Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 161406 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #180 : 13.10.2009. 19:28:12 »
ne slažem se baš u potpunosti za SGU. Serija se tek razvija, i nije mi sad toliko smak svijeta. Koliko teško priznati, ali prvo valja brod popraviti prije nego se krene u akciju.
I nemojmo zaboraviti, najavljeno je da će SGU imati najveći budžet od svih SG-a, tako da će doći i do svemirskih borbi, vjerojatno najboljih koje smo ikada vidjelu u SG-u.
A ovo, što ima malo ljubavno-dramatično-tragičnih stvari, u BSG je to dobro pasalo, zašto ne i ovdje, samo strpljenja

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #181 : 13.10.2009. 19:59:56 »
Naravno..svatko ima pravo na svoje misljenje...slazem se s tobom da se ne slazemo :)
BSG je vrhunski napisan....reziran....BSG je raden na predlosku od 2 sezone....pricu su su izvrsno obradili, imali su materijala...

mogli su oni to razvlaciti jos sezonu ili dvije ali je pala odluka da sve zavrse i to na sto bolji nacin...i BSG ima jedan (po meni) od najboljih zavrsetaka....

SGU i BSG se ne mogu uspoređivati...nikako....osim sto mozemo reci da je SGU losa kopija BSG-a i to je ono sto me ljuti... cry1

Sto se pak tice tog toliko razvikanog budžeta..iskreno i u tome sam razocaran...nema tu niceg novog..dapace neke stvari su daleko losije no u SGA...

No slazem se sa tobom da neke teen trakvice traju dugo...no to nije SG....

Scenaristicki jako lose....

Iskreno daleko vise sam ocekivao i od SG-1 filmova.....a zapravo smo dobili zbrda zdola odrađene završetke....

zanima me i kako ce zavrsiti SGA filmovi.....

Kad se samo sjetim da su nesto tako dobro poput Firefly ukinuli nakon sam jedne sezone....

Za sad je naglasak stavljen na dva lika...."komedijaša" (već viđeno da klinac koji igra pc igre odlazi u svemir spasavati stvari) Elia i neznam-kako-da opisem nadobudnog ali ne i uvjerljivog 1. lt. Scotta (preuzeto iz ST)

Niti general O Neill vise nije O Neill....osim u onoj sceni pred vratima Elijeve kuce.....

Naravno...slazem se s tobom....strpljenja, strpljenja.....naravno.....

zapravo mi ovo dobro dode da izbacim...razocaranje....eto obecavam - casnom (ne sestrom) vec pionirskom da necu vise kritizirati SGU.

;)

Hm, gdje smo ono stali?

Hm...za li itko radi li se na nekom novom ST serijalu?




« Zadnja izmjena: 14.10.2009. 21:02:04 Rodney_McKay »

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #182 : 14.10.2009. 11:33:14 »
Meni i nije tako loše počelo, još se moram naviknuti na likove. Rush je dobar lik, imam osjećaj da svašta skriva i mulja, baš me zanima kako će se razviti. Carlyle kao glumac je odličan  clapp
U prva dva dijela mi je falilo humora karakterističnog za Stargate, ali u trećem su malo nadoknadili (Elijeve aluzije na Planet majmuna  :D)
Zgodno je ovo s brodom i kako su vremenski ograničeni koliko mogu boraviti na jednom mjestu, prije nego što skoče dalje. Ima puno dobrih detalja, i zasad mi se sviđa.

Ne znam otkud sve ove usporedbe s Galacticom, priča uopće nije ista, nema čak ni nekog određenog neprijatelja (JOŠ), kakvi su bili Cyloni.
Još će se serija razviti i napredovati, mislim da ide u dobrom pravcu.

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #183 : 14.10.2009. 19:07:34 »
01x03 baš mi se svidjela, maknuli se sa broda, malo sunca, ispržili se, a zadnja scena
mi bila malo smiješna
Spoiler for Hiden:
Sprženo čelo i ruke od Scotta, a ženska ga uhvati za ruku,
a on ni da mrdne! Jedino ako ima iscjeljiteljske ruke, pa ga hladi  ;D
Inače i jedna scena na koju sam došao wtf?
Spoiler for Hiden:
U onoj pustinji glavnog frajera Rusha
crnja gurne nogom u leđa i ovaj zagnjuri u pijesak! Rekoh, koji k...., pa on je glavni
glumac nemoj tako s njim  clapp2 Iznenađujuće  clapp
Sve u svemu dobra epizoda  clapp

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #184 : 14.10.2009. 20:57:46 »
kratka skola scenarija...

vrijeme: sadasnjost
sat 21:01

osoba B sjedi za svojim racunalom, u stanu je mrak samo slaba svjetlost stolne lampe i odsjaj monitora (zaslona).....
tipka nešto na tastaturu (tipkovnicu)....
 

osoba B; I kakvom ti se cini nova serija?

osoba A; Ma bas je super...

osoba B; Zasto?

osoba A;  Tak, dobra je bas mi se sviđa!

osoba B; Aha....

osoba A; A je bas...znas...bas je..

osoba B; Aha....

 8)

to be continued...

SyFy forum SG fanova....je nekako lose raspolozen glede SGU-a...
cak neke usporedbe idu tako daleko da neki  tvrde da je SGA bio u startu
toliko los poput SGU da bi bio odmah ugasen....
Naravno svatko ima svoju ukus...a o njima se ne raspravlja....
samo sam zelio reci da ima i onih koji su kriticniji od mene...
« Zadnja izmjena: 14.10.2009. 21:11:23 Rodney_McKay »

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #185 : 14.10.2009. 23:54:30 »
Uvijek ima nekog tko će kritizirati kritičara  ;D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #186 : 15.10.2009. 12:44:59 »
ako itko pronađe engl titl za:
Stargate.Universe.S01.Access.All.Areas.WS.PDTV.XviD-aAF
neka mi pošalje na private, prijevod od mene  ;)

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #187 : 15.10.2009. 13:51:24 »
Uvijek ima nekog tko će kritizirati kritičara  ;D

 ;)

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #188 : 17.10.2009. 12:06:51 »
upravo sam odgledao novu epku, i mogu vam reći da me umori.

Spoiler for Hiden:
samo čista priprema za 5. nastavak

prijevod by SGUTT će biti čim izađe eng prijevod

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #189 : 18.10.2009. 12:44:40 »
evo napokon i SGUT Team prijevoda na uploadu

Hvala Mili, Nagyju i K. Carsonu clapp
« Zadnja izmjena: 18.10.2009. 13:03:34 Jablan »

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #190 : 18.10.2009. 12:49:28 »
Zahvaljujem

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #191 : 18.10.2009. 13:08:53 »
 smileyNO1 clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #192 : 18.10.2009. 14:20:58 »
rodni sve si bio u pravu, čak i da je teen serija, doduše, nije baš teen, već odmah sledeća generacija, valjda se to kod njih vabi college... jbg... aj još 2 ima dajem šansu, a onda još 2 itd. Ne sviđa mi se ali verujem da ću je pratiti jer još uvek ima nešto što me veže za SG
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #193 : 18.10.2009. 15:36:33 »
evo jedan trailer da se vidi o čemu se radi u ovoj sezoni:

http://www.youtube.com/watch?v=YdW9Z65M_q8

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #194 : 18.10.2009. 15:58:55 »
Cini mi se da je glavni neprijatelj write-utvara ako sam dobro vidio ispred vodopada.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #195 : 18.10.2009. 21:42:56 »
15 puta sam odgledao taj trejler ne bi li video tu utvaru, a onda sam shvatio da misliš na onu plavušu.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #196 : 18.10.2009. 22:22:48 »
evo napokon i SGUT Team prijevoda na uploadu

Hvala Mili, Nagyju i K. Carsonu clapp

I hvala Jablanu  ;D



O kakvoj utvari pričate? Mene zanima kad će se pojaviti neki negativci, hoće li to biti neki koje smo vidjeli prije ili neki sasvim novi... Usput, što je bilo ono iz 3.epizode što se vrtilo po pijesku? Neko biće?

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #197 : 18.10.2009. 22:28:39 »
Citat:
15 puta sam odgledao taj trejler ne bi li video tu utvaru, a onda sam shvatio da misliš na onu plavušu
Pa zaustavio sam sliku i sad mozda je plavusa, verovatno si u pravu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #198 : 23.10.2009. 23:43:03 »
Dragi ljubitelji SG franšize, dešava vam se nešto slično kao što se desilo i ljubiteljima ST sa zadnjim filmom.
Osećate se pomalo prevarenim, je l' da? Neispunjenih očekivanja?

Zadnjih godina sam odgledao sve epizode svih serijala ST i SG. Znalo je tu biti teških, neizdrživih, a bogami i sasvim nepodnošljivih trenutaka. Čak sam nakon jedne epizode u jednom od ovih serijala (namerno neću da kažem koje) čak toliko pobesneo da sam prekinuo gledanje istoga na nekih šest nedelja. Na kraju sam se smirio, nastavio i odgledao serijal do kraja. Hoću da kažem da sam odgledao sve.

Ne blatite seriju uspoređujući je sa serijama prethodnicama.

Uopšte mi nije jasno zašto je zovete tin-serijom? Zato što ima mladih ljudi?

Mladi oficir je odličan. Našao se u situaciji potpuno preko svoje glave i imao je sreće što se kapetan probudio. A inače, šta mislite, koliko godina imaju poručnici i kapetani na ratnim zadacima. Sigurno ne koliko i penzioner, g. Džek O'Nil.

Neki očekuju da mladi naučnik bude novi Rodni. Ko hoće da gleda Rodnija, neka gleda SGA. Original je sigurno bolji od svih zamislivih kopija.

Što se tiče mlade političarke, izuzetno je iritrajuća, ali videćemo još šta će da bude sa njom.

Po prvi put genijalci nisu uspeli da poprave potpuno nepoznatu tehnologiju upotrebom peroreza i američkog know-how.

Ja ću seriju da redovno gledam.

Pozdrav svim ljubiteljima SF-a, a posebni pozdrav za vladimirmarkoviccove! Dobra ti bluza, brate! :)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #199 : 24.10.2009. 09:29:17 »
meni ovaj universe dosta dobro sjeda za sada... makar je potpuno drugaciji od drugih stargatova dosta tu ima razlike.... Svida mi se kako se radnja razvija!
ma joooj meni isto nije jasno cemu to sve sada SGA i SG-1 su druge serije ovo je potpuno nova samo ima tematiku istu.... universe je dobar samo treba vremena ako ste gledali bas sve prve 2 sezone u SG-1 su  odvratno dosadne neke glupe price i sve i onda se razbukta vatra i krene prava serija a do tada sve nesto idi mi dodi mi :) mislim da je koncept isti da oni nas samo polako uvode u cijelu pricu.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #200 : 24.10.2009. 10:05:23 »
Uopšte mi nije jasno zašto je zovete tin-serijom? Zato što ima mladih ljudi?
Nije stvar u mladim ljudima, stvar je u problemima mladih ljudi, naivna flertovanja, prve ljubavi i td.
...Neki očekuju da mladi naučnik bude novi Rodni. Ko hoće da gleda Rodnija, neka gleda SGA. Original je sigurno bolji od svih zamislivih kopija...
Nisam u tom pravcu razmišljao ali u potpunosti se slažem
Po prvi put genijalci nisu uspeli da poprave potpuno nepoznatu tehnologiju upotrebom peroreza i američkog know-how...
Da li iskreno veruješ da na kraju neće uspeti? Pa mali genije je iz video igre naučio da čita drevni jezik. I sasvim je jasno kad bi ga ovaj matori pustio, da bi naučio da vozi Destiny i osposobio ga za 5 minuta (bez peroreza, samo sa čačkalicom) (još jedan teen elemenat)
Ja ću seriju da redovno gledam...
i ja ću, ima nešto što me čini, ma koliko razočaran, nestrpljivim da dočekam sledeću epizodu
Pozdrav svim ljubiteljima SF-a, a posebni pozdrav za vladimirmarkoviccove! Dobra ti bluza, brate! :)
Hvala :)
meni ovaj universe dosta dobro sjeda za sada...  mislim da je koncept isti da oni nas samo polako uvode u cijelu pricu...
Ja se samo nadam da će zaintrigirati prosečnog Američkog gledaoca pre nego ostanu bez finansiranja.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #201 : 24.10.2009. 14:11:52 »
Khevenhiler, svaka ti čast clapp

ovo si savršeno rekao i nema se šta više dodati smileyNO1

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #202 : 25.10.2009. 09:42:47 »
Šta da vam kažem. Odgledao sam epizodu i mislim da sam shvatio i ko je glavni neprijatelj, i kako će se Američani snaći sa Drevnom tehnologijom bez peroreza...
Spoiler for Hiden:
Mislim da će ova serija biti klasični man vs enviroment. Mislim, logično je da, ako je n godina leteo kroz svemir, pa ma kako mala potrošnja bila, Destiny imao način da naspe gorivo, mada mi to ni jednom nije palo na pamet. Dakle, ljudi su tu sad... pa ne mogu reći posada, pre putnici, i serija radi po principu, narani prasići, ne diraj dugmići. Brod je u stvari glavni neprijatelj i najveći prijatelj. Ono što očekujem u sledećoj epiyodi jeste da pozovu zemlju i o5 potroše previše energije, a da je zemlja predaleko za vrata, takođe očekujem da će se cela epiyoda vrteti samo oko toga
« Zadnja izmjena: 25.10.2009. 09:44:43 vladimirmarkoviccovenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #203 : 25.10.2009. 10:52:59 »
evo i SGUT Team prijevoda na uploadu, zahvaljujem K. Carsonu na pomoći.

inače, ova epka mi je skroz OK i među boljima  ;D

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #204 : 25.10.2009. 12:38:47 »
Hvala na prijevodu ljudi  Smajlicvece

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #205 : 25.10.2009. 13:12:19 »
Hvala na prijevodu ljudi  Smajlicvece
+1
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #206 : 25.10.2009. 14:01:35 »
 clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #207 : 25.10.2009. 15:07:57 »
Uopšte mi nije jasno zašto je zovete tin-serijom? Zato što ima mladih ljudi?
Nije stvar u mladim ljudima, stvar je u problemima mladih ljudi, naivna flertovanja, prve ljubavi i td.

Znaš kako je, svako životno doba nosi svoje probleme i preokupacije. Ljubavni problemi su, sa razumljivim razlikama, zajednički svim generacijama. Pukovnikovi ljubavni problemi su potpuno drugačiji od Ilajevih ili mladog (young-dumb-full-of-cum) poručnika. (Ja bih lično voleo da se serija detaljno pozabavi ljubavnim problemima one Vanese Džejms koja se šetala u vojničkoj majici ;).)

Naravno da će da poprave brod, inače bi serija trajala poprilično kratko. Mislim da će to morati da bude uz pomoć sa strane, jer Raš nikako ne voli da deli znanje, Ilaj nije sigurno neki vredan, samoinicijativan niti samozaljubljen tip kao Mek Kej. Da bi se taj pokrenuo, potrebna mu je velika motivacija.

Bilo je komentara o neinteresantnom, prosečnom, nenadahnutom dizajnu "Sudbine". E, pa ono iz epizode 1x05 ja još nikad nisam video, a bogami, nimalo ni očekivao! smileyNO1
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #208 : 25.10.2009. 17:36:11 »
Upravo sam na preskoke prošaltao petu epizodu, ako su i ostale kao i ova neću ni da gledam. Radije ću ponovo pogledati SG-1 i Atlantis.
Samo melju, melju, melju....

Spoiler for Hiden:
i melju  ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #209 : 25.10.2009. 18:10:20 »
Na žalost se moram složiti s Quaddom. Dajem joj već petu epizodu šansu, ali...
Evo, u petoj su otkrili na koji način se obnavlja energija broda. Znači još 5-6 pa ćemo otkriti na koji način prazne zaštopanu kanalizaciju. Veliko razočarenje za mene, ali čekat ću još.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim