Serije > OPREZ: Otvoreno o serijama bez spoilera

Game of Thrones

<< < (2/36) > >>

krbo:
Martim je, barem u Pjesmama leda i vatre od onih expect the unexpected (očekuj neočekivano) i to me je i na samom početku zarobilo.

Ide Ned Stark, super Ned, ajd dobro voli nečiju glavu sjecnuti, pravedan Ned, pošten - cap ode glava!
Jednostavno mi je bilo nevjerojatno da ubije glavnog od glavnih likova, WTF?

Onda onaj mrtvo ladno štepa sestru i šutne malog kroz prozor.

To mi se toliko približilo uobičajenom tijeku stvari u životu da sam morao progutati sve knjige.
Baš progutati jer sad se mnogih stvari ne sjećam, trebalo bi iznova.

A sad je počeo pomalo mijenjati što mi se jednako sviđa jer ulazim aktivno u seriju, a ne gledam sa strane samo uprizorenu radnju točno onakvu kakvu sam pročitao.

Allien:
Meni ova peta knjiga nikako ne lezi i sa " Gozbom " sam se mucio ali peta kao da martin nije pisao ( pre mnogo vulgarnosti i jeftine erotike ).
Po najavama i samog martina Dzon nije umro vec se tek pripremaju obrti.
Meni je teorija o Dzonovom poreklu vrlo intrigantna ( deni i dzon su brat i sestra ) barem sto se knjige tice.
Sto se same serije tice, mislim da previse komplikuju i vec dovoljno zamrsenu pricu, izmisljanje novih likova u kortu mogu da zamislim samo kao pokusaj da pricu oko deni malo nacine interesantniju ( u knjizi oko nje nema bas previse obrta ).
takodje i meni je pikaz dzona i "legendi" zida prilicno ne uverljiv. Dzon je opisan kao deran bez mnogo mozga i tesko ga je kao takvog povezati kao buduceg lorda zapovednika i kralja na severu.
e sad moja osnovna briga je HBO.
ako se dobro secam, HBO nije bas poznat po dobroj ekranizaciji bitaka. U prvoj sezoni su lagano zaobisli bitku gde je Dzejmi zarobljen, sada je pad zimovrela preskocen, a ono pravo tek predstoji.
Ako HBO preskoci bitku za kraljevu luku ...uff, nece biti dobro, po meni bi to trebalo da bude srce ove mlake druge sezone.

Politikolog:
Sto se Martina tice koga je sve smaknuo(istina neke je i vratio) nista me ne bi cudilo, ali mislim da je ,,smrt" Sneznog samo fora da se razocaras i da vidis sta ce kasnije biti i da bi se ovakve polemike vodile do sledece knjige, jer on voli da ostavi citaoce u neznanju - sto se licno meni i svidja ali on preteruje... Licno mislim da Snezni nije mrtav jer kako je nastavio sa ubijanjem na kraju nece niko ostati iz prve postave, sem vaskrslih likova  ;D
Inace ne secam se gde sam procitao ali lepo rece jedan decko: U Martinovim knjigama je veca stopa smrtnosti nego u Angoli   rofl sto je po meni bespotrebno jer je mogao i na druge nacine da izazove rekaciju citaoca(zaprepascenje ili srecu), ali ajde...

annorax:

--- Citat: krbo - 19.05.2012. 10:24:03 ---Ide Ned Stark, super Ned, ajd dobro voli nečiju glavu sjecnuti, pravedan Ned, pošten - cap ode glava!
Jednostavno mi je bilo nevjerojatno da ubije glavnog od glavnih likova, WTF?

--- Kraj citata ---
Jeste, i mene je to kupilo, ali kad sam malo hladnije glave razmislio... Vojvoda Leto Atreid, ring a bell? Pošten, častan, sve naj, lik u kojeg smo se kao djeca naučili zaljubiti, kad ono ubiše ga dušmani.  :)
Nije da mi je zbog toga lošije (nego zbog nečeg drugog, čitaj dalje  :)), ali svi oni kopiraju jedni druge, osim onih najstarijih (koji nisu imali koga, osim mitologije i religije drevnih naroda). Sjećam se da sam u Pjesmama snova pročitao da je Martin rekao Asimovu da je Carstvo ništa drugo do Rimsko carstvo, ali ni on nije imun na krađu: šta je Zid nego Hadrijanov zid, šta je Rat pet kraljeva nego engleski srednjovjekovni Rat ruža...


--- Citat: krbo - 19.05.2012. 10:24:03 ---A sad je počeo pomalo mijenjati što mi se jednako sviđa jer ulazim aktivno u seriju, a ne gledam sa strane samo uprizorenu radnju točno onakvu kakvu sam pročitao.

--- Kraj citata ---
Meni se neke stvari sviđaju, a neke ne (više ne  :)), ali ipak mislim da stoji jedno: ono što mi se sviđa, nema blage veze ni sa čim. Fin je ovaj obrt u Kartu, ali šta s njim? Deni u Kartu ostaje još 5 min; zanimljivo je i ovo između Arje i Tivina, al' opet nebitno - Arji je sudbina da ide "preko bare".  ;D


--- Citat: Allien - 19.05.2012. 10:26:41 ---Meni je teorija o Dzonovom poreklu vrlo intrigantna ( deni i dzon su brat i sestra )

--- Kraj citata ---
Pa najvjerovatnije i jeste tako; Džon je kopile Regara Targarjena i Lijene Stark.


--- Citat: Allien - 19.05.2012. 10:26:41 ---takodje i meni je pikaz dzona i "legendi" zida prilicno ne uverljiv. Dzon je opisan kao deran bez mnogo mozga i tesko ga je kao takvog povezati kao buduceg lorda zapovednika i kralja na severu.
e sad moja osnovna briga je HBO.
ako se dobro secam, HBO nije bas poznat po dobroj ekranizaciji bitaka. U prvoj sezoni su lagano zaobisli bitku gde je Dzejmi zarobljen, sada je pad zimovrela preskocen, a ono pravo tek predstoji.
Ako HBO preskoci bitku za kraljevu luku ...uff, nece biti dobro, po meni bi to trebalo da bude srce ove mlake druge sezone.

--- Kraj citata ---
Pusti, ne spominji ni prvo, ni drugo...  >:(  :(
Vjerovatno će i Tirion zadržati nos, a Džejmi šaku (troškovi). A sjećaš se onog pogledaj nas, ti bez šake, ja bez nosa... - vrla braća Lanisteri.  ;D


--- Citat: Politikolog - 19.05.2012. 11:52:58 ---Inace ne secam se gde sam procitao ali lepo rece jedan decko: U Martinovim knjigama je veca stopa smrtnosti nego u Angoli   rofl sto je po meni bespotrebno jer je mogao i na druge nacine da izazove rekaciju citaoca(zaprepascenje ili srecu), ali ajde...

--- Kraj citata ---
smileyNO1 Upravo to. Mislim da sam u nekom prijašnjem postu već rekao da mi je sa Nedom bilo odlično (to me faktički i kupilo, jer izlazi izvan okvira klasičnog), sa Robom već tako-tako, a sa Džonom katastrofa. Pomislio sam i ja da je više dosadan sa ovim i da pod hitno treba "promijeniti ploču".  :) (E, krbo, ovo je razlog.  ;D Ponavlja se, jbt, vrti istu pjesmu ukrug sto puta.  >:()


--- Citat: Allien - 19.05.2012. 10:26:41 ---Po najavama i samog martina Dzon nije umro vec se tek pripremaju obrti.

--- Kraj citata ---
Odakle ti ta informacija?

Allien:
vezano za smrt dzona sam citao u nekom martinovom intervju povodom izlaska "plesa sa zmajevima", neki strani forum  ( stvarno sam vise pogubio konce koji posto sam citao sve i svasta u iscekivanju knjige ) je preneo celu clanak. skarcena verzija je otprilike " jos nije zatvorena prica sa sneznim, tu nas cekaju veliki obrti ). ali kako je matori aktivan po pitanju GOT vidim da ce svako od nas imati svoj kraj u glavi.

meni dzon nije omiljen lik u knjizi, bauk je br.1 i zamisliti ga bez nosa u seriji mi je totalno s...e, ali videcemo, molim boga ( HBO ) da vidimo veliku bitku i divlju vatru u kraljevoj luci pa makar i krali scene iz troje ili ben hura.
takodje i buduci odnos brijane i dzejmija a pogotovo psihicko stanje sersei je ne zamislivo bez skracivanja ruke zlatnog plasta.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju