Izdvojeno > Tutorijali za izradu titlova

Alternativa za OCR skripte

<< < (2/4) > >>

suadnovic:
Ok, dobio sam pomoć na EmEditor-ovom forumu za anomaliju sa Bok. Macro treba da je menja samo kada stoji kao samostalna reč, tako da treba zameniti odgovarajuću liniju u Macro-u ovom
document.selection.Replace("Bok","Zdravo",eeReplaceAll | eeFindReplaceEscSeq | eeFindReplaceQuiet | eeFindReplaceCase | eeFindReplaceOnlyWord);

Proverio sam, radi! Ista stvar i sa tko i Tko. Treba u Macro-u zameniti odgovarajuće linije novim

document.selection.Replace("Tko","Ko",eeReplaceAll | eeFindReplaceEscSeq  | eeFindReplaceQuiet | eeFindReplaceCase | eeFindReplaceOnlyWord);
document.selection.Replace("tko","ko",eeReplaceAll | eeFindReplaceEscSeq  | eeFindReplaceQuiet | eeFindReplaceCase | eeFindReplaceOnlyWord);

Primer
pre upotrebe makroa

Boka
Bok
Bokser
Tko
tko
nitkov

nakon upotrebe makroa
Boka
Zdravo
Bokser
Ko
ko
nitkov

Napravite sami svoj primer tekst dokumenta, i uverite se i sami. Radi bez greške.
Bio bih zahvalan da se postuju i druge primećene anomalije kod upotrebe Macro-a, da bi se eventualno otklonile.

P.S.
Za minut će biti ovde.
Ovde, nažalost, nema pomoći. Odličan primer.

Kada otkriješ proneveru, ti je prikriješ.
Kad sam ubacio liniju za riješ, mislio sam na reči koje počinju sa time, tako da se ovo verovatno može otkloniti.

Ako vas ovo zanima, možete pratiti razvoj situacije na
http://www.emeditor.com/forums/topic...ro/#post-17456
   

suadnovic:
EmEditor ima imresivan Help, a ove stvari se nalaze među Macro referencama.
Dodavanje eeFindReplaceOpenDoc u linije makroa, (ili samo u pojedine) čini mi se da bi dalo mogućnost da se istovremeno promeni (selektivno kod izbora reči) koliko god hoćete dokumenata, koliko god ste učitali u njega. Dakle više titlova odjednom. Stvarno impresivno.
A čini mi se da sam video i mogućnost da sve izvršene promene, u samo jednoj liniji, budu označene, tako da bi to pomoglo kod anomalija.
Ima mnogo mogućnosti, naprosto mislim da treba probati. Lepota je što vam je Macro uvek tu ko zapeta puška, šta god sa njim uradili.

igniss:
Editor izvršava promene redom. Zato je potrebno uočene probleme rešiti tako što će se izvršene promene poništiti.

t ć --> ć

Onda se u sledećim redovima rešavaju uočeni problemi:

minuće --> minut će

Oni kojima baš mnogo smeta hrvatski, mogu u posebnoj temi da ukazuju na probleme u makroima i predloge kako ih prevazići. Poenta je da se u okviru istog makroa ili skripte komande za rešavanje problema zadaju posle komande koja zadaje problem.

MilanRS:
Probaj "preobratiti" sljedeće rečenice:
Moja obitelj je velika. U mojoj obitelji ima mnogo članova. Obitelj činimo svi mi. Vidio sam dvije obitelji Petrovića juče.

petko:
Nije samo obitelj nerešiva, isto važi i za reči: planet, razina, tjedan, tlak, što, zrak, računalo, stroj, jezgra, ured, iznimka…


Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju