Autor Tema: Continuum  (Posjeta: 55130 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #90 : 01.08.2012. 06:57:05 »
Postavljen prijevod za devetu epizodu - Family Time.

Offline madmitch

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Continuum
« Odgovor #91 : 01.08.2012. 19:11:59 »
Dal se serija nastavlja ili je to ponovo jedna od onih sa jednom sezonom.
Pošto nisam neki ekspert za serije i gledam jih za smirenje prije spavanja, je meni baš dobra bajčica za laku noć.

Eh da, hvala prevodiocima za uloženi rad.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Continuum
« Odgovor #92 : 07.08.2012. 14:54:52 »
Gotova je prva sezona, serija je ostavila na mene solidan utisak, mislim da će serija dobiti drugu sezonu, zato što je jedna od retkih serija sa SF tematikom (nije potpuni SF, ali može da prođe), a i uz to mislim da se emituje na kanadskoj televiziji, tako da je to sigurna obnova za drugu sezonu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Continuum
« Odgovor #93 : 09.08.2012. 02:08:12 »
meni se serija sviđa, vjerojatno ću morat ponovno pogledat prvu sezonu prije druge, ak je bude bilo, a nadam se da oće. mnogo bolja od dosta onih iz jesenske sheme. ali tak je to kad se serija počne gledati bez ikakvih očekivanja i predznanja.
hvala na prijevodima, master  :)

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #94 : 09.08.2012. 14:49:38 »
Nema na čemu za prijevode.
Postavljen prijevod za posljednju (desetu) epizodu prve sezone. Ujedno možete i zapakirati prvu sezonu.
Mislim da uopće nije u pitanju hoće li biti druge sezone jer je to kanadska serija, a u Kanadi je serija hit.

Spoiler for Hiden:
S obzirom kako je završila prva sezona, puno toga tek treba biti otkriveno i mislim da će s svakom novom epizodom serija biti sve zanimljivija i bolja.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Continuum
« Odgovor #95 : 09.08.2012. 18:28:59 »
Hvala za cijelu sezonu clapp

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Continuum
« Odgovor #96 : 09.08.2012. 19:01:12 »
Hvala za cijelu sezonu clapp

+1,  clapp clapp clapp Fantastični prevodi

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Continuum
« Odgovor #97 : 10.08.2012. 19:18:57 »
Serija je dobra. Nista vise od toga. Hvala masteru na odlicnim prevodima.
Moram da editujem poruku. Sada sam tek odgledao zadnju epizodu i mogu
da kazem da ovo finale obecava puno bolju drugu sezonu.
Da li gresim ili lik Aleka iz buducnosti uveliko podseca na lik Belija iz Frindza?
« Zadnja izmjena: 16.08.2012. 22:17:30 dejaspo »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #98 : 25.08.2012. 21:47:46 »
Serija je zvanično dobila novu sezonu. Snimanje druge sezone od 13 epizoda počinje 2013. godine.

« Zadnja izmjena: 03.09.2012. 12:42:03 Goran88 »

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #99 : 03.09.2012. 12:30:46 »
Ako bude svijeta i vijeka u 2013. (zbog majanskog kalenadara) ;D nastavit ću je pratiti.
« Zadnja izmjena: 03.12.2012. 18:32:35 master »

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Continuum
« Odgovor #100 : 18.11.2012. 01:47:00 »
skoro sam naleteo na ovu seriju, pogledao celu sezonu i mogu da kazem da nije losa... samo koliko vidim nece brzo druga sezona, tek krajem 2013 ako se ne varam...!?

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #101 : 18.11.2012. 09:57:44 »
Mislim da neće biti krajem 2013. (nigdje nisam vidio taj podatak), već negdje na proljeće-ljeto. Doduše, još ništa nije službeno, ali pretpostavljem da neće čekati tako dugo.

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #102 : 18.11.2012. 17:13:30 »
Mislin se bili krenija sa ovom serijom (gledati). Treba mi objektivno mišljenje isplatili se gubiti vrijeme

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #103 : 18.11.2012. 17:54:29 »
Moje mišljenje je da serija sama po sebi i nije toliko loša. Doduše, na početku je gluma dosta traljava i ima nekih glupo napravljenih scena, ali s svakom novom epizodom serija postaje sve "zanimljivija i bolja". Onaj tko je gledao do kraja sigurno će nastaviti jer je s zadnjom epizodom postala dosta zanimljiva i očekuje se dobar nastavak.
Hoćeš li gledati ili ne, odluči sam. O ukusima se ne raspravlja.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Continuum
« Odgovor #104 : 18.11.2012. 18:23:13 »
slažem se s masterom. za svoj žanr, sasvim dobra serija. meni je bolja od mnogo razvikanijih, posebno u zadnjih nekoliko godina.

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #105 : 18.11.2012. 18:44:16 »
Terra nova me je umela  :facepalm, pa sam oprezan sa sličnim žanrom.
Hvala obojici  smileyNO1

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Continuum
« Odgovor #106 : 18.11.2012. 18:51:17 »
ne znam za tebe, ali imao sam OGROMNA očekivanja za TN i grdno se razočarao. ovo sam gledao bez ikakvih očekivanja i ostao zadovoljan.

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #107 : 18.11.2012. 19:47:16 »
I ja sam isto očekivao od nje, ali ispala je teško sranje thumb-down
Skinit ćemo par epizoda viditi kako klizi...

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Continuum
« Odgovor #108 : 18.11.2012. 23:45:00 »
Mislim da neće biti krajem 2013. (nigdje nisam vidio taj podatak), već negdje na proljeće-ljeto. Doduše, još ništa nije službeno, ali pretpostavljem da neće čekati tako dugo.

procitao sam ovde da tek treba da se snima 2013-te, pa sam zbog toga pretpostavio da nece biti pre septembra prikazano, u svakom slucaju ocekujem bolju drugu sezonu...  :)

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Continuum
« Odgovor #109 : 19.11.2012. 10:08:00 »
Sa poslednjom epizodom u prvom serijalu, otvorena su veoma siroka vrata za razvitak radnje. U najmanju ruku, pruza se mogucnost da se radnja mnogostruko prosiri, jer to tematika serije i rasplet (citaj zaplet) poslednje epizode dozvoljava (citaj nagovestava). Ocekujem odlicnu drugu sezonu, koja mora da nadomesti dosta los razvoj i realizaciju, tj celokupan utisak prve sezone. Serija je dobila priliku za "popravni", i nadam se da ce da ispune ocekivanja. U svakom slucaju, takva kakva je bila, ova serija je i u prvoj sezoni, kao sto je vec neko rekao, bolja od nekih, od kojih se mnogo vise ocekivalo. Definitivno bolja od vec pomenute TN. Sigurno je pratim.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Continuum
« Odgovor #110 : 05.03.2013. 21:38:05 »
Druga sezona kreće 21. aprila :)


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Continuum
« Odgovor #111 : 05.03.2013. 21:39:34 »
Nadam se da će biti bolja od prve. Mora biti jer će teško ponoviti lošu kvalitetu prve sezone.

Offline brankone

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #112 : 11.04.2013. 21:31:57 »
Malo slika glumaca za drugu sezonu.
http://www.spoilertv.com/2013/04/continuum-season-2-poster-and-cast.html

Prvu sezonu sam gledao pre par meseci na FOX kanalu,i to slucajno,u to vreme je isao Dosije X,oko 23.45 i samo jednog dana valjda ovo krenulo,a posto u to vreme lezem naviko da malo odgledam dosije x (iako sam ga gledao u originalu kad se davao pre 100 godina na tv pink) i tako uletela ova serija.Nisam gledao sve,mada znam o cemu se radi,ali zadnjih par epizoda sam odgledao i mogu da kazem da je serija sasvim ok,sobzirom da je predhodno isla reklama na istoj televiziji za seriju i delovala mi je bezveze.Ono sto je zanimljivo i sto malo gde moze da se vidi je da u ovoj seriji mozete da "navijate" i za negativce (pitanje je koliko su isti negativci).Mislim da je tema jako dobra,jer nije daleka od onog sto nas verovatno u nekoj bliskoj buducnosti ocekuje.Sve u svemu gledacu da odgledam prvu sezonu celu,moje kritike su iznenadjujuce pozitivne,mada nisam neko ko nesto preterano gleda serije,pogotovo ne ove novokomponovane,ja sam old school.
Zaboravih da se zahvalim coveku na prevodima,kad budem naso vremena poskidacu epizode pa cu da pogledam.

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Continuum
« Odgovor #113 : 24.04.2013. 17:08:45 »
Krenula je druga sezona...  :)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #114 : 25.04.2013. 23:17:05 »
Podržavam gledanje ove serije. Tema o neislamskim teroristima je vrlo škakljiva i zato i nije pokrenuta u SAD. Videćemo kako će dalje da ide.

Serija doslovno vrvi glumcima poznatima iz raznih SF serija. Posebno bih istakao atraktivne Dženifer Spens - dr Lizu Park iz SGU, i Leksu Doig iz Andromede.

Za sada - smileyNO1.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Continuum
« Odgovor #115 : 25.04.2013. 23:46:06 »
Ispočetka mi je serija izgledala obećavajuće, ali kao da se ubrzo pretvorila u obični procedural s (nevažnom) futurističkom podlogom i postala mi je dosadna. Stala sam negdje oko 5., 6. epizode, ima li smisla nastavljati?

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #116 : 26.04.2013. 07:44:08 »
Ispočetka mi je serija izgledala obećavajuće, ali kao da se ubrzo pretvorila u obični procedural s (nevažnom) futurističkom podlogom i postala mi je dosadna. Stala sam negdje oko 5., 6. epizode, ima li smisla nastavljati?
Nastavi, Mila, sigurno si izdržala i veće gluposti od ovog.  ;D  :naklon:

Odgledaj do kraja sezone. Desilo se svašta neočekivano. Nakon toga odustani, ako želiš. Da je ovo procedural, ne bi mene bilo ni tri podforuma blizu.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Continuum
« Odgovor #117 : 26.04.2013. 18:16:19 »
Leksu Doig iz Andromede.

I SG-1, mada mi je u Andromedi bila bolja (We're not the droids you're looking forrofl)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #118 : 26.04.2013. 18:29:55 »
Leksu Doig iz Andromede.

I SG-1, mada mi je u Andromedi bila bolja (We're not the droids you're looking forrofl)
SG-1? Šta to beše? Ona serija u kojoj mala grupa ljudi svake nedelje pobedi do tada nepobedive galaktičke siledžije ili na nekoj planeti uvede američki izborni sistem?
:facepalm ;)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline brankone

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Continuum
« Odgovor #119 : 03.06.2013. 19:15:27 »
Jel gledao neku drugu sezonu? Ja sam prvih 4 epizoda,onako na brzinu,i ne deluju mi nista posebno.Videcemo sta ce biti dalje.