Autor Tema: Heroes  (Posjeta: 305499 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Heroes
« Odgovor #960 : 25.11.2009. 22:16:46 »
a da hoce se zavrsiti i ovi heroji vise,pa taman mislim ev Sylara,kad opet neko sranje,jebote i serija vise

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #961 : 25.11.2009. 23:22:10 »
Ivice, da li ti je stvarno toliko tesko da pises za koju verziju je prevod?

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #962 : 26.11.2009. 01:56:31 »
Ivice, da li ti je stvarno toliko tesko da pises za koju verziju je prevod?
Ovo mi bas nije najjasnije, mozes mi malo pojasniti? :S

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #963 : 26.11.2009. 01:59:50 »
Aj da ti pojasnim. Heroes S04E11 HR tako se zove fajl koji uploadujes. Zasto ne pises koji je release?

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #964 : 26.11.2009. 02:03:11 »
Aj da ti pojasnim. Heroes S04E11 HR tako se zove fajl koji uploadujes. Zasto ne pises koji je release?
A jel bi trebao? Pa, jbt, nitko mi nista nije rekao. Eto sad prvi puta vidim. Kao grom iz vedra neba "zasto ne pisem koji je release". Pa da mi je netko rekao mozda bih i pisao. Ustvari, ne mozda, sigurno bih pisao. Samo nitko mi dosad nista oko toga nije rekao, otkud da znam?

Ali eto sada znam, pisat cu koji je release. To nije nikakav problem.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #965 : 26.11.2009. 02:05:16 »
Ja licno sam ti rekao nekoliko puta. Radio si neko vreme tako pa si se opet vratio na stalno. Nigde u pravilima ne pise da MORAS vec da je pozeljno. A kasnije, jednog dana, neko ko nije gledao seriju cu doci ovde, pogledace za koje verzije su prevodi i skinuce tu verziju. Ali pisa, on/ona nece videti za koje su verzije... Zbog toga bi bilo veoma dobro da se pise za sta su.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #966 : 26.11.2009. 02:09:00 »
Ja licno sam ti rekao nekoliko puta. Radio si neko vreme tako pa si se opet vratio na stalno
Ja se bas ne sjecam da si mi to licno ikad rekao. A da sam tako radio neko vrijeme, to sto posto nisam. Tako da si to pomijesao s nekim drugim. Ja uvijek u svoje nazive prijevoda stavim naziv serije, broj sezone i epizode te nista vise, tako da si to pomijesao s nekim.

Ali dobro, necemo praviti frku oko sitnice, rijeseno.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #967 : 26.11.2009. 02:10:55 »
Joj sto sam ovoliko lenj. Sad bih trazio tu konverzaciju, ali sam lenj... Kao sto kazes, nema problema, samo tako radi jer skoro svi mislimo da je tako bolje zbog buducih vremena...

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Heroes
« Odgovor #968 : 26.11.2009. 19:32:44 »
Mozda se ja varam, ali zar Thanksgiven ne bi trebao da bude chapter 11 a ne 10 kao sto pise na pocetku epizode?

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #969 : 26.11.2009. 20:07:05 »
da to i men nije bilo jasno zast deset pise

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #970 : 26.11.2009. 22:52:58 »
Mozda se ja varam, ali zar Thanksgiven ne bi trebao da bude chapter 11 a ne 10 kao sto pise na pocetku epizode?

po njihovom će biti da se varate, jer su oni pod "chapter one" stavili prve dvije epizode koje su se emitirale istu večer, i tako mi uvijek skidamo epizodu za broj veću od onoga koliko ima stvarnih chaptera...

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #971 : 26.11.2009. 23:00:10 »
i btw, Angela Petrelli mi ide na živce >:(

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Heroes
« Odgovor #972 : 27.11.2009. 00:30:00 »
Bice da je tako, ali sam bio ubedjen da je ono deseta epizoda deseti chapter... Cak ne znam ni da li za desetu epizodu uopste nesto pise... Ali nebitno... I meni Andjela ide na zivce odavno i mnogo je zeznuta za prevodjenje, a i Hiro mi vec mnogo ide na onu rec sto pocinje na k a zavrsava se na urac...  :-\

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Heroes
« Odgovor #973 : 27.11.2009. 11:31:09 »
i btw, Angela Petrelli mi ide na živce >:(
A što bi bilo da su svi likovi kao Hiro?

Serija bi se zvala Telehiroosi rofl
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Heroes
« Odgovor #974 : 27.11.2009. 13:40:00 »
a i Hiro mi vec mnogo ide na onu rec sto pocinje na k a zavrsava se na urac...  :-\

Um, kosturac? ???

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Heroes
« Odgovor #975 : 27.11.2009. 14:10:35 »
Hehe, nema slova izmedju prvog slova i poslednja cetiri  ;)

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #976 : 27.11.2009. 14:42:43 »
Hehe, nema slova izmedju prvog slova i poslednja cetiri  ;)

ma da, a ja se ubijam razmišljajući šta bi to moglo biti...  ;D

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Heroes
« Odgovor #977 : 27.11.2009. 14:56:07 »
Hehe, nema slova izmedju prvog slova i poslednja cetiri  ;)

ma da, a ja se ubijam razmišljajući šta bi to moglo biti...  ;D

Ja tek sad nemam pojma... :( Valjda će se otkriti uskoro... ;)

Mene Hiro ne nervira, uvek mi je bio gotivac,
mada otkako je izgubio moći u trećoj sezoni, smara me scenario koji mu pišu,
i stalno nešto ne zna dal može da koristi moći, pa mu krvari nos, pa se onda glupira
i teleportuje bzv, i onda baš u trenutku kad mu je najpotrebnije, ne može...
To me malo nervira, i onaj scenario u japanu kad cmizdre što će da umre,
pa onaj skače s krova, pa pokušavaju da prave neki humor sa njim, glupost...
A i ovako kad je u japanu, nije u kontaktu sa ostalim likovima, i to isto smara...
Ali inače lik kao lik bi bio dobar, da scenaristi posle štrajka nisu zasrali...

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #978 : 27.11.2009. 15:30:04 »
Hiro me nikad nije nervirao niti će me nervirati... ima najzanimljiviju moć... "master of time and space" :) je uvijek zanimljiv i tako će ostati sve dok zaprave ne budemo razvili te moći  ;D ...moram provjerit kad je sljedeća pomrčina sunca tako da znam kad mogu očekivati nekakvu moć  :\) joj samo da bude putovanje kroz vrijeme, plizzzzz  :\)

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #979 : 27.11.2009. 15:40:32 »
e kad smo već kod pomrčine... ne drži mi vodu da je na početku Heroesa pomrčina bila i u Americi i u Japanu kod Hira... Najvjerojatnije je u Japanu bio mrak kad je u Americi bila pomrčina sunca, a sve i da nije (a je  ;D) ne može biti potpuna pomrčina na dva mjesta koja su toliko udaljena... možda sad malo fantaziram, al ipak...  :-\

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Heroes
« Odgovor #980 : 27.11.2009. 15:43:08 »
 ;D Au pa nisam mislio da ce ta moja izjava praviti toliko problema ...  ;D

Pa bas zbog svega toga sto si naveo je i poceo da me nervira. Nekako mnogo razvlace u epizodama sa njim, a bespotrebno. Setite se samo koliko je trajala ona agonija sa Sylarom kad ga zamrzne pa se stvori iza njega i tako x puta u jednoj epizodi, pa i to sto si spomenuo, u Japanu, koliko se samo puta vracao na zgradu da spase onog lika itd.

A ja juce razmisljam o Herojima, onako sveukupno, i tacno da me neko pita da prepricam seriju, ja ne bih znao kako  rofl

@slaven 7

Jeste ta moc jedna od zanimljivijih, mada i regeneracija (koliko bi samo alkohola moglo da se popije  rofl) , kontrola umom i iscelivanje nisu uopste lose...

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #981 : 27.11.2009. 15:55:13 »
Jeste ta moc jedna od zanimljivijih, mada i regeneracija (koliko bi samo alkohola moglo da se popije  rofl) , kontrola umom i iscelivanje nisu uopste lose...
naravno da ni jedna moć nije za baciti... al, npr, odeš u prošlost, promijeniš nešta i vraćaš se u sadašnjost i vidiš kako nije ispalo kako si očekivao...  rofl i to mi je ludilo... sad se sjetih filma The Butterfly Effect kako se Ashton trudio al nikako da sve ispravi kako treba...

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Heroes
« Odgovor #982 : 27.11.2009. 16:25:09 »
 A zamisli foru, ti petljas nesto u proslosti i kad se vratis u sadasnjost  tebe uopste nema tu, ti se nisi ni rodio, svet poptuno drugaciji, sve... Mislim da bi ti za to bila potrebna bas jaka psiha... A i gde mi odosmo, kad i ti i ja (a i verovatno velika vecina forumasa) zna da je to neostvarivo i nerealno.

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #983 : 27.11.2009. 16:29:06 »
A zamisli foru, ti petljas nesto u proslosti i kad se vratis u sadasnjost  tebe uopste nema tu, ti se nisi ni rodio, svet poptuno drugaciji, sve...
e to  rofl
A i gde mi odosmo, kad i ti i ja (a i verovatno velika vecina forumasa) zna da je to neostvarivo i nerealno.
:-\ a čuj nikad se ne zna...  ;D    ...ljudi vjeruju u razne stvari, neke su možda stvarne a neke nisu...  ;)

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #984 : 27.11.2009. 18:10:42 »
e kad smo već kod pomrčine... ne drži mi vodu da je na početku Heroesa pomrčina bila i u Americi i u Japanu kod Hira... Najvjerojatnije je u Japanu bio mrak kad je u Americi bila pomrčina sunca, a sve i da nije (a je  ;D) ne može biti potpuna pomrčina na dva mjesta koja su toliko udaljena... možda sad malo fantaziram, al ipak...  :-\

Fantaziraš! Pa zar nisi shvatio da su neki imali moći i pre? Onaj ludi Englez u Japanu ih je imao još u doba samuraja (Takezo Kensei ako me sećanje dobro služi) Nije Pomrčina sunca to bila, već pomrčina zemlje i kad se pomrčila sve se smrčilo, a to i nema nikakve veze sa serijom, već samo sa špicom, jer svi mi u stvari imamo neku od tih moći, samo je nismo na pravi način tražili. Jesi li ti čitao knjigu od pokojnog dr Sureša! Vidim da nisi. Lepo čovek kaže da je u pitanju sledeći evolutivni korak u razvoju ljudske vrste. Pomrčina je više kao neki katalizator i to samo ako je iznad amerike, ako nije, onda se ne važi (videli ste da kad se smrčilo amerima ceo herojski (i vilanski) svet je ostao nemoćan. Sad vi tu hoćete u Heroje da ubacite matematiku i fiziku... ccc

PS.: samo nemojte tražiti da obrazlažem ovo što sam pisao da ne mi morao da vam objašnjavam šta je doktor Čandra rekao kad sve lepo piše.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #985 : 27.11.2009. 18:12:47 »
???

Offline slaven7

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #986 : 27.11.2009. 18:32:04 »
Fantaziraš! Pa zar nisi shvatio da su neki imali moći i pre? Onaj ludi Englez u Japanu ih je imao još u doba samuraja (Takezo Kensei ako me sećanje dobro služi) Nije Pomrčina sunca to bila, već pomrčina zemlje i kad se pomrčila sve se smrčilo, a to i nema nikakve veze sa serijom, već samo sa špicom, jer svi mi u stvari imamo neku od tih moći, samo je nismo na pravi način tražili. Jesi li ti čitao knjigu od pokojnog dr Sureša! Vidim da nisi. Lepo čovek kaže da je u pitanju sledeći evolutivni korak u razvoju ljudske vrste. Pomrčina je više kao neki katalizator i to samo ako je iznad amerike, ako nije, onda se ne važi (videli ste da kad se smrčilo amerima ceo herojski (i vilanski) svet je ostao nemoćan. Sad vi tu hoćete u Heroje da ubacite matematiku i fiziku... ccc

PS.: samo nemojte tražiti da obrazlažem ovo što sam pisao da ne mi morao da vam objašnjavam šta je doktor Čandra rekao kad sve lepo piše.

pomrčinu Zemlje bi mogao vidjeti s Venere, možda... a za nas obične smrtnike tu je samo pomrčina Sunca i Mjeseca... kažem da je u seriji pomrčina bila u New Yorku ili gdje li je već Petrelli živio i u Tokyu a to je nemoguće... a šta ima u Sureshovoj knjizi znam samo ono što je bilo u seriji...

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Heroes
« Odgovor #987 : 27.11.2009. 19:24:15 »
Fantaziraš! Pa zar nisi shvatio da su neki imali moći i pre? Onaj ludi Englez u Japanu ih je imao još u doba samuraja (Takezo Kensei ako me sećanje dobro služi) Nije Pomrčina sunca to bila, već pomrčina zemlje i kad se pomrčila sve se smrčilo, a to i nema nikakve veze sa serijom, već samo sa špicom, jer svi mi u stvari imamo neku od tih moći, samo je nismo na pravi način tražili. Jesi li ti čitao knjigu od pokojnog dr Sureša! Vidim da nisi. Lepo čovek kaže da je u pitanju sledeći evolutivni korak u razvoju ljudske vrste. Pomrčina je više kao neki katalizator i to samo ako je iznad amerike, ako nije, onda se ne važi (videli ste da kad se smrčilo amerima ceo herojski (i vilanski) svet je ostao nemoćan. Sad vi tu hoćete u Heroje da ubacite matematiku i fiziku... ccc

PS.: samo nemojte tražiti da obrazlažem ovo što sam pisao da ne mi morao da vam objašnjavam šta je doktor Čandra rekao kad sve lepo piše.

pomrčinu Zemlje bi mogao vidjeti s Venere, možda... a za nas obične smrtnike tu je samo pomrčina Sunca i Mjeseca... kažem da je u seriji pomrčina bila u New Yorku ili gdje li je već Petrelli živio i u Tokyu a to je nemoguće... a šta ima u Sureshovoj knjizi znam samo ono što je bilo u seriji...

Ti si neki logičar? Šta radiš ispred fantazijske serije?? Kako misliš nisi čitao knjigu doktora Sureša??? Pa prevedena je na sve svetske jezile i tamo lepo piše da kad se pomrči da će ovim logičarima da se smrči. Idi brate gledaj neki naučni dokumentarac. Nelogično ti je da je pomrčina bila iznad celog sveta. Pa zar ne znaš da je amerika ceo svet, a da je Japan jedna od poznatijih američkih država gde se prave automobili i kompjuteri???
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Heroes
« Odgovor #988 : 27.11.2009. 19:34:32 »
Wow care, otisli smo predaleko i ovo nastoji ka tome da se pretvori u veliku raspravu... Ni ja nisam citao knjigu Dr. Suresha, cak sam stavise prvi put od tebe cuo da uopste postoji. Mislio sam da je to samo deo scenarija po kom je pisana serija, ali iskreno da ti kazem nije me ni zanimalo nesto posebno jer ne proveravam bas sve podatke iz serija... Ali nebitno je to sad... Ovde smo da diskutujemo o samoj seriji, utiscima, prevodima, i logicno je da su misljenja podeljena. Ne vidim svrhu za potizanjem tenzije ako neko nije procitao knjigu Dr. Suresha i ako ima drugaciji pogled na to...

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Heroes
« Odgovor #989 : 27.11.2009. 19:34:49 »
...  zar ne znaš da je amerika ceo svet, a da je Japan jedna od poznatijih američkih država gde se prave automobili i kompjuteri???
rofl
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P