Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530892 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Fringe
« Odgovor #2580 : 29.04.2012. 13:46:52 »
Briše se svaki idući post u kojem će se netko naslađivati...
bleh bleh bleh

Offline bojan1990

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2581 : 29.04.2012. 14:13:16 »
jako dobra epizoda kao i prijevod. hvala bajone ;)
Human history becomes more and more a race between education and catastrophe. - H. G. Wells

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2582 : 29.04.2012. 14:22:43 »
Hvala na prevodu Bajone. Odlicno kao i uvek.
A i epizoda je bila fina. 
Sad mi tek nije jasna ona prosla (mislim jasna mi je epizoda kao epizoda nego mi nije jasno zasto su je ubacili tek tako)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2583 : 29.04.2012. 15:15:28 »
Ovo je druga nova serija koju sam počela da pratim ovih dana. Pogledala sam prvih sedam epizoda, no nisam previše oduševljena. Vidim da ima dosta sličnosti sa Dosije X, ali to mi nekako nije dovoljno. Najviše od svega mi smeta što mi glavna glumica ide na živce. Nimalo harizmatična, izveštačena... uopšte mi se ne dopada. Piter Bišop mi je bio interesantan u početku - prema opisu očekivala sam da je neki genijalac, međutim od njegove pameti još nisam videla ništa. Jedini lik koji mi se dopada je njegov otac, Volter, no Piter je potpuno u njegovoj senci, i čini mi se kao da mu je jedina uloga da bude dadilja svom ocu. Tu je i ona pomoćnica ili šta li je, kojoj ni ja (kao ni Volter ;D) još uvek nisam zapamtila ime. Ona je pretpostavljam tu samo kao ukras.

Prva epizoda je bila stvarno dobra, dovoljno dobra da me zainteresuje da nastavim da pratim. No kako gledam dalje, ne vidim da se radnja odmakla daleko od početka. Ali dobro, ovo je moje mišljenje nakon samo nekoliko odgledanih epizoda. Nastaviću da gledam do kraja prve sezone, u nadi da će se nešto promeniti... Moje pitanje je, da li ovo kasnije postane zanimljivije?
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2584 : 29.04.2012. 15:19:31 »
Meni je bilo zaniljivo od prve epizode,
ali to ne znači da tebi neće postati s vremenom.
Biće zanimljivo dalje.
Samo poneke epizode su mi bile apsolutno loše, dosadne i besmislene,
ali mogu se nabrojati na prste jedne ruke.

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2585 : 29.04.2012. 16:08:16 »
nastavi gledati biti ce kasnije daleko bolje...

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Fringe
« Odgovor #2586 : 29.04.2012. 16:08:36 »
Meni je, iskreno, prva sezona najlošija. Kasnije ide na bolje.

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2587 : 29.04.2012. 16:35:30 »
Ovo je druga nova serija koju sam počela da pratim ovih dana. Pogledala sam prvih sedam epizoda, no nisam previše oduševljena. Vidim da ima dosta sličnosti sa Dosije X, ali to mi nekako nije dovoljno. Najviše od svega mi smeta što mi glavna glumica ide na živce. Nimalo harizmatična, izveštačena... uopšte mi se ne dopada. Piter Bišop mi je bio interesantan u početku - prema opisu očekivala sam da je neki genijalac, međutim od njegove pameti još nisam videla ništa. Jedini lik koji mi se dopada je njegov otac, Volter, no Piter je potpuno u njegovoj senci, i čini mi se kao da mu je jedina uloga da bude dadilja svom ocu. Tu je i ona pomoćnica ili šta li je, kojoj ni ja (kao ni Volter ;D) još uvek nisam zapamtila ime. Ona je pretpostavljam tu samo kao ukras.

Ovo kao da sam ja napisala. A trenutno sam odgledala 6 epizoda. Meni je ovo teski procedural (sto se cesto uzima kao nesto lose, a meni i nije toliko, ali vise volim povezanije serije). Vidim da su je ljudi kritikovali i u vreme kada su izlazile epizode, a sada seriju hvale gotovo svi.

Peter mi je bas simpatican.  ;D

Ja nastavljam i dalje gledati jer ljudi kazu da postane zanimljivije kasnije i da prica postaje povezanija.

Ako mi se ne svidi nakon prve sezone, da li je vreme da odustanem?

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2588 : 29.04.2012. 16:46:04 »
Ma povezano je sve, samo što se ne vidi na početku, i te epizode koje vi sad gledate će posle imati smisla.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2589 : 29.04.2012. 16:46:10 »
Ovo je druga nova serija koju sam počela da pratim ovih dana. Pogledala sam prvih sedam epizoda, no nisam previše oduševljena. Vidim da ima dosta sličnosti sa Dosije X, ali to mi nekako nije dovoljno. Najviše od svega mi smeta što mi glavna glumica ide na živce. Nimalo harizmatična, izveštačena... uopšte mi se ne dopada. Piter Bišop mi je bio interesantan u početku - prema opisu očekivala sam da je neki genijalac, međutim od njegove pameti još nisam videla ništa. Jedini lik koji mi se dopada je njegov otac, Volter, no Piter je potpuno u njegovoj senci, i čini mi se kao da mu je jedina uloga da bude dadilja svom ocu. Tu je i ona pomoćnica ili šta li je, kojoj ni ja (kao ni Volter ;D) još uvek nisam zapamtila ime. Ona je pretpostavljam tu samo kao ukras.

Prva epizoda je bila stvarno dobra, dovoljno dobra da me zainteresuje da nastavim da pratim. No kako gledam dalje, ne vidim da se radnja odmakla daleko od početka. Ali dobro, ovo je moje mišljenje nakon samo nekoliko odgledanih epizoda. Nastaviću da gledam do kraja prve sezone, u nadi da će se nešto promeniti... Moje pitanje je, da li ovo kasnije postane zanimljivije?
Pokušaj izdržat prvu sezonu. Meni je prva sezona bila loša, ali druga i treća su jako dobre i sad četvrta nastavlja s tom kvalitetom  :)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2590 : 29.04.2012. 16:53:35 »
Nastaviću da gledam, još uvek nisam izgubila interesovanje. Verovaću vam na reč.  ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2591 : 29.04.2012. 17:00:57 »
Takodje.  smileyNO1

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2592 : 29.04.2012. 17:16:20 »
Svaka sezona raste kvalitetom sve više. Iskreno, ni meni se do polovine prve sezone serija nije svidla, čak sam mislio da odustanem od gledanja, pilot mi je bio dosadan, ali od druge sezone počinje već polako da se odmotava klupko. U početku serija jeste procedural, jedan slučaj po epizodi, malo toga je gledaocu jasno, ali prožima se tu i glavna priča (obratite pažnju na reč pattern ;)) koja će kasnije dobiti na težini. Treća sezona je bila odlična, dobijaju se objašnjenja glede glavne priče, a prva polovina četvrte sezone fenomenalna: tu se baš razvija ova glavna priča. Nisu ni sada smanjili tempo, jedva čekam naredne epizode.

Razumem zašto su toliko podeljena mišljenja: oni koji nisu imali strpljenja, otpisali su seriju nakon prve sezone (došao sam u to iskušenje), ali oni koji su joj dali priliku kasnije su pisali kako je serija odlična. Mene je toliko zainteresovala od polovine treće sezone da sam odlučio da je prevodim. :)

Ako se rešite da nastavite s gledanjem, obraćajte pažnju na sve sitnice, uvek se vraćaju na njih kasnije tokom serije. U poslednjoj epizodi su vaskrsli jednog lika kog su, mislim, pominjali u jednoj epizodi druge sezone, i ispostavilo se da on igra veliku ulogu. Sve je isprepleteno, precizno doziraju radnju i događaje. Najzanimljivije od svega je to što ne možeš predvideti šta će se desiti: odgledaš i najavu naredne epizode, stvoriš sebi neku sliku u glavi šta bi moglo biti dalje, a desi se nešto nepredviđeno. clapp Ima puno obrta.

Svi glumci su, po mom mišljenju, izvanredni, tumače uloge izvrsno, nema nijednog lika koji me nervira. Čak se vežeš i za negativce, jer posmatraš radnju i iz njihovog ugla. Meni jedna od boljih serija, svakako vredi.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2593 : 29.04.2012. 17:35:56 »
Sad mi tek nije jasna ona prosla (mislim jasna mi je epizoda kao epizoda nego mi nije jasno zasto su je ubacili tek tako)

Možda doznamo u preostale dve epizode ove sezone. ;) A čak i da su je ubacili tek onako, bacili smo pogled u jednu od mogućih budućnosti,
Spoiler for Hiden:
npr. šta se desilo nakon isključenja naprave.


I nema na čemu. :nnc:
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2594 : 29.04.2012. 17:52:04 »
Slazem se sa vecinom da je serija na pocetku bila malo dosadna i jako spora, ali kasnije je fenomenalna.
Drago mi je sto su se oducili i za petu sezonu, makar bilo i 13 ep kao sto su rekli, bar ce zavrsit pricu.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Fringe
« Odgovor #2595 : 29.04.2012. 17:56:35 »
@spico:
Fringe je zakon, samo nastavi gledati!  smileyNO1

@Bajone:
Pattern?!  :o
Otkad ti koristiš tuđice, mame ti?! Kad sad nisam pao sa stolice...  rofl
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2596 : 29.04.2012. 18:01:26 »
Samo sam napomenuo izvornu englesku reč, jer su je prevodioci različito prevodili (uzorak, obrazac, šablon...). :P I ne zazirem od tuđica, ali ako ima dobre domaće zamene, koristim tu reč. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Fringe
« Odgovor #2597 : 29.04.2012. 19:05:23 »
'Ej, dobro, de, ne napadam, samo se pozivam na humanost u tebi kako bi prestao traumirati nas ni krivé, ni dužné.  ;D
Sjećam se da ti i interfejs ide na ganglije. Uviđaš patternbleh

No... back to the subject:)
'Bemti sve, još samo dvije epizode.  :( Moraće ova četvrta sezona još jednom "pasti", dok čekam petu.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2598 : 29.04.2012. 19:16:17 »
Pa znam da ne napadaš, šta se odmah primaš ko baba na penziju? ;D Trudim se da ne traumiram. :P

Ja bogme planiram da pogledam celu seriju ispočetka dok čekam petu sezonu. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #2599 : 29.04.2012. 19:35:44 »
Meni nikad nije bila loša, dosadna, slaba serija.. od prvog dana kad je izleteo pre-air i zoki, radrad, peja nije bio za seriju, Commandoguru je tu uradio prevod, kažu valja, biće nešto od ovoga, pa reko daj probaću.. i onda sam gurao redovno u repertoar gledanja, ali ova sezona me ubila od pauza, sad čekam da izađe sve, pa da vidim gde sam stao, da završim to.. OK su likovi i priče. Vi koji tek počinjete, daj te joj šansu, neće vam biti loša serija.
iShare, noProfit


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2600 : 29.04.2012. 21:08:11 »
Počni da gledaš. Dok pogledaš ovih 20 epizoda, izaći će i 21. i 22. (biće prikazane sledeće i one tamo nedelje), a onda se čeka peta sezona. drinks
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #2601 : 29.04.2012. 21:24:43 »
Pogledao sam ja dobar deo epizoda iz ove sezone. Stao sam na epizodi, ne znam koji je broj, ali je kraj epizode bio
Spoiler for Hiden:
kad Olivija nestaje na pumpi, kad je bila sa Perom, kad je on traži na pumpi a ona se budi vezana na stolici a nasuprot nje sedi Nina Šarp
od te pa na ovamo trebam nastavit.
iShare, noProfit


Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2602 : 30.04.2012. 00:48:47 »
1. sezona je uzas do pred samo finale.. finale 1. sezone je to koje me natjeralo da pocnem skidati seriju... 2. sezona mi je najbolja.. serija pati od nedostataka.. kao i svaka.. najjaca mi je recenica: "Kako je to moguce!?" :D
a volim je gledati jer je ispred svega - zabavna.

Spoiler for Hiden:
Ako prestanu da prikazuju radnju u Alteruniju.. prestacu da gledam seriju. Bolivia, Walternative itd. su mnogo bolji likovi "tamo".. epizode su mnogo bolje i zeppelini, tehnologije, ma sve mi je bolje tamo :D


Jones je pozitivac u citavoj prici.. kao i u 1. sezoni.. tamo je htio da se bori protiv alteruniverzuma, a sad nas navlace na slicno,a ustvari  zeli da sprijeci Observere.. sto bi mu i poslo za rukom da je otkazana 5. sezona :D ovako ce nasi glavni likovi biti direktni krivci jer ce ga zaustaviti  bleh

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Fringe
« Odgovor #2603 : 30.04.2012. 01:58:13 »
ko baba na penziju? ;D
rofl Dooobra, doobra, za ovu ti priznajem - 1 : 0 za tebe.  smileyNO1

Ja bogme planiram da pogledam celu seriju ispočetka dok čekam petu sezonu. :)
I ja ću, ali vjerovatnije kad se sve završi. Ova serija će mi cijeli život ostati u lijepom sjećanju.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline aleksej

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Fringe
« Odgovor #2604 : 30.04.2012. 13:33:54 »
E stvarno, šta im je značila epizoda pre ove?  :o

Offline projepro

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2605 : 30.04.2012. 21:52:52 »
Hmm veoma zanimljiva serija , jedva cekam da dodje petak i odgledam novu epku ,kad dodje petak srecan sam kao malo dete  ;D ;D , serije mi je najvise nalik na lost recimo po misteriji i tim stvarimo kolko nekad ne moze da se skonta  :)

Offline Zlatkohmmm

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 87
Odg: Fringe
« Odgovor #2606 : 02.05.2012. 07:13:55 »
odgledao sam 3 sezone za sada, i iskreno nadao sam se da ce lepo u 4 napraviti kraj posto je definitivno bio blizu kraj price, bojim se da je 5 sezona stvarno nepotrebna, iako mi se dopala serija mislim da je trebalo da je zavrse...ne razumem tu filozofiju teraj dok ne zaseremo kod publike, ako im je do para neka ti isti ljudi naprave nesto novo a ne da idu u nedogled i na kraju upropaste...a to ce ovde biti jer ja koliko vidim po 3 sezoni 4 je def trebala da stavi tacku na celu pricu

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Fringe
« Odgovor #2607 : 03.05.2012. 11:45:52 »
E stvarno, šta im je značila epizoda pre ove?  :o

Izgleda kompleks da se ima preko 22 epizode po seriji. Doduše uvek se oduševim epizodama sa posmatračima, prepune su mističnosti.
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2608 : 03.05.2012. 14:08:56 »
ja ne znam jel se koja serija vishe otkazivala od frindza  ??? i vazda prezivi.super je sto smo dobili i 5-tu sezonu,jer sam bio ubijedjen da bi sve zbrzali,sjebali i na kraj bi dobili josh jedan fail finale ka u Lostu.sto se tiche alt.univerzuma,ja mislim da je to zavrsena pricha...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Fringe
« Odgovor #2609 : 03.05.2012. 14:41:13 »
ja ne znam jel se koja serija vishe otkazivala od frindza

Zar tako slabo pamtiš? ;D

Imao je Fringe preteču što se otkazivanja/obnavljanja tiče:
Spoiler for Hiden:
Chuck.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché