Autor Tema: Košarka  (Posjeta: 219583 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1320 : 14.10.2015. 20:29:44 »
Sjedinjene Američke Države jutros je pogodila vijest da se bivši igrač Lakersa, Clippersa, Mavericksa i Miami Heata Lamar Odom nalazi u komi i da bi svakog trenutka mogao umrijeti zbog otkazivanja vitalnih organa.

35-godišnji Odom bori se za život nakon što je njegovo tijelo pronađeno na jednom ranču u Nevadi. Nekadašnja NBA zvijezda pala je u komu, a tabloidi tvrde da mu polako otkazuju vitalni organi i da se nalazi na samrti. Tvrde da mu srce otkazuje, dok pluća i bubrezi stvaraju ozbiljne probleme.

Radnica ranča, koji je inače pretvoren u javnu kuću za bogatu klijentelu, pronašla je njegovo tijelo, a policiji je rekla da je prilikom dolaska kupio bocu konjaka. Kad su ga pronašli licem okrenutog prema podu okrenuli su ga na bok nakon čega je počeo povraćati “svakakvu” tekućinu.

Sumnja se da je svoj život doveo u pitanje korištenjem biljne zamjene za Viagru i alkohola istovremeno.

Nakon ovih saznanja jedan od prvih posjetitelja Odomu u bolnicu bio je njegov dugogodišnji suigrač iz Los Angeles Lakersa Kobe Bryant s kojim je osvojio dva naslova prvaka.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1321 : 23.10.2015. 01:10:28 »
Jučer ti je bio rođendan. Oprosti, Kapetane.




Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Košarka
« Odgovor #1322 : 14.02.2016. 04:56:00 »
Kakva zakucavanja na All Staru! Od Vinsa Kartera nije bilo ovako ludo.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Košarka
« Odgovor #1323 : 14.02.2016. 15:11:16 »
Bravo tobdžije!
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Košarka
« Odgovor #1324 : 14.02.2016. 16:09:24 »
Bravo tobdžije!

Hahahahahahaha kako sam promašio temu! Brišite ovo.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Košarka
« Odgovor #1325 : 14.02.2016. 16:12:07 »
Bas zanimljivo.

Prvo Karl Antony Towns! Kolko se tu presmijah... :D

Onda Klej ubica, dzabe JJ treninzi, ovo ono, odma ispade. Kari clutch u prvu rundu ahahahah...

Kako Gordon ne dobi na dunk contest, ne znam...

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Košarka
« Odgovor #1326 : 15.02.2016. 12:20:20 »
All Star Game  :facepalm :dash

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Košarka
« Odgovor #1327 : 15.02.2016. 15:35:15 »
Mislim da je Gordon triba dobit za zakucavanja... puno je maštovitiji od LaVina(po meni bar) :D naravno ni izvedba nije bila losija al eto....



Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Košarka
« Odgovor #1328 : 15.02.2016. 16:20:12 »


 rofl rofl
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1329 : 15.02.2016. 16:25:29 »
Javale je trebao osvojiti onaj dunk contest 2011. kad je nahajpani Griffin osvojio  thumb-down

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1330 : 15.02.2016. 18:46:24 »
Gordon je trebao osvojiti, ali i LaVin je isto bio dobar. Još uvijek Jordan - Wilkins držim kao najbolji dunk contest. Nema ovih kerefeka maskota, automobila, samo čisto old school zakucavanje.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1331 : 15.02.2016. 18:53:31 »
Meni je prvi bio taj 2011. kojeg sam gledao uživo i tad je McGee trebao pobijediti i nije koristio te kerefeke kako kažeš, znači imao je to zakucavanje u jedan koš s tri lopte znači to je neponovljivo, nitko to nije napravio, i još je zakucao sa dvije lopte u dva koša (znači dofurali su još jednog i ajd to se može shvatiti kao neki kerefek al zapravo i nije) dok je Griffin tada rookie osvojio jer eto užasno su ga forsirali zbog onih in-game zakucavanja iako na samom natjecanju i nije bio na razini McGeeja. Njegovo preko auta je zapravo bilo obično zakucavanje, ništa posebno, još je preskočio preko haube što za njih realno nije ništa posebno veća je stvar kad zakucaju preko nekog čovjeka ili kako je Evans preko svoje slike.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1332 : 15.02.2016. 19:10:06 »
Slažem se. McGee je te godine morao osvojiti s time da mi je ipak ove godine bilo tjesnije iako bih i ja dao Gordonu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1333 : 15.02.2016. 19:23:11 »
sad kad je Kobe završio karijeru, gdje ga svrstavaš na all time ljestvici? Znam da si gledao sve te starije košarkaše pa pitam

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1334 : 15.02.2016. 19:39:57 »
Kobe ima dosta onih koji ga ne vole, ali ja sam tad tražio nekog tko bi mogao zamijeniti Jordana kao i cijeli NBA pa je došao Kobe. Naravno, nije ga zamijenio, ali je uvijek odavao počast Najvećem i praktički je cijelu karijeru izgradio kopirajući poteze Jordana. On i Shaq su bili strašan tandem iako se nisu pretjerano voljeli, ali recimo moram spomenut Shaqa i one njegove tri, četiri sezone. To ne mogu opisat riječima koliko je tip bio dominantan. Malo je igrača kroz povijest imalo takvu dominaciju kao Shaq. Samo šteta što je on kratko trajao. Poznato je da nije baš volio trenirati, ali kad je htio nitko ga nije mogao zaustaviti i taj recimo prime Shaq je bolji barem za pola klase od prime Kobea, ali Kobe je duže trajao. Često si nabijao statistiku, ali je zato imao nebrojeno puno clutch momenata. Koeba bi se trebao uvrstiti tamo negdje oko 10. mjesta. Mislim da je to u redu. Tako bih ja nekako stavio. Da je imao više prstena, bio bi i bolje rangiran, ali da je više prstena osvojio više na svoju ruku. Ovako ga tu stavljam što je odlična pozicija.

Definitivno će falit. Znam sigurno da će falit Nicholsonu  ;D

I belive I can fly



Kad se sjetim onih Jordanovih utakmica gdje je zabijao žmirečki i kad je prvi put to napravio pita ga kasnije novinar zašto ste bacali slobodna žmirečki, a Jordan mu odgovorio "prišao mi je suparnički igrač i kladio se da ne mogu pogoditi koš žmirečki"

Kako da ne, kako da ne...


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1335 : 17.02.2016. 17:41:01 »
http://net.hr/sport/sretan-rodendan-mr-air-najbolji-kosarkas-svih-vremena-danas-slavi-53-rodendan/  misc-birthday HappyBirthday_Grin

Nedostaje mi neki igrač u bilo kojem sportu kao MJ sa tom karizmom. Zato i je valjda ne samo najveći košarkaš svih vremena već i najveći sportaš 20. stoljeća.

Uživajte u ovom videu. Jedan od najdražih videa o MJ-u iako ih ima na stotine na youtubeu.


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1336 : 17.02.2016. 17:42:55 »
Kobe ima dosta onih koji ga ne vole, ali ja sam tad tražio nekog tko bi mogao zamijeniti Jordana kao i cijeli NBA pa je došao Kobe. Naravno, nije ga zamijenio, ali je uvijek odavao počast Najvećem i praktički je cijelu karijeru izgradio kopirajući poteze Jordana. On i Shaq su bili strašan tandem iako se nisu pretjerano voljeli, ali recimo moram spomenut Shaqa i one njegove tri, četiri sezone. To ne mogu opisat riječima koliko je tip bio dominantan. Malo je igrača kroz povijest imalo takvu dominaciju kao Shaq. Samo šteta što je on kratko trajao. Poznato je da nije baš volio trenirati, ali kad je htio nitko ga nije mogao zaustaviti i taj recimo prime Shaq je bolji barem za pola klase od prime Kobea, ali Kobe je duže trajao. Često si nabijao statistiku, ali je zato imao nebrojeno puno clutch momenata. Koeba bi se trebao uvrstiti tamo negdje oko 10. mjesta. Mislim da je to u redu. Tako bih ja nekako stavio. Da je imao više prstena, bio bi i bolje rangiran, ali da je više prstena osvojio više na svoju ruku. Ovako ga tu stavljam što je odlična pozicija.

I ja se slažem s time da je negdje oko desetog mjesta, baš tako, ali da je i druga najbolja dvojka nakon Jordana

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Košarka
« Odgovor #1337 : 26.02.2016. 19:34:43 »
Ne pratim odavno NBA, htio bih opet oprobati. Može mi netko reći koji meč da pogledam od večeras? Vjerojatno će biti za skinuti negdje na torrentu sutra.

http://www.scoreboard.com/hr/kosarka/sad/nba/tablica/


Izgledaju mi zanimljivo ovi:
Toronto - Cleveland
Sacramento - LA Clippers
Boston - Miami

Koji su od ovih najzanimljiviji? Pretpostavljam da je ovaj prvi najinteresantniji.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Košarka
« Odgovor #1338 : 28.02.2016. 02:05:59 »
Zna li netko ima li bržeg izvora za utakmice od javnog trackera. Jer kasne koji dan. Danas sam skinuo NBA 2016 02 25 Golden State Warriors @ Orlando Magic. Toronto - Cleveland vjerojatno tek sutra stižu. Ne gledaju mi se streamovi uživo.
Mrzim lopatare i limune

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Košarka
« Odgovor #1339 : 28.02.2016. 03:04:52 »
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Košarka
« Odgovor #1340 : 28.02.2016. 09:29:10 »
Hvala. smileyNO1
Golden State Warriors i Orlando Magic su imali dobar meč. Warriorsi imaju psihički snažnu ekipu i ne padaju kad gube. Bilo je dobrih zakucavanja. Curry je odličan. Kod Magica je Vučević bio dobar na početku, također i Payton. Vidim da bi mogli srušiti rekord Chicago Bullsa po broju pobjeda na kraju sezone.
Mrzim lopatare i limune

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Košarka
« Odgovor #1341 : 28.02.2016. 12:24:00 »


Kakav sef.  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1342 : 28.02.2016. 14:10:26 »
Svaka čast Curryu, ali prevelik hype se digao oko njega. Daleko je on od kompletnog igrača. U ofenzivi je fantazija, ali defanzivno je užasan. A i ta današnja košarka majko mila ko neke curice da igraju. Žle se na svaki jebeni faul naravno pravila jesu promijenjena, ali upravo je to jedan od razloga zašto je današnji NBA pao na niske grane. Kad gledaš kakvu Lebron ima konkurenciju, smiješno ispada. Vidio bi ja danas te curice kad bi naišli na Bad Boys Pistonse koji su tada za najvećeg napravili Jordan pravila i akko ga zaustaviti.

Ekipa koja je sijala strah, a takvih je u zlatnom dobu NBA bilo na bacanje.


Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1343 : 28.02.2016. 14:18:04 »
Nije užasan u defenzivi pričao sam ti to već, solidan je obrambeni igrač, daleko od odličnog, ali isto tako i daleko od užasnog. Stvar je u tome da je tip najbolji šuter svih vremena, oni koji ga uspoređuju sa Jordanom ili tako nekim kompletnijim jednim od najboljih igrača svih vremena su debili (ili u slučaju Jordana s najboljim), on je daleko od toga i možda dospije u tu priču za koju godinu ako osvoji još par prstenova i par MVP nagrada, ali to je sve ako. Činjenica je da je najbolji šuter svih vremena i to više nitko ne spori i pazi nije još ni na polovici svoje karijere, a već svi to smatraju, stvarno je nevjerojatno što radi. Nisam još ispratio što je jučer radio samo sam vidio da je zabio za pobjedu skoro sa centra i da je izjednačio rekord po broju trica u utakmici (12), što je bilo samo pitanje kad će izjednačiti ili prestići s obzirom da ih je dosad ispucao najviše 15-16 dok su Kobe i drugi znali i preko dvadeset. S obzirom na njegov postotak trice i s kojom lakoćom zabija iz driblinga čudo je da nije i više puta šutirao u nekoj utakmici (još ne znam koliko je u ovoj od sinoć, moguće da je više), ali to samo govori koliko je i nesebičan u napadu i zato je Golden State toliko dobar jer igraju timsku košarku iako imaju najboljeg šutera svih vremena i dva najbolja šutera današnjice.

Jordana nitko ne bi trebao sporiti kao najboljeg svih vremena i ponavljam tko to spori je debil, ali zato ovome što radi Curry se stvarno trebamo diviti jer tako nešto se po prvi puta događa.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1344 : 28.02.2016. 14:28:05 »
Pa Curry je fantazija ofenzivno to sam napisao, ali u defanzivi nema kaj raditi. Lik je užasan u defanzivi za tadašnje standarde. Tada bi ga doslovno pojeli i fizički, i mentalno.

A je li najbolji šuter je za raspravu. Tu je još uvijek Ray Allen i kad ga stigne u tricama, onda se može pričati o najboljem šuteru. Izgleda da svi žive u nekoj iluziji pa zaboravljaju i Reggiea. Allen, Curry i Reggie su tri najbolja šutera, a sad tko je najbolji od njih troje je za raspravu. Allena još uvijek stavljam na prvo mjesto jer je ipak još uvijek vodeći u tricama.

A tko je spominjao Jordan vs Curry? Kao prvo, takve rasprave nikada neće biti jer je Jordan nešto sasvim drugo psihički, mentalno, fizički, karizmatički, vodstvo, defanziva, ofenziva, finala, bitni trenuci, a drugo spomenuo sam samo Jordan rules i Pistonse te njihovo rivalvstvo sa Bullsima.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1345 : 28.02.2016. 14:37:07 »
To za raspravu najbolji šuter je bilo prije koju godinu ;D Sjećam se kad je oborio prvi puta rekord po broju trica u sezoni (kasnije ga je oborio i prošle sezone i ove sezone je i taj novi oborio iako ima još 20-ak utakmica do kraja) i tad je bilo pitanje hoće li biti najbolji šuter svih vremena i sl. Ali pazi, praktički svi mogući rekordi u tricama on ih već sad drži, ima bolji postotak i od Allena i od Reggieja, kada su bili oni u njegovim godinama ili kada su oni odigrali toliko utakmica kao Curry nisu zabili toliko. I što je još samo dodatak na to da je najbolji svih vremena je to što Allen i Reggie su večinom bili spot-up šuteri, bili su dvojke, a ne jedinica kao Curry da je lopta početkom napada uvijek prvo u njihovim rukama, Curry to radi iz driblinga sa nevjerojatnim postotkom (u 2K su rekli da ne znaju šta da naprave jer im nitko na igrici ne može šutirati toliko dobro iz driblinga koliko Curry šutira dobro u stvarnosti ;D ). Stvarno više nije upitno je li najbolji šuter ili nije, ma i da sutra prestane igrati ostao bi kao najbolji jer nitko nije nikad s takvom lakoćom i postotkom šutirao, stvarno je nevjerojatno. Curry je već pristigao svog oca Dela koji je bio poznat kao jedan od najboljih tricaša haha, daj zabrij, a već ga je prestigao po sveukupnom broju trica u karijeru. Allena se počelo smatrati najboljim onog trenutka kad je prešao Reggieja na toj listi što je neupitno da će Curry prešišati obojicu samo je pitanje koliko mu je još potrebno utakmica i sezona da to učini.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1346 : 28.02.2016. 14:41:53 »
Uh, Curryu fakat treba dosta da stigne Allena i pitanje je hoće li to uspjeti. Pogledaj samo koliko je Allen pogodio trica, a koliko Curry. Razlika je stvarno ogroman i zasad se čini prevelika. Mislim da Allen ima 1400 više postignutih trica, a to je ogromna brojka. Barem da se približi, ima još dosta svoje karijere, a realno konkurencija stvarno nije teška.

Za postotak je sve jasno. Tu je Curry, zato ga i stavljam na drugo mjesto najboljih šutera poslije Allena. Samo da mu se malo približi pa da ga stavim na prvo, a bude se približio. Sad mu je samo nebo granica.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1347 : 28.02.2016. 14:49:16 »
Dobro, ja bih i mogao razumijeti zašto bi ga netko stavio na drugo mjesto iza Allena čisto zbog te dugovječnosti no to je sve što mu još treba da izbije suvereno na prvo mjesto iako ga već sad i svakakvi analitičari i bivši NBA i sadašnji igrači i kakvi već stručnjaci proglašavaju za najboljeg svih vremena.

A krenuo sam baš pogledati koliko mu nedostaje za Allenom i da ga prestigne: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_National_Basketball_Association_career_3-point_scoring_leaders

Allen je znači na 2,973, a Curry je trenutno na 1,479. Trenutno je oborio svoj rekord iz prošle sezone od mislim 286 trica u regularnome dijelu, znači sad će preći brojku od 300 i to lagano, vjerojatno je već i prešao sa ovih 12 od sinoć, i uzmimo da će u sljedeće tri sezone zabiti u prosjeku 300 trica (znači samo regularni dio) i već je 900 nadoknadio i onda još nadodajmo playoff u kojemu bi kako sada stvari stoje mogao dosta igrati jer Warriorsima ide dobro pa je za očekivati da stignu daleko i odigraju veći broj utakmica tako da bi za jedno 4 do 5 sezona već trebao prestići Allena, a lako moguće i prije jer ono što se mislilo da radi prije tri godine da je nevjerojatno, pa onda prošle godine da je još nevjerojatnije sad je to sve podebljao i radi još bolje i nevjerojatnije stvari.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Košarka
« Odgovor #1348 : 28.02.2016. 14:52:54 »
Ne volim nikad gledati što će biti u budućnosti kako u životu, tako i ovdje. Samo da ga ozljede zaobiđu i bit će sve u redu. To je jedino važno.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Košarka
« Odgovor #1349 : 28.02.2016. 14:53:36 »
I na ovom linku se može vidjeti točno postotak tih najboljih šutera svih vremena u NBA-u.

Curry je na 44.6% zabijenih trica čime je na prvome mjestu, a Ray Allen je na okruglo 40% dok je Reggie mrvicu ispod Allena na 39.5%. I sad uzmimo u obzir način na koji Curry zabija iz driblinga, sa kojih udaljenosti, stvarno na sve načine i da su Reggie i pogotovo Allen uglavnom bili spot-up šuteri stvarno i nema dvojbe koliko je bolji od njih. Realno težu stvar on čini bolje nego što su oni činili lakšu, i naravno nije to nikakvo umanjivanje dvojice odličnih igrača i naravno legendi već je stvarno nevjerojatno da postoji netko takav tko je toliko prešišao dvojicu koja su suvereno vladala tricama.

Tags: