Autor Tema: Under the Dome  (Posjeta: 80223 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #90 : 03.07.2013. 20:18:53 »
Još bolje da nije. Onda bi to bilo čisto pretjerivanje, a takve su im većina serija. Ne znaju isrpičati priču pa samo daju ono što privlači napaljenu klinčadiju. CBS je puno više odmjereniji.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #91 : 03.07.2013. 23:02:34 »
Još bolje da nije. Onda bi to bilo čisto pretjerivanje, a takve su im većina serija. Ne znaju isrpičati priču pa samo daju ono što privlači napaljenu klinčadiju. CBS je puno više odmjereniji.
Ti sad oces da kazes da su serije sa (CBS, NBC, ABC i Fox) bolje od kablovskih (HBO, AMC, FX, Showtime) jer oni po tebi preteruju sa nasiljem i seksom.
Ova serija je jednostavno cisti prosek, sigurno neces dobiti neku sokantnu scene o kojoj ce se pricati, nijedan lik u seriji nije specijalno zanimljiv, a glumci su blago receno ocajni.Makar na kablovskim serijama uvek odrade dobar kasting za glavne glumce.
« Zadnja izmjena: 03.07.2013. 23:04:32 Master_Chief »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #92 : 03.07.2013. 23:17:51 »
Ti sad oces da kazes da su serije sa (CBS, NBC, ABC i Fox) bolje od kablovskih (HBO, AMC, FX, Showtime) jer oni po tebi preteruju sa nasiljem i seksom.
sigurno neces dobiti neku sokantnu scene o kojoj ce se pricati.

CBS, NBC, ABC, FOX sprečavaju državni zakoni od emitovanja serija kakve kablovska emituje. Tako da je ovakva serija sa ovakvim prikazima i više nego dobra za nacionalnu i svima dostupnu mrežu.

A autor knjige je aminovao seriju takva kakva jeste.  :)
« Zadnja izmjena: 03.07.2013. 23:19:44 Goran88 »

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #93 : 03.07.2013. 23:33:56 »
Ti sad oces da kazes da su serije sa (CBS, NBC, ABC i Fox) bolje od kablovskih (HBO, AMC, FX, Showtime) jer oni po tebi preteruju sa nasiljem i seksom.
sigurno neces dobiti neku sokantnu scene o kojoj ce se pricati.

CBS, NBC, ABC, FOX sprečavaju državni zakoni od emitovanja serija kakve kablovska emituje. Tako da je ovakva serija sa ovakvim prikazima i više nego dobra za nacionalnu i svima dostupnu mrežu.

A autor knjige je aminovao seriju takva kakva jeste.  :)
CBS je pre jedno pet godina prikazao jednu malu seriju koja se zvala Jericho i koliko se secam prikazali su svasta u njoj.
Ovo je lako moglo da bude u tom ranku, ali ovako ce se serija posle finala odmah zaboraviti.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #94 : 03.07.2013. 23:39:33 »
Još bolje da nije. Onda bi to bilo čisto pretjerivanje, a takve su im većina serija. Ne znaju isrpičati priču pa samo daju ono što privlači napaljenu klinčadiju. CBS je puno više odmjereniji.
Ti sad oces da kazes da su serije sa (CBS, NBC, ABC i Fox) bolje od kablovskih (HBO, AMC, FX, Showtime) jer oni po tebi preteruju sa nasiljem i seksom.
Ova serija je jednostavno cisti prosek, sigurno neces dobiti neku sokantnu scene o kojoj ce se pricati, nijedan lik u seriji nije specijalno zanimljiv, a glumci su blago receno ocajni.Makar na kablovskim serijama uvek odrade dobar kasting za glavne glumce.
Velika trojka (CBS, ABC i NBC) sveukupno gledajući imaju najbolje serije. Iskaži malo poštovanja ili si jedan od onih koji gleda samo nove serije. HBO je tek 90-ih procvao i gledano kroz zadnjih 20-ak godina, da, najbolji su. Trenutno AMC preuzima primat. No, gledajući kroz povijest, HBO i ostale kablovske televizije ne mogu u istu rečenicu sa Velikom trojkom. Ne shvaćam kako neki gledaju tako ograničeno. Jel pratiš malo zbivanja iz prošlosti i koji utjecaj imaju na televiziju.

I naravno da pretjeruju sa seksom i nasiljem. HBO oduvijek. Toliko pretjeruju su toliko otišli preduboko u tome i sad se ne mogu maknuti od toga. Ako pogledaš najbolje HBO serije (Sopranosi i Žica), vidjet ćeš da su im nasilje i seks bili samo okvir onoga što se dešava u seriji. To nije pretjerivanje, ali ostatak današnjih HBO serija jednostavno ne znaju stati. Tako privlače publiku. Ne treba na to gledati u čudu. Pa nije to ništa novo.

Zato bi kablovske televizije masakrirale knjigu, gore od CBS-a jer iako je King horor pisac (90% su mu horor knjige), seks i krv mu nije primaran cilj. On je najbolji u psihološkim hororima i to primjenjuje na svoje likove, čak i na čudovišta u knjizi. Ima brutalnih scena, ali nije to glavno niti se njegove knjige pamte po tome.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #95 : 03.07.2013. 23:49:21 »
Pa da su ove kablovske televizije i tada postojale bile bi sigurno bolje.
Ali sustina je ustvari koga briga za proslost probudi se ovo ti je 2013 godina nismo vise pod komunizmom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #96 : 03.07.2013. 23:55:20 »
Pa da su ove kablovske televizije i tada postojale bile bi sigurno bolje.

ŠBBKBB teorija (što bi bilo kad bi bilo).

Ali sustina je ustvari koga briga za proslost probudi se ovo ti je 2013 godina nismo vise pod komunizmom.
Ja da se probudim? Stari, ad hominem argumente koristi na nekom drugom. Kakva prošlost, govorimo o serijama. Isto kao da govorimo o starim filmovima. Nismo probuđeni jer pratimo stare serije/filmove. Pa zaključci su ti vrh  ti_si_Bog

Jeeee, komunizam. Ustvari, CBS i komunizam imaju dosta zajedničkog. Pogotovo u 50-im godinama kad je počeo lov na komuniste po tv kućama. Komunizam, Socijalizam, Kapitalizam. Isto Sranje, drugo pakovanje.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #97 : 04.07.2013. 00:07:23 »
Kralju nisi me shvatio komunizam mi je u toj recenici kao metafora da je tada televizija bila konzervativna, a danas ako nisi fanatik za seks i nasilje realno ne mozes da uzivas u seriji.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #98 : 04.07.2013. 00:24:13 »
Mislim da nitko ništa nema protiv nasilja i seksa, pogotovo u realnim serijama. Ili u kontektsu realnosti. Ali vjerujem da i sam znaš koliko kablovske kuće znaju nekad pretjerati i to stvarno ne treba nikome biti čudno jer se tako privlači dosta publike i onda zaboravljaju samu priču i karakterizaciju likova. Žica i Sopranosi su najbolje prikazali nasilje i stvarno su lijepo dozirali dok danas uglavnom pretjeruju i jednostavno ljudi ogluše na to. Ali AMC ne recimo. Mislim da oni seks i nasilje sasvim dovoljno koriste. The Walking Dead i Breaking Bad kao najbolji primjeri.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #99 : 04.07.2013. 00:41:57 »
Za pet godina ce i ove glavne televizije morati nesto drasticno da promeni jer ne mogu serije da idu po 10-15 sezona.Jer ako serija prezivi prvu sezonu a to je 10% od ukupno novih serija onda ides sa sezonama do besvesti i na kraju ako bas padne gledanosti ostave je nezavrsenu.
Evo britanci su se odlicno prilagodili ne preteruju ni sa cim, a to je zato sto imaju dobru skolu glumaca i pisaca scenarija dok na ovim glavnim americkim televizijama im nekad osecaj da kupe glumce sa pijace samo da dobro izgledaju, a gluma im nije bitna.
« Zadnja izmjena: 04.07.2013. 00:47:12 Master_Chief »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #100 : 04.07.2013. 00:59:49 »
Tako ti je sad svugdje. Pa i HBO je poznat po tome da uzimaju manekenčiće poput serije True Blood. CW je najočitiji primjer. To je uvjerljivo najlošija kućica. Prije toga nije bilo, ni na kablovskim, ni na ovim glavnim. I tu ne mislim samo na glumce već i na sve ostalo. Tako je i sa nasiljem jer nitko ništa nema protiv toga da neka glumica ili glumac izgledaju lijepo, a dobro glume. Problem je u tome što neke serije baš najmjerno izaberu nekoga i onda te glumce toliko našminkaju, a zbilja je nepotrebno to raditi.

Većina im serija nisu po 10-15 sezona. No, i one koje jesu, poput MASH-a ili Cheers-a su izvrsne. Ima svakako gluposti, ali u prosjeku su im serije između 5-7 sezona.

Imaju i britanci serija koje imaju jako puno sezona, ali njihove sezone nemaju toliko epizoda. Nekad je to loše, a nekad dobro. Nisu oni nikakva svetinja naspram američkim serijama kako se zna nekad prikazati.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #101 : 04.07.2013. 01:21:11 »
Svaka tebi cast kako mozes da skaces od jednog do drugog tipa serija i da ih sagledavas takve kakve jesu, ja gledam samo kablovske serije.
Prvu seriju koju sam bas pratio bila je OZ i izgleda da od tada nikako ne mogu da gledam serije sa slabom pricom i bez nasilja.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #102 : 04.07.2013. 01:34:33 »
Svaka tebi cast kako mozes da skaces od jednog do drugog tipa serija i da ih sagledavas takve kakve jesu, ja gledam samo kablovske serije.
Prvu seriju koju sam bas pratio bila je OZ i izgleda da od tada nikako ne mogu da gledam serije sa slabom pricom i bez nasilja.
Čekaj, s ovim misliš da ove serije iz glavnih kuća imaju slabu priču/scenarij? Pa The Twilight Zone je serija koja vjerojatno ima najbolje napisani scenarij. MASH i njihov satirični humor. I Love Lucy, Northern Exposure, Twin Peaks. To su sve serije sa genijalnom pričom, a sve dolaze sa CBS-a to jest ABC-a. Mislim, svaka tv kuća ima loše serije. Neke više, neke manje. Isto je i s onim kvalitetnim serijama, ali ne kužim ovo za kablovske i da samo oni imaju dobru priču, a ove glavne kuće ko jebe. Kakav je to sad mit. Naravno, ispravit ćeš me ako nisi na to mislio s tom podebljanom rečenicom jer si rekao da gledaš samo kablovske.  :)

Treba dat priliku, ali ono glavno je da baš svaka tv kuća ima dobre i loše serije. A nasilje je samo potrebno u onim serijama kojima radnja to zahtjeva, a takvih je malo. Većina imaju čisto pretjerivanje i zato zaboravljaju priču.
« Zadnja izmjena: 04.07.2013. 01:38:00 Mulder »

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #103 : 04.07.2013. 02:07:58 »
Od tih gore serija samo sam gledao Twin Peaks i to bas davno i to je najstarija serija koju sam gledao pre toga nista.
Zato tebi svaka cast jer ja sebe ne bi mogao sad naterati da gledam seriju tipa Twilight Zone ma koliko ta serija bila dobra ne bih se mogao udubiti u pricu jer sam ceo zivot gledam ove novije serije.
« Zadnja izmjena: 04.07.2013. 02:09:42 Master_Chief »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #104 : 04.07.2013. 02:22:09 »
Shvaćam ako ne možeš gledati TTZ. Samo šteta, vidio bi toliko inovacije i originalnosti, a i u prvih par sezona epizode su ti po 25 minuta. Svaka sa nepredvidim preokretom i kritikom na tadašnje društvo  :)

Zbog svega toga, to mi je serija koja ima najbolji scenarij od svih serija. E da, Seinfeld je isto iz Velike trojke, NBC, a upravo je NBC opet procvao u prošlom desetljeću što se tiće komedija. No, dosta o toj temi, odmakli smo se  ;D

Inače, one najbolje novije serije su čista remek djela i stvarno ih ima puno. Zbog toga prošlo desetljeće smatram među top 3 najjača desetljeća što se tiće serija. 90-e su naravno prve. Za filmove to baš i ne mogu reći  ;D

Promo za treću epizodu.


Offline trut

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Under the Dome
« Odgovor #105 : 04.07.2013. 04:34:14 »
Nisam uspeo da nađem nigde knjigu ako može link na PM (srpski ili hrvatski jezik nebitno) tnx.
Vezano za seriju po meni mlak početak ali još je rano.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Under the Dome
« Odgovor #106 : 04.07.2013. 07:16:59 »
od velikih hvalospjeva do velikih kritika ove serije. morat ću pogledati za osvrt

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #107 : 04.07.2013. 08:10:48 »
Nastavnu na vašu prethodnu raspravu, ja bih i dalje volio da Barbie nategne crvenokosu... i da joj ispadnu sise... i da ju podere kao staru krpu... hehehe.  :-[

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #108 : 04.07.2013. 12:46:04 »
Da li što sam gledala drugu nakon 8 sati branja malina, meni i nije bila nešto naročito zanimljiva (bolji je pilot). U svakom slučaju prati se dalje.  ;D
Hvala Drazenu na prevodu!  drinks

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #109 : 05.07.2013. 01:38:57 »
Pogledao 2. Serija je blago receno katastrofa .

Offline Lovac

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 72
Odg: Under the Dome
« Odgovor #110 : 05.07.2013. 17:02:56 »
Najsmješnija scena je kad gase kuću u drugoj epizodi! Lafo da se nebi zapalio cijeli grad a nigdje kuće okolo nje! Ha ha ha katastrofa od serije !

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #111 : 05.07.2013. 22:29:59 »
Dosta slabija od prve,ali nastavlja se naravno
I want to belive

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #112 : 09.07.2013. 13:15:27 »
Postavljen prijevod za:
Under the Dome - 01x03 - Manhunt.HDTV.XviD-AFG_HDTV.x264-LOL_720p.HDTV.X264-DIMENSION

Offline mica357

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #113 : 09.07.2013. 13:44:01 »
Hvala Drazene za prevod  drinks

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #114 : 09.07.2013. 22:50:56 »
Pogledao treću, ovo je sve slabije i slabije... Pitanje je hoću li izdržati do kraja.
Jedino je dobra referenca na kupolu i Simpsons movie.
« Zadnja izmjena: 09.07.2013. 22:57:51 AryMan »

Offline aleksa71

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #115 : 10.07.2013. 10:42:28 »
Konačno je Banshee dobio "dostojnog" takmaca  :naklon:
If you want to fuck the sky, learn your dick to fly!

Offline trut

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Under the Dome
« Odgovor #116 : 11.07.2013. 05:29:29 »
Znate kad u serijama naleti epizoda u kojoj se ne dogodi ništa i koja bi bilo bolje da nije ni snimljena e to je ova treća.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #117 : 11.07.2013. 08:49:52 »
Loša epizoda, nisam zadovoljan.
Spoiler for Hiden:
Nije mi jasno kako u skoro svakoj sceni na otvorenom vjetar im mrsi kose?! Odakle vjetar pod kupolom?! A onaj bijeg iz zatvora, pa potraga, pa ubistvo...  :facepalm Pa lik koji glumi nadrogiranog svećenika  :facepalm  Ima toga još, ali mi se ne da...

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #118 : 11.07.2013. 13:29:26 »
Loša epizoda, nisam zadovoljan.
Spoiler for Hiden:
Nije mi jasno kako u skoro svakoj sceni na otvorenom vjetar im mrsi kose?! Odakle vjetar pod kupolom?! A onaj bijeg iz zatvora, pa potraga, pa ubistvo...  :facepalm Pa lik koji glumi nadrogiranog svećenika  :facepalm  Ima toga još, ali mi se ne da...
Spoiler for Hiden:
Nisam ispratio drugu i treću epizodu, jer sam pri kraju sa čitanjem knjige, ali što se vetra tiče, u knjizi je opisano da određena količina vazduha prolazi, tako da dašak vetra, verovatno mora da postoji...

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #119 : 12.07.2013. 10:28:44 »
Slabo,ali opet se moglo gledati .
Nastavlja se gledat naravno .
I want to belive