Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 862659 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4950 : 09.07.2014. 20:24:26 »
Zna li neko dobar sajt gde se trguje sa veoma starim knjigama?

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4951 : 15.07.2014. 20:41:49 »
imam probelm sa svim pretrazivacima, svi baguju, koce, izbacuju mi reklame preko celog ekrana, to se do sad nikad nije desavalo, ne znam zbog cega, ne mogu ni vesti da procitam, skoro nista, kad udjem ovde na sajtu ovako mi je, sta da radim?

« Zadnja izmjena: 15.07.2014. 20:46:12 alexis »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4952 : 15.07.2014. 20:45:45 »
Ubaci neki remove toolbar programčić koji će da počisti sve neželjene dodatke i možda se riješi taj problem.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4953 : 15.07.2014. 22:07:10 »
Ubaci neki remove toolbar programčić koji će da počisti sve neželjene dodatke i možda se riješi taj problem.
hvala :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4954 : 15.07.2014. 22:42:12 »
Zna li neko dobar sajt gde se trguje sa veoma starim knjigama?
Ne znam sajt ali znam jedno mesto gde bi možda dobio dosta info preko njih, prodaja, porudžbina, kupovina, razmena.. nisam imao saradnju sa njima ali sam ih našao jednoj bliskoj osobi jer nije mogla naći neku knjigu nigde za kupiti, kod njih je bila, sve dogovorli fonom, dobila knjigu na kućnu adresu, platila post netom iznos.. probaj ovde http://knjizaramagelan.com/
iShare, noProfit


Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4955 : 19.07.2014. 19:53:13 »
Treba mi pomoć.
Juče mi drug da svoju navigaciju MIO MOOV M300 da mu ubacim iGO, pošto on to ne zna, ali kada sam došao kući, već pri samom pokušaju da uključim uređaj video sam da nešto nije uredu.
Pozvao sam ga i saznao da je on lepo preko kompjutera ušao na flash disk i izbrisao sve.
I sad, nemam pojma odakle da krenem, da li ima negde da se nađe software za ovu navigaciju, ili mogu da instaliram iGO (ako ga uopšte nađem za ovu navigaciju) ili šta već da radim.
Verujem da su šanse da mi neko pomogne isuviše male, ali rekoh da bar podelim muku sa vama.
MIO MOOV M300 - skoro da nigde ništa nisam našao za ovaj uređaj, svuda je bilo raznoraznih tekstova, raznoraznih linkova da raznoraznih softwera (naravno svi linkovi su mrtvi) jer je ovo navigacija iz praistorije.

Svaka pomoć je dobrodošla
 drinks

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4956 : 19.07.2014. 21:44:50 »
Jednom sam budzio jednu mio navigaciju i resenje je bilo da se replacuje neki exe file pa kad se ukljuci navigacij ne otvara softver za navigaciju nego udje u windows ce i onda lepo iz windowsa instaliras i startujes sta hoces. Probacu da nadjem to na kompu.

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk


Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4957 : 19.07.2014. 21:53:48 »
Ma jok.
Našao konačno.
Problem je bio da nađeš forum, a kad nađeš forum, onda shvatiš da imaš sva moguća objašnjenja, tako lepo napisana da bi mogla i moja deca to da instaliraju.
Upravo poslao drugu poruku da li želi da sluša Tomu ili Nevenu. Radi kako treba, ali imam trenutno samo mape za Hrvatsku pa se sad skida torent za celu Jevropu :D

Hvala na brizi  drinks

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4958 : 19.07.2014. 21:56:33 »
A baš sam iskopao.  ;D Nađoh to staro što ulazi u wondows. A postoji mnogo lepo rešenje http://projects.lanik.org/GPSProject_00.htm samo ne znam dal će da šljaka na tom prastarom mio zbog malo rama. Mislim da i iGo zajebava ako je mnogo stravri natrpano u njemu. Samo izbaci out of ram memora i puca.

Zato samo metni maps (fbl) i poi, nemoj da ga opterećuješ sa .ftr, .fda, .hnr, .hsp .dem.....

Jel hvata signal sa satelita? Ako ne bude hteo da nađe, problem je u sys.txt fajlu gde nisu pogođene vrednosti za port i baud. Mislim da je za ovaj mio

[gps]
port=2
baud=57600

« Zadnja izmjena: 19.07.2014. 22:04:08 Aleks@ »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4959 : 19.07.2014. 22:39:31 »
Ja sam nešto slično uspeo da uradim sa novom garmin navigacijom  ;D Jedva uspeo da oživim uređaj  ;D

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4960 : 19.07.2014. 23:13:47 »
A baš sam iskopao.  ;D Nađoh to staro što ulazi u wondows. A postoji mnogo lepo rešenje http://projects.lanik.org/GPSProject_00.htm samo ne znam dal će da šljaka na tom prastarom mio zbog malo rama. Mislim da i iGo zajebava ako je mnogo stravri natrpano u njemu. Samo izbaci out of ram memora i puca.

Zato samo metni maps (fbl) i poi, nemoj da ga opterećuješ sa .ftr, .fda, .hnr, .hsp .dem.....

Jel hvata signal sa satelita? Ako ne bude hteo da nađe, problem je u sys.txt fajlu gde nisu pogođene vrednosti za port i baud. Mislim da je za ovaj mio

[gps]
port=2
baud=57600



Da, taj lanik sam našao, ali su na sajtu svi linkovi mrtvi  u_jeeeeeeeeee
GPS hvata bez problema, a za sporost si potpuno u pravu, ukapirao sam to, tako da sam upravo izbacio zgrade, 3D, sve one silne mape i ostavio baš ova dva
 :mjuza


btw, još sve moguće, uputstva, kako se radi po stavkama, našao sam na hrvatskom mobilnom kafeu. Svaka čast momcima. smileyNO1
« Zadnja izmjena: 19.07.2014. 23:16:03 Macondo »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4961 : 20.07.2014. 16:23:43 »
Gde mogu da se nadju ili pogledaju stari tenski mecevi iz '80, '90 ?

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4962 : 20.07.2014. 17:49:06 »
Na YouTubeu.
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4963 : 21.07.2014. 15:21:59 »
Koja je najbolja opcija za roaming sa CG? Broj postpaid je Telenor, on ostaje u Srbiji koristim ga(ne idem za CG), sad šta je bolje, uzeti dole u CG Telenor njihov prepaid ili u Srbiji Telenor prepaid pa koristiti.. šta je isplativije, gde se to može naći, neki cenovnik, koliko bi mene koštalo kad bi slao SMS na Telenor CG i zvao a i obratno kad bi se sa Telenor CG.. ako je neko imao iskustva.. pa da podeli ovde.. hvala..
iShare, noProfit


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4964 : 21.07.2014. 15:45:44 »
http://www.mts.telekom.rs/index.php/roming_066.html

Za sve mt:s korisnike koji nameravaju da posete Crnu Goru pripremili smo povoljne m:tel roming pakete.

Bilo da ste postpaid korisnik, prepaid korisnik ili ste se opredelili za mt:s Kontrolu toškova, ukoliko aktivirate m:tel roming pakete, svi odlazni i dolazni pozivi ka mrežama u okviru Telekom Srbija grupe (mobilna i fiksna mreža m:tel Crna Gora, mt:s, fiksna telefonija Telekoma Srbija, m:tel Republike Srpske i fiksna mreža Telekoma Srpske) iznosiće 0 dinara. Uspostava veze se ne naplaćuje.

Iz Crne Gore, po ceni od 0 dinara, možete slati i SMS poruke ka navedenim mobilnim mrežama. Roming paketi vam omogućavaju i prenos podataka po ceni od 0 dinara.

Da biste koristili ove roming pakete potrebno je samo da po dolasku u Crnu Goru izaberete m:tel mrežu.

Možete da izaberete paket m:tel Plus 10 ili m:tel Plus 30, u zavisnosti od toga da li navedene povoljnosti želite da koristite 10 ili 30 dana.

m:tel roming tarifni dodatak    cena
m:tel Plus 10                         799,00
m:tel Plus 30                        1.299,00
Ostali saobraćaj koji nije obuhvaćen izabranim m:tel roming paketom naplaćuje se po važećem cenovniku.




Kupiš pripejd karticu i uživaš. Za 799 dinara imaš 10 dana besplatnih poziva ka MTS i filsnim brojevima, ne naplaćuju se ni dolazni pozivi, besplatan SMS ka MTS brojevima i bseplatan net.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4965 : 21.07.2014. 15:49:32 »
Koja je najbolja opcija za roaming sa CG? Broj postpaid je Telenor, on ostaje u Srbiji koristim ga(ne idem za CG), sad šta je bolje, uzeti dole u CG Telenor njihov prepaid ili u Srbiji Telenor prepaid pa koristiti.. šta je isplativije, gde se to može naći, neki cenovnik, koliko bi mene koštalo kad bi slao SMS na Telenor CG i zvao a i obratno kad bi se sa Telenor CG.. ako je neko imao iskustva.. pa da podeli ovde.. hvala..

Na sajtu Telenora imaš njihove roming tarife, koje možeš da aktiviraš – TravelSure i Standardna roming tarifa.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4966 : 21.07.2014. 16:30:51 »
Ovo za MTS je super što nude, iskreno tih da kažem 8 evra čak i manje za 10 dana besplatnih razgovora i poruka je isplativo. Iako te promocije nije bilo kad sam ja bio u CG pa sam uzeo njihovu karticu i onda mi je sve bilo ok ali uz ove promocije je najbolje to uzeti. :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4967 : 21.07.2014. 17:05:34 »
Onda dođe da je Lelekom najjeftiniji.. a ne mogu menjati broj kod ovih sam lopova jako puno vremena.. ništa napraviću joj onda ovako prepaid Telenor kupiti pa aktivirati ovo.. to je valjda od Telenora najjeftinije.. da ne kupuje tamo Telenor CG prepaid karticu..
Hvala drugari.. ;)
iShare, noProfit


Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4968 : 21.07.2014. 17:11:25 »
Pa zar nije uvedena migracija brojeva između operatera?
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4969 : 21.07.2014. 17:55:32 »
Ako nisi vezan ugovorom prenesi broj u mts i uzmi 50% popusta ako ti ne treb telefon. Proci ces 3 puta jeftinije nego kod telenora.

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4970 : 21.07.2014. 18:10:00 »
Istekao ugovor pre 2 godine ako nema i više.. nikad me nisu zvali za produženje, a kod njih sam preko 10 godina na postpaid, sve redovno plaćano, nikad isključen, nikad posle 20-og u mesecu da je plaćen račun. A otkud znam, što nisam prešao, ne volim da menjam dobre stvari i navike, starci su mi na Telenoru, hanuma, stric i braća mi isto.. Mislio sam da je jeftinije, Telenor ovde Telenor tamo, da se uzme kartica tamo Telenor, ali bolje je ova varijanta, ovde prepaid kupit i aktivirati tu opciju na 7 dana..
iShare, noProfit


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4971 : 21.07.2014. 19:24:17 »
Opcija je 10 dana, a dobre navike koštaju. Uzmi npr. Telenorov paket Prenesi 300. Imaš 300min, 300sms i 50MB za 1195 dinara. u MTS-u bi imao 300min, 600sms i 600MB za 570 dinara ako uzmeš bez telefona. Isto se prenosi, isto je net neograničen nakom potrošenog. A minuti su ka svim mrežama pa ti je svejedno što su hanuma, babo i amidža kod telenora.  ;D

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4972 : 21.07.2014. 23:38:07 »
Telekom(mts) još pruža i mogućnost za besplatno (za onih 799din) razgovaranje u fiksnoj mreži što može mnogo bolje doći. Isplativije je telekomovo nego od telenora. :)

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4973 : 24.07.2014. 12:59:55 »
Ima li ko iskustva sa wireless zvučnicima?

neki savet?


Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4974 : 26.07.2014. 17:06:21 »
Mene interesuju iskustva sa Windows 8?
Imam slobodno par dana pa rekoh da reinstaliram malo komp i vidim kakav je. Može neki utisci?


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4975 : 26.07.2014. 17:21:45 »
Može, naravno. U kratkim crtama: NAJVEĆE SRANJE OD OPERATIVNOG SISTEMA KOJE POSTOJI. Ako baš imaš želju da ga probaš, instaliraj VBox, besplatnu virtuelnu mašinu, i na njoj Osmicu pa se uveri. Koliko je veliko smeće govori ti i to što Sedmica ima zastupljenost na tržištu od oko 55%, jbni XP oko 30%, Osmica jedva 9-10% (sve tri-četiri verzije zajedno: 8, 8.1, 8.1 Update 1), ostalo otpada na MacOS i linuks. U prevodu: niko ga ne instalira i ne koristi jer je neupotrebljiv, tj. prilagođen je više uređajima na dodir nego stonim kućnim računarima. Preporučujem ti da se suzdržiš od te pustolovine i nabaciš sebi lepo Sedmicu. Uskoro će i Devetka (marta 2015. kako najavljuju), gde će navodno ispraviti sve greške iz Osmice.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4976 : 26.07.2014. 17:39:22 »
Potpisujem. Podigao, maltretirao se satima da mi prorade praistorijske komponente. Naterati driver za grafiku je bila misija Apolo 11, a praistorisku tv karticu kao da sam klonirao ovcu Doli. I odmah isti dan se vratio na W7. Sistem je pravljen kao za decu od 7 god. Šareno, sve skakuće i klizi, al sranje kad hoces nesto ozbiljno da odradis.

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk


Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4977 : 26.07.2014. 20:07:53 »
W8 rulz  clapp
svaka preporuka

W8.1 update 1  ima , pa ce sad u avgust update 2 , pa krajem godine update 3 , pa naredne godine windwos 9  ;D
« Zadnja izmjena: 26.07.2014. 22:44:57 Entourage »
Cycling 4 life

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4978 : 29.07.2014. 23:53:58 »
Što se mene tiče, w8 je sjaan OS. Burazer mi je odmah napravio i start dugme (jer su mnogi kukali da im to mnogo smeta), a što se tiče
funkcionalnosti, rekao bih da je bolji nego sedmica. Postoje neke sitnice koje mi mnogo znače na w8 (npr. prozorčić za pojačavanje zvuka,
koji se pojavi bilo šta da je otvoreno), a za rad samog računara je lakši, jer je ideja bila da se njime windows rastereti. Uvek sam za to da
se proba novo, a čovek lako može da se vrati na staro.

Kad (ako) izađe ta devetka, verujem da ću opet među prvima da se bacim u reinst mode. Ako je bolja. Ako ne, uvek je tu w8.
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #4979 : 30.07.2014. 12:48:50 »
Za mene je taj OS najveći promašaj. Skinuo sam probnu verziju čim je izašla i probao je u virtuelnoj mašini: prvo su me izvodile iz takta one palete koje iskaču kad god priđeš mišem nekom uglu ekrana (izuzetno neudoban za rad na više monitora), potom sam tražio jedno pet minuta kako ugasiti računar (!), jer tada još nije bilo u ponudi klasičnog Start menija, a ono čime su ga zamenili, ogromne ikone, neću ni komentarisati posebno, pošto na 24-inčnim i većim monitorima izgledaju kao da su pravljene za ljude s oštećenim vidom. Zatim mi najviše smeta ravan dizajn: nije džabe osmišljena senka ispod teksta na koji se može kliknuti i koja postoji od devedesetih — dakle, barem 20 godina. Osmica s te strane izgleda kao pravljena za decu s onim pastelnim bojama, sve je jednobojno i nemaš pojma koji tekst ima funkciju pod sobom nego moraš kliktati nasumično dok ne pogodiš. Treće, sve je podređeno uređajima s ekranom na dodir, a Majkrosoftova zvezda vodilja pri razvoju ovog sistema bila je valjda one size fits all tj. „sistem za sve namene“, što je rezultovalo neupotrebljivom papazjanijom, po mom mišljenju. Četvrto, mnogi bezbednosni programi koje ja koristim uopšte ne rade kako valja na Osmici. Peto, sistem je pretrpan nepotrebnim glupostima, a najgora od svih je Vindousova prodavnica s hrpom beskorisnih aplikacija, o reklamama da ne pričam. Imaju i naziv na engleskom za ovo: bloatware, čak bi se moglo reći i crapware (reč postoji i koristi se).

Uopšte me ne čudi što ga nazivaju drugom Vistom i što ima slab prijem kod korisnika. MS se utrkuje s Eplom da ugrabi deo kolača s tržita tablet računara, sad je preuzeo Nokiju kako bi se probio i na tržište operativnih sistema za mobilne telefone, već dugo pokušava da nametne Bing kao najbolji pretraživač a IE kao najbezbedniji pregledač, a oba proizvoda su im šuplji kao švajcarski sir. IE ima najviše bezbednosnih propusta od svih pregledača na tržištu. Što će reći: žele monopol na svim tržištima, a zapravo im je sistem za stone računare jedini uspešan proizvod koji su upropastili pokušavajući da ga objedine sa sistemom za tablet računare, umesto da za te namene razviju potpuno nezavistan sistem. Tada bi svi bili srećni i zadovoljni i Osmica bi mnogo bolje prošla i kod korisnika i na oba tržišta, no prevladala je želja za brzom zaradom pa su strpali sve u jedan proizvod. I ja sam za to da se proba novo, ali ovde su funkcionalnost za ozbiljan rad, po mojim iskustvima, sveli na nulu. Tablet računare uopšte uzev smatram bacanjem para.

Iz razonode sam proveo dva dana pre nekoliko meseci s verzijom 8.1 pokušavajući da je transformišem u Sedmicu: isključio nepotrebne servise, onesposobio sve iskačuće palete i novi početni ekran itd., ali i dalje nisam primećivao bilo kakvu poboljšanu funkcionalnost niti prednosti u odnosu na Sedmicu, kao ni brže podizanje sistema, što su navodili kao glavnu prednost. I dalje smatram da je sistem bio jedan veliki pokus da se ispita reakcija i prijem kod korisnika te pripremi teren za Devetku. Zanimljivo je da je Devetka trebalo da se pojavi tek oktobra 2015. ali je ovako slab prijem Osmice primorao MS da je pomere za početak naredne godine. Probna verzija Devetke očekuje se septembra ili oktobra ove godine i nadam se da su izvukli pouke i da će se opametiti, jer i dalje najveći deo korisnika koristi stone računare kao primarne.

Uzgred, što se mene tiče, realna cena tablet računara je 100 do najviše 150 evra, tada bih eventualno i kupio neki, a ne 400, 500 ili 700-800 koliko Epl dere. Ne razumem ni zašto su ljudi toliko glupi da to kupuju, ali to je ono što se najviše reklamira i promoviše kao moderno, savremeno, poslednji krik tehnologije i sl. i biće da je to glavni razlog. Marža proizvođača je ovde 700-800% ako ne i više, te ne čudi želja MS-a da uđe na ovo tržište kao ozbiljan igrač: ovce treba šišati. Nedavno su ugušili Ejserove netbukove koji su se nudili s dva OS-a, dakle s linuksom pride; bez komentara.

P. S. Koliko je nepoverenje u MS što se tiče bezbednosti, privatnosti i sl. govori i činjenica što su počeli nuditi vladama drugih zemalja uvid u izvorni kod Vindousa, kako bi se ovi uverili da nema zadnjih vrata. Kina je čak u potpunosti zabranila Osmicu na vladinim računarima, mada je sve to najverovatnije čista propaganda. Rusija i Kina, dva ogromna tržišta, pokušavaju da uvedu linuks kao primarni OS, a UK se želi rešiti Ofisa i uvesti besplatni Ofis otvorenog koda kao standard. Trpe velike pritiske i gubitke na nekoliko značajnih frontova, tako da me ne čudi što se pokušvaju nametnuti na drugim tržištima.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Tags: