Autor Tema: Dexter  (Posjeta: 536571 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Dexter
« Odgovor #3600 : 26.09.2013. 20:01:04 »
evo da iznesem svoje viđenje serije, nadam se da ću i nekome smanjiti razočaranost krajem


Spoiler for Hiden:
Dexter kroz osam sezona pokušava pronaći svoju ljudsku stranu, on misli da ima dark passengera, ali on je dark passenger Debri i koliko god se trudio pronaći svoju ljudsku stranu ne može zato što je nema, imao je jedino svjetlu stranu, ali u Debri i zato mu je ona toliko važna, mislim da je simbolika ubojstva Debre i ubojstvo Dexterove svijetle strane, shvaća da on ne može živjeti normalan život, ali izlaz ne traži u samoubojstvu jer bi to učinio čovjek s savješću, ali Dexter je više(ili manje) od čovjek, on je ono što mora biti i ne može pobjeći od toga i zato ostavlja Harrisona Hani, dok odlazi u tišini nastviti sa svojim životom koji je vodio i prije početka ove serije


ne znam za vas, ali ja ću ovu serju gledati opet kada mi sjećanje malo izbljedi, jer mi je to najbolja serija koju sam gledao, dakle ukratko: o Dexterovim postupcima ne možete razmišljati kao ljudi

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Dexter
« Odgovor #3601 : 26.09.2013. 22:15:20 »
pogledao zadnje dvije epizode sinoc, i slazem se sa vecinom - jako lose

Spoiler for Hiden:
neke stvari koje su mi posebno zasmetale:
- dexter odbija ubiti (i to saxona koji je spomenio sve ljude do kojih je dexteru stalo) - to je kao da homer simpson prestane piti pivo, gledati tv i prezderavati se
- U.S. jebeni marsal (kako bi debra rekla) nezna kako saxon izgleda, a non stop mu je faca na tv-u i u tom trenutku je jedan od najtrazenijih ljudi
- dexterovo iznosenje debre iz bolnice, znam da je guzva i panika zbog oluje, ali opet - dexter iskljuci aparate i nitko od doktora ne dolazi, i onda ju iznese i jos gore baci skoro kao sto je bacao "dubre" koje je cistio
- dexter je ziv

ovako je serija trebala zavrsiti po meni
Spoiler for Hiden:
- dexterovom smrti
- dexterovim uhicenjem (i naravno pogubljenjem)

uglavnom nikako dexterovim novim zivotom, bilo kao lumberjack ili zivotom u argentini

kako je krenilo sa la guertom na kraju prosle sezone, nadao sam se da ce se u ovoj sezoni baviti istragom dextera i na kraju njegovim uhicenjem, i usput da spomenem neznam tocno kome, ali kad sam pljuvao po seriji tocnije po debrinom cmizdrenju u prve 2-3 epizode netko mi je rekao da ce to imati nekog smisla, e pa eto na kraju nije, cmizdrila je 3 epizode i bila ljuta na dexa jos dvije i onda se sve vratilo u normalu

znaci moje misljenje je da serija o serijskom ubojici ne moze ovako zavrsiti!!

jako mi smeta sto mi jedna od omiljenih serija zavrsi tako lose, nadam se da BrBa nece napraviti isto (a siguran sam da nece)

btw veliko hvala svima koji su prevodili ovu seriju  :majstore

Offline komarac12

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3602 : 26.09.2013. 23:59:00 »
Sve u svemu serija je bila odlicna. Prvih 7 sezona odlicna a 8. po meni malo prespora i prilicno dosadna. Jedino u 8. sezoni mi se dopao sam kraj serije.
Spoiler for Hiden:
Znaci poslednjih 5 minuta od ubistva Saxsona olovkom, vozenja camca ka oluji i najbolje kad Hana pelcuje onog Elmera daveza :) . Kad vidi u novinama da je Dexter ,"mrtav" i odlazi sa klincem na sladoled. To su dobre stvari u ovoj sezoni. Ostatak epizoda je stvarno bio prespor i nije bio dinamican kao u prethodnim sezonama.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3603 : 27.09.2013. 00:07:43 »
Početak sezone je zapravo bio dobar. Serija je odavno propala. Plus je na brzinu smišljena osma sezona. Nije da opravdavam, ali sam očekivao da bude glupost. I imali su lep teren za kraj i spin-off, što su upropastili.

Offline anga

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Ženski
Odg: Dexter
« Odgovor #3604 : 27.09.2013. 10:12:57 »
pogledao zadnje dvije epizode sinoc, i slazem se sa vecinom - jako lose

Spoiler for Hiden:
neke stvari koje su mi posebno zasmetale:
- dexter odbija ubiti (i to saxona koji je spomenio sve ljude do kojih je dexteru stalo) - to je kao da homer simpson prestane piti pivo, gledati tv i prezderavati se
- U.S. jebeni marsal (kako bi debra rekla) nezna kako saxon izgleda, a non stop mu je faca na tv-u i u tom trenutku je jedan od najtrazenijih ljudi
- dexterovo iznosenje debre iz bolnice, znam da je guzva i panika zbog oluje, ali opet - dexter iskljuci aparate i nitko od doktora ne dolazi, i onda ju iznese i jos gore baci skoro kao sto je bacao "dubre" koje je cistio
- dexter je ziv

Spoiler for Hiden:
Čak mi je i probavljivo to kad iznosi Deb iz bolnice. Kaos je, oluja, nitko ne obraća pažnju na Dextera. Ajde, neka... Ali ovo boldano, nešto toliko nelogično i glupo... grozno.. No cijela je sezona potpuno nedorađena i zapravo suvišna, šteta samo zbog nekad stvarno dobre serije.



Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Dexter
« Odgovor #3605 : 29.09.2013. 14:31:59 »
hvala natici, lidiji i enrikeu na prijevodima zadnje sezone  clapp

ovako to biva kad se ne zna stat na vrijeme. umjesto da ova sezona zaokruži cjelokupnu priču, bila je samo - još jedna sezona. uveli previše novih likova mjesto da se baziraju na odnosima između već postojećih, na taj bi se način mogli posvetiti dubljoj psihoanalizi Dextera i Debre.
prvi je grijeh što su preskočili neznamkoliko vremena nakon Laguertina ubojstva... ni spomena kako su se Debra i Dexić izvukli iz toga, kakav je njihov odnos bio u danima poslje toga - a to je mogo bit najzanimljiviji dio.
Spoiler for Hiden:
Dexter kroz osam sezona pokušava pronaći svoju ljudsku stranu, on misli da ima dark passengera, ali on je dark passenger Debri i koliko god se trudio pronaći svoju ljudsku stranu ne može zato što je nema, imao je jedino svjetlu stranu, ali u Debri i zato mu je ona toliko važna, mislim da je simbolika ubojstva Debre i ubojstvo Dexterove svijetle strane, shvaća da on ne može živjeti normalan život, ali izlaz ne traži u samoubojstvu jer bi to učinio čovjek s savješću, ali Dexter je više(ili manje) od čovjek, on je ono što mora biti i ne može pobjeći od toga i zato ostavlja Harrisona Hani, dok odlazi u tišini nastviti sa svojim životom koji je vodio i prije početka ove serije
ovo si odlično primijetio. jako volim kad se na kraju serije/filma/sezone ispostavi da je priča sporednog lika možda čak i važnija od glavnoga. i imao sam na umu to što si napisao dok sam gledao, ali nisam to doživio, jednostavno je cijela sezona bila slaba.

drugi grijeh ide u spojler
Spoiler for Hiden:
Dekstroza nije smio preživjeti, jednostavno nije. pa on je ubojica, šta god mi mislili o njemu i kakvi su njegovi motivi bili! ovako mi je kraj ispao kao početak Wolverinea i Novog Supermena.bilo bi super da se završilo scenom kad on ulazi u oluju.

ovako bih ja ugrubo osmislio zadnju sezonu
Spoiler for Hiden:
radnja se nastavlja nakon kraja 7. sezone, Debra polako tone u ludilo, drogu, propada (što su i napravili na početku). Dexter je uz pomoć dr. Vogel liječi i pomaže joj da prihvati da je Dex čudovište umotano u ukrasni papir. Debra se oporavlja, ali shvaća da Dextera treba kazniti. U isto vrijeme Dexter se kaje što je upropastio sve oko sebe.
Zadnja scena: Dexter otvara oči, budi se na stolu omotan celofanom u pripremljenoj sobi. Na zidu su zalijepljene slike Rite, Astor, Codyja, Debre, Harrisona i Harryja. Debra se priprema da ga zakolje. Posljednji put pogledaju se u oči. Počinje dexterov monolog: Ovo je ta noć... Vrijeme je da nestane tvoj mračni suputnik. Debra podiže nože. Fade to black.

tek sam u šestoj epizodi skužio Mladog Indianu Jonesa, baš je ostario momak. ugodno sam iznenađen Davidom Beckhamom, možda ima posla za njega i poslije nogoša.

zaključak: ova mi je serija slična Sporanosima. objektivno je uglavnom bila odlična, ali sigurno je više nikad neću pogledati.




Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dexter
« Odgovor #3606 : 01.10.2013. 00:40:40 »


 rofl rofl rofl
Cycling 4 life

Offline daca82

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Dexter
« Odgovor #3607 : 01.10.2013. 18:07:46 »
Jedna od boljih sezona  i sam kraj je veoma dobar  :naklon:

Offline Orimvals

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Dexter
« Odgovor #3608 : 03.10.2013. 23:54:45 »
Po meni odlican kraj.
Spoiler for Hiden:
Mnogi negoduju zasto ubija Debru, pa evo da odgovorim. U jednoj od ranijih sezona zena koja radi u arhivi oboli od raka i polako umire, Dekster joj trazi savrsenu pitu...ta zena mu trazi da je ubije i mislim da to cini. U razgovoru Debra stavlja do znanja Deksteru da bi to i ona za njega ucinila, a nada se i on za nju.
Naravno da ima nedostataka, a po meni najveci sto Harison nikada u prisustvu drugih nije pricao o Hani, sto bi svako dete uradilo.


Vodite računa da ne otkrivate detalje zapleta kako ne biste pokvarili ugođaj onima koji nisu gledali seriju a prate temu.
« Zadnja izmjena: 04.10.2013. 00:29:55 bajone.rs »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3609 : 04.10.2013. 01:46:40 »
Spoiler for Hiden:
Ok to sto kazes ali glavni razlog je bio da bi Dexter pretrpeo tesku posledicu, kolko on sam moze da pretrpi videli smo i sami ali morao se ostaviti neki efekat na publiku i njene fanove. Debrina smrt i sve sto je zadesilo od saznanja ko je on je rezultiralo uzrokom Dextera. Bar je dao od sebe, ili bar je tako mislio, kolko je mogao da je zasititi i skloni od njegovog mracnog zivota sto mu na kraju nije poslo za rukom. Samim saznanjem o njemu i ubistvom LaGerte ju je spotakao u ambis iz kog nikada nije izasla i na kraju je platila i zivotom. A publici je ostavljem emotivan i tuzan kraj za njom.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Dexter
« Odgovor #3610 : 05.10.2013. 21:30:08 »
loša sezona, loš kraj. "Ubiše" mi Dextera  >:(
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline loodilo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3611 : 05.10.2013. 22:21:51 »
e sad mogu napokon da pocnem da gledam Dexa............ smileyNO1

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Dexter
« Odgovor #3612 : 09.10.2013. 19:49:22 »
Tko je 'kriv' za loš kraj serije "Dexter"?
Spoiler for Hiden:
Ako ste i vi jedan od onih koji su blago rečeno razočarani posljednjom epizodom serije Dexter, niste jedini, piše Vulture.
Jedan od producenata John Goldwyn priznao je kako smrt glavnog junaka nikad nije bila moguća zbog naređenja glavne mreže, Showtime: "Jasno su nam rekli kako Dexter ne smije umrijeti. Kad smo iznijeli ideje za rasplet serije, samo su rekli: ' Kako ne bi bilo nejasnoća, on će preživjeti', tako da nismo imali izbora."

"Razmatrali smo mnogo rješenja, imali smo u glavi razne ideje, ali nijednu nismo mogli razviti do kraja kako smo zapravo htjeli. Znamo da su ljudi stvorili povezanost s likom i da su zato i željeli adekvatan kraj, ali nismo mogli napraviti drugačije", iskreno je rekao Goldwyn.
Sudeći prema nekim izvorima, Showtime se zalaže za to da glavni likovi u njihovim serijama prežive, makar bili negativci za koje se svi fanovi, pa čak i autori serija slažu kako bi trebali imati negativan kraj.


Izvor: http://mojtv.hr/magazin/9951/tko-je-kriv-za-los-kraj-serije-dexter.aspx#[/color][/size][/font]

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dexter
« Odgovor #3613 : 09.10.2013. 21:14:10 »
Sta li onda Homeland ceka :D
Cycling 4 life

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Dexter
« Odgovor #3614 : 10.10.2013. 10:13:39 »
Ljudi nikako da shvate da smrt nije uvek "negativan" kraj
Carpe noctem

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Dexter
« Odgovor #3615 : 13.10.2013. 13:32:52 »
Jednostavno nemaju opravdanja i to je to. scenario mozda i nije toliko los koliko je prelose odradjeno.

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Odg: Dexter
« Odgovor #3616 : 14.11.2013. 23:37:43 »
Ne mogu da verujem kako Holivud moze da sjebe seriju, napravise limunadu od Dekstera


Hvala na prevodima

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dexter
« Odgovor #3617 : 15.11.2013. 00:49:28 »
a jbg 8 sezone su ipak previse za ovakvu vrstu serije  :)
Cycling 4 life

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dexter
« Odgovor #3618 : 21.11.2013. 13:50:45 »
Cycling 4 life

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3619 : 26.11.2013. 17:46:31 »
Slazem se sa clanom Lijencina da je Dexter trebao da se zavrsi onako kako je napisao.
U komadu sam odgledao poslednju sezonu.I stvarno jako lose.Prva polovina sezone je bila jos i kud i kamo.Drugi deo tesko sranje.


Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3620 : 30.12.2013. 20:02:19 »
Ne znam zašto, ali tek pre mesec dana sam počeo da gledam seriju od prve epizode. Zaista me oduševila i držala me prikovanog za komp. Sporedni negativci kao briljantni John Lithgow, Johnny Lee Miller ili Colin Hanks su me prijatno iznenadili svojim rolama. Nisam još stigao da pogledam 7. i 8. sezonu, ali već sa krajem 6. i Debrinim otkrivanjem "osećanja" imam utisak da je serija već tada izgubila kompas i zanimljivost koju je imala u prvih 4-5 sezona.
Zato bih savetovao onima koji ovo još nisu pogledali, da odgledaju prvih 5 sezona (pa i 6., ali na silu) i da zapamte seriju takvu kakva jeste. Ja se dvoumim da li dalje da je gledam. Ne znam zašto, ali već sa šestom sezonom "nije to to"...

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Dexter
« Odgovor #3621 : 14.01.2014. 00:04:09 »
Odgledah i 6. sezonu. Meni se bas svidjela, mnogo bolja od 5. koja mi je bila bas bezveze i ona Lumen mi je strasno isla na zivce jer je uzasna glumica.

Spoiler for Hiden:
I ovaj Henks mi je bezveze, ali vjerujem da je ipak namjerno uzet jer je bilo logicno da lika glumi neko ko je jadan, nespretan traljav, da profesor upravlja njime. Ali onda je kasnije (opet) bezveze kad se sazna da je profesor mrtav odavno. Ja to nisam ocekivao, vidio sam da dosta vas jeste, nije mi ni na kraj pameti bilo da nije ziv. Fina je radnja bila, novi likovi su fino ubaceni, Mos Def, dadilja, Anderson, Masukin asistent. Nekako su svi legli fino. Stvarno sezona nije bila napeta, nije bilo nekih sok momenata, malo samo, ali dobro, ne moze kvalitet da bude konstantan. Batista i Kvin su nekako "obicni" bili kroz sezonu, kao da su se samo provlacili kroz radnju, mogli su malo vise da se fokusiraju na njih, a ne na npr Debru i psihijatra, to mi je bezveze bilo. Incest takodje, kakva glupost, no srecom nije doslo do toga. :) Kraj je odlican stvarno, eto to me je sokiralo, nisam vala ocekivao nakon prosle da ce sada Debra da ga provali.

7. i 8. sezonu ostavljam za ljeto, da se tada fino privede Dexter kraju. :)


PS. I naravno, hvala na prevodima Kralju, odlicni su bili!  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 14.01.2014. 00:06:58 Šćepo »
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Dexter
« Odgovor #3622 : 19.01.2014. 08:48:00 »
Tooo Šćepane  ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dexter
« Odgovor #3623 : 22.01.2014. 21:06:42 »
 Michael C. Hall je juce izjavio kako bi, ukoliko scenario bude dobar i ideja kvalitetna, u buducnosti ipak razmotrio povratak ulozi Dekstera.  :andjelak :andjelak
Cycling 4 life

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Dexter
« Odgovor #3624 : 24.01.2014. 23:52:18 »
 navijacica navijacica navijacica navijacica clapp clapp clapp clapp
Miss you Dexter!

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Cycling 4 life

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dexter
« Odgovor #3626 : 27.05.2014. 23:04:07 »
Cycling 4 life

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3627 : 28.05.2014. 11:16:39 »
Even Michael C. Hall Didn't Like the Series Finale  ;D

http://www.tv.com/shows/dexter/community/post/even-michael-c-hall-doesnt-like-the-dexter-finale-18075775808286000488/
Kome se uopste svidelo finale... glupo je uredjena cela sezona...

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dexter
« Odgovor #3628 : 28.05.2014. 11:33:26 »
Menjali su se Showrunner-i , prve 4 sezone je bio Clyde Phillips to su ujedno i najbolje sezone serije  :)


Kakav bi ovo kraj bio :D  smileyNO1

Spoiler for Hiden:
In the very last scene of the series," Philips explained, "Dexter wakes up. And everybody is going to think, 'Oh, it was a dream.' And then the camera pulls back and back and back and then we realize, 'No, it's not a dream.' Dexter's opening his eyes and he's on the execution table at the Florida Penitentiary. They're just starting to administer the drugs and he looks out through the window to the observation gallery.

"And in the gallery are all the people that Dexter killed—including the Trinity Killer and the Ice Truck Killer (his brother Rudy), LaGuerta who he was responsible killing, Doakes who he's arguably responsible for, Rita, who he's arguably responsible for, Lila. All the big deaths, and also whoever the weekly episodic kills were. They are all there.

"That's what I envisioned for the ending of Dexter. That everything we've seen over the past eight seasons has happened in the several seconds from the time they start Dexter's execution to the time they finish the execution and he dies.  Literally, his life flashed before his eyes as he was about to die. I think it would have been a great, epic, very satisfying conclusion."
« Zadnja izmjena: 28.05.2014. 11:38:35 Entourage »
Cycling 4 life

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #3629 : 28.05.2014. 12:36:35 »
da da ovo bi bilo ludoooo... :D

Tags: