Autor Tema: Gledanost, vijesti i statusi - by_Ivica  (Posjeta: 103856 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #480 : 30.08.2010. 22:00:51 »
Ovaj tjedan je zatišje pred buru, neke serije pauziraju, neke završavaju, petak i subota prazni, priprema se pozornica za nove serije. Već od sljedećeg tjedna počinju neke serije, no onaj pravi val će nastupiti u tjednu koji počinje s 20.9. Uglavnom, još koji tjedan odmora, i onda će biti veselo.

Da potupuno se slazem ,ova sedmica je nikakva  :-\
Koliko sam vidio izlazi u srijedu nova serija Shattered ostalo prazno srijeda cetvrtak polu prazno dok petak i subota kao sto si ti rekao nista bzv je ova nedelja  :o

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #481 : 30.08.2010. 22:29:32 »
Meni taman dobro dode da jos pogledam ovo filmova sto sam u zaostatku, jer kad pocnu serije, tesko cu imati vremena gledati jos nesto osim njih. Puno je novih koje obecavaju, premda ocekujem da vecina samo obecava ovako po najava, a zapravo nece biti nista posebno, no daj Boze da grijesim.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #482 : 30.08.2010. 22:35:03 »
U pravu si ,obicno kad ocekujem nesto dobro ne ispadne bas tako.Znam one koje me nece razoracarat 100%
Human Target 2 sezona ,The Walking Dead. :)

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #483 : 31.08.2010. 21:19:38 »
U prvi post sam dodao jednu sliku koju sam friško napravio, a prikazuje nove serije koje najviše obećavaju. Slika će ostati tamo otprilike dok nešto od toga ne krene s emitiranjem, a ako ste već ovdje, da se ne selite na prvu stranicu evo i ovdje:

Spoiler for Hiden:

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #484 : 03.09.2010. 17:23:07 »
Samo da se ispricam na jednoj velikoj gresci koju sam napravio. Tice se Futurame. Jucer se emitirala 12-ta epizoda koja je ujedno bila i posljednja epizoda sezone, a ukupno 100-ta u seriji.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #485 : 03.09.2010. 18:42:11 »
Jeste stota epizoda ali ne i poslednja u sezoni. Sada je pauza, a sezona se nastavlja - November 21, 2010. kako je trenutno najavljeno.
Šesta sezona će imati 26 epizoda.
:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #486 : 03.09.2010. 19:10:06 »
U kalendaru i jeste bilo 12/26. No onda naidoh na par mjesta gdje pisu kako je to zadnja epizoda u sezoni, pa sam mislio da sam pogrijeso, eh, tek sad mi nista nije jasno...

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #487 : 03.09.2010. 19:14:36 »
Ako sam dobro ukapirao... Commedy central je naručio 26 epizoda i toliko je i snimljeno za 6. sezonu. A oni će to da prikažu sa nekom većom pauzom između polusezona.
Najnovije vesti su da 13. epizoda ide 21.11, nešto kasnije izlazi DVD izdanje ove polusezone od 13 epizoda a ostatak će biti emitovan tokom sledeće godine...
Tj, cepidlačenje kome je pre mesto u Futuraminoj temi.
:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #488 : 07.09.2010. 00:13:12 »
Mislio sam sve ove slike postaviti jos ranije, medutim, naisao sam na dva problema.

Prvi:
Odlucio sam se danas oprostiti s XP-om, pa sam za svaki slucaj nanovo instalirao sedmicu, i gle cuda, Windows 7 bas ne voli Photoshop CS5, cim se pokrene, crasha se, pa cujem da treba aero ugasit, ugasim, nista. Updateam na noviju verziju, no ne voli ni nova verzija sedmicu. Opet nista. Ako koga zanima, reinstalacija je spasila stvar. Nadam se da se vise nece pokrkati.

Drugi:
Onda je tu ona u*rana novost u tinypicu koja je vec neko vrijeme prisutna, ali sad vec ozbiljno iritira. Prilikom uploada svake slike treba unijeti kod, bilo bi to sve u redu kad bi to tako jednostavno bilo. Moram barem desetak puta mijenjati slicicu da se zapravo pojavi nesto sto imam na tipkovnici da mogu upisati kako spada. Katastrofa. No cujem da kad se pojavi neki divlji znak da se moze upisati bilo sto, pa da prolazi, nisam imao vremena testirati...

Dosad sam mislio i Rubicon pogledat i iskomentirat, ali tako je to, problemi kad se covjek najmanje nada, no uglavnom da sam onaj prvi rijesio.

Inace, novi tjedan donosi prvi val serija. Ono sto vjerojatno vecinu najvise zanima je da pocinje treca sezona Sonsa, te Nikita. A kao potencijalno dobra serija namece se i FX-ov Terriers. Budemo vidjeli.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #489 : 07.09.2010. 00:21:47 »
Drugi:
Onda je tu ona u*rana novost u tinypicu koja je vec neko vrijeme prisutna, ali sad vec ozbiljno iritira. Prilikom uploada svake slike treba unijeti kod, bilo bi to sve u redu kad bi to tako jednostavno bilo. Moram barem desetak puta mijenjati slicicu da se zapravo pojavi nesto sto imam na tipkovnici da mogu upisati kako spada. Katastrofa. No cujem da kad se pojavi neki divlji znak da se moze upisati bilo sto, pa da prolazi, nisam imao vremena testirati...

Nije problem. Ili se registriraš pa uploadaš stvari preko "Your stuff" (možeš 5 slika odjednom).
Ili upišeš bilo kakvu žvrtljotinu (npr. fnasjcfnasjcn) i pritisneš "Upload Now".
(Tako ja radim kad mi se ne da klikati na "My stuff" i stvar radi.)  ;D
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #490 : 07.09.2010. 00:30:09 »
Malo si kontradiktoran ivice :) Salu na stranu Hung si napisao da ti je potvrdjen a gore u kalendaru status - nepoznat. Nadam se da se ne lutis zbog takvih sitnica, ali ja to cisto zbog tebe. Ali to ne bi ni primetio da nije Entouragea, tu isto mozes da napises status da je potvrdjena nova poslednja sezona.

Ponovo se puni kalendar, odlicno.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #491 : 07.09.2010. 01:12:22 »
Eh da, hvala sto si spomenuo za Hung, zaboravio sam na to skroz promijeniti, no sad ionako nema veze kad zavrsava. A sto se tinypica tice, kod mene ne ide, ja kad upisem nesto pogresno onda nece da uploada. Mislim, ne bi se ja bunio da je to kako spada, nego, kako sam vec napisao, to su neke skrabotine tamo.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #492 : 07.09.2010. 01:53:13 »
Ako si logovan, otiđi na http://tinypic.com/yourhome.php, ne samo na http://tinypic.com/ i neće ti tražiti upis koda. Provjereno!

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #493 : 07.09.2010. 11:33:22 »
Moze li mi netko reci kako da se registriram na tinypic?
Kad na pocetnoj odem na "join now", pojavi se sljedece:
http://tinypic.com/join.php?utm_source=header&utm_medium=button&utm_campaign=join_button

I onda se mogu regati na photobucket, ali nigdje na tinpic.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #494 : 07.09.2010. 13:45:47 »
TinyPic® owned and operated by Photobucket.com, a free Image and Video Hosting company.

Reguj se tako, pretpostavljam da isti nalog važi na obje stranice. Isti je vlasnik.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #495 : 07.09.2010. 14:56:42 »
Registrirao sam se tako na Photobucket, no taj e-mail i password ne prolaze na tinypicu.

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #496 : 07.09.2010. 18:37:27 »
^I meni isto ne radi.

Iako, kad ukucavaš onaj kod na TinyPicu možeš promašiti 2 ili 3 slova. Tako sam pročitao, a i uspjelo mi je sada.
Bzvz mi je to kaj su napravili.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #497 : 13.09.2010. 21:41:07 »
Stavljene slike za ovaj tjedan, ovaj put ima nekih promjena. Kalendar je nadograđen na verziju 3.2., nisu to neke velike promjene, tek dvije grafičke prirode, a na kraju ovog posta piše što točno.

U slici za gledanost je sada Nikita, no neće se dugo zadržati tamo, ako ne sljedećeg tjedna, onda onog poslije, jer će na njezinom mjestu biti tablica za najmanje gledane serije.

I tu je još slika za Vijesti koja je doživjela velike promjene. Od sada će svaki tjedan 3 vijesti, one značajnije, dobiti ovaj nešto veći prostor, a one ostale ispod. Mislim da je ovako bolje, preglednije, ljepše, malo manje monotonije nego onako, a opet ne pretrpano. Ako ima netko nešto za napisati što se tiče baš ove slike, neka slobodno napiše nekakav prijedlog, kritiku, pohvalu.

Kalendar, verzija 3.2, promjene
*bijela pozadinska slika je manje prozirnija, pa bi slova trebala biti čitkija
*stavljene su boje za serije kojima se prikazuje prva i posljednja epizoda u sezoni, konkretno, žuta za serije kojima se emitira posljednja epizoda u sezoni, a narančasta onima kojima se emitira prva epizoda u sezoni

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #498 : 13.09.2010. 23:06:50 »
Hvala Ivice. Uvek drago pogledati šta nas očekuje sledeće nedelje i videti neku vest.  smileyNO1

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #499 : 13.09.2010. 23:23:34 »
Hvala Ivice. Uvek drago pogledati šta nas očekuje sledeće nedelje i videti neku vest.  smileyNO1

+1

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #500 : 14.09.2010. 01:07:33 »
Hvala Ivice. Uvek drago pogledati šta nas očekuje sledeće nedelje i videti neku vest.  smileyNO1

+1

+2 smileyNO1

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #501 : 19.09.2010. 20:34:25 »
Pomagajte ljudi... Imam problema s jednom PSD datotekom. Ne mogu je nikako otvoriti, a od velike mi je vaznosti.

Pa eto, ako netko od vas koji citate ovo ima Photoshop ili neki program s kojim se moze otvoriti PSD, probajte ovo otvoriti - http://www.speedyshare.com/files/24322883/NoviKalendarBETAsrijeda.psd

Ako netko uspije, nek otvori, napravu neki bezveznu promjenu, spremi i uploada da mogu preuzeti. To je kalendar za srijedu, ako ne uspije nitko otvoriti, morat cu tu cijelu sliku od nule, tesko onda ce biti spremna do sutra navecer.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #502 : 19.09.2010. 20:42:08 »
Nešto nije u redu sa fajlom... više od polovine je nulovano. Izlistaj malo u notepadu.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #503 : 19.09.2010. 21:00:16 »
Moze li se kako sta spasiti od toga?

Stvar je bila u tome da sam radio na toj slici i usred rada se pojavi plavi ekran smrti. I nakon restarta kompa vise ne mogu otvoriti to. Cijeli danasnji dan mi je bio nikakav, jos mi je samo ovo trebalo.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #504 : 19.09.2010. 21:07:41 »
I dalje radim sa CS2 i on naravno ne moze da otvori, probao sam i sa Ilustratorom CS4, kaze da ne valja fajl.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #505 : 19.09.2010. 21:08:02 »
Pa, u principu ovo ti je ista stvar kao da ti je neko dohvatio i pola sveske obrisao gumicom...
Nema mu pomoći, pacijent je mrtav i laka mu zemlja. Moje iskreno saučešće :(




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.1]
« Odgovor #506 : 20.09.2010. 21:00:26 »
Hvala svima oko ovoga, a zbog toga večeras nema slike za srijedu. No nemojte očajavati kao što sam ja kad sam shvatio da tome nema spasa, nego budite veseli, sretni, nasmijani, što ću ja i pokušati, jer ću sutra počet tu sliku od nule, a ako budem imao malo više vremena, onda bi mogla biti i gotova do sutra navečer pa je budem postavio.

To je što se crne srijede tiče, ovi ostali dani su spremni, primijetit ćete da su sada slike stvarno podugačke, a mogle bi biti i još duže od sljedećeg tjedna kad još neke serije krenu.

Mala napomena što se tiče novih serija: Kod svih novih serija kod kojih sam stavio da ima prijevoda, to znači da je u trenutku kada sam pravio sliku za taj dan, netko bio rezervirao prevođenje te serije, isto tako, kod svih novih serija kod kojih sam stavio da nema prijevoda, to znači da u trenutku kada sam pravio sliku za taj dan, nije nitko rezervirao da će prevoditi tu seriju.

Uglavnom, slike od čet do ned sam danas čitav dan radio, tako da je to maksimalno ažurirano koliko je moguće, jedino što sam slike za pon i uto radio prije dan-dva, tako da je moguće da je netko nešto rezervirao u međuvremenu, samo da znate, da uzmete to u obzir.

Što se gledanosti tiče, sada je prešla u dvije tablice, znači počelo je. :)
Ono što je mene najviše iznenadilo, tj. šokiralo, je gledanost premijere Outlawa, čak preko 10 milijuna. Nije mi se činila nešto posebnom, sad ću malo trk u tu temu (ako ima), da vidim je li netko gledao, da čujem dojmove...

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.2]
« Odgovor #507 : 21.09.2010. 15:33:43 »
Evo samo da javim da je dodana i srijeda.

Offline s-a-k-a

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 175
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.2]
« Odgovor #508 : 23.10.2010. 03:29:45 »
samo da nam se jos by_Ivica vrati..
i PO radi punom parom..:)

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Kalendar serija - by_Ivica [v3.2]
« Odgovor #509 : 27.10.2010. 22:53:06 »
Pozdrav s-a-k-a, mislio sam ovo napisati kad se za par dana vratim nazad u slavoniju, no izdvojit cu sada nesto vremena, iako imam jednu knjigu za procitati (Miguel Aranguren - Neprijatelj, ako nekoga zanima, krscanski triler), koja ima ukupno 450 stranica. Ja jos nisam niti na pola, a moram je procitati dok sam jos ovdje u austriji buduci da nije moja.

Uglavnom, da se vratim na stvar. Promijenio sam neke stvari u zivotu, prioritet mi je sada vjera (premda je oduvijek trebala biti), okrenuo sam se vise duhovnom zivotu, uvidio sam neke stvari, uglavnom, buduci da ovo nije tema o vjeri prijeci cu izravno na stvar.

Nemam vise toliko vremena za kalendar za serije, niti opcenito za serije, tako da cu biti nesto manje aktivniji. Ovdje moram spomenuti seriju Human Target koja nece ostati "zakinuta". Nadam se da cu prevoditi drugu sezonu, pogotovo kada sam maloprije vidio novu najavu, fenomenalno izgleda. A posto cu vjerojatno biti kod kuce sad kada krene druga sezona s emitiranjem, onda nema dvojbi.

Tako da javno nudim PSD datoteke od kalendara za serije za svih sedam dana, pa ukoliko ima zainteresiranih da nastave praviti kalendar. Tj., dobit ce od mene gotov PSD, na zainteresiranom je samo da preureduje stvari kako se budu mijenjale, te, jasno, dodaje nove serije, i sve ostalo sto bude potrebno. Pored onog mojeg nicka by_Ivica na slikama, onaj koji bude radio trebao bi dodati i svoj.

Nije to lako, znam, treba svaku sliku za svih 7 dana srediti, no, ja sam se okrenuo bitnijim stvarima u zivotu, u biti, najbitnijoj, pa sad da ne ostanete zakinuti za kalendar, netko drugi moze preuzeti i nastaviti. A i ako ne dode do toga, uvijek je tu kalendar neumornog kolege mijaua.

Sto se tice ostalih slika, tu sam jos u razmisljanjima, njih mozda ja nastavim dalje. Vrlo vjerojatno da ce biti tako, no budem jos promislio dok se vratim kuci. Svi zainteresirani se mogu javiti na PP, ako ima netko kakvih pitanja moze i ovdje pitati.

Ja ovim putem pozdravljam sve vas, ispricavam se ukoliko sam nekoga uvrijedio, i eto... Nije ovo sad neki oprostaj, ali ce biti nesto drugacije nego dosada, vjerojatno cu biti manje aktivniji. Zivot tece, godine prolaze, stvari se mijenjaju...


Tags: