Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530867 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2700 : 31.05.2012. 13:34:18 »
1. sezona: Oliviji gine partner - 4. sezona: Linkolnu gine partner.
1. sezona: Olivija vadi waltera iz ludnice - 4. sezona: Olivija vadi waltera iz ludnice.
1. sezona: Massive dynamic je sumnjiv - 4. sezona: takodje sve upucuje da rade mutne radnje.
1. sezona: pojavljuje se izvjesni jones. i ubijaju ga u jednoj epizodi - 4. sezona: pojavljuje se jones ponovo kao obican pijun.
1. sezona: finale i pojavljivanje W.Bella - 4. sezona: pojavljivanje W.Bella za finale sez..(toliko je bilo providno pa na momente i smijesno)
1. sezona: hiljade i hiljade (trbusnjaka) ovaj, Monster of the week - 4. sezona: isti broj cudovista koji nemaju veze sa radnjom.
.
.
mogao bih ovako do sutra.

Sto bi se reklo, ajmo Jovo nanovo  u_jeeeeeeeeee

Mislim da ti je nekako promakla moja pređašnja poruka, verovatno zato što je bila kratka. 8)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Fringe
« Odgovor #2701 : 31.05.2012. 13:58:02 »
tolika korporacija gadljiva na novac ili „samo želi da pomogne deci u Africi“?
Možda oboje?  :P
 ;D

Bilo je glupih epizoda sasvim izvesno, npr. onaj mjuzikl pred kraj druge sezone
A i meni to ide na živce. Ne znam jesi li gledao seriju Scrubs? Mogla bi ti se svidjeti (znam da pratiš Hausa); "medicinska" komedija. Uglavnom, meni je to jako draga serija, ali i u njoj su napravili tako jedan "mjuzikl" i to je jedina epizoda koju nisam pogledao. Trudio sam se čak dva puta i nije išlo.  ;D

Takođe mislim da je radnja daleko od nekakvih podmuklih podvala, previše detalja pokazuje upravo suprotno: promišljenost.
A jeste. Zato se i čudim što je opstala. Što krbo reče jednom prilikom, prosječnom Amerikancu serija ne valja čim treba više od pola grama mozga da se radnja prati...

Na kraju, Frindž ima daleko najbolje vizuelne efekte od svih naučnofantastičnih serija (u drugim takvim serijama variraju od diletantsko-šabanskih do srednje žalosnih), a ni gluma ne zaostaje ni najmanje — izvrsna je, svi likovi su vrlo uverljivi (dok mnoge druge serije SF žanra imaju glumu na nivou predškolske priredbe šestogodišnjaka u kostimima vanzemaljaca s antenama od kinder-jaja).
Hej!  >:(
 ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2702 : 31.05.2012. 14:20:06 »
Ima se sigurno šta kritikovati u Frindžu, ali kritika nije izvlačenje nasumičnih podudaranja prve i četvrte sezone i govorenje kako je zbog toga serija/sezona loša. Ispade da su samo pomešali scene iz svih epizoda prve sezone i servirali nam četvrtu. ;D Pogotovo ne drži vodu tvrdnja da je u četvrtoj bilo epizoda i čudovišta koje nisu ni na koji način u neposrednoj vezi s glavnom radnjom.

Zato se i čudim što je opstala. Što krbo reče jednom prilikom, prosječnom Amerikancu serija ne valja čim treba više od pola grama mozga da se radnja prati...

Možemo zahvaliti dobrim ljudima iz Vornera i Foksa koji su odlučili da seriju zadrže i pored slabe gledanosti, jer treba uključiti kefalo da bi se pratila.

A i meni to ide na živce. Ne znam jesi li gledao seriju Scrubs? Mogla bi ti se svidjeti (znam da pratiš Hausa); "medicinska" komedija. Uglavnom, meni je to jako draga serija, ali i u njoj su napravili tako jedan "mjuzikl" i to je jedina epizoda koju nisam pogledao. Trudio sam se čak dva puta i nije išlo.  ;D

Nisam, od medicinskih verovatno počinjem sa Sestrom Džeki (koja je bila na čekanju dok se ne završi Haus). Nadam se da me neće čekati iznenađenca u vidu mjuzikala. 8)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2703 : 31.05.2012. 18:20:09 »
Moram da se ispravim: bile su možda dve ili tri epizode u četvrtoj koje nisu imale veze s glavnom radnjom (klinka koja vidi budućnosti i onaj smežurani koji ekstrahuje feromone), sve ostale bile su u vezi s glavnom radnjom.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2704 : 31.05.2012. 19:55:02 »
I u glavnom smarale  :facepalm 

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2705 : 31.05.2012. 19:55:38 »
I u glavnom smarale

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2706 : 31.05.2012. 23:58:50 »
bajone prijatelju, ne znam kako si ti dozivio 4. sezonu, ali ja kao da sam gledao remake prve sezone.

znaci mogu da proguram da frajer ribi gurne hemijsku u vugla i izvadi metak, nakon cega rana zaraste, mogu da progutam da covjek upali po zvoncetu i da prizove mrtvaca, mogu da progutam da  u 4 sezone glavna je recenica: "Kako je to moguce?" .. ali bijesan sam kad se poteze za laganim (stripovskim)  rjesenjima.sve ono sto smo do 4. sezone gledali je palo u vodu.

Spoiler for Hiden:
jedino sto je Peter kresnuo Oliviju u svakom univerzumu  i to je glavna konstanta rofl
« Zadnja izmjena: 01.06.2012. 00:47:25 Adriano »

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2707 : 01.06.2012. 00:15:03 »
Daj, čoveče, što ne koristiš spojler?! Mislim... i ovaj i prethodni post.  ???
De gustibus non est disputandum.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2708 : 01.06.2012. 00:23:32 »
pa i nije neki spoiler sto je Piter kresnuo Oliviju  ;D

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2709 : 01.06.2012. 00:26:20 »
Ali Samisko je maloljetan. Molio bih sve korisnike da koriste spojler kad pišu o bludnim radnjama da ne bismo iskvarili tog finog i nadasve neving dečkića. Hvala. ;D

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2710 : 01.06.2012. 00:47:46 »
izvinjavam se ispravljeno  :)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2711 : 01.06.2012. 12:16:01 »
bajone prijatelju, ne znam kako si ti dozivio 4. sezonu, ali ja kao da sam gledao remake prve sezone.

Ili sam zaboravio prvu sezonu u dobroj meri ili ne čitam stripove kao nekad. ;D Kažem, meni je sezona bila dobra, nije mi smetalo to što si ti naveo da je tebi smetalo. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Fringe
« Odgovor #2712 : 01.06.2012. 16:15:20 »
znaci mogu da proguram da frajer ribi gurne hemijsku u vugla i izvadi metak, nakon cega rana zaraste, mogu da progutam da covjek upali po zvoncetu i da prizove mrtvaca,
Naravno. Na takve stvari je najbolje gledati kao na zabavu: možemo prihvatiti putovanje kroz vrijeme, paralelne univerzume, alternativne realnosti, metamorfe, posmatrače, čudovišta..., ali neoprostivo nam je to što si naveo.  ;D
Ne treba kod fantastike biti previše kritičan (kažem previše  :)), nego uživati u radnji i, eventualno, tražiti neku poruku u priči.
Zkarlov je jednom fino rekao: kome je do stvarnosti, nek' gleda Big Brothera.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Fringe
« Odgovor #2713 : 01.06.2012. 17:31:12 »
Bajone, sam protiv svih  ;D
Nemojte ljudi tražiti dlaku u jajetu... nije ovo The Wire ili npr. Deadwood gde je ključna stvar realnost... ovo je SF, pa je sve moguće... slažem se da je 4. sezona malo slabije počela, ali od sredine sezone, pa do kraja, serija je u velikom usponu.... i ovaj kraj sezone možda nije bio najbolji do sad, ali daleko od toga da je loš
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2714 : 01.06.2012. 21:55:19 »
Ali Samisko je maloljetan. Molio bih sve korisnike da koriste spojler kad pišu o bludnim radnjama da ne bismo iskvarili tog finog i nadasve neving dečkića. Hvala. ;D

Mislim stvarno!!! Ko da me niste dovoljno već iskvarili!  ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2715 : 09.06.2012. 17:14:04 »
Odgledah ponovo prvu sezonu — maestralno. clapp Koliko sam samo puta primetio posmatrača, ali iznenadio sam sebe koliko se detalja i radnje iz prve sezone dobro sećam. :) Uz to su mi se sklopile još neke kockice, i mnogo mi je jasnije zašto je onakav kraj četvrte sezone. Svima koji su ispratili ove četiri sezone preporučujem da pogledaju još jednom 17. epizodu prve sezone. :)

Spico, ako pročitaš ovo, nadam se da pratiš seriju i dalje, vredi. smileyNO1
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2716 : 14.06.2012. 02:56:59 »
Reći ćete da sam definitivno prolupao, ali drogirao sam se Frindžom poslednja četiri dana, tj. pogledao sam i drugu i treću sezonu. 8) Samo jedna reč: remek-delo. Usuđujem se reći da mi je ovo bolja serija od Dosijea iks: briljantna gluma uz izuzetan odabir glumaca, odlični vizuelni efekti, inteligentno napisana i izvrsno izložena i dozirana radnja. Kad uporedim četvrtu sezonu s prve tri, jeste malo slabija, ali zato prve tri rasturaju, genijalna serija. Finale druge sezone bilo je jedno od najnapetijih, najuzbudljivijih i najneizvesnijih uopšte. Kroz treću sezonu, iako sam znao šta će se desiti, ponovo sam s uzbuđenjem proživljavao sve napete trenutke, a bilo ih je tušta i tma, kao pri prvom gledanju.

Bilo je slabijih epizoda, ali zaista tek pokoja, dok je genijalnih bilo jako puno. Izdvojio bih 18. epizodu druge sezone, gde je sve kulminiralo potresnim i fenomenalnim krajem epizode. Finala prve tri sezone sezone bila su neverovatna. Bila bi neizreciva šteta da ovakva serija nije dobila petu sezonu da se zaokruži ovakva priča. Ne bih davao ocenu celoj seriji dok se ne završi, ali zasad dobija od mene 9/10. Svaka čast Abramsu i družini, na čelu s fantastičnom glumačkom postavom.



Sad gledam malo intervjue s glumcima, trake s audicije, zajebancije sa snimanja — tona zabave. Džošua Džekson i Ana Torv su stvarno super likovi, ali mi se Anin izvorni australijski naglasak baš i ne dopada. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Fringe
« Odgovor #2717 : 14.06.2012. 05:20:16 »
1. sezona: Oliviji gine partner - 4. sezona: Linkolnu gine partner.
1. sezona: Olivija vadi waltera iz ludnice - 4. sezona: Olivija vadi waltera iz ludnice.
1. sezona: Massive dynamic je sumnjiv - 4. sezona: takodje sve upucuje da rade mutne radnje.
1. sezona: pojavljuje se izvjesni jones. i ubijaju ga u jednoj epizodi - 4. sezona: pojavljuje se jones ponovo kao obican pijun.
1. sezona: finale i pojavljivanje W.Bella - 4. sezona: pojavljivanje W.Bella za finale sez..(toliko je bilo providno pa na momente i smijesno)
1. sezona: hiljade i hiljade (trbusnjaka) ovaj, Monster of the week - 4. sezona: isti broj cudovista koji nemaju veze sa radnjom.
.
.
mogao bih ovako do sutra.

Eto zbog toga sam ja prestao da pratim ovu seriju na pocetku druge sezone,
zaredjali su prvih 6 epizoda sa nekim cudovistima besmislenim...

A tako je zanimljivo bilo finale i sve cekam da se nastavi a oni me vuku za nos 6 epizoda
i nigde ni reci o tome sa finala - nego sve neka cudovista bezveze, gde ih vise izmisle?!

 :facepalm

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2718 : 14.06.2012. 15:11:26 »
bajone, dok sam ti čitao post taman sam mislio da napišem koju sada ocjenu daješ seriji i vidim da si napisao 9/10, a ako se dobro sjećam, nedavno si bio rekao 8,5/10, znači popravila se ocjena na ponovno gledanje  :)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2719 : 14.06.2012. 15:19:10 »
Kad sam napravio maraton, nisam imao vremena da zaboravim ko je šta kome rekao, a i raznorazne druge detalje sam primetio, što je sve upotpunilo utisak da su imali razrađen scenario od prve do poslednje epizode (verovatno su nešto i menjali u letu, ali ne stiče se utisak da je išta značajno).

U pravu si, napisao sam bio da dajem 8,5/10, ali sada je definitivno 9/10; blago je reći koliko sam oduševljen prvim trima sezonama. Potražiću i one tajne poruke koje provlače kroz svaku epizodu (šaka, žaba, list i drugi simboli daju neku reč). smileyNO1
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2720 : 14.06.2012. 15:43:36 »


Iako te riječi nisu toliko bitne, ali imaju veze s epizodom  :)

Meni je prva sezona jako slaba, a druga i treće su odlične dok četvrta mi je solidna. A Anna i Joshua su mi prosječni kao glumci. Jedino Walter rastura, obožavam ga  ti_si_Bog

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2721 : 15.06.2012. 19:31:23 »
Fringe pratim otkada je poceo da izlazi(Redovno).Bajone hvala na trudu i prjevodima :majstore.Sto se tice same serije-jako gledljiva ,koja ima dosta momenata koje je Abrams pokusao da prikrije,dobije na misteriji,iako po mome misljenu nije uspio.Svakako dobra serija gdje se nesto novo provlaci kroz nase ekrane.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2722 : 15.06.2012. 21:29:37 »
:nnc:
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline projepro

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2723 : 16.06.2012. 00:18:01 »


 ;D

Offline projepro

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2724 : 20.06.2012. 02:43:16 »


Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fringe
« Odgovor #2726 : 20.06.2012. 15:58:01 »
Veselim se 5. sezoni! Po ovome što piše u linku, bit će veselo  ;D I zanimljiv je ovaj naslov, tko zna na što se odnosi...

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2727 : 20.06.2012. 16:14:27 »
Već razmišljam kako bih preveo. ;D Možda će mi biti jasnije kad pogledam epizodu.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline wujke

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Fringe
« Odgovor #2728 : 21.06.2012. 10:17:16 »
Potražiću i one tajne poruke koje provlače kroz svaku epizodu (šaka, žaba, list i drugi simboli daju neku reč). smileyNO1

http://fringepedia.net/wiki/Glyphs_code

Offline projepro

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 359
  • Spol: Muški