Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1384245 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7860 : 02.02.2014. 20:56:17 »
678 (2010)

Preporuka za gledanje. Odličan film. Obrađuje jednu temu u jednom sasvim drugom svetu.
iShare, noProfit


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7861 : 02.02.2014. 22:47:25 »
Arlington Road (1999) - dobar triler. Tek skoro sam čuo za film, možda je još nekome promakao, vredi pogledati. Jeff Bridges odličan u glavnoj ulozi.
Par dana ranije naleteh na Big Lebowski na tv-u i odlgedao sam ceo film  :) . Bilo mi je zanimljivo gledati Bridges-a u skroz drugačijoj ulozi, baš dobar glumac.
Nažalost, Bridges je jedan od onih glumaca koji je tek prepoznat u prošlom desetljeću, a radi se o stvarno odličnom glumcu koji je talent pokazivao u najjačem filmskom razdoblju, 70-ima. The Last Picture Show je jedan od najboljih filmova o odrastanju. Tu je nanizao Fat City i Bad Company pa je došao jedan od najpodcjenjenijih filmova 80-ih, Cutter's Way isto kao što je Arlington Road (1999) jedan jako jako zapostavljen film. Kraj me i dan danas ostavi otvorenih usta.

Lebowski je naravno kult. To mu je ultimativna uloga.
Upisaću i te filmove na listu za gledanje, koja je sve duža, na svaki koji pogledam dođu 2-3 dobre preporuke  :)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7862 : 02.02.2014. 23:09:49 »
Ha, jbg, tako to biva.  :) I ja skoro svaki dan otkrijem filmčinu za koju nisam čuo, a trebao sam. Samo ne dozvoli da ti ta lista poraste na 4 brojke kao kod mene.   ;D

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7863 : 03.02.2014. 13:01:35 »
Uf, nije ni blizu 4 brojke, ali s obzirom da pogledam 3-4 filma sedmično u proseku (u najboljem slučaju), obezbeđen sam dugo vremena  :) .


Tyrannosaur (2011) - možda i nije najbolji izbor da se započne dan, teška drama; glavni lik, koga kroz život vode bes i nasilje, upoznaje ženu koja svoju patnju zadržava u sebi. Dobar film.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7864 : 03.02.2014. 18:12:05 »
Dobri raspačivači droge iz Dallasa
da nije nominiran za O, ne bih ga sigurno pogledao. film je odličan, kao i Matej i Jared. zaslužene nominacije za obojicu, čak mi je Jaro i bolji bio. 8/10

Kapetan Filip
isto odličan, možda je mrvicu predug. i naravno da veliča američki ratni stroj, ali ajde... tom hanks uobičajeno na razini. 9/10
DRDID više neću gledati, ovaj bi mogo opet.

evo, pogledao sam tek tri filma od nominiranih i svaki me ugodno iznenadio. ovo mi je već bolje godina od zadnje 2-3 (što se nominiranih filmova tiče)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7865 : 04.02.2014. 20:17:48 »
Cirque du Soleil: Worlds Away (2012)

Sjajno. Treba pogledati i uživati u svakom kadru koji je snimljen ovde. Od mene preporuka za gledanje.
iShare, noProfit


Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7866 : 04.02.2014. 21:52:05 »
Stay (2005) 6/10
u pocetku dobar, ostatak mlak..

Shaun of the Dead (2004) 7,8/10
dobar..

They Live (1988) 9/10
super je, svidja mi se.. vanzemaljci su me podsetili na Observere u Fringe..
mora da su ideju jednim delom dobili ovim filmovom..
gledam ostale filmove Carpenter-a koje nisam, odlican mi je reziser..

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7867 : 05.02.2014. 13:53:15 »
Pogledah 2 iranska filma.

The Color of Paradise - od istog režisera Children of Heaven mi je bolje legao, a ni ovaj mi nije bio loš. Priča o slepom dečaku čiji otac pokušava da ga udalji iz svog života jer mu predstavlja teret.
Drugi je Taste of Cherry, za nijansu bolji od prvog, dosta spor, filozofija o religiji, životu i smrti.


M (1931) je filmčina ispred svog vremena, ne pamtim kada sam gledao bolji film. Verovatno je i jedan od najuticajnijih u žanru.




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7868 : 05.02.2014. 14:27:56 »
Metropolis (1927) , Fury, Dr. Mabuse , The Big Heat + njegovi Noir filmovi iz 40-ih.

Ovo je Lorreu najbolja uloga uz The Maltese Falcon šteta što se danas više ne tako dobri Noir filmovi. Posljednji veliki neo-noir je bio L.A. Confidential
« Zadnja izmjena: 05.02.2014. 16:36:52 Mulder »

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7869 : 05.02.2014. 15:21:08 »


Dobar SF o mladićima koji se nalaze na obuci u svemirskoj stanici Međunarodne Vojske, i spremaju se za borbu protiv neprijateljski nastrojenih vanzemaljaca. Priča prati Endera Wiggina, kojeg regrutuje iskusni pukovnik Graf (Harrison Ford) i u njemu prepoznaje veliki potencijal. Dobra glumačka postava, što starijih glumaca, što onih mlađih; vizuelni efekti dostojni Holivuda, solidna priča, ali se stiče utisak da je ovo već viđeno. Za one kojima se sviđa ovakav žanr, topla preporuka. 7,5/10


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7870 : 05.02.2014. 15:55:49 »
@Mulder

The Maltese Falcon planiram uskoro a L.A. Confidential sam gledao, to mi je jedan od boljih filmova.


Nemam ništa protiv dobrih preporuka :) . Videh da Metropolis isto važi za jedan od bitnijih filmova, i uz M se najviše spominje kada se priča o Langu; pogledaću i ostale, deluju zanimljivo i pristupačnije, a za taj sf čekam pravo raspoloženje. Kad smo kod toga, koju verziju gledati, od 150 minuta ili kraću?





Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7871 : 05.02.2014. 16:13:29 »
Spoiler for Hiden:
U duzoj verziji Meteopolisa ima zanimljiva scena. U nekoj kancelariji sede ljudi i nesto racunaju a na zidu je veliki ekran na kome padaju cudni nizovi znakova koji ce te podsetiti na jednu sf trilogiju od pre 10ak godina.


Prepoznaces ideje za dosta filmova u Metropolisu.

Sent from my HUAWEI G300 using Tapatalk


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7872 : 05.02.2014. 16:24:05 »
Spoiler for Hiden:
U duzoj verziji Meteopolisa ima zanimljiva scena. U nekoj kancelariji sede ljudi i nesto racunaju a na zidu je veliki ekran na kome padaju cudni nizovi znakova koji ce te podsetiti na jednu sf trilogiju od pre 10ak godina.


Mislim da znam na šta misliš iako nisam gledao (ako je reč o Matrixu) :). Dosta puta sam zakačio film na tv-u, malo pogledao ali nijednom ceo, moraću bar prvi deo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7873 : 05.02.2014. 16:26:46 »
Obavezno gledaj od 150 minuta verziju. Imaš u blu-rayu.

Metropolis je meni najbolji Lang. Film je ispred svog vremena. Moram ovo spomenut, ali neću previše trovat temu s time  ;D

Lang ti je bio Mason. I Metropolis ti je rađen za Illuminate. Ako nisi upoznat s njima, svejedno ćeš primijetit u filmu mnogo okultnih simbola, big brother scena, radničke klase, vizije budućnosti kakvu danas gledamo. Sve ćeš to primijetiti iako možda nikad nisi istraživao o njima.

Dosta njegovih filmova se temelji na njihovim simbolima i značenjima. Kasnije možeš malo detaljno istražiti ovdje Metropolis i ovdje Metropolis 2

Film ostaje jedan od najbitnijih i najboljih sf filmova iako je to naravno puno više od običnog sf filma. Chaplin je nešto slično napravio u Modern Times

A The Maltese Falcon je divan film. Sam Spade kojeg glumi Veliki Bogie je jedan od najboljih filmskih likova. Kamen temeljac privatnih detektiva.



Kako stojiš sa Bogiem?  ;D

EDIT:

Sjebao sam gore  rofl rofl išao sam si urediti poruku i pošaljem ovu tu, a sve ostalo izbrišem kaj sam ti preporučio  :facepalm


EDIT 2:

Popravio ono što sam si slučajno izbrisao. Baš sam blesav  u_jeeeeeeeeee
« Zadnja izmjena: 05.02.2014. 16:37:34 Mulder »

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7874 : 05.02.2014. 16:55:05 »
 rofl
Dobro je pa sam pročitao pre nego što si to uradio; jbg, da sam te citirao (nisam zbog dužine teksta), ostala bi poruka  :) .

Proučiću to za Metropolis kada pogledam film, videh da imaju dobri snimci.

Baš sam planirao The Treasure of the Sierra Madre večeras ili sutra, a gorepomenuti Malteški Soko i Casablanca su na čekanju, za početak. Što znači da loše stojim, ni klasike sa njim nisam odgledao  :)


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7875 : 05.02.2014. 18:09:58 »
Ma Bogie je car! Vidjet ćeš kad ga budeš gledao. On baš ima neke 2 vrste uloge, il je macho frajer u glavnoj ulozi il je neki sa strane potrošni zlikovac. I to drugo je bio svaki put kad je Cagney glavna faca  ;D
no u The Treasure of the Sierra Madre  je izveo nešto sasvim deseto i baš sam ostao iznenađen tom transformacijom.

Uz Spomenutu Casablancu i Sokola tu je još The African Queen gdje je glumio sa velikom Katharine Hepburn pa In a Lonely Place , Key Largo, The Big Sleep i njegovi filmovi sa rivalo Cagneyom The Roaring Twenties i Angels with Dirty Faces + ima tu još on dosta dobrih noir filmova.

Jako je malo glumaca kroz povijest koji imaju toliko izvrsnih filmova. Filmova koji su toliko citirani kroz pop kulturu. Zato je Bogie kult. U dosta filmova glumi sa svojom ženom, Lauren Bacall.

Inače, jedna mala trivija. U Casablanci ti je glumio s izvrsnom Ingrid Bergman (nije u rodu sa redateljom Bergmanom) i izvan seta su se njih dvoje mrzili. Poznato je bilo da se nisu voljeli. I onda pogledaš ovu kemiju između njih dvoje na filmu i zapitaš se kako je to moguće Here's Looking At You, Kid i to je taj tadašnji profesionalizam.



Ili kad pogledaš na Western kao žanr. Nema ga. Na kapaljku dobivamo nove Westerne. Kao i sa Noir žanrom. Stvarno šteta.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7876 : 05.02.2014. 22:43:29 »
Da, znam za to da važi za glumca koji uglavnom ima uloge macho muškaraca, i da je jedan od najharizmatičnijih. Sada još treba sam da se uverim u to  :) .

Kad pomenu novije westerne, 3:10 to Yuma i True Grit mi nisu bili loši, ovaj od braće Coen za nijansu bolji, i još me čeka The Assassination of Jesse James.
« Zadnja izmjena: 05.02.2014. 22:45:05 Dersu »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7877 : 05.02.2014. 23:36:31 »
S tim da su ti 3:10 to Yuma (1957) i   True Grit (1969)  remakeovi, ali dobri remake filmovi.

Jesse James mi je najbolji western prošlog desetljeća iako nije imao neku konkurenciju. I stilski jedan od najljepših filmova.
Ending / Epilogue - samo za one koji su gledali.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7878 : 06.02.2014. 09:07:26 »
Znao sam i pre gledanja da su rimejkovi, ali sam ih odabrao ispred originalnih verzija jer je najnoviji western koji sam do tada gledao bio Unforgiven (on mi je već klasa iznad); a Bejl i braća Koen su takođe pomogli oko izbora  :) .

Odgledah i The Treasure of the Sierra Madre, odličan, a Bogart je uspeo da mi zgadi paranoičnog i pohlepnog lika koga glumi.


Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7879 : 07.02.2014. 08:28:02 »
Borgman - pomalo nadrealitičan nizozemski triler. U svakom slučaju neće vas ostaviti nimalo ravnodušnim.

Short Term 12 - priča o tinejđerima u domu za nezbrinutu djecu i njihovim odgajateljima. Lijep film.

Filth - odlični James McAvoy u ulozi socipatskog policajca u Edinbughu. Prema knjizi Irvina Welsha, stoga ako ste voljeli Trainspoting svidjet će vam se i ovaj.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7880 : 12.02.2014. 11:18:13 »


Odlučio sam da malo zapostavim holivudsku produkciju i malo bacim pogled na evropsku i rusku kinematografiju. Pod ruku mi je došao ovaj film, radnja se vrti oko tridesetogodišnjeg mladića koji radi na višoj poziciji u jednoj banci. Naravno, njegov život nije tako monoton, iako ima više novca nego što mu je potrebno. Tokom trajanja filma on će otkriti koje su zapravo vredne stvari u životu i za šta bi se trebalo boriti. Film otkriva sivu stranu bankarskog poslovanja, ali i života u visokim krugovima uopšte. Od mene topla preporuka, film odlično drži pažnju i lepo je generalno uklopljena produkcija. Ocena 8,3/10.


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7881 : 13.02.2014. 22:42:54 »
Murder at the Vanities (1934)

Kombinacija mjuzikla i krimica. Dobro odradjen. Do kraj se ne zna tko je kriv, kvalitetna prica.
Mrzim lopatare i limune

Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7882 : 13.02.2014. 23:31:55 »
Le feu follet (1963)

Jedan od znacajnijih u tom francuskom novom talasu, rec je o jednom danu lecenog alkoholicara i depresivca koji resi da se vidi sa svojim prijateljima za to kratko vreme. Preporuke.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7883 : 14.02.2014. 21:09:36 »

Gravity

Najbolje mi je bilo kada se ono
Spoiler for Hiden:
Clooney otkačio  cry1
a moja hanuma uzima tablet (to joj je zamjena za knjigu) i počne čitati (u prijevodu film je za nju od tog trena thumb-down) no...
Spoiler for Hiden:
tada se vraća u Sandrinoj podsvjesti i ona sva sretna nastavi s gledanjem...  ali onda slijedi...  :bokser
  rofl

Neću ga ocijivati


Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7884 : 16.02.2014. 10:43:26 »
Apocalypse Now (1979) - Epskih 200 minuta. Otvaranje pesmom Doorsa, napad helikopterima na vijetnamsko selo uz Vagnerovu kompoziciju, surfovanje dok padaju bombe, mistično pojavljivanje pukovnika koga igra Marlon Brando, pa onaj ritual sa životinjom... nezaboravne scene.
Još kada se uzme u obzir pod kakvim uslovima je snimljen i šta se sve dešavalo, stvarno veliki film.


Odgledao sam još jedan dobar Kopolin film, The Conversation (1974).

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7885 : 16.02.2014. 13:50:30 »
Drago mi je da si gledao Redux verziju  smileyNO1

Dosta ljudi stavljaju Apokalipsu kao najbolji Coppolin film, prije Kumova.

The Conversation i kadrovi u tom filmu se predaju na ADU, pogotovo prvi i zadnji kadar. Jak film.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7886 : 16.02.2014. 15:23:35 »
Austenland

slabo. svijetle točke su jedino stiflerova mama, kako sam poslije saznao, i Baltar iz BSG-a 4/10

Escape Plan

pogledao zbog Staloneta i Švarcija. okej akcić za jedno gledanje s dobrim završetkom. i Isus je bio dobar. 6/10


Offline tajsam

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7887 : 18.02.2014. 16:55:49 »
Machete Kills - 6/10

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7888 : 20.02.2014. 20:17:23 »
Robocajac
pogledao sinoć u kinu. kokičarski akcijski film, i kao takav mi se svidio. u dramskom smislu je zakazao. njabolji mi je dio sami početak. glumci dobri, keaton je super odglumio. bokte, onaj Samuel Jackson se u sve živo trpa  :\)
7/10 ali nije toliko dobar da se mora ić u kino gledati. nije donio ništa novo (osim kul crnog odijela).

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7889 : 21.02.2014. 14:06:22 »
Videh ovde preporuku za Old School, pogledao sam i nije po mom ukusu uopšte. Videh da je isti čovek radio The Hangover, davno sam gledao ali znam da mi ni on nije bio ništa posebno.

The French Connection (1971) je već za preporuku, dobar film. Hackman mi je i ovde odličan.






Tags: