Autor Tema: Anna Karenina (1977)  (Posjeta: 2482 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Anna Karenina (1977)
« : 16.02.2013. 22:59:43 »

Opis:
Tolstojev klasik o ženi udanoj za Alekseja Aleksandroviča Karenjina, Anni Arkadijevnoj Karenjini, koja se upusti u aferu sa poletnim grofom, Aleksejem Kirilovičem Vronskijem. Odvojena je od sina i nema potporu plemstva iz više klase, zbog nevjere će možda morati platiti cijenu, koju bi malo tko mogao izdržati.

Žanr: drama
Kanal: BBC
Premijera: 25. rujan 1977.
Glumci: Nicola Pagett, Eric Porter, Stuart Wilson, Davyd Harries, Caroline Langrishe, Robert Swann, Marilyn Le Conte, Carole Nimmons, April Walker, Sheila Gish

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage
ShareTV
TV.com
Rotten Tomatoes

« Zadnja izmjena: 21.06.2015. 12:50:45 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Anna Karenina (1977)
« Odgovor #1 : 17.02.2013. 01:48:10 »
Obožavam knjigu, obožavam mini seriju. Sjećam se da sam se prvi put upoznao na satu hrvatskog kad smo gledali http://www.imdb.com/title/tt0088726/ iako je bilo napreskokce samo da uhvatimo samu bit filma tj. knjige. Kasnije nakon nekoliko 5, 6 godina pogledam taj film, loš. Nije ni uhvatio samu bit knjige. E da sam to tad znao pa da oblatim učiteljicu  rofl rofl sram ju može biti  angeldemon

I onda pogledao ovu mini seriju i to je bilo to. Ljubav na prvi pogled, kao i s knjigom. Kraj uvijek rastuži. Mislim da će se rijetko naći bolji kraj u knjigama kao što je to u Karenini.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Anna Karenina (1977)
« Odgovor #2 : 17.02.2013. 13:54:14 »
Nisam ovo čitao, u srednjoj sam čitao lektiru samo u 1. i 4. razredu, bio sam dobar šarmer. Koja je simbolika naziva "Anna Karenina"? Ona je Anna, on Karenin.
Mrzim lopatare i limune

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Anna Karenina (1977)
« Odgovor #3 : 17.02.2013. 14:13:17 »
Nije tačan opis. Ona je Ana Arkadijevna Karenjina, a grof je Aleksej Kirilovič Vronski. A muž joj je Aleksej Aleksandrovič Karenjin (ona je uzela muževo prezime).

Kada sam već tu: čitao sam knjigu naravno (kod nas je obavezna lektira bila), sjajna je, dok niti jednu ekranizaciju nisam gledao.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Anna Karenina (1977)
« Odgovor #4 : 17.02.2013. 14:14:12 »
Zamijenit ću smileyNO1 . Ovo sam preveo sa engleskog. Sad je jasno što se zove Anna Karenina :)
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Anna Karenina (1977)
« Odgovor #5 : 17.02.2013. 18:01:11 »
U knjizi je ona ustvari opisana kao jako sebična osoba jer traži od Vronskog da odbaci obitelj, prijatelje, praktički sve što je gradio, a s druge strane se loše ponaša prema mužu koji mi je daleko bolji od nje po nekakvom moralu iako je Anna najbolji lik u knjizi. Na kraju sva njezina nesreća i sebičnost ispliva i onda dolazi već sad poznati šokantni i nesretni kraj.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Anna Karenina (1977)
« Odgovor #6 : 17.02.2013. 18:04:56 »
Dobila je šta je zaslužila. Najupečatljiviji deo knjige za mene je bal, taj deo je tako opisan da se slike događaja same stvaraju u glavi. Veliki je Tolstoj  notworthy