Autor Tema: Doctor Who (2005)  (Posjeta: 163026 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline C0a1209

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #540 : 31.10.2014. 21:31:38 »
Reakcija na trailer za finale  ???   :o   ???

Pu bre... nece da stavi klip

« Zadnja izmjena: 31.10.2014. 21:33:37 C0a1209 »

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1149
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #541 : 31.10.2014. 23:15:02 »
Hvala vam,ulepšali ste mi dan  :naklon: :volim

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #542 : 01.11.2014. 22:17:27 »
Oooooo...!
Spoiler for Hiden:
Misi - Master
He he... Znao sam  liz-liz

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #543 : 01.11.2014. 23:13:17 »
Deseta najlošija ove sezone. Brzo zaboravit i sutra na popravni.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #544 : 02.11.2014. 11:44:51 »
Jedanaesta - genijalna! Jako pametno osmišljena, sa puno humora. Sve vreme sam se smejao, naravno, dok nije krenuo rasplet. Super uzbudljiva. Doktor, tj. Kapaldi u odličnom "zbunjenom" izdanju. Klara konačno zna u kojoj meri može da računa na Doktora i "radi šta joj se kaže"
Spoiler for Hiden:
Poslušala je savet Doktora da bude odlučna, skeptična, kritična po svaku cenu. Bez obzira koliko da boli - odlučila je da bude jaka. Ni u spoojleru neću da otkrivam detalje - gledajte ljudi; fantastična je epizoda
Darby, imaš čast i požuri, jer sam strašno nestrpljiv. Mogao bih da prežvaćem epizodu za sat - dva, ako ne požuriš  ;D

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #545 : 03.11.2014. 00:30:40 »
Mislim da će biti gotova do utorka, moram ja malo i hleb nasušni da zarađujem  :andjelak

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #546 : 03.11.2014. 09:53:06 »
Slažem se sa dejaspo-om. Odlična epizoda. Ima nastavak, pa najtoplije preporučujem da sačekate sledeću. Zbog nedorečenog kraja. Komentari na novu epizodu u Spoileru.
Spoiler for Molim Vas, ne čitajte, upropastićete celu epizodu.:
Komentar koji sledi sam ostavio radi rasprave nakon odgledane epizode. Za radoznale, dovoljno je reći da je Deni Pink poginuo na početku epizode.
Spoiler for S08E11:
Svidela mi se epizoda. Pitao sam se kada će i kako vratiti "the Master-a". Na žalost, shvatio sam da je to on(a), pre nego sam shvatio da su ono Sajbermeni
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #547 : 04.11.2014. 16:09:36 »
Postavljen prevod za 8x11 - Dark Water.

Što se tiče epizode...

Spoiler for Hiden:
Odličan cliffhanger, moje kćerka je odlepila, ne može da dočeka sledeću epizodu. :najbolja:

Čim su pomenuli kosture u omotaču, provalio sam da su to Sajbermeni (tim pre što su ih prikazali u trailer-u epizode). Što se tiče Misi, kad je otkriveno da je Gospodar vremena, prvo sam pomislio da žele da vrate u seriju još jednog starog Doktorovog neprijatelja, Rani. Sve se slaže: žensko, Gospodar vremena, naučnik bez skrupula koji bez problema eksperimentiše na ljudima Mengele style. Master me je ipak iznenadio, moraće dosta da objašnjavaju u poslednjoj epizodi (kako je umakao od Rasilona, kada se i kako regenerisao u žensko (Doktoru to ne uspeva već 13 puta) i kako uopšte preusmere umiruće u Nethersphere).

A sada, najgora stvar u celoj sezoni: Deni Pink. Koji on uopšte andrak radi ovde? Zbog njega je Nemoguća devojka sa zastrašujućim potencijalom postala obična plačipička. Sem jednog salta preko Skovoks Blicera i baterijske lampe protiv tigra (oboje totalno nepotrebno ubačeno u seriju) ništa pametno od njega u celoj sezoni videli nismo. Moraće nešto žestoko da izmisle za njega u finišu, inače će će stati pored Adric-a kao najiritantniji lik u svih 50 godina serije.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #548 : 04.11.2014. 17:07:51 »
Spoiler for Hiden:
Deni mora da se vrati u život, nekako, jer je neophodan da napravi potomka.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #549 : 04.11.2014. 17:17:48 »
Spoiler for Hiden:
A možda ga je već i napravio...

Usput, još jedna stvar mi je upala u oči: osnivač 3W instituta se zove dr Skarosa. Skaro je, kao što znamo, matična planeta Daleka. Takođe, kada Doktor pita Misi "Ima li ovde stepeništa?", ona odgovara "Nisam ja Dalek." Imam osećaj da su Daleci napravili institut i da će biti gužve i sa njima, najverovatnije u Božićnoj epizodi (već imaju Mastera i Sajbermene za sledeću, još i Daleci bi bilo malo mnogo). Pretpostavka: u sledećoj epizodi razrešenje ove gužve (uz pomoć Sajbermen Denija) a za Božić "kako vratiti Pinka među žive ljude uz Daleke kao začin".

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #550 : 06.11.2014. 00:32:13 »
Pogledana 11.  :)

Uz Listen, najbolja epizoda sezone.

Koliko se samo toga dogodilo
Spoiler for Hiden:
posve očekivano za Time Lorda to jest Time Lady kao Mary Poppins   ;D čim su je stavili u par epizoda prije, davali hintove jedini mogući zaključak je bio da je ona Time Lord. Joj pardon, Time Lady. Naravno, već su se pojavile teorije da je ona samo mamac. Gle, i ovo je već sad malo previše da je Time Lord žensko iako je glumica odlična i vrlo karizmatična. Po nekima ovo znači da će u budućnosti biti ženski Doctor što bi bilo stvarno previše. Iako su to samo špekulacije. Onaj poljubac isto nepotreban. To je sve do fan fictiona i što fanovi žele. Uvijek su spajali i radili tako nešto. Shiperi što i nije problem jer sam i ja shiper (Mulder i Scully), ali tamo je drugačije  :D

Odlične scene unutra i Cybermani  clapp

Hahahahaha http://www.bbc.co.uk/complaints/complaint/Doctorwho011114/

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #551 : 09.11.2014. 17:29:48 »
Finale pogledano,
neću komentirati - svi moji komentari idu u TARDIS dnevnik.
Mislim... wow.
A sad vi prosudite.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #552 : 11.11.2014. 21:28:44 »
Ko nije odgledao  kokicekola Sad čekamo decembar...  cry1

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1149
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #553 : 12.11.2014. 06:34:57 »
Hvala vam ,Dejo,DarbyOGill, na prevodima.Ja sam sačekao da izađu obe epizode,šta reći genijalno.Hvala vam najlepše... :naklon:  :volim

Jedva čekam božićni specijal. :-[

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #554 : 12.11.2014. 12:09:47 »
:nnc:  u moje ime. Daleko je decembar...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #555 : 17.11.2014. 01:02:00 »
Nije odlično, ali je vrlo dobro finale.

Bilo je dosta emotivnih trenutaka kako to i inače bude i finalima DW-a, ali me nije nikad bilo briga za danija. Sad se čeka specijal

Za sezonu mogu reći da je bila jedna od boljih modernih DW sezona. Capaldi izvrstan, najbolji moderni Doktor jer ionako nisam fan zadnja dva Doktora i njihovih ženskih srcedrapajućih fanova i mašte o savršenom doktoru kao mužu.

Zato im je Capaldi bio šamar i hvala mu na tome. Hvala!!!

Sad sam zbrojio.

Jedna loša epizoda.
Četiri dobre epizode.
Četiri vrlo dobre epizode.
Tri odlične epizode.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #556 : 17.11.2014. 14:06:48 »
ali me nije nikad bilo briga za danija.
Apsolutno. Toliko mi je bio drag da sam se slatko smejao na scenu:
Klara: - Više nikome neću reći da ga volim.
Deni: - Ni ja.
Ja: - Naravno, umrećeš  rofl
« Zadnja izmjena: 17.11.2014. 14:08:35 dejaspo »

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #557 : 18.11.2014. 13:42:13 »
Hmm... DW je do sada uvek težio da nema nedoslednosti. Ako nema Denija, kako on može imati naslednike u budućnosti??
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #558 : 18.11.2014. 19:49:54 »
Hmm... DW je do sada uvek težio da nema nedoslednosti. Ako nema Denija, kako on može imati naslednike u budućnosti??
Možda su ga već sklepali?

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #559 : 25.12.2014. 20:30:38 »
Sunce ti lebovo, kakva epizoda...  OD-LE-PI-O SAM!

Spoiler for Hiden:
Kada mi deca ovo odgledaju, neće smeti da zaspe tri dana. A ni ja ovako mator za večeras nisam siguran.

Spoiler for Hiden:
Za poslednjih 10 minuta epizode...
Spoiler for Hiden:
STIVENE MOFATE, ĐUBRE JEDNO! Sada sigurno sediš u nekoj kafančini i cerekaš se "kako sam vas zajebao!" Kakvu maštu i kakav mozak moraš da imaš da bi smislio ovako surove obrte, još me boli u grudima.

Nadam se da ću odraditi prevod za četiri-pet dana, ima puno priče...

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #560 : 26.12.2014. 08:19:20 »
Sunce ti lebovo, kakva epizoda...  OD-LE-PI-O SAM!

Spoiler for Hiden:
STIVENE MOFATE, ĐUBRE JEDNO! Sada sigurno sediš u nekoj kafančini i cerekaš se "kako sam vas zajebao!" Kakvu maštu i kakav mozak moraš da imaš da bi smislio ovako surove obrte, još me boli u grudima.
[/Spoiler]
Koje je to ĐUBRE JEDNO MATORO! Ni ja nisam mogao da verujem šta nam  je priredio! Darby, majstore, obraduj nas prevodom u narednih par dana, do NG, da mogu ponovo da uživam  clapp
Spoiler for Hiden:
Kako nam je lepo provukao onu priču sa krekerima kada je jedanaesti bio mator u prošlogodišnjem specijalu...
Tog trenutka sam se oprostio od Klare. Priznajem da nisam očekivao novi obrt situacije.
Odlilčan humor, Kapaldi genijalan što je već postao standard... Srećan Božić svima koji slave!

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #561 : 28.12.2014. 18:39:00 »
Prevod za "Last Christmas" postavljen, nadam se da će vam se svideti  :pametnjakovic

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #563 : 10.07.2015. 00:13:44 »
Sezona Deveta - 19.9.2015.

Sezona će imati 12 epizoda, Christmas Special je najavljen.
Ići će po standardnom formatu: Na BBC One-u, subotom, najvjerojatnije oko 7:30pm po UK vremenu (20:30h Zagreb-Beograd).
Moja kalkulacija, znajući da će biti 12 epizoda, je da će air-ati od 19.9. (službeno) do 5.12.2015.
« Zadnja izmjena: 10.07.2015. 00:16:58 TimeLordHR »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #564 : 10.07.2015. 00:22:47 »
Hvala, Milorde!  smileyNO1

Sviđa mi se trailer, odličan je. Capaldi je postao koliko vidim puno više suroviji, hororična atmosfera i jedva čekam da krene.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #565 : 10.07.2015. 17:25:43 »
Hvala, Milorde!  smileyNO1

Sviđa mi se trailer, odličan je. Capaldi je postao koliko vidim puno više suroviji, hororična atmosfera i jedva čekam da krene.
Slažem se, iskreno, sezona mi se samo po traileru čini bolja od svih Moffatovih sezona prije (2010-). No, knjiga se ne sudi po koricama tako da izgleda da ćemo čekati još tih točno 70 dana do S09E01: The Magician's Apprentice!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #566 : 10.07.2015. 19:16:02 »
Hvala, Milorde!  smileyNO1

Sviđa mi se trailer, odličan je. Capaldi je postao koliko vidim puno više suroviji, hororična atmosfera i jedva čekam da krene.
Slažem se, iskreno, sezona mi se samo po traileru čini bolja od svih Moffatovih sezona prije (2010-). No, knjiga se ne sudi po koricama tako da izgleda da ćemo čekati još tih točno 70 dana do S09E01: The Magician's Apprentice!
+1 Jedva čekam.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #567 : 11.07.2015. 22:57:19 »
Jedva čekam takođe.  clapp

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #568 : 14.08.2015. 05:07:12 »
Novi trailer  :)


Offline vlajkosm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #569 : 15.08.2015. 17:29:21 »
Jel može neka smernica ili savet(može i na pp) jel vredi ovo gledati? Ja sam odgledao prve dve epizode, ali pre par godina i stao, delovalo mi nekako neozbiljno uradjeno...

Da li je priča ok, ipak je to brdo sezona, treba vremena uz redovne serije koje gledam  :)

Tags: