Autor Tema: Akira (1988)  (Posjeta: 1332 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Akira (1988)
« : 24.03.2015. 14:55:23 »

Opis:
1988. godine, u Trećem svjetskom ratu, na Tokio je pala atomska bomba i izbrisala ga s lica Zemlje. 31 godinu kasnije, Tokio je u ekonomskom i socijalnom paklu, ulice su preplavljene vojskom, revolucionarima, bandama i policijom. Kaneda je srednjoškolac, sasvim tipičan primjerak socijalnih slučajeva koji do grla ispunjavaju škole, i vođa lokalne motorističke bande. U jednom od uličnih okršaja njegov najbolji prijatelj Tetsuo sudara se naizgled s djetetom. I prije no što se snađu, Tetsua otima vojska. U nastojanju da otkrije što mu se dogodilo prijatelju, Kaneda ulazi između nekoliko vatri, no istovremeno, Tetsuo doživljava radikalnu transformaciju, i ne sasvim ovozemaljsku.

Izvor: fantasy-hr.com

Žanr: animirani, akcija, znanstvena fantastika
Zemlja: Japan
Jezik: japanski
Trajanje: 124 min
Režija: Katsuhiro Ôtomo
Scenarij: Katsuhiro Ôtomo, Izô Hashimoto, Kevin Seymour, Heidi Wilbur, L. Michael Haller
Glasovi: Mitsuo Iwata, Nozomu Sasaki, Mami Koyama, Tesshô Genda, Hiroshi Ôtake, Kôichi Kitamura, Michihiro Ikemizu, Yuriko Fuchizaki, Masaaki Ôkura, Tarô Arakawa...

IMDb


Kolekcije: IMDb Top 250
« Zadnja izmjena: 19.02.2020. 19:38:11 lemonzoo »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Akira (1988)
« Odgovor #1 : 31.03.2015. 20:54:12 »
Nije mi se dopao, posebno prvi dio filma. Loša mi je animacija i nezanimljivo futurističko-postapokalitpičko okruženje. Čini mi se i kao da su scene malo nabrzaka složene pa sam se par puta pitao "otkud sad ovo ovdje" za neke sitnice.
Finale filma nije loše s onom borbom, ali u globalu, previše djetinjasto urađeno.
Mrzim lopatare i limune