Autor Tema: Philip K. Dick's Electric Dreams  (Posjeta: 6190 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Philip K. Dick's Electric Dreams
« : 24.08.2017. 00:51:49 »

Opis:
Radnja svake epizode biće smeštena u različiti i jedinstveni svet. Neke će biti smeštene u dalekom svemiru, a druge biće bliže nama. Zasnovano na kratkim pričama Filipa K. Dika.

Žanr: SF
Kanal: Stan, Channel 4
Premijera: 17. 09. 2017.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 02.11.2017. 00:51:45 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Electric Dreams (2017)
« Odgovor #1 : 24.08.2017. 01:46:57 »
Dick je legendaran i vizionarski autor. Polažem velike nadu u ovo. Black Mirror previše oscilira, a ovo bi mogao biti pun pogodak.

Drago mi je dea su za prvu epizodu izabrali kratku priču The Commuter. Vrhunsko zastrašujuće i satirično, jedva čekam. I The Father-thing je isto jedna od epizoda, ajme meni  ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Electric Dreams (2017)
« Odgovor #2 : 24.08.2017. 09:37:35 »
Sviđa mi se. nisam ništa Dickovo čitao, mislim. Ali ne očekujem ništa neviđeno.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Electric Dreams (2017)
« Odgovor #3 : 06.09.2017. 10:47:45 »
Premijera serije je 18. 09. 2017.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Electric Dreams (2017)
« Odgovor #4 : 17.09.2017. 23:36:29 »
Dobar poster sa specijalnim efektima.

Mrzim lopatare i limune

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Electric Dreams (2017)
« Odgovor #5 : 25.09.2017. 01:07:04 »
napokon i ovo da izadje, pojavile se prve dve epizode  :murija:

još i Star Trek sutra  kokicekola

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #6 : 26.09.2017. 00:55:49 »
Pogledana prva  :)

Ajme, kako su dobro skinuli atmosferu Dickove priče. Odličan neo noirski štih prljavštine, sjena, magle. Holliday Grainger je glumila odličan lik telepata. Twist je dobar, čak su i uspjeli uhvatiti taj emocionalni segment priče. Tu je i naravno kritika društva koje je Dick uvijek radio u svojim pričama. Dobra prva epizoda, ali nekako mi se čini da ovo neće uhvatiti ljude kao Black Mirror. BM je nekako pristupačniji za šire mase nego ova serija. Neka, ja ću uživat  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #7 : 29.09.2017. 18:25:13 »
Pogledana druga  :)

Zemljani ajmo gledat ovo. Nije za svakog jer je teža od Black Mirror. Black Mirror je više bliže nama što se tiče socijalne kritike, ali Electric Dreams se bavi sa većim pitanjima i otvara puno veće misterije. Kad gledam ove prve dvije epizode, dobijem osjećaj neke veličine, nečeg što ne mogu objasniti. Uvijek je u zraku ta ogromna misterija i to mi se sviđa.

Druga epizoda se zvala Impossible Planet i dok je prva epizoda dosta vjerna toj Dickovoj priči, ova druga je dodala neke svoje stvari
Spoiler for Hiden:
u originalnoj priči nema Zemlje i ovi dvoje nemaju povezanost te je depresivnija priča
iako je priča naravno bolja kao i većina knjiga od filmova/serija, i dalje ima dosta toga u čemu sam uživao. Likovi su mi se odmah svidjeli i ti emotivni trenuci su mi bili dobri. Kraj gorko slatki i opet malo naznaka da je sve san. Ova "stvarnost" i je san, sve je samo iluzija.

Scene u svemiru su mi mračne i dobre. Totalna mistika. I robot je bio jeziv i na kraju pitanje što je istina, a što ne. Sve je u percepciji, robot je to shvatio.
Spoiler for Hiden:
zato je i šutio te joj nije rekao da to nije Zemlja.Ona je mislila da je.

Iduća epizoda je The Commuter, jako dobra kratka priča o alternativnoj stvarnosti.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #8 : 06.10.2017. 20:49:20 »
Pogledana treća  :)

Za razliku od prve dvije koje su me odmah uvukle, ovoj trećoj je trebalo neko vrijeme. Dok me uvukla, već je prošla polovica epizoda. Nije bilo loše, ali kad sam čitao tu Dickovu kratku priču bilo mi je puno bolje jer sam si sam vizualizirao. Ovdje su djelimično uspjeli. Glavni glumac je pogođen, odličan je. Dobar je i socijalan komentar na glavni dio priče. Samo je moglo bolje. Nakon dvije jako dobre epizode, sad je nastupila jedna dobra. Al to je ok i čak razumljivo.

Čeka se četvrta. Jedna utopijska priča koja podsjeća na Zonu Sumraka. Steve Buscemi glumi.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #9 : 19.10.2017. 01:35:33 »
Pogledana četvrta  :)

Neloša epizoda, ali nisu iskoristili čitavi potencijal priče. Dobro su napravili podpriče, ali završnica mi nikako nije legla iako lijepa referenca na najpoznatiju epizodu Zone Sumraka.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #10 : 20.10.2017. 02:23:42 »
Pogledana peta :)

Jedna od boljih ove sezone ako ne i najbolja. Drago mi je da Rachelle Lefevre nisu daliglavnu ulogu jer je užasna glumica, ali zato Terrence Howard i Anna Paquin su ubili ulogu, prvenstveno emocionalno. Kao što bi svaka sf serija trebala, tako i ova postavlja neka bitna pitanja o našoj stvarnosti a ponajprije kako se ne treba zajebavati sa tehnologijom. Koliko god je dobra, toliko ti i toga može oduzeti. Pogotovo za osobe koje su malo nestabilne, kojima se može činiti kako se njihova stvarnost raspada i kako je sve savršeno, a naučena je od rođenja na samo crne kronike, negativne vijesti, ratove pa joj se u određenom trenutku onaj lažni svijet čini pravim iako duboko u podsvijesti zna da nije ali se ne može oduprijeti tom porivu. Rekao bih čak i novoj avanturi koliko god bila teža od stvarnog svijeta što je ironično jer bi lažni svijet trebao biti ljepši, ali očito su išli prikazati kako tehnologija može biti loša.

Na trenutke sam i osjetio malo Blade Runnera i tu noir atmosferu.

Zaključak: jedna zastrašujuća i odlično odglumljena epizoda koja nas uči da se nekad sa tehnologijom ne treba zajebavati.

Originalna priča se zove Exhibit Piece i u njoj
Spoiler for Hiden:
je muškarac glavni lik. Radnja je ista, dakle živi nekmi drugi život samo je razlika u tome što Dick nam nagovještava da taj lik ustvari putuje kroz vrijeme i do samoga kraja ostaje nejasno je li putova ili ne.
  tako da bi možda nekima bolje pasao takav kraj.

Zasad svaka epizoda ima plot tih Dickovih priča, ali isto tako su različite. Neke imaju malo veće razlike, neke malo manje što je razumljivo jer iako je Dick bio vizionar i ispred svojeg vremena, ipak je razlika od skoro 70 godina. Ono što vidim je da ekraniziraju njegove kratke priče samo koje je napisao u 50-ima. A napisao ih je preko 60, a ostale su mu u 60-ima i nešto sitno 80-ih što znali kako će ova sezona biti samo priče iz 50-e, a lako moguće i iduće sezone pošto ih ima tako puno.

EDIT:

I ova serija je trenutno više TOL nego Black Mirror I drago mi je zbog toga jer volim TOL :)
« Zadnja izmjena: 20.10.2017. 02:29:24 Mulder »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #11 : 09.11.2017. 03:52:54 »
Pogledana šesta  :)

Cranston je bio ok u epizodi, ali cijelu epizodu nosi Essie Davis sa fantastičnom minimalnom glumom gdje bi nekoj mnogo manje talentiranoj glumici trebalo stalni izrazi lica da bi izrazila emocije, ali njoj treba samo taj pogled koji se topi uz sadržaj epizode. Ljubav uistinu ne bira i rađe bi živjela sa vanzemaljcom koji izgleda kao njezin muž jer ju voli. Iako je u originalnoj priči
Spoiler for Hiden:
zamijenjen i vanzemaljac je, u epizodi se može tumačiti i da je dalje čovjek. Mislim, je vanzemaljac i u epizodu, ali prošao je rat, prijatelji su mu poginuli i normalno je da će se na neki način promijeniti. Nikad nam ne govore da je vanzemaljac kao u priči.

Rexoriansi su prikazani jako dobro.

Još četiri epizode, sve dolaze iduće godine. Jedva čekam zadnju epizodu, The Father-thing koja je nešto kao invasion of body snatchers i gledajući kontekst u kojem je nastala, najbolje predstavlja 50-e i sf paranoju tog doba.

Trenutni rang epizoda od najboljih do najslabijih.

Real Life
Impossible Planet
The Hood Maker
Human Is
Crazy Diamond
The Commuter

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #12 : 14.01.2018. 20:01:33 »
Scena je pomiješala ove zadnje četiri epizode koje su izašle neki dan. Ova grupa ION10 je sve dobro poredala. Evo slika iz epizoda da se možete lakše snaći što je što.


Philip.K.Dicks.Electric.Dreams.S01E07.WEBRip.x264-ION10

Spoiler for Hiden:

Philip.K.Dicks.Electric.Dreams.S01E08.WEBRip.x264-ION10

Spoiler for Hiden:

Philip.K.Dicks.Electric.Dreams.S01E09.WEBRip.x264-ION10

Spoiler for Hiden:

Philip.K.Dicks.Electric.Dreams.S01E10.WEBRip.x264-ION10

Spoiler for Hiden:


Mrzim lopatare i limune

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #13 : 16.01.2018. 12:36:01 »
Znam ja koje su koje, ali kad skinem 8 i 9 epizodu , to su 2 i 3 !!! 7 i 8 su samo zamjenjene, to nije problem, ali koje skinit za ovu 8 i 9 WEBRipx264?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #14 : 16.01.2018. 13:15:07 »
Znam ja koje su koje, ali kad skinem 8 i 9 epizodu , to su 2 i 3 !!! 7 i 8 su samo zamjenjene, to nije problem, ali koje skinit za ovu 8 i 9 WEBRipx264?
7. i 10. su zamijenjene. Ovi ripovi koje sam stavio iznad su ispravni. Ili ako tražiš HD, gledaj po screenshotovima. Moguće da je netko danas stavio i ispravan HD, ne mogu trenutno provjeriti.
Mrzim lopatare i limune

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #15 : 16.01.2018. 14:16:42 »
Tek sam sad vidio da sam falio napisati. Mislio sam na 7 i 10. Problem je da kad stavim skidat Philip.K.Dicks.Electric.Dreams.S01E08.WEBRip.x264-ION10, on skine 2 epizodu,a Philip.K.Dicks.Electric.Dreams.S01E09.WEBRip.x264-ION10, onda skine 3. Probao sam dva puta  ???

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #16 : 16.01.2018. 14:20:28 »
Ipak ne valjaju samo 720p ripovi. Sve OK. Hvala

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #17 : 07.02.2018. 10:58:12 »
Pogledana sedma i osma  :)

Kill All Others - zanimljivo, ovo je potpuno drugačije od Dickove priče ali jednako efektivna po pitanju paranoje i iluzije. Radi se o čovjeku koji počne viđati reklame na kojima pišu neke nasilne poruke ali on to jedini vidi ili? Po tom pitanju jako podsjeća na Carpenterov 'They Live'. Epizoda je i kritika protiv sistema koji guši ljude poput Philberta. Ima dosta simbolike i ustvari osuđeni smo na propast.

Autofac - ovo je možda i najbolja epizoda sezone. Čovječanstvo je reducirano na mali broj nakon jednog rata i ubrzo ljudi shvaćaju da su roboti krivi. Epizoda je više postapokalipsa i vrlo je obična do samoga kraja, ali onda ide najbolji preokret sezone
Spoiler for Hiden:
Emily saznaje da je napredni robot i to je ono što Alice ne može shvatiti kako je ona uspjela psotati svjesna toga. Postane pravi čovjek. Emily je i ta koja je zaslužna za čitav ovaj rat i što su roboti prevladali i na kraju ironije li robot Emily spašava što se spastiti da, ali svu su odavno već zamijenjeni.
zadnja scena sa Alice i Emily je izvrsno napravljena i rečene su neke stvari koje se ne bi ni originalni Blade Runner posramio kada Ford i Hauer pričaju na krovu. I opet epizoda koja kritizira tehnologiju na jedan ispravan način.

Ali većina ova epizoda se dosta odmiču od originalnih Dickovih priča i nemam problem sa time. Samo mogu preporučiti da pročitate sve ove priče u originalu jer su bolje ali nipošto ni serija nije loša.

Offline Frankie Martino

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #18 : 10.02.2018. 12:08:59 »
Bolje od crnog ogledala bolje deset puta matori

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Philip K. Dick's Electric Dreams
« Odgovor #19 : 12.02.2018. 16:41:22 »
Pogledane posljednje dvije  :)

Safe and Sound - jedna od boljih epizoda prve sezone u curi i majci koje dolaze u jedan grad gdje je sve jedan veliki big brother. Cijeli taj svijet je napravljen radi terorista koji su u drugim gradovima. Sviđa mi se što nismo do samoga kraja znali što se točno događa. Čista šizofrenija, volim kad me epizoda uvjeri u nešto a nije tako. Poanta epizode je da koliko god istinu govorio, oni ćete učiniti ludim i društvo ćete smatrati takvim.

The Father Thing - finale nije bilo među boljim epizodama, ali je nadirektnija epizoa cijele sezone. Eizoda je u stilu invasion of body snatchers i na tom polju je dobra. Klinci dobro odglumili, stari mu je bio jeziv u tim trenucima. Kraj jako podsjeća na neke stare sf filmove.

Ako mislite započeti sa serijom samo da bi vidjeli kakav je bio Philip Dick nemojte jer su epizode uglavnom dosta udaljene od originalnih priča. Rađe bih onda preporučio da uzmete Dicka u ruke i na čitanje. Ali kao zasebna sezona svakako preporuka. Kritike koje pojedine epizode daju su na puno većem levelu od Black Mirrora i mislim da na kraju nudi više raznovrsnosti. Dobra sezona u kojoj sam uživao.

Najbolje epizode poredane od najbolje do najslabije su mi:

Autofac
Real Life
Safe and Sound
Impossible Planet
Kill All Others
The Hood Maker
Human Is
The Father Thing
Crazy Diamond
The Commuter

Kreator o svakoj epizodi http://www.syfy.com/syfywire/every-episode-of-electric-dreams-explained-by-the-series-showrunner

Nadam se drugoj sezoni.