Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530886 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2820 : 02.10.2012. 20:37:20 »
Meni je sasvim dobra epizoda, uvod u kraj serije.

Jedva čekam nastavak  drinks

Bajone,  :majstore

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fringe
« Odgovor #2821 : 03.10.2012. 23:22:44 »
Meni je sasvim dobra epizoda, uvod u kraj serije.

Isto.  smileyNO1
Nadam se da će nabacit malo flešbekova da objasne kako se što dogodilo prije amberiranja ekipe, jer mi je malo teško pratiti kad ovako samo nabace informacije: dogodilo se to, to i to...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2822 : 04.10.2012. 18:58:44 »
Ja sam zadovoljan...
E, moj Vladimire...

Rekoh ja tebi pre par meseci da taj smušenjak, lopov i plagijator Džej-Džej nema pojma niti plana šta je glavna radnja u bilo kojoj od njegovih serija, niti ko su uopšte glavni pokretači radnje u slučaju Frindža - ovi Ćelavci.
Sve je rešeno originalnim i genijalnim rešenjem, još jednom vanzemaljskom invazijom na Ameriku.
Tako da sada imamo i vanzemaljce koji menjaju atmosferu (Arrival sa Čarli Šinom), a i pokret otpora (serija V, a bogami i Alo-Alo!) koji skida vanzemaljce i domaće izdajnike kao Tihi i Prle "glupe Švabe" iz naših serija.

Nema druge planete u celoj galaksiji koja odgovara Ćelavcima, već su morali da dođu na ovu gde se nalaze žilavi Ameri, a pored toga im ne odgovara ni atmosfera.
U vebizodama će sigurno biti objašnjeno kako su Ćelavci ranije mogli da vršljaju levo-desno i gore-dole svuda po planeti, a da im atmosfera nije smetala.

Slabo i milion puta viđeno.  :facepalm
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2823 : 05.10.2012. 02:12:58 »
Nema druge planete u celoj galaksiji koja odgovara Ćelavcima, već su morali da dođu na ovu gde se nalaze žilavi Ameri...

Spoiler for Hiden:
Posmatrači su Zemljani iz budućnosti, zašto bi išli drugde, nisu svemirski putnici

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2824 : 05.10.2012. 10:53:15 »
Nema druge planete u celoj galaksiji koja odgovara Ćelavcima, već su morali da dođu na ovu gde se nalaze žilavi Ameri...

Spoiler for Hiden:
Posmatrači su Zemljani iz budućnosti, zašto bi išli drugde, nisu svemirski putnici

I ja kako sam razumeo/shvatio, posmatraci su...
Spoiler for Hiden:
zemljani iz buducnosti koji su dosli jer im je planeta u buducnosti pokvarena i nije dobra za zivot.
Cini mi se da je jednom Piter sa Septembrom putovao natrag do pocetka/nastanka univerzuma?
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2825 : 05.10.2012. 11:45:24 »
Nema druge planete u celoj galaksiji koja odgovara Ćelavcima, već su morali da dođu na ovu gde se nalaze žilavi Ameri...

Spoiler for Hiden:
Posmatrači su Zemljani iz budućnosti, zašto bi išli drugde, nisu svemirski putnici

I ja kako sam razumeo/shvatio, posmatraci su...
Spoiler for Hiden:
zemljani iz buducnosti koji su dosli jer im je planeta u buducnosti pokvarena i nije dobra za zivot.
Cini mi se da je jednom Piter sa Septembrom putovao natrag do pocetka/nastanka univerzuma?
Spoiler for Hiden:
Očigledno da sam pogrešio, jer nisam hteo da ponovo gledam epizodu iz prošle sezone, s radnjom u budućnosti. Moja greška.  :-[
A opet, s tim što sam sad naučio, mogu da pitam sledeće. Ako im je planeta "pokvarena", zašto su sada posekli Central Park i menjaju atmosferu postrojenjima na svim kontinentima? Da je pokvare još gore?
Kad u nekom trenutku zaglavi s pisanjem i ne zna kako da nastavi s dotadašnjom radnjom serije, na način koji bi bio i logičan i zanimljiv za gledanje, g. Abrams pritisne reset dugme (koje baš i nije potpuni reset, nego pametni reset) i pravi se da se ništa nije desilo.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2826 : 05.10.2012. 13:02:50 »
Ali ova serija je baš takva, puna preokreta; više iznenađenja nego preokreta, zapravo. Previše toga što se dešavalo u početnim sezonama bude u kasnijim sezonama objašnjeno na logičan i inteligentan način da bi sve bila samo slučajnost rađena po nekom nabacanom i nerazrađenom scenariju. Jeste malo slabiji uvod u završnu sezonu, ali cenim da će se ostalih dvanaest epizoda biti daleko bolje. Sumiraću sve po svršetku serije, jer sam prve četiri sezone odgledao dvaput.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2827 : 05.10.2012. 22:08:40 »
Ja sam zadovoljan...
E, moj Vladimire...

E moj Khevenhilere...

Ako očekuješ originalnost od serija današnjice onda si u pogrešnom žanru. u SF-u toga već pola veka nema. U stvari, danas je sve stvar glume, muzike i efekata (šta misliš zašto se pravi toliko remake-ova?)
Ako želiš dobru priču, bez previše plagiranja, okreni se knjigama, istina i one su danas 80% plagijati ali ako ništa tih 20% je toliko veliki broj dela da je sasvim dovoljno.

Što se serije tiče, ona je na izmaku i to je svima poznato. Ja sam zadovoljan jer uspešno idu ka tome da zaokruže priču (kako, tako). Ili ti treba Fleš bek na Fleš  forvard?
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2828 : 06.10.2012. 02:46:01 »

Rekoh ja tebi pre par meseci da taj smušenjak, lopov i plagijator Džej-Džej nema pojma niti plana šta je glavna radnja u bilo kojoj od njegovih serija, niti ko su uopšte glavni pokretači radnje u slučaju Frindža - ovi Ćelavci.
Sve je rešeno originalnim i genijalnim rešenjem, još jednom vanzemaljskom invazijom na Ameriku.
Tako da sada imamo i vanzemaljce koji menjaju atmosferu (Arrival sa Čarli Šinom), a i pokret otpora (serija V, a bogami i Alo-Alo!) koji skida vanzemaljce i domaće izdajnike kao Tihi i Prle "glupe Švabe" iz naših serija.

Nema druge planete u celoj galaksiji koja odgovara Ćelavcima, već su morali da dođu na ovu gde se nalaze žilavi Ameri, a pored toga im ne odgovara ni atmosfera.
U vebizodama će sigurno biti objašnjeno kako su Ćelavci ranije mogli da vršljaju levo-desno i gore-dole svuda po planeti, a da im atmosfera nije smetala.

Slabo i milion puta viđeno.  :facepalm


Iako mi je Fringe omiljena serija potpuno si upravu.
samo sto smece ni ameri ne mogu progutati (da se metak moze izvaditi hemijskom olovkom)
Resetiranja su mi nesto najgore u serijama. podnosio sam kod voyagera, ali to su bila neka druga vremena.

Srecom vecinu stvari sam naucio da jednostavno ignorisem, a vjerujem da vecina to radi pa je serija jako gledljiva. drugi to nisu mogli i 5 sezona je izniman uspjeh.

Kad je Walter opalio po zvonu (magneti dusa) poslije toga mi vise nista nije bilo isto. propast.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2829 : 06.10.2012. 11:41:16 »
Evo brzinskog prevoda druge epizode. Neću biti tu za vikend, pa da ne čekate ponedaljak. Dosta bolji nastavak, uživajte. :)

Nadam se da je prevod dobar, jer je zgotovljen za jedva tri i po sata a nisam ni pogledao epizodu s njim.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline millwall

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2830 : 06.10.2012. 11:48:29 »
E ovo je bilo brzo, hvala.  :)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2831 : 06.10.2012. 11:56:58 »
Ja još nisam ni skinula epizodu. ;D Stvarno svaka čast. :majstore  Smajlicvece
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2832 : 06.10.2012. 12:16:00 »
Hvala puno za prevod, cenim sto se brines da ne cekamo do ponedeljka!  ;D

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Fringe
« Odgovor #2833 : 06.10.2012. 12:46:09 »
Hvala bajone! drinks

Offline TalYS999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2834 : 06.10.2012. 12:54:22 »
 :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fringe
« Odgovor #2835 : 06.10.2012. 14:37:25 »
Hvala na brzinskom prevodu clapp
Samo nastavi tom brzinom, necemo da se ljutimo  smileyNO1

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2836 : 06.10.2012. 15:13:16 »
Ja sam zadovoljan...
E, moj Vladimire...

Rekoh ja tebi pre par meseci da taj smušenjak, lopov i plagijator Džej-Džej nema pojma niti plana šta je glavna radnja u bilo kojoj od njegovih serija, niti ko su uopšte glavni pokretači radnje u slučaju Frindža - ovi Ćelavci.
Sve je rešeno originalnim i genijalnim rešenjem, još jednom vanzemaljskom invazijom na Ameriku.
Tako da sada imamo i vanzemaljce koji menjaju atmosferu (Arrival sa Čarli Šinom), a i pokret otpora (serija V, a bogami i Alo-Alo!) koji skida vanzemaljce i domaće izdajnike kao Tihi i Prle "glupe Švabe" iz naših serija.

Nema druge planete u celoj galaksiji koja odgovara Ćelavcima, već su morali da dođu na ovu gde se nalaze žilavi Ameri, a pored toga im ne odgovara ni atmosfera.
U vebizodama će sigurno biti objašnjeno kako su Ćelavci ranije mogli da vršljaju levo-desno i gore-dole svuda po planeti, a da im atmosfera nije smetala.

Slabo i milion puta viđeno:facepalm
prvo,bajone hvala na titlu,nema no si munja  smileyNO1

@Khevenhiler
moz mi samo objasnit ovo prvo boldovano?zasto je lopov&plagijator?stvarno ne znam jesu li lost,person of interest,fringe plagijati?uputi me.
i ovo drugo:
ja sam posmatrache prve put vidjeo u fringe-u.ako sam te dobro shvatio ti si ih nedje drugo vidjeo iha-ha puta.dje?
« Zadnja izmjena: 06.10.2012. 15:14:54 coadj »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Fringe
« Odgovor #2837 : 07.10.2012. 20:40:06 »
Lepa im je ćera, njene plave oči vade prvu epizodu ;D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2838 : 07.10.2012. 21:08:27 »
Meni se svidja ovaj preokret price za razliku od prethodnih sezona, otvara se prostor za puno desavanja, prica koju su terali 4 sezone vec je bila izlizana i sve se samo vrtelo u krug.
Spoiler for Hiden:
ekipa je sada u buducnosti gde je citav svet drugaciji plus posmatraci su nemilosrdni


Bajone, hvala za prevode  smileyNO1

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2839 : 08.10.2012. 11:14:11 »
Hm, ja sve očekujem neku akciju, napetost, uzbuđenja, nešto… ne znam ni sam. Možda je bolje prepustiti se i natenane sačekati kraj, ali zasad mi je radnja nekako prespora.

Spoiler for Hiden:
Valjda će jurnjava za ovim video-trakama doneti više uzbuđenja u narednim epizodama. Nekako su ona skakanja među svemirima bila napetija i neizvesnija, ovde svi nekako očekujemo kako će se završiti serija, mada nas možda iznenade i preneraze nečijom smrću ili slično.


Za prevode pionir. I dalje je zadovoljstvo prevoditi seriju, postala mi je jedna od omiljenih.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2840 : 10.10.2012. 22:49:15 »
...Možda je bolje prepustiti se i natenane sačekati kraj, ali zasad mi je radnja nekako prespora.

u svakom playeru imaš Fast Forward tipku, probaj...


 :P :P
May the Plasma be with you!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2841 : 10.10.2012. 22:55:53 »
Da, neko je ovde izjavio da tako gleda serije. 8) Neka hvala. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2842 : 11.10.2012. 17:20:32 »

ma banda malo razvlači priču kako bi im potrajala

vidjet ćeš kako će u drugom gledanju, kada cijela sezona bude na disku, sve izgledati brže


May the Plasma be with you!

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2843 : 13.10.2012. 21:32:37 »
2. epizoda mnogo bolja nego prva :sef:

Malecka me odusevljava  :-[
a Olivija je isto bolja u 2036. nego u 2010.  :pametnjakovic

jedva cekam da pogledam 3. epizodu i steta sto ce biti samo 13 ep. :(
Mogli su barem 18 dati

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2844 : 13.10.2012. 22:34:51 »
Za one strpljive, prevod je postavljen. Dobra epizoda, uživajte. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2845 : 13.10.2012. 23:37:16 »
Hvala na prevodu, ipak sam ga dočekala.  Smajlicvece Epizoda mi nije bila ne znam šta. Zasad mi cela ova stvar sa Posmatračima nije nešto zanimljiva. Nekako mi se jako usporio tempo serije. Nadam se da neće svesti ovu poslednju sezonu na traženje i praćenje tragova za sklapanje nekog misterioznog i brilijantnog plana koji će im pomoći da se u momentu reše Posmatrača. Imam osećaj kao da gledam potpuno drugu seriju, što mi se sve manje i manje dopada. Prijalo mi je malo podsećanje u epizodi na eksperiment sa korteksifanom, cela ta priča se sada čini tako daleko, kao davna prošlost (što i jeste, s obzirom da se radnja dešava u budućnosti).
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2846 : 14.10.2012. 00:12:12 »
Hvala na prevodu.  :)

Nego sta je sa Olivijinim mocima? I da li se to Ana malo ubucila? A ova "mala" je preslatka ali me nervira malo sto toliko lice.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2847 : 14.10.2012. 00:16:17 »
Spoiler for Hiden:
Nema Olivija više moći. U poslednjem nastavku četvrte sezone, pred sam kraj, Volter je teoretisao da je istrošila korteksifan na regenerisanje ustrelne rane nakon što joj je izvadio metak antenom.

I meni se dopada njihova ćerka,
Spoiler for Hiden:
zanimljivo mi je bilo videti i njenu mračnu stranu, kad je mučila onog odanika.
« Zadnja izmjena: 14.10.2012. 00:18:09 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2848 : 14.10.2012. 00:22:38 »
pogledao i trecu epizodu.. jednom rjecju - Fuj.
prije nekoliko postova sam opisao tacno situaciju kako ce se odvijati zadnja sezona i nazalost bio sam u pravu... :(

za finale ne ocekujem nista nego jedan lijepi RESET i svi sretni i zadovoljni, a ovo je posljednja serija koju gledam da je JJ ukljucen, pa taman bio i statista!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Fringe
« Odgovor #2849 : 14.10.2012. 00:48:42 »
Upravo pogledao i treću epizodu.
Meni je ovo dobro. Nije mi ni presporo, baš kako treba. Žao mi je samo što neće biti puna sezona.
Dr Beket, he, he, he... Još malo pa je u Frindžu gostovala cijela ekipa Atlantisa.  ;D
Bajone,  smileyNO1.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie