Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 426582 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #270 : 20.07.2011. 17:54:13 »
mala pauza od Templara, pročitao sam



  Naprasna smrt novinara dovodi tajnog agenta Gabriela Allona u Rusiju. Ne u sumornu Moskvu iz sovjetskih vremena, već u modernu Moskvu preplavljenu naftnim bogatstvom kojom vlada nova generacija bogatih staljinista. Jedan od njih je Ivan Karkov, bivši pukovnik KGB-a, čije je svjetsko carstvo izgrađeno unosnim i beskrupuloznim poslovima trgovine oružjem. Karkov namjerava prodati najopasnije rusko oružje Al-Qa'idi. Želi li ga Allon u tome spriječiti, mora doznati mjesto i vrijeme isporuke...
 "Pucnjave, otmice i zavjere međunarodnih terorista prate Gabriela Allona kamo god krenuo."
USA Today
 "Allon... je vjerojatno najslavniji superšpijun kojeg nije glumio Daniel Craig."
Daily Telegraph
 "Vrhunac suvremene špijunske proze."
Publishers Weekly
 

Moja ocjena: oooonako, više no samo prolazno, 7,5/10

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #271 : 20.07.2011. 19:13:21 »
John Grisham - Klijent
Uzbudljiv triler o jedanaestogodišnjaku koji je sticajem okolnosti na udaru mafije, FBI-a, lokalne policije...
Preporuka!
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #272 : 23.07.2011. 08:34:27 »


Zavera stara 5000 godina.

Osam dana pre letnje dugodnevice, jedan čovek biva iskasapljen u jezivom obredu prinošenja žrtve na drevnom lokalitetu Stounhendža, pred skupom poklonika u odorama. U roku od nekoliko sati, jedan od najčuvenijih svetskih arheologa izvršava samoubistvo u obližnjoj seoskoj kući. A otuđenom sinu, mladom arheologu Gedeonu Čejsu, ostavlja zagonetno pismo...

Udruživši se s neustrašivom viltširskom policajkom Megan Bejker, Gedeon uskoro razotkriva tajno društvo – prastaru međunarodnu legiju koja je hiljadama godina privržena Stounhendžu. S harizmatičnim i nemilosrdnim novim vođom za kormilom, kult sada izvodi obredna žrtvovanja ljudi u zastrašujućem nastojanju da ovlada tajnama kamenova.

USPEH UREZAN U KAMENU

- Jedinstven roman ravan najboljim delima Dena Brauna.

- Prepun šifara, simbolike, žrtvovanja i napetosti.

- Prvi triler koji istražuje legendu o najčuvenijoj svetskoj ruševini.

Odlična knjiga za ove duge ljetne dane  smileyNO1

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #273 : 23.07.2011. 11:13:14 »


Zavera stara 5000 godina.

Osam dana pre letnje dugodnevice, jedan čovek biva iskasapljen u jezivom obredu prinošenja žrtve na drevnom lokalitetu Stounhendža, pred skupom poklonika u odorama. U roku od nekoliko sati, jedan od najčuvenijih svetskih arheologa izvršava samoubistvo u obližnjoj seoskoj kući. A otuđenom sinu, mladom arheologu Gedeonu Čejsu, ostavlja zagonetno pismo...

Udruživši se s neustrašivom viltširskom policajkom Megan Bejker, Gedeon uskoro razotkriva tajno društvo – prastaru međunarodnu legiju koja je hiljadama godina privržena Stounhendžu. S harizmatičnim i nemilosrdnim novim vođom za kormilom, kult sada izvodi obredna žrtvovanja ljudi u zastrašujućem nastojanju da ovlada tajnama kamenova.

USPEH UREZAN U KAMENU

- Jedinstven roman ravan najboljim delima Dena Brauna.

- Prepun šifara, simbolike, žrtvovanja i napetosti.

- Prvi triler koji istražuje legendu o najčuvenijoj svetskoj ruševini.

Odlična knjiga za ove duge ljetne dane  smileyNO1



imam ju u planu, također zahvaljujući konzumu i njihovoj biblioteci po 4,95 KM (oko 2,5 eura)
cijeli spisak onog što su izdali ima ovdje:
h**p//:www.znanje.hr/dostupna

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #274 : 23.07.2011. 11:56:13 »
Dražene ako ti treba imam i nju u PDF-u  ;D
Kod nas ima Konzum u Prijedoru, moram navratiti da vidim ima li knjiga jer vidim da ima super naslova a i nisu skupe. Vidim da ima od Daniela Silve Prebjeg i Moskovska pravila. Ja imam Engleski asasin, Ispovjednik i Smrt u Beču. Inače imam na računaru desetak gigabajta knjiga a čitam ih na Iphone-u  :)
Kod nas su knjige skupe posebno Lagunina izdanja.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #275 : 23.07.2011. 14:01:48 »


Zavera stara 5000 godina.

Osam dana pre letnje dugodnevice, jedan čovek biva iskasapljen u jezivom obredu prinošenja žrtve na drevnom lokalitetu Stounhendža, pred skupom poklonika u odorama. U roku od nekoliko sati, jedan od najčuvenijih svetskih arheologa izvršava samoubistvo u obližnjoj seoskoj kući. A otuđenom sinu, mladom arheologu Gedeonu Čejsu, ostavlja zagonetno pismo...

Udruživši se s neustrašivom viltširskom policajkom Megan Bejker, Gedeon uskoro razotkriva tajno društvo – prastaru međunarodnu legiju koja je hiljadama godina privržena Stounhendžu. S harizmatičnim i nemilosrdnim novim vođom za kormilom, kult sada izvodi obredna žrtvovanja ljudi u zastrašujućem nastojanju da ovlada tajnama kamenova.

USPEH UREZAN U KAMENU

- Jedinstven roman ravan najboljim delima Dena Brauna.

- Prepun šifara, simbolike, žrtvovanja i napetosti.

- Prvi triler koji istražuje legendu o najčuvenijoj svetskoj ruševini.

Odlična knjiga za ove duge ljetne dane  smileyNO1

Ako te zanima tako nešto, istraži malo o kristalnoj lubanji i Puma Punku. Pogotovo Puma Punku  :)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #276 : 24.07.2011. 17:22:51 »
Završio sam trilogiju o Templarima.
Za sve koji vole povjesne romane ovo je obvezatna lektira...
Posljednji dio je:



Jan Guillou Kraljevstvo na kraju puta Godine 1192., nakon dvadeset godina službe u Svetoj zemlji kao vitez templar, Arn Magnusson vraća se u Zapadni Götaland. Sa sobom dovodi strance i donosi znanja koja će biti preduvjet za jedno posve novo vrijeme u cijeloj Europi. No, Arn i njegova voljena Cecilia, duboko uvjereni kako je ljubav snažnija od politike, dovode zemlju u novu opasnost...
Kraljevstvo na kraju puta finale je trilogije koja je postala pravi viteški ep

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #277 : 25.07.2011. 14:00:03 »
Dražene napokon sam nabavio trilogiju o Templarima u PDF-u pa
ću se baciti na čitanje. Nabavio sam i Moskovska pravila od Daniela Silve
tako da nema potrebe da ganjam knjige po Konzumu  ;D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #278 : 29.07.2011. 16:55:02 »
Sjajna knjiga:

Gabriele Amorth
Egzorcist


U razgovoru s Marcom Tosattijem, novinarom „vatikanistom“, Gabriele Amorth egzorcist prepričava svoje životno iskustvo u borbi sa Sotonom. Amorth je posvetio posljednjih 25 godina svog života oslobađanju opsjednutih od đavolskih sila. Praksa istjerivanja demona, reakcije opsjednutih ljudi i samih demona podsjećaju na poznati film Egzorcist iz 1970-ih.  Knjiga, u kojoj su detaljno opisane seanse, osobni doživljaji i tuđa iskustva vodi čitatelja u svijet na granici s fikcijom.
Gabriele Amorth (1925.) talijanski je katolički svećenik te priznati egzorcist u rimskoj biskupiji od 1986. Iskustvo je stekao pod mentorstvom Candida Amantinija –najvećeg vatikanskog egzorcista. Godine 1990. osnovao je Međunarodno društvo egzorcista čiji  predsjednik je bio do 2000. Autor je  knjige Un esorcista racconta (Egzorcist pripovijeda) koja je 2007. postigla ogroman uspjeh u Italiji i svijetu.








Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #279 : 02.08.2011. 17:25:07 »
Harlan Coben
Ne puštaj me




Tia i Mike Baye nisu mogli ni zamisliti da će špijunirati vlastitu djecu. No, nakon što se njihov šesnaestogodišnji sin Adam neobjašnjivo povukao u sebe, a najbolji mu prijatelj Spencer Hill počinio samoubojstvo, ne mogu ne biti zabrinuti. U samo nekoliko dana od postavljanja sofisticiranog programa za uhođenje na Adamovo računalo, do srži će ih uzdrmati prijeteća poruka pristigla od nepoznatog pošiljatelja. U isto vrijeme, Betsy Hill otkriva iznenađujući detalj o noći sinove smrti. Prije nego što zabrinuti roditelji išta više uspiju doznati, Adam, kao jedini koji bi mogao znati istinu, nestaje, što duboko uznemiri cijelo susjedstvo. Dok se životi tih obitelji isprepliću u tragičnim, neočekivanim i nasilnim događajima, dugo skrivane veze u njihovu malom predgrađu počinju izlaziti na površinu, a očajni roditelji suočavaju se s pitanjem postoji li granica koju neće prijeći kako bi zaštitili one koje vole najviše na svijetu. Roman “Ne puštaj me” na top-listi najprodavanijih naslova New York Timesa proveo je više od bilo koje Cobenove prethodne knjige.


odličan roman, po meni 8,5/10

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #280 : 02.08.2011. 18:26:12 »
Svi Cobenovi romani su odlični. Jedva čekam da nađem ovaj da počnem sa čitanjem.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #281 : 03.08.2011. 11:49:36 »
OTMICA

Robert Luis Stivenson




Nije loša.  :)

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #282 : 03.08.2011. 15:31:32 »


Ubojstvo potresa uspavani mir samostana u Cambridgeu. Na drugoj strani svijeta, arheolog i Mossadov agent, David Rosen je napadnut, a njegov arapski asistent brutalno ubijen. U Izraelu dvoje starijih ljudi razneseno je u eksploziji bombe. Uskoro povezanost ovih naizgled nespojivih smrti gurne Davida u labirint spletki podjednako izazovan kao što su ruševine grada koji iskopava. Njegova potraga za ubojicama vodi ga do sinajske pustinje, do Palestinke Leyle i izgubljenog grada Irama starog kao Babilon, grada za koji netko želi da ostane izgubljen zauvijek ...

Sedmo utočište je mjesto gdje se sastaju sile koje žele oživjeti novi holokaust na Srednjem Istoku. Samo David Rosen ima priliku da ih zaustavi. No i njegove šanse smanjuju se svakom sekundom koja izmiče ...

Smrtonosna zavjera, ubojite tajne, svijet na rubu novog genocida - Sedmo utočište Daniela Eastermana je klasičan triler, knjiga za kojom ćete uvijek iznova posezati.

Fantastična knjiga, nisam je mogao ispustiti iz ruku.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #283 : 03.08.2011. 22:00:34 »


Citat:
Provokativni i uzbudljiv tehno-triler Michaela Crichtona, Stanje straha još jednom pokazuje fascinantnu autorovu sposobnost spajanja znanstvenih činjenica s beletristikom. Uzimajući u obzir brojna suprotstavljena mišljenja i stavove, doveo je u pitanje mnoge teorije, konkretno problem globalnog zatopljenja te pitanja ekologije kojima se u ovom romanu bavi na jedan sasvim drugačiji način. Kao i mnogo puta dosad, u sigurnim rukama ovog majstora bestselera, međusobno nespojivi elementi dovest će do zaključka od kojeg će vam zastati srce.

Koliko je samo istraživanje Crichton napravio da bi ovo napisao.
Odlično za ljeto, čita se u dahu, linearna radnja.
May the Plasma be with you!

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #284 : 03.08.2011. 22:41:27 »


Citat:
Provokativni i uzbudljiv tehno-triler Michaela Crichtona, Stanje straha još jednom pokazuje fascinantnu autorovu sposobnost spajanja znanstvenih činjenica s beletristikom. Uzimajući u obzir brojna suprotstavljena mišljenja i stavove, doveo je u pitanje mnoge teorije, konkretno problem globalnog zatopljenja te pitanja ekologije kojima se u ovom romanu bavi na jedan sasvim drugačiji način. Kao i mnogo puta dosad, u sigurnim rukama ovog majstora bestselera, međusobno nespojivi elementi dovest će do zaključka od kojeg će vam zastati srce.

Koliko je samo istraživanje Crichton napravio da bi ovo napisao.
Odlično za ljeto, čita se u dahu, linearna radnja.

To sam ne tako davno ja predložio za čitanje, ako se dobro sjećam! Stvarno izvrsna knjiga! I da, sam popis literature i izvora je pozamašan. Dao si je čovjek truda.  clapp

Nisam lud, majka me testirala!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #285 : 04.08.2011. 18:41:45 »
Harlan Coben
Nevini




Užas jedne jedine noći zauvijek se urezao u pamćenje Matta Huntera; noći kada je nevino pokušao prekinuti tučnjavu, a završio kao ubojica. Danas, devet godina nakon što je pušten na slobodu, njegova nevinost davno je izgubljena. Matt je samo bivši zatvorenik koji ništa ne uzima zdravo za gotovo. Sa svojom trudnom ženom, prekrasnom Olivijom odlučio se smjestiti u kuću u predgrađu u kojem je proveo djetinjstvo i stvari se napokon počinju doimati boljima. Sve do dana kada Matt dobiva šokantan, neshvatljiv videozapis s Olivijinog mobilnog telefona.
Misteriozni čovjek koji počinje slijediti Matta pronađen je mrtav. Redovnica Mary Rose također je pronađena mrtva u svojoj sobi u samostanu, a lokalne i federalne vlasti - uključujući istražiteljicu Odjela za ubojstva okruga Essex, Loren Muse, koja je s Mattom išla u razred - slijede tragove koji upućuju na jednu osobu, bivšeg kriminalca sjednim ubojstvom iza sebe - Matta Huntera. Ne želeći nikako - po drugi put - izgubiti sve Matt i Olivia naći će se s druge strane zakona u očajničkom pokušaju da očuvaju zajedničku budućnost.



vrlo "čitljivo", od mene 7,5/10

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #286 : 04.08.2011. 23:36:55 »
Završio sam Igru Prestola Džordža R.R. Martina

Sjajno , pročitao sam je u cca. 20 dana, u ponedjeljak kupujem novi nastavak  ;D

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #287 : 07.08.2011. 20:05:32 »


Poslednji roman velikog majstora SF-a.

TAJANSTVENA TEOREMA
Randžit Sabramanijan, student astronomije u Šri Lanki, postaje opsednut tri stotine godina nerešenim problemom teoreme koja bi mogla otkriti tajnu univerzuma.

INVAZIJA
Za to vreme, na udaljenosti od trideset svetlosnih godina, Grand Galaktici pretražuju univerzum u potrazi za inteligentnim oblicima života, s ciljem da unište sve što bi pretilo njihovoj dominaciji svemirom. Kada na udaljenoj plavoj planeti otkriju znake prve upotrebe nuklearnog oružja, Galaktici šalju ogromnu flotu potčinjenih rasa da iskoreni ratoborne stanovnike.

BEŠUMNA GRMLJAVINA
Suprotno svojim principima, Randžit počinje da radi za tajnu međunarodnu organizaciju Pax per fidem koju predvodi ratni huškač, penzionisani potpukovnik Bledso. Oni su razvili smrtonosno elektromagnetno oružje pod nazivom Bešumna grmljavina koje može da uništiti sve elektronske uređaje na svetu. Uprkos naporima svetskih velesila Amerike, Kine i Evrope da očuvaju mir, one će se ipak naći u situaciji da otpočnu borbu za svetsku dominaciju. U međuvremenu, vrhunac proslave izgradnje svemirskog lifta predstavljaju prve Olimpijske igre na Mesecu. Kada prva vanzemaljska letelica bude slučajno primećena Randžit će morati da preispita svoje postupke u pokušaju da spase živote ne samo svoje porodice već celog čovečanstva.


Ovo mi je prva knjiga od Klarka koju čitam i mogu reći da nije loša, samo je malo pri kraju radnja
usporena.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #288 : 07.08.2011. 20:32:49 »
Clarke mi je jedan od dražih pisaca. Preporučio bi ti njegov dokumentarac Mysterious World i knjige svijet zagonetnih sila i misterije svijeta

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #289 : 07.08.2011. 21:21:53 »


Slager  :zzz

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #290 : 07.08.2011. 22:00:14 »
Clarke mi je jedan od dražih pisaca. Preporučio bi ti njegov dokumentarac Mysterious World i knjige svijet zagonetnih sila i misterije svijeta

Te dokumentarce sam gledao davno na TV-u, ali nisam sve pogledao. Evo sad kopam po netu da ih nađem.
Inače imam skoro sve Klarkove knjige u PDF-u pa ih planiram u doglednoj budućnosti pročitati.
A nabavio sam i trilogiju Vremenska odiseja koju je pisao sa Stivenom Baksterom, par mi je ljudi pohvalilo
tu trilogiju.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #291 : 17.08.2011. 17:34:52 »
Jeff Lindsay

Dexter sanja mrak




Dexter Morgan forenzičar je specijaliziran za tragove krvi u policijskoj centrali u Miamiju, Odjel za ubojstva. Privlačan muškarac kojeg žene vole, iako se on oko njih pretjerano ne trudi. Pristojan čovjek kojem osmijeh ne silazi s lica, koji u pravo vrijeme kaže pravu stvar i rijetko kad privlači pozornost na sebe. On je ujedno i sociopat, serijski ubojica, povremeno sklon, pa....

od mene jadnih 5,5/10

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #292 : 19.08.2011. 00:41:04 »


http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=112559

Kao veliki fan fantasyja s ovim piscem sam se pokušao sresti s, čini mi se, Tigana romanom no to nije dobro završilo.
Pročitao sam cijelu knjižurinu i rekao "bljak". Fantasy bez samog sebe mi je bezličan (Martin spada u drugu kategoriju)
No prije nekoliko godina sam naletio na neku jako pohvalnu recenziju njegovog prvog djela trilogije Fionavarske Tapiserije

Sama recenzija me je zaintrigirala i nekako se u to doba pojavila u HR prva knjiga u Algoritmovom izdanju te je promptno završila na mojim knjigopolicama.

I onda je tu provela nekoliko godina. Zašto?

Mrzzzim kad izdaju samo prvu knjigu bilo kojeg ciklusa i onda ništa, a to je bio i slučaj kod ove trilogije.

I tako, slučajno, nakon nekoliko godina primijetim kako je Algoritam izdao i ostala dva nastavka te uzmem čitati svoj primjerak.

Ostanem jako iznenađen. Prvo djelo - izvrsno. Pravi, punokrvni fantasy. Od Fionavara - svijeta iz kojeg su potekli svi ostali (Zelazny?)  do čarobnjaka, čudovišta, magije, normalni ljudi u "F" svijetu....

Apsolutno sve što (meni) dobar fantasy treba sadržavati.

I sve to skupa jako tečno ispričano, ni slično onoj prvoj dosadi što je spomenuh.

Neću ni spominjati da sada gutam ostala dva dijela....

Odlično - preporuka!
« Zadnja izmjena: 19.08.2011. 07:27:10 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #293 : 19.08.2011. 15:03:53 »
Lee Child
Čovjek s dva lica




Jack Reacher bivši je vojni policajac i potpuni usamljenik. Nema obitelji ni ikakva vlasništva. Nema obveza ni straha, nema ništa – osim jakog osjećaja za pravdu.
Zbog toga Reacher pristaje pomoći saveznoj agentici u nevolji. Zbog toga mora nadmudriti i nadvladati pravu vojsku zločinaca.
Jer kad Reacher naiđe na nevolju, ne može odustati. Nijednom. Nikad.

Još jedan uzbudljiv triler ispunjen naglim obratima koji će rastrgati poklonike između želje da što duže uživaju u čitanju i potrebe da što prije saznaju hoće li Reacher izvući živu glavu. Jack Reacher jedan je od najpopularnijih likova suvremenog trilera; savršen junak za sve ljubitelje akcije – žene ga obožavaju, muškarci ga se boje, svi ga poštuju.

Kakva je knjiga najbolje pokazuje to što samo skoro 400 stranica pročitao za dan i pol
Od mene ocjena 9/10

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #294 : 20.08.2011. 20:38:35 »

(Javite mi ako istekne slika Knjiga je FlashForward od Robert J. Sawyer-a)
Hvala bogu za kindle :)
9/10
Baš ono što mi je falilo u nedovršenoj seriji
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #295 : 21.08.2011. 15:32:31 »


Dobra knjiga za ove letnje dane. Sedamnestogodisnja devojka bude izabrana da postane careva konkubina.
Knjiga opisuje njenu borbu da medju hiljadu konkubina u Zabranjenom gradu, bas ona zavede cara i podari mu
sina naslednika (poslednjeg kineskog cara}. Knjiga lepo opisuje zivot u Zabranjenom gradu sa nekim detaljima
o kojima nisam imao pojma.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #296 : 21.08.2011. 23:14:49 »
Kao veliki fan fantasyja s ovim piscem sam se pokušao sresti s, čini mi se, Tigana romanom no to nije dobro završilo.
Kome god se svidjela Tigana, obavezno mu preporučujem i Sarantijski mozaik. Sastoji se od dvije knjige: Jedrenje u Sarantiju (Sailing to Sarantium, 1998.) i Gospodar careva (Lord of the Emperors, 2000.). Govori o alternativnoj istoriji Vizantije i meni se svidjela još više od Tigane. Naravno, riječ je o epskoj fatastici, pa ima i magije, natprirodnih bića, svega što u žanru i treba da ima.

Krbo, ne znam je li Algoritam kod vas objavio ovo, ali ako ti se ne čita na engleskom, u Laguni imaš ovo na trajnom popustu; mislim da obe knjige možeš dobiti za 5-6 eura.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #297 : 24.08.2011. 14:08:08 »
Jo Nesbo
Crvendać




On je sudac, porotnik i krvnik...

Detektiv Harry Hole prolazi kroz teško razdoblje. Nakon neugodnog diplomatskog incidenta premješten je na novu obavještajnu dužnost, ali samostalan mu rad niti najmanje ne smeta. Uskoro otkriva da je u zemlju prokrijumčarena rijetka velikokalibarska puška kakvom se često služe atentatori... Kada bivši nacist bude pronađen mrtav, Harry će posumnjati na povezanost ova dva događaja. Tijekom istrage broj ubijenih naglo raste i ubrzo postaje jasno kako ubojica slijedi svoj vlastiti smisao za pravdu. Ali tko je on? I kakva je veza s događajima od prije pedeset godina? Harry zna samo jedno - mora ga zaustaviti...


vrlo dobro, od mene ocjena 8,5/10

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #298 : 24.08.2011. 15:54:31 »


I previse joj je dato na vaznosti a zapravo ne vredi. Ocekivala sam vise. Laka je za citanje i opustenciju ali je bezveze... Ako vam nije zao para i volite da bacate kupite ovu knjigu  :\)

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #299 : 26.08.2011. 21:55:40 »
Hugh Laurie, Trgovac oružjem  clapp
Carpe noctem

Tags: