Autor Tema: Problem sa encodingom novijih titlova  (Posjeta: 2124 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šef podzemlja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Problem sa encodingom novijih titlova
« : 29.01.2011. 20:12:07 »
Pozdrav!
Već dugo koristim MV2 player (plus) za gledanje serija i dosad su mi titlovi sa prijevoda-online bili odlični.

Od nedavno mi se ne prikazuju dobro 'naša' slova (šđčć...). Prikačio sam i sliku da vidite kako to izgleda.
U pitanju je House, 7. sezona. Npr., prva i druga epizoda - sve radi normalno, a od treće mi ne valja. To mi se dešava i sa drugim serijama, odnosno titlovima koje skidam s p-o. Do sad je bilo normalno, a sad više nije u redu. Probavao sam neka podešavanja, ali ništa ne pali. U postavkama mi automatski prepozna srpski/hrvatski, a encoding EASTEUROPE. Čak i kad to probam promijeniti, ništa ne radi. O čemu je riječ? Ovakvi titlovi nisu gledljivi :(

Evo screenshot:
« Zadnja izmjena: 29.01.2011. 21:40:36 Šef podzemlja »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Poroblem sa encodingom novijih titlova
« Odgovor #1 : 29.01.2011. 20:15:13 »
Skini titlYu i idi na promenu encodinga titla. Promeni sa UTF8 na cp1250 latinica i to je to. Gotovo za dve sekunde

Evo i slika, samo što treba obrnuto, iz UTF8 u CP1250

« Zadnja izmjena: 29.01.2011. 20:19:14 Aleks@ »

Offline Šef podzemlja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Poroblem sa encodingom novijih titlova
« Odgovor #2 : 29.01.2011. 20:35:40 »
Hvala ti, uradio sam to.
Ostavio sam 'ulazni i izlazni titl su isti', tako da mi samo rewrituje postojeći.

Ipak, zašto mi se sad to dešava, a prije su mi svi prevodi s p-o bili dobri? Ne može li se uvesti neka standardizacija na prijevodima online? Krivo mi je što sad svaki put moram to raditi.

Offline KornjacaNS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa encodingom novijih titlova
« Odgovor #3 : 07.02.2011. 15:32:07 »
neznam za tebe ali meni svaki prevod koji sam odavde dobio na poklon je radio besprekorno. doduse ja sam mv2 player izbacio iz upotrebe pre jedno 3 godine pa sam posle njega koristio bsplayer a od pre nekih 2 godine koristim samo kmplayer jer mi je on najbolji. pored ovog kmplayer imas jos vlc koji isto nije los ali ja sam se navikao na km pa samo njega forsiram u svom racunaru. kada se on instalira ni jedan drugi ti kodek netreba u racunaru jer km ima sve sto mu je potrebno za nesmetan rad, bilo da pricamo o obicnim filmovima ili hd tako i sa serijama.

pokusaj pored tog tvog plejera da ubacis i ovaj pa podesi km player da radi ok pa vidi sa nekim novim prevodom dali ce ti to isto radi. ako naidjes na neki problem javi se ovde pa ce resimo zajedno.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa encodingom novijih titlova
« Odgovor #4 : 07.02.2011. 16:56:13 »
Ne treba mu drugi player, problem je u pogrešnom character encodingu. Treba da bude ANSI, a ne UTF-8. Ko ima problem sa takvim titlom neka ga otvori u Notepadu, i neka klikne na File / Save As... i kad se otvori prozor za usnimavanje, da donju opciju UTF-8, promeni na ANSI.

Offline Šef podzemlja

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Problem sa encodingom novijih titlova
« Odgovor #5 : 07.02.2011. 19:56:42 »
Kornjačo, i meni je sve do sad radilo kako treba. Neki noviji prevodi su takvi da encoding moram promijeniti.
Uglavnom, titlYU radi, mada je glup program i zahtijeva previše klikova za tako malen posao.

Inače imam problem sa playbackom serija (svih, i hdtv i 720p, mada sad sve gledam u 720p). Samo mv2 player mi prikazuje dobro sliku, na svim ostalim playerima je slika loša, imam problem sa codecima koji nikad nisam uspio riješiti. Mv2 odrađuje posao, pa ga ne bih mijenjao.

Probao sam upravo i preporučeni KM player, isto s*anje kao i s drugima (BS, Gom...).

Offline Fanatic_

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Re: Problem sa encodingom novijih titlova
« Odgovor #6 : 07.02.2011. 21:43:41 »
Probaj Media Player Classic Home Cinema, koristim ga vise od 2 godine nemam ni jednu zamerku, ne pravi probleme sa titlovima, a 99% sam siguran da mu ne trebaju kodeci. Pre njega sam koristio i bs, km, vlc, gom player-e ali ovaj me najbolje sluzi. Topla preporuka ;)

Tags: