Autor Tema: Test pilota Pirxa (1979)  (Posjeta: 992 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Test pilota Pirxa (1979)
« : 04.08.2013. 15:34:58 »

Opis:
Pilot rakete Pirx je unajmljen da ode na misiju i procijeni neke nonlinere (roboti) kako bi ih mogla koristiti posada na budućim svemirskim letovima. Pirx i njegova posada, sačinjena od nonlinera i ljudi, poslana je da lansira dva satelita na Saturnov prsten. Dogodi se nesreća i posada je zamalo pobijena. Nakon što se vrate na zemlju, vrši se istraga da se odredi da li je Pirx odgovoran za nesreću.
Film je adaptacije priče Istraga poznatog poljskog pisca znanstvene fantastike Stanislawa Lema, iz njegove kolekcije kratkih priča Još priča o pilotu Pirxu.

Drugi naziv: Doznanie pilota Pirxa
Međunarodni nazivi: Pilot Pirx's Inquest / Test Pilot Pirx
Žanr: drama, znanstvena fantastika
Zemlja: Poljska, Sovjetski Savez
Jezik: poljski, ruski, estonski
Trajanje: 95 minuta
Režija: Marek Piestrak
Scenarij: Stanislaw Lem, Marek Piestrak, Vladimir Valutskiy
Glumci: Sergei Desnitsky, Boleslaw Abart, Vladimir Ivashov, Aleksandr Kaydanovskiy, Zbigniew Lesien, Ferdynand Matysik, Igor Przegrodzki, Tõnu Saar, Zygmunt Bielawski, Janusz Bylczynski...

IMDb

« Zadnja izmjena: 18.11.2015. 23:51:21 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Test pilota Pirxa (1979)
« Odgovor #1 : 18.11.2015. 23:49:54 »
Radnja nije dobro razrađena, i sve je to posloženo loše, to jest, konfuzno. Fali dobra karakterizacija likova. Kao što piše u opisu, adaptacija kratke priče Stanisława Lema, možda je to i razlog.
Spoiler for Hiden:
Cijeli taj test mi je čudan. Misiju razumijem, morali su otići na Saturnov prsten i poslati dolje sondu, ali metodu i svrhu testiranja robota ne. Hajde ono na kraju kada se ispostavi da je pilot robot koji mu je poslao onu poruku i shvatio da mu se ne isplati da ima puno robota poput njega, jer nije više jedinstven.
Ovo je treća Lemova ekranizacija koju sam gledao, i prva koja mi nije legla. Gledao sam još Solarys i Profesora Zazula, oni su dobri.
Mrzim lopatare i limune