Filmovi > Općenito o filmovima

Poslednji film koji ste gledali.....?

<< < (1673/1685) > >>

Mulder:
Valerian ti je stari strip iz 60-ih. Kultni i strašno utjecajan strip. Luc Besson je htio napraviti 90-ih ekranizaciju, ali nije ima mogućnosti pa je napravio Peti Element koji je dosta toga uzeo iz tih stripova. Star Wars ti je isto dosta toga pokrao. Avatar isto.

12361085:
Wonder(2017) Gledao u kinu. Dobar i dirljiv film. Ali nije to ni blizu realno prikazano bar meni. Tema je teska al se to bas i ne vidi u filmu. Mali je ubio ulogu. Bilo mi je drago vidit i Owen Wilsona. Ugl preporuka svima tko voli ovakve filmove.

PO team:
Hadersfild (2007) tt0855822

Ispočetka krene slabo i baš me iritirala loša gluma, ali ti isti glumci postanu odlični nakon pola filma. Ima nekoliko prejakih scena. Generalno, sve ono kad krene napušavanje. Također, posljednja scena s Rašom i Ivanom.

sabko:

--- Citat: domos - 05.12.2017. 23:58:13 ---Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

I opet, kao za Lucy, nisam vidio ime redatelja, a stalno se mislim "koje kopiranje 5. Elementa"
Ali dobro i nije mi smetalo, naprotiv.
Onda u odjavi vidim Director: Luc Besson  ;D
Volim SF, CGI a i Bessonov stil tako da  smileyNO1

A sad ću Dunkirka, taman završilo skidanje ;D

--- Kraj citata ---
Ko je čitao stripove zna da je dosta SF filmova nastalo zahvaljujući stripu Valerian. Čak je i Lucas za Star Wars imao inspirativnih elemenata iz Valeriana.
Tip je ovdje nabacao samo neke fakte.
http://www.forcematerial.com/home/2016/10/3/six-ways-valerian-might-have-influenced-star-wars
Dovoljno je prelistati samo slike da se vidi koliko je bitnih elemenata uzeto.

Besson je kao dijete bio inspiran tim stripom i zapravo je u vrijeme Petog elementa pokušavao dobiti licencu.
Tako da će prije biti da je Valerian uticao na Peti element, a ne obratno.

Mister No:
Burning

Odlican film, viseslojan, prelepo snimljen, meni jedan od boljih iz 2018.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju