Autor Tema: Fargo  (Posjeta: 87797 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Fargo
« Odgovor #120 : 03.01.2015. 11:10:52 »
Pogledao sve, jako dobra serija.. sjećam se da sam nekad davno, ljetos, upalio prvu epizodu i nije mi sjelo, ali sad u zimske dane mnogo bolje.

Spoiler for Hiden:
Trebali su ubaciti da se Lester spetlja sa bratovom ženom, umjesto kineskinje, bilo bi zanimljivije. Plus ona reče da je bila manekenka, zna brat izabrati.  ;D Fora sa ribom nije nikako objašnjena, u početku me malo nerviralo što su likovi vidno blago retardirani, ali se kasnije promijenilo, i Lester je nekako "očvrsnuo". Mislim naravno da treba istinit portret, ali onolika mentalna rasijanost, nepovezivanje 2+2, na momente pokrete i priča kao da su ljudi sa specijalnim potrebama..

Inače, područje Minesote vam je izuzetno naseljeno Skandinavcima, što se može vidjeti i po Lesterovom prezimenu. :) Nekada davno, ljudi iz mahom ruralnih područja su odlazili u Ameriku, išli su tamo gdje im je klima najsličnija kući.. i izabraše Minesotu.
Iz ruralnog područja u ruralno područje, samo što su šanse za normalan život tada bile veće jer je Skandinavija bila jako nepovoljna za život.. samo iz Švedske, preko milion ljudi otišlo. Dobro ste to primjetili, bez uvrede ali najčešće se radi o malo... priprostom narodu.  ;D


Dakle.. biće nova sezona, skroz druga priča, drugi likovi, samo ostaje ime serije Fargo? A opet, Fargo sa radnjom prve sezone nema puno veze, pošto se samo mali dio serije u 1 sezoni odvija u Fargu tj Sjevernoj Dakoti.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #121 : 06.01.2015. 02:13:25 »
Nedavno sam poceo da gledam i danas zavrsio. Cekao sam malo zimske idile (obozavam da gledam filmove i serije gde se radnja odigrava u zimskim krajevima) da bi se opustio uz seriju, koju sam i ocekivao da ce biti dobro, a ujedno sam i video od vas pohvale za istu. Billy Bob Thornton je doneo jednog odlicnog negativca koji ce ostati upamcen. Serija ima malo naivnosti, malo gluposti ali su to daleki razlozi da je ne uvrstim u bolje serije koje sam gledao.
Inace se ne radujem nastavku jer je ovo zlouptrebljena serija. Sta cemo dalje dobiti ne zna se. A postaje i popularno praviti antologijske serije. Da li je to nedostatak da se prati dobra radnja ili sigurnija investicija gde je izvodljivije u 8-10 ep. upakovati jednu dobru pricu pa nastaviti sa nekom novom.


8/10 od mene. Hvala na prevodima.

----
Dva dobra video za pogledati LESTER NYGAARD i LORNE MALVO. Oba videa sadrze spojlere.



« Zadnja izmjena: 06.01.2015. 12:43:08 Perkone »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fargo
« Odgovor #122 : 12.01.2015. 01:47:33 »
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fargo
« Odgovor #123 : 20.01.2015. 15:23:44 »
Fargo sredom u 22.00 na AMC kanalu od 28.01.2015
iShare, noProfit


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #124 : 20.01.2015. 20:20:47 »
Daklem, ja bih se opet pozabavio s ovim ako nitko drugi neće...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #125 : 20.01.2015. 22:36:08 »
Prva sezona je u pitanju za 28.01. I ide na srpskom (?) AMC-ju.  ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #126 : 20.01.2015. 23:06:03 »
Nema veze, kad bude...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #127 : 20.01.2015. 23:39:31 »
Biće tek na jesen. Juče je tek počela produkcija druge sezone.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fargo
« Odgovor #128 : 20.01.2015. 23:46:05 »
Da, prva sezona ide na AMC tj. bivšem MGM. Verujem da je za celu regiju isti program.
iShare, noProfit


Offline Drifter

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #129 : 22.02.2015. 18:34:02 »
Pozz ..Zelio bih poceti gledat ovu seriju ,nisam gledao film Fargo..jeli mi predlazete da odma gledam seriju ili da prvo film pogledam ?

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #130 : 22.02.2015. 20:17:46 »
Pozz ..Zelio bih poceti gledat ovu seriju ,nisam gledao film Fargo..jeli mi predlazete da odma gledam seriju ili da prvo film pogledam ?
Film je jako dobar pa vredi pogledati svakako. Da li će ti promeniti utisak o seriji? Ne, tako da ne mora da se gleda.

Offline Drifter

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #131 : 22.02.2015. 21:12:27 »
ok hvala ..pogledat cu i film i seriju

Offline vizigot

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Fargo
« Odgovor #132 : 19.06.2015. 00:27:54 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Fargo - Curl Up N' Dye
« Odgovor #133 : 09.07.2015. 21:53:20 »
Mrzim lopatare i limune

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Fargo
« Odgovor #134 : 10.07.2015. 01:35:19 »
Ostarila Mary Jane. :)

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #135 : 15.07.2015. 02:23:49 »

To je ta atmosfera, dopada mi se kako za sada idu najave za novu sezonu.


Offline Sheenter

  • Član
  • ***
  • Postova: 502
  • Spol: Muški
  • Hodajuća reklama za D.I.N.-Duvansku industriju Niš
Odg: Fargo
« Odgovor #136 : 25.07.2015. 13:00:19 »

Offline marjanbaz

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Fargo
« Odgovor #137 : 25.07.2015. 13:54:02 »
Ne mogu da verujem da su isto uradili kao i sa True Detective, promenili su kompletnu glumacku ekipu!  :no-no Onu seriju su ukenjali, a mislim i bez gledanja, i ovu. Ne kapiram zasto to rade?!

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #138 : 25.07.2015. 13:56:59 »
videcemo, potpuno nova prica verovatno samo isti grad... nema veze sa prvom sezonom takodje... vec vidim istu raspravu kao kod TD  rofl rofl rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #139 : 25.07.2015. 14:17:34 »
Ne mogu da verujem da su isto uradili kao i sa True Detective, promenili su kompletnu glumacku ekipu!  :no-no Onu seriju su ukenjali, a mislim i bez gledanja, i ovu. Ne kapiram zasto to rade?!
Da ponovim ono kaj sam napisao na temi True Detective.

Serija ti je antologijska, a to znači drugi slučaj i drugi glumci. Kao serija Fargo. Samo što imaš različite antologijske serije. Najpoznatije su one horor/sf/fantasy serije. Taj termin su popularizirali originalna Zona Sumraka i Alfred Hitchcock Presents pa sve do Tales from the Crypt. Samo što je u tim serijama svaka epizoda drugačija sa drugim likovima i radnjom. I uglavnom su trajale pola sata. Šteta što više nema takvih, a da su kvalitetne.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #140 : 25.07.2015. 15:35:34 »
Ima i dalje ljudi kojima je to nejasno, neka zamisle da je serija završena sa prvom sezonom ako im je teško da shvate tako jednostavnu stvar. Plus je priča zaokružena u oba slučaja i nema šta da se nastavi.

Gle, Ted Danson, nisam ni gledao ove trailere  :)

Offline marjanbaz

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Fargo
« Odgovor #141 : 26.07.2015. 13:45:08 »
Nemam sta da razumem ili ne razumem, nije to bas toliko komplikovano koliko ti mislis. Jednostavno mi se ne svidja. Postoji dosta drugih serija koje su imale razlicite price u svakoj sezoni pa opet nisu menjali celu glumacku postavu. Evo da uzmemo za primer TD, po meni druga sezona je potpuni promasaj, svetlosnim godinama je daleko od prve sezone. Verujem da ce sa Fargo da bude potpuno ista situacija.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #142 : 26.07.2015. 13:52:28 »
Pazi sto se tice True Detective to se znao pre prve sezone da ce biti vise sezona i da ce svaka imati svoju pricui glumce, i bilo bi glupo da su isti glumci. I to mi je ok.
Ali sto se tice Farga malo je glupo jer je serija radjena po filmu koji je istiniti dogadjaj (sad neki tvrde da nije ili jeste, ima citava teorija zavere o tome). Tako da su trebali da naprave ili nastavak da izmisle nesto ili da promene ime serije... Ali to su sad sitni detalji ako serija bude dobra nikom to nece smetati... :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #143 : 26.07.2015. 14:49:26 »
Nemam sta da razumem ili ne razumem, nije to bas toliko komplikovano koliko ti mislis. Jednostavno mi se ne svidja. Postoji dosta drugih serija koje su imale razlicite price u svakoj sezoni pa opet nisu menjali celu glumacku postavu. Evo da uzmemo za primer TD, po meni druga sezona je potpuni promasaj, svetlosnim godinama je daleko od prve sezone. Verujem da ce sa Fargo da bude potpuno ista situacija.
Serija je ANTOLOGIJSKA i tu svaka priča staje. To se znalo od početka serije, prije nego što je izašla. Čim je antologijska, mijenja se sve. Svaka sezona je drugačija, likovi, glumci. Jedino u slučaju American Horror Story koja je isto antologijska serija, ali tamo se većinom glumci ne mijenjaju, samo glume drugačije likove iz sezone u sezonu. Radnja je isto drugačija. To su te moderne antologijske serije. Nekome se ne sviđa, nekome da i to je u redu, ali se znalo od samoga početka da će tako biti.

Moja je najveća želja kod modernih serija da se vrati stare antologijske serije gdje je svaka epizoda drugačija. To su uglavnom epizode od pola sata. Toga fali danas.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Fargo
« Odgovor #144 : 31.07.2015. 17:27:22 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #145 : 07.08.2015. 19:11:42 »
Druga sezona počinje 12. 10. 2015.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fargo
« Odgovor #146 : 09.10.2015. 00:48:46 »
Ovaj radi  :)


Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #147 : 13.10.2015. 12:08:20 »
Krenulo... Koliko vidim odlicna ocena za prvu ep, ali mislim da cu cekati da izadje cela sezona... a i popunjen mi je raspored gledanja  rofl

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Fargo
« Odgovor #148 : 15.10.2015. 13:50:07 »
Totalno sam zaboravio da je ovo krenulo. Gledace se. Prva sezona mi je bila odlicna. Kako sezona tako i sama prica i glumacka ekipa.
Ovo krecem da gledam. Mislim da ce biti dobra sezona. Pored Farga, trenutno se prati Homeland, Bron. A Profugos cekam da se kompletira prevod pa da i njega odgledam.
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Fargo
« Odgovor #149 : 19.10.2015. 13:44:43 »
Pojavom drugog prijevoda imate moj na našoj stranici.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim