Autor Tema: Doctor Who (2005)  (Posjeta: 163231 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #510 : 22.09.2014. 20:44:37 »
Postavljen prevod  kokicekola

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #511 : 23.09.2014. 08:29:13 »
Postavljen prevod  kokicekola

Hvala ti i ovde brate,odličan prevod odlične serije... :volim  :naklon:

Prevod paše i za HDTV x264 RiVER eztv ...

Pozz i svako dobro.  smileyNO1

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #512 : 24.09.2014. 02:30:09 »
Ja sam zavrsio 3. sezonu i nesto mi nekako nije bas legla, nije da je bila losa, ali su prethodne dvije bile mnogo bolje, i nesto nikako da nastavim. Onaj specijal  pred 4. sezonu sam ljetos pogledao, on mi nije bio los uopste, bas mi se svidio, ali opet sve odlazem gledanje..
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #513 : 28.09.2014. 10:40:18 »
S8E6 - The Caretaker  Review

Beware of possible spoilerz.

Capaldi je u ovoj epizodi bio odličan, a ni Colemanica nije bila puno lošija.
Monster ove epizode nije bio ništa poseban, no ne mogu reći da  nije bio zanimljiv.
Ova epizoda nije imala tako puno humora, mislim da se puno više fokusirala na odnose, što je dobro.
Spoiler for Hiden:
Obožavao sam odnos između Doctora i Dannyja te kako su to odglumili, jednostavno PRE! odlično.
Ova epizoda nije mi bila među lošijima, ali nije se ni uspjela progurati na vrh.

overall ocjena bila bi: 8

Episode 7 Trailer Review:
Spoiler for Hiden:
Ova mi se epizoda čini iznimno glupa po traileru; priču s mjesecom i astronautima vidjeli smo u Waters of Mars, The Impossible Astronaut, Day of the Moon, i zadnje u Listen; nema Dannyja Pinka, a zbog prethodne epizode (The Caretaker) očekivao sam da će se pojaviti.
Mislim da je razlog tomu i činjenica da je pisac apsolutno drukčiji te je "newbie" u Doctor Who - Peter Harness.
P.S. veselim se Mummy on the Orient Express.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #514 : 29.09.2014. 20:29:10 »
Postavljen prevod  kokicekola

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #515 : 30.09.2014. 02:49:00 »
Prezabavna epizoda. Interakcija među likovima sjajna. Capaldi sve više raznovrsniji. Robot je bio simpatičan  ;D

A sad se postavlja pitanje hoće li Clara otići na kraju sezone. Imam takav osjećaj da bi mogla.

Iduća epizoda na Mjesecu sa paucima koliko sam vidio. Čim je Mjesec u pitanju, već znam da će biti dobro.

Mummy on the Orient Express je epizoda koja jako obećava. Vlak, ubojstva i Capaldi kao Poirot jer Murder on the Orient Express je napisala Agatha Christie pa bi moglo biti slično.

Offline C0a1209

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #516 : 30.09.2014. 19:00:07 »
Meni se dopao Doktorov flesbek. A za Claru, mislim da ce ostati, makar jos sezonu, i mozda ce ukljuciti i Denija, mada opet mislim da su male sanse i da ne zele da se ponavljaju zbog Amy i Rorija. Ali Moffat je to, ko ce ga znati.
I ovaj "Raj" mi jos uvek nije jasan, ali ocekujem da uskoro saznamo nesto vise, ili da uvedu u pricu koja ce se nastaviti sledece sezone.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #517 : 01.10.2014. 08:48:16 »
Veliki Strašni Vuk; Procep u vremenu i prostoru; Obećana zemlja/Raj; To su u glavnom nosioci glavne priče. Ona se provlači kroz celu sezonu, a često je i oznaka nekog doktora. Ovaj doktor je star. Mnogo stariji od saputnice. U Doktoru mora biti ljubavi. Saputnica je uvek zaljubljena u doktora ali to nije romantična ljubav. Meni se ovaj šablon sviđa i drago mi je da su tako brzo upoznali Doktora i momka saputnice. Takođe mi je drago da su se odlučili za hetero par. Valjda su eksperimentisali sa torčvudom i nije im uspelo kod publike. Doktor je pionirska serija po mnogo stvari. Prva serija koju je režirala žena, sada serija koju režira gej ali (fala bogu) drži se hetero klišea. Meni je vrlo odbojna varijanta prikazivanja homoseksualnih parova ali mi se sviđa kako to ovaj režiser radi. Dve žene, jedna gušter, druga normalna. Tako da svi shvatimo da su drugačije, a opet da ih doživimo kao normalne. Serija je puna klišea, neprijatelja i tema koje se ponavljaju ali nikada nije dosadna za razliku od serija koje su obrnute. jednostavno, volim ovu seriju.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #518 : 05.10.2014. 10:18:34 »
S08S07: Kill the Moon review
Da, bila je solidna epizoda. Gledate li Trailer Review kojeg sam napisao prije tjedan dana, premašila je ova epizoda i moja očekivanja.
Spoiler for Hiden:
Jako mi se svidjelo to što je Courtney bila u ovoj epizodi i to "svečano" potvrđuje da će ona biti vezana za neku daljnju ovosezonsku priču.
Clara se trebala iskaliti na Doktoru, a sve što je rekla nekako mi govori da nećemo Claru gledati još dugo.
Ali, uglavnom, još 5 tjedana, 5 epizoda, 5 mogućnosti o promjeni mišljenja.

S08S08: Mummy on the Orient Express trailer review
Spoiler for Hiden:
Eh da... Zašto u ovoj sezoni ima jako puno budućnosti a jako malo prošlosti? Ova epizoda zasigurno bi mi se više svidjela da se govorilo o onome pravom Orient Expressu i da je ova priča bila povezana sa Poirotom. (Također bi onda Doktor mogao ubaciti koju šalu vezanu uz to što je upoznao Agathu.) A sada kada pričamo o vlaku iz budućnosti... Mislim ono - već smo imali svemirski Titanik, postaje li ovo Whoklišej?
Vidjet ćemo za tjedan dana.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #519 : 06.10.2014. 12:08:50 »
 kokicekola

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #520 : 07.10.2014. 19:12:48 »
Ja mislim da Klare neće biti u sledećoj epizodi. U najavi je nisam video.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline C0a1209

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #521 : 08.10.2014. 21:52:37 »
Spoiler for Hiden:
The Doctor and Clara are on the most beautiful train in history speeding among the stars of the future. But a deadly creature is stalking the passengers. Once you see the horrifying Mummy you only have 66 seconds to live. No exceptions, no reprieve. As the Doctor races against the clock Clara sees him at his deadliest and most ruthless. Will he work out how to defeat the Mummy? Start the clock! Written by BBC America
Ako je ovo tacno onda ce biti...

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #522 : 09.10.2014. 00:14:23 »
Ohoho... Ovo se s nestrpljenjem čeka. Napeta situacija između Klare i Doce, plus na sve to, Doktor pokazuje svoju najsuroviju stranu;
mumija, orijent ex... Jedva čekam!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #523 : 09.10.2014. 00:20:00 »
Solidna epizoda, ali Clara postaje nepotrebno drama queen. Malo smanjit to treba.

Capaldi i dalje pruža nešto novo. Iduća epizoda u stilu Agathe Christie + mumija, ooo

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #524 : 09.10.2014. 00:55:04 »
Baš tako : ooooo... Genijalni Kapaldi  :aha:

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #525 : 12.10.2014. 01:53:57 »
Drugari, samo da vam javim. TimeLordHR i ja smo se pre par dana dogovorili da prevodimo Doktora naizmenično i to počev od ove epizode.
Dakle, mumiju gledamo sa TLHR-ovim titlovima  smileyNO1

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #526 : 12.10.2014. 09:50:56 »
 drinks za tim clapp
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #527 : 12.10.2014. 10:36:51 »
Probat ću ih prevesti što prije! :) Bez brige!
Neće biti brzo kao dejaspo, no nadam se da će se isplatiti!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #529 : 13.10.2014. 22:50:59 »
Odlična osma epizoda  :)

Kako obožavam radnju u vlaku. Ima u tome nešto kad tako putuješ, a dogodi se zločin i ne možeš stati. A ovo je još bilo u svemiru.

Clara mi je za razliku od prošle epuzode ovdje bila dobra iako je i dalje imala svojih pretjeranih trenutaka. Zanimljiva radnja uz kvalitetan twist. Najbolja epizoda poslije Listen.

Iduća epizoda druge dimenzije. 3D  ;D

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #530 : 14.10.2014. 11:16:08 »
Odlična epizoda i napokon objašnjenje šta je doktor hu:
Spoiler for Hiden:
Neverovatno, očigledno se odnosi i na sve ostale serije... u pitanju je
Spoiler for Hiden:
klasična zavisnost, a svi mi smo zavisnici, kao i jadna Klara
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #531 : 14.10.2014. 15:21:43 »
Fakat mi je žao na sporosti, još uvijek radim na prijevodu.
Prešo sam 200 liniju od njih 530, cca 17:30/46 min.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #532 : 16.10.2014. 14:28:42 »
Uživaj  :mafija
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #533 : 21.10.2014. 03:23:58 »
 kokicekola Preveo sam devetu. Mali info: u epizodi ima dosta italika <i>...</i>.
Meni lično to ide na živce, ali kako bih ispoštovao formu - koristio sam ih.
Kome smeta, lako ih makne u SWu  :aha:  :pevusi:

Offline C0a1209

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #534 : 25.10.2014. 21:06:51 »
Postavio sam prevod za S08E08, preuzeo sam sa podnapisi.net, nadam se da se TimeLordHR ne ljuti, prosle su 2 nedelje pa sam hteo da omogucim onima koji jos uvek nisu odgledali a skidaju prevode odavde da pogledaju.
EDIT: Odbise prevod...taj neko nije lepo preveo.
« Zadnja izmjena: 26.10.2014. 11:11:19 C0a1209 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #535 : 26.10.2014. 15:20:10 »
Pogledaan deveta  :)

Najbolja epizoda uz Listen. Nadam se da je sad Clara došla na svoje nakon ove epizode.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #536 : 30.10.2014. 14:40:27 »
Da malo pripomognem, preveo sam osmu epizodu, "Mummy On The Orient Express". Po dogovoru sa dejaspo-om, on će prevesti tekuću epizodu ("In the Forest of the Night"), ja ću sledeću ("Dark Water"), pa opet on finale ("Death In Heaven"). Za Božićni specijal ćemo se već dogovoriti  drinks

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #537 : 30.10.2014. 18:06:24 »
 drinks

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #538 : 31.10.2014. 15:10:00 »
Preveo sam desetu. Zbog obaveza, nije moglo ranije.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #539 : 31.10.2014. 17:34:26 »
 :naklon:

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Tags: