Autor Tema: Dexter  (Posjeta: 536740 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Dexter
« Odgovor #2040 : 10.04.2011. 09:44:14 »
ali ako me je neko nervirao u seriji onda je to ona debra, pa njoj bi usta trebalo oprati sa svim mogucim sredstvima za odrzavanjem higijene.

Treba njoj nešto drugo za usta.  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Dexter
« Odgovor #2041 : 10.04.2011. 10:09:44 »
ali ako me je neko nervirao u seriji onda je to ona debra, pa njoj bi usta trebalo oprati sa svim mogucim sredstvima za odrzavanjem higijene.

Treba njoj nešto drugo za usta.  ;D
lollypop

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Dexter
« Odgovor #2042 : 07.05.2011. 15:44:48 »
Nothing can prepare you for what's coming next. This fall, all hell breaks loose. Brace yourself for the return of Dexter.

« Zadnja izmjena: 07.05.2011. 15:49:37 lijencina »

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Dexter
« Odgovor #2043 : 07.05.2011. 15:54:49 »
Jedva čekam smileyNO1

Zanimljivo je kako su izostavili 5 sezonu u klipu, to sve govori o njenoj kvaliteti...

Offline veb983

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2044 : 07.05.2011. 19:24:37 »
..ili govori da je to teaser za 5 sezonu  :P rofl

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Dexter
« Odgovor #2045 : 07.05.2011. 21:06:44 »
..ili govori da je to teaser za 5 sezonu  :P rofl

Da, to je teaser za petu sezonu. Samo što je neki pametnjaković na youtube stavio season 6 u naslovu.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2046 : 07.05.2011. 21:17:21 »
..ili govori da je to teaser za 5 sezonu  :P rofl

Da, to je teaser za petu sezonu. Samo što je neki pametnjaković na youtube stavio season 6 u naslovu.
A taj pametnjaković je SHOWTIME.
Dobar je teaser.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Dexter
« Odgovor #2047 : 07.05.2011. 21:26:17 »
Hm, nisam obratio pažnju da su oni postavili. Anyway bezveze im je teaser skroz.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Dexter
« Odgovor #2048 : 08.05.2011. 10:22:32 »
Jel ono Dexter na Stolu?  >:dj
Carpe noctem

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2049 : 08.05.2011. 12:15:05 »
Jel ono Dexter na Stolu?  >:dj
Mislim da je ovo bio neki njegov san iz 5-e sezone ako se ne varam...

Offline SreckoS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 379
Odg: Dexter
« Odgovor #2050 : 08.05.2011. 21:01:05 »
Da.. jeste

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Dexter
« Odgovor #2051 : 10.05.2011. 19:35:36 »
malo o iducoj sezoni
Spoiler for Hiden:
Dexter Exclusive: Colin Hanks Joins Cast… as Dex's New Archenemy?

Sources confirm to TVLine exclusively that the Good Guys star Mad Men alum is joining the cast of Dexter for a major Season 6 arc playing Travis, a highly intelligent expert on ancient artifacts who gets linked to a series of grisly murders in Miami.

If this Travis turns out to be an adversary of Dex’s, it’s unlikely he’ll fit the mold of past baddies such as Trinity and the Ice Truck Killer, given what Showtime president David Nevins recently told TVLine about the show’s coming season. “It is not [about] one big bad,” he told us. “There’s one interesting story that will move through the season, and it will be cast very interestingly, but it’s not exactly that one person.”

Hanks is on board for all 12 Season 6 episodes.
izvor

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Dexter
« Odgovor #2052 : 10.05.2011. 20:24:03 »
Mislim da su napravili dobar izbor što su njega castovali.
Ali videćemo još kad krene sezona.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Dexter
« Odgovor #2053 : 22.05.2011. 21:38:11 »
Spoiler for Hiden:
Po meni, ova serija je debelo, debelo precenjena. Odgledao sam prvu sezonu i prvu epizodu druge i smorio se kao tvor u parfimeriji. Baš mi je neubedljiva i vodnjikava serija. Možda bi neko ko je gledao sve dosad mogao da mi prepriča nešto buduće radnje i evenutalno me ubedi da vredi nastaviti s gledanjem, jer zasad nisam nimalo oduševljen. No predosećam da će najverovatnije biti Shift + Delete svih 30 GB.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2054 : 22.05.2011. 21:56:24 »
Spoiler for Hiden:
Po meni, ova serija je debelo, debelo precenjena. Odgledao sam prvu sezonu i prvu epizodu druge i smorio se kao tvor u parfimeriji. Baš mi je neubedljiva i vodnjikava serija. Možda bi neko ko je gledao sve dosad mogao da mi prepriča nešto buduće radnje i evenutalno me ubedi da vredi nastaviti s gledanjem, jer zasad nisam nimalo oduševljen. No predosećam da će najverovatnije biti Shift + Delete svih 30 GB.

Spoiler for Hiden:
Moje mišljenje je ako ti se serija nije svidjela do kraja prve sezone i na polčetku druge da onda batališ odma i odradiš ctrl + del.
Da si rekao da ti se nije svidjela nakon 3-4 epizode prve sezone pa ajde da te shvatim ali ovako....
Meni je serija fantastična u svakoj sezoni osim u 5-oj u kojoj mi je sranje.
Četvrta je ubitačna u kojoj je glavni "negativac" fantastični John Lithgow.
Treća sezona je meni dobra, nekima se nije baš svidjela ali meni ima predobrih i zanimljivih momenata sa Jimmy Smits-om koji je glavni "negativac".
Druga sezona je cijela o pokušaju da uhvate ubicu iz hladnjače, glavnu istragu vodi Keith Carradine  koji je odličan i koji će se pojavljivati i u 4-oj sezoni.
U toj drugoj sezoni veliku i zanimljivu ulogu imaju Jaime Murray i Erik King.
Petu sezonu nebi da spominjem jer se trudim da je zaboravim.
Mogao sam ti još otkriti detalja ali neću jer se možda odlučiš da gledaš.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2055 : 22.05.2011. 22:26:00 »
Spoiler for Hiden:
Po meni, ova serija je debelo, debelo precenjena. Odgledao sam prvu sezonu i prvu epizodu druge i smorio se kao tvor u parfimeriji. Baš mi je neubedljiva i vodnjikava serija. Možda bi neko ko je gledao sve dosad mogao da mi prepriča nešto buduće radnje i evenutalno me ubedi da vredi nastaviti s gledanjem, jer zasad nisam nimalo oduševljen. No predosećam da će najverovatnije biti Shift + Delete svih 30 GB.


Isto sam reagovao posle odgledane prve sezone i izbrisao sam seriju sa harda.

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: Dexter
« Odgovor #2056 : 22.05.2011. 23:23:41 »
Da niste vi malo tuturutu u_jeeeeeeeeee  tasmanijski_djavo

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Dexter
« Odgovor #2057 : 23.05.2011. 00:26:31 »
Spoiler for Hiden:
Pokušao sam da gledam još jednu-dve epizode i definitivno je izbrisao. Ovo spada među gluplje stvari, pored Losta, koje sam gledao, tačnije: pokušavao.

Da niste vi malo tuturutu u_jeeeeeeeeee  tasmanijski_djavo

De gustibus. :P Meni je serija neopevano spora, radnja smrtno dosadna i do bola predvidljiva, likovi nezanimljivi, naročito Dekster, a i oni njegovi sololokviji su golemo proseravanje i takođe jako prozirni. Glupa tematika uopšte uzev: cilja se kao na neko saosećanje prema serijskom ubici, tj. „deliocu pravde“ ili šta već, — vrlo pretenciozno i isforsirano. Sporedne uloge su očaj. Mislim da ova tralalajka nikako ne zaslužuje više od 4/10.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Djenka

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
    • fejsbuk, sta ja znam..
Odg: Dexter
« Odgovor #2058 : 23.05.2011. 01:34:28 »
Spoiler for Hiden:
Pokušao sam da gledam još jednu-dve epizode i definitivno je izbrisao. Ovo spada među gluplje stvari, pored Losta, koje sam gledao, tačnije: pokušavao.

Da niste vi malo tuturutu u_jeeeeeeeeee  tasmanijski_djavo

De gustibus. :P Meni je serija neopevano spora, radnja smrtno dosadna i do bola predvidljiva, likovi nezanimljivi, naročito Dekster, a i oni njegovi sololokviji su golemo proseravanje i takođe jako prozirni. Glupa tematika uopšte uzev: cilja se kao na neko saosećanje prema serijskom ubici, tj. „deliocu pravde“ ili šta već, — vrlo pretenciozno i isforsirano. Sporedne uloge su očaj. Mislim da ova tralalajka nikako ne zaslužuje više od 4/10.

 rofl rofl nemas ti pojima..  :P nama se svidja takva kakva je.. jer nije klasicno csi sranje i tako to..

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2059 : 23.05.2011. 11:45:28 »
bajone,
Mislim da nisi upravu za to da je spora i predvidljiva ali ok, nećemo sada o ukusima.
Ne znam sada koje serije voliš ali znam za Hausa koji sigurno nije brža i nepredvidljivija serija od Dextera.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Dexter
« Odgovor #2060 : 23.05.2011. 12:28:40 »
Ako hočeš bržu seriju probaj gledat na premotavanje ???

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Dexter
« Odgovor #2061 : 23.05.2011. 13:19:22 »
Nije mi napet taj Dekster, dosadan mi je, gnjavi, ima suviše nekih sporednih stvari koje čine radnju sporom iako stalno pokušavaju s onim monolozima o njegovoj unutrašnjoj borbi te povracima u detinjstvo da stvore nekakvu napetu atmosferu. Sve je to nekako razvodnjeno, sporedni likovi su mi neubedljivi i prosto mi svi idu na živce, nijedan mi nije bio simpatičan (obično svako nađe u bilo kakvoj seriji neki lik koji mu je prijemčiv, meni ovde nijedan, ali baš niti jedan nije bio). Način na koji Dekster ubija svoje odabrane žrtve mi je takođe smešan: uveže ih u plastiku pa im serucka tu nešto nad glavom i stavlja im neku krpicu u usta koju ovi kao ne mogu da ispljunu — krajnje naivno. I kad god zine u nekoj situaciji s onim sololokvijima, tačno sam predosećao šta će reći i to me je strašno opterećivalo i živciralo, činilo mi se potpuno bespotrebnim, očekivao sam da svakog trenutka izađe iz zahoda a na ekranu se ispiše kurzivom Joj, kako sam se dobro iskenjao!

Haus jeste nepredvidljiviji od Dekstera, ne u smislu toka radnje, već u smislu nepredvidljivosti njegovih narednih poteza, ali ga najviše gledam zbog Hausovog sarkazma, jer volim sarkazam i crni humor, te zato uostalom pratim i Saut Park. Dekster mi je: „kresnem Ritu svake prestupne godine, malo se svađam s Douksom, malo ubijam žrtve, malo uskoči moja neurotična sestra da trabunja o koječemu“ i tako sat vremena, puta dvanaest po sezoni. Mislim da ne bih ništa propustio da je gledam na premotavanje, čak sam u toku prve sezone često lupkao po desnoj strelici na tastaturi za pomak od deset sekundi unapred (što je pratio povik Ajde, bre! ili Smaraš!).

Inače ne gledam previše serija ni filmova, teško nalazim nešto što mi zadržava pažnju. Od serija, pored pomenutih, odgledao sam do kraja još Žicu (ubedljivo na prvom mestu), Terminator: hronike Sare Konor (jedva, nekoliko puta sam hteo odustati u toku druge sezone, ali je poslednja epizoda povadila stvari), Na rubu nauke (Fringe) i — Otvorena vrata (ostale domaće serije ovoj nisu ni crno ispod nokta, po meni). Prekinuo sam Laži me, Dekstera, Izgubljene i još neke. Ne volim neka pompezna i nametljiva sranja, a baš takvim sam doživeo ove serije koje prekinuh da gledam.

Opet, ograđujem se i napominjem da sam ja tako to doživeo, o ukusima nećemo dalje, a ne bih više da davim.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Dexter
« Odgovor #2062 : 23.05.2011. 13:58:09 »
Zanimljivo da ti je Dexter naporan za gledanje, a odgledao si (i prevodio) Fringe koji je u ovoj trećoj (a i u drugoj) sezoni postao toliko dosadan do bola, da sam jedva odgledao sezonu do kraja.
Dexter nikako nije površna serija, njegov lik je jako dobro razrađen i napisan, a to ne možeš da oceniš posle odgledane samo prve sezone.... Takođe i sporedni likovi su dobro napisani i nisu toliko prazni kao u npr. Fringeu gde je ona Astrid verovatno jedan od najlošije napisanih likova ikada u nekoj seriji.

Ali dobro, kao što si rekao o ukusima ne vredi raspravljati.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline SreckoS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 379
Odg: Dexter
« Odgovor #2063 : 23.05.2011. 14:02:01 »
Bajone, to ja isto mislim za Breaking Bad... Pokusao sam gledat Prvu sezonu ali nemoze nikako. Radnja prespora.

A sto se tice Dextera, tu nema price.. Definitivno broj 1

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2064 : 23.05.2011. 14:03:12 »
Dexter - Breaking Bad - Ne zna se koja je bolja :D

bajone, tebi se vjerovatno nebi svidjela nijedna ova serija koja mi je u potpisu (osim Fringe i House)
Radnja bi ti bila prespora pretpostavljam i u Boardwalk Empire, Mad Men, Deadwood, Rome, Tudori, Bordžiji...
Meni su to sve odlične serije.....
« Zadnja izmjena: 23.05.2011. 14:06:33 Captain333 »

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Dexter
« Odgovor #2065 : 23.05.2011. 14:07:10 »
Dexter - Breaking Bad - Ne zna se koja je bolja :D

Slažem se. Obe serije su odlične. Jbg meni više leže takve serije nego one tipa Chuck, Burn Notice, Monk, Castle i slične koje ubacuju neki površni humor i koje su u većini slučajeva debilne.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Dexter
« Odgovor #2066 : 23.05.2011. 14:44:04 »
Zanimljivo da ti je Dexter naporan za gledanje, a odgledao si (i prevodio) Fringe koji je u ovoj trećoj (a i u drugoj) sezoni postao toliko dosadan do bola, da sam jedva odgledao sezonu do kraja.
Dexter nikako nije površna serija, njegov lik je jako dobro razrađen i napisan, a to ne možeš da oceniš posle odgledane samo prve sezone.... Takođe i sporedni likovi su dobro napisani i nisu toliko prazni kao u npr. Fringeu gde je ona Astrid verovatno jedan od najlošije napisanih likova ikada u nekoj seriji.

Imaš poentu, slažem se. Fringe pratim jer me zanima astrofizika i sva ta priča o paralelnim svetovima, pomeranju granica nauke i sl., ali da je druga sezona i pola treće bilo dosadno — jeste, no tu su prevagu odneli likovi koji su mi bili simpatični: Volter i Olivija. U Fringeu sam prevodio poslednjih nekoliko zanimljivih epizoda. U Deksteru mi se jedino dopala — najavna špica. Odgledao sam prve dve i treću epizodu dopola iz druge sezone i još uvek mi je to delovalo površno, prozirno, neubedljivo i predvidljivo. Ako te nešto ni posle 14, 15 epizoda ne zainteresuje bar malo ili bar nečim — mislim da nema svrhe nastavljati, zar ne?

Captaine333, ne znam šta bi mi se dopalo. Nameravam pogledati Rim, dobio sam preporuku nekoliko ljudi (no i s preporukama treba paziti: piskaranja Dena Brauna sam bacio posle pedesetak strana). Zanima me nešto sa dubljom porukom, psihološke drame i sl. Takve filmove i knjige volim, pored satire i sarkazma. Slušam džez. Verovatno sam neki mračan tip. :) Kad mi je jedna prijateljica rekla da se „filmovi gledaju zbog posebnih efekata“, malo je nedostajalo da mi pođe para na uši. Dekster je isprazan lik, mučena duša i toliko. Nije dubok, nije zanimljiv, zadovoljava najprimitivnije nagone što se pokušava prikazati na kvaziplemenit način. Možda je njegov lik dobro razrađen, ali je sam po sebi površan i nejak — stoga mi je i nezanimljiv.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline hammer

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • "I'm so hungry, I could eat a vegetable!"
Odg: Dexter
« Odgovor #2067 : 03.06.2011. 22:11:01 »
Krečem gledati ovu seriju pa me zanima što su ove epizode pod "sezona99" i  jesu li bitne?


Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Dexter
« Odgovor #2068 : 03.06.2011. 22:40:41 »
Krečem gledati ovu seriju pa me zanima što su ove epizode pod "sezona99" i  jesu li bitne?

To su animirane web epizode, možeš ih slobodno preskočiti.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #2069 : 04.06.2011. 00:13:52 »
Da se osvrnem na diskusiju od 23. maja.

U avgustu 2010. sam pogledao prvu sezonu i nije me još uvijek uhvatila želja za gledanjem 2. sezone.
Evo mojih utisaka u postu od 19.8.2010. link

Naravno, ukusi se razlikuju i logično je da postoje serije koje su jednima savršene, drugima prosječne ili čak i negledljive.

Spominjali ste House, Fringe i Lost.
Pogledao sam sve epizode Housea i obožavam seriju.
Pogledao sam prve dvije sezone Fringea i idem dalje. Radujem se svakoj epizodi.
Lost sam volio kroz sve sezone i radovao se gledanju svake epizode.
:)

Tags: