Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530870 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2310 : 29.01.2012. 03:25:21 »
Odlicna epizoda. Krajnje normalna.  Ko sa pocetka serije. Ova sezona mi je definitivno legla.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2311 : 29.01.2012. 03:30:46 »
A meni je ova epizoda bila baš osrednja, vrlo tanka što se radnje tiče. Valjda sam navikao na ove odlične epizode od početka sezone. :)

Čak mi ni ova naredna epizoda ne izgleda kao da obećava:



Ali možda sam prestrog. Ipak su zakuvali puno toga u prethodnim epizodama, pa sam očekivao da nastave istim tempom.


P. S. Biće i prevoda izjutra.

P. P. S. Postavljen je prevod. Uživajte. I nema na čemu. :)
« Zadnja izmjena: 29.01.2012. 13:58:28 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Fringe
« Odgovor #2312 : 29.01.2012. 13:59:39 »
Hvala bajone. :) clapp :majstore

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2313 : 29.01.2012. 14:50:29 »
kako losa epizoda prvenstveno zbog lika Emilly.. ne znam ko je za nju istocio veliki kesh za ovu ulogu, epizoda bi bila jednu stepenicu vise da je neka druga to odradila :ne-zna

Spoiler for Hiden:
sad je i definitivno da su epizode koje se odvijaju u alternativnom univerzumu bolje troduplo, barem meni. takodjer svi alternativni likovi su zanimljiviji, pogotovo walter, a i bolivia mi je mnogo draza.

p.s. ponovo supermoci predstavljaju kao zlo ("jao ja ne zelim da budem takva") i sl. .. to mi pici po zivcima nenormalno  :facepalm.. pa tko ne bi zelio da ima supermoci ccc.. pa bio bi najveca faca u selu 8)

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Fringe
« Odgovor #2314 : 29.01.2012. 15:14:06 »
A meni je ova epizoda bila baš osrednja, vrlo tanka što se radnje tiče. Valjda sam navikao na ove odlične epizode od početka sezone. :)


Nakon izvanredne 9. epizode malo su stali na loptu. ;D  Nije ni bilo za očekivati, da mogu tim tempom sezonu privuči kraju, pogotovo jer se verovatno još ne zna, je li ovo poslednja sezona ili ne.
Mada kako su krenuli sa pričom, nemam baš najbolji osječaj.  :( Previše je to komplikovano za prosječnog "couch potatoe amera."   :ceska:


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2315 : 29.01.2012. 17:36:38 »
Spoiler for Hiden:
p.s. ponovo supermoci predstavljaju kao zlo ("jao ja ne zelim da budem takva") i sl. .. to mi pici po zivcima nenormalno  :facepalm.. pa tko ne bi zelio da ima supermoci ccc.. pa bio bi najveca faca u selu 8)

Spoiler for Hiden:
Slažem se. Mislim da je to jedan od glavnih razloga zašto mi je ova epizoda bila loša. I jednostavno previše patetike, Volim te, tata ili Zašto me je bog ovakvom stvorio?, skakanje tati u naručje, trt-mrt. A i priča je bila slaba, površno osmišljena i predvidljiva.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2316 : 29.01.2012. 20:10:46 »
Spoiler for Hiden:
p.s. ponovo supermoci predstavljaju kao zlo ("jao ja ne zelim da budem takva") i sl. .. to mi pici po zivcima nenormalno  :facepalm.. pa tko ne bi zelio da ima supermoci ccc.. pa bio bi najveca faca u selu 8)

Spoiler for Hiden:
Slažem se. Mislim da je to jedan od glavnih razloga zašto mi je ova epizoda bila loša. I jednostavno previše patetike, Volim te, tata ili Zašto me je bog ovakvom stvorio?, skakanje tati u naručje, trt-mrt. A i priča je bila slaba, površno osmišljena i predvidljiva.

Spoiler for Hiden:
Pa ne znam što se žalite na moći, zar biste vi voleli da imate onakvu "moć"? Mene je užasno nervirala Emili, ne bi bila sposobna ni leš da glumi... Što se priče tiče, slažem se, moglo je to i bolje ako su već morali da ubace "monster of the week" epizodu...
P.S. Iduća mi deluje zanimljivije, nema veze ako opet traže nekog sa moćima, bar su svi na okupu  :)
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2317 : 29.01.2012. 20:53:44 »
Ma meni prijaju ponekad ovekve epizode po sistemu- jedna epizoda jedan slucaj. A utisak mi je za celu ovu sezonu generalno odlican.  A Promo obecava  interesantnu epizodu u svakom slucaju.  ( uh kako je bilo dobro kad sam letos po prvi put gledala ovu seriju....Par punih sezona :) dan za danom, bez pauze....  )

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #2318 : 30.01.2012. 01:08:39 »
Spoiler for Hiden:
p.s. ponovo supermoci predstavljaju kao zlo ("jao ja ne zelim da budem takva") i sl. .. to mi pici po zivcima nenormalno  :facepalm.. pa tko ne bi zelio da ima supermoci ccc.. pa bio bi najveca faca u selu 8)

Spoiler for Hiden:
Slažem se. Mislim da je to jedan od glavnih razloga zašto mi je ova epizoda bila loša. I jednostavno previše patetike, Volim te, tata ili Zašto me je bog ovakvom stvorio?, skakanje tati u naručje, trt-mrt. A i priča je bila slaba, površno osmišljena i predvidljiva.

Spoiler for Hiden:
Pa ne znam što se žalite na moći, zar biste vi voleli da imate onakvu "moć"? Mene je užasno nervirala Emili, ne bi bila sposobna ni leš da glumi... Što se priče tiče, slažem se, moglo je to i bolje ako su već morali da ubace "monster of the week" epizodu...
P.S. Iduća mi deluje zanimljivije, nema veze ako opet traže nekog sa moćima, bar su svi na okupu  :)


Spoiler for Hiden:
nije do "moci" nego me nervira ta patetika, i u svakoj seriji na istu temu.. npr. u herojima Claire je stalno proklinjala Boga sto nije "normalna" jer je besmrtna, a najnormalnije joj to sto je lezbaca...

slazem se za Emilly stvarno je djevojka lose odradila ulogu.. vidim da su kreatori poceli da pisu scenario i ostale sitnice "u hodu" , vjerujem da ni oni ne znaju kakav ce kraj da bude, a to nece na dobro izaci (LOST - 6. sezona)

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: Fringe
« Odgovor #2319 : 30.01.2012. 02:39:13 »
Ja sam se potpuno izgubio u ovoj seriji...

Spoiler for Hiden:
prvo Peter mora umrijeti sad Olivia zasto jednostavno sve ih ne pobije? :P Onda ne kontam kako postoje dva paralelna svijeta pa sad u 4 sezoni peter je upao u "treci"? ako nije treci vec jedan od ova dva ali s izmjenjenim stvarima kako ce se onda vratit u svoj?a ako je vec neki "treci" kako ce znati u koji ce se vratit(pretpostavljam da pored tri postoji jos bar tri) :dash rofl evo i sam sam se opet izgubio u ovim mojim rijecima :P

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2320 : 30.01.2012. 05:29:01 »
Ja sam se potpuno izgubio u ovoj seriji...

Spoiler for Hiden:
prvo Peter mora umrijeti sad Olivia zasto jednostavno sve ih ne pobije? :P Onda ne kontam kako postoje dva paralelna svijeta pa sad u 4 sezoni peter je upao u "treci"? ako nije treci vec jedan od ova dva ali s izmjenjenim stvarima kako ce se onda vratit u svoj?a ako je vec neki "treci" kako ce znati u koji ce se vratit(pretpostavljam da pored tri postoji jos bar tri) :dash rofl evo i sam sam se opet izgubio u ovim mojim rijecima :P

Spoiler for Hiden:
Mora se pratiti serija. Zasad su nam pokazali da postoje dva svemira: ovaj naš i još jedan paralelni, — Volterov i Volternativov — ali priču vrte oko vremenskih osa (sleda događaja ili kako god hoćete). Kada se neki događaj u prošlosti izmeni, promeni se sled događaja u budućnosti, zato viđamo naizgled trećeg Pitera — no to je Volternativov Piter iz drugačijeg sleda događaja.

Spoiler for Rekapitulacija serije iz mog ugla:
Počeću s događajima koji su vam verovatno svežiji. Kroz treću sezonu gledali smo većim delom kako obe strane tragaju za delovima naprave, koju je napravio Volter, a kojom upravlja Piter i koja može uništiti svetove. Sve je počelo tako što je Volter, kada mu je umro Piter budući da nije na vreme pronašao lek, napravio kapiju i prešao s druge strane da otme drugog, takođe bolesnog, Pitera, kako bi ga spasao smrti. I Volternativ je radio na leku, ali mu je u ključnom trenutku posmatrač slučajno odvukao pažnju, pa Volternativ nije video da je zapravo bio na pragu rešenja, već je ceo ogled odbacio i počeo ispočetka. Volter je, sećate se, napravio prozor u drugi svet i sve to posmatrao, te je rešio tada da ne dozvoli da i drugi Piter umre. Međutim, kada je otvorio prolaz na jezeru i doveo drugog Pitera na ovu stranu, paralelni svemir počeo je da se raspada. Volternativ, koji je postao u međuvremenu ministar odbrane, shvatio je šta se desilo i ko mu je oteo sina, pa je počeo da se sveti zbog otmice i propadanja njegovog sveta. Zato je napravio menjače oblika (menjolike) i slao ih na ovu stranu sa ciljem da uđu u trag delovima naprave koja može unišiti svemir, jer je verovao da samo jedna strana može opstati. U isto je bio ubeđen i Volter. U prvim sezonama gledali smo neke Volternativove opite u vidu onih paranormalnih pojava koje su Olivija i Odsek na rubu istraživali (nazivan je u početnim epizodama uzorak, šablon [pattern]), a mnogo toga je, pretpostavljam, bilo maslo i Dejvida Roberta Džounsa. U prve dve sezone pratili smo istragu događaja iz uzorka, Volterove pokušaje da ponovo osposobi potisnute Olivijine moći i drugo.

Onda smo čuli i o „prvim ljudima“, a to je zapravo bio Volter i još neki koje nam nisu otkrili: Volter je sagradio napravu koja može razoriti svemir i postigao značajna otkrića, ali, shvativši da možda previše zna i bojavši se da neko to znanje ne iskoristi u zle svrhe, zatražio je od Vilijama Bela da mu izvadi delove mozga, koji su, kako bi preživeli, zatim pohranjeni u druge ljude. On je pre toga rastavio napravu na delove i poslao ih natrag kroz vreme u različite delove sveta kako bi tu svoju bojazan predupredio i sprečio. Nakon što mu je izvađeno moždano tkivo, Volter je skrenuo i završio u duševnoj bolnici. No, sve o napravi je zabeležio u šiframa kroz knjigu „Prvi ljudi“. Nju je delimično dešifrovao prvi Sam Vajs i to znanje preneo svome sinu i tako sledećih nekoliko kolena (Sam Vajs koga smo gledali u trećoj sezoni bio je šesti naraštaj sinova Vajsova). Oni su tu tajnu čuvali, a poslednji Sam Vajs poneke pojedinosti otkrivao je Nini Šarp iz Masiv dajnamika i Oliviji kada joj je trebala njegova pomoć u istrazi i slično.

U svoj toj gunguli ko će koga nadmudriti i uništiti drugi svemir, druga Olivija se uspešno infiltrirala u ovaj svemir i nakon svega ostala je trudna s Piterom. Kada se vratila, Volternativ i dr Brandon Fajet su iz uzorka njene krvi izdvojili polovinu, tj. 23 hromozoma koji pripadaju Piteru kako bi upregli napravu i konačno uništili drugi svemir i bili prvi u tome, jer su se nekako obe strane dokopale naprave. Na kraju je Volternativov Piter koji je odrastao sa Volterom i ostao veran njemu (i u međuvremenu saznao za otmicu i sve drugo) ušao u napravu i uništio drugi svemir. Spasao se samo Volernativ koji je bio prešao na drugu stranu kako bi zatražio pomoć od Pitera da unište taj svet. Tu smo, na kraju treće sezone, videli nakratko sled događaja nakon uništenja paralelnog svemira: pošto su svetovi neraskidivo povezani, ne mogu postojati jedan bez drugog, pa je i uništenje preostalog svemira postalo neizbežno, a sve ubrzava i pogoršava Volternativ koji svetlosnim bombama otvara crvotočine i cepa građu svemira. Videli smo i da je Olivija u budućnosti, 2021. godine, konačno zauzdala moći koje su se razvile u detinjstvu zbog Volterovih i Belovih opita sa korteksifanom (Volter i Bel su shvatili da je ključ sposobnosti prelaska između svetova bez kapija, mostova, portala i prolaza u tome da tretiraju ljudski mozak korteksifanom u ranoj mladosti kako bi izoštrili natčulne sposobnosti koje čovek poseduje, pa smo gledali kasnije da je, kad je odrasla, Olivija i naučila da se sama prebacuje između svetova).

U budućnosti, nakon uništenja, Voltera je sud proglasio krivim za pravljenje naprave i uništenje drugog svemira, pa je osuđen na dugogodišnji strogi zatvor, odakle ga je izvukao Piter da mu pomogne oko razumevanja tehnologije iza Volternativovih svetlosnih bombi. Na kraju je Volter shvatio da su oni bili „prvi ljudi“, te da je jedini način da se spreči uništenje preživelog svemira vratiti se u prošlost uz pomoć naprave, a Piter je morao načiniti drugi izbor: da ne uništi paralelni svemir. Tada je napravljen most između svetova, ali se sled događaja izmenio zbog drukčijeg Piterovog postupka, odnosno izbora. Naime, dotada smo gledali vremensku osu (sled događaja) gde je Volter prešao na drugu stranu i spasao drugog Pitera (led na jezeru Rajden na kome je napravio prolaz pukao je, ali ih je obojicu iz ledene vode spasao posmatrač), dok u četvrtoj sezoni saznajemo da su u izmenjenoj vremenskoj osi zapravo obojica Pitera poginuli (led je takođe pukao, ali se izvukao samo Volter). Zato je Piter nestao iz vremenske ose koja nas vraća iz 2021. u sadašnjost, i zato ga se niko ne seća. Zato u ovom vremenskom sledu ne znaju za posmatrače (postoji još razlika između ove dve vremenske ose, ali one nisu toliko značajne). No, iako je izbrisan, posmatrači ustvrđuju da Piter u tragovima „curi“ iz druge vremeske ose u novonastalu (sadašnju, trenutnu, aktuelnu). Naposletku posmatrač koji je sve ovo zakuvao, i pored dogovora da sasvim izbriše Piterove tragove, od toga iz nekog razloga odustaje, tako da se Piterova pojava konačno pojavljuje i bukvalno izronivši (iz jezera Rajden) iz svoje vremenske ose u ovu (dok se pre toga priviđao Volteru i javljao Oliviji u snovima).

Otuda Piter zna i za posmatrače, poznaje Oliviju, Voltera, Brojlsa i njihove druge verzije, jer je on odjek vremenske ose koju smo gledali u prve tri sezone, dok je u ovoj on poginuo kao dečak utopivši se u jezeru pre 26 godina, pa ga, logično, niko ne poznaje. Zato traži načina da se vrati u svoju vremensku osu, jer mu nije mesto u ovoj gde se nalazi sada. Odatle teče priča četvrte sezone.

Nadam se da nije previše kofuzno.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Fringe
« Odgovor #2321 : 30.01.2012. 11:28:18 »
Za dobro jutro sam pročitao tvoj post bajone i odlično sumirano i napisano. :)

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Fringe
« Odgovor #2322 : 30.01.2012. 13:53:49 »
Za dobro jutro sam pročitao tvoj post bajone i odlično sumirano i napisano. :)

Također. Jer sve sam izgubljeniji u ovoj seriji. Neke stvari sam potpusno zaboravio.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2323 : 30.01.2012. 14:14:42 »
Bajone, aj odgledaj i Lost  ;D

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2324 : 30.01.2012. 14:21:06 »
Bajone, aj odgledaj i Lost  ;D

Počeo sam da gledam tu seriju, ali nije mi legao pilot. Prekinuo sam posle dvadeset minuta. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2325 : 30.01.2012. 15:22:12 »
Bajone, aj odgledaj i Lost  ;D

Počeo sam da gledam tu seriju, ali nije mi legao pilot. Prekinuo sam posle dvadeset minuta. :)

I ja sam tako, ali probaj pogledati par prvih ep, serija je bas extra :)

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2326 : 30.01.2012. 17:04:20 »
Ne ubeđujte bajonea da gleda, ako mu se nije svideo pilot, neće biti zadovoljan ni ostatkom serije... Bar je kod mene bio taj slučaj... Bukvalno su me naterali da odgledam seriju, a videla sam još na početku da mi se ne sviđa  :dash

P.S. Zašto nije svaki dan subota?  ;D
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: Fringe
« Odgovor #2327 : 30.01.2012. 17:43:59 »

Bajone zahvaljujem na objasnjenju! smileyNO1

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Fringe
« Odgovor #2328 : 31.01.2012. 17:21:21 »
Bajone  clapp samo mala zamerka, mogao si da spomenes malo vise Davida Roberta Jonesa
Spoiler for Hiden:
Teleport, da je on u stvari otkrio Oliviji da ima "nadljudske sposobnosti", da je radio u Masiv Dinamic i da mu je ustvari najveci kompleks da se kodaze William Bellu, pa je zato i presao "on the other side" i tako to
, mozda to i nije toliko bitno, ali mislim da trebas da ga opises malo,  posto ce on definitivno biti jedna od kljucnih figura u 4. sezoni :)
« Zadnja izmjena: 31.01.2012. 17:36:09 MilanRS »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2329 : 31.01.2012. 17:26:29 »
Stavi to u spojler. ;)

Spoiler for Hiden:
Vidiš, zaboravio sam bio pojedinosti o Džounsu i baš sam se pitao otkud on. Sad si me ti podsetio. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline mladen11994

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
Odg: Fringe
« Odgovor #2330 : 02.02.2012. 01:46:35 »
nov sam na sajtu, pa se tek snalazim :) mislio sam da sam stavio :D
Pa dobro, ti si pratio redovno, a ja sam odgledao sve za 2 nedelje, normalno je da se slabije secas toga :)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2331 : 03.02.2012. 16:04:18 »
Hvala i na prevodu za Fringe i za House, bajone. clapp

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: Fringe
« Odgovor #2332 : 03.02.2012. 18:04:00 »
Oni su ovde
Spoiler for Hiden:
zapoceli novu pricu sa ovim svetovima i mislim da Piter nece da se vrati u svoje vreme dok se ovde ne rese neke stvari, jer glupo bi bilo da se vrati a da ovo ostane nerazjasnjeno... a to ce verovatno potrajati do kraja sezone tako da mislim da bi trebalo da imamo bar jos jednu sezonu gde se on vraca u svoje vreme i da se radnja nastavi tamo gde je stala... malo sam ovo konfuzno napisao  :)

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2333 : 05.02.2012. 00:05:36 »
Bolja epizoda od prethodne, ali me druga Astrid izuzetno nervira, kao robot je...  u_jeeeeeeeeee
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fringe
« Odgovor #2334 : 05.02.2012. 02:03:10 »
Odlična je epizoda, i slučaj je bio zanimljiv, a i odnosi među likovima

Spoiler for Hiden:
Dvije Astrid su bile pun pogodak  :)

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2335 : 05.02.2012. 11:35:09 »
Spoiler for Hiden:
Da li se to Olivija zaljubljuje u Pitera? Simpaticna epizoda.  E da, ne mogu da se setim  zastoje Volter toliko ljut na ridju Oliviju 
« Zadnja izmjena: 05.02.2012. 11:41:06 maya- »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2336 : 05.02.2012. 15:29:13 »
Svakako bolja epizoda od prethodne, ali ipak nešto slabija nego uvodne.

Spoiler for Hiden:
Da li se to Olivija zaljubljuje u Pitera? Simpaticna epizoda.  E da, ne mogu da se setim  zastoje Volter toliko ljut na ridju Oliviju 

Spoiler for Hiden:
Zato što je došla iz drugog svemira i izdavala se dugo za Oliviju. Volter je smatrao da je došla da špijunira i ukrade delove za napravu. Opsovao je i portugalski slatki hleb kojim ga je često potkupljivala. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Fringe
« Odgovor #2337 : 05.02.2012. 18:14:37 »
Hvala svima koji su radili prevode! drinks

Serija je žešća navlakuša, drugu sezonu su malo razvukli, ali zato kad su dobri - onda su predobri! :)
Obožavam ovakve komplikacije i zavrzlame, a dopada mi se više od Losta jer ima manje likova, pa se radnja bolje prati.
Olivija mi je omiljeni lik, a ovo je prvi put da mi se dopada glavni lik neke serije.
John Noble isto sjajno glumi Voltera, čudi me da nije pokupio neke nagrade za to. ???

Bolja epizoda od prethodne, ali me druga Astrid izuzetno nervira, kao robot je...  u_jeeeeeeeeee
Mene nervira agent Linkoln Li. Sa obe strane. ;D

Spoiler for Hiden:
Da li se to Olivija zaljubljuje u Pitera?
Spoiler for Hiden:
Meni se dopada što se njih dvoje kroz celu seriju iznova zaljubljuju i uvek je drugačije. Meni je to baš super zato što nije toliko patetično. Ili jeste? :P Samo što mi malo smeta što je to uvek jedan te isti Piter, a ima sto verzija Olivije, što znači da on ima prednost i mogućnost da izabere koju god Oliviju hoće. Mislim, hajde malo da dame biraju. ;) Ali dobro, jasno mi je da je situacija takva zbog Piterove problematične postojim li/ne postojim li pozicije.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2338 : 06.02.2012. 01:47:02 »
Za one strpljive, moj prevod jedanaeste epizode je na sajtu. Uživajte.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2339 : 06.02.2012. 02:52:02 »
Hvala  clapp
Zanimljiva epizoda.
Spoiler for Hiden:
Baš me zanima šta je ta naprava i odakle ovom azijatu i kako je on znao šta će njegova mama reći.
Kapiram da je rešio jednačinu, ali kako je mogao da predvidi bez te stvarčice šta će ova reći?
De gustibus non est disputandum.