Autor Tema: Vikings (2013)  (Posjeta: 128038 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #270 : 26.03.2015. 19:46:06 »
Serija je obnovljena za četvrtu sezonu.

TO!!!  clapp clapp
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #271 : 26.03.2015. 19:48:55 »

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #272 : 26.03.2015. 20:09:09 »
bilo je ocekivano da ce je produljiti ... Serija je vrhuska

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #273 : 26.03.2015. 21:54:10 »
Naravno, ocekivano smileyNO1

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #274 : 27.03.2015. 15:56:49 »
Postavljena šesta epizoda za:

Vikings - S03E06 - HDTV.x264-KILLERS[ettv] / HDTV.x264-KILLERS / 720p.HDTV.x264-KILLERS / 720p.HDTV.AAC.x264-PSYPHER / 720p.HDTV.HEVC.x265-RMTeam / 480p.HDTV.x264-mSD / 480p.HDTV.x264-MMKV / HDTV.XviD-AFG / HDTV.XviD-FUM[ettv] (oba pisma)

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #275 : 27.03.2015. 16:06:51 »
Pogledana peta  :)

Pametan pas Floki iako ide na živce Ragnaru  ;D

Spoiler for Hiden:
Jedino mi malo smetao dvoboj između Rolla i Bjorna. Već je treća sezona pa sam se nekako ponadao da je to - to za Rolla jer je on bio veliki vođa i neustrašivi ratnik. Ovdje ga svako malo spuštaju na zemlju iako ima neki nagovještaj da će ubrzo postati to što je bio u stvarnosti jer mu je vidovnjak rekao što će biti uskoro.

I da, kralj Egbert zasjao. Volim njegov lik iako je antipatičan, iako navijam za Ragnara, ali želim da im Egnert zada dosta muka.

Spoiler for Hiden:
kralj Egnert ce vjerovatno ubiti Ragnara na kraju.. namazan je englez

Offline zaboravko

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • Pametni uče i od budala, budale ni od pametnih.
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #276 : 27.03.2015. 21:07:46 »
Postavljen HR prijevod za:
Vikings.S03E06.HDTV.x264-KILLERS
Vikings.S03E06.HDTV.XviD-AFG
Vikings.S03E06.HDTV.XviD-FUM
Vikings.S03E06.480p.HDTV.x264-mSD
Vikings.S03E06.480p.HDTV.x264-MMKV
Vikings.S03E06.720p.HDTV.HEVC.x265-RMTeam
Vikings.S03E06.720p.HDTV.x265.HEVC-MMKV
Vikings.S03E06.720p.HDTV.x264-KILLERS

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #277 : 28.03.2015. 00:49:29 »
I WEB-DL,hvala  clapp clapp clapp!!!!

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #278 : 28.03.2015. 14:25:11 »
Dobra i čudna epizoda! bas onako viking style!!

Spoiler for Hiden:
toliko o Athelstan-u
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #279 : 28.03.2015. 14:30:11 »
Odlicna epizoda.  :D

Spoiler for Hiden:
Meni je Athelstan bio malo dosadan lik, tako da mi ovo bas odgovara. Ocekujem mnogo opasnijeg Ragnara u nastavku.

Hvala za prevod.  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 29.03.2015. 14:03:15 Thomas Shelby »

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #280 : 28.03.2015. 16:00:25 »
Slazem se, odlicna epizoda.
Spoiler for Hiden:
Floki sada moze da bude miran, koliko je mrzeo Athelstanai njegovu religiju, a sad ga je i licno on ubio ;D

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #281 : 28.03.2015. 23:03:39 »
Dobra epizoda.
Spoiler for Hiden:
Drago mi je da je Loki ušao u Kattegat potpuno neopažen. Takvi detalji mi mnogo znače, a obično ih snimaju drugačije.
Sa druge strane, nervira me Ragnar. Veza izmedju njega i sveštenika nije bila toliko blisko prikazana da on odjednom toliko pati zbog njegove smrti. Čak i poštuje njegove običaje, što je besmisleno za Vikinga. Opsednutost za drugim delovima Evrope razumem, ali povezanost sa Athelstanom ne.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #282 : 30.03.2015. 00:57:18 »
Alfred the Great  ti_si_Bog

Odlično su to povezali. Jedan od najvećih kraljeva u povijesti. A Egbert mi polako, ali sigurno postaje najbolji lik u seriji. Baš ono, manipulatorska ljiga, toliko antipatičan, ali izvrsno napisan od strane scenarista. Egbertom do kraja.

Offline ivicav

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #283 : 30.03.2015. 15:48:55 »
Dobra epizoda.
Spoiler for Hiden:
Drago mi je da je Loki ušao u Kattegat potpuno neopažen. Takvi detalji mi mnogo znače, a obično ih snimaju drugačije.
Sa druge strane, nervira me Ragnar. Veza izmedju njega i sveštenika nije bila toliko blisko prikazana da on odjednom toliko pati zbog njegove smrti. Čak i poštuje njegove običaje, što je besmisleno za Vikinga. Opsednutost za drugim delovima Evrope razumem, ali povezanost sa Athelstanom ne.

Spoiler for Hiden:
Meni se uopšte nije dopao ovakav razvoj. Iskreno sam se iznenadio kad sam video da su ga ubili. Zapravo je Atelstan bio taj koji je podstakao Ragnara da razmišlja o toj Evropi na taj način. Mislim i da je njihov odnos prerastao u neko veliko prijateljstvo vremenom pa stoga i takva povezanost između njih dvojice. Ne zaboravite da je Ragnara izdao i sopstveni brat tako da on u stvari i nema previse prijatelja tamo. Time je i Atelstan bio i jos vredniji...

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #284 : 30.03.2015. 17:12:28 »
Ocekivan razvoj situacije, a serija mi je super jer je drugacija od ostalih

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #285 : 03.04.2015. 19:05:46 »
Postavljena sedma epizoda za:

Vikings - S03E07 - HDTV.x264-KILLERS[ettv] / HDTV.x264-KILLERS / 720p.HDTV.x264-KILLERS / 720p.HDTV.AAC.x264-PSYPHER / 720p.HDTV.HEVC.x265-RMTeam / 480p.HDTV.x264-mSD / 480p.HDTV.x264-MMKV / HDTV.XviD-AFG / HDTV.XviD-FUM[ettv] (oba pisma)  :)

Offline zaboravko

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • Pametni uče i od budala, budale ni od pametnih.
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #286 : 03.04.2015. 20:24:10 »
Postavljen HR prijevod za:
Vikings.S03E07.HDTV.x264-KILLERS
Vikings.S03E07.HDTV.XviD-AFG
Vikings.S03E07.HDTV.XviD-FUM
Vikings.S03E07.480p.HDTV.x264-mSD
Vikings.S03E07.480p.HDTV.x264-MMKV
Vikings.S03E07.720p.HDTV.HEVC.x265-RMTeam
Vikings.S03E07.720p.HDTV.x265.HEVC-MMKV
Vikings.S03E07.720p.HDTV.x264-KILLERS

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #287 : 04.04.2015. 01:26:52 »
odlična sedma epizoda, koja me ponukala da malo istražim po netu povjesne činjenice...
Spoiler for Hiden:
uglavnom... postoje dva napada na Priz 845 i 885-86. ovaj zadnji je koji mi pratimo u seriji. No ovaj prvi je opisan kao napad na Merciu, koji smo mi pratili u seriji. vojska je bila podjeljena na dvije obale Siene, vikinzi su satrli jednu stranu i zarobili oko 100 muškaraca i objesili ih u čast Odinu, na što su izazvali strah kod vojnika s druge strane obale... Bilo ako bilo, serija je super i Ragnar je mudrac samo takav. ne moraš ići na fakultete i seminare da naučiš biti mudar. tako je moja baka govorila ;)

Offline Lihto

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #288 : 06.04.2015. 00:36:01 »
Hoće netko napravit sync za web dl Sezona 3. 1-3 epizode? Da znam dal da čekam sa gledanjem :) hvala na prijevodima :) drinks

Offline millwall

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #289 : 06.04.2015. 01:31:07 »
odlična sedma epizoda, koja me ponukala da malo istražim po netu povjesne činjenice...
Spoiler for Hiden:
uglavnom... postoje dva napada na Priz 845 i 885-86. ovaj zadnji je koji mi pratimo u seriji. No ovaj prvi je opisan kao napad na Merciu, koji smo mi pratili u seriji. vojska je bila podjeljena na dvije obale Siene, vikinzi su satrli jednu stranu i zarobili oko 100 muškaraca i objesili ih u čast Odinu, na što su izazvali strah kod vojnika s druge strane obale... Bilo ako bilo, serija je super i Ragnar je mudrac samo takav. ne moraš ići na fakultete i seminare da naučiš biti mudar. tako je moja baka govorila ;)


Odlična epizoda.

Spoiler for Hiden:
Ovdje je ipak prikazan prvi napad na Pariz iz 845. jer Ragnar ako je i postojao nije dočekao živ 885. godinu. Kralj Northumbrie Aelle koji je ubio Ragnara prema sagama, umro je 867.
« Zadnja izmjena: 06.04.2015. 01:32:48 millwall »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #290 : 06.04.2015. 01:44:07 »
Serija je ionako povijesno netočna i točna u isto vrijeme. Znači, scenaristi su uzeli povijesno točne događaje i smjestili ih u jedno vrijeme. Tako i sa likovima te ih smjestili u to vrijeme. Stvorili su svoju vlastitu povijest što vidimo uopće nije loše.

Meni je u ovoj zadnjoj bio najbolji
Spoiler for Hiden:
odnos između Ragnara i Flokia. Uvjeren sam da Ragnar zna kako je on ubio Athelstana i da mu je namjerno dopusti oda izgradi tornjeve, iskoristio ga i kasnije ima neke planove za Flokia. To mi je najzanimljivije trenutno. Floki sav sretan, a ovaj mu nešto sprema.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #291 : 06.04.2015. 01:59:29 »
Spoiler for Hiden:
odnos između Ragnara i Flokia. Uvjeren sam da Ragnar zna kako je on ubio Athelstana i da mu je namjerno dopusti oda izgradi tornjeve, iskoristio ga i kasnije ima neke planove za Flokia. To mi je najzanimljivije trenutno. Floki sav sretan, a ovaj mu nešto sprema.


Spoiler for Hiden:
Da to sam odma skuzio...bas se Ragnaru na faci vidilo da zna da ga je Floki ubio i da mu nesto sprema..i jos ona scena u pocetku ep kad se gledaju u oci onako Ragnar i Floki uff..
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #292 : 06.04.2015. 02:53:26 »
Da, kao što je sablja gore napisao. Ragnar je mudrac samo takav. Kad te pogleda s onim pogledom, ubije te  rofl rofl

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #293 : 06.04.2015. 18:32:41 »
Meni je u ovoj zadnjoj bio najbolji
Spoiler for Hiden:
odnos između Ragnara i Flokia. Uvjeren sam da Ragnar zna kako je on ubio Athelstana i da mu je namjerno dopusti oda izgradi tornjeve, iskoristio ga i kasnije ima neke planove za Flokia. To mi je najzanimljivije trenutno. Floki sav sretan, a ovaj mu nešto sprema.

Ovo. Slazem se u potpunosti. I kralj Ecbert jos uvek dominira sa njegovim zavrzlamama. Love to hate him lik ;D

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #294 : 06.04.2015. 20:52:56 »
Meni je u ovoj zadnjoj bio najbolji
Spoiler for Hiden:
odnos između Ragnara i Flokia. Uvjeren sam da Ragnar zna kako je on ubio Athelstana i da mu je namjerno dopusti oda izgradi tornjeve, iskoristio ga i kasnije ima neke planove za Flokia. To mi je najzanimljivije trenutno. Floki sav sretan, a ovaj mu nešto sprema.

Ovo. Slazem se u potpunosti. I kralj Ecbert jos uvek dominira sa njegovim zavrzlamama. Love to hate him lik ;D

Oooooodlična  :naklon: :naklon:

Spoiler for Hiden:
Definitivno mu sprema, pa vidi se na Flokiju koliko je srećan što je ''koknuo'' sveštenika. A opet, Ragnar ga pustio da se poraduje pre nego što ga  njam-njam , biće vatreno do kraja

Uzgred, RTS1 ove nedelje kreće sa drugom sezonom (što mene iznenađuje s obzirom da je premijera bila prošle ali super :) )

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #295 : 06.04.2015. 23:13:24 »
Juče sam pogledao sedmu i mislim da je ovo najlošija epizoda u sezoni. Ne mogu sada da se setim, ali verovatno i najlošija epizoda od početka emitovanja.
Spoiler for Hiden:
Ne svidja mi se ovo sa Ragnarom uopšte, pravac u kojem idu. Čak me ne bi čudilo da odluče da ga ubiju u finalu sezone. Naravno, bila bi ludost sa obzirom kakvu bazu fanova privlači, ali opet, previše eksperimentišu sa njim. Tačno se vidi da sprema neprijatno iznenadjenje za Lokija. To bi bilo u redu da je njegov lik povezen sa Athelstanom u tolikoj meri, ali ono što sam ja gledao Ragnar je povezaniji sa Lokijem. Loki ga je izlečio nakon ranjavanja, pomogao mu da postane grof, pratio ga u svim bitkama i milion puta mu gradio brodove. I naročito u prvoj sezoni, njihova veza je bila prilično jaka.
Sa druge strane, nema dokaz da je Loki ubio Athelstana jer je samo ubistvo izvedeno savršeno. Mogao je da ga ubije bilo ko, tako su scenaristi prikazali Athelstanov lik u poslednjoj epizodi kada ga čitava dvorana gleda neprijateljski. Zatpo smatram, da bi izveli ovakav poduhvat sa Ragnarom i Lokijem, morali su da izgrade bolju priču u tom trouglu.
Udaljavaju se od vikinške tradicije i kulture. Nervira me štu su zanimljivije priče sa likovima koji nisu vikinzi dok se u njihovom plemenu dešavaju dosadne stvari.
Pogledajte napad na Pariz. Nije to selo u Engleskoj, već ogroman grad zaštićen bedemom. Kad prikazuju dolazak vikinških brodova ispred tvrdjava, deluje dobro sa nekih 10+ ladja. ALi kada gledamo ljude i vikinšku masovnost, izgleda jako tanko. Ne može Pariz time da se napadne. Nadam se da znaju šta rade i da se neće pogubiti.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #296 : 06.04.2015. 23:20:58 »
Serija je po meni odlično prikazala odnos između Ragnara i Athelstana, na jedan uvjerljiv način su nam dali do znanja i samo dodatno produbili okvir te priče. Stvar je u tome da je Ragnar bio fasciniran prvo sa Lokiem, a kad je bolje upoznao Athelstana, postao je fasciniran s njim bacajući Lokia u drugi plan. Loki je to osjetio, osjetili smo i mi gledatelji, a scenaristi su bili dovoljno pametni i prikazali cijeli taj troku koji se događao između njih. Zato sad glavna priča postaje Ragnar i Loki.

Vikinška tradicija i kultura? Nemojmo se zavaravati, serija je prikaz svega i svačega, samo ne vikinške tradicije i kulture. Ima tu nekih stvari što se tiče ratovanja i plovidbi, ali serija idealizira taj narod što je i razumljivo jer nitko ne bi volio vidjeti ubijanje novorođene djece što su i radili. To je recimo bila njihova kultura. Žrtvovanje male djece i grupna silovanja. Svakako odlični ratnici i graditelji, ali postoji razlog zašto ne prikazuju ono što su zaista bili. I to je po meni ok, ovako smo dobili jako dobar mix svega i svačega, a mix je nekad bolji od surove stvarnosti.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #297 : 06.04.2015. 23:37:08 »
Ne očekujem da nam prikažu vikinšku tradiciju u doslovnom istorijskom smislu. To je nemoguće.
Ali ako pogledaš, prva sezona predstavlja borbu za vikinški presto. Onda smo imali prilično dobar osvrt na njihovu religiju, žrtvovanja njihovim Bogovima i prilično realne tehnike ratovanja.
U drugoj sezoni preovladava sukob dva brata, mržnju i ljubav, sukob vikinških plemena, i Ragnarova predanost svojoj kulturi.
U trećoj sezoni, previše prostora daju svima koji nisu vikinzi. Ne svidja mi se, ali se nadam da će se u poslednjih par epizoda to promeniti.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #298 : 06.04.2015. 23:45:14 »
Ovo što si napisao za drugu sezonu, to mi je bilo super, ali isto tako mi je drago što su se odmakli od nekih stvari u ovoj sezoni i pokazali da mogu biti raznovrsni. Pogledaj recimo slične serije, i vidjet ćeš da je u njima glavni fokus šok parada kako ja zovem. To znači da se te serije temelje samo na nekakvim šokantnim preokretima ili fokus su im samo seks scene bez sadržaja. U ovoj seriji imaju raznovrsni sadržaj i to iskorištavaju. Kod mene osobno to trenutno pali  :)

Zaboravih napisati kako sam doživio Rangarove fascinacije sa Lokiem i Athelstanom.

Zašto je Ragnar bio fasciniran sa Lokiem?Zato što je Loki najbolje znao priče o Bogovima, a to i danas fascinira ljude, a kamoli tada. Primijetit ćeš sa svi veliki vođe su imali sličnu osobu kao što je Loki. Znači onaj koji priča te priče oko vatre  ;D i tako se širi dalje. Plus zna graditi brodove i ostala čudesa. Prilično fascinantno i potrebno.

Zašto je Ragnar bio fascinira sa Athelstanom? Zato što je kao Loki znao isto priče o Bogovima, ali za razliku od Lokia, Athelstan je znao puno više priča o različitim kulturama. Nije znao graditi brodove, ali znao je o ostalim narodima što je Ragnaru posebno bilo zanimljivo jer je to za njega bilo nešto novo, a i puno važnije za daljne borbe da zna što više o svojim neprijateljima. U tom trenutku se Ragnar puno više vezao za Athelstana.

Zato je Loki polako počeo luditi. Tako sam ja nekako sve to doživio.
« Zadnja izmjena: 06.04.2015. 23:46:57 Mulder »

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Vikings (2013)
« Odgovor #299 : 06.04.2015. 23:55:56 »
Slažem se sa fascinacijama ali nisu dovoljno dobro prikazane, po meni. Ono što sam ja video je Ragnarova zaslepljenost Athelstanom.
Athelstanu je stalo do Ragnara ali ne u tolikoj meri koliko je Ragnaru stalo do njega. Ipak je njega Ragnar oteo i na neki način primorao da promeni svoja uverenja i veru. Ali čak i nakon toga Athelstan se na primer dvoumi da li da se vrati u Kattegat ili ostane u engleskoj. Ima odredjenu povezanost i sa kraljem Ecbertom. Dobar lik koji se duboko u sebi boji severnjaka i Ragnara, pa tako i neke odluke donosi iz straha. Taj strah je nestao tek u poslednjoj epizodi kada je ponovo osetio Hrista i pomirio se sa sudbinom.