Autor Tema: GG Allin  (Posjeta: 2072 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
GG Allin
« : 29.06.2012. 19:41:10 »
Satan Panonski je mila majka za Jesus Christ Allina



http://en.wikipedia.org/wiki/GG_Allin
'Covjek koji umire svaki put kada se popne na binu.GG Allin nije umjetnik, niti muzicar, a i to je posljednja osoba koju biste mogli definisati 'politically correct'.Njegovi nastupi su sada vec postali 'legendarni', od degustacije ( i bacanja na publiku ) sopstvenih govana, drogiranja, masturbacije, tuce, silovanja i cega jos sve ne... sve je to istina, istina o najuznemirujucoj pojavi na rock'n'roll sceni. Najvaznije od svega, sve ono sto je GG Allin radio, nije radio radi popularnosti, bogatstva ili postovanja, nego jednostavno zato sto je to bio njegov nacin zivota. ' ( Gerald Colroy, napaisano na poledjini albuma Hated in the nation ).

U nekom zabacenom i prljavom baru na Manhattanu, GG Allin je poceo stvarati legendu o sebi kao o extremno vulgarnoj i manijakalnoj osobi, ogledalu najextremnijeg moguceg punka, bez ikakvih kompromisa ili nedaj boze, poderanih odjelca sa potpisom Malcolm Mclarena...

Njegov punk/rock je bio divljacki, hranjen urbanim 'scumom', punk rock koji opisuje zivot kakav zapravo jeste, extremno surov i brutalan.

U jednom intervjuu, rekao je ' Cim izadjem odavde, vracam se svojoj misiji'. Ta izjava je bila izrecena za vrijeme njegovog boravka u zatvoru zbog silovanja djevojke na njegovom koncertu. Za njega je ta misiija bila poginuti na natragicniji ( ili najbizarniji, ovisi kako gledate ) nacin. Za njega, njegova glavna krivica sto je bio u zatvoru, jeste sto svira rock'n'roll...tada je poceo i strajk gladju, i zavrsio ga je tek kad mu je sudac obecao da ce ponovno razmotriti njegov slucaj.

Koncerti GG allina su bili ( i ostali ) nesto nevidjeno. Stvarno je radio svasta: polomio bi zube udarajuci glavom o pod, masturbirao, korisio mikorofon kao oruzje protiv publike, povracao, jeo svoja govna (!?) i/ili ih bacao na publiku...njegovi nastupi, umjesto na rock'n'roll, vise su prizivali na scene iz nekog ratnog filma, gdje je sala gdje se svira bojiste, a svi u njoj ratnici zedni krvi.

'Publika je moj neprijatelj' govorio je 'koristim svoj um kao pistolj, a tijelo kao metke,  a svi okolo su moje mete'. Ali samo polovina onog sto je Jesus Christ ( njegovo pravo ime, istina ziva! ) govorio je obicno propagandno preseravanje, dok je ostalo stvarno radio sto je govorio.I bas u toj surovoj istini, njegovi ( rijetki ) fanovi, su nalazili ikonu koja je maltene prelazila u idola za njih. Dok su mnogi bendovi se vise voljeli okruzivati atmosferom straha i autodestrukcije, samo pjevajuci o tome u svojim pjesmama, i izazivajuci poneki skandal, Allin je stvarno zivio onako kako je govorio.Sigurno da njegovo bivstvovanje nije bilo nimalo lako, uzimajuci u obzir naslove pjesama poput Sleeping in my piss, Needle up on my Cock, Abuse me ( I want to die ) itd. , ali za njega je to bilo pitanje ponosa i iskrenosti, jer je to kao sto sam rekao, bio njegov nacin zivota.  ' Ja nisam ovdje samo da bi bi sokirao.' rekao bi ' naravno, vi to mozete vidjeti samo kao sok, ali to je moj zivot. nisam mozda toliko ponosan na to, ali to je nacin na koji ja zivim.'

Malo poslje toga je izazavao ogroman skanal kada se saznalo da se dopisuje sa Johnom Hinckleyom, covjekom koji je pokusao ubiti predsjednika Reagana. u svojim pismima upucenim njemu, Allin je pisao stvari poput ' steta sto nisi uspjeo, prijatelju' ili ' kada izadjes iz zatvora, ja cu ti pomoci da ga ubijes'. Naravno tajne sluzbe su odmah reagovale, i strpale ga u zatvor. Tad se saznalo da vec postoji serija optuzbi na njega iz raznih drzava. ' Sta se sve desavalo na tim koncertima i gidama, i zbog cega imam sve te optuzbe, su mala stvar za mene. Ja radim ozbiljno sve te stvari koje ostali momci samo pjevaju i zato sam sad u zatvoru, zato sto radim rock'n'roll.' Njega uopste nije bilo briga za optuzbe. bilo mu je bitno samo da izadje iz zatvora i da se vrati svojoj misiji.  'Po mom misljenju, konformizam je najgori neprijatelj.Ja zelim umrijeti na najtragicniji nacin. To je ideja koja me stvarno uzbudjuje. Prozivio sam puno godina u kratkom periodu. Nemam namjeru voditi isprazn i dosadan zivot, bez izazova. A za mene je smrt najveci izazov. Zelim izgorjeti u plamenu, nestati kroz vatru. Zasto da ne?'.

1991, u januaru, GG Allin je ponovio obecanje da ce se ubiti za Noc Vjestica na svom koncertu. Ali zbog problema sa policijom i zabranom koncerta, moralo se sve odgoditi na iducu godinu. Ali GG Allin nikada nije dozivio taj datum, nikada nije dosao do besmrtne slave. Umjesto toga, umro je u najvecoj usamljenosti, unisten heroinom, u nekom stanu u East Village-u. Noc prije, je svirao u nekom lokalu, i poslje kratkotrajnog koncerta ( zavrsenog tucom ), bjezeci od policije je zavrsio u tom stanu gdje je i skoncao svoj zivot. Iza sebe je ostavio 52 optuzbe za uhicenje, te gomilu albuma koje je radio sa raznim bendovima.

On je vjerovatno i htjeo da se zavrsi ovako, a ne na nekom toplom mjestu gdje bi u miru skoncao svoj zivot. Ali i sad vjerovatno, u paklu, on se nalazi u nekakvom uglu, sa rastimanog gitarom i pojacalom, pijuci viski, i raspuknutim glasom pjeva 'Bite it, you scum'...


  • When I Die


  • Carmelita


« Zadnja izmjena: 29.06.2012. 20:35:58 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: GG Allin
« Odgovor #1 : 29.06.2012. 20:14:28 »
Ukloni prvu, drugu i petu sliku. Nisu primjerene.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: GG Allin
« Odgovor #2 : 29.06.2012. 20:36:13 »
Sklonjeno.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: GG Allin
« Odgovor #3 : 02.07.2012. 13:36:23 »
gostovanje kod springera


Mrzim lopatare i limune

Tags: