Autor Tema: Once Upon a Time  (Posjeta: 247276 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #240 : 26.03.2012. 19:10:12 »
ova mi je bila sjajna epizoda, nekako odudara od ostalih, imo sam otpočetka osjećaj kao da nije iz iste serije.

Spoiler for Hiden:
Ludi klobučar odličan, priča mi se svidjela. u ovoj su epizodi praktički otvorili bezbrojne mogućnosti za, ja se nadam, naredne sezone.

Ali trebali bi u ovoj sezoni razriješiti stvari s Emmom i Henryjem i Snjeguljcom i Princem. Čini se da neće, al ajd... A onda u drugoj sezoni započeti rat između svjetova bajki (stvarnosti): ovaj dosadašnji svijet vs. Zemlje čudesa ili neki od onih ostalih.

super, super, super!!!!


Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #241 : 26.03.2012. 20:21:43 »
ova mi je bila sjajna epizoda, nekako odudara od ostalih, imo sam otpočetka osjećaj kao da nije iz iste serije.

Spoiler for Hiden:
Ludi klobučar odličan, priča mi se svidjela. u ovoj su epizodi praktički otvorili bezbrojne mogućnosti za, ja se nadam, naredne sezone.

Ali trebali bi u ovoj sezoni razriješiti stvari s Emmom i Henryjem i Snjeguljcom i Princem. Čini se da neće, al ajd... A onda u drugoj sezoni započeti rat između svjetova bajki (stvarnosti): ovaj dosadašnji svijet vs. Zemlje čudesa ili neki od onih ostalih.

super, super, super!!!!

Hvala za sve prevode do sada clapp

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #242 : 26.03.2012. 20:59:00 »
Odicna epizoda. Uzivala sam u njoj. Hvala na prevodu. :)

Offline Milutin 92

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 127
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #243 : 26.03.2012. 23:12:17 »
jel ce biti obrade prevoda za avi verziju? :)

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #244 : 27.03.2012. 00:55:36 »

Promo za 18 epizodu

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #245 : 27.03.2012. 10:55:24 »
Odlična epizoda.

Spoiler for Hiden:
Pitam se zašto se neki sećaju a neki ne? :)
« Zadnja izmjena: 27.03.2012. 20:13:56 cpdjaN »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #246 : 27.03.2012. 13:16:14 »
Nikako da ovu novu pogledam. Probat ću danas. Vidim da ste svi prezadovoljni  :)

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #247 : 27.03.2012. 21:38:43 »
Odlična epizoda.

Spoiler for Hiden:
Pitam se zašto se neki sećaju a neki ne? :)

Spoiler for Hiden:
Ludom sesirdjiji je prokletsko bilo da zna sta se desilo, bar je tako rekao. Da bi patilo kako njegova kcerka odrasta sa drugom porodicom, a da on nista ne moze da uradi.

Sto se tice ostalih likova mislim da jos niko nista konkretno ne zna. Da vise rade instinktivno, bar kraljica i Rapalstinski.

Zao mi je sto nisi nista rekli ko je kraljica srce, ali mislim da to to mogla da bude zena od Sesirdjije, jer samo govori kako ju je "izgubio" ali ne i kako.

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #248 : 28.03.2012. 01:38:59 »
Odlična epizoda  clapp
Počeli su da miksuju sve bajke i priče, ne samo braće Grim... Jedva čekam sledeću...
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline Drago1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #249 : 28.03.2012. 23:37:38 »
Može pomoć, za koji video je rađen ovaj zadnji prijevod, ja imam HDTV xviD 2HD, ali na tom mi kasni?

Offline zvezdasica

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 389
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #250 : 28.03.2012. 23:50:22 »
Skini prevod koji je prilagodio Bulebusko.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #251 : 29.03.2012. 04:22:36 »
Predobra epizoda  clapp clapp

Znači, kraljica, Rump i ludi klobučar
Spoiler for Hiden:
su jedini koji su svjesni ko su. I mali Henry je svjestan njih. Drago mi je da napokon Emma počinje vjerovati. A i očekivalo se to, uskoro će kraj sezone

Onaj bajkoviti svijet je baš kakav treba biti.
Spoiler for Hiden:
Lude gljive, kraljica herc, onaj zid koji te uvuče. Lijepo se bilo ponovno prisjetiti zemlje čudesa

I kako mi je bilo dobro kad se kraljica
Spoiler for Hiden:
promijenila u onu staru babu  ;D  clapp

Jeste skužili zašto se on zove Jefferson?  ;D

White Rabbit, pjesma od Jefferson Airplane. A Grace se zove pjevačica. Zanimljivo  :)

Sad epizoda prvoga i onda stanka 3 tjedna  :(

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #252 : 29.03.2012. 13:23:27 »
Predobra epizoda  clapp clapp

Znači, kraljica, Rump i ludi klobučar
Spoiler for Hiden:
su jedini koji su svjesni ko su. I mali Henry je svjestan njih. Drago mi je da napokon Emma počinje vjerovati. A i očekivalo se to, uskoro će kraj sezone


emma mi je iz epizode u epizodu sve gluplji lik. mogla je stoput provjeriti dal joj je snjeguljica mama, samo pošalje na dnk analizu i gotovo.


Sad epizoda prvoga i onda stanka 3 tjedna  :(

hebale ih te pauze...


a za iduću epizodu vjerojatan spojler
Spoiler for Hiden:
snjeguljica će pokidati kraljičinoga konja čije je srce bila iskoristila za bacanje prve kletve, one koja nije uspjela.


Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #253 : 30.03.2012. 00:56:08 »
Jeste skužili zašto se on zove Jefferson?  ;D

White Rabbit, pjesma od Jefferson Airplane. A Grace se zove pjevačica. Zanimljivo  :)

Sad epizoda prvoga i onda stanka 3 tjedna  :(

Epizoda je bila odlicna, kao i uvek.  clapp
Nije mi samo jasno kako zapazis sve ove stvari?! Uopste nisam ni obratila paznju na imena dok ih nisi ovde spomenuo. ;D
Jao kako mrzim te njihove pauze.  :dash

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #254 : 30.03.2012. 01:02:16 »
Ma skuži se. White Rabbit je pjesma koja je nastala pod utjecajem raznih drogi. I sam sastav je tada konzumirao debelo LSD. Čim sam imena čuo, ovaj jefferson, a njegova kćer Grace, zbrojiš dva i dva  ;D

EDIT: a i sama pjesma govori o zemlji čudesa  :)

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #255 : 30.03.2012. 01:26:54 »
Jeste skužili zašto se on zove Jefferson?  ;D

White Rabbit, pjesma od Jefferson Airplane. A Grace se zove pjevačica. Zanimljivo  :)

Sad epizoda prvoga i onda stanka 3 tjedna  :(

Epizoda je bila odlicna, kao i uvek.  clapp
Nije mi samo jasno kako zapazis sve ove stvari?! Uopste nisam ni obratila paznju na imena dok ih nisi ovde spomenuo. ;D
Jao kako mrzim te njihove pauze.  :dash

Čovek je fanatik, šta si očekivala?  :P :P

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #256 : 31.03.2012. 22:47:11 »
Jeste skužili zašto se on zove Jefferson?  ;D

White Rabbit, pjesma od Jefferson Airplane. A Grace se zove pjevačica. Zanimljivo  :)

Sad epizoda prvoga i onda stanka 3 tjedna  :(

Epizoda je bila odlicna, kao i uvek.  clapp
Nije mi samo jasno kako zapazis sve ove stvari?! Uopste nisam ni obratila paznju na imena dok ih nisi ovde spomenuo. ;D
Jao kako mrzim te njihove pauze.  :dash

Čovek je fanatik, šta si očekivala?  :P :P

Jbg, i ja pitam gluposti. ;D  ;D ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #257 : 02.04.2012. 23:14:00 »
zanimljiva epizoda sa zanimljivim krajem, zapetljavaju radnju.

Spoiler for Hiden:
sviđa mi se što je mala snjeguljica 'kriva' za kraljičinu nesreću, još bi bilo bolje da je snjeguljica bila uobraženo derište - onda bi još malo više suosjećali s kraljicom.
i ta mala što je glumi je dosta dobro to odradila.

uživajte!

Spoiler for Hiden:
nakon što pogledate GoT, ako već niste  ;D

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #258 : 02.04.2012. 23:41:10 »
Odlična epizoda!
A što se tiče kraja...

Spoiler for Hiden:
Ono je možda bilo njeno srce, kao što je Redžina imala i šerifa Grejema, ali dok ga ne "stisne", ova može da živi. :)

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #259 : 03.04.2012. 00:54:31 »
Pa definitivno su neke stvari jasnije posle ove epizode.
Hvala na prevodu.  :majstore
A sad cekamo 22 april. 
« Zadnja izmjena: 03.04.2012. 01:34:04 maya- »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #260 : 03.04.2012. 02:57:25 »
Odlična epizoda o njezinoj transformaciji  clapp clapp

Opet smo jedan korak bliži otkrivenju ko je August. Prije sam napisao kako mislim da je on
Spoiler for Hiden:
Pinocchio i u ovoj epizodi je opet dao naznaku da je. Kad ga je Emma optužila da laže, a on kaže "ja nikad ne lažem" i baš se vidjelo kako su tu scenu napravili važnom. Mislim, on je rekao da ne laže, ali i to je Pinocchio stalno govorio + kad su dolazili na mjesto ubojstva, njega je mišić zabolio, a Pinocchio je od drva napravljen. Stare kosti  ;D

I ovaj promo pokazuje kako on ide na Rumplea i to mu može biti odlična pozadinska priča, ali isto tako
Spoiler for Hiden:
što ako je on Rumpleov sin??? Toliko pitanja
Iduća epizoda je za 20-ak dana  :(

Snjeguljica i kraljica, također su odlično osmislili pozadinsku priču

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #261 : 03.04.2012. 09:52:44 »
Odlična epizoda o njezinoj transformaciji  clapp clapp

Opet smo jedan korak bliži otkrivenju ko je August. Prije sam napisao kako mislim da je on
Spoiler for Hiden:
Pinocchio i u ovoj epizodi je opet dao naznaku da je. Kad ga je Emma optužila da laže, a on kaže "ja nikad ne lažem" i baš se vidjelo kako su tu scenu napravili važnom. Mislim, on je rekao da ne laže, ali i to je Pinocchio stalno govorio + kad su dolazili na mjesto ubojstva, njega je mišić zabolio, a Pinocchio je od drva napravljen. Stare kosti  ;D

I ovaj promo pokazuje kako on ide na Rumplea i to mu može biti odlična pozadinska priča, ali isto tako
Spoiler for Hiden:
što ako je on Rumpleov sin??? Toliko pitanja
Iduća epizoda je za 20-ak dana  :(

Snjeguljica i kraljica, također su odlično osmislili pozadinsku priču

Sledeća epizoda se zove The Return i o Rumpleu je.
Spoiler for Hiden:
To bi moglo da se odnosi na povratak izgubljenog sina - Augusta. :)

Spoiler for Hiden:
A za "Ja nikad ne lažem" i nogu sam i ja primetio. :D

Spoiler for Hiden:
Ali, ako je on neko od tih likova, zašto je on mogao da napusti Storibruk, pa je sad došao na motociklu?

Spoiler for Hiden:
Kako je Redžina mislila da pošalje Meri Margaret van Storibruka?

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #262 : 03.04.2012. 10:22:48 »


Spoiler for Hiden:
Kako je Redžina mislila da pošalje Meri Margaret van Storibruka?
Spoiler for Hiden:
Kad bi bila osudjena  za ubijstvo isla bi  van grada  da odradi kaznu. MIslim da je to u pitanju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #263 : 03.04.2012. 14:00:56 »
Odlična epizoda o njezinoj transformaciji  clapp clapp

Opet smo jedan korak bliži otkrivenju ko je August. Prije sam napisao kako mislim da je on
Spoiler for Hiden:
Pinocchio i u ovoj epizodi je opet dao naznaku da je. Kad ga je Emma optužila da laže, a on kaže "ja nikad ne lažem" i baš se vidjelo kako su tu scenu napravili važnom. Mislim, on je rekao da ne laže, ali i to je Pinocchio stalno govorio + kad su dolazili na mjesto ubojstva, njega je mišić zabolio, a Pinocchio je od drva napravljen. Stare kosti  ;D

I ovaj promo pokazuje kako on ide na Rumplea i to mu može biti odlična pozadinska priča, ali isto tako
Spoiler for Hiden:
što ako je on Rumpleov sin??? Toliko pitanja
Iduća epizoda je za 20-ak dana  :(

Snjeguljica i kraljica, također su odlično osmislili pozadinsku priču



Spoiler for Hiden:
Ali, ako je on neko od tih likova, zašto je on mogao da napusti Storibruk, pa je sad došao na motociklu?
Spoiler for Hiden:
Ako se radi o Pinocchiu, a zasad sve upućuje da da, onda on može otići pošto Pinocchio nije iz Grimmovih bajki. A u seriji je preko 90% toga iz njihovih bajki  :) to je jedan ovako logički zaključak, ali ko će ga znat. Možda i nije Pinocchio, možda je usitinu Rumpelov sin ili netko treći.

EDIT:
Spoiler for Hiden:
a zasad ga nismo vidjeli u onoj knjizi.

Ima još dosta teorija ko bi mogao biti. Jel vam nešto govori to što je došao sa sjevera. Njegovo ime August također referira na vrijeme. To što ga nema u knjizi, znači da je možda tamo dječak. Također, jednom je rekao Henryu da je on believer te da želi pomoći ostalima kako da vide svjetlo
Spoiler for Hiden:
Sjever - Neverland, August - imati vrijeme koliko god želiš za sebe, dječak - Petar Pan. Pošto on nikada nije odrastao, on bi onda trebao vidjeti sve te bajke i sve znti o tome. Petar Pan govori Wendy i ostalima da samo vjeruju i da će sve biti u redu
« Zadnja izmjena: 03.04.2012. 14:14:50 Mulder »

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #264 : 03.04.2012. 14:22:40 »


Spoiler for Hiden:
Kako je Redžina mislila da pošalje Meri Margaret van Storibruka?
Spoiler for Hiden:
Kad bi bila osudjena  za ubijstvo isla bi  van grada  da odradi kaznu. MIslim da je to u pitanju.

Spoiler for Hiden:
Da... Ali likovi ne mogu da napuste grad. :)

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #265 : 03.04.2012. 14:23:39 »
Citat:
Spoiler for Hiden:
Ali, ako je on neko od tih likova, zašto je on mogao da napusti Storibruk, pa je sad došao na motociklu?

Spoiler for Hiden:
jedna teorija koju sam našao kaže da je on, ako jest pinokio, načinjen od istog drveta od kojeg je izrađen onaj ormarić u kog su sakrili Emmu kao bebu. samim tim, dobio bi sposobnost prelaženja iz jednog svijeta u drugi bez posljedica, a samim tim, mogo bi ući u Storybrooke. Ili ga je netko pretvorio opet u lutka i sakrio ga s Emmom u ormar - ormar prima samo jednu (živu) osobu. - - Mene kod toga muči ovo: zašto gradonačelnica i Gold dosad ništa nisu poduzeli u vezi s njim? zasigurno znaju da je u gradu. Ne bi li im bilo čudno što je odjednom neki stranac došao u njihov izolirani grad? 20. epizoda je o pinokiju.

još u vezi s Pinokijem
Spoiler for Hiden:
ne sjećam se sad, ali mislim da dr. Whale nije prikazan u svijetu bajki. saznat ćemo nešto i o njemu u toj epizodi.

Spoiler for Hiden:
ja nekako i dalje naginjem tome da je on cvilidretin sin, baš zato što nas scenaristi pokušavaju navući na to da je on grimm (pisac) ili pinokio (shin splint, ne laže...). ali kako god bilo, mislim da nas njegova priča neće iznevjeriti. a u idućoj se epizodi opet radi o Cvili i njegovom sinu. i vjerojatno August ne želi ubiti Golda kako ovaj kaže, navlakuša neka.

razmišljao sam malo o tim imenima likova
Spoiler for Hiden:
Emma se preziva Swan, što bi je dakle ubacilo u bajku HC Andersena o http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wild_Swans. bez obzira ne to što je ona kći od Snjeguljce i Prina. bubnut ću i reć da je August Emmin brat, osmi po starosti (8. mjesec - - godina ima 12 mjeseci: braće iz bajke je 11 + Emma= 12). on ju je zapravo došao zaštititi od kraljice.
ali evo, barem uz Fringe imamo još jednu seriju uz koju možemo naprezati šarafe u mozgu.


Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #266 : 03.04.2012. 16:02:18 »


Spoiler for Hiden:
Kako je Redžina mislila da pošalje Meri Margaret van Storibruka?
Spoiler for Hiden:
Kad bi bila osudjena  za ubijstvo isla bi  van grada  da odradi kaznu. MIslim da je to u pitanju.

Spoiler for Hiden:
Da... Ali likovi ne mogu da napuste grad. :)
Spoiler for Hiden:
Tacno, ili ostanu ili umru pri izlasku. A mislim da Redzini ne bi bio problem da Meri umre u nekoj saobracajki  na izlazu iz grada sa lisicama na rukama

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #267 : 03.04.2012. 17:50:52 »
na jednom forumu sam naišao na ovo u vezi s Augustovim imenom:

Spoiler for Hiden:
In 1808, Jacob Grimm was appointed court librarian to the King of Westphalia. In 1812 the brothers published their first volume of fairy tales, Tales of Children and the Home. They had collected the stories from peasants and villagers; they were also aided by their close friend August von Haxthausen.

August is obvious
Haxthausen – house=shelter=booth
http://en.wikipedia.org/wiki/August_von_Haxthausen

kao i ovo:
Spoiler for Hiden:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #268 : 03.04.2012. 20:32:20 »
danas očito nisam imao pametnijeg posla, pa sam nanovo gledao scene s Augustom.
Opet smo jedan korak bliži otkrivenju ko je August. Prije sam napisao kako mislim da je on
Spoiler for Hiden:
Pinocchio i u ovoj epizodi je opet dao naznaku da je. Kad ga je Emma optužila da laže, a on kaže "ja nikad ne lažem" i baš se vidjelo kako su tu scenu napravili važnom. Mislim, on je rekao da ne laže, ali i to je Pinocchio stalno govorio + kad su dolazili na mjesto ubojstva, njega je mišić zabolio, a Pinocchio je od drva napravljen. Stare kosti  ;D

Spoiler for Hiden:
ako je on Pinokio, ipak mu je jednom trebao narasti nos  ;D (ako opet nije neka kvaka). u epizodi Red-Handed (15) izrekao je jednu golemu i očitu laž/neistinu koju uopće nisam zamijetio dok sam gledao/prevodio. ko pronađe, dobije kilu krumpira.

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Once Upon a Time
« Odgovor #269 : 03.04.2012. 20:38:45 »
danas očito nisam imao pametnijeg posla, pa sam nanovo gledao scene s Augustom.
Opet smo jedan korak bliži otkrivenju ko je August. Prije sam napisao kako mislim da je on
Spoiler for Hiden:
Pinocchio i u ovoj epizodi je opet dao naznaku da je. Kad ga je Emma optužila da laže, a on kaže "ja nikad ne lažem" i baš se vidjelo kako su tu scenu napravili važnom. Mislim, on je rekao da ne laže, ali i to je Pinocchio stalno govorio + kad su dolazili na mjesto ubojstva, njega je mišić zabolio, a Pinocchio je od drva napravljen. Stare kosti  ;D

Spoiler for Hiden:
ako je on Pinokio, ipak mu je jednom trebao narasti nos  ;D (ako opet nije neka kvaka). u epizodi Red-Handed (15) izrekao je jednu golemu i očitu laž/neistinu koju uopće nisam zamijetio dok sam gledao/prevodio. ko pronađe, dobije kilu krumpira.

S obzirom da ima samo jedna scena s njim - ili u Nepalu hramovi nisu uklesani u zidove, ili tamo nema lemura. ;D