Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530873 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3030 : 20.01.2013. 01:29:24 »
Hvala, Stefy. drinks I ostali, nema na čemu. :nnc:

Spoiler for Hiden:
I ja sam se nadao da će prikazati Oslo a i neke događaje nakon poništavanja vremenske ose i povratka u 2015.

Takođe smatram je dobro što su žrtvovali Voltera, makar i tako kako jesu, jer, kao što je neko primetio, kraj bi u suprotnom bio odveć sladunjav i to bi im obožavaoci sigurno zamerili.

Što se mene tiče, mislim da smo dobili i previše odgovora. Više bih voleo da su neke stvari ostale nedorečene, pa da se o njima povedu zanimljive rasprave. Nakon 11. epizode bilo je jasno kako će se završiti serija. Zapravo, slutili smo šta se u petoj sezoni sprema već posle 19. epizode četvrte sezone ili, hajde, kraja četvrte sezone. Ipak, nisam razočaran svršetkom; uvek je teško privesti neku seriju smisleno kraju tako da većina gledalaca bude zadovoljna.

Primetio sam i neke nelogičnosti u petoj sezoni, ali mi zasad ova pada na pamet: mislim da nema nekog posebnog razloga što je Majkl istupio iz voza i odšetao u zagrljaj posmatračima, nego smatram da scenaristi nisu znali kako da uvedu paralelni svemir u igru. Takođe mi nije jasno zašto u njemu nije izvršena najezda i zašto na drugu stranu nisu poslati posmatrači. Hajde neka to budu neke nedorečene i nerazjašnjene stvari.

Definitivno jedna od mojih omiljenih serija, baš mi je žao što se završila. Pisaću i narednih dana, moraju se malo slegnuti utisci. :)
« Zadnja izmjena: 20.01.2013. 01:49:53 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #3031 : 20.01.2013. 01:49:33 »
Hvala, Stefy. drinks I ostali, nema na čemu. :nnc:

Spoiler for Hiden:
I ja sam se nadao da će prikazati Oslo a i neke događaje nakon poništavanja vremenske ose i povratka u 2015.

Takođe smatram je dobro što su žrtvovali Voltera, makar i tako kako jesu, jer, kao što je neko primetio, kraj bi u suprotnom bio odveć sladunjav i to bi im obožavaoci sigurno zamerili.

Što se mene tiče, mislim da smo dobili i previše odgovora. Više bih voleo da su neke stvari ostale nedorečene, pa da se o njima povedu zanimljive rasprave. Nakon 11. epizode bilo je jasno kako će se završiti serija. Zapravo, slutili smo šta se u petoj sezoni sprema već posle 19. epizode četvrte sezone ili, hajde, kraja četvrte sezone. Ipak, nisam razočaran svršetkom; uvek je teško privesti neku seriju smisleno kraju, tako da većina gledalaca bude zadovoljna.

Primetio sam i neke nelogičnosti u petoj sezoni, ali mi zasad ova pada na pamet: mislim da nema nekog posebnog razloga što je Majkl istupio iz voza i odšetao u zagrljaj posmatračima, nego smatram da scenaristi nisu znali kako da uvedu paralelni svemir u igru. Takođe mi nije jasno zašto u njemu nije izvršena najezda i zašto na drugu stranu nisu poslati posmatrači. Hajde neka to budu neke nedorečene i nerazjašnjene stvari.

Definitivno jedna od mojih omiljenih serija, baš mi je žao što se završila. Pisaću i narednih dana, moraju se malo slegnuti utisci. :)
Spoiler for Hiden:
Upravo, ono što i dalje nikako ne mogu da prebolim je taj nakaradni ulaz u onaj portal i odjednom povratak na petu sezonu kao da se ništa nije ni desilo, a zatim je bela lala bila tu da sve učini na neki način "epskijim".

I ja bih više voleo i očekivao sam da će se serija završiti kao što je i počela - misterijom, pogotovo jer sam gledao i "Izgubljene" Dž. Dž. Ejbramsa serija se završila velikim upitnikom, pa sam očekivao da će ova imati nešto slično na kraju.

Isto to sam napisao i ja na drugom forumu, ako mogu tako lako da pređu preko, zašto nisu okupirali i paralelni svemir? Kako god, ja sam se mnogo radovao da ću bar jednom videti alternativnu Oliviju i želja mi je ispunjena. :D

Bilo bi dobro kada bi snimili neki 10-ominutni specijal poput onog koji je dodat na DVD izdanju poslednje sezone "Izgubljenih" i u njemu ubace neke scene i time "dopune" kraj.

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3032 : 20.01.2013. 02:01:57 »
Spoiler for Hiden:
I ja bih više voleo i očekivao sam da će se serija završiti kao što je i počela - misterijom, pogotovo jer sam gledao i "Izgubljene" Dž. Dž. Ejbramsa serija se završila velikim upitnikom, pa sam očekivao da će ova imati nešto slično na kraju.

Bilo bi dobro kada bi snimili neki 10-ominutni specijal poput onog koji je dodat na DVD izdanju poslednje sezone "Izgubljenih" i u njemu ubace neke scene i time "dopune" kraj.

Spoiler for Hiden:
Kad nam ostave upitnik mi se bunimo, a kada bas i ne, onda bi da teorisemo.  ;D Meni je iskreno ostavljeno dovoljno prostora za svaciju mastu... Posto nisam tacno znala kad ce kraj (bila sam utonula u epizodu), cim ugledah Peterove oci (taj neki delic sekunde), znala sam da je to to i da nema dalje.  :(

Zavisi izgleda i kako se stvari gledaju, sa koje strane... Ispadne da je cela 5 sezona bila ponistena sa krajem, ali opet, ako se gleda sa neke druge strane, onda je sve ok. Zato ja nisam ni 100% zadovoljna krajem, ali nikako ni razocarana.

Slazem se, taj dodatak ukoliko bi ukljucio eto desetak minuta Waltera i Michaela bi bio pun pogodak.  :majstore

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3033 : 20.01.2013. 02:18:02 »
Kad pomislim da vise nema...  cry1

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3034 : 20.01.2013. 02:38:17 »
Ja sam definitivno previse emotivna.  :'(  :-X  :-[
Spoiler for Hiden:
Oslo bi dovelo do novih pitanja sigurno, jer volimo sve da propitujemo. Ovako su zaokruzili bar neke odgovore. Ne sve ali neke. Da, i meni Olivija ostavlja utisak da je svesna svega. Jedno novootvoreno pitanje za mene je sta je sa Voltero u ovoj definitivnoj osi.  Da li je ludi naucnik u nekoj bolnici, profesor. Da li postoji. A ako ne, ko je Piteru otac. A sto se tice izgleda one druge Olivije, to se bar plasticnom hirurgijom da  opravdati. Vec je sada to grana medicine koja daje lude rezultate ako imate love i ako ste zainteresovani za iste. :D
I ako mi je zao sto je serija gotova drago mi je da su dobili ovih 13 epizoda. Jeste da su epizode bile u nekom svom ritmu i boji koja se razlikovala od onih iz ranijih sezona ali meni ta promena nije smetala.  I svaka cast timu koji je uspeo neke niti da provuce kroz celu seriju kao da su odjednom odradili sve epizode. To je nesto sto me zaista fascinira. Uglavnom uskoro ce ovo ici na ponovno gledanje, na prvom mestu bas zbog tih niti.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #3035 : 20.01.2013. 02:38:28 »
Cycling 4 life

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fringe
« Odgovor #3036 : 20.01.2013. 05:47:03 »
Silna patetika oko opraštanja, ono što se znalo i očekivalo - desilo se. Makar da su sve ovo odradili da bude malo neobičnije... I opet ponavljam, imali su 13 epizoda da daju gomilu odgovora, a dobili smo - gomilu NIČEGA... Razočaran sam totalno sa ovim krajem. Već pomenuti Oslo i malo prikaza te famozne budućnosti... to bi bilo mnogo bolje.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Fringe
« Odgovor #3037 : 20.01.2013. 11:57:36 »
Hvala bajo, pogledaće se danas... Ja se nadam. ;D drinks

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3038 : 20.01.2013. 12:20:41 »
Zadovoljan sam celokupnom serijom i hvala svima koji su je prevodili  drinks

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3039 : 20.01.2013. 13:11:11 »
Silna patetika oko opraštanja, ono što se znalo i očekivalo - desilo se. Makar da su sve ovo odradili da bude malo neobičnije... I opet ponavljam, imali su 13 epizoda da daju gomilu odgovora, a dobili smo - gomilu NIČEGA... Razočaran sam totalno sa ovim krajem. Već pomenuti Oslo i malo prikaza te famozne budućnosti... to bi bilo mnogo bolje.

Meni nije smetalo to opraštanje; zapravo mislim da bi mi smetalo da nisu prikazali to. A koje bi ti još odgovore? Znamo maltene sve, čak smo možda i previše odgovora dobili.

Spoiler for Hiden:
Oslo i nije toliko bitno, iako je jedna od prelomnih tačaka u celoj seriji, a budućnost znamo kako će se otprilike odvijati: Eta će stasati u zgodnu devojku, samo verovatno razmaženu. ;D Umesto bezizražajnih posmatrača u budućnosti ćemo imati Majkle: visokointeligentna bića sa razvijenim osećanjima.

Što se tiče odgovora, zaista znamo mnogo toga: ko su posmatrači, odakle i zašto su došli, ko je klinac i zašto je bitan, zašto je Septembar činio sve ono (što nas je kopkalo bukvalno tri i po sezone)…

Jedino treba prebrojati koliko se puta vremenska osa poništila. ;D

Nedorečene stvari: zašto posmatrači nisu poslati i u paralelni svemir istovremeno, da li je naša Olivija svesna svega i nakon poništavanja vremena i povratka u 2015. i sl., ali ne moramo baš ni sve znati sa sigurnošću.

Sve u svemu, ja sam i više nego zadovoljan. Fenomenalna serija, još bolje prikazana i zaokružena čitava priča. clapp Jasno je bilo da je sve unapred bilo isplanirano, a zaista skidam kapu kako su sve predstavili.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3040 : 20.01.2013. 13:18:13 »
Spoiler for Hiden:
Šta reći? Koju posluku porati? Zaplakati?

Očekivao sam da će me kraj više dirnuti. Da ću bukvalno zaplakat. Bacit glavu u justuk, i tako to.
Ali nisam.
Steglo se grlo par puta.
Najviše kad je Walter otišao.

Par nepotrebnih scena. Nepotrebno dugačkih.
Olivijin prelazak tamo-vamo-tamo-vamo. Previše vremena potrošeno na to.
Previše vremena potrošeno na sve u vezi Brojlsa.
Dobar je on lik i veoma bitan, i super glumac. Ali ja sam se od njega odvikao. Ožalio sam ga. Nekad tamo, možda kad je alternativni Brojls poginuo.
Trenutno, dok sam gledao ovo finale, više bih volio da su spasili kravu nego njega. Obradovao bih se i raznježio.

Jedna od najboljih scena u epizodi je ono kad Walter kaže Piteru da vidi kul lebdećeg Observera.

Što se samog kraja tiče, volio bih da je opširniji.
Najviše bih volio da znam šta Piter i Olivia znaju i misle šta je bilo sa Walterom.
I na kraju mi je nekako bio čudan onaj Piterov pogled. Ozbiljan. Zamišljen. Krupan kadar. Kraj.

Zadovoljan sam krajem i uopšte sa serijom.

Nedostajaće mi svi a najviše Walter.

« Zadnja izmjena: 20.01.2013. 13:20:16 Hajzenberg »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3041 : 20.01.2013. 13:27:05 »
Spoiler for Hiden:
I na kraju mi je nekako bio čudan onaj Piterov pogled. Ozbiljan. Zamišljen. Krupan kadar. Kraj.

Spoiler for Hiden:
Tu se verovatno setio šta znači Volterova bela lala, a zamislio zašto ju je Volter njemu poslao, pa će možda i pronaći kasetu u laboratoriji Harvarda te saznati šta mu se desilo s ocem.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3042 : 20.01.2013. 13:37:07 »
Spoiler for Hiden:
Da da. Zaboravio sam. Walter je na kaseti rekao da će ga Piter nazvati da ga pita zašto mu je poslao to, ovaj se neće javiti, onda će ga u laboratoriji potražiti i naće kasetu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #3043 : 20.01.2013. 14:05:22 »
Spoiler for Hiden:
Da da. Zaboravio sam. Walter je na kaseti rekao da će ga Piter nazvati da ga pita zašto mu je poslao to, ovaj se neće javiti, onda će ga u laboratoriji potražiti i naće kasetu.
Spoiler for Hiden:
Samim tim ti je to odgovor šta se sa Volterom dogodilo. ;)
Danas ću ponovo da odgledam poslednju epizodu. :D

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3044 : 20.01.2013. 14:08:51 »
Počeo s gledanjem serije, pogledana 1x04. Zasad je jedini utisak da plavuša glumi kao da ima botoks u obrazima  :facepalm

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3045 : 20.01.2013. 14:20:28 »
Dosta se raspravljalo o tome, ali uglavnom preovladava mišljenje da je takav lik koji tumači. Gluma je odlična, videćeš kad se malo navikneš i upoznaš likove. A i posebni efekti su prvorazredni, deluju izuzetno uverljivo, nema ni traga nekim jeftinim trikovima, što je za svaku pohvalu.

Ako si tek sad počeo s gledanjem, nipošto ne otvaraj spojlere. Ni po koju cenu, zaista. Finala prve tri sezone su izvanredna, nemoj kvariti ugođaj i užitak unapred. I, zvučim ko pokvarena ploča, ali obraćaj pažnju na sve sitnice, ma koliko beznačajne ti se činile. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3046 : 20.01.2013. 14:28:28 »
Ne znam kad, ali mislim da ću sigurno sve ponovo da pogledam.  :)


Trenutno gledam Hausa prvu sezonu.  ;D

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3047 : 20.01.2013. 14:38:03 »
Možda je takav lik, ali kad uporediš sa glumom Kler iz Homelanda  :neverovatno:

Kakvi spojleri, ni ne ulazim u temu da neki pametnjaković slučajno ne napiše nešto javno  ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3048 : 20.01.2013. 14:40:43 »
Evo da ti kažem, ni meni se Olivia na početku nije baš svidjela. Nije mi ležala ta gluma nikako, ne znam zašto. Ali kasnije sam je zavolio, jednostavno, odlična mi je, isto ne znam zašto.  ;D

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Fringe
« Odgovor #3049 : 20.01.2013. 14:42:22 »
sad maraton zadnje sezone, tocnije od seste epizode

hvala svim prevoditeljima  smileyNO1

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #3050 : 20.01.2013. 15:00:27 »
Počeo s gledanjem serije, pogledana 1x04. Zasad je jedini utisak da plavuša glumi kao da ima botoks u obrazima  :facepalm
Haha, izgleda da se nikome na početku nije svidela, vidim da i ostali pišu isto. Meni se takođe uopšte nije svidela na početku, čak mi je u nekim trenucima bila rugoba, ali sam se kasnije navikao i gluma joj je odlična, videćeš već. :) Poslušaj Bajonea i evo ja ti kažem, nemoj slučajno spojlere da otvaraš. :D

I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3051 : 20.01.2013. 15:06:49 »
Još nisam pogledao epizode, ali gledajuci vaše spoilere :) mogu samo da kazem da je resetovanje vremena jedino logično u ovakvoj seriji i ovakvom privođenju kraja, jedino mi se ne sviđa to ako se baš niko ne sjea šta je bilo, jer koji je onda smisao svega?
Spoiler for Hiden:
druga stvar, gledajuci 11 epizodu vidio sam scenu razgovora posmatraca gdje se jasno  vidi da petljanje po vremenskoj osi nimalo niej lako ni za njih, ako vec mogu da iu napred nazad vremenom, pitanje je mogu li i da se tek tako setaju paralelnim svemirom, jer je po meni setnja vremenom jedna a setanj paralelnim svemirom druga stvar, a naravno po meni (opet :) ) paralelni svemir je nesto drugo moza u takvom paralelnom svemiru nisu imali interesa da rade invaziju, jer kao sto svi znamo u ovom paralelnom svemiru koji je nama pokazan vaze sasvim drugi uslovi, koji mozda posmatračima ne odgovaraju... ovo naravno ovako razmisljam uz napomenu da još nisam pogledao zadnej dvije epizode pa možda i priomijenim mišljenje :)
:murija:

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3052 : 20.01.2013. 15:08:19 »
Počeo s gledanjem serije, pogledana 1x04. Zasad je jedini utisak da plavuša glumi kao da ima botoks u obrazima  :facepalm
Haha, izgleda da se nikome na početku nije svidela, vidim da i ostali pišu isto. Meni se takođe uopšte nije svidela na početku, čak mi je u nekim trenucima bila rugoba, ali sam se kasnije navikao i gluma joj je odlična, videćeš već. :) Poslušaj Bajonea i evo ja ti kažem, nemoj slučajno spojlere da otvaraš. :D

I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)


meni se od pocetka svidjela .... jedino nisam ogao da shavtim zasto su toliku slatkicu stvaili u ovakvu seriju ... ocekivao sam neku mnogo vise nalik Oliviiji iz paralelnog svemira :)
:murija:

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3053 : 20.01.2013. 15:14:45 »
I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)
Nisam ja Milan95, ako gomila ljudi kaže da valja - znači valja. Gleda se do kraja  ;D

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fringe
« Odgovor #3054 : 20.01.2013. 15:30:34 »
Spoiler for Hiden:
Zanimljivi odgovori u vezi posmatrača i paralelnog svemira. To da im tamo, možda, iz nekog razloga nije bilo zanimljivo otići. Takođe, da putovanja između svemira nisu tako jednostavna i za posmatrače. Ovaj "lagan" prelazak par posmatrača, opravdavam time, što su pratili Oliviju. Imali, da tako kažem, koordinate, tj. Oliviju, koju su sledili i zato tako lako prešli "granicu". Jel se neko zapitao zašto je Majkl u dva navrata, pokazao Oliviji da ćuti? Da li se zbog Majkla čini da Olivija zna šta se dešavalo, tj. zašto je bar meni (a vidim i još nekima) delovalo kao da Olivija zna šta se desilo? Ima li to neke veze sa time što je zbog korteksifana i Majklovog čudnog sklopa uma, Olivija mogla da zna šta se desilo? Možda su komunicirali na nekom mentalnom nivou...
@bajone, ne bih da kopam po pitanjima koja su postavljena, a na koja bar ja nisam našao odgovor (možda zato što sam seriju pogledao jednom), ali onako podsvesno, osećam da je moglo biti više odgovora. Siguran sam da kada budem pogledao seriju još jednom, da ću biti zadovoljniji. Hvala ti na prevodima, bili su odlični kao i uvek  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 20.01.2013. 15:32:07 dejaspo »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3055 : 20.01.2013. 15:35:43 »
I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)
Nisam ja Milan95, ako gomila ljudi kaže da valja - znači valja. Gleda se do kraja  ;D

Plavuša ima guzu za medalju, samo nastavi da gledaš  ;D

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3056 : 20.01.2013. 15:39:49 »
I ako te u određenom trenutku prva sezona smori, što je veoma moguće jer znam mnogo njih kojima je prva najmanje draga, nastavi da gledaš bez obzira na to jer tek na polovini druge počinje ona prava radnja. ;)
Nisam ja Milan95, ako gomila ljudi kaže da valja - znači valja. Gleda se do kraja  ;D

Plavuša ima guzu za medalju, samo nastavi da gledaš  ;D

 rofl rofl

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3057 : 20.01.2013. 15:50:18 »
Spoiler for Hiden:
Zanimljivi odgovori u vezi posmatrača i paralelnog svemira. To da im tamo, možda, iz nekog razloga nije bilo zanimljivo otići. Takođe, da putovanja između svemira nisu tako jednostavna i za posmatrače. Ovaj "lagan" prelazak par posmatrača, opravdavam time, što su pratili Oliviju. Imali, da tako kažem, koordinate, tj. Oliviju, koju su sledili i zato tako lako prešli "granicu". Jel se neko zapitao zašto je Majkl u dva navrata, pokazao Oliviji da ćuti? Da li se zbog Majkla čini da Olivija zna šta se dešavalo, tj. zašto je bar meni (a vidim i još nekima) delovalo kao da Olivija zna šta se desilo? Ima li to neke veze sa time što je zbog korteksifana i Majklovog čudnog sklopa uma, Olivija mogla da zna šta se desilo? Možda su komunicirali na nekom mentalnom nivou...

Spoiler for Hiden:
I mene to zanima, zašto joj je pokazao da ćuti. Možda si u pravu, ostvarili su neku dublju povezanost zbog korteksifana. Možda treba pogledati 15. epizodu iz prve sezone gde se prvi put pojavljuje Majkl: ne bi me čudilo da se i tamo kriju neki tragovi. A jeste li primetili kako je u dva navrata počela da nestaje struja posvuda oko Majkla, pa me ne bi čudilo da je zapravo on uzrokovao taj fenomen i odveo Vindmarka u smrt (verovatno je mogao i ranije da ga ubije, kad mu je ovaj rovario po umu a nije dobio ništa sem odjeka sopstvenih misli i pitanja).

jedino nisam ogao da shavtim zasto su toliku slatkicu stvaili u ovakvu seriju

Ana Torv jeste lepa žena, ali nije neka napucana i nafrakana — to bi bio promašaj u ovakvoj seriji. Gledaj na Jutjubu audiciju za odabir glumaca, jako zanimljivo.
« Zadnja izmjena: 20.01.2013. 15:52:45 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline laki91

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Fringe
« Odgovor #3058 : 20.01.2013. 15:53:33 »
Pomalo razocaran krajem , verovatno zato sto sam ocekivao vise neki "wtf" kraj. Rekose da ce kraj biti "mindblow" Ali dobro je i ovako , u neku ruku drago mi je sto se zavrsilo  :)
Veliko hvala na prevodima bajone  clapp

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #3059 : 20.01.2013. 16:04:13 »
Spoiler for Hiden:
Zanimljivi odgovori u vezi posmatrača i paralelnog svemira. To da im tamo, možda, iz nekog razloga nije bilo zanimljivo otići. Takođe, da putovanja između svemira nisu tako jednostavna i za posmatrače. Ovaj "lagan" prelazak par posmatrača, opravdavam time, što su pratili Oliviju. Imali, da tako kažem, koordinate, tj. Oliviju, koju su sledili i zato tako lako prešli "granicu". Jel se neko zapitao zašto je Majkl u dva navrata, pokazao Oliviji da ćuti? Da li se zbog Majkla čini da Olivija zna šta se dešavalo, tj. zašto je bar meni (a vidim i još nekima) delovalo kao da Olivija zna šta se desilo? Ima li to neke veze sa time što je zbog korteksifana i Majklovog čudnog sklopa uma, Olivija mogla da zna šta se desilo? Možda su komunicirali na nekom mentalnom nivou...

Spoiler for Hiden:
I mene to zanima, zašto joj je pokazao da ćuti. Možda si u pravu, ostvarili su neku dublju povezanost zbog korteksifana. Možda treba pogledati 15. epizodu iz prve sezone gde se prvi put pojavljuje Majkl: ne bi me čudilo da se i tamo kriju neki tragovi. A jeste li primetili kako je u dva navrata počela da nestaje struja posvuda oko Majkla, pa me ne bi čudilo da je zapravo on uzrokovao taj fenomen i odveo Vindmarka u smrt (verovatno je mogao i ranije da ga ubije, kad mu je ovaj rovario po umu a nije dobio ništa sem odjeka sopstvenih misli i pitanja).
Spoiler for Hiden:
Na drugom forumu ili ovde, ne sećam se više, neko je napisao da je Vindmarka ubila Olivija kao što je i suđeno. :o Nisam hteo da komentarišem misleći da nisam pažljivo gledao, ali po mom mišljenju Vindmarka je ubio Majkl i zato pokazao Oliviji da ćuti, u fazonu da niko ne zna da je on za to sposoban. Tako sam ja to shvatio, a ne da ga je Olivija ubila zbog korteksifana u organizmu, pa ima neke supermoći.