Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530811 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fringe
« Odgovor #3060 : 20.01.2013. 16:09:12 »
Spoiler for Hiden:
U prvi mah sam pomislio da je Majkl pokazao "psst.." Oliviji, jer bi ova u određenom trenutku i sama trebala da zna šta da uradi. Zato sam pomislio da Olivija jeste ta koja je ubila Vindmarka. S druge strane, ako se uzme u obzir, da je "slatkica" utrošila sav korteksifan prilikom prelaska između svetova, onda sam njegov gest o ćutanju shvatio, da ona ne treba da brine ništa, jer će sve da bude u redu (čitaj, rešiće on stvar). I naravno da ne sme o tome nikome ni da zucne. I dalje sve dvoumim oko toga, ko je ubio V... Možda je kompromisno rešenje, da je Oliviji ostalo u organizmu, taman toliko korteksifana da upamti šta se dogodilo, a premalo da bi bila u stanju da ubije Vindmarka.
« Zadnja izmjena: 20.01.2013. 16:40:42 dejaspo »

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #3061 : 20.01.2013. 19:38:06 »
Nakon ponovnog gledanja poslednje epizode, malo mi se popravio utisak, ali ne drastično.
Spoiler for Hiden:
Još uvek nisam skontao zašto je Majkl pokazao Oliviji dva puta da ćuti, baš sam obratio pažnju na te dve scene. Jedino objašnjenje je ono koje je Dejan napisao: da misli u fazonu "sve će biti u redu, ja ću se pobrinuti", drugo ništa ne mogu da skontam. Drugo, pre Vindmarkovog ubistva svetla na okolnim zgradama i na tom parkingu su se ugasila, a Olivija nije mogla da ima toliku moć jer je istrošila korteksifan prelaženjem preko, tako da mislim da je Majkl ubio Vindmarka, ali zašto je pokazao Oliviji da ćuti, nemam pojma. Jedino me to muči, ostalo je uglavnom razjašnjeno (sem najezde na paralelni svemir).
Sada mi se još više čini da je zbrzano i da bi trebalo snimiti neki dodatak ovom kraju jer jeste nedovršeno, ne sviđa mi se jer je
Spoiler for Hiden:
sve bitno (Oslo, prelazak nazad u 2015, ostali likovi u 2015. nakon poništavanja) ostavljeni za sam kraj, a nebitne (Brojls) su produžene bezveze.
Ali sam zato prezadovoljan
Spoiler for Hiden:
jer sam video alternativnu Oliviju posle svega.  srcesmajli srcesmajli srcesmajli



Inače, kako je serija prolazila od pojavljivanja alternativnog svemira, ja sam se stalno nadao kako će na neki način u određenom trenutku da mu pridaju veću pažnju od našeg, ali se to nažalost ni u jednom trenutku nije dogodilo. :( Ja sam baš voleo taj alternativni i likovi u njemu su mi nekako mnogo bolji bili, ali nikako ih nisu predstavili na neki veći način, ne znam kako da objasnim. A i nebitno je. rofl
« Zadnja izmjena: 20.01.2013. 19:44:31 Stefy »

Offline sebo84

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Fringe
« Odgovor #3062 : 20.01.2013. 21:17:18 »
Pozdrav ekipa!

Samo da zahvalim prevoditeljima na odličnom poslu!
@ bajone.rs posebna zahvala na prijevodima i onih par sažetaka prošlih sezona.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3063 : 20.01.2013. 21:57:15 »
Registrovao si se da bi to napisao? drinks Nema na čemu, moje zadovoljstvo. :)

Druži se s nama na forumu slobodno, nije Fringe jedina serija. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3064 : 21.01.2013. 00:45:29 »
. I, zvučim ko pokvarena ploča, ali obraćaj pažnju na sve sitnice, ma koliko beznačajne ti se činile. :)

 ;D i ja ovo tupim svima koje upoznajem sa serijom i svi mi vrlo brzo zahvale, posebice zbog Noblesa (Waltera)

May the Plasma be with you!

Offline Cydonia

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3065 : 21.01.2013. 02:59:36 »
Za sve one koji nisu gledali seriju, preporucujem da gledaju u ispitnom roku!! :))

Prvi put sam pogledala Fringe kad su izasle tri sezone, u sred septembra, i bilo je samo "play, pause, pi.aj, jedi, spavaj, play, pause...".

Pridruzujem se onima koji nisu se povezali sa Oliv na pocetku, al' sad je "duuuuuusa moja"!

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Fringe
« Odgovor #3066 : 21.01.2013. 18:31:06 »
Moji utisci su da je kraj sasvim ok.
Spoiler for Hiden:
mislim da nije bilo realno da nam prikazu Oslo ma koliko mi to voleli, sto se tice decaka i meni nije bilo jasno zasto joj je pokazao da cuti i mislio sam da je Olivija ubila V... ukazuje na to kako se okrenula prema njemu posle pada na zemlju i tada je ono pocelo sa strujom sto je ona i ranije radila i ne pokazuju decaka sve dok nisu ubili V... ali kada sam pogledao ponovo taj deo mislim da ga je decak ubio, jer posle njegovog ubijanja Olivija je pogledala u decaka i on joj pokazuje drugi put da cuti sto jasno ukazuje na to u smislu  "cuti nemoj nikome da kazes da sam ja to uradio" a za prvi put u smislu cuti bice sve u redu... bar sam ja to tako shvatio... glupo je sto posmatraci nekoliko puta pucaju u Pitera i njemu nije nista, cemu to pucanje u njega ako ga ne ubije...? i jos nesto ako je neka serija mogla jos da traje to je onda ova, toliko ima puno ideja za dalje da to nije normalno, zamislite samo obracun dva naucnika, dva genija Voltera i Belija, Vilijam Bel kao neprijatelj to bi mi bilo super... to mi je najveca zamerka samo, sto nije trajalo duze... u svakom slucaju ovo je jedna od najboljih serija ikada!  :P  clapp

Hvala svim prevodiocima na ulozenom trudu...  drinks

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3067 : 21.01.2013. 18:53:38 »
Hvala, bajaderice.  drinks
Svideo mi se kraj, očekivao sam tako nešto.

Baš mi je žao što se završila ova serija, sigurno mi je u deset najboljih.  :(
Hvala puno svima svim prevodiocima...  clapp
De gustibus non est disputandum.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3068 : 22.01.2013. 00:50:45 »
I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)
Nisam ja Milan95, ako gomila ljudi kaže da valja - znači valja. Gleda se do kraja  ;D

Plavuša ima guzu za medalju, samo nastavi da gledaš  ;D

 rofl Gde ti vide njoj dupe kad ona nosi one široke policijske pantalone? Ni meni se na početku nije sviđala, sad u 2. sezoni je malo bolja. Mada ona glumi zajebanog agenta, tako se i ponaša.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3069 : 22.01.2013. 01:45:12 »
I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)
Nisam ja Milan95, ako gomila ljudi kaže da valja - znači valja. Gleda se do kraja  ;D

Plavuša ima guzu za medalju, samo nastavi da gledaš  ;D

 rofl Gde ti vide njoj dupe kad ona nosi one široke policijske pantalone? Ni meni se na početku nije sviđala, sad u 2. sezoni je malo bolja. Mada ona glumi zajebanog agenta, tako se i ponaša.

Ne znam gde si ti gledao al ja sam tamo  ;D

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Fringe
« Odgovor #3070 : 22.01.2013. 14:27:27 »
Odličan zavšetak. Serija je u prvih pet.

Spoiler for Hiden:
Najviše mi je žao što više neću moći da gledam Voltera. Toliko volim njegov lik da je to strašno. Što kaže Hajzenberg steglo se grlo par puta, ali ništa ozbiljno. Scena sa lebdećim posmatračem. ;D

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #3071 : 22.01.2013. 16:51:32 »
Meni je malo zao sto Walter nije osvojio zlatni globus ili emmi za iznvanrednu glumu
Cycling 4 life

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3072 : 22.01.2013. 17:26:40 »
Je li on osvojio ijednu nagradu?

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #3073 : 22.01.2013. 19:26:29 »
I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)
Nisam ja Milan95, ako gomila ljudi kaže da valja - znači valja. Gleda se do kraja  ;D

Plavuša ima guzu za medalju, samo nastavi da gledaš  ;D

 rofl Gde ti vide njoj dupe kad ona nosi one široke policijske pantalone? Ni meni se na početku nije sviđala, sad u 2. sezoni je malo bolja. Mada ona glumi zajebanog agenta, tako se i ponaša.
Videćeš u poslednjoj epizodi, zapašće ti za oko u jednoj sceni. ;) rofl

Offline millwall

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3074 : 22.01.2013. 20:17:44 »
Upravo pogledao posljednje dvije epizode.  :(

Hvala svima na prijevodima... clapp

Offline aton

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Re: Fringe
« Odgovor #3075 : 24.01.2013. 10:18:17 »
šteta što je završila,
Spoiler for Hiden:
bilo bi fora da su se u sceni na kraju kada su bili u parku opet pojavili posmatrači,
imali bi materijala za neki film
« Zadnja izmjena: 24.01.2013. 10:22:02 bajone.rs »

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Fringe
« Odgovor #3076 : 24.01.2013. 19:58:55 »
Procitah na jednom forumu jednu interesantnu izjavu a nisam vidio da je neko konstatovao to :

Spoiler for Hiden:
Kako to da je Peter ziv ako nema observera ? Znamo da je on upao u vodu i da ga je observer spasio kad ga je Walter donio iz paralelnog univerzuma , posto nema observera , on se ne bi spasio i umro bi ? :)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3077 : 24.01.2013. 20:12:02 »
Spoiler for Hiden:
Vremenska osa je valjda opet poništena. ;D Šalim se, u pravu je taj ko je to rekao, nelogično je da Piter bude živ. Verovatno će isplivati još nelogičnosti ako se zađe malo u analizu svega, ali o tom potom. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3078 : 24.01.2013. 20:53:20 »
Spoiler for Hiden:
Ja sam kontala da je vreme resetovano samo na 2015. godinu, a posto su i tada postojali observeri oni i dalje postoje samo imaju taj neki emotivni deo mozga koji su razvili zahvaljujuci prisustvu Michaela u buducnosti, tako da nikada nisu pozeleli izvrsiti invaziju.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3079 : 24.01.2013. 21:01:36 »
Spoiler for Hiden:
Pa nije sve resetovano valjda. Resetovano je samo da nema invazije. Da je sve resetovano onda bi se vratili svi poginuli likovi, a Piter i Olovia se ne bi ni upoznali i ne bi ni imali ćerku. Tako da to nije nelogičnost.


 ;D

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3080 : 24.01.2013. 22:28:41 »
O Volterovoj poslednjoj sceni, zapravo o kraju.  :'(
Spoiler for Hiden:

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Fringe
« Odgovor #3081 : 25.01.2013. 05:50:28 »
Ono sto je meni zapalo za oko jeste da u pretposlednjoj epizodi
Spoiler for Hiden:
alternativna Olivija i ovaj drugi, zaboravio sam mu ime, ubiju posmatrace obicnim pistoljima, a zar nije bilo kao da njih mogu ubiti samo oni specijalni, "njihovi", ili sam ja tu nesto pogresno shvatio?Sve u svemu, tom scenom su samo bespotrebno otvorili mnoga pitanja, umesto da su jednostavno posmatraci ostali na ovoj strani i dovidjenja...A sto se tice Septembra i Voltera, svo ovo da Volter vodi njegovog sina u buducnost, a Septembar da ostaje ovde, iako nema nikakvu svrhu, mi nije bilo jasno od pocetka, ali na kraju je ispao dobar twist
Suma sumarum:dobra serija, sa kvalitetom u konstantnom usponu do kraja trece sezone, gde su po mom misljenju dostigli vrhunac, peta sezona mi nije bas sela lepo, mozda zbog prevelikog forsiranja ljubavi, njihovih osecanja i slicno, mozda jednostavno jer se nisam vezao toliko za glavne likove, nebitno, ali je bilo vredno gledanja...
Sto se tice onih "zasebnih" epizoda, najbolja mi je bila "White Tulip" i drago mi je da su je se setili na kraju. :)
P.S.Alternativna Olivija je kao vino, sto starija, to bolja! :)
« Zadnja izmjena: 25.01.2013. 06:04:05 mladen11994 »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3082 : 25.01.2013. 09:41:35 »
O Volterovoj poslednjoj sceni, zapravo o kraju.  :'(
Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:
Pa eto, kaže Volter da će doći Piteru u posetu na Dan zahvalnosti kad izmisle putovanje kroz vreme u budućnosti. ;D

A Ana Torv je neverovatno pozitivna neka osoba, na svakom intervjuu je nasmejana od uva do uva. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3083 : 25.01.2013. 13:15:05 »
Mladene:
Spoiler for Hiden:
Septembar je ubijen, zato je ostao ovde. Ovi u paralelnom univerzumu su uvek bili napredniji, a koliko sam shvatio, ti pištolji koji mogu da ubiju posmatrače su ne znam koliko brži, tako da su oni već verovatno izumeli takve pištolje...
De gustibus non est disputandum.

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3084 : 25.01.2013. 22:45:45 »
Evo planira se nest novo na FOXu od iste ekipe koji je Fringe napravila :D

This is one pickup that we’ve been hoping for: Fox has given J.J. Abrams’ robot cops project a pilot order.

The untitled project is moving to the next stage at the network. It’s described as “an action-packed buddy cop show, set in the near future, when all Lapd officers are partnered with highly evolved human-like androids.” In other words, they don’t look like C-3Po (that would be Abrams’ other project making news this week).

The pilot is written and executive produced by J.H. Wyman (Fringe) with Abrams and Bryan Burk as executive producers.

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Fringe
« Odgovor #3085 : 26.01.2013. 01:02:59 »
samisko
Spoiler for Hiden:
nisi me dobro razumeo...kazem da mi nije jasno zasto je od pocetka plan bio da ode Volter, a ne Septembar, jer nema logike da Septembar ostaje ovde...:)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3086 : 26.01.2013. 01:09:58 »
Spoiler for Hiden:
Volter se sam odlučio na taj čin, insistirao je, jer je smatrao da je njegova krivica sve što se dogodilo, pa je ovim postupkom hteo da se iskupi. Septembar ga je odgovorio zato što je tokom godina razvio osećanja prema svom sinu i naravno da ga je sam želeo odvesti.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3087 : 26.01.2013. 11:01:30 »
Subota.... život poslije Fringe....   nema se što gledati... tako isprazno.... :)
:murija:

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Fringe
« Odgovor #3088 : 28.01.2013. 01:21:35 »
A ja bas juce poceo da gledam seriju, konacno se zavrsila i konacno sam nasao vremena da uzmem sve da sredim po mom ukusu i da narezem na diskove ali pre toga svakako svaki prevod sam proverio jel isao tacno da nebih kasnije gubio vreme bilo je da po koji je odstupao ali ne vasm korivicom nego verovatno do ripa kojeg sam ja skinuo.

U svakom slucaju hvala svima koji su radili prevode za ovu seriju a sto se tice sam serije bice ovo jedno lepo uzivanje u istoj. Svaki dan odigram koji sat Diablo 3 sa prijateljima a onda se lepo bacim u horizontalu i uzivam u 3-4 epizode koliko pogledam za jedan dan, naravno mogo bih i vise da pogledam ali onda bih tim tempom pogledao seriju za jako kratak period ovako je bolje.

Za sada sam zadovoljan serijom a kako ce biti kasnije to ce da vidimo a sudeci po vasim komentarima ceka me dosta zavrzlama i koje cega u seriji.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3089 : 28.01.2013. 01:28:28 »
Za sada sam zadovoljan serijom a kako ce biti kasnije to ce da vidimo a sudeci po vasim komentarima ceka me dosta zavrzlama i koje cega u seriji.

Nećeš se pokajati, jedinstvena serija. Počeo sam da je gledam treći put ispočetka, ali ovaj put polagano, epizoda-dve dnevno. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.