Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530873 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2790 : 26.09.2012. 21:55:43 »

Jos malo, jos malo  : kokicekola
Posto nece u bb kodu, hoce ovako
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wtd_jgYmvHk
« Zadnja izmjena: 26.09.2012. 22:06:58 King Eric »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2791 : 26.09.2012. 22:07:32 »
Hoće kad skratiš https u http.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2792 : 26.09.2012. 22:24:42 »
Hoće kad skratiš https u http.
Hvala. Dobro je znati.  :rose:
Taman da primenim u praksi :)





« Zadnja izmjena: 27.09.2012. 19:51:01 maya- »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2793 : 29.09.2012. 13:45:10 »
Evo prevoda za 5x01. Neću davati komentare na epizodu, ocenite sami. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2794 : 29.09.2012. 13:54:38 »
Ja nisam znao ni da kreće  :o

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2795 : 29.09.2012. 14:12:27 »
To sam čekala! :D Veliko hvala. Svaka čast na brzini, a u kvalitet prevoda ne sumnjam. smileyNO1 clapp
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2796 : 29.09.2012. 14:16:23 »
Šta je ovo?! Prevod izašao pre epizode  :naklon:

Hvala, bajone  drinks

Odmah ide na skidanje, ali me sad strah da je epizoda loša, pošto da je bila ekstra, ne bi ti mogao da se suzdržiš da napišeš makar 50 str. rezimea  :pevusi:

Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fringe
« Odgovor #2797 : 29.09.2012. 14:25:27 »
Mnogo vise sam ocekivao...  :\)

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2798 : 29.09.2012. 15:03:35 »
Evo prevoda za 5x01. Neću davati komentare na epizodu, ocenite sami. :)
Samo da se zavrse neki poslici i baca se na gledanje.
Hvala na brzini.
Nego jesi li preveo naslov? Kad su ga izbacili rekao si da ce to sacekati da vidis epizodu.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #2799 : 29.09.2012. 15:26:37 »
Jel moze neko da me podseti sta se desilo na kraju zadnje epizode 4. sezone ?  :)
Cycling 4 life

Offline millwall

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2800 : 29.09.2012. 15:43:50 »
Hvala, odmah se bacam na gledanje.  clapp

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fringe
« Odgovor #2801 : 29.09.2012. 15:54:26 »
Ponovo odgledah epizodu... Silnog li razocarenja  :nema:
Ocekivao sam vise od otvaranja nove sezone. Mlako. Ali,
siguran sam da ce u nastavku stvari dobiti na dinamici.
Hvala bajone na prevodu. Odlican je.

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2802 : 29.09.2012. 16:24:29 »
Upravo ono što sam i očekivala nakon bajoneovog komentara  :facepalm Nadam se da im je ovo samo uvod i da će epizode biti bolje...
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2803 : 29.09.2012. 17:08:09 »
Ja ne znam šta ste vi očekivali, ali meni je ovo sasvim solidan početak i uvod u sezonu. Nisam uopšte razočarana, ali ni impresionirana. Sigurna sam da će naredne epizode biti i bolje.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2804 : 29.09.2012. 17:40:50 »
Prilično prosječan da ne kažem loš početak. No, zadnja je sezona, pripremili su nam nešto veliko pa me to veseli.

Hvala na prijevodu  clapp smileyNO1

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Fringe
« Odgovor #2805 : 29.09.2012. 17:57:43 »
Pogledana 1. ,jako lose  :\)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2806 : 29.09.2012. 18:47:51 »
Nego jesi li preveo naslov? Kad su ga izbacili rekao si da ce to sacekati da vidis epizodu.

Jesam. Ako nekog zanima, mogu malo bliže objasniti zašto sam preveo kako sam preveo.

Jel moze neko da me podseti sta se desilo na kraju zadnje epizode 4. sezone ?  :)

Spoiler for Hiden:
V. Bel je pokušao da stopi dva svemira i stvori novi svet bez ljudi, Volter ga je sprečio. Kad se završila cela ta ujdurma, posmatrač je posetio Voltera u laboratoriji i rekao mu da ostali dolaze. U 19. epizodi četvrte sezone saznali smo da su u budućnosti ljudi zagadili planetu pa je život postao nemoguć, te su se posmatrači vratili kroz vreme i zaposeli sve. Posmatrač po imenu Septembar pokušao je, iz nekih svojih razloga, da pomogne da se to spreči.

Spoiler for Hiden:
U tom svetlu: u 19. epizodi Volter je dobio nazad odstranjene delove mozga i postao onaj stari. Valjda se vremenska osa ponovo izmenila, jer je na početku pete sezone opet smeten. :ceska:
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2807 : 29.09.2012. 18:59:56 »

Spoiler for Hiden:
U tom svetlu: u 19. epizodi Volter je dobio nazad odstranjene delove mozga i postao onaj stari. Valjda se vremenska osa ponovo izmenila, jer je na početku pete sezone opet smeten. :ceska:
[/Spoiler]

Spoiler for Hiden:
Ja sam razumela da on te delova mozga ima, ali da je nakon toga smislio plan zajedno sa Septembrom i da mu je on brisao te delove pamćenja, vezano za plan i ništa drugo...
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2808 : 29.09.2012. 20:20:59 »
Nego jesi li preveo naslov? Kad su ga izbacili rekao si da ce to sacekati da vidis epizodu.

Jesam. Ako nekog zanima, mogu malo bliže objasniti zašto sam preveo kako sam preveo.



Posle pogledane epizode jasno mi  je zasto taj naslov..Hvala na prevodu. Odlican kao i uvek :)

A sto se tice epizode, hmm... Nije ona meni losa, nego jednostavn nije ono sto smo navikli da gledamo...  Isti likovi u nekim novim okolnostima. Plus uvodna epizoda ne samo u sezonu nego u jedan novi koncept. Bice ovo daleko bolje.
Spoiler for Hiden:
Sto vole da se igraju sa Volterovim umom...Te mu seku delove mozga, te mu oduzimaju misli. Jos on i nije lud sta mu se sve desilo. I naravno imacemo sezonu gde ce Olivija i Piter opet da se mire i zaljubljuju

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2809 : 29.09.2012. 20:25:37 »

Spoiler for Hiden:
U tom svetlu: u 19. epizodi Volter je dobio nazad odstranjene delove mozga i postao onaj stari. Valjda se vremenska osa ponovo izmenila, jer je na početku pete sezone opet smeten. :ceska:
[/Spoiler]

Spoiler for Hiden:
Ja sam razumela da on te delova mozga ima, ali da je nakon toga smislio plan zajedno sa Septembrom i da mu je on brisao te delove pamćenja, vezano za plan i ništa drugo...
Spoiler for Hiden:
A ja sam razumela da su mu misli - one vazne za njihov plan samo iseckane i izmesane bez nekog reda da se ne bi videla celina slike-plana. I da onaj apart ima za cilj da slozi te segmente u celinu. A pri propitivanju, posmatrac je uspeo da ih obrise. E sad pitanje je koliko njih (misli) je uspeo da izvuce iz Volterovog neobicnog uma. Mozda gresim naravno-sta vise najverovatnije gresim

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2810 : 29.09.2012. 20:36:03 »
Spoiler for Hiden:
A ja sam razumela da su mu misli - one vazne za njihov plan samo iseckane i izmesane bez nekog reda da se ne bi videla celina slike-plana. I da onaj apart ima za cilj da slozi te segmente u celinu. A pri propitivanju, posmatrac je uspeo da ih obrise. E sad pitanje je koliko njih (misli) je uspeo da izvuce iz Volterovog neobicnog uma. Mozda gresim naravno-sta vise najverovatnije gresim

Spoiler for Hiden:
Ma na to sam mislila, da su iseckane, a ne izbrisane, samo sam bila dekncentrisana dok sam pisala  ;D
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline prijatel-MKD

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2811 : 29.09.2012. 20:37:11 »
Spoiler for Hiden:
A ja sam razumela da su mu misli - one vazne za njihov plan samo iseckane i izmesane bez nekog reda da se ne bi videla celina slike-plana. I da onaj apart ima za cilj da slozi te segmente u celinu. A pri propitivanju, posmatrac je uspeo da ih obrise. E sad pitanje je koliko njih (misli) je uspeo da izvuce iz Volterovog neobicnog uma. Mozda gresim naravno-sta vise najverovatnije gresim
Ne gresis, bas je tako to seckano da se sakrije.
 
Meni nije losa ep. kao uvod u totalno nove okolnosti ko da pocinje sasvim nova serija.
0123456789 - Само десет цифри, а толку многу главоболие!!!
© prijatel-MKD

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2812 : 29.09.2012. 20:40:28 »
Za prevod :nnc:.

Isti likovi u nekim novim okolnostima. Plus uvodna epizoda ne samo u sezonu nego u jedan novi koncept.

Da, slažem se. Razmišljao sam zašto mi epizoda nije sela, iako sama po sebi nije tako loša, mada nije ni nešto naročito.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #2813 : 30.09.2012. 00:36:08 »
Meni epizoda nije nešto posebno, nekako mi se činilo kao da gledam drugu seriju. Što se radnje tiče, nešto sam pohvatao, nešto ne.
Spoiler for Hiden:
Sada kada sam video da je Bajone napisao da je život na planeti postao zagađen ljudskom krivicom, začudio sam se jer se ne sećam da sam u "Letters of Transit" čuo nešto takvo, ali ću pogledati ponovo tu epizodu jer je ovo zapravo nastavak iste. Mislio sam da su posmatrači iz pohlepe zaposeli planetu. Kako god, da sam očekivao više, jesam. Ne sviđa mi se jer je sve zbrzano i što su dešavanja 2015. godine ispričana među likovima, a ne prikazana, ali kontam da će verovatno i to prikazati u predstojećim epizodama. Što se sećanja tiče, ja kontam ovako: Septembar je zajedno sa Volterom skovao plan da unište posmatrače. Plan se sastojao iz više delova i kako su delovi prolazili, tako je Septembar skladišito Volterova sećanja u deo mozga iz koga posmatrači neće moći da pročitaju šta su njih dvojica zapravo radili. Kada bi se plan završio, Volter bi spojio dve sprave i svi delići plana bi mu se sklopili i dobio celovitu sliku o svemu. Međutim, prilikom ispitivanja kod glavnog posmatrača, on mu je pomutio i ona sećanja koja Septembar nije skladištio, pa se tako sve poremetilo da se on ne može setiti.
« Zadnja izmjena: 30.09.2012. 00:57:17 mijau »

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2814 : 30.09.2012. 02:14:54 »
Jednom rjecju - fuj.

imam osjecaj da ce ova sezona biti kao posljednja sezona Losta.. nabacat ce bilokakve odgovore a likovi ce letati od lokacije do lokacije :(

svidja mi se vrijeme i mjesto radnje, bio sam odusevljen 19. ep. s04.

mala plavka je k'o bombona, na mamu liz-liz  :-[

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #2815 : 30.09.2012. 10:46:54 »
Jednom rjecju - fuj.

imam osjecaj da ce ova sezona biti kao posljednja sezona Losta.. nabacat ce bilokakve odgovore a likovi ce letati od lokacije do lokacije :(

svidja mi se vrijeme i mjesto radnje, bio sam odusevljen 19. ep. s04.

mala plavka je k'o bombona, na mamu liz-liz  :-[
Jeste, to sam i ja odmah rekao kada sam čuo da će poslednja sezona imati 13 epizoda. :) I izgleda da će tako i biti.

Offline maroni

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 85
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2816 : 30.09.2012. 14:04:51 »
Meni je ovo odličan početak sezone!  :majstore

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2817 : 30.09.2012. 15:19:30 »
Ja sam zadovoljan...
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2818 : 01.10.2012. 16:50:42 »
Ja ne znam šta ste vi očekivali, ali meni je ovo sasvim solidan početak i uvod u sezonu. Nisam uopšte razočarana, ali ni impresionirana. Sigurna sam da će naredne epizode biti i bolje.

+1

Bajonislave, hvala na prevodu.  clapp
De gustibus non est disputandum.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2819 : 02.10.2012. 20:09:12 »

Da se lagano spremimo za novu epizodu.

Spoiler for Hiden:
Volter mi ovde deluje normalno. Ne mislim na Volter normalno nego na normalno normalno...  ALi dobro to moze da bude i efekat montaze