’Connor dešifrirat će Owenovu šifru, suočiti se s proročanstvom i početi potragu za skrivenom lubanjom, te se pritom zaplesti u borbu između čuvara lubanja i onih koji su odlučni uništiti ih i tako svijet privesti kraju. Napori Stelle i Kita da spriječe nadolazeću apokalipsu pretvorit će se u zastrašujuću, smrtonosnu, sudbonosnu borbu između dobra i zla, ali i borbu protiv vremena koje neumitno (i brzo) istječe do 21. prosinca.

Jedna od najistaknutijih britanskih autorica kriminalističkog romana, u svom romanu Kristalna lubanja pomiješat će avanturu, nadnaravni fenomen, drevnu civilizaciju i kriptografiju kako bi stvorila napetu kombinaciju povijesti, mita i znanosti. Od tajni Maja, preko britanskog dvora u 16. stoljeću, pa do zastrašujućeg proročanstva o kraju svijeta, triler Mande Scott ostavit će vas bez daha i natjerati na iščekivanje datuma koji je zagonetna i napredna civilizacija Maja označila kao kraj jednog vremenskog ciklusa, a s njime i svijeta kakav poznajemo.

Odlična knjiga, malo me podsjeća na Rolinsa  clapp

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #362 : 16.09.2011. 19:37:44 »
Hvala na informacijama. Na sajam odoh danas  da vidim šta ima jeftino  ;D
Dosta ti knjiga što ti skidaš (na našem jeziku) sam ja pustio u promet  :mjuza
Samo pod drugim nickom. Ako ti treba koja knjiga u PDF obliku samo javi.

Mogu li ja zamoliti za neki site sa knjigama  u pdf,mobi, azw ili koji su več ti fajlovi. Nemam baš neku određenu želju ali kako gledam, knjige koje su u ovoj temi pomenute izgledaju uglavnom dobro. U ponedeljak dobijam Kindle, pa da ga malo isprobam.  ;D


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #363 : 16.09.2011. 22:22:59 »
Predlažem da se neko prihvati pravljenja foruma samo za razmenu knjiga, po istom principu kao i Prijevodi-online (Bez Linkova). Dakle, komentarišemo knjige (kao na ovoj temi), čitače knjiga, softver za konverziju (bilo sa skeniranog bilo iz nekog drugog formata) i tako to. Svako bi mogao da postavi spisak knjiga koje ima (ne i linkove) i tako to. Ja bih mogao da se prihvatim pravljenja jednog takvog forumčića (na nekom besplatnom serveru sa reklamama (NPR forumer), ali samo ako bi se nakupilo dovoljno zainteresovanih. Ne bih, do duše imao previše vremena za moderisanje, tako da bih Administratore i Moderatore rado birao od proverenih ljudi odavde.
Naravno, ako ima neko drugi da hoće tako nešto da uradi, ne mešam se. Samo, smatram da nam to treba, a odvlačimo ovu temu u OT.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #364 : 16.09.2011. 23:52:16 »
Predlažem da se neko prihvati pravljenja foruma samo za razmenu knjiga, po istom principu kao i Prijevodi-online (Bez Linkova). Dakle, komentarišemo knjige (kao na ovoj temi), čitače knjiga, softver za konverziju (bilo sa skeniranog bilo iz nekog drugog formata) i tako to. Svako bi mogao da postavi spisak knjiga koje ima (ne i linkove) i tako to. Ja bih mogao da se prihvatim pravljenja jednog takvog forumčića (na nekom besplatnom serveru sa reklamama (NPR forumer), ali samo ako bi se nakupilo dovoljno zainteresovanih. Ne bih, do duše imao previše vremena za moderisanje, tako da bih Administratore i Moderatore rado birao od proverenih ljudi odavde.
Naravno, ako ima neko drugi da hoće tako nešto da uradi, ne mešam se. Samo, smatram da nam to treba, a odvlačimo ovu temu u OT.

I ja sam za  smileyNO1

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #365 : 17.09.2011. 17:02:10 »
Hvala Peteru i krbi na linkovima. Ima knjiga za cijeli život.   clapp  Napuniču taj kindle do vrha.   ;D
Ali znate kako je, kada ima svega u izobilju onda si čovjek zaželi nešto treče...  :-[
Nikako ne mogu nači 1. i 3. dio knjige Džona Dvanaest Jastrebova (Putnik i Zlatni Grad), pa ako se nađe u dobra čovjeka...  drinks

Ideja o forumu knjiga je odlična.   smileyNO1



Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #366 : 17.09.2011. 17:55:36 »
Hvala Peteru i krbi na linkovima. Ima knjiga za cijeli život.   clapp  Napuniču taj kindle do vrha.   ;D
Ali znate kako je, kada ima svega u izobilju onda si čovjek zaželi nešto treče...  :-[
Nikako ne mogu nači 1. i 3. dio knjige Džona Dvanaest Jastrebova (Putnik i Zlatni Grad), pa ako se nađe u dobra čovjeka...  drinks

Ideja o forumu knjiga je odlična.   smileyNO1

Nažalost lik koji je skenirao je odradio samo drugi dio. Prvog i trećeg još nema.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #367 : 17.09.2011. 18:27:35 »
Ja sam kupio sve tri knjige pošto ovi u biblioteci nikako da nabave 2. deo, kupio na sajmu prva dva dela i onda sam sad na poslednjem (prošlogodišnjem) sajmu uzeo i treći ;D... Kad su biblioteke takve kakve su...
De gustibus non est disputandum.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #368 : 17.09.2011. 21:37:32 »


Danas dovršena. Što reći?

Ne sviđa mi se izdavačeva pohlepa - izdanje u dva dijela s nekim prozirnom razlogom.

Ako se pogleda na Amazon vidi se kako su ameri izdali kompletnu tvrdoukoričenu knjigu debljine samo 58mm.

Znači pošten papir i nemaš problema. S druge strane je Algoritam i njihov "karton za jaja" gdje bi kompletna
knjiga bila jedno 200mm debela i 3 kg teška s koricama koje izdrže 2-3 čitanja prije neprepoznatljivosti.

O nasilnom prekidu radnje da i ne govorim no vrhunac svega je to umotati u objašnjenje kako je to zbog mene.
Ma moš' mislit' !

Naravno da svatko tko prati sagu mora ovo pročitati, tu zbora nema, a primjećujem kako je Martin ostario.
Postao je znatno ciničniji i odlepršao u jači naturalizam (to dođe s godinama)

Tako da imate sočne opise ubojstava, sječenja, utroba i seksa. Daleko snažnije i živopisnije nego u ranijim nastavcima a da se i nije nečega baš previše dogodilo.

Tyrion mi je i dalje naj lik - ciničan i opak - podsjeća me na det. Dalziela

Čitati, obvezno

May the Plasma be with you!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #369 : 17.09.2011. 21:46:07 »
Hvala Peteru i krbi na linkovima. Ima knjiga za cijeli život.   clapp  Napuniču taj kindle do vrha.   ;D
Ali znate kako je, kada ima svega u izobilju onda si čovjek zaželi nešto treče...  :-[
Nikako ne mogu nači 1. i 3. dio knjige Džona Dvanaest Jastrebova (Putnik i Zlatni Grad), pa ako se nađe u dobra čovjeka...  drinks

Ideja o forumu knjiga je odlična.   smileyNO1
Kupio sam ja golden city ako hoćeš eng. verziju. Samo mi javi da skinem DRM i šaljem ti na mail
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #370 : 17.09.2011. 23:11:10 »
Ako budeš stvarno tako dobar, bit ču ti zahvalan. Kad več mora da čitam poker literaturu na engleskom, valjda ču se snači i sa Džonom.   ;D
Kad budeš gotov poslat ču ti adresu, a ne moraš žuriti ionako mora da nađem i prvi dio. Pogledat ču malo po Tuševima (slovenački Konzum) , mada mi se čini da nije ni prevedena na slovenački.   ???


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #371 : 17.09.2011. 23:13:13 »
Imam ja Putnika na Srpskom, ali papirnu. Žao mi je što nemam brz skener
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #372 : 17.09.2011. 23:36:07 »
Čitati, obvezno
Ti to ozbiljno?! Daj, krbo, ja sam poludio! Na stranu što razvodnjava radnju i što se praktično već pretvorio u Džordana, ali neopisivo mi više ide na živce (ne otvaraj nipošto ovaj spojler ako bi ti to moglo pokvariti šmek; pošto si čitao na hrvatskom, pretpostavljam da si pročitao samo prvi dio)
Spoiler for Hiden:
to njegovo stalno ubijanje glavnih likova. Na kraju knjige Džon Snježni ostaje da leži mrtav u snijegu. Jbt, čovjek skrvio da pobije apsolutno sve glavne likove u serijalu. Sa Nedom Starkom je bilo super, sa Robom već tako-tako, ali ovo sa Džonom je već pravo prese#!$anje! A i argument mu izbija iz cipela: ubila ga Noćna straža jer je izdao njihove principe i ciljeve njihove borbe. Nije nego! Sad, vojnici Straže su toliko glupi da ne shvataju da ne može pet ljudi odbraniti cijeli Zid od navale Tuđina. (Džon je regrutovao divljane i popunio mnoge do tada prazne tvrđave širom Zida.)
Mislim, jgb, ako nastavi sa ovakvim glupostima, veliko je pitanje hoću li uopšte i nastaviti ovo čitati (iako mi je ovo bio jedan od najomiljenijih serijala).

@Piter_Petrelli:
Gdje si vidio "Mapu kostiju"? Ja je tražim već tri-četiri mjeseca i nigdje je.  :) Gledao sam i na sajmu i nisu je ni Srbijanci donijeli. Volim Rolinsa, tu knjigu nisam čitao, a prijateljica mi reče da mu je ta najbolja.  :(
I imaš popust u Laguni, ako si njihov član. Možeš nagurati popust i do 33%, što ti je praktično VPC, a kako vidim da si ljubitelj fantastike, Laguna ti nudi najširi izbor. Nije ni Alnari loš (on mi se "bori" za drugo mjesto sa Čarobnom knjigom), ali Laguna mi je ipak najbolja.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #373 : 17.09.2011. 23:50:14 »
Za sve zainteresovane. Postavio sam forum na http://eknjige.forumer.com
Dobro došli
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #374 : 18.09.2011. 01:01:10 »
Čitati, obvezno
Ti to ozbiljno?! Daj, krbo, ja sam poludio!

Nema druge, tko je pročitao sve mora i ovo ma što mislio poslije toga.

Izgleda kako će sedma knjiga stvarno biti 1000 stranica o zavijanju grobnog vjetra  ;D
May the Plasma be with you!

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #375 : 18.09.2011. 11:29:04 »
Pročitao u posljednje vrijeme:

Frank Abagnale Jr. - Catch Me If You Can (Uhvati me ako možeš)

Film mi je bio ekstra, ali je nakon knjige pao niže. Puno detaljnije opisana knjiga o jednom od najvećih prevaranata SAD-a. Neki događaji izmijenjeni u filmu koji mi se nikako ne dopadaju nakon što sam pročitao knjigu.

Moe Hayder - Treatment (Postupak)

Drugi roman u nizu o detektivu Jeffreyu Caffreyju. Morbidniji i teži od prethodnog, Birdman. Teške tematike. Caffrey se zbog novog slučaja, suočava sa unutrašnjim demonima koji ga progone i muče demonima te pronalazi neke nove odgovore u svom životu. Ako bi se ove knjige ekranizovale, bile bi rame uz rame sa Se7en. Zaboravite ono što sam rekao da je Birdman krimić. Ova ženska definitivno ne piše klasične krimiće. Ukoliko želite kvalitetan triler, definitivno štivo.

Trenutno čitam jedan klasik, Raymond Chandler - Big Sleep (Veliki počinak), a poslije njega ide na čitanje James Twining - The Black Sun, čini se kao zanimljivo štivo.

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #376 : 18.09.2011. 12:10:43 »

@Piter_Petrelli:
Gdje si vidio "Mapu kostiju"? Ja je tražim već tri-četiri mjeseca i nigdje je.  :) Gledao sam i na sajmu i nisu je ni Srbijanci donijeli. Volim Rolinsa, tu knjigu nisam čitao, a prijateljica mi reče da mu je ta najbolja.  :(
I imaš popust u Laguni, ako si njihov član. Možeš nagurati popust i do 33%, što ti je praktično VPC, a kako vidim da si ljubitelj fantastike, Laguna ti nudi najširi izbor. Nije ni Alnari loš (on mi se "bori" za drugo mjesto sa Čarobnom knjigom), ali Laguna mi je ipak najbolja.  :)
[/quote]

Izdala je Čarobna knjiga http://www.carobnaknjiga.com/cce7d1bf-b09a-456f-aaa8-b33ff51d783d/Mapa-kostiju.aspx

Imaš u skoro svim kjižarama.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #377 : 18.09.2011. 17:50:59 »
Izdala je Čarobna knjiga
:)
Druže, znam ko je objavio knjigu. Rekao sam da je u gradu ne mogu naći.

Imaš u skoro svim kjižarama.
?! Gledao u obe Kulture, u Libri, Literi, Biblioneru, Evro-Đuntiju, u Stilosu (mada oni drže samo svoja izdanja, i od Moći knjige, otkako su ih preuzeli), čak i kod starog Nede u Agori i, vjerovao ili ne, pitao sam čak i Romanova. Ima li u Banjaluci još neka značajnija knjižara, a da ne znam za nju?
Gledao sam i na oba ljetna ulična sajma i ništa.
Nema veze, valjda će vremenom iskočiti odnekud. Ne žurim nigdje.  :)

Izgleda kako će sedma knjiga stvarno biti 1000 stranica o zavijanju grobnog vjetra  ;D
I ta ti zlata vrijedi.  smileyNO1 U nedostatku pametnijeg posla, možda mu i napišem mejl sa tvojim prijedlogom.  :facepalm
I sljedeća knjiga je šesta, a ne sedma.  ;)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #378 : 18.09.2011. 18:49:21 »

Izgleda kako će sedma knjiga stvarno biti 1000 stranica o zavijanju grobnog vjetra  ;D
I ta ti zlata vrijedi.  smileyNO1 U nedostatku pametnijeg posla, možda mu i napišem mejl sa tvojim prijedlogom.  :facepalm
I sljedeća knjiga je šesta, a ne sedma.  ;)

ne moraš, to je Martin sam provalio negdje (da, baš je mislio na sedmu) no kako se čini tim putem i  kreće.


jedino imam spreman soundtrack za tu sezonu:


Oh, the wind, the wind is blowing,

through the graves the wind is blowing,
freedom soon will come;
then we'll come from the shadows.

(c) Leonar Cohen

 ;D ;D
May the Plasma be with you!

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #379 : 19.09.2011. 14:11:28 »
Glenn Cooper - Knjiga mrtvih duša


"Biblioteka: Samo nekoliko ljudi zna da ona postoji.U njoj se kriju nastrašnije tajne na svetu..Međutim, knjiga koja je ključ za rešavanje najveće tajne od svih nestala je. Nakon otkrića biblioteke mrtvih sa datumima rođenja i smrti svih ljudi na planeti,život agenta Vila Pajpera trajno se menja. Taman kada je pomislio da je sve muke ostavio za sobomi otišao u penziju, iznenadni pronalazak nestale knjige iz biblioteke mrtvih vodi ga u novupustolovinu. Kako bi rešio misteriju od koje zavisi sudbina celog čovečanstva, Pajper saznajeda je nestala knjiga mrtvih duša ostavila dubok trag u istoriji, nadahnuvši mnoge velikeumove od Šekspira i religijskog filozofa Žana Kalvina, pa sve do čuvenog Nostradamusa,koji je oduševio svet svojim veličanstvenim predskazanjima.Rešavajući tragove koji su kroz mnoge vekove bili skriveni u starom engleskom zamku,Vil će saznati šokantnu istinu za koju čovečanstvo možda još nije spremno.."

9/10
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #380 : 19.09.2011. 21:39:05 »


Snimka sigurnosne kamere prikazuje muškarca kako ulazi u banku i šalterskoj službenici prislanja pištolj uz glavu. Govori joj da broji do dvadeset pet, a kada mu ona preda novac sa zakašnjenjem, ubije je. Slučaj je dodijeljen Harryju Holeu...

Dok mu je djevojka u Rusiji, Harry susreće staru ljubav. Odlazi k njoj na večeru i kasnije se probudi bez sjećanja na proteklih dvanaest sati. Istoga jutra ona je pronađena ustrijeljena u svome krevetu. Harryju počinju stizati prijeteće poruke. Pokušava li mu netko smjestiti zločin?

U međuvremenu pljačkanje banaka nastavlja se s neviđenom okrutnošću...

Poslije Crvendaća još jedna sjajna knjiga od Jo Nesbo-a.  10/10
Mnogi ga uspoređuju sa Larssonom tako da se veselim trilogiji Milenijum
jer sam je pazario na sajmu  ;D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #381 : 20.09.2011. 03:23:02 »
no kako se čini tim putem i  kreće.
Na moju neopisivo veliku žalost. U Džordana sam se brže razočarao, ali ovaj mi se stvarno činio drugačiji. Jeste da je bolji pisac, ali je isti smor. Jbt, 1.000 strana, od kojih 100 strana neke realne radnje i 900 strana ničega.  :facepalm
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #382 : 22.09.2011. 23:51:04 »
Pročitala sam krimi trilere

                                   
                                      
                                   


Sve preporuke onima koji vole taj žanr. Ako neko zna gde mogu da nabavim još neku knjigu Patriše Kornvel, molim da mi javi na PM.

Hvala unapred  :).


Spoiler for Hiden:
Na Laguninoj stranici ima sažeta radnja svake knjige, koga zanima nešto više  :) .

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #383 : 23.09.2011. 00:10:53 »
Ja sam se premišljao da uzmem Uzrok smrti, ali na kraju od toga ništa nije bilo, uzeo sam nešto drugo. Moraću nešto od Patriše da uzmem u oktobru na sajmu, deluje zanimljivo.
De gustibus non est disputandum.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #384 : 23.09.2011. 00:13:55 »
Ako misliš, onda počneš s Obdukcijom tj. Post mortemom jer je to prva u seriji knjiga. Uzrok smrti je već sedmi slučaj, a određeno predznanje je potrebno.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #385 : 23.09.2011. 00:21:07 »
Aham, hvala. Nisam primetio da to nije prva knjiga, samo nju sam video i htedoh da naručim ali sam odustao. Znači, prvo Obdukcija.

A ovih 7 knjiga su sve povezane ili...?
« Zadnja izmjena: 23.09.2011. 00:25:00 Samisko »
De gustibus non est disputandum.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #386 : 23.09.2011. 00:36:19 »
Slučajevi i ne toliko, ali dosta razvija likove kroz serijal tako da nije zgorega čitati ih po redu.

1. Postmortem (Odbukcija)
2. Body of Evidence (Tijelo kao dokaz)
3. All That Remains (Sve što ostaje)
4. Cruel and Unusual (Na okrutan i podmukao način)
5. The Body Farm (Farma leševa)
6. From Potter's Field (Sa sirotinjskog groba)
7. Cause of Death (Uzrok smrti)
8. Unnatural Exposure (Izložena pošasti)
9. Point of Origin (Središte požara)
10. Black Notice (Crna obavijest)
11. The Last Precinct (Posljednja postaja)
12. Blow Fly (Muha zunzara)
13. Trace (Trag)
14. Predator (Predator)
15. Book of the Dead (Knjiga mrtvih)
16. Scarpetta
17. The Scarpetta Factor
18. Port Mortuary
19. Red Mist
« Zadnja izmjena: 23.09.2011. 00:40:18 mijau »
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #387 : 23.09.2011. 10:05:48 »
Pročitala sam krimi trilere

                                   
                                      
                                   


Sve preporuke onima koji vole taj žanr. Ako neko zna gde mogu da nabavim još neku knjigu Patriše Kornvel, molim da mi javi na PM.

Hvala unapred  :) .


Spoiler for Hiden:
Na Laguninoj stranici ima sažeta radnja svake knjige, koga zanima nešto više  :) .

imaš poruku...

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #388 : 23.09.2011. 10:28:07 »
Hvala na informacijama, mijau. Imaću puno posla ;D

Sad čekam da izađe iz štamparije Poslednja straža.

De gustibus non est disputandum.

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #389 : 23.09.2011. 19:52:53 »

Ko voli mistiku i egiptologiju, topla preporuka
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Tags: