Autor Tema: Košarka  (Posjeta: 218595 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kornjaca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 159
Re: Košarka
« Odgovor #360 : 26.04.2010. 00:11:15 »
smije li Partizan početi napad ako su na terenu osobe koje ne igraju? (iz snimke se jasno vidi da su bila dva čovjeka iz Cibone u terenu kada je Partizan počeo napad. Do kraja je ostalo 0.06 sec.

Za to se dobija tehnicka greska i iskljucenje svakog ko je usao u teren.

posto nisam bas najbolje upucen u sva pravila, da su suci dosudili klupi Cibone tehnicku vi bi dobili dva slobodna bacanja i loptu opet na 0.6 ili?

jasno se vidi da je Rozic bio u terenu jos i kad je lotpa usla u kos, bila je jedna odlicna kamera na hrrt-u a vidi se i na snimci u donjem desnom kutu kad loptu ide prema kosu...

no dobro to je nebitno, CIbona si je sama kriva. nevjerojatno da "profesionalci" narave ovakvu glupost, ulete u teren i slave dok jos nije isteklo vrijeme, umjesto da blokiraju taj Kecmanov sut(a da mu dam da sad 50 puta gada ne bi pgoodio ovo ;D)... ljudska glupost na djelu

zasluzena pobjeda Partizana, ali bilo bi zasluzeno i da je otislo na Ciboninu stranu clapp

Mislim da si malo u krivu...
Vec je Kecman i lani pogadjao takve suteve (jest da je malo lakse na +30 tako pogoditi nego na -2, ali...)
http://www.youtube.com/watch?v=ooaL9LwLjsQ

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Košarka
« Odgovor #361 : 26.04.2010. 00:15:48 »
Moram malo... ;D
Ovo je neprocjenjivo. Ewing u banani.

http://www.youtube.com/watch?v=C_dSmSEiOXw&feature=related

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Košarka
« Odgovor #362 : 26.04.2010. 02:33:29 »
Ne slazem se sa vama da bi Partizan dobio dva bacanja, vec mislim da bi to bila 4 i lopta sa strane (koja bi bila zanemarljiva). . . U svakom slucaju Cibona je odlicno igrala, ali mislim da je ovakav potez nedopustiv, jer razlika nije bila veca od tri poena pa da sa sigornoscu znaju da su pobedili i da pocnu sa radovanjem... Kecman je imao ogromnu srecu kao i sam Partizan, ali sve je to sport.

Offline kornjaca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 159
Re: Košarka
« Odgovor #363 : 26.04.2010. 07:25:50 »
Ne slazem se sa vama da bi Partizan dobio dva bacanja, vec mislim da bi to bila 4 i lopta sa strane (koja bi bila zanemarljiva). . . U svakom slucaju Cibona je odlicno igrala, ali mislim da je ovakav potez nedopustiv, jer razlika nije bila veca od tri poena pa da sa sigornoscu znaju da su pobedili i da pocnu sa radovanjem... Kecman je imao ogromnu srecu kao i sam Partizan, ali sve je to sport.
Pogresno. Nije ovo NBA. Po pravilima bi bila 2 bacanja i lopta koja se izvodi na centru (sto je teoretski jos povoljnije nego izvodjenje lopte ispod partizanovog kosa).
Partizan je dobio, i cestitke igracima i svim navijacima Partizana...

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Re: Košarka
« Odgovor #364 : 26.04.2010. 10:03:42 »

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Košarka
« Odgovor #365 : 26.04.2010. 11:30:50 »
Sta bi bilo kad bi bilo...  Ja bih najvise voleo da su oba kluba izgubila  ali..
U svakom slucaju su  trebala bi biti najmanje tri bacanja i lopta sa strane. Ako bi ovo pretvarali u tehnicku, to bi bilo ekvivalentno ulasku trenera i igraca na teren u toku igre i namernom ometanju  igre sa njihove strane.  Ali posto je sudija pustio igru, trojka vazi i to je to
Jeli neko snimio "objektivnog" novinara tegeltiju kako  uleece u teren i krence redom da grli igrace?
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Košarka
« Odgovor #366 : 26.04.2010. 11:34:54 »
Jeli neko snimio "objektivnog" novinara tegeltiju kako  uleece u teren i krence redom da grli igrace?

Batice ti ako do sada nisi skontao da je on Partizanovac ne znam šta da ti kažem.
Čak je i javno u svojim emisijama to rekao.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Košarka
« Odgovor #367 : 26.04.2010. 14:05:43 »
Naravno da znam to odranije. Neke stvari se daleko "čuju". Nego samo aludiram na njegovu emisiju, i njegove tvrdnje da je kao profesionalac objektivan. I da su svi isti za njega kada prati utakmice..
Slobodno moze da im bude potparol.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #368 : 26.04.2010. 14:09:19 »
Što je on uopšte tema ovde?  ;D

KECMAN

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Košarka
« Odgovor #369 : 26.04.2010. 14:27:32 »
Drago mi je da je bar u vas košarka toliko popularna, u nas je postala sport broj 4 ili možda čak i 5, jer su došli neki hokejaši iz SAD-a i Kanade pa sad ima više hokeja nego košarke na TV-u. ???
Čitam današnje novine, a u njima mali članak, niti pola stranice o utakmici, a cijela stranica o odbojci.
Samo da znate koliko je uzbuđenje u Hrvatskoj zbog ove utakmice. ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #370 : 26.04.2010. 14:33:11 »
Mislim i da je rezultat uticao pomalo  ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21900
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Košarka
« Odgovor #371 : 26.04.2010. 14:55:12 »
Mislim i da je rezultat uticao pomalo  ;D

Vjeruj mi da nije, ja nisam ni znao do prije 3-4 dana da se igra taj Final Four, a pogotovo tko je u njemu. Košarka se ovdje općenito slabo prati.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #372 : 26.04.2010. 15:03:00 »
Po uzoru na Dušana Kecmana...LBJ u sinošnjoj utakmici protiv Bulls-a
http://www.youtube.com/watch?v=CP8Dmjk9rWE

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Košarka
« Odgovor #373 : 26.04.2010. 15:45:57 »
Mislim da si malo u krivu...
Vec je Kecman i lani pogadjao takve suteve (jest da je malo lakse na +30 tako pogoditi nego na -2, ali...)
http://www.youtube.com/watch?v=ooaL9LwLjsQ

Nisam u krivu kad je koš neregularan. Pročitaj što sam napisao.

Svaka čast na košu!

Offline kornjaca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 159
Re: Košarka
« Odgovor #374 : 26.04.2010. 16:58:45 »
Mislim da si malo u krivu...
Vec je Kecman i lani pogadjao takve suteve (jest da je malo lakse na +30 tako pogoditi nego na -2, ali...)
http://www.youtube.com/watch?v=ooaL9LwLjsQ

Nisam u krivu kad je koš neregularan. Pročitaj što sam napisao.

Svaka čast na košu!
Slusaj, ja kao navijac KK Split mogu reci (posto mi je sasvim svejedno tko je pobijedio) da je Partizanova pobjeda zasluzena.
Jako mi je smijesno kada citam izjave predstavnika i navijaca Cibone da je trebalo zaustaviti igru i dati tehnicku klupi Cibone jer su pomocni trener i  igraci s klupe utrcali u teren.
Da li bi tako govorili da je Kecman promasio kos?  rofl
Da sam navijac Cibone, ovo bi me boljelo kao i ona Djordjevica trica Hrvatskoj 1997, ali posto nisam, mogu samo zapljeskati vrhunskom kosu...
I ako i dalje zelis raspravljati o neregularnosti kosa, reci mi prvo da li bi se zalagao za postivanje pravila da je, sukladno pravilima, sudac dao tehnicku klupi Cibone prije pokusaja suta Kecmana?

Offline bojan92

  • Član
  • ***
  • Postova: 637
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #375 : 26.04.2010. 17:34:54 »
Svaka cast Kecmanu!
They should name a hurricane after her
A typhoon, a mountain in africa
A monsoon, I'm a junkie just after her
She'll leave but I'll run right back after her

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Košarka
« Odgovor #376 : 26.04.2010. 19:35:09 »
U svakom slucaju su  trebala bi biti najmanje tri bacanja i lopta sa strane. Ako bi ovo pretvarali u tehnicku, to bi bilo ekvivalentno ulasku trenera i igraca na teren u toku igre i namernom ometanju  igre sa njihove strane.  Ali posto je sudija pustio igru, trojka vazi i to je to

Slazem se sa tobom, a neko pre rece da nije ovo NBA liga pa da zbog toga ne bi bila vise od dva bacanja, ali desavalo se x puta ove sezone da (jedan od primera) Partizan igra protiv nekog, sudije sviraju faul nad protivnickim igracem, Dule Vujosevic opsuje ili dobaci nesto sudiji i nakon sto dobije tehnicku gresku, izvode se 4 bacanja i lopta sa strane... Ja gledam na to da su dva clana Cibone usla u teren pre isteka vremena (sto je strogo zabranjeno), obojici po tehnicka i to je to... Ali nebitno je to, necemo da nastavljamo polemiku, za to postoje strucni ljudi koji ce odluciti sta ce biti...

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Košarka
« Odgovor #377 : 26.04.2010. 20:06:29 »
Slusaj, ja kao navijac KK Split mogu reci (posto mi je sasvim svejedno tko je pobijedio) da je Partizanova pobjeda zasluzena.
Jako mi je smijesno kada citam izjave predstavnika i navijaca Cibone da je trebalo zaustaviti igru i dati tehnicku klupi Cibone jer su pomocni trener i  igraci s klupe utrcali u teren.
Da li bi tako govorili da je Kecman promasio kos?  rofl
Da sam navijac Cibone, ovo bi me boljelo kao i ona Djordjevica trica Hrvatskoj 1997, ali posto nisam, mogu samo zapljeskati vrhunskom kosu...
I ako i dalje zelis raspravljati o neregularnosti kosa, reci mi prvo da li bi se zalagao za postivanje pravila da je, sukladno pravilima, sudac dao tehnicku klupi Cibone prije pokusaja suta Kecmana?

Daj čuj njega, ispada da je pokušavam isprovocirati neku svađu sad. OMG.
Partizan je dobio zasluženo, ali da je dobila i Cibona ne bi se moglo reći da je "nezasluženo".

Ako je koš neregularan onda je neregularan - nema druge. Pričitaj moj post gdje sam najprije napisao čestitke Partizanu i da je bila odlična utakmica!

Offline brankone

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #378 : 26.04.2010. 20:51:45 »
Po pravilima sudije nisu smele da dozvole da se igra nastavi dok je na terenu bilo ko drugi osim po 5 igraca oba tima.Mislim da oni ili nisu videli ovo dvoje koji su uzurbano krenuli da beze sa terena ili su ih videli ali dozvolili da se igra nastavi.Ono sto ja mislim je da su mozda i videli,ali na snimku se jasno vidi kako Kecman odjednom trazi loptu Rasicu da mu izvede kako bi sutnuo na kos,video je da nema nikog od Cibosa da ga cuvaju,ometaju itd i u tom trenutku mu je Rasic dao loptu i ovaj sutnuo.Mislim da je to pomalo iznenadilo i sudije,mislim na to kako mu je Rasic iznenada izveo loptu,a sve to pod predpostavkom da nema teorije da pogodi na 6 desetinki pred kraj utakmice sa celog terena.Mislim da su i zato pustili i poprilicno se iznenadili kad je ovaj pogodio.Takodje posle kratke konsultacije nakon kosa (nekih 10-ak sekundi) odlucili su da priznaju kos jer su se setili da bi po pravilima trebalo da dodele svakom od igraca sa klupe Cibone i njihovog osoblja koje je uslo na teren tehnicku gresku,a bilo ih je podosta jelte,ne samo ovo dvoje koje su bili u kadru,sto bi znacilo dobrih 10-ak slobodnih bacanja i naravno lopta sa strane za Partizan jer je to pravilo nakon tehnicke/namerne greske.
U ovoj situaciji sudije su se odlucile na manje losu stvar,priznali su kos sa celog terena u situaciji kad je bilo dvoje stranih lica na terenu,jer su na drugoj strani mogli da imaju problem sa nedosudjivanjem velikog broja tehnickih gresaka.
Sve u svemu dobra utakmica iako sam gledao samo par minuta iste,a priznajem da sam nakon trojke Bogdanovica promenio kanal i nastavio da gledam tenis.

Offline Captain America

  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #379 : 26.04.2010. 22:08:51 »
Naravno da znam to odranije. Neke stvari se daleko "čuju". Nego samo aludiram na njegovu emisiju, i njegove tvrdnje da je kao profesionalac objektivan. I da su svi isti za njega kada prati utakmice..
Slobodno moze da im bude potparol.
Ne postoji objektivan covek, a samim tim ni sportski novinar. Taj koji to kaze je slagao samo tako. A Tegi je reagovao kao i svaki drugi covek iz Srbije u tom momentu koji se zadesio u dvorani i ne vidim razloga da mu nesto zameras.

Sto se tice kosa mislim da Cibona nece nista dobiti zalbom, jer ko ce ponovo da igra utakmicu kad su prsteni podeljeni. A ne verujem da postoji neki sudija koji bi na 0,6 sek do kraja svirao tehnicku klupi domacina ili ne bi priznao kos sa pola terena.
To je gotova prica. Jedva cekam narednu sezonu.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #380 : 26.04.2010. 22:21:57 »
Naravno da znam to odranije. Neke stvari se daleko "čuju". Nego samo aludiram na njegovu emisiju, i njegove tvrdnje da je kao profesionalac objektivan. I da su svi isti za njega kada prati utakmice..
Slobodno moze da im bude potparol.

Samo mozete da mrzite sve sto ima veze sa Partizanom.

DOMINIRAJ!

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Re: Košarka
« Odgovor #381 : 27.04.2010. 00:04:37 »
Mislim i da je rezultat uticao pomalo  ;D

Vjeruj mi da nije, ja nisam ni znao do prije 3-4 dana da se igra taj Final Four, a pogotovo tko je u njemu. Košarka se ovdje općenito slabo prati.

a za slabo praćenje košarke najzaslužniji je hrt koji već godinama izbjegava košarku iako je npr nlb liga kvalitetnija i zanimljivija 100 puta od HNL-a kojeg nasilu guraju na ekrane.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Re: Košarka
« Odgovor #382 : 27.04.2010. 12:31:06 »
danas će biti poznat ishod cibonine žalbe.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Košarka
« Odgovor #383 : 27.04.2010. 12:42:53 »
danas će biti poznat ishod cibonine žalbe.

Žalba Cibone očekivano odbijena

VODSTVO NLB lige očekivano je odbilo žalbu Cibone zbog neregularnog kraja finala doigravanja protiv Partizana. Bio je to očekivani rasplet, vodstvu Cibone je diskretno dano do znanja da žalba neće proći odmah nakon utakmice.

Direktor NLB lige Josip Bilić u telefonskom razgovoru za Index potvrdio je kako žalba Cibone nije prošla.

"Dobili smo potvrdu o njihovim plaćenim taksama za žalbu, koja je odbijena", kratko je rekao Bilić te dodao kako je odgovor već poslan u Cibonu. Protiv te žalbe, Cibona nema pravo žalbe, tako da je odluka konačna.

Vodstvo Cibone odmah nakon utakmice protiv Partizana žalilo se na neregularnost zadnjeg napada, jer su u trenutku Kecmanova šuta na parketu bili članovi stručnog stožera i gledatelji.

Vodstvo NLB lige čekalo je da Cibona plati 500 eura taksi na žalbu te je odlučilo odmah po primljenoj uplatnici. Gotovo da se nije raspravljalo o žalbi, jer suci u zapisnik nisu prijavili nikave neregularnosti.

Prema stavu lige, Kecman je loptu ispustio u dopuštenom vremenu, a pojava gledatelja i članova stručnog stožera na teren nije zabilježena od strane sudaca pa to znači da Rozić i društvo praktički nisu bili na parketu.

index.hr

Offline Captain America

  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #384 : 27.04.2010. 15:02:18 »
Mislim i da je rezultat uticao pomalo  ;D

Vjeruj mi da nije, ja nisam ni znao do prije 3-4 dana da se igra taj Final Four, a pogotovo tko je u njemu. Košarka se ovdje općenito slabo prati.

a za slabo praćenje košarke najzaslužniji je hrrt koji već godinama izbjegava košarku iako je npr nlb liga kvalitetnija i zanimljivija 100 puta od HNL-a kojeg nasilu guraju na ekrane.
I ja sam uvideo da na Hrtu nema kosarke kolko je bilo ranije, ali oni bar prenose Nlb ligu. U Srbiji Rts ne prenosi Nlb ligu iz razloga sto je ona u vlasnistvu privatnika iz Slovenije i Hrvatske i oni nece da njima daju pare.

Sva sreca pa postoji Arenasport koja prenosi sve zivo i ima super komentatore i isplati se svaki cent od tih 5 eura kolko mesecno kosta njihov paket.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Košarka
« Odgovor #387 : 07.05.2010. 18:17:37 »
a kad je košarka?

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #388 : 07.05.2010. 18:31:42 »
Gledam sad slike i ne verujem kakvih njuski ima tamo. Strasno. Evo ga cak i jedan sa bajicem. Onim istim sto je namestio sa makabijem...

Zeludac mi se prevrce. Steta sto nas 500 kojih je trebalo da dodje nije otislo.

Ali sve u svemu moram priznati da ovi sto su otisli tamo imaju srece. Nema prve ekipe grka...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Košarka
« Odgovor #389 : 07.05.2010. 21:43:33 »
Neverovatno kol'ko nas neće šut. :( :( :(

Tags: