Autor Tema: The Wire  (Posjeta: 147990 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: The Wire
« Odgovor #480 : 30.09.2011. 00:56:23 »
Da li neko moze ponovo da uplouduje zip fajl za 13.epku 4.sezone posto kada se skine zip je uvek ostecen.The Wire - 04x13 - Final Grades DVDRip HR.zip    provjereno    milijura   DVDRip TOPAZ.Prvi prevod 13. epke koji se nalazi posebno i na paketu prevoda 4.sezone ne uklapa se sa dvd rip topaz verzijom.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Wire
« Odgovor #481 : 30.09.2011. 01:15:31 »

Ne zelim da ponavljam sta su govornici prije mene vec rekli, hvalospijevi su na svom mjestu. Problem je u tome sto od sad za mene postoji vrijeme prije i poslije The Wire. Sve serije cu mjeriti ovom genijalnom stvari, svaki film cu mjeriti po tome je li vjerodostojan kao The Wire.

Verujem da je velika vecina koja je gledala ovu seriju imala taj problem ;D...moj savet ti je da to ne radis, inace tesko ces naci nesto za gledanje  ;D
bolje sad napravi malu pauzu, pa uzmi da gledas ponovo celu seriju, veruj mi posle drugog gledanja bice ti serija jos bolja, verovatno ces uociti i neke sitnice koje prvi put nisi  smileyNO1
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline secret_samadhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: The Wire
« Odgovor #482 : 30.09.2011. 13:31:58 »
Vjeruj da bi je danas ponovo poceo glöedati al bolje da malo napravim pauze, da se pozelim. Zao mi je sto ova serija nije ko The Simpsons pa da ide 24 sezone, bar meni nikad nebi dosadila.  ;D

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Wire
« Odgovor #483 : 30.09.2011. 13:43:05 »
Vjeruj da bi je danas ponovo poceo glöedati al bolje da malo napravim pauze, da se pozelim. Zao mi je sto ova serija nije ko The Simpsons pa da ide 24 sezone, bar meni nikad nebi dosadila.  ;D

Ni meni... ;D
Ja sam je pogledao 3 puta otprilike na svakih 6 meseci...evo sad gledam 4. put na tv-u.  ;D

Ako nemas sta da gledas, a zanima te nesto slicno, pogledaj Homicide: Life on the Street, David Simon koji je kreator The Wire je takodje radio ovu seriju...takodje pogledaj i mini seriju The Corner, to ti je kao neki uvod u The Wire, opet je glavni "krivac" za ovo David Simon.  ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovor #484 : 04.10.2011. 00:26:25 »
Završio 9. nastavak koji mi je uz zadnji nastavak najbolji u prvoj sezoni. Prvi puta se pojavljuje Joe  clapp istok protiv zapada. Daniels se susreće sa Avonom prolazeći pokraj njega s autom, odlična scena. A Omar nastavlja po svom planu  :)

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #485 : 05.10.2011. 03:13:58 »
Daniels se susreće sa Avonom prolazeći pokraj njega s autom, odlična scena.

Spoiler for Hiden:
Odgledao sam 3 sezone i bas me interesuje to sa Danijelsom i Avonom. Zasto mu je pokazao prstom da suti. Je li to zato sto je Danijels bio prije umjesan u malverzacije sa drogom? Ako ce biti objasnjenje u sledece 2 sezone ne moj mi objasnjavati.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Wire
« Odgovor #486 : 05.10.2011. 03:42:02 »
Dark Horse možeš pogledati spojler

Spoiler for Hiden:
Mislim da nema veze sa tim, mada ja još nisam skapirao taj deo Danijlsove prošlosti. Maše mu prstom u fazonu - nećete me uhvatiti. Barem ja tako kapiram.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovor #487 : 05.10.2011. 04:06:10 »
Daniels se susreće sa Avonom prolazeći pokraj njega s autom, odlična scena.

Spoiler for Hiden:
Odgledao sam 3 sezone i bas me interesuje to sa Danijelsom i Avonom. Zasto mu je pokazao prstom da suti. Je li to zato sto je Danijels bio prije umjesan u malverzacije sa drogom? Ako ce biti objasnjenje u sledece 2 sezone ne moj mi objasnjavati.
Spoiler for Hiden:
Kako je Dacia napisao, nešto u stilu da ga neće uhvatiti. Avon je znao da ga prate, i onda ta scena dolazi kao "nisi za ovu igru". Meni genijalna scena  :)

Jučer bio 10. nastavak
Spoiler for Hiden:
Kima upucana, snažna scena sa puno emocija.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Wire
« Odgovor #488 : 05.10.2011. 10:29:13 »


Jučer bio 10. nastavak
Spoiler for Hiden:
Kima upucana, snažna scena sa puno emocija.

sledeca epizoda je jedna od najboljih u celoj seriji...barem meni  ;D

jedan od retkih trenutaka kada Rawls zaista pokusava da pomogne Mcnultyju...

Dark Horse možeš pogledati spojler

Spoiler for Hiden:
Mislim da nema veze sa tim, mada ja još nisam skapirao taj deo Danijlsove prošlosti. Maše mu prstom u fazonu - nećete me uhvatiti. Barem ja tako kapiram.

Spoiler for Hiden:
Koliko ja znam nikad nisu ni objasnili sta je tacno Danijels uradio...zna se samo da je uzeo nesto prljavog novca...mislim da se ne zna odakle je taj novac
« Zadnja izmjena: 05.10.2011. 10:33:36 Omar_Little »
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Wire
« Odgovor #489 : 05.10.2011. 14:26:32 »
Spoiler for Hiden:
Inače Kima je jedan od retkih likova za koji se nisam preterano vezao u seriji. I da je poginula u ovoj epizodi ne bi mi to nešto značilo, za razliku od Bodija kao što sam već jednom i napisao. Njegova smrt me je stvarno smorila. I Bučijeva naravno. Mada taj Buči mi je bio sumnjiv, jedva čekam sad te delove opet da pogledam. Previše dobar za narko svet.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Wire
« Odgovor #490 : 05.10.2011. 15:02:46 »
Spoiler for Hiden:
Inače Kima je jedan od retkih likova za koji se nisam preterano vezao u seriji. I da je poginula u ovoj epizodi ne bi mi to nešto značilo, za razliku od Bodija kao što sam već jednom i napisao. Njegova smrt me je stvarno smorila. I Bučijeva naravno. Mada taj Buči mi je bio sumnjiv, jedva čekam sad te delove opet da pogledam. Previše dobar za narko svet.

Spoiler for Hiden:
Meni je Kima ok, bilo bi mi zao da je poginula, ali ne nesto preterano...
Dosta  likova mi je bilo zao...Wallace, Bodie, Butchie, Snoop...pa cak mi je bilo zao Franka Sobotke, koji me je u pocetku nervirao...
Naravno zbog Omara mi je najvise bilo zao...ali nekako mi je jos vise legendaran posto je mrtav...uz to mislim da nisu mogli izabrati bolju osobu koja ce ubiti Omara  :)

 ;D ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Wire
« Odgovor #491 : 05.10.2011. 15:11:56 »
Spoiler for Hiden:
Wallace mi je kao bio gotivan, sad vidim da je obična sisica, kao u igri je i sve, onda vidi mrtvog lika i navuče se i cinka.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Wire
« Odgovor #492 : 05.10.2011. 15:52:11 »
Spoiler for Hiden:
Wallace mi je kao bio gotivan, sad vidim da je obična sisica, kao u igri je i sve, onda vidi mrtvog lika i navuče se i cinka.

Spoiler for Hiden:
Ispao je sisa na kraju...ali opet mi ga je nekako bilo zao...a zao mi bilo i Bodiea i Poota sto su bas oni morali da ga ubiju...
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovor #493 : 05.10.2011. 16:49:30 »
Spoiler for Hiden:
Wallace mi je kao bio gotivan, sad vidim da je obična sisica, kao u igri je i sve, onda vidi mrtvog lika i navuče se i cinka.

Spoiler for Hiden:
Ispao je sisa na kraju...ali opet mi ga je nekako bilo zao...a zao mi bilo i Bodiea i Poota sto su bas oni morali da ga ubiju...
Spoiler for Hiden:
I to uz poster na kojem je Tupac  ;D

Offline milijura

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #494 : 05.10.2011. 17:09:14 »
Da li neko moze ponovo da uplouduje zip fajl za 13.epku 4.sezone posto kada se skine zip je uvek ostecen.The Wire - 04x13 - Final Grades DVDRip HR.zip    provjereno    milijura   DVDRip TOPAZ.Prvi prevod 13. epke koji se nalazi posebno i na paketu prevoda 4.sezone ne uklapa se sa dvd rip topaz verzijom.

evo ja sam sad probao i kod mene je sve ok? nista mi ne javlja da je osteceno?
molio bi da jos netko kaze jel valja ili ne, pa cu ga ponovo uploadati, ako treba...

ta epizoda kao da je ukleta :)

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #495 : 05.10.2011. 20:58:17 »
Spoiler for Hiden:
ni ja se nesto ne secam da su otkrili na kraju sta je Daniels radio u proslosti .. .
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #496 : 05.10.2011. 23:52:25 »
Rumunija.. zemlja  koja vapi za pomoć Sveta otkad postoji, sirotinja, braćala.. ali vlada Rumunije ne znam dal je imala prilike da gleda The Wire ali imaju plan i program po kojem bi ulagali u luku Novi Sad.. hoće da grade novi, veći silos, kao i centar za prevoz robe u kontejnerima.. Sobotka je tražio kanal.. imao je silos.. a dobio je six feet under.. sinovac došao do statusa kao Čume u Srbiji i ženi obezbedio stan.. a ona kaže kakva rupa.. ..way down in the hole..
iShare, noProfit


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #497 : 06.10.2011. 01:32:26 »
Daniels se susreće sa Avonom prolazeći pokraj njega s autom, odlična scena.

Spoiler for Hiden:
Odgledao sam 3 sezone i bas me interesuje to sa Danijelsom i Avonom. Zasto mu je pokazao prstom da suti. Je li to zato sto je Danijels bio prije umjesan u malverzacije sa drogom? Ako ce biti objasnjenje u sledece 2 sezone ne moj mi objasnjavati.
Spoiler for Hiden:
Kako je Dacia napisao, nešto u stilu da ga neće uhvatiti. Avon je znao da ga prate, i onda ta scena dolazi kao "nisi za ovu igru". Meni genijalna scena  :)

Spoiler for Hiden:
Moram ovo probati razjasniti. Bas me interesuje. Sad sam detaljno pogledao taj dio. U jednom djelu serije se spominje da je Danijels radio na drogama i to bas u Zapadnom dijelu ako se ne varam i da je pokupio neki novac od gangstera-prodao se. ako je radio u zapadnom djelu morao je znati Avona. U stvari gdje god da je radio u narkoticima morao je znati za njega. A sve do 9. epizode i kosarkaske utakmice niko ne zna kako Avon izgleda, pa ni Danijels (makar za javnost). Kad im javljaju u podrum od stanice da su pronasli Avona jediono je Danijels za to da ga prate i govori: "u narkoticima pratimo tipove. Ako ce biti dobro imacemo slucaj". dok Meknalti govori da zatim nema potrebe jer Avon nece ni prici drogi. Sto ja tumacim da Danijels hoce da ga upozori ili da se on pokaze Avonu da on radi na njegovom slucaju. I Meknalti govori da nece da ide da prati i vidi Avona jer ga ne bi prepoznao ni da se spotakne o njega i da ce ga klepiti preko zice ili nikako, sto znaci da nema nikakve potrebe za njegovim pracenjem u ovoj sceni , pogotovo da ga prati Danijels koji je iz kancelarije izlazio samo na zavrsnim akcijama. I kad se Avon i Danijels srecu Avon mu mase prstom (barem ja tako tumacim, u smislu ne,ne....... odustani, znas da si mutan) I sledeca scena sa Danijelsom je u stanici kad govori da je Avon dobar i da su ucinili sve sto su mogli u smislu da ga uhvate. A scena sa avonom je zavrsila mahanjem prstom sto znaci da Danijels niti je druge obavjestio da ga je nasao i da ga nastave pratiti niti je on okrenuo auto i krenuo za njim. Ne znam mozda na kraju grijesim ali ja mislim da je to ovo sto se tice njihovog odnosa. U sustini ova scena nije ni bitna za cjelokupnu radnju serije koliko za tumacenje licnosti Danijelsa.
P.S. Volio bih cuti i drgacije misljenje ako neko ima.
« Zadnja izmjena: 06.10.2011. 01:34:53 dark horse »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovor #498 : 06.10.2011. 02:24:30 »
Spoiler for Hiden:
Ja ipak mislim da mu je Avon poručio "nisi za ovu igru" a Avon je čisti old school igrač. Možda se varam, ali ako su već htjeli priikazati Danielsa kao mutnog policajca, mislim da bi to potpuno drugačije izveli. Inače, dobra ti je teorija no ne znamo što točno znači ta scena. Zato volim ovu seriju, toliko simbolike, dovoljni su pokreti ruku, lica da vidiš kakav je lik, što misli itd.
« Zadnja izmjena: 06.10.2011. 03:43:12 Mulder »

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Wire
« Odgovor #499 : 06.10.2011. 03:11:45 »
Spoiler for Hiden:
Dodaću samo i to da se u sceni tačno videlo da je njihov susret bio slučajan.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #500 : 06.10.2011. 04:03:45 »
Spoiler for Hiden:
Dodaću samo i to da se u sceni tačno videlo da je njihov susret bio slučajan.

Spoiler for Hiden:
Ok da je bio slucajan. Ali mene interesuje ako je Danijels toliko insistirao na pracenju Avona zasto je scena zavrsena mahanjem prsta i njihovim mimoilazenjem , a ne javljanjem Danijelsa ostalim policajcima da ga je pronasao ili eventualnim pracenjem od strane samog Danijelsa. Opravdanje nije sto ih je Avon provalio, jer tad je i krenula jurnjava za njim i Avon i policija su to znali. A sledeca scena sa Danijelsom je da on objasnjava u rupi kako mu je Avon pobjegao jer je sposoban. Sve u svemu ja mislim da je tu razrijesena mutna proslost danijelsa (napominjem da sam tek poceo gledati 4. sezonu, a iz postova sam shvatio da se vise o Danijelsovoj proslosti nije rasvijetlilo). Ne znam, mozda grijesim. I moj zakljucak je da je Danijels najdvolicniji lik. On bi i tamo i vamo. Nema prave strane. Malo je korumpiran, malo je uzor za policajca. Malo je karijerista, malo je glavni borac za pravdu i svoju jedinicu. Malo je porodicni covjek, malo trpa tuziteljku. I oko zenine kampanje u 3. sezoni je cisti interesdzija, da li moralni, da li poslovni. Ostaje zvanicno sa zenom, na skupovima i javnim okupljanjima da bi umirio svoju savjest jer nije ispunio zenine i svoje ambicije vezane za svoju karijeru, a zivi sa tuziteljicom. Ma on je meni najveci olos zajedno sa Stringerom. Obojica bi bili nesto sto nisu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovor #501 : 06.10.2011. 05:04:47 »
Spoiler for Hiden:
Dodaću samo i to da se u sceni tačno videlo da je njihov susret bio slučajan.

Spoiler for Hiden:
Ok da je bio slucajan. Ali mene interesuje ako je Danijels toliko insistirao na pracenju Avona zasto je scena zavrsena mahanjem prsta i njihovim mimoilazenjem , a ne javljanjem Danijelsa ostalim policajcima da ga je pronasao ili eventualnim pracenjem od strane samog Danijelsa. Opravdanje nije sto ih je Avon provalio, jer tad je i krenula jurnjava za njim i Avon i policija su to znali. A sledeca scena sa Danijelsom je da on objasnjava u rupi kako mu je Avon pobjegao jer je sposoban. Sve u svemu ja mislim da je tu razrijesena mutna proslost danijelsa (napominjem da sam tek poceo gledati 4. sezonu, a iz postova sam shvatio da se vise o Danijelsovoj proslosti nije rasvijetlilo). Ne znam, mozda grijesim. I moj zakljucak je da je Danijels najdvolicniji lik. On bi i tamo i vamo. Nema prave strane. Malo je korumpiran, malo je uzor za policajca. Malo je karijerista, malo je glavni borac za pravdu i svoju jedinicu. Malo je porodicni covjek, malo trpa tuziteljku. I oko zenine kampanje u 3. sezoni je cisti interesdzija, da li moralni, da li poslovni. Ostaje zvanicno sa zenom, na skupovima i javnim okupljanjima da bi umirio svoju savjest jer nije ispunio zenine i svoje ambicije vezane za svoju karijeru, a zivi sa tuziteljicom. Ma on je meni najveci olos zajedno sa Stringerom. Obojica bi bili nesto sto nisu.
Spoiler for Hiden:
Malo ti je labava teorija. Pogledaj tu scenu i vidjet ćeš da Daniels nije bio sam u autu već s onim drugim detektivom za kojeg uopće nema naznak da je ikada bio mutan. Slažem se s tobom da Daniels ima nekakvu "lošu" prošlost, ali ova scena mi je poprilično jasna što je više gledam. Kao što sam rekao, Avon mu poručuje "nisi za ovu igru".  :)

Našao sam jednu zanimljivost, obrati pažnju na boldano

Spoiler for Hiden:
http://kristofferdiaz.wordpress.com/2009/11/22/the-wire-season-1-episode-9/
And then we get maybe the defining Avon Barskdale sequence. The cops follow him from the game – three cars, completely surrounding him – and Avo knows it’s them. He drives for a while, pulls over, and just sits by the side of the road. He drives up one block, doubles back, and does everything he can to throw the police off his tracks. It’s not because he’s got anything on him, or that he’s heading to some high level drug meet; he later tells Stringer that he was on his way to get a haircut. But Avon Barksdale is nothing if not careful, and he’s certainly not about to let anyone follow him, ever, for any reason. Ditching the cops is something any criminal mastermind might do though; Avon has to take it a step further. As he passes Daniels, Avon gives him the old Dikembe Mutombo “not in my house” finger wag. It’s not enough for Avon to lose the cops. He wants them to know that he knows they’re onto him, and he’s not going to let himself get caught.

Eto, to sad dosta stvari objašnjava. Znači, postoji naziv za to mahanje s prstom koje se zove Dikembe Mutombo. Ghetto pravilo i Avon mu to daje

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Wire
« Odgovor #502 : 06.10.2011. 09:53:11 »
Daniels se susreće sa Avonom prolazeći pokraj njega s autom, odlična scena.

Spoiler for Hiden:
Odgledao sam 3 sezone i bas me interesuje to sa Danijelsom i Avonom. Zasto mu je pokazao prstom da suti. Je li to zato sto je Danijels bio prije umjesan u malverzacije sa drogom? Ako ce biti objasnjenje u sledece 2 sezone ne moj mi objasnjavati.
Spoiler for Hiden:
Kako je Dacia napisao, nešto u stilu da ga neće uhvatiti. Avon je znao da ga prate, i onda ta scena dolazi kao "nisi za ovu igru". Meni genijalna scena  :)

Spoiler for Hiden:
Moram ovo probati razjasniti. Bas me interesuje. Sad sam detaljno pogledao taj dio. U jednom djelu serije se spominje da je Danijels radio na drogama i to bas u Zapadnom dijelu ako se ne varam i da je pokupio neki novac od gangstera-prodao se. ako je radio u zapadnom djelu morao je znati Avona. U stvari gdje god da je radio u narkoticima morao je znati za njega. A sve do 9. epizode i kosarkaske utakmice niko ne zna kako Avon izgleda, pa ni Danijels (makar za javnost). Kad im javljaju u podrum od stanice da su pronasli Avona jediono je Danijels za to da ga prate i govori: "u narkoticima pratimo tipove. Ako ce biti dobro imacemo slucaj". dok Meknalti govori da zatim nema potrebe jer Avon nece ni prici drogi. Sto ja tumacim da Danijels hoce da ga upozori ili da se on pokaze Avonu da on radi na njegovom slucaju. I Meknalti govori da nece da ide da prati i vidi Avona jer ga ne bi prepoznao ni da se spotakne o njega i da ce ga klepiti preko zice ili nikako, sto znaci da nema nikakve potrebe za njegovim pracenjem u ovoj sceni , pogotovo da ga prati Danijels koji je iz kancelarije izlazio samo na zavrsnim akcijama. I kad se Avon i Danijels srecu Avon mu mase prstom (barem ja tako tumacim, u smislu ne,ne....... odustani, znas da si mutan) I sledeca scena sa Danijelsom je u stanici kad govori da je Avon dobar i da su ucinili sve sto su mogli u smislu da ga uhvate. A scena sa avonom je zavrsila mahanjem prstom sto znaci da Danijels niti je druge obavjestio da ga je nasao i da ga nastave pratiti niti je on okrenuo auto i krenuo za njim. Ne znam mozda na kraju grijesim ali ja mislim da je to ovo sto se tice njihovog odnosa. U sustini ova scena nije ni bitna za cjelokupnu radnju serije koliko za tumacenje licnosti Danijelsa.
P.S. Volio bih cuti i drgacije misljenje ako neko ima.

Spoiler for Hiden:
Dodaću samo i to da se u sceni tačno videlo da je njihov susret bio slučajan.

Spoiler for Hiden:
Ok da je bio slucajan. Ali mene interesuje ako je Danijels toliko insistirao na pracenju Avona zasto je scena zavrsena mahanjem prsta i njihovim mimoilazenjem , a ne javljanjem Danijelsa ostalim policajcima da ga je pronasao ili eventualnim pracenjem od strane samog Danijelsa. Opravdanje nije sto ih je Avon provalio, jer tad je i krenula jurnjava za njim i Avon i policija su to znali. A sledeca scena sa Danijelsom je da on objasnjava u rupi kako mu je Avon pobjegao jer je sposoban. Sve u svemu ja mislim da je tu razrijesena mutna proslost danijelsa (napominjem da sam tek poceo gledati 4. sezonu, a iz postova sam shvatio da se vise o Danijelsovoj proslosti nije rasvijetlilo). Ne znam, mozda grijesim. I moj zakljucak je da je Danijels najdvolicniji lik. On bi i tamo i vamo. Nema prave strane. Malo je korumpiran, malo je uzor za policajca. Malo je karijerista, malo je glavni borac za pravdu i svoju jedinicu. Malo je porodicni covjek, malo trpa tuziteljku. I oko zenine kampanje u 3. sezoni je cisti interesdzija, da li moralni, da li poslovni. Ostaje zvanicno sa zenom, na skupovima i javnim okupljanjima da bi umirio svoju savjest jer nije ispunio zenine i svoje ambicije vezane za svoju karijeru, a zivi sa tuziteljicom. Ma on je meni najveci olos zajedno sa Stringerom. Obojica bi bili nesto sto nisu.

Spoiler for Hiden:
Zanimljive su ti teorije, ali mislim da si pogresio u nekim stvarima...Daniels pre Avonovog slucaja nikad nije radio u Zapadnom delu, vec u Istocnom...jos se istice da je taj istocni deo u kome je radio, bio bez nadzora...pa zbog toga ja licno ne mislim da je prljav, vec je samo video priliku i iskoristio je...ali se posle pokajao, i mislim da je zato cesto u nedoumici...s  jedne strane zeli da bude pravi policajac, da radi pravi policijski posao, a opet s druge strane ne zeli da ide protiv sevova, zeli da sve uradi nekim normalnim tokom, da postuje taj chain of command, sto je ocigledno ne moguce...
To oko njegove zene mi nije smetalo...u nekoliko epizoda su prikazali njihov zivot, koji je bio dosadan, prazan, vise je sve licilo na neki poslovni dogovor...mislim da je ispao i vise nego ok, jer je stao uz bivsu suprugu kad joj je to trebalo...

Sto se tice tog susreta izmedju Danielsa i Avona, meni to ima samo jedno znacenje...a to je da im Avon pokazuje da zna da ga prate i da mu ne mogu nista...kao sto je i Mulder napisao...jednostavno im se podsmeva...

I jos samo zelim da ti  clapp clapp clapp za ovu diskusiju...zbog ovakvih stvari ova serija je meni najbolja ikad...  smileyNO1
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: The Wire
« Odgovor #503 : 06.10.2011. 10:42:31 »
Daniels se susreće sa Avonom prolazeći pokraj njega s autom, odlična scena.

Spoiler for Hiden:
Odgledao sam 3 sezone i bas me interesuje to sa Danijelsom i Avonom. Zasto mu je pokazao prstom da suti. Je li to zato sto je Danijels bio prije umjesan u malverzacije sa drogom? Ako ce biti objasnjenje u sledece 2 sezone ne moj mi objasnjavati.
Spoiler for Hiden:
Kako je Dacia napisao, nešto u stilu da ga neće uhvatiti. Avon je znao da ga prate, i onda ta scena dolazi kao "nisi za ovu igru". Meni genijalna scena  :)

Spoiler for Hiden:
Moram ovo probati razjasniti. Bas me interesuje. Sad sam detaljno pogledao taj dio. U jednom djelu serije se spominje da je Danijels radio na drogama i to bas u Zapadnom dijelu ako se ne varam i da je pokupio neki novac od gangstera-prodao se. ako je radio u zapadnom djelu morao je znati Avona. U stvari gdje god da je radio u narkoticima morao je znati za njega. A sve do 9. epizode i kosarkaske utakmice niko ne zna kako Avon izgleda, pa ni Danijels (makar za javnost). Kad im javljaju u podrum od stanice da su pronasli Avona jediono je Danijels za to da ga prate i govori: "u narkoticima pratimo tipove. Ako ce biti dobro imacemo slucaj". dok Meknalti govori da zatim nema potrebe jer Avon nece ni prici drogi. Sto ja tumacim da Danijels hoce da ga upozori ili da se on pokaze Avonu da on radi na njegovom slucaju. I Meknalti govori da nece da ide da prati i vidi Avona jer ga ne bi prepoznao ni da se spotakne o njega i da ce ga klepiti preko zice ili nikako, sto znaci da nema nikakve potrebe za njegovim pracenjem u ovoj sceni , pogotovo da ga prati Danijels koji je iz kancelarije izlazio samo na zavrsnim akcijama. I kad se Avon i Danijels srecu Avon mu mase prstom (barem ja tako tumacim, u smislu ne,ne....... odustani, znas da si mutan) I sledeca scena sa Danijelsom je u stanici kad govori da je Avon dobar i da su ucinili sve sto su mogli u smislu da ga uhvate. A scena sa avonom je zavrsila mahanjem prstom sto znaci da Danijels niti je druge obavjestio da ga je nasao i da ga nastave pratiti niti je on okrenuo auto i krenuo za njim. Ne znam mozda na kraju grijesim ali ja mislim da je to ovo sto se tice njihovog odnosa. U sustini ova scena nije ni bitna za cjelokupnu radnju serije koliko za tumacenje licnosti Danijelsa.
P.S. Volio bih cuti i drgacije misljenje ako neko ima.

Spoiler for Hiden:
Dodaću samo i to da se u sceni tačno videlo da je njihov susret bio slučajan.

Spoiler for Hiden:
Ok da je bio slucajan. Ali mene interesuje ako je Danijels toliko insistirao na pracenju Avona zasto je scena zavrsena mahanjem prsta i njihovim mimoilazenjem , a ne javljanjem Danijelsa ostalim policajcima da ga je pronasao ili eventualnim pracenjem od strane samog Danijelsa. Opravdanje nije sto ih je Avon provalio, jer tad je i krenula jurnjava za njim i Avon i policija su to znali. A sledeca scena sa Danijelsom je da on objasnjava u rupi kako mu je Avon pobjegao jer je sposoban. Sve u svemu ja mislim da je tu razrijesena mutna proslost danijelsa (napominjem da sam tek poceo gledati 4. sezonu, a iz postova sam shvatio da se vise o Danijelsovoj proslosti nije rasvijetlilo). Ne znam, mozda grijesim. I moj zakljucak je da je Danijels najdvolicniji lik. On bi i tamo i vamo. Nema prave strane. Malo je korumpiran, malo je uzor za policajca. Malo je karijerista, malo je glavni borac za pravdu i svoju jedinicu. Malo je porodicni covjek, malo trpa tuziteljku. I oko zenine kampanje u 3. sezoni je cisti interesdzija, da li moralni, da li poslovni. Ostaje zvanicno sa zenom, na skupovima i javnim okupljanjima da bi umirio svoju savjest jer nije ispunio zenine i svoje ambicije vezane za svoju karijeru, a zivi sa tuziteljicom. Ma on je meni najveci olos zajedno sa Stringerom. Obojica bi bili nesto sto nisu.

Spoiler for Hiden:
Zanimljive su ti teorije, ali mislim da si pogresio u nekim stvarima...Daniels pre Avonovog slucaja nikad nije radio u Zapadnom delu, vec u Istocnom...jos se istice da je taj istocni deo u kome je radio, bio bez nadzora...pa zbog toga ja licno ne mislim da je prljav, vec je samo video priliku i iskoristio je...ali se posle pokajao, i mislim da je zato cesto u nedoumici...s  jedne strane zeli da bude pravi policajac, da radi pravi policijski posao, a opet s druge strane ne zeli da ide protiv sevova, zeli da sve uradi nekim normalnim tokom, da postuje taj chain of command, sto je ocigledno ne moguce...
To oko njegove zene mi nije smetalo...u nekoliko epizoda su prikazali njihov zivot, koji je bio dosadan, prazan, vise je sve licilo na neki poslovni dogovor...mislim da je ispao i vise nego ok, jer je stao uz bivsu suprugu kad joj je to trebalo...

Sto se tice tog susreta izmedju Danielsa i Avona, meni to ima samo jedno znacenje...a to je da im Avon pokazuje da zna da ga prate i da mu ne mogu nista...kao sto je i Mulder napisao...jednostavno im se podsmeva...

I jos samo zelim da ti  clapp clapp clapp za ovu diskusiju...zbog ovakvih stvari ova serija je meni najbolja ikad...  smileyNO1
I upravo zbog ovakvih stvari veći deo populacije u našoj zemlji ne može da gleda The Wire, baš zato što te navodi na razmišljanje. Posle svake jače ili nerazjašnjene scene moraš da se zapitaš "zašto"?
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #504 : 06.10.2011. 13:29:45 »
Spoiler for Hiden:
Dodaću samo i to da se u sceni tačno videlo da je njihov susret bio slučajan.

Spoiler for Hiden:
Ok da je bio slucajan. Ali mene interesuje ako je Danijels toliko insistirao na pracenju Avona zasto je scena zavrsena mahanjem prsta i njihovim mimoilazenjem , a ne javljanjem Danijelsa ostalim policajcima da ga je pronasao ili eventualnim pracenjem od strane samog Danijelsa. Opravdanje nije sto ih je Avon provalio, jer tad je i krenula jurnjava za njim i Avon i policija su to znali. A sledeca scena sa Danijelsom je da on objasnjava u rupi kako mu je Avon pobjegao jer je sposoban. Sve u svemu ja mislim da je tu razrijesena mutna proslost danijelsa (napominjem da sam tek poceo gledati 4. sezonu, a iz postova sam shvatio da se vise o Danijelsovoj proslosti nije rasvijetlilo). Ne znam, mozda grijesim. I moj zakljucak je da je Danijels najdvolicniji lik. On bi i tamo i vamo. Nema prave strane. Malo je korumpiran, malo je uzor za policajca. Malo je karijerista, malo je glavni borac za pravdu i svoju jedinicu. Malo je porodicni covjek, malo trpa tuziteljku. I oko zenine kampanje u 3. sezoni je cisti interesdzija, da li moralni, da li poslovni. Ostaje zvanicno sa zenom, na skupovima i javnim okupljanjima da bi umirio svoju savjest jer nije ispunio zenine i svoje ambicije vezane za svoju karijeru, a zivi sa tuziteljicom. Ma on je meni najveci olos zajedno sa Stringerom. Obojica bi bili nesto sto nisu.
Spoiler for Hiden:
Malo ti je labava teorija. Pogledaj tu scenu i vidjet ćeš da Daniels nije bio sam u autu već s onim drugim detektivom za kojeg uopće nema naznak da je ikada bio mutan. Slažem se s tobom da Daniels ima nekakvu "lošu" prošlost, ali ova scena mi je poprilično jasna što je više gledam. Kao što sam rekao, Avon mu poručuje "nisi za ovu igru".  :)

Našao sam jednu zanimljivost, obrati pažnju na boldano

Spoiler for Hiden:
http://kristofferdiaz.wordpress.com/2009/11/22/the-wire-season-1-episode-9/
And then we get maybe the defining Avon Barskdale sequence. The cops follow him from the game – three cars, completely surrounding him – and Avo knows it’s them. He drives for a while, pulls over, and just sits by the side of the road. He drives up one block, doubles back, and does everything he can to throw the police off his tracks. It’s not because he’s got anything on him, or that he’s heading to some high level drug meet; he later tells Stringer that he was on his way to get a haircut. But Avon Barksdale is nothing if not careful, and he’s certainly not about to let anyone follow him, ever, for any reason. Ditching the cops is something any criminal mastermind might do though; Avon has to take it a step further. As he passes Daniels, Avon gives him the old Dikembe Mutombo “not in my house” finger wag. It’s not enough for Avon to lose the cops. He wants them to know that he knows they’re onto him, and he’s not going to let himself get caught.

Eto, to sad dosta stvari objašnjava. Znači, postoji naziv za to mahanje s prstom koje se zove Dikembe Mutombo. Ghetto pravilo i Avon mu to daje
Spoiler for Hiden:
Moze biti da si za sve upravu, ali scena je skroz sumnjiva i intrigantna. Samo cu jos ovo reci da taj policajac sto je bio sa Danijelsom uopste ne dize glavu dok prolaze pored Avona. Ja mislim da uopste on nije ni skontao da su se i sa kim mimoisli.
Sve u svemu drago mi je sto sam cuo razne komentare i teorije. Debata je bila na nivou. Jedino bi puno bolje bilo da smo ovo rijesili uz  drinks
« Zadnja izmjena: 06.10.2011. 13:33:08 dark horse »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Wire
« Odgovor #505 : 06.10.2011. 14:54:19 »
I upravo zbog ovakvih stvari veći deo populacije u našoj zemlji ne može da gleda The Wire, baš zato što te navodi na razmišljanje. Posle svake jače ili nerazjašnjene scene moraš da se zapitaš "zašto"?
[/quote]
Slazem se...dosta ljudi koje poznajem je pocelo da gleda seriju sad na B92, i velika vecina je odustala iz razloga sto ne mogu da pohvataju  mnogo toga...a jos kad cujem da im je dosadna u_jeeeeeeeeee...nekad pomislim da nisam ja mozda nenormalan kad sam toliko zaludjen ovom serijom...  :ne-zna :D
A sto je jos bolje na svako to zasto?, ako samo malo razmislis imas odgovor...i strasno je koliko se stvari iz ove serije desava svuda oko nas.  :-\


Sve u svemu drago mi je sto sam cuo razne komentare i teorije. Debata je bila na nivou. Jedino bi puno bolje bilo da smo ovo rijesili uz  drinks


Uz  pivo  je sve uvek lepse i sladje
 drinks

HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovor #506 : 06.10.2011. 14:59:01 »
Tako je  drinks

Uvijek dobro dođu ovakve rasprave i razmišljanja

Offline Dario

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 70
Odg: The Wire
« Odgovor #507 : 07.10.2011. 01:32:03 »
Spoiler for Hiden:
U današnjoj 12 epizodi je objašnjeno da je Daniels uzimao novac kad je radio u Drogama na Istočnom dijelu grada, Burrell je izvadio i dokaze o tome. Daniels tvrdi da nije samo on bio korumpiran, nego i neki iznad njega i da nebi bilo dobro da prića o tome.Neko je napisao da je Daniels poznavao Avona od prije, ja mislim da ga nije upoznao prije jer je radio u Istočnom dijelu i tamo uzimao mito.
« Zadnja izmjena: 07.10.2011. 01:51:29 Dario »

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Wire
« Odgovor #508 : 07.10.2011. 03:26:52 »
Spoiler for Hiden:
Aj sad vi meni objasnite otkud su znali Avon i Stringer da će ih hapsiti baš taj dan. A kad su znali što tih 150 soma nisu spakovali negde. I sad da li je propust ili ne, prvi put nismo videli cimanje oko prisluškivanja sa FBI opremom, kako su i uhvatili Avona.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Wire
« Odgovor #509 : 07.10.2011. 03:39:13 »
Spoiler for Hiden:
pa ovo je serija gdje neke stvari i ne trebaju prikazati već odmah znamo kako pojedini likovi misle. Tako i ta scena gdje nam nisu prikazali Avona kako govori da zna kako ga prate. Jednostavno se to znalo, pametan je on i jako pažljiv za takve stvari.