Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318262 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1530 : 19.02.2018. 04:24:51 »
1. SEZONA
Spoiler for Hiden:
Evo nekih novosti oko epizoda. Izašle radnje za svaku preostalu epizodu.

Citat:
Rm9sbG93ZXJz,” airing Wednesday, Feb. 28 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: In a world of ever-increasing automation and artificial intelligence, Mulder (David Duchovny) and Scully (Gillian Anderson) find themselves targets in a deadly game of cat and mouse. Episode written by Shannon Hamblin & Kristen Cloke; Directed by Glen Morgan. #XFRm9

Familiar,” airing Wednesday, March 7 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: Mulder and Scully investigate the brutal animal attack of a little boy in Connecticut while suspecting darker forces are at play. Episode written by Benjamin Van Allen; Directed by Holly Dale. #XFFamiliar

Nothing Lasts Forever,” airing Wednesday, March 14 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: While investigating human organ theft, Mulder and Scully uncover a mysterious cult consumed with macabre rituals. Episode written by Karen Nielsen; Directed by Jim Wong. #XFNothing

My Struggle IV,” airing Wednesday, March 21 (8:00PM-9:00 PM ET/PT) — Season Finale

Plot: Mulder and Scully rush to find an on-the-run William (guest star Miles Robbins) while the Cigarette Smoking Man (guest star William B. Davis) pushes forward with his ultimate plan. Mitch Pileggi also stars. Annabeth Gish, Joel McHale and Barbara Hershey guest star. #XFMyStruggle4

Ipak nisu zajedno Morgan - Wong napisali epizodu, ali će režirati osmu to jest devetu epizodu i ova epizoda Nothing Lasts Forever je bila osma, ali sad je deveta. Tako će biti puštena. To je ona epizoda o kojoj se priča da je jako brutalna.

Sedma (iduća) mi se čini jako zanimljivom, originalnom i unikatnom. Evo novog videa. Izgleda stvarno nešto neviđeno dosad u Filesima.


Pošto tek za dva tjedna izlazi nova epizoda moramo malo držati temu živom  ;D pa počnimo od prve sezone.

Evo TV spotova za prvu sezonu. Lijepo je vidjeti sve ove promoe za stare epizode.


Dokumentarac o prvoj sezoni.


SEZONA 1 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 3: Squeeze
Episode 8: Ice
Episode 24: The Erlenmayer Flask
Episode 20: Darkness Falls
Episode 13: Beyond the Sea
Episode 17: E.B.E.
Episode 1: Pilot
Episode 21: Tooms
Episode 2: Deep Throat
Episode 11: Eve
Episode 4: Conduit
Episode 10: Fallen Angel
Episode 12: Fire
Episode 19: Shapes
Episode 5: The Jersey Devil
Episode 18: Miracle Man
Episode 15: Lazarus
Episode 22: Born Again
Episode 23: Roland
Episode 14: Genderbender
Episode 16: Young at Heart
Episode 7: Ghost in the Machine
Episode 6: Shadows
Episode 9: Space


NAJBOLJI MONSTERI IZ PRVE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Eugene Victor Tooms iz epizoda Squeeze/Tooms.
2. Crvi iz epizode Ice.
3. Luther Lee Boggs iz epizode Beyond the Sea.
4. Bube iz epizode Darkness Falls.
5. Blizanke iz epizode Eve.

Počasno mjesto dajem Vukodlaku iz epizode Shapes.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
101 - Pilot
102 - Deep Throat
103 - Squeeze
104 - Conduit
108 - Ice
110 - Fallen Angel
111 - Eve
112 - Fire
113 - Beyond the Sea
117 - E.B.E.
119 - Shapes
120 - Darkness Falls
121 - Tooms
124 - The Erlenmeyer Flask


2. SEZONA
Spoiler for Hiden:
Budem. Tako sam i mislio svaki dan do nove epizode. Skraćena verzija sezona je odlično za one koji nikad nisu gledali seriju. Naravno, mitološke tu sve moraju biti, ali motw neke treba izbacit pa da se dobije recimo 13-18 epizoda ovisi od sezone do sezone. Makar opet sve je to do subjektivnog dojma pa vidiš da sam recimo za prvu sezonu stavio epizodu Shapes iako ta epizoda nije dobro prihvaćena među fanovima/kritikom, ali meni osobno kao fanu werewolf tematike ta epizoda je dosta podcijenjena. Vrlo atmosferična i stvarno dobra. Pokušat ću biti što objektivniji uz dodatak naravno subjektivnog dojma. U prvoj sezoni su uglavnom istraživali folklore i tada vrlo popularne teorije.

Prva sezona su samo Mulder i Scully te njihovi slučajevi točnije Mulderova borba za istinu jer Scully mu u početku ne vjeruje kao partneru, ali cijela sezona je o povjerenju između njih dvoje. Kad Scully odluči da je to to, onda u jednoj od zadnjih epizoda kaže "Mulder, I wouldn't put myself on the line for anybody but you." I to je ne samo važna epizoda radi toga već zato što se prvi put pojavljuje Skinner koji donosi novu dinamiku u seriju kao i neki drugi važni likovi predstavljeni u drugoj sezoni.

A sad na drugu sezonu. Druga sezona je najvažnija za mitologiju. Nema važnije sezone od te. Ujedno je po atmosferi najmračnija. Može se mjeriti sa prvom sezonom Millenniuma po mračnoj atmosferi, a Millennium prva sezona je nešto najmračnije što se pojavilo na televiziji. Važna je zato je glavna mitologija rođena i to na koji način. Gillian Anderson je u to vrijeme bila trudna, još kad su snimali prvu seznu pred kraj. Zato su morali nešto smisliti i koje li simbolike praktički Gillianova trudnoća je rodila tu mitologiju
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
jer i u toj sezoni ona bude oteta i trudna.

Toliko mnogo važnih likova predstavljeno. Alien Bounty Hunter, Krychek, Duane Berry i Mr. X te naravno plejada izvrsnih monster of the week epizoda. Druga sezona je imala izvrstan balans atmosfere, strave i užasa, odlične priče i zato je prvo pravo remek djelo od sezone. Često se vraćam ovoj sezoni jer sa tom sezonom je sve baš ono eksplodiralo. Iz kultne serije postala je ogromna mainstream serija i globalni hit. Ova sezona je osvojila zlatni globus za najbolju serije te godine. Fandom se povećao ogromnom brzinom i počeli smo izmišljati termine koji će mnogi drugi pa praktički svi današnji fandomi koristiti. Prvo online fandom, legendarni razno razni forumi nastajali. Počelo se sa pisanjem fan fictiona i slično. Strašno doba. Od druge sezone baš kreće utjecaj na televiziju koji nikada prije nije viđen. Druga sezona je to započela i pokazala da takva vrsta serije može preživjeti.

U razdoblju od 1995. do 1999. godine snimaju se: Dark Skies, Nowhere Man, Strange Luck, Kindred: The Embraced, The Burning Zone, American Gothic, Psi-Factor, Prey, Sleepwalkers, Strange World i Poltergeist: The Legacy i još nekolicina drugih. Sve pod direktnim utjecajem Filesa. Samo da se pridoči kakav je to bio blitzkrieg. Zamisli da današnja serija izvrši takav utjecaj i to tijekom prikazivanja. A da ne pričam o svim serijama kad su Filesi završili i to nisu samo srodne serije kao ove nabrojane znači slična tematika već i serije koje nemaju veze sa Filesima, a izvršen je utjecaj. I to je sve krenulo od druge sezone. Zato će uvijek imati posebno mjesto u povijesti.

Sezona je još važna zato što je dala dva nova pisca. Vince Gilligan koji je napisao svoju prvu epizodu i Darin Morgan koji je napisao svoju prvu epizodu i promijenio čitave Filese sa tom epizodom jer je pokazao da mogu biti sve. Redatelji isto. U drugoj sezoni je došao Kim Manners i brzo postao fan favorite. Režirao je najviše x-files epizoda, preko 50 i uz Roba Bowmana je bio najbolji redatelj u Filesima. Nažalost, umro je prije prije 9 godina pa ne može režirati nove Filese niti ih gledati ali stalno budu neke posvete kao prošle sezone onaj nadgrobni spomenik. Od redatelja se još izdvajaju spomenuti Bowman koji je režirao preko 30 epizoda + prvi film te R. W. Goodwin i David Nutter.

SEZONA 2 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 25: Anasazi (prvi dio three partera)
Episode 5: Duane Barry (prvi dio two partera)
Episode 20: Humbug (prva humoristična epizoda)
Episode 6: Ascension (drugi dio two partera)
Episode 2: The Host (Flukeman!)
Episode 17: End Game (drugi dio two partera)
Episode 16: Colony (prvi dio two partera i prvo pojavljivanje Alien Bounty Huntera)
Episode 14: Die Hand Die Verletzt (vještica)
Episode 1: Little Green Men (najveća minimalistička mitološka epizoda sa sjajnom atmosferom)
Episode 8: One Breath (najveća drama sezona)
Episode 13: Irresistible (Donnie)
Episode 24: Our Town (kanibalizam)
Episode 22: F. Emasculata (kantina)
Episode 21: The Calusari (opsjednutost)
Episode 23: Soft Light (prva Vinceova epizoda)
Episode 19: Død Kalm (starenje)
Episode 4: Sleeples (Tony Todd)
Episode 10: Red Museum
Episode 3: Blood
Episode 12: Aubrey
Episode 18: Fearful Symmetry
Episode 7: 3
Episode 11: Excelsis Dei
Episode 15: Fresh Bones
Episode 9: Firewalker



NAJBOLJI MONSTERI IZ PRVE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Flukeman iz epizode The Host
2. Phyllis Paddock iz epizode Die Hand Die Verletzt
3. Donald Pfaster iz epizode Irresistible
4.
Spoiler for Hiden:
"Fiji Mermaid"
iz epizode Humbug
5. Kanibali iz epizode Our Town

Počasno mjesto dajem Ray Bantonu iz epizode Soft Light.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
201 - Little Green Men
202 - The Host
204 - Sleepless
205 - Duane Barry
206 - Ascension
208 - One Breath
210 - Red Museum
213 - Irresistible
214 - Die Hand Die Verletzt
216 - Colony
217 - End Game
218 - Humbug
219 - Død Kalm
221 - The Calusari
222 - F. Emasculata
223 - Soft Light
224 - Our Town
225 - Anasazi

To je 18 epizoda za drugu sezonu. 7 ih je izbačeno.

Evo i dokumentarca o drugoj sezoni.


I tv spotovi.


Trailer



Treća sezona je jedan od vrhunaca televizije. To je sezona gdje se po prvi put dobio onaj epic feel. Spoj blockbuster i artističkog filma. To je sezona gdje je Darin Morgan napisao svoje posljednje tri epizode prije nego što se vratio za 10. sezonu iako je do kraja serije bio jedan od producenata. Ako je druga sezona najvažnija za mitologiju, onda je treća sezona najvažnija za samu srž mitologije jer se po prvu pojavljuje najvažniji dio u seriji, a to je black oil koji će promijeniti sve. Dosta puta kopiran po razno raznim serijama, a i filmovima (Pormetheus), ali nikad nije bio prikazan tako dobar kao u Filesima. Mr.X nastavlja briljirati pogotovo u onoj akcijsko nabrijanoj epizodi sa vlakom i hibridima. Izvrstan balans misterije, horora, sf-a i komedije. Po prvi puta se pojavljuje i samoparodija tkz. meta epizoda i to ne samo po prvi puta u Filesima već po prvi puta na televiziji. Sezona koja je dala za mene dvije najbolje epizode u televizijskoj povijesti. Jedna od njih je i osvojila Emmyija za najbolju epizodu godine u kojoj je gostovao sjajni Peter Boyle.

Izgleda da su u ovoj sezoni pisci napokon znali što Filesi mogu biti. Manners, Bowman, Nutter su se vratili kao redatelji. Ostali Files veteran pisci isto. Vince Gilligan je opet napisao jednu epizodu i to jedna od njegovih najboljih. Gilligan će tek u kasnijim sezonama postati prepoznatljiv. U ovim ranijim sezonama je bio tek sporedni pisac. U kasnijim sezonama on daje klasike iako je zasigurno prvi klasik koji je dao ova epizoda u trećoj sezoni. Ono što mi se sviđa kod ove sezone je što nema high-concept sf-a. Znači, pokušali su biti što realniji. Druga sezona ima high concept epizode poput Dod Kalm ili Soft Light. Jako zabavne epizode, ali Filesi nisu nikada bili serija o takvim visokim predviđanjima. I naravno, po prvi puta smo dobili three parter epizode. To mi je kod mitologije uvijek bilo nešto najbolje. Imaš osjećaj kao da gledaš jedan veliki film.

To je sezona u kojoj ima najbolje dinamike između Muldera, Scully, Skinnera, Smoking Mana i Krycheka. Ovo je bio njihov prime pogotovo u onoj epizodi kada se suočavaju Mulder, Scully i Skinner. Tada stvarno nismo znali je li Skinner dobar ili loš. Obožavam ovu sezonu i za mene je to broj 1 sezona koja je učvrstila kod mene Filese kao najbolju seriju.

SEZONA 2 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 20: Jose Chung's 'From Outer Space' (meta i najbolja analiza neke epizode)
Episode 4: Clyde Bruckman's Final Repose (veliki Peter Boyle i pretužan kraj).
Episode 2: Paper Clip (najbolja mitološka epizoda ikad uz Ansazi. Treći dio three partera).
Episode 17: Pusher (prvo remek djelo Vincea Gilligana. Nezaboravan ruski rulet).
Episode 10: 731 (Mr.X u najboljem izdanju. Drugi dio two partera).
Episode 9: Nisei (prvi dio two partera).
Episode 12: War of the Coprophages (žohari i doktorica Bambi).
Episode 16: Apocrypha (drugi dio two partera).
Episode 15: Piper Maru (prvo pojavljivanje black oila. Prvi dio two partera).
Episode 24: Talitha Cumi (odlično finale sa jednim novim i važnim likom. Prvi dio two partera).
Episode 22: Quagmire (jedna od najbolji scena u Filesima je razgovor Muldera i Scully na jednom kamenu. Jezersko čudovište).
Episode 1: The Blessing Way (možda i najduhovnija epizoda. Drugi dio three partera).
Episode 23: Wetwired (izvrsna epizoda o frenkvenciji i paranoji).
Episode 13: Syzygy (Sure. Fine. Whatever. Zakon epizoda  ;D).
Episode 14: Grotesque (jedna od najmračnijih epizoda).
Episode 3: D.P.O. (Jack Black i Giovanni Ribisi).
Episode 21: Avatar (prva Skinner epizoda).
Episode 8: Oubliette
Episode 11: Revelations
Episode 6: 2Shy
Episode 5: The List
Episode 7: The Walk
Episode 19: Hell Money
Episode 18: Teso dos Bichos

NAJBOLJI MONSTERI IZ TREĆE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Robert Patrick Modell iz epizode Pusher.
2. Žohari iz epizode War of the Coprophages.
3. Virgil Incanto iz epizode 2Shy.
4. Big Blue iz epizode Quagmire.
5. Tachistoscopic slike iz epizode Wetwired.

Počasno mjesto dajem Succubus iz epizode Avatar. Black Oil nisam računao jer nije iz monster of the week epizode ali da je, bilo bi na prvom mjestu jer nema ništa bolje od black oila.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
301 - The Blessing Way
302 - Paper Clip
303 - D.P.O.
304 - Clyde Bruckman's Final Repose
306 - 2Shy
308 - Oubliette
309 - Nisei
310 - 731
311 - Revelations
312 - War of the Coprophages
313 - Syzygy
314 - Grotesque
315 - Piper Maru
316 - Apocrypha
317 - Pusher
320 - Jose Chung's 'From Outer Space'
321 - Avatar
322 - Quagmire
323 - Wetwired
324 - Talitha Cumi

To je 20 epizoda za treću sezone. 4 su izbačene.

Trailer za treću sezonu. Naravno, sve su ovo fanmade traileri.


Istina o trećoj sezoni.


Malo zajebavanja na setu iz treće sezone  rofl rofl

TV spotovi.


Par slika za epizodu 'Familiar'. Ovaj lutak mi se sviđa  ;D
Spoiler for Hiden:



Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1531 : 21.02.2018. 16:56:13 »
Fkt zanimljivo, iako nisam ulazio na stranicu, nisam ni vidio postove od Muldera.  smileyNO1

Upravo sam završio rewatch prve sezone i malo sam šokiran koliko sam se malo sjećao tih epizoda. Još neka zanimljivost, na mene su u većini slučajeva, veoma jak utisak ostavili ove hajmo reći "manje popularne" epizode tipa:
Conduit (ep 4),
Eve ( ep 11),
Gender Bender (ep 14) i
Miracle Man(ep 18).


Pored ovih, naravno tu su popularnije epizode kao odlična zadnja epizoda sezone The Erlenmeyer Flask i obje epizode sa Toomsom (ep 3 i 21)koje su mi bile također odlične. Beyond the Sea mi je užasno tužna bila, dok je epizoda Ice bila sasvim ok .

Najgora epizoda sezone je definitivno Space (ep 9), koju i ne znam kako sam je završio. Meni se nije dopala nikako.

Vjerovatno uskoro idem i na sezonu 2.
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1532 : 26.02.2018. 04:14:57 »
I meni je Space najgora epizoda. Drago mi je da se kreće sa gledanjem ispočetka, a evo ove liste radim za sve one koji nemaju toliko vremena pa bi htjeli samo najbolje od Filesa. Naravno, zasad kao što vidite u drugoj, trećoj sezoni nema toliko puno epizoda izbačenih jer se radi o najboljim sezonama kao i što će biti slučaj sa nekoliko narednih sezona. Krenimo sa četvrtom sezonom. Četvrta sezona je donijela puno promjena, hrabrih odluka i promjenu dinamike između Muldera i Scully koja će se pogotovo osjetiti u petoj sezoni. Glen Morgan i James Wong su pisali za prve dvije sezone pa ih nije bilo u trećoj sezoni jer su išči raditi vlastitu seriju Space: Above and Beyond, ali pošto im je serija otkazana oni su se vratili u četvrtoj sezoni i to na kakav način gdje su nam dali jednu od najpoznatijih i najhvaljenijih Files Epizoda, Home. Vince Gilligan je u ovoj sezoni imao više slobode pa je napisao 5 epizoda od koje su dvije (vrlo važne) bile u suradnji sa drugim piscima. Ako je druga sezona bila najmračnija po atmosferi, četvrta sezona je bila tematski najmračnija i vrlo depresivna sezona. U ovoj sezoni se vratio i jedan ključni lik iz prve sezone, Max. U ovoj sezoni likovi iz treće sezone se vraćaju kao Jeremiah Smith, Alien Bounty Hunter i Krychek je još uvijek tu. No, najbitnije je da se mitologija prekrasno širi kako kroz black oil tako i kroz pčele gdje se po prvi puta ti prekrasni insekti pojavljuju. Pčele se bitan dodatak mitologiji, one su bile i najvažnije u prvom flmu. Sezona je još bitna jer smo dobili i čitavu epizodu o Smoking Manu i njegovoj prošlosti kako je postao to što je. I naravno nezaboravna otmica iz aviona (jedna od najimpresivnijih scena iz cijele serije).

SEZONA 4 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 2: Home (sve jasno. Najbolja televizijska horor epizoda)
Episode 7: Musings of a Cigarette Smoking Man (Smokey u najboljem izdanju. I sad vidim da kad sam radio listu najboljih 55 Files epizoda, ova mi je bila na visokom 6. mjestu)
Episode 24: Gethsemane (sve je laaaž, samooo pusta laaaž. Jedan od najboljih Files preokreta)
Episode 20: Small Potatoes (i ovu je napisao Vince. Jedna od najsmješnijih epizoda. Eddie Van Blundht)
Episode 10: Paper Hearts (ovu je napisao Vince. Jedna od najvažnijih epizoda zu Muldera i Samanthu)
Episode 1: Herrenvolk (drugi dio two partera. Važna epizoda pčele, bounty hunter, samantha i mr.x)
Episode 12: Leonard Betts (jedan od najvećih šokova ikad, pogotovo za Scully)
Episode 14: Memento Mori (jedna od najtužnijih i najvažnijih epizoda)
Episode 18: Max (drugi dio two partera)
Episode 17: Tempus Fugit (prvi dio two partera i pojavljivanje Maxa)
Episode 8: Tunguska (prvi dio two partera i pojavljivanje rusa)
Episode 9: Terma (drugi dio two partera i antivirus za black oil)
Episode 4: Unruhe (izvrstna gostujuća uloga Taylora Vincea. Još jedna Vinceova epizoda)
Episode 21: Zero Sum (Skinner epka)
Episode 19: Synchrony (vrlo draga i kreativna epizoda)
Episode 23: Demons (Mulder gubi pamćenje)
Episode 22: Elegy (emotivna Scully centric epizoda)
Episode 16: Unrequited (nevidljivi viet. veteran)
Episode 6: Sanguinarium (liposukcija njami)
Episode 13: Never Again (Jodie Foster i tetovaža)
Episode 11: El Mundo Gira (chupacabra)
Episode 3: Teliko (africa unite)
Episode 5: The Field Where I Died (dosada)
Episode 15: Kaddish (dosada)

NAJBOLJI MONSTERI IZ ČETVRTE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Obitelj Peacock iz epizode Home.
2. Eddie Van Blundht iz epizode Small Potatoes.
3. Leonard Betts iz epizode Leonard Betts.
4. John Lee Roche iz epizode Paper Hearts.
5. Gerry Schnauz iz epizode Unruhe.

Počasno mjesto dajem doktoru vještacu iz epizode Sanguinarium.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
401 - Herrenvolk
402 - Home
404 - Unruhe
406 - Sanguinarium
407 - Musings of a Cigarette Smoking Man
408 - Tunguska
409 - Terma
410 - Paper Hearts
412 - Leonard Betts
413 - Never Again
414 - Memento Mori
416 - Unrequited
417 - Tempus Fugit
418 - Max
419 - Synchrony
420 - Small Potatoes
421 - Zero Sum
422 - Elegy
423 - Demons
424 - Gethsemane

To je 20 epizoda. 4 su izbačene.

Trailer za četvrtu sezonu.


TV spotovi.


Istina o četvrtoj sezoni.


Malo zajebavanja na setu iz četvrte sezone i The X-Files: Season 4 (Featurettes)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1533 : 01.03.2018. 00:45:56 »
Nova epizoda dolazi sutra i ovi kritičari koji su pogledali imaju samo riječi hvale. Kažu najbolja nakon Morganove. Zack sa AV kluba


A sad na 5. sezonu. Peta sezona je bila jedna od najvažnijih u seriji iz više razloga. Prvi razlog je što se tijekom 5. sezone snimao i prvi film koji je išao između pete i šeste sezone. Ovo je bila i zadnja sezona snimana u Vancouveru i poslije ove sezone više neće biti one poznate atmosfere, šuma, magle. No, vratili su se u 10. i 11. sezoni u Vancouver. Sezona je što se tiče mitologije još više napredovala. Dobili smo i Cassandru Spender, vrlo bitnog lika. Dobili smo najbolju ikad snimljenu otmicu na onom mostu to je jednostavno toliko filmski snimljeno da se sad naježim kad pomislim na tu scenu. Po prvi puta se pojavljuju i faceless alieni. Faceless alieni mnoge dan danas bune, ali oni su ista vrsta kao alien bounty hunter. Samo nemaju oči, nos ni uši jer ne žele biti zaraženi sa black oilom.
Citat:
"The idea is that the black oil [...] was here on Earth, it's been all over the planet, or all over the galaxy, rather. And it infected virtually every life form that there is in the galaxy, except for we on Earth, the humans, and the faceless rebels.

Peta sezona je isto sezona koja nam je dala dosta klasik epizoda od komedije do horora. Puno shipper momenata. Jednu predivnu crno bijelu epizodu. Sezona je skraćena na 20 epizoda. Sezona je poznata što su i svoj udio dali svjetski poznati pisci kao William Gibson i Stephen King. Peta sezona je bila ONA godina kada su Filesi najviše žarili svijetom. Tada su bili na vrhuncu popularnosti kakvu kasnije više nikada neće imati. Kad su mogli usred serije snimiti visokobudgetni film koji će biti pravi blockbuster. To je kao da Game of Thrones kao danas najpopularnija serija snimi film usred sezone, ali TV film kao Farscape, Galactica i slični već pravi pravcati film ali znamo da se to neće dogoditi jer nisu Filesi. To je sezone kada su svi tadašnji glumci, producenti, scenaristi drugih serija bili fanovi Filesa pa je tako Richard Belzer molio Cartera da bude u jednoj epizodi i na kraju je bio i to ni više ni manje nego kao John Munch i tako potvrdio da su Homicide i Filesi u istom svijetu. Ali ne samo Homicide već svaka serija u kojoj se Munch pojavljivao. Vince Gilligan je dobio još veću slobodu pa je samostalno napisao 6 epizoda što komedija, što horora, što drame.

To je sezona u kojoj se po prvi puta pojavljuje klinac zvani Gibson Praise kao bitan kotačić za mitologiju idućih sezona. Peta sezona je još jedno remek djelo televizije i dosta ljudi će staviti ovu sezonu na prvo mjesto.

SEZONA 5 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 5: The Post-Modern Prometheus (najljepša epizoda Filesa sa meni najdražim krajem i najdraži Snow )
Episode 12: Bad Blood (najsmješnija epizoda Filesa i najbolji Vince Gilligan ikad)
Episode 2: Redux II (treći dio three partera i jedna od najboljih scena ikad )
Episode 1: Redux (drugi dio three partera i otkrivenje svega)
Episode 19: Folie a Deux (njami ogromni kukac i najbolji horor Vince Gilligan)
Episode 14: The Red and the Black (drugi dio two partera i perfekcija od epizode. Otmica, hipnoza, faceless alieni)
Episode 13: Patient X (prvi dio two partera i prvo pojavljivanje faceless aliena)
Episode 20: The End (odličan završetak i pojavljivanje Gibsona. Naziv epizode simboličan jer je kraj za Vancouver)
Episode 3: Unusual Suspects (kako su se Mulder i Lone Gunmeni upoznali)
Episode 4: Detour (jedna od najboljih shipper epizoda)
Episode 18: The Pine Bluff Variant (epizoda koja je najrealnija)
Episode 6: Christmans Carol (prvi dio two partera. Odlična drama)
Episode 11: Kill Switch (William Gibson i vizija budućnosti)
Episode 10: Chinga (Stephen King i jeziva lutka)
Episode 7: Emily (drugi dio two partera)
Episode 8: Kitsunegari (povratak Modella)
Episode 16: Mind's Eye (Lili Taylor  srcesmajli)
Episode 15: Travelers (odlazak u 50-e i prvi X-Files slučaj)
Episode 17: All Souls
Episode 9: Schizogeny

NAJBOLJI MONSTERI IZ ČETVRTE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. The Great Mutato iz epizode The Post-Modern Prometheus
2. Kukac iz epizode Folie a Deux.
3. Lutka iz epizode Chinga.
4. Vampir iz epizode Bad Blood.
5. Šumsko čudovište iz epizode Detour.

Počasno mjesto ide AI iz epizode Kill Switch.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
501 - Redux
502 - Redux II
503 - Unusual Suspects
504 - Detour
505 - The Post-Modern Prometheus
506 - Christmas Carol
507 - Emily
508 - Kitsunegari
510 - Chinga
511 - Kill Switch
512 - Bad Blood
513 - Patient X
514 - The Red and the Black
515 - Travelers
516 - Mind's Eye
518 - The Pine Bluff Variant
519 - Folie a Deux
520 - The End

To je 18 epizoda. 2 su izbačene makar i te izbačene nisu loše epizode. Ova sezona nema loše epizode.

Trailer za petu sezonu.


Istina o petoj sezoni.


TV spotovi.


malo zajebavanja na setu i The X-Files: Season 5 (Featurettes)



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1534 : 01.03.2018. 08:11:18 »
Pogledana sedma. Uživo i sad opet.

Koje li fantastične epizode. Smiješak na licu čitavu epizodu kao sa epizodom 'The Lost Art of Forehead Sweat'. Ma mislim, otkuda početi. Ovo se može usporediti sa nekim Black Mirror epizodama kao što će netko tko ne poznaje Filese i usporediti, ali prije svega Filesi su uvijek imali AI epizode kao 'Ghost in Machine' iz prve sezone ili 'Kill Switch' iz pete sezone gdje su uzeli dosta ideja za Black Mirror. Mene ova epizoda isto podsjeća na epizodu 'The Invaders' iz The Twilight Zone.

Prva scena u restoranu je tako simpatično i zgodno napravljeno. Scully i njezin poznati smijeh točnije tako se baš Gilly smije. Još ima kratku kosu koja joj najbolje stoji. Mulder i onda ribica. Yum. Ali kako je sve krenulo. Hej, nećeš platiti napojnicu, ne trebaš ali mi mali robotići i dronovi ćemo se pobuniti hahahaha. Poslije toga sve ide tako lijepo glatko. Mulder i Scully odvojeni i svatko doživljava teror umjetne inteligencije. Mulder pizdi sa onim dronovima, a Scully sa cijelom kućom dok svira Crosby, Stills, Nash & Young – Teach Your Children hahahaha.

Radnja je vrlo direktna. Nema tu cici mici neke kompleksnosti. Mulder i Scully jako malo pričaju namjerno je tako napisana epizoda da bi ne samo dočarali napetost već i samu poruku kako smo svi mi postali antisocijalni. Nema više tolikog druženja što je istina. Sjećam se prije youtube, twitera, facebooka i cijelog tog rasta kako su moji parkići bili puni preko ljeta. A danas preko ljeta stvarno rijetko se vidi netko. Rijetko se vide nove generacije. I zato ima tako malo dijaloga što je metafora za odvojenost. Već sam napisao za neke prijašnje epizode, Filesi su relevantniji ikada. Muldera i Scully treba ovaj svijet. Pa ova epizoda nosi tako jaku poruku koju ja stvarno ne vidim u nekoj drugoj seriji pa ni onim serijama poput Black Mirror koje bi trebali slati takve poruke ali sve je to na isti način.

Kod ove epizode tematski (zločesti AI) je sličan, ali na način koji je ova epizoda napravljena je originalna i unikatna. Zbog toga ovo odmah ide u instant klasike. Relevantnost možemo vidjeti u epizodi 'This' (simulacija i prema čemu idemo), 'The Lost Art of Forehead Sweat' (različita sjećanja i viđenja, i da je neke stvari najbolje pustiti), 'Kitten' (zla vlada i istiniti porjekti koji su se događali i koji se još uvijek događaju). Toga na ovakav način nema drugdje. Samo Filesi uvijek ispričaju priču na pravi način.

Cijela epizoda meni smiješak na licu, a uopće nije epizoda smiješna da se smijem već jednostavno toliko je over the top, toliko je radnja apsurdna mislim nema napojnice evo malih limenih stvorova da te napadnu dok ne platiš napojnicu hahahaha i funkcionira. Umro sam jedino na Scully i vibrator  rofl

I predvidljiv, ali prelijep kraj. Prvo Mulder jedva stisne zube da plati hahaha i to najmanje jer ne želi više. I na kraju oni sjede i jedu na old school način bez ovih modernioh tehnoloških kerefeka. Opet rade istu grešku listajući mobitel kao na početku u onom restoranu ali Scully to shvati i odloži mobitel te stisne Mulderovu ruku. I on makne mobitel i di ćeš bolje poruke. Družimo se, humanost ne smijemo izgubiti. Namjerno je ovako epizoda in your face da bi bila što jasnija pouka.

I da, Queequeg  :( Scully se još uvijek sjeća svojeg psića.

Još tri epizode od koje će osma i deveta biti čiste horor epizode. Napokon. Ove sezone smo dobili malo horora u trećoj i petoj epizodi, ali ne onaj čisti. Sad nastupa old school. 8. epizoda promo izgleda jebeno jezivo. Witchraft, jezivi lutak i teletabis haha.



Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1535 : 01.03.2018. 08:40:47 »
Ja sam juce poceo... Raspisao se ti odje, a ja i ako nisam puno aktivan, redovno prelistam forum da vidim sta se radi i vidim aktivna ova tema... pustio par klipova na YT-u... i gotovo, odma se kopaju stari cd-ovi :D

Prije nekoliko dana, u Walmartu, mi je zapao bio za oko neki collector's edition ali sam na kraju kupio Firefly. Sad kad se ponovo navucem na seriju, ima odma da se trguje :D Grevota da tamo skuplja prasinu, kad moze to isto i na mojoj polici :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1536 : 02.03.2018. 06:41:48 »
Pa de si stari druže  :drugari

Jel ono novo izdanje? Ili možda je ono izdanje po volumenima mitologije.

Volume 1 – Abduction
Volume 2 – Black Oil
Volume 3 – Colonization
Volume 4 – Super Soldiers

Al to je samo mitologija inače izvrsna izdanja https://www.amazon.com/X-Files-Mythology-Vol-Black-Oil/dp/B0009NZ2RE

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1537 : 02.03.2018. 08:01:01 »
Ma evo, radim pa nemam bas dosta slobodnog vremena za serije. Izgustirao sam Babylon 5, pa sam trazio sta dalje da gledam... htio sam nesto iz 90-ih a sto ima dosta epizoda da mogu da gustiram jedno dva mjeseca i ovo je bio savrsen pik :)

Iskreno, nemam pojma koji je paket tacno bio u pitanju. Velika kutija, sezone 1-10 cini mi se... bjese oko 200$. Mislim da su blue-ray diskovi bili u pitanju. Nisam obratio paznju sta pise, ali kutija izgleda primamljivo.

Ima tuda blizu mene dosta ovih "geek" radnji i znam da imaju dosta X-Files stvari, ali neto nikad nisam zagledao. Idem u obilazak u utorak(kad se primi plata :D ) pa ako nesto interesantno kupim, kacim slike :)

 drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1538 : 03.03.2018. 19:58:34 »
Da, to ti je ono bluray izdanje. Kupio sam ga čim je izašao. Ekipa sa bluray foruma je bila jedna od glavnih snaga da Filesi dobiju bluray. Čak 473 stranice http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=267673

Kupi si jer osim svih onih divnih specijalnih dodataka koje smo dobili na dvd izdanju, dobit ćeš još neke nove i slike su perverzija.

A sad na film. Riješili smo prvih 5 sezona sa skraćenim sezonama. Svi koji su počeli gledati skraćene sezone, nakon 5. sezone obavezno pogledati prvi film. Radi se o jako dobrom filmu sa odličnom glumačkom ostavom što iz serije što novi glumci poput slavnog Martina Landaua koji ima bitnu ulogu. Cijeli film ima puno epskih scena poput početne sa zgradom i eksplozijom pa Mulder u autu sa Well-Manicured Manom. Zadnje scene u brodu pa na ledu. Film je rađen i za one koji nikad nisu gledali Filese pa je Carter morao nekako složiti priču kako bi bila jasna i tim gledateljima. Zato je izmislio lik Alvina Kurtzweila kojeg je odglumio Landau. Carter je doveo Roba Bowmana iz serije da režira film i napravio fantastičan posao. Zaradio je isto prilično dobro, triput više tako da je film bio uspjeh kako kritički, tako komercijalno. BHlack oil je isto u filmu i saznajemo origin story. U filmu se po prvi puta pojavljuje najagresivnija vrsta aliena, Long-clawed alien koji kasnije mogu postati nešto sasvim drugo.

Trailer


Najdraža scena iz filma. Jednostavno briljatno režirano, svaki kadar pogotovo kada Mulder pogleda Scully ili kada Scully gleda gore pa se otvaraju ovi otvori i pčeleeeeeeeeee  clapp


Dokumentarac o pravljenju filma zbilja se isplati pogledati.


Premijera filma. Koliko je drugih glumaca iz svijeta filma i televizije bilo  clapp kakva vremena.

Offline Filip30

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1539 : 04.03.2018. 20:28:04 »
Prošla sezona mi je u globalu bila tanka, ali mi je zato ova od-li-čna! Kad se završi, definitivno ću da je odgledam ponovo, u bindž modu. Mnogo mi je drago što su Fajlsi ponovo moćni. :naklon:

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1540 : 04.03.2018. 22:26:56 »
Epizoda ko epizoda naravno uzas, al sumnjam da je ideja bila da radnja bude dobra, poruka/poanta je odlicna.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1541 : 06.03.2018. 21:54:22 »
Ok 7. epizoda, na momente veoma veoma komična

Još tri epizode od koje će osma i deveta biti čiste horor epizode. Napokon. Ove sezone smo dobili malo horora u trećoj i petoj epizodi, ali ne onaj čisti. Sad nastupa old school. 8. epizoda promo izgleda jebeno jezivo. Witchraft, jezivi lutak i teletabis haha.


Hell yeah... odavno nisam gledao witchcraft horor. Jedva čekam smileyNO1
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1542 : 07.03.2018. 05:47:52 »
Dosts kritičara sedmu epizodu uz četvrtu već stavljaju među najbolje epizode godine. To mi je drago jer je i meni isto tako. Sedma je čisto malo savršenstvo. Zasad najbolje režirana epizoda, i ton sa prekrasnom fotografijom.

Odlična recenzija
Citat:
https://www.vox.com/culture/2018/3/4/17072540/the-x-files-episode-7-recap-rm9sbg93zxjz

Sad ne šestu sezonu. Ova sezona mi je tijekom više gledanja postala jedna od omiljenijih. Morali su nastaviti direktno na film i u tome su uspjeli. Šesta sezona ima najbolji home run od svih sezona. Prvih šest epizoda su stvarno jake, posebne i pamtljive. Ovo je sezona u kojoj su se preselili u Los Angeles i Filesi su izgubili na atmosferi i na magli, i na šumama. I što sad? Pa zbog toga što su to sve izgubili, oni su se još više potruditi biti kreativni i tako je šesta sezona ispala najkreativnija sezona Filesa. To je sezona kad se se po prvi puta Vince Gilligan i Bryan Cranston upoznali i tu epizodu u kojoj je Cranston je Vince poslao glavnima sa AMC-a da ih uvjeri kako je Cranston pravi odabir za Waltera Whitea. Vince je napisao šest epizoda ove sezone, Carter isto šest. Tu im je još pomogao Carterova desna ruka Frank Spotnitz i par drugih pisaca. Duchovny je isto napisao jednu epizodu po prvi puta i to dosta originalnu. To je sezona koja je dala puno prekrasnih trenutaka između Muldera i Scully. U sezoni je gostovao i Bruce Cambell. To je sezona koja je dala jedne od najobljih mitoloških epizode koje bi i mogle poslužiti kao finale jer su se neke bitne stvari završile i započela je nova mitologija.

I na kraju to je posljednja velika sezona Filesa po pitanju kvalitete. Tu mislim na level remek djela jer Filesi su od druge do šeste sezone bili najbolja serija na televiziji osvojivši čak tri zlatna globusa za najbolju serije godine što je rekord i jedino je Mad Men to ponovio. Da serija koja ima 20+ epizoda po sezoni može su dokazali ti ponajviše zato što su tako raznovrsni.

SEZONA 6 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 3: Triangle (bermudski trokut, ali ukratko najbolja režirana epizoda ne samo Filesa već televizije)
Episode 12: One Son (drugi dio two partera i završetak mitologije)
Episode 11: Two Fathers (prvi dio two partera)
Episode 4: Dreamland I (prvi dio two partera i sjajna humoristična epizoda sa mjenjanjem tijela)
Episode 5: Dreamland II (drugi dio two partera)
Episode 14: Monday (beskrajni dan)
Episode 6: How the Ghosts Stole Christmas (odlična ghost epizoda i jedna od boljih božićnih epizoda)
Episode 15: Arcadia (Mulder i Scully kao muž i žena :D )
Episode 2: Drive (Bryan Cranston i Vince)
Episode 10: Tithonus (odlična epizoda i bitna za Scully)
Episode 21: Field Trip (čisti trip  ;D )
Episode 1: The Beginning (odličan nastavak na film sa onim alienom.)
Episode 19: The Unnatural (Duchovny napisao. “Shut up, Mulder. I'm playing baseball.”)
Episode 22: Biogenesis (početak nove mitologije i prvi dio three partera)
Episode 13: Agua Mala (obožavam ovu epizodu zbog atmosfere i klasutrofobije. Vrlo podcijenjena)
Episode 20: Three of a Kind (nastavak na onu epku iz pete sezone sa Lone Gunmanima)
Episode 9: SR 819 (Skinner u problemima)
Episode 7: Terms of Endearment (Bruce Cambell. Epka ala Rosemary's Baby)
Episode 18: Milagro (ludi pisac)
Episode 8: The Rain King (hehe)
Episode 17: Trevor
Episode 16: Alpha

NAJBOLJI MONSTERI IZ ŠESTE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Duhovi iz epizode How the Ghosts Stole Christmas
2. Gljive iz Field Trip
3. Patrick Crump iz epizode Drive
4. Čudovište od smeća iz epizode Arcadia
5. Demonsko čudovište iz epizode Terms of Endearment

Počasno mjesto dajem malom krakatom čudovištu iz epizode Agua Mala

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
601 - The Beginning
602 - Drive
603 - Triangle
604 - Dreamland
605 - Dreamland II
606 - How the Ghosts Stole Christmas
607 -  Terms of Endearment
609 - S.R. 819
610 - Tithonus
611 - Two Fathers
612 - One Son
613 -  Agua Mala
614 - Monday
615 - Arcadia
618 - Milagro
619 - The Unnatural
620 - Three of a Kind
621 - Field Trip
622 - Biogenesis

To je 19 epizoda. Izbačene su tri epizode. Dvije su stvarno slabe, a jedna je onak nebitna.

Trailer.


Istina o 6. sezoni.


TV spotovi


malo zabave na setu

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1543 : 07.03.2018. 11:21:37 »
Zavrsio prvu sezonu. Dobio sam ono sto sam ocekivao, mada je ipak serija bila malo mracnija nego sto sam navikao kad su u pitanju 90-te(nije ni cudo sto sam, dok sam bio mali, samo sa majkom mogao da gledam kad je isla na tv-u :D ) Bilo je odlicnih epizoda, a bilo je i onih u toku kojih sam veci dio vremena proveo cackajuci telefon.

Moram biti iskren, svaku epizodu sam gledao dobro navaren tako da su neke stvarno imale efekta :) Pojedine su me epizode prikovale za ekran.

Evo odje kod mene je 5:20AM, ali s obzirom da ne moram sjutra da radim, sad cu da nacnem drugu sezonu. Gledam tri, eventualno cetiri epizode dnevno. To mi nekako padne taman.

Offline CyberBob

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1544 : 08.03.2018. 20:19:59 »
@Powerslave
Ne moras da kupujes, mozes da skines celu seriju:
The X-Files (1993) Season 1-9 S01-09 (Bluray 1080p x265 HEVC 10bit AAC 5.1 Qman) [UTR] [178.35GB]

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1545 : 08.03.2018. 21:22:57 »
@Powerslave
Ne moras da kupujes, mozes da skines celu seriju:
The X-Files (1993) Season 1-9 S01-09 (Bluray 1080p x265 HEVC 10bit AAC 5.1 Qman) [UTR] [178.35GB]
Ne vjerujem da čovjek ne zna otići na svoj lokalni torrent i skinuti seriju. Postoje ljudi koji vole imati i originale u kolekciji, nije loše nekad podržati umjetnika.
Mrzim lopatare i limune

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: The X-Files
« Odgovor #1546 : 08.03.2018. 22:02:07 »
@Powerslave
Ne moras da kupujes, mozes da skines celu seriju:
The X-Files (1993) Season 1-9 S01-09 (Bluray 1080p x265 HEVC 10bit AAC 5.1 Qman) [UTR] [178.35GB]
Ne vjerujem da čovjek ne zna otići na svoj lokalni torrent i skinuti seriju. Postoje ljudi koji vole imati i originale u kolekciji, nije loše nekad podržati umjetnika.
Pozdravljam.
Spoiler for Hiden:
U NY,USA gde se nalazi treba dobra zastita za skidanje torenta

Offline CyberBob

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1547 : 08.03.2018. 22:06:38 »
@Powerslave
Ne moras da kupujes, mozes da skines celu seriju:
The X-Files (1993) Season 1-9 S01-09 (Bluray 1080p x265 HEVC 10bit AAC 5.1 Qman) [UTR] [178.35GB]
Ne vjerujem da čovjek ne zna otići na svoj lokalni torrent i skinuti seriju. Postoje ljudi koji vole imati i originale u kolekciji, nije loše nekad podržati umjetnika.
To je bio samo predlog...

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1548 : 08.03.2018. 23:36:09 »
Skidao sam ja dosta toga ranije, sad vise volim da imam na polici :)

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1549 : 09.03.2018. 02:39:00 »
Dost dobra epizoda, stari Filesi u punom sjaju.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1550 : 09.03.2018. 23:48:36 »
Jako dobre epizode, sedma i osma.

Sedma je fantastičan pogled u AI, za kojeg i sam Elon Musk govori da se treba kontrolirati i da se s tim ne smije zezati. Solidan balans humora i akcije, baš Files-esque.

Ali kad ćemo o Files-esque epizodama, glavnu riječ među novima ipak drži "Familiar," posljednja epizoda. Mistika, tama, zvukovi, polemika između Scully i Muldera. Humor, groteska, neočekivane scene. U centru nisu samo Mulder i Scully nego mještani. I na posljetku -- šuma. Među zadnjim scenama u šumi, ona bijela svjetlost iza drveća u pozadini... to je takav podsjetnik na ranije sezone... bilo je predivno vidjeti. Zanimljiv završetak i još jedna dobra Files epizoda. Pravi old school cool.

Od te dvije ipak mi se više svidjela sedma epizoda, koju bih na kraju htio pohvaliti i što se tiče tehničkih detalja. Također, bez oklijevanja bih je nazvao jednom od najbolje režiranih Files epizoda. Vizualno je bila jako lijepa za gledati. Dok smo epizodu kasnije imali klasični Files, ovo je bila moderna, i to izvedena jako lijepo.

Cijela sezona mi je fantastična, nema loše epizode. Ostale su nam još dvije, kako će se to odviti - vidjet ćemo.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1551 : 09.03.2018. 23:52:54 »
pogledah cetvrtu ep druge sezone. zvek.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1552 : 10.03.2018. 05:04:26 »
Mr. Chuckleteeth, happy as can be Mr. Chuckleteeth, won't you play with me When I'm feeling lonely, lonely as can be Oh, Mr. Chuckleteeth Won't you play with me Mr. Chuckleteeth We all love you so - Stay with us forever

Pogledao triput epizodu. Ovo je od novih sezona (10 i 11) bila najviše old school. Epizoda koja je podsjetila na rane sezone. Ovu bi epku stavio negdje u drugu sezonu. Najvažnije je da smo dobili novu horor klasik epizodu sa odličnim mosnterima. Da, monsterima. Ako me sjećanje dobro služi ovo je prvi put da smo imali baš dva monstera. Mr. Chuckleteeth i Hellhound. Lutak je izvrstan i jedna od najjezivijih lutaka koje sam vidio. Njegov ples, micanje sa glavom i pojavljivanje na trenutke su stvarno jezivi. Hellhound je baš brutalan. Nekako skroz mističan, jebena scena na kraju u šumi baš me iznenadilo. I čini mi se da su uzeli pravog vuka i malo digitalno nešto dodali na njemu, ali uz mračnu atmosferu stvarno je izgledao jebeno. Naravno, i treći monster je tu. Wannabe vještica.

Epizoda je počela odlično posveta Stephenu Kingu. Šuma, magla i lutak. Obožavam Filese u malim gradovima i sa stanovnicima koji kriju neke tajne. I nitko ne spominje, ali opet ću ja. Mark Snow još jednom pokazuje zašto je najbolji televizijski kompozitor. Ovo je najbolji Snow ove sezone. Posebno obratite muziku u sceni kada onaj tip dolazi u kuću gdje nailazi na lutka. Jako me podsjetilo na neke njegove ranije radove.

Iznenadilo me koliko je toga dosta stavljeno u epizodu, a opet sve paše. Scena sa pedofilom i policajcem i tim prikazom masovne histerije odlično i šokantno odrađena. Jednostavno epizoda sa puno odličnih horor momenata i prelijepe atmosfere. I oni Bibbleticklesi hahahah.

Trailer za posljednje dvije epizode izgleda jebački.


Odlična prerada pjesme Zombie. To je ono iz prvog trailera.




Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1553 : 10.03.2018. 07:24:31 »
E, ja sam je dva puta odgledao. Odilčna epizoda, možda i jedna od boljih horor epizoda zadnjih sezona. Baš odlična, gdje ponovo odnos Scully i Muldera dominira. Toliko ga dobro zna, da je odma prepoznala njegove teorije koje su se ispostavile kao tačne.
Does it sound like a wolf to you?
No, i was thinking about a hell hound.
*Stares*  rofl rofl rofl
I onda poslije.. Oh i saw him rofl
Odlična atmosfera, i j*beno creepy lutke su ono bile. Ja sam prezadovoljan.

Trailer za posljednje dvije epizode izgleda jebački.

J*bem ti, alal se naježi. Zadnje dvije će biti još bolje .
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1554 : 16.03.2018. 07:07:45 »
Pogledana deveta  :)

Najbolesnija epizoda ove sezone je stigla i definitivno jedna od krvavijih X-Files epizoda. Drage su mi gotovo sve Files epizode sa kultovima. Pogotovo Our Town iz druge sezone. Cijeli koncept kulta pruža puno mogućnosti pogotovo ako vidimo kakvi su sve kultovi postojali kroz povijest (mislim Heaven's Gate). Lijepo ih je bilo vidjeti sa onim divovskim kišobranima (trowback na ranije sezone). Mulder sa naočalama. pa kad kaže Scully “Did you cut your hair?"  ;D

Lijepo je bilo vidjeti Duffija iz Justifieda nakon dugo vremena. Ona kaj glumi Barbaru je odlično odglumila, pogotovo scena sa karaoke pjevanjem. Ili kad Mulder i Scully ulaze kod nje pa lagano se čuj lijepi Snowov score sa pianom a on im počne govoriti neke stvari. Sunset Blvd.  ;D samo horor verzija. Zadnjih 15 minuta je bila perfekcija od cijele te borbe do razgovora u crkvi. Zasigurno jedan od najljepših trenutaka ove sezone, a i unazad oho-ho. Njihovi pogledi pa šapat od Scully. Mulder iako ne vjeruje u boga, pali svijeću nakon što mu Scully kaže “are we together?” je odličan odgovor. Najbolji kraj nakon onog kraja u The Lost Art of Forehead Sweat. Što mu je šapnula nikad nećemo saznati ali nešto što je vrlo jasno dalo do znanja Mulderu da je tu kraj njega. Neka inspiracija. Možda nešto "ti i William ste moja najveća inspiracija da idemo dalje".

Idući vikend finale, ali finale sezone kako najavljuju. Nigdje ne piše finale sezone  ;D iako je Gilly rekla da neće više, budemo vidjeli jer znam da su Duchovny i Carter spremni ići dalje. Neću se uopće žalit ako ne idu dalje jer nitko nije očekivao da ćemo dobiti još dvije sezone.

Dobar članak o Toomsu, definitivno najutjecajnijem televizijskom monsteru https://inews.co.uk/culture/television/the-x-files-eugene-tooms/
Citat:
The impact of the character on the popular consciousness was instant. Back in 1993, Tooms was voted ‘Villain of the Year’ in a poll. But his notoriety has not faded with time.

Fantasy author Neil Gaiman named the character one of his all-time favourite monsters. Critics have regularly praised ‘Squeeze’ and ‘Tooms’ as early high-points in The X-Files mythology.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1555 : 16.03.2018. 18:43:41 »
OK deveta.

Nažalost, meni tematski najslabija epizoda cijele sezone. Dosta zanimljiva ali formulaična, na razini onih filler MotW epizoda starih serija. Nije loše napravljena, doduše. Glazba osjetno dobra, gluma decentna (highlight, uz humoristične razmjene Gillian Anderson i Duchovnyja, ženska koja glumi Barbaru).

Aaaali, kraj epizode je fenomenalan. Lagana i tajnovita atmosfera, a opet se u neku ruku osjećala kolosalno. Dobro su, u tih zadnjih par minuta, i najavili finale, i iskoristili vjerojatno zadnju priliku da prije finala dodaju par završnih atributa odnosu Scully i Muldera. Očekujem opaku desetu epizodu. IN SPE.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1556 : 17.03.2018. 20:18:38 »
Ok epizoda, odvratnoca svega toga je dala tu neku horor car. Ceka se finale.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1557 : 22.03.2018. 06:27:40 »
Upravo zavrsio drugu sezonu. Mogu reci, mnogo je jaca od prve  clapp

Jedino u sta ne mogu da povjerujem(a pricamo o ovoj seriji dje ima svega i svacega  ;D ) je to da je Mulder nedje bogu iza nogu u pustinji u New Mexico-u i ulazi u onaj vagon-hladnjacu koji je btw zakopan i onako lagano ima dometa da nazove Scully na mobilni  :neverovatno:  rofl Pa to ni danas nije moguce, a kamo li prije 20 i kusur godina :D Signal u Americi je krs... da vidis ovamo kod mene u Upstate NY.. to ti je kao da si otisao u Twin Peaks pa molis boga da ne zaglavis nedje na putu kroz one sumetine jer signal ces k*rac uhvatiti :D

Bacam se odma na trecu sezonu.  drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1558 : 22.03.2018. 06:42:13 »
Ti završio drugu, ja završio 11. sezonu  ;D  smileyNO1

Citat:
David Duchovny posted on Instagram earlier- "Hope you tune in tonight for the cliffiest of all hangers. Thank you to all the fans, old and new, for finding us, sticking by us for these 11 seasons, 2 movies, and 25 years. I don’t know what’s next, but this one’s for you. DD‬"

Definitivno najbolja My Struggle epizoda i to daleko najbolja. Editing je štekao malo u tim epizodama, ali u ovoj je taman pogotovo jer se dosta toga događa i jako lijepo uspjevaju preći sa scene na scenu. Isto tako, najbolje režirana Carterova epizoda u ove zadnje dvije sezone. Vratio se u velikom stilu. Pogotovo mi se sviđaju dugi kadrovi. Mark Snow nabrijaniji da ne može biti nabrijaniji. Jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone je William. Nikad nisam bio neki njegov ljubitelj i još od 8. sezone, ali moram reći da je sin od Susan Sarandon ubio s ulogom. Unio se u nju i prikazao svu bol koju je imao. I cijela epizoda ima niz odličnih malih twistova. Ne prevelikih tako da nije baš cliffiest of all hangers kako je napisao Duchovny, ali se definitivno redaju jedan za drugim i to na jedan vrlo pametan način.

Cliffhangeri su postojali prije Cartera, ali upravo ih je Carter usavršio na Filesima i po tome postao poznat. Carter je bog isus. Ne znam za niti jednog drugog scenarista/kreatora koji ostaje ovako vjeran sebi. I uz sve greške koje zna imati, tu iskrenost koju on posjeduje, to nešto da nam dočara svoje ideje je neponovljivo i na tome sam mu vječno zahvalan što ostaje svoj jer ima karakter i stav.

Dinamima između Scully i Muldera u epizodi je odlična. Skinner isto dobio sovjih 5 minuta
Spoiler for Hiden:
i nadam se da nije mrtav. Ako bude 12. sezone, živ je sigurno. Možda u kolicima.

Smoking Man što reći. Onak, uvjerljivo najbolji televizijski zlikovac ikad i nitko nije ni blizu sa takvim odličnim i pamtljivim scenama kao on. Jednostavno ga je užitak gledati
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
i kad se okrenuo prema Muldera to je to. Nema više priče, Mulder ga je odmah upucao, a on sa čudom na licu shvaća da je upucao Williama i ne stigne ništa ni odgovoriti Mulderu.

Ima i puno gore scena što mi se posebno svidjelo. Carter baš nije štedio jebote. Ono u autu sa crijevima, ali najjača scena je jebeni hommage filmu Scanners. Kako brutalno izvedeno i krvavo. William ima jebene moći. Sviđa mi se i Ghouli čudovište, sjajno.

Kraj gorko slatko i svidio mi se jako.
Spoiler for Hiden:
Scully je opet trudna  ;D napokon.

Carter je rekao da je za 12. sezonu, isto je to rekao Duchovny. Gilly vrlo vjerojatno se neće vratiti. Sad je sve na Disneyu hoće li obnoviti. Popratit će se sve i čekat radosnu vijest kakva god da je uz nadu da će se Gilly po 19. put predomislit kao svaki put dosad  ;D

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1559 : 22.03.2018. 08:28:51 »
 clapp clapp clapp

Odlično finale, u krajnjem slučaju meni ne treba 12. sezona, jer je nekako baš savršeno završeno za mene.

William
Spoiler for Hiden:
je jebeno čudovište...me gusta, odlične scene sa njim  :majstore

CMS
Spoiler for Hiden:
je jebeni genije od zlikovca, taj ne štedi nikog. Opet, nekako mi je teško povjerovat da je motherfucker mrtav, ako je mogao preživiti kraj 9. sezone, što ne bi i ovo  ;D

Gilly i Mulder
Spoiler for Hiden:
Uživam gledati njihov odnos, ta hemija između njih je toliko jaka, da ponekad zaboravim da su samo glumci. Drago mi je da je trudna, baš nekako dušu para. OStao sam iznenađen brutalnosću kojoj je zračio Mulder, lik pobi dosta osoba što i nisam navikao od njega... ali kad je u pitanju njegovo dijete, sve bi uradili za njih

Skinner
Spoiler for Hiden:
je živ, nema tu nikakve dvojbe. Vjerovatno će imati nešto slomljeno ukoliko bude 12. sezone, mislim da neće biti paralizovan.

Sad mogu rahat krenut drugu sezonu, uživati ponovo u čari zvanoj The X FIles, u dobi kada su bili najbolji  clapp
I want to belive