Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426502 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #300 : 26.08.2011. 22:18:09 »

Tina Fey - Bossypants

Što reći... Toliko sam se smijuljio čitajući ovu zbirku eseja da su moji ukućani zabrinuto hodali oko mene pitajući se da mi možda ova nesnosna vrućina nije napokon udarila u glavu. Izvrsno, uz jednu zamjerku: prekratko. 143 stranice prođu samo tako.
(Preluda naslovnica!!!)



Karl May - Đavo i Iskariot I, II i III

Još jedna iznimno preporučljiva knjiga za čitanje - sama radnja, likovi, ali ponajviše zanimljiv način pisanja i izražavanja. Uz to, izdanje je Otokar Keršovani, Rijeka 1961. - i da, jezik se prilično razlikuje od današnjeg standarda. Ali kažem, zabavno je toliko da se 900 stranica sitnoga tiska guta kao dječja slikovnica od pet stranica s fontom veličine 55.
(Usput, moji primjerci sva tri nastavka izgleda jednako ofucano kao i ovaj na slici. ;D)



Kate Quinn - Ljubavnica Rima i Kćeri Rima

Prva dva romana američke spisateljice posvećena su malo istraženoj temi u povijesti: uloga žene u carskome Rimu. Tema sama po sebi zanimljiva, priča prilično dobro ispričana, likovi od sluškinje preko gladijatora do samih careva. Mala zamjerka je kraj oba romana: tijekom čitanja, radnja se tako odvija da se dobiva dojam balona u koji se upuhuje zrak, a onda dođe kraj i ostane ispuhani balon na stolu.
Inače, roman Ljubavnica Rima spisateljičin je prvijenac dok su Kćeri Rima napisane kao prequel, no ipak su superiornije prvom dijelu. Sprema se i nastavak (na radnju iz Ljubavnice Rima) negdje u proljeće sljedeće godine.
Za knjige od 20 kn, nimalo loše.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #301 : 26.08.2011. 23:53:59 »


Neverovatna prica. Meni se bas dopada kako je zamisljena. Uzeh je jedno popodne cisto da vidim o cemu se radi i nisam stala dok nisam procitala. Svaka sledeca recenica mozda je odgovor na prethodnih milion pitanja. To budi adrenalin.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #302 : 27.08.2011. 00:38:12 »

Krbo, ne znam je li Algoritam kod vas objavio ovo, ali ako ti se ne čita na engleskom, u Laguni imaš ovo na trajnom popustu; mislim da obe knjige možeš dobiti za 5-6 eura.

Mislim da je objavljeno. Zbog Fionavara Kay će dobiti još koju priliku posebno kako je stigao Kindle (nisam se uspio othrvati porivu bacanja novca na još jednu spravicu)

Trenutno čitam bezmozgovnu literaturu Clivea Cusslera - Dirk Pitt serijal, javim dojmove kasnije no ide to na 39C uz dosta smješka kod tehničkih opisa (autor je ipak 1931. godište)
« Zadnja izmjena: 27.08.2011. 09:40:12 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #303 : 27.08.2011. 22:13:03 »

Krbo, ne znam je li Algoritam kod vas objavio ovo, ali ako ti se ne čita na engleskom, u Laguni imaš ovo na trajnom popustu; mislim da obe knjige možeš dobiti za 5-6 eura.

Mislim da je objavljeno. Zbog Fionavara Kay će dobiti još koju priliku posebno kako je stigao Kindle (nisam se uspio othrvati porivu bacanja novca na još jednu spravicu)

Trenutno čitam bezmozgovnu literaturu Clivea Cusslera - Dirk Pitt serijal, javim dojmove kasnije no ide to na 39C uz dosta smješka kod tehničkih opisa (autor je ipak 1931. godište)

Ja upravo čitam Udarni val od Kaslera  ;D
Na kojoj si ti knjizi zapeo?

Juče sam zaršio Enigmu od Roberta Herisa, fenomenalna knjiga.



Mart 1943. Odnosi snaga u ratu su izbalansirani, ali u Blečli parku, Tomas Džeriko, briljantni stručnjak za razbijanje šifara suočava se sa dvostrukim košmarom. Nemci su neočekivano promenili svoju podmorničku Enigma šifru, preteći tako da Saveznicima nanesu odlučujući poraz. I dok narastaju sumnje da se možda unutar samog Blečlija nalazi špijun, Džerikova devojka, lepa i tajanstvena Kler iznenada nestaje.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #304 : 28.08.2011. 00:29:59 »
@Peter_Petrelli

Dobar je Robert Harris, ali sam ja htio odustati od Enigme. Ne zbog knjige koja je odlična, već zbog glavnog lika koji mi je nevjerovatno išao na živce. Inače, pročitaj njegovu Otadžbinu, koja je po meni njegova najbolja knjiga od 3-4 koje sam pročitao. Ja pročitao Teror od Dan Simmonsa. Fenomenalna knjiga za ljubitelje horora. Posljednjih 50+ stranica donekle slabije od ostatka knjige, ali Bože moj. Trenutno čitam Birdman (Ptičjak) od Mo Hayder. Nije loš krimić, prilično bolestan, ali joj je Tokyo nenadjebiv. Odlična knjiga  smileyNO1

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #305 : 28.08.2011. 00:41:46 »
Kakva je ova knjiga o Dexteru, valja li šta?

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #306 : 28.08.2011. 09:13:47 »
Kakva je ova knjiga o Dexteru, valja li šta?

cijela prva sezona u manje od 200 stranica, meni je bezze

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #307 : 28.08.2011. 10:09:08 »
Ja upravo čitam Udarni val od Kaslera  ;D
Na kojoj si ti knjizi zapeo?

Tek sam na drugoj ("Enigma" u prijevodu), ide to kad stignem, jednostavno štivo.

Ako nekoga zanima dolje je kronološki popis Cusslerove Dirk Pitt serije (nema jake povezanosti, no ako se čita
redom zna se zašto i kako je netko izgubio prst, recimo)

Koliko sam vidio prvih 18 je objavljeno u HR

Spoiler for Hiden:
Dirk Pitt adventure novels
  Dirk Pitt adventure films (series 1)
  Dirk Pitt adventure films (series 2)
 
« Zadnja izmjena: 28.08.2011. 10:11:12 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #308 : 28.08.2011. 12:05:55 »
Krbo kasniš  ;D meni još ostao Udarni val i Sahara, a već sam na pola Udarnog vala.
Dirk Pit je ala Džejms Bond, odlične knjige za pustiti mozak na pašu  kokicekola

NamelessOne davno sam čitao Otadžbinu i moram reći da je fantastčna, sve preporuke ko nije čitao.



April, 1964. Golo telo starca pluta na površini jezera na periferiji Berlina. Za nedelju dana biće 75. rođendan Adolfa Hitlera. Zastrašujuća zavera počinje da se raspliće...

 

“Pisac koji ume da izgradi napetost poput Alfreda Hičkoka.”
The Guardian

“Fenomenalan triler... Rasplet predstavlja prvorazredno iznenađenje.”
Mail on Sunday

“Otadžbina je, hvala Bogu, plod mašte... intrigantan pogled u nikad-pokopanu prošlost Nemačke.”
Newsweek

“Genijalno... uzbudljivo, neizvesno do kraja i izvanredno napisano.”
Esquire

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #309 : 28.08.2011. 12:25:50 »
Kakva je ova knjiga o Dexteru, valja li šta?

cijela prva sezona u manje od 200 stranica, meni je bezze

A jel samo o prvoj sezoni ili postoji i za ostale?

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #310 : 28.08.2011. 13:57:46 »
Krbo kasniš  ;D meni još ostao Udarni val i Sahara, a već sam na pola Udarnog vala.
Dirk Pit je ala Džejms Bond, odlične knjige za pustiti mozak na pašu  kokicekola

je, je. Jedno 2 godine kupujem Kindle i sad sam konačno to obavio (što znači da će se u najkraćem roku pojaviti
idući, daleko bolji model po nižoj cijeni :) )

Mogao bih preporučiti tog Pitta kao idealnu ljetno-plažnu literaturu.
Ima dosta naivnosti no kad se uzme u obzir godina izdanja prvih knjiga mene jako zabave opisi uporabljene tehnike :)

Odmara me i kratkoća, prve dvije po 200 stranica, malo me je umorio Martin sa svojim knjižuretinama, a uokolo se šulja Tad Williams koji ima slične skribomanske sklonosti. (živio Kindle - ne moram više kolicima prenositi knjige iz sobe u sobu)

No zadatak je dovršiti Hunters of Dune konačno (a možda i slijedeće dvije iz Dune Series Briana Herberta)
May the Plasma be with you!

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #311 : 28.08.2011. 14:07:55 »
Obavezno pročitaj Tada Williamsa, trilogija se kod nas zove Sećanje, jad i trn, prve dve knjige sam pročitao, prva je Presto od zmajokosti i sastoji se od dva dela, a druga je iz jednog del i zove se Kamen poslednjeg pozdrava. Dobre su knjige, ali su malo dugačke, pa mi je potrajalo dok sam pročitao. Al' obavezno pročitaj, ako te zanima takvo nešto.
De gustibus non est disputandum.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #312 : 28.08.2011. 14:15:19 »
No zadatak je dovršiti Hunters of Dune konačno
Nemoj zaboraviti i na Sandworms of Dune. ;D

Citat:
(a možda i sljedeće dvije iz Dune Series Briana Herberta)
Ako misliš na Paul of Dune i Winds of Dune, ne moraš se žuriti. Za razliku od prethodnih, knjige su poprilično slabe.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #313 : 28.08.2011. 22:46:44 »
No zadatak je dovršiti Hunters of Dune konačno
Nemoj zaboraviti i na Sandworms of Dune. ;D


' bem ti staru budalu, obratno, Hunterse sam pročitao u hipu (odlično!) i onda, nemam pojma zašto, stao na prvim stranicama Sandwormsa, a oba paperbacka stoje na polici (kupio u Profilu za smiješne novce)

Citat:
(a možda i sljedeće dvije iz Dune Series Briana Herberta)


Ako misliš na Paul of Dune i Winds of Dune, ne moraš se žuriti. Za razliku od prethodnih, knjige su poprilično slabe.

Da, baš na njih i mislim.  Iznenadilo me da je Brian nastavio popunjavati "rupe" Dune Series (lova, lova, lova...)
no vjerujem ti oko dojma pa ću ih ostaviti u drugi plan

Obavezno pročitaj Tada Williamsa, trilogija se kod nas zove Sećanje, jad i trn, prve dve knjige sam pročitao, prva je Presto od zmajokosti i sastoji se od dva dela, a druga je iz jednog del i zove se Kamen poslednjeg pozdrava. Dobre su knjige, ali su malo dugačke, pa mi je potrajalo dok sam pročitao. Al' obavezno pročitaj, ako te zanima takvo nešto.

Ovo je isto zadatak, pročitah jedno 50-ak prvih stranica prve knjige, žena ju dovršava i izgleda da nije loša serija.

Užasava me potreba pisanja 3000 stranica kako bi se ispričala priča.
Martin
je sličan po opsegu, no od prve stranice me je držao bez prekida, Williams mi, do sada, izgleda znatno sporiji.
 
May the Plasma be with you!

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #314 : 29.08.2011. 10:53:19 »
Da, radnja je dosta sporija, ima dosta opisa...
De gustibus non est disputandum.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #315 : 30.08.2011. 01:33:20 »
Dakle Clive Cussler - Dirk Pitt serijal




http://www.cash.hr/prikaz_autora.php?id=35



Pročitao prve dvije (kronologiju serije imate u mom postu nešto ranije)

Dirk nam je nešto poput Bonda, Chancea i McGyvera. Obzirom da čitam od početka (sedamdesete) sve to više liči
na Conneryja u Dr. No no i to ima svoj šarm. Možda se novije knjige približe 21. stoljeću.

Često dosta naivno no pitko i prijemčivo, meni odlično za potpuno isključenje viših funkcija mozga tijekom ljeta.

Prijevod me često nervirao, em' me zatrpava imperijalnim mjernim jedinicama (pedlji, stope, milje, fatomi) em' ne zna kako mi je moja nastavnica HR govorila da rečenica "hlače od Dicka" znači da su hlače napravljene od komadića Dicka pa bi se bilo uputno izraziti "Dickove hlače"  ;D


Netko je negdje napisao da ga osvježava što ima jako puno mora u pričama. Možda su zato i dobre za plažu.

Probajte pročitati prvu i drugu (200 stranica svaka) pa odlučite. Ja ću probati još koju.

btw po meni knjige su bezobrazno skupe ,150-200kn za 200str. knjižicu je previše.


Odoh sada čitati nešto ozbiljnije na engleskom...
(jer su mi u knjižnici maznuli oba treća dijela Fionavarske tapiserije, grrrr...)
« Zadnja izmjena: 30.08.2011. 01:51:39 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #316 : 31.08.2011. 01:41:44 »
Ja pročitao Teror od Dan Simmonsa. Fenomenalna knjiga za ljubitelje horora. Posljednjih 50+ stranica donekle slabije od ostatka knjige, ali Bože moj.
Druže, on ti je meni jedan od najomiljenijih pisaca, ali da ima talenat da napravi nebulozan kraj - ima.  ;D Od svih njegovih knjiga koje sam pročitao, jedino Hiperion Kantos ima smislen kraj. A od "onih drugih", najžešći mi je bio onaj iz duologije Ilion/Olimp:
Spoiler for Hiden:
pala Troja.  rofl
Teror je fantastičan roman, toliko me je bio obuzeo prije dvije godine da se sjećam da nisam spavao dvije noći (možda svega sat-dva).

Jedno 2 godine kupujem Kindle i sad sam konačno to obavio (što znači da će se u najkraćem roku pojaviti
idući, daleko bolji model po nižoj cijeni :) )
Znači, pao je konačno.  ;D Jesi zadovoljan? Moj prijatelj je uzeo onaj sa tintom i kaže da mu je kontrast super, da mnogo manje zamara oči.

Odmara me i kratkoća, prve dvije po 200 stranica, malo me je umorio Martin sa svojim knjižuretinama, a uokolo se šulja Tad Williams koji ima slične skribomanske sklonosti.
Nastavi čitati Sjećanje, jad i trn, postaće zanimljivije, vjeruj mi. Jedini problem tog serijala je što ima malo sporiji uvod, to je sve. Meni Martin uopšte nije bio dosadan, a pretpostavljam da nisi čitao Džordana => nemaš pojma šta je dosada!   :facepalm ;D

Inače, i meni je Klajv Kasler za "puštanje mozga na pašu". Radnja naivna, on mediokritet od pisca, ali opisi mi se sviđaju (on je inače bio pomorski istraživač i još nešto u vezi s tim i, koliko sam shvatio, ono što opisuje na tu temu je prilično realno; zbog toga sam ga i čitao, ali ne mnogo, samo četiri knjige. Peta mi stoji na polici već jedno tri godine - uvijek ima nešto pametnije  ;D)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #317 : 31.08.2011. 02:07:48 »
Od Dan Simmonsa mi je najbolje Ljeto Noći  clapp fenomenalna knjiga ponajviše pošto podsjeća na IT od Stephen Kinga, a IT mi je još bolja. Malo je reći bolja, najbolja horor knjiga ikad napisana. Simmons je i sam rekao da je knjigu napisao pod utjecajem Kinga. Uglavnom, LJETO NOĆI, velika preporuka. I nastavak je isto odličan

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #318 : 31.08.2011. 18:25:24 »


Tasmanovo more, 1856. godine. Britanski kliper koji plovi u kažnjeničku koloniju u Australiji smrvljen je u tajfunu. Nekoliko preživjelih brodolomaca ispliva na pustom otoku. Među njima su Betsy Flecher i Jess Dorsett, koji otkrivaju golemo nalazište rijetkih dijamanata... Otok Seymour, Antarktika, 2000. godine. Dirk Pitt spašava Maeye Fletcher, Čji su preci bili Betsy i Jess, nakon što tajanstvena kataklizma pobije tisuće morskih životinja te gotovo dvije stotine ljudi s putničkog broda. Pitt otkriva da uzrok ovog pomora leži u globalnim dijamantnim operacijama Maevinog oca, Arthura Dorsetta, te njezinih zlih sestara. Od vratolomnog bijega iz zaštićenoga kanadskog rudnika do sitnog brodića koji pluta usamljenim morima punim morskih pasa, domišljati Dirk Pitt juri kako bi spriječio Dorsettove beskrupulozne planove prije nego što nezamisliva katastrofa pobije milijune nevinih ljudi!

Još jedna Kaslerova knjiga pročitana, odlična za ove sparne dane. Odoh se sada baciti na Mračnu kulu od Kinga.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #319 : 31.08.2011. 22:44:53 »
I meni se jako svidjela, i samo dokazuje koliki je majstor - da se onako uživi u um djeteta od 11 godina.  clapp A ako mene pitaš, Ukletu zimu nije ni trebao napisati. Ruku na srce, dobra je, ali se ne može porediti sa originalom. Mislim, da ne postoji Ljeto noći...  ;D A ovako, niko ko čita neće izbjeći poređenje, a lošija je. Uglavnom su ljudi mišljenja da je trebao staviti tačku na prvoj knjizi, ali tuđi ukus treba uvažavati.  :)
Inače, ja sam danas poslijepodne uzeo "Svijet po Klarksonu" (Džeremi Klarkson, Čarobna knjiga); pretpostavljam da će biti zanimljiva svim ljubiteljima Top gira. Naslušao sam se pohvala, a i opis na sajtu Čarobne knjige me je zainteresovao. Gotovo sam siguran da se neću razočarati, mada kažu da u svojim pogledima na svijet gotovo da i ne spominje automobile.  :)
Za zainteresovane, evo linka gdje mogu pročitati više o knjizi: http://www.carobnaknjiga.com/dfdf7045-bc4e-466e-bd02-cf834467df1a/Svet-po-Klarksonu.aspx
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #320 : 01.09.2011. 23:42:33 »
Elizabeth Gilberth - Jedi Moli Voli

Veoma zanimljiva kniga o ženi koja odbacuje sve materijalne vrednosti da bi krenula u potragu za apsolutnom srećom.
Knjiga je mnogo, mnogo bolja od filma.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #321 : 02.09.2011. 22:45:27 »



Ako nekome treba dostupno je  u PDF izdanju  ;D

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #322 : 03.09.2011. 21:01:18 »
Meni treba. P.M. me
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #323 : 03.09.2011. 21:54:24 »
Stiven King - Mračna kula 1 Revolveraš



U prvoj knjizi ove briljantne serije, autor Stiven King upoznaje čitaoce sa jednim od svojih najzagonetnijih heroja, Rolandom od Gileada, poslednjim revolverašem. On je lovac i usamljenik na neverovatnom putovanju kroz dobro i zlo. U svom izolovanom svetu, koji zastrašujuće oslikava i ovaj naš, Roland goni čoveka u crnom, upoznaje privlačnu ženu po imenu Alis i ostvaruje prijateljstvo sa Džejkom, dečakom iz Njujorka. Podjednako realističan i iluzoran, roman Revolveraš ostavlja čitaoce bez daha.

Smeštena u svet neverovatnih okolnosti, puna zapanjujuće slikovitih detalja i nezaboravnih likova, prvi deo romana Mračna kula je nešto što nikada do sada niste pročitali. Sa vizionarskog aspekta, ovo je najbolje delo Stivena Kinga, magična kombinacija fantazije i horora koji zajednički dostižu vrhunac uzbuđenja.

Napokon pročitah i prvu knjigu od Kinga ;D
Ne znam šta reći, nekako mi naširoko i predetaljno opisuje. Kao Ladlam Bornovu trilogiju.
Knjiga ima 238 strana ali malo se toga desilo u ovom prvom dijelu, nekako malo radnje.
Vidim da ove ostale knjige imaju duplo više strana pa će se možda zakuvati.
Inače knjiga nije loša, nekako te vuče da nastaviš dalje.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #324 : 04.09.2011. 09:42:47 »
Nije zadnja, ali zadnjih nekoliko.

Terry Goodking - Wizard's first rule (778 str.)
Terry Goodking - Stone of tears (979 str.)
Terry Goodking - Blood of the fold (698 str.)
Terry Goodking - Temple of the winds (822 str.)
Terry Goodking - Soul of fire (643 str.)

Spoiler for Hiden:
ČUDNO JE IZGLEDALA TA loza. Tamno obojeno lišće okrenuto unatrag od stabljike i čudno omotano oko glatkog debla balzamaste jele. Sok se cijedio iz ozlijeđene kore, suhe grane su otpale, pa se činilo kao da drvo želi ispusti glas u hladan i svjež jutarnji zrak. Ljuske kore su stršale iz loze cijelom duljinom, izgledale su kao svjedoci vremena.
Miris je ono što je prvo privuklo njegovu pozornost, miris raspadanja nečega što je i na životu bilo neugodnog mirisa. Richard je provukao prstima kroz svoju bujnu kosu dok je misli pokušao maknuti iz magle očaja, o kojem je počeo razmišljati ugledavši vinograd. Gledao je dalje, ali nije vidio ništa. Sve je izgledalo normalno. Javori gornje Ven šume su već dobili crvenkastu boju, ponosno pokazujući svoj novi ogrtač na laganom vjetru. Noći će postati sve hladnije, i uskoro će im se pridružiti njegovi nećaci iz Hartlandskih šuma. Hrastovi. Zadnji se predaju godišnjem dobu, još uvijek presvučeni tamno zelenim ogrtačem.
Većinu života je proveo u šumama, Richard je znao sve biljke, ako ne po imenu onda po izgledu. Kada je Richard bio mali, njegov prijatelj Zedd ga je vodio sa sobom u traženje posebnih biljaka. Pokazao mu je koje treba tražiti, gdje rastu i zašto, i svemu su davali imena. Mnogo puta su samo razgovarali, starac ga je uvijek tretirao sebi jednakim, ispitujući i odgovarajući mu, Zedd je u njemu pobudio glad za učenjem, za znanjem.
Ovu lozu, iako ju je već prije vidio, ali ne u šumama, našao je to u očevoj kući, u plavoj glinenoj posudi koju je Richard napravio kao dječak. Njegov otac je bio trgovac i često je putovao, tražeći nove i rijetke stvari. Ljudi su ga uvijek tražili, zanimalo ih je što bi mogao imati. Više ga je zanimalo traženje, nego sam pronalazak. To mu se sviđalo jer je uvijek bio sretan zbog novog otkrića, tako da bi odmah krenuo za sljedećim. 
Od malena je Richard volio provoditi vrijeme sa Zeddom dok mu oca nije bilo kod kuće. Richardov brat, Michael, je bio nekoliko godina stariji i nije ga zanimala šuma, ili Zeddova predavanja. Volio je provoditi vrijeme uz ljude prosječnih mogućnosti. Prije pet godina, Richard je otišao živjeti sam, ali je često navraćao u očevu kuću, za razliku od Michaela, koji je uvijek imao posla i rijetko ga je posjećivao. Kad bi otac otišao na put, ostavio bi Richardu poruku u plavoj posudi s najnovijim vijestima, ponekom glasinom, ili o nečemu što je vidio
Dan prije tri tjedna kad je došao Michael i rekao mu da im je otac ubijen, Richard je otišao do očeve kuće, usprkos bratovom inzistiranju da nema razloga za to, nije mogao ništa napraviti. Richard je prerastao godine kad je radio što mu je brat rekao. Želio ga je poštedjeti. Ljudi mu nisu dopustili da vidi tijelo. Ipak je vidio mučne lokve krvi na drvenom podu. Kad je Richard prišao bliže, glasovi su utihnuli, osim izraza sućuti, koji su još pojačavali bol. Ipak ih je čuo kako pričaju, tihim glasom, priče i glasine o stvarima koje su došle preko Granice. 
Čarolija.
Richard je bio šokiran kako je mala očeva kuća bila uništena, kao da je unutra bila oluja. Samo nekoliko stvari je ostalo netaknuto. Plava posuda za poruke je još uvijek bila na polici, a unutra komad kore od loze. Još uvijek je bila u njegovom džepu. Što je njegov otac mislio s tom porukom, nije mogao razumjeti.
Tuga i depresija su ga preuzele, iako je još uvijek imao brata, osjećao se ostavljenim. To što je odrastao među muškarcima nije mu pružalo utjehu od osjećaja da je sada ostao sam na svijetu, osjećaj koji mu nije bio stran. Majka mu je umrla dok je još bio dijete. Otac mu je često odlazio, nekad ga nije bilo tjednima, Richard je znao da je negdje i da će se vratiti. Sada se više nikada neće vratiti.
Michael mu ne bi dozvolio da ide tražiti ubojicu. Rekao je da ima najbolje tragače u vojsci i želi da se Richard u to ne miješa. Za njegovo dobro. Richard nije pokazao lozu Michaelu, i odlazio je sam svaki dan u potragu za njom. Tri tjedna je hodao stazama Hartlandskih šuma, svakim puteljkom, čak i onima za koje su rijetki znali, ali nije pronašao lozu.
Na kraju, unatoč razumu, predao se šaptu u glavi i otišao u gornji dio Ven šuma, u blizini Granice. Šapat ga je progonio osjećajem da on zna nešto o tome zašto mu je otac ubijen. Izazivao ga je i mučio mislima koje nije mogao shvatiti, smijao mu se jer nija shvaćao. Richard se tješio da je tomu uzrok tuga, a ne nešto stvarno.
Mislio je da će pronalaskom loze dobiti nekakve odgovore. Kad je pronašao lozu, nije znao što misliti. Šapat ga je prestao izaivati, ali se počeo premišljati. Znao je da to samo on razmišlja i rekao si je da šaptu ne smije dati njegov vlastiti život. Zedd ga je učio bolje od toga. 
Richard je pogledao gore u veliko stablo jele u njegovoj agoniji smrti. Opet je počeo misliti na očevu smrt. Loza je bila tamo. Sada je loza ubijala stablo i to nije moglo značiti ništa dobro. Makar nije mogao učiniti ništa za svog oca, nije mogao dozvoliti da loza prouzroči još jednu smrt. Čvrsto je uhvatio, povukao i uz pomoć jakih mišića otrgnuo vitice dalje od stabla.
Tada ga je loza ugrizla.
Jedan komad kore ga je udario u nadlanicu lijeve ruke, pa je skočio unatrag u boli i iznenađen. Gledajući malu ranu, pronašao je nešto slično trnu zabijeno u meso. Sad je znao. Loza je opasna. Posegnuo je za nožem kako bi izvadio trn, ali noža nije bilo. Prvo iznenađen, shvatio je zašto i odmah si je zamjerio jer je dopustio da zbog tuge zaboravi nešto osnovno kao što je uzeti nož u šumu. Koristeći nokte, pokušao je izvaditi trn. Još se više zabrinuo kad se trn, kao da je živ, zabio još sublje. Vukao je noktom po rani pokušavajući izvaditi trn. Što je više pokušavao, trn je ulazio sve dublje. Topli val nesvjestice je prošao kroz njega dok je trgao ranu, povećavao ju, pa je prestao. Trn je nestao u krvi.
Gledajući okolo, Richard je primijetio crvenkasto-ljubičaste jesenske listove male crne hudike, koja je bila puna tamnih bobica. Ispod stabla, kod  samog korijena je pronašao što je tražio: biljku aum. Laknulo mu je, lagano je ubrao stabljiku pri dnu i nježno istisnuo ljepljivu i bistru tekućinu na ranu. Smijao se dok je u glavi zahvaljivao Zeddu jer ga je naučio da biljka aum brže liječi rane. Mekano je lišće Richarda uvijek podsjećalo na Zedda. Sok iz biljke mu je malo odrvenio osjećaj, ali nije smanjio brigu jer i dalje nije mogao izvaditi trn. Osjetio je kako se migolji u mesu.

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #325 : 04.09.2011. 10:53:41 »

Prvi dio odlične trilogije švedskog pisca Stiega Larssona.
http://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_series
Sada idem na 2. i 3. dio a onda da pogledam i filmove. 
http://www.imdb.com/title/tt1132620/
http://www.imdb.com/title/tt1216487/
http://www.imdb.com/title/tt1343097/


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #326 : 04.09.2011. 12:51:13 »
Nije zadnja, ali zadnjih nekoliko.

Terry Goodking - Wizard's first rule (778 str.)
Terry Goodking - Stone of tears (979 str.)
Terry Goodking - Blood of the fold (698 str.)
Terry Goodking - Temple of the winds (822 str.)
Terry Goodking - Soul of fire (643 str.)

aha, još jedan skribomanski fantasy autor  ;D

DD, kako bi ocijenio ritam, napetost, količinu opisa?
Po čitateljskim recenzijama  @Amazon prva ima 800 petica, 200 četvorki  te 200 jedinica.

Seriju jesmo pogledali, no tamo nema spicy stvari iz knjiga i ne znam jesu li čarobnjaci
jednako nesposobni kako ispadoše u seriji.


Ako je imalo dinamičniji da ga stavim na ToDo listu...

« Zadnja izmjena: 04.09.2011. 12:54:59 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #327 : 04.09.2011. 14:30:17 »
Stiven King - Mračna kula 1 Revolveraš



U prvoj knjizi ove briljantne serije, autor Stiven King upoznaje čitaoce sa jednim od svojih najzagonetnijih heroja, Rolandom od Gileada, poslednjim revolverašem. On je lovac i usamljenik na neverovatnom putovanju kroz dobro i zlo. U svom izolovanom svetu, koji zastrašujuće oslikava i ovaj naš, Roland goni čoveka u crnom, upoznaje privlačnu ženu po imenu Alis i ostvaruje prijateljstvo sa Džejkom, dečakom iz Njujorka. Podjednako realističan i iluzoran, roman Revolveraš ostavlja čitaoce bez daha.

Smeštena u svet neverovatnih okolnosti, puna zapanjujuće slikovitih detalja i nezaboravnih likova, prvi deo romana Mračna kula je nešto što nikada do sada niste pročitali. Sa vizionarskog aspekta, ovo je najbolje delo Stivena Kinga, magična kombinacija fantazije i horora koji zajednički dostižu vrhunac uzbuđenja.

Napokon pročitah i prvu knjigu od Kinga ;D
Ne znam šta reći, nekako mi naširoko i predetaljno opisuje. Kao Ladlam Bornovu trilogiju.
Knjiga ima 238 strana ali malo se toga desilo u ovom prvom dijelu, nekako malo radnje.
Vidim da ove ostale knjige imaju duplo više strana pa će se možda zakuvati.
Inače knjiga nije loša, nekako te vuče da nastaviš dalje.
Samo nastavi sa ostalim knjigama, sad tek kreće ono najbolje  smileyNO1

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #328 : 04.09.2011. 15:25:42 »
DD, kako bi ocijenio ritam, napetost, količinu opisa?
Po čitateljskim recenzijama  @Amazon prva ima 800 petica, 200 četvorki  te 200 jedinica.
Seriju jesmo pogledali, no tamo nema spicy stvari iz knjiga i ne znam jesu li čarobnjaci
jednako nesposobni kako ispadoše u seriji.
Ako je imalo dinamičniji da ga stavim na ToDo listu...

ovako, serija je OK, ali nije niti do koljena knjigama.
nisam baš književni kritičar, ali te ocjene na amazonu nikada nisam ozbiljno shvaćao.
knige su meni dobre, zanimljive, istina ima neko poglavlje koje izgleda kao da je nepotrebno,
ali onda ne bi bile napisane tisuće stranica, pa se i ta poglavlja na kraju odlično uklope.
ima zapleta, preokreta, jednom sam u šusu pročitao 300 stranica bez stajanja, dok nisam završio knjigu.
Možda je nekada malo predvidljiv...
Ja sam baš kupio svih 12 knjiga koje su do sada izašle, jer to mi je bila želja pročitati, a to onda čitam s papira, ne s ekrana.
Prvu sam kupio u Algoritmu za 80 kuna. Ostale na ebayu, gdje sam tri kupio za cijenu ove jedne.
Sada su vidim cijene malo poskočile.

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #329 : 05.09.2011. 01:18:54 »
Krbo, ne budali. Naravno da poštujem DD-a i njegov ukus, ali meni je Teri Gudkajnd neopisivo smeće. Ovo ti je priča o tom tipu: Robert Džordan je u svom Točku vremena kopirao/prepisivao bukvalno sve i jednog pisca epske fantastike iole vrijednog pomena, a Teri Gudkajnd je kopirao njega. (Dotle je došlo, vjeruj mi.  ;D) Nisam očekivao da ću ovo ikad reći, ali meni je u principu Legend of the Seeker bolja od knjiga.
Ako nemaš šta pametnije čitati, mogu ti dati dva prijedloga.
Jesi li čitao Grad i grad od Čajne Mjevila? (China Mieville, The City & the City, 2009.) Ja sam se sa njim susreo prije nekoliko godina, kad je Moć knjige objavila njegov roman Stanica Perdido (Perdido Street Station, 2002) i malo je reći da me je oduševio. Grad i grad mi je samo malo slabiji, ali svejedno odličan (mada je sam kraj malčice čudan/nebulozan). Ovo ti je mješavina žanrova (SF, krimić).
A ako hoćeš epsku, ne znam jesi li čitao duologiju Riječni sliv tmine od Šona Rasela? (Sean Russell, Beneath the Vaulted Hills, 1997 & The Compas of the Soul, 1997; kod nas prevedeno kao Stazama i dvoranama podzemlja i Kompas duše). Nisam još završio (upravo ovih dana završavam Kompas duše, ostalo mi je još oko 100 strana), ali legla mi je odlično.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Tags: