Autor Tema: 24 (Twenty Four)  (Posjeta: 395516 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #390 : 16.01.2009. 21:32:16 »
Ma, opusteno, nas je prevod, cak i na prvi pogled, kud i kamo bolji... :)
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #391 : 16.01.2009. 21:46:28 »
Nemojte samo pocimati o kvaliteti prijevoda.

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #392 : 16.01.2009. 21:49:13 »
Stavio sam Smajlija, da se niko ne ljuti, znas da je najsladje kad covek sam sebe pohvali... :)

A i sta cu kad je ocigledno...
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #393 : 16.01.2009. 21:51:18 »
Hehe...

Evo skinuo sam sada bas ovaj vas prijevod da ga usporedim s ovim prijevodom sto imam od sinoc i gle čuda - prijevodi su potpuno isti.

Tko tu koga?

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #394 : 16.01.2009. 21:54:21 »
Pa jedino ako mi covek cita misli, ne moze da bude isti kad sam malopre zavrsio svoj deo, ali engleski ti je to, ljudi isto prevode, u onom samo malo fali kvacica, malo su imena prevodjena, malo nisu...
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #395 : 16.01.2009. 21:55:03 »
Zaboravio si broj linija da spomenes. Nemoguce da je isti prevod.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #396 : 16.01.2009. 22:02:17 »
Kao prvo i osnovno, ime titla koje se dobije kad se otpakira je potpuno isto kao ime titla koji sam dobio jucer u ovo doba.

Kao drugo, titlovi imaju potpuno isti broj redova.

Kao treće, na istim mjestima gdje na vasim titlovima nema kvacice, nema kvacice ni na ovim titlovima koje sam dobio jucer u ovo doba.

Titlovi se tocno u crticu podudaraju.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #397 : 16.01.2009. 22:03:58 »
Lepo sam ti rekao da si skinuo dvaput isti titl. Nas jos nije ubacen u bazu podataka. Moras da se prijavis na POCETNOJ STRANI i onda ces dobiti opciju upload. Tu se nalazi nas prevod.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #398 : 16.01.2009. 22:08:29 »
Nisi me dobro shvatio.
Ja nisam skinuo dva puta isti titl.

Jucer u ovo doba, clan mojeg foruma je meni poslao titl za S07E04 koji je on sam napravio.
I ja sam to danas rekao, i ti si rekao da ne postavljam taj titl prije vas.
I sad kad ste vi napravili titl, taj vas titl se podudara s ovim sto vec imam od jucer sto je preveo ovaj jedan clan s mojeg foruma.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #399 : 16.01.2009. 22:10:05 »
Izvini, nisam ti ja lepo objasnio. Taj prevod sa tvog foruma je danas neko ovde uploadovao. I on je vec ubacen u bazu podataka. Nas prevod jos nije ubacen, rekao sam ti gde mozes da ga nadjes. Pozdrav.
« Zadnja izmjena: 16.01.2009. 22:11:42 SuperSerb »

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #400 : 16.01.2009. 22:11:12 »
Aha, aha.
Sad je sve jasno.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #401 : 16.01.2009. 22:15:38 »
Drago mi je. Nego, ajde da se vratimo malo "on-topic". Ja ne mogu puno da kazem o ovoj sedmoj sezoni, jer sam odgledao svaku sezonu samo po pola, sutra cu da odgledam lepo sve. Uglavnom, desavanja su meni interesantna i zivo me zanima
Spoiler for Hiden:
kako ce Dzek i Toni uci u onu sobu.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #402 : 16.01.2009. 22:21:15 »
Spoiler for Hiden:
Koju sobu? Misliš možda u kuću Tannera?

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #403 : 16.01.2009. 22:23:18 »
Spoiler for Hiden:
Pa znas da su na kraju cetvrte epizode upali u kucu onog premijera (ne mogu da se setim kako se zove), a ta vrata se otvaraju samo iznutra, a soba je okruzena pojacanim betonom. Sada Dzek, Toni i ostatak "njihovog tima" treba da provale u tu sobu i da ga uhvate kako bi ga odveli do pukovnika Dubakua. Dzek i Toni moraju to da urade kako bi ulovili Dubakua.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #404 : 16.01.2009. 22:26:18 »
Spoiler for Hiden:
Eh da, i mene je to živo zanimalo, no onda sam pogledao najavu za petu epizodu i u njoj se vidi jednim dijelom sta su poduzeli u tu svrhu. Moram priznati, zanimljiva ideja, sigurno se Jack toga dosjetio. Sad, ako hoces mozes potraziti najavu ili da ti ja ovdje napisem...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #405 : 16.01.2009. 22:27:28 »
Ma pisi slobodno, niko ne voli spoilere vise od mene. A sutra cu da uzmem ko covek da odgledam sve 4 epizode odjednom pa cemo ovde da komentarisemo.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #406 : 16.01.2009. 22:36:20 »
Hehe, i ja takoder volim spojlere, sto vise to bolje. Jer i unatoc tim silnim spojlerima ostane mnogo neotkrivenih stvari koje itekako iznenade u seriji.

Spoiler for Hiden:
A sto se tice Ulea Matoba, oni uopce nece provaliti u njegovu sobu. Kroz ventilaciju ce mu pustiti smrtonosni plin, i zadnje sto se u vezi toga cuje u najavi je da netko od one trojke Bauer, Tony i Tanner kaže nesto u stilu: "Ako smjesta ne otvorite vrata i ne izadete, umrijet cete".

Spoiler for Hiden:
A ima i jedna jaka scena gdje sam se nasmijao malo. Najjace mi je ono kad Jenis prikljucuje ona s*anja Tonyu na prsa i pita ga: "Jeli ti udobno?", a onda Tony napravi onaj začuđujući pogled hahahaha... eh, toga nikad nije bilo u PTP-u.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #407 : 16.01.2009. 22:37:13 »
Obojica imate MSN adresu u profilu, slobodno pređite na MSN.
Naravno, možete i ovdje pričati, ali lakše i brže je preko MSN ;)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #408 : 16.01.2009. 22:42:35 »
Neka, bolje je ovde. Ma necu vise da pricam dok ne odgledam sve epizode.  >:dj
Sutra cemo da nastavimo. Pozdrav.

Hehe, i ja takoder volim spojlere, sto vise to bolje. Jer i unatoc tim silnim spojlerima ostane mnogo neotkrivenih stvari koje itekako iznenade u seriji.
Sa ovim se slazem.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #409 : 17.01.2009. 20:37:40 »
Spoiler for Hiden:
Evo odgledao sam sve cetiri epizode i sta reci, osim da ovo zaista jeste najbolja sezona dosada. Smesno mi je bilo kad je Dzek poceo da zajebava senatora, haha. Znao sam otpocetka da Toni nije negativac, jer je on tip coveka kao sto je Jack Bauer, nikad ne bi uradio nista sto bi naskodilo njegovoj zemlji. Neocekivano mi je to sto Bil i Kloi rade tajno za Tonijem, na svoju ruku, bez ikakve pomoci vlade. Interesantno je to sto Amerika ima predsednicu, stvarno je extra sto su se dosetili toga. U prvim epizodama smo saznali i da "losi momci" imaju svog coveka u FBI-u, a obicno je to onaj od kog se to najmanje ocekuje. Ja mislim da je to glavom i bradom sef FBI-a, Leri Mos. Znam da se mnogi nece sloziti sa mnom, ali nema veze. Jedva cekam da vidim susret Dzeka i pukovnika Dubaku-a, ali mislim da se to nece desiti bar jos nekih 5-6 epizoda. A sad idem da nadjem sto vise spoilera za petu epizodu, i naravno, da odgledam najavu. Ako nadjem nesto dobro, postavicu to i ovde. Pozdrav.

P.S. Ovo mi je najduza poruka na forumu.  :D


EDIT: Ni jedan spoiler ne procitam i ti moras da uzmes i da zaseres sa trecom recenicom. Zasto je koju pisu postavljena opcija SPOILER???
« Zadnja izmjena: 17.01.2009. 21:30:58 radrad »

Offline Fr33k

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 495
  • Spol: Muški
    • NCIS fan page
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #410 : 17.01.2009. 20:42:53 »
Slazem se da je najbolja zasad sezona, ali ipak predjsjednik je triba musko biti

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #411 : 17.01.2009. 20:44:29 »
Pa glupo je da u svakoj sezoni bude sve isto. Ova sezona i jeste najbolja zato sto ima dosta promena. I zaboravio sam da kazem da mi je drago sto vise necemo gledati onaj CTU, i Bogu je vise dosadio. Vise puta su prikazali CTU nego Dzeka Bauera. :)

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #412 : 17.01.2009. 20:45:07 »
Slazem se da je najbolja zasad sezona, ali ipak predjsjednik je triba musko biti

A zašto? Nemoj da ja moram početi braniti prava žena.  ;)

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #413 : 17.01.2009. 22:37:02 »
Slazem se sa SuperSerb u vezi krtice u FBI.
Covek prati svaciji korak...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #414 : 17.01.2009. 23:24:08 »
Radrad, izvini ako sam ti pokvario gledanje, ali opcija SPOILER se koristi kada hocemo da kazemo nesto o desavanjima u sledecim epizodama, a to sto sam ja rekao je o epizodi koja je izasla pre gotovo nedelju dana.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #415 : 17.01.2009. 23:52:48 »
Spoiler je sve što se dešava u toku sezone. Jer, mnogi ovu seriju ostavljaju da kad izađu sve epizode pogledaju u jednom ili dva dana. Logično je.
A i nije tako teško staviti pod spoiler.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #416 : 17.01.2009. 23:54:45 »
OK, ali ruzno je kad hoces da citiras neku recenicu, ili tako nesto. Dobro, mozes slobodno da pobrises ove 2-3 poruke, i odsad kad pisem bilo kakva vaznija desavanja o seriji stavljam u spoiler. Pozdrav.

Offline Mislav29

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #417 : 18.01.2009. 01:22:55 »
Za promjenu, napravili su vrlo dobar uvod i nadam se da će biti proizvod toga najbolja sezona dosad.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #418 : 18.01.2009. 12:01:52 »
Spoiler for Hiden:
Looks like Jack Bauer might not be invincible after all.

Not only did 24 executive producer Howard Gordon tell reporters he might very well "blow up the whole world" and Jack Bauer with it, but he's also talking about doing a big-screen 24 movie that will happen when the Fox series ends—and that end might come sooner than you think.

"My hope is to go after the eighth season," Gordon tells us, "and Keifer and I have talked about it, and I think that’s sort of what we’re aiming for."

Wait a minute. Does 24 really only have one season left? And could Jack Bauer really die? Here's what Kiefer Sutherland and company tell me...

"I don't know. I take it one day at a time," Gordon says when asked if he really plans to call it quits on 24 after season eight.

"I think we came to the conclusion," Gordon explains, "and I think we’re in agreement with Fox that the only way we’re going to do it is after the show’s over. I don’t think a big-screen 24 works while Jack is on TV."

Fair enough. But they're not really going to blow up the whole world and Jack Bauer with it, right?

"We realize now that [Jack's] more a human being than we really thought," says executive producer Jon Cassar. "He's not the Superman everyone thinks he is."

According to Kiefer, Jack's end is not preordained, but he does have to go sometime: "I see [Jack] as a really human figure, and I think there is something innately tragic about people. I think there is no winning. We're all going to die. There's something kind of sad in that, and yet there's something really beautiful and hopeful."

In the meantime, Kiefer will just keep kicking ass on Monday nights on Fox during the current seventh season, which premiered on Sunday.

He'll also keep shouting Jack Bauer's favorite word. "Dammit has just become every expletive that you can’t use on television rolled into one," Kiefer says with a laugh.
:(:(:(

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: 24 (twenty four)
« Odgovor #419 : 18.01.2009. 14:33:19 »
Po meni je ova sezona dosta zanimljivo pocela, brzo nas je docekalo prvo veliko iznenadenje ali ne mogu odmah kazati da mi je ovo najbolja sezona dosada. Meni je peta sezona uvjerljivo najbolja sezona ove serije. A gledao sam i po stranim forumima, nailazio na razne ankete tipa: "Koja vam je sezona najbolja?" i peta sezona je uvijek imala najvise glasova. Istina je, peta sezona je donijela najjaci razvoj dogadaja i najoriginalniju pricu. Sedma sezona je na dobrom putu ali tek smo vidjeli 4 epizode.
Spoiler for Hiden:
Bile su dobre, i iako nije bilo nekih eksplozija na sto se netko nekoliko postova prije bunio, bilo je akcije, napetosti i zanimljivosti. Zanima me zivo hoce li se jos tko vratiti od starih glumaca. Zasada jedino znam da se Kim Bauer 100% vraca. Meni je bas dobro sto imamo za promjenu zensku predsjednicu, jer kad se vec mijenjaju stvari da se posteno i promijene, ali mi ta glumica nekako nije za predsjednicu. Ovi svi ostali iz bijele kuće su uredu. Zanima me hoćemo li vidjeti kako Jumu i stanje u Africi.
Ali sve u svemu, sezona je počelo odlično, sljedeće 3 epizode dolaze u razmaku od tjedan dana.
« Zadnja izmjena: 18.01.2009. 18:53:20 MilanRS »