Autor Tema: Stargate Universe - SGU  (Posjeta: 161405 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #510 : 16.04.2010. 22:45:53 »
O "V" neću da trošim reči, a što se tiče SGU... Šta da kažemo, hteli su da probaju da navuku ljubitelje SG (što ja, iako sam pažljivo odgledao sve epizode SG-1 i SGA - nisam), a istovremeno da iskoriste dosta dobro poznat univerzum (zvezdane kapije, situacija na Zemlji...) i na osnovu njega prave nešto u biti sasvim novo.

Što se tiče prvog, neko se primio na seriju, neko nije. Što se tiče drugog, vrlo dobro im ide. U osnovi priče je grupa ljudi isčupana iz svog prirodnog okruženja, sasvim prirodan sukob civila i vojske i njegovo razrešavanje do kojeg zbog rigidnosti vojnika i spletkarenja civila još nije došlo.

Šteta je što sigurno ima ljubitelja SG koji osećaju odbojnost prema seriji upravo zato što se zove SGU, a  ne odgovara ranije postavljenim obrascima na koje su navikli. Možda bi im se serija i svidela da se zove drugačije.

Što se tiče preživljavanja, SGU je obnovljena za drugu sezonu (ne ova druga polovina prve sezone koja se trenutno emituje), a SyFy je zadovoljan prijemom serije kod gledalaca i forumaša.  ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #511 : 16.04.2010. 22:53:55 »
Po mom mišljenju producenti nisu pogriješili uvođenjem sukoba vojske i civila. Pogriješili su što su to postavili kao glavnu radnju
umjesto istraživanja svemira i borbe s alienima. Samo bi to trebali obrnuti, staviti akciju u prvi plan, a spletke, intrige
i odnose između civila i vojnika u drugi plan, kao nekakav dodatak glavnoj priči. To će onda biti onaj dobri, stari Stargate.

By the way, drago mi je da će biti druge sezone jer j... život bez Stargatea, pa makar i lošeg. ;D

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #512 : 16.04.2010. 23:01:50 »
Po mom mišljenju producenti nisu pogriješili uvođenjem sukoba vojske i civila. Pogriješili su što su to postavili kao glavnu radnju
umjesto istraživanja svemira i borbe s alienima. Samo bi to trebali obrnuti, staviti akciju u prvi plan, a spletke, intrige
i odnose između civila i vojnika u drugi plan, kao nekakav dodatak glavnoj priči. To će onda biti onaj dobri, stari Stargate.

By the way, drago mi je da će biti druge sezone jer j... život bez Stargatea, pa makar i lošeg. ;D
salem se u potpunosti
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21908
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #513 : 16.04.2010. 23:21:15 »
Slažem se s Ericom, previše spletkarenja i kukanja po brodu, čini mi se da kopiraju Galacticu, a to nije to.

Šteta je što sigurno ima ljubitelja SG koji osećaju odbojnost prema seriji upravo zato što se zove SGU, a  ne odgovara ranije postavljenim obrascima na koje su navikli. Možda bi im se serija i svidela da se zove drugačije.
 ;D

Pa naravno, ja sam jedan od njih. Možda su je trebali nazvati Galactica Universe, zaobišao bih je odmah.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #514 : 17.04.2010. 01:47:43 »
Evo i ja da kazem par reci:
Zadovoljan sam kako su nastavili ovaj drugi deo sezone, mada meni su glavni problem likovi u seriji...niti jedan lik u seriji mi nije gotivan kao sto su mi bili gotivni likovi iz SG1 i SGA(kao npr.Teal'c, Jack O'Neill, Ronon, John Sheppard pa donekle si mi bili gotivni i McKay i Tayla, a ove sacuvaj boze od smora) niko da kaze nesto pametno...neku salu nego samo se zale i kukaju na uslove.
I glavno trebaju nekog aliena da ubace u glavnu postavu da to bi bio pravi potez.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #515 : 17.04.2010. 11:14:09 »
Upravo sam pogledao zadnju epizodu i samo ću reći da mi tako i treba kad previše hvalim seriju. u_jeeeeeeeeee

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #516 : 17.04.2010. 11:29:35 »
Meni je SG-serijal najbolja serija ikada, osim SGU ;D

ova sezona je čisti promašaj, ništa ne valja, i ove zadnje dvije epke mi neće poboljšati mišljenje. Ali kao što je KingEric rekao (a mudro zbori) i SG-1 i SGA su u prvoj sezoni također bili čisti promašaji i tek sezonsko finale su bili vrhunski. Također se i ovdje nadam tome, a ako tako ne bude onda je Ekipa iz SG-a uspjela i primamila nove gledatelje mlađih generacija, jer će nas koji od početka prate otjerati komplet od SGU-a.

Upravo sam pogledao zadnju epizodu i samo ću reći da mi tako i treba kad previše hvalim seriju. u_jeeeeeeeeee

nisam još odgledao, ali narednih 5-6 epizoda će biti stila, nema veze sa radnjom kao i uvijek do sezonskog finala  ;D

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #517 : 17.04.2010. 12:10:14 »
Za SGUTT

evo izašao eng prijevod, idem ga provjeriti kakav je pa ga nasjeckam i pošaljem, nek se jave tko može ovaj vikend ;)

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #518 : 17.04.2010. 12:37:31 »
Za SGUTT
evo izašao eng prijevod, idem ga provjeriti kakav je pa ga nasjeckam i pošaljem, nek se jave tko može ovaj vikend ;)

Baš sam htjela reć  :) Ja sam za.



A što se tiče komentara na nastavak sezone, meni je ok. Osjeti se da su malo podigli tempo i da se radnja ipak kreće naprijed.

Izvanzemaljci su zanimljivi, još se ne zna koje su im namjere i tko su, što su, odakle su...

Sukob civila i vojske me doduše počeo već zamarati, to je recimo nešto što je već viđeno u BSG. U SG serijalima toga i nije baš bilo, osim povremenih epizoda gdje se IOA uplitala u posao vojsci i to su redom uvijek bili neki negativni, mutni likovi. Slažem se s KingEricom, ta bi radnja trebala biti u pozadini.

Razvijanje likova je solidno, za Rusha sam otpočetka imala simpatije, a izgubila sam ih za pukovnika Younga koji se pokazao kao djelomično nepouzdani vođa... Ali drugi su nekako zapostavljeni, baš kao što je netko spomenuo, nema baš dopadljivih likova.

U želji da naprave odmak od SG-a, po mom mišljenju su se previše odmakli. Najviše mi fali humora.
Ali još im dajem fore da se vrate na pravi put :D

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #519 : 17.04.2010. 13:27:16 »
nemoj mi po Youngu pljuvati, on mi je baš dobar lik. On, Rush i Eli, svi ostali mogu komotno umrijeti u nekoj od dolazećih epizoda i zamjeniti ;D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #520 : 17.04.2010. 14:39:24 »
Ma ne kažem da je loš lik, dapače. On i Rush su skoro jedini likovi koji imaju neku dubinu. Samo mi je Rush draži  :D Young se zbilja pokazao labilan malo. Mislim, sve da ga i mrziš ne znam koliko, ne možeš ubit boga u čovjeku i ostavit na nepoznatom planetu. Nije u redu  ;D
A Telford se više neće pojavljivati? On je bio dobar negativac...

Offline 100%SRB

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 60
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #521 : 17.04.2010. 15:32:22 »
Činjenica je da SGU nije ni nalik SG-1 ili SGA ali to im nije ni bio cilj.
Budućnost serije će zavisiti od prve polovine druge sezone, ako u tim epizodama daju ljudima ono što im najviše nedostaje iz SG-1 i SGA, serija bi mogla da potraje.

Moj mišljenje je da epizode postaju sve bolje (sa izuzetkom 13.).
14. i 15. mislim da će biti zanimljive.
Evo trejlera za 14.
http://www.youtube.com/watch?v=T_4falH14uQ

A evo i malog poređenja Janga i Adame
Spoiler for Hiden:

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #522 : 20.04.2010. 09:30:25 »
Samo da pojasnim zašto još nema SGUTT titla.

prvo se želim ispričati svim članovima SGUTT-a, ali glupa n00b greška. Prevedem svoj dio do kraja, odem vanka prije nego što krenem na šminkanje titla, vratim se nazad i crkla baterija na laptopu i sve obrisana jer nisam spremio. To se dogodilo u nedjelju ujutro i tek se danas opet natjerao da ponovno prevedem. Nisam se žurio baš jer je već izašla jedna verzija prijevoda.
Idem sada raditi, titl je na uploadu oko 18 sati.

pozz

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #523 : 20.04.2010. 09:43:30 »
događa se uvijek kada ne treba :)

savjet:

SubtitleWorkshop -> Settings  -> Settings -> Save

uključiti: "Save work automat....."  na recimo 1 minutu, a može i "Save as backup"


btw - čudan lap, kad mu nestane struje trebao je otići u hibernaciju pa bi sve imao, valjda ti nije uključena...
May the Plasma be with you!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #524 : 20.04.2010. 09:46:58 »
ma star laptop, baterija jedva izdrža sat vremena kada nije uštekano. nemam pojma kako je uopće bio isključen iz struje ali jbg.

hvala na savjetu za automatski save, već uključeno smileyNO1

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #525 : 20.04.2010. 09:48:21 »

 >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj
;D ;D ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #526 : 20.04.2010. 13:54:47 »

hvala na savjetu za automatski save, već uključeno smileyNO1

nema na čemu. Da ne budeš sam evo ja godinama koristim auto save u WS i neki dan sam odradio ekstra sat posla od početka jer, naravno, nije bio uključen na tom PC kada mi je trebalo ...  ???
May the Plasma be with you!

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #527 : 20.04.2010. 14:01:10 »

 >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj >:dj
;D ;D ;D
Sav je vražji. :D I sad je morao pokvarit taj savršeni broj. :D
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #528 : 20.04.2010. 16:52:22 »
Nije pokvario, sad je the Neighbour of the Beast :D

Jablane, događa se, glavno da nije šta gore.  smileyNO1

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #529 : 20.04.2010. 17:30:52 »
uopće nisam shvatio o čemu vi to dok nisam stigao kući
(jer mi čudovita strojevina isfiltrira slike i video na poslu)

da sam primijetio ranije mogao sam nešto napisati i kod Zoka (u Supernatural temi)

May the Plasma be with you!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #530 : 20.04.2010. 20:01:35 »
Evo i SGUTT prijevod na uploadu tko nije vidio. sry još jednom što sam ujebo stvar.

meni ova epka uopće nije toliko ni loša, nije se dogodilo ništa spektakularno, ali možda smo nešto saznali za finale sezone >:dj
nadam se da finale neće ujebati bejzbol1

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #531 : 20.04.2010. 20:05:34 »
aaaaaaaaaaaa, upravo pogledah trailer za iduću epku.
sada barem znam da epka ne može biti toliko loša koliko guest glumac može biti dobar ;D


Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #532 : 20.04.2010. 20:09:48 »
aaaaaaaaaaaa, upravo pogledah trailer za iduću epku.
sada barem znam da epka ne može biti toliko loša koliko guest glumac može biti dobar ;D


Ovo ne može biti loše.

Još kad bi se riješili ovih cmizdravaca i ubacili SG-1 na Destiny... Puno tražim, je l' da? ;D

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #533 : 20.04.2010. 20:35:54 »
što se mene tiče ja nema ništa protiv, još kombinacija teal'c i ronan ;D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #534 : 20.04.2010. 20:58:12 »
Evo i SGUTT prijevod na uploadu tko nije vidio. sry još jednom što sam ujebo stvar.

WEB-DL 720p ready, ide noćas nakon watch&edit
May the Plasma be with you!

Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #535 : 24.04.2010. 17:21:39 »
I gotov je prijevod....:)))) clapp clapp clapp
Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline Branislav85

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • Chelsea
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #536 : 26.04.2010. 21:03:21 »
Stargate Universe S01E15 Trailer


Love is name, sex is game, forget the name and play the game!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #537 : 27.04.2010. 12:49:51 »
Tek sada odgledaoh cijelu 14 epku ;D

mogu vam reći da ove zadnje dvije epizode, iako potpuno bez ikakve akcije ili SF-a, meni jako obećavaju. Rush bi do sezonskog finala mogao napokon probiti  brod i njime upravljati, odnosno boriti se >:dj
od finala puno očekujem, ako me razočaraju bit će svega!!!

i da, sjetioh se nešto u vezi 13 epizode, pala mi je na pamet rasa koja je sposobno izgraditi solarni sustav ;D

Spoiler for Hiden:
FERLINGS

jedini poznati sposobni za to ;D ;D ;D

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #538 : 27.04.2010. 14:11:30 »
Spoiler for Hiden:
Ja sam još uvijek u deliriju zbog toga što je ekipa ostala zakopana u podzemnom tunelu. ;D Od njih četvero mi ne baš nitko ne sviđa (jedino Chloe, ali na "onaj" način ;D) i volio bih da ih ne spase, ali bojim se da su to samo moje puste želje. Nažalost, Rush će nešto smisliti i vratiti te mamine maze na brod. :'(

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Re: Stargate Universe - SGU
« Odgovor #539 : 27.04.2010. 14:27:39 »
Spoiler for Hiden:
Ja sam još uvijek u deliriju zbog toga što je ekipa ostala zakopana u podzemnom tunelu. ;D Od njih četvero mi ne baš nitko ne sviđa (jedino Chloe, ali na "onaj" način ;D) i volio bih da ih ne spase, ali bojim se da su to samo moje puste želje. Nažalost, Rush će nešto smisliti i vratiti te mamine maze na brod. :'(


Spoiler for Hiden:
hah, normalno da će ih Rush spasiti, ali moram ti prigovoriti, Greer i Eli su mi obojica super likovi, i oni se moraju spasiti, a ovi dvoje nek umru sretno i zajedno ;D