Autor Tema: Košarka  (Posjeta: 219422 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Košarka
« Odgovor #1380 : 03.05.2016. 09:52:54 »
Crvena zvezda Telekom | Šampioni ABA lige za sezonu 2015/16
Solidno finale, prve dve utakmice na jacem tempu treca malo slabija... Steta sto je Megi bila povredjena cela prva petorka za ove meceve ali sta da se radi.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Košarka
« Odgovor #1381 : 15.05.2016. 23:09:32 »
Ludo finale Eurolige. CSKA i Fener. Napeto pred kraj, dobro su se Turci vratili, cijeli meč gubili.
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Košarka
« Odgovor #1382 : 16.05.2016. 09:28:05 »
Ludo finale Eurolige. CSKA i Fener. Napeto pred kraj, dobro su se Turci vratili, cijeli meč gubili.
Turci  rofl A na oba meca u Berlinu nije im zaigrao nijedan turcin... :D Ali dobro to su vec njihovi problemi... Nisam znao za koga da navijam rekoh videcu posle prve cetvrtine... I kad je usao Teo i krenuo da dere sa asistencijama i trojkama nije bilo vise sumlje... Navijao sam za njega licno da konacno osvoji trofej posle 7 pokusaja. I ako u Feneru igra moj Kalena ali dobro jos je on mlad bice prilika za njega i ostale. :D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Košarka
« Odgovor #1383 : 16.05.2016. 09:30:56 »
Meni se čak čini kako je najviše bilo Srba zastupljeno u finalu. Barem četiri.  :)
Nije valjda tako loša turska košarka da nemaju nijednog igrača u Feneru. :-X
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Košarka
« Odgovor #1384 : 16.05.2016. 09:41:00 »
Imaju kapitena koji koji je vec star i nije neki igrac i onog klinca sto igra opasno ali su se posvadjali sa njim i nisu potpisali ugovor, stavili ga u juniorski tim i bas juce dao ja mislim 63 poenana utakmici juniora.
Da bilo je tri igraca i zeljko... Pero Antic Makedonac... A i trener CSK je u neku ruku sa ovih prostora... Studirao i zavrsio skolu u Zagrebu posle proveo oko 2 godine u BG vodio neki klub juniora i posle se vratio u grcku gde mu je bas Zeljk bio trener a on pomocni  :D

 

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1385 : 23.05.2016. 01:52:54 »

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1386 : 23.05.2016. 02:03:02 »
Glupan.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1387 : 24.05.2016. 14:21:54 »
Larry Bird: Ovo je najbolja košarkaška era

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1388 : 25.05.2016. 15:32:01 »
Rekao je da bi mogla biti ako se još neke stvari poslože, ali ne može biti uz užasno slab istok. Smiješno je uopće ovo danas usporedit sa zlatnim doba košarke. Upravo je MJ na zalasku karijere sa koliko ono, 39, 40 godina na leđima zabio 50 koševa hahahaha i to u toj ligi kad je počela slabiti. I to još nije bio prime MJ vec košarkaški starac.

Kad je handchecking bio dopušten ovako se MJ borio. Igrač na njemu stalno.

Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:

Ovako danas Curry i ostali. Igrači pola metra od njih. Mislim da nije teško zamisliti što bi MJ radio danas i koliko bi zabijao da su igrači stajali pola metra od njega. Ne kažem da Curry ne bi uspio tada, vjerujem da bi se dobro prilagodio, ali ne bi bio tako efektivan nema šanse. Može zaboravit na toliko trica, jedino bi zbog toga što je dobar u ulasku pod obruč mogao stvarno biti dobar.

Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:

Zato je današnja košarka tako slaba, nema borbi i ubijanja na terenu kao prije. Vidim ja žar kod današnjih igrača, ali nikad neće osjetiti kako je zbilja bilo se borit na terenu u ogromnoj konkurenciji. Ovo danas je preslabo.

Thundersi su dobili Warriorse i sad vode 3:1 u seriji. Vidim na kraju 4:2 pobjedu za Thunderse. I evo ti tog rekorda. Kaj će sad Warriorsima taj rekod ako ostanu bez prstena. Kakva najbolja momčad svih vremena na to se samo mogu nasmijati.

Kao što Pippen zna da rekord bez prstena ne znači ništa.


Curry je flopnuo jer nema mentalitet MJ-a i ostalih velikana. Upravo ih je konkurencija i želja da budu bolji od njih učinila takvima. Kad su bullsi gubili protiv knicksa 2:1 u seriji, MJ je održao onaj svoj poznati govor igračima i ljutio se na njih i nabrijao ih za iduću utakmicu. MJ ubacio 54 poena iduću i ostalo je povijest.



Ovo se isplati pogledati  ;D
« Zadnja izmjena: 25.05.2016. 15:34:44 Mulder »

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1389 : 25.05.2016. 16:16:04 »
Normalno da su kad je bilo takvo pravilo to maksimalno iskorištavali, danas ne mogu tako blizu biti igraču jer ako mu se približe proći će odmah pored njih. Meni je glupo to uspoređivanje era i garantiranje da je nešto od nečega bolje, a zapravo će većina igrača misliti da je njihova era naj i to je to.

A ovo da je Curry flopnuo ili nije je smiješno govoriti, niti su ispali za sada niti on nije 100% spreman, ne znam kakvu je statistiku imao jučer, ali i ovako nije uopće loše igrao iako se osjeti da nije 100%. Gledao sam prve tri utakmice sad u ovoj seriji i zašto gube su prije svega Greenove loše igre i veliki broj izgubljenih lopti. U trećoj su se skroz pogubili promašivali su polaganja i u onom jednom periodu nisu bar pet minuta ništa ubacili, dobro su ih ovi poremetili za sad. A meni je još veće iznenađenje da je Toronto uspio izjednačiti, pogotovo nakon što su ih Cavsi razbili u prve dvije utakmice.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1390 : 25.05.2016. 16:50:24 »
Normalno da su kad je bilo takvo pravilo to maksimalno iskorištavali, danas ne mogu tako blizu biti igraču jer ako mu se približe proći će odmah pored njih. Meni je glupo to uspoređivanje era i garantiranje da je nešto od nečega bolje, a zapravo će većina igrača misliti da je njihova era naj i to je to.
Sad vec pricas gluposti. Onima kojima su to glupa usporedivanja su uglavnom oni koji nisu vidjeli to doba. Ti nis ito gledao i nikakve snimke ti nece prenijeti tu kvalitetu. Na to mozes zaboravit. Pa upravo vecina danasnjih igraca govori da je ta era bila najbolja. Pa ne govori se bezveze da su 80-e i 90-e zlatno doba kosarke. To se sve moze objektivno odrediti od stila igre, konkurencije do samog mentaliteta. Netko tko to nikad nije uzivo gledao to ne moze shvatiti i tu sva prica staje. Zato ce ti vecina kosarkaskih strucnjaka to reci i to su oni koji gledaju kosarku od 60-ih, 70-ih i nema nista lose u tome da je ova era slabija od zlarnog doba jer realno, niti jedna najjaca era bilo kojeg sporta nije donijela toliko legendarnih igraca kao zlatno doba NBA

A ovo da je Curry flopnuo ili nije je smiješno govoriti, niti su ispali za sada niti on nije 100% spreman, ne znam kakvu je statistiku imao jučer, ali i ovako nije uopće loše igrao iako se osjeti da nije 100%. Gledao sam prve tri utakmice sad u ovoj seriji i zašto gube su prije svega Greenove loše igre i veliki broj izgubljenih lopti. U trećoj su se skroz pogubili promašivali su polaganja i u onom jednom periodu nisu bar pet minuta ništa ubacili, dobro su ih ovi poremetili za sad. A meni je još veće iznenađenje da je Toronto uspio izjednačiti, pogotovo nakon što su ih Cavsi razbili u prve dvije utakmice.
Curry je flopnuo. To je cinjenica. Ako odigra ispod ocekivanja u bitnoj utakmici, to je flop pa makar se radilo o Maradoni, Jordanu ili nekom trecem. Sam Curry je rekao da vise nije ozlijeden, samo losa vecer.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1391 : 25.05.2016. 16:56:34 »
Većina će reći da su 80-e bile najbolje razdoblje, ali opet i da je ova današnja era najgora ikad to nije razlog da se non-stop spominje kako ne valja.

Curry je flopnuo. To je cinjenica. Ako odigra ispod ocekivanja u bitnoj utakmici, to je flop pa makar se radilo o Maradoni, Jordanu ili nekom trecem. Sam Curry je rekao da vise nije ozlijeden, samo losa vecer.

Pretjeruješ. Ne mora jedna ili nekoliko malo lošijih utakmica biti flop i smak svijeta, nije da je šutirao 0-10 i zabio pet poena. Ali dobro, ako je on flopnuo, onda nisu druga dva superstara iz Oklahome koji izgleda imaju taj mentalitet velikana, vidjet ćemo hoće li doći do prstena.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1392 : 25.05.2016. 16:59:47 »
Nema tu pretjerivanja. Kada Ronaldo ili Messi ne povuku to jest nema ih, oni su flopnuli tu utakmicu. Dobro, kod kosarke je drugacije jer ces nesto i zabit, ali nije povukao. Nista. Daj mu pogle sut. Meni je Curry puno drazi od onog bahatog Lebrona, ali realno kada ovako odigra Lebron, onda svi govore da je flopnuo. Zasluzeno to govore, ali ajmo ne imati dvostruka mjerila.

Curry je tu zadnju utakmicu flopnuo jer je bitna utakmica i trebao je vise napraviti sto ne znaci da iducu nece. Ako iducu razbije na sebi svojstven nacin kao sto razbija veci dio ove sezone, ja cu mu prvi doci cestitati.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1393 : 25.05.2016. 17:06:45 »
Kažem da nisam gledao ovu zadnju pa ne znam točno koliko je imao, a ja osobno nikad nemam običaj za nikoga govoriti tako flopnuo i slično. I meni je Curry draži od LeBrona, ali i kad ovaj manje zabije u zadnjoj četvrtini znam pročitati kako je chokao jer eto zabio je samo tri poena u zadnjih dvije minute npr. Makar to i nije dobra usporedba jer LeBronu se ovo npr. često događa i baš u završnim trenucima utakmice je znao lošije odigrati iako ja ni tada ne bi izlazio s takvim riječima, a za Curryja i ako je imao sad ovu četvrtu utakmicu puno lošiju nego prijašnje nema šanse da bi tako nešto izjavio, tim više što znam da je propustio veći dio ovog playoffa zbog dvije različite ozljede. Veći je problem Warriorsima što su ostali zakazali, kažem opet, najviše Green, pa i Thompson jer igra se sad više timska košarka nego što je to prije bilo i ne odlučuje potpuno sve o izvedbi jednog igrača što se najbolje moglo vidjeti kako su Warriorsi igrali bez Curryja u playoffu kada ga nije bilo, ali tada su ostali bili na all-star razini.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1394 : 25.05.2016. 18:16:51 »
A evo ti inače video kako je Curryju teško uopće doći do lopte https://www.facebook.com/nbacroatia/videos/10154210175907070/

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1395 : 25.05.2016. 18:48:21 »
Dobro, to je jedan primjer. Kod svakog pravila ces naci izuzetak. No, cinjenica je da u vecini slucajeva ga cuvaju na smijesan nacin dok u zlarnom dobu kosarke u vecini slucajeva je cuvanje igraca bilo zastrasujuce.

I ne shvacam ovo branjenje Currya i ta zaslijepljenost i dvostruka mjerila. Kad netko odigra ispod svojih ocekivanja, on je tu utakmicu flopnuo kao sto je to Curry napravio. Ovdje izgleda vrijede samo ekstremi. Kad igra oldicno, onda se hvali, ali nema sanse da ce se priznati kada flopne. Treba pak biti malo racionalniji. Flopnuo je i to je cinjenica isto kao sto je cinjenica da bi se za bahatog Lebrona pisalo i smijalo danima zbog flopa, ali hej, Curry je simpaticniji i nema ekscesa pa za njegane vrijedi.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1396 : 25.05.2016. 19:01:35 »
Ali flop i choke nije ista stvar

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1397 : 25.05.2016. 19:07:51 »
Je, samo sto se choke vise koristi. Flop je razocaranje u prijevodu. Najpoznatiji flopovi su oni financijski kod filmova box office flop.

Malo na drugaciju temu. Prije 21 godinu napustila nas je Legenda http://net.hr/sport/sjecanje-na-velikana-prije-21-godinu-napustio-nas-je-legendarni-kresimir-cosic/


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1398 : 25.05.2016. 19:14:04 »
Da, ali si me sad podsjetio da se to koristi za ono što se u nogometu naziva simuliranje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1399 : 25.05.2016. 19:16:29 »
Hahahahahaha kaj? Ovo mi je prvi glasto za nogomet. Za simuliranje se koristi rijec dive. Dajvao je ili simulirao je. Kad se koristi chokao je, cesto se kaze flopnuo je.


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1400 : 25.05.2016. 20:18:23 »
U šici ti vele flop za simuliranje, a u nogometu je dive.

https://en.wikipedia.org/wiki/Flop_(basketball)
 
Citat:
faking being fouled

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1401 : 25.05.2016. 20:42:43 »
korist se i flop za pobacaj posto su ameri popularizirali tu rijec za filmove koji su flopnuli na box officeu. Tako da se kaze flop ili choke.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Košarka
« Odgovor #1402 : 25.05.2016. 22:16:44 »
Curry choke u finale prosle godine, Iggy ih izvuce... Svaka mu cast za sve sto napravi, ali kad te Delavedova onako izmaltretira...

Neka uzme malo vise da organizuje igru, a ne skrije se po strani i trazi trojku.

Dzabe 73-9 i MVP bez ringa.

Bolje skakanje i pokrivanje sporednih figura... Russ i KD ce ubacit 25+ poena, ali nemoj da jebeni Andre ubaca 17 poena... Rjesava se sve u Oklahomu, ali bi stvarno bilo iznenadjenje da dobiju 4:1... Eventualno ako OKC izgubi G6 doma, ocekujem da se potpuno prospu u Oracle u G7...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1403 : 27.05.2016. 14:46:51 »
3:2 smanjili Warriorsi. Curry dobar, a Green idiot. Rjetko ljigav tip. Vec je trebao dobiti suspenziju radi onih udaranja i opet radi ono so se ne smije https://twitter.com/royceyoung/status/736053443224207361 Thundersi nisu odigrali nista osebno, a opet su 3/4 puhali za vratom.

Rekao sam da ce biti 4:2 na kraju iako bih volio da otide u sedmu utakmicu.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Košarka
« Odgovor #1404 : 27.05.2016. 15:11:11 »
Nesto razmisljam oko ove G6, moze li bit da GSW nece ni jednu dobit on road protiv OKC... Nesto se kanim igrati ih...

Zbilja da OKC osvoji to bi bio nevjerovatan podvig, ne samo radi trofeja, nego dobiti tri najbolje ekipe u sezonu... Tako se to radi, ka Barsa prosle godine u LS (dobiti sampione ostalih drzava) a i Atletiko ove sezone kad je izbacio dva najveca favorita... valjda ima neke sportske pravde.  ;D

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1405 : 27.05.2016. 17:38:47 »
Green ti to radi jer flopa i pokušava iznuditi faul i onda uvijek tako diže nogu, ne radi samo to on tak naglašavaju da je bilo kontakta i eto pokušavaju iznuditi prekršaj jbg.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1406 : 27.05.2016. 17:45:49 »
Green je debil i drago mi je da mu se svi rugaju. Vec je trebao dobiti kaznu jer su drugi dobivali za puno manje prekrsaje, ali onda bi ovi dobili sa lakocom. Smece je, eto sto je. Ono udaranje u gostima protiv Thundersa kad ga je u jaja pogodio namjerno. U 80-ima i 90-ima bi bio pojeden. Njami njami.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1407 : 27.05.2016. 19:14:31 »
Da, premekan je za 80-e i 90-e.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Košarka
« Odgovor #1408 : 29.05.2016. 13:52:27 »
Hvala Klej Tompsone, zbog tebe se isplatilo biti budan do 6.  :naklon:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1409 : 29.05.2016. 15:24:03 »
Uspjeli su.

Klay najbolji njihov igrac ovog playoffa. Jedva cekam G7

Tags: